ervaren metaaldraaier NETTE MEISJES EN VROUWEN MsWW tistóssr BOEKEN EN GESCHENKEN Zuid-Afrikaanse bokking heeft het hard te verduren van het buitenlandse product Schildpad baby-popje Net meisje MEISJE GEVRAAGD Bezoldigd functionaris a s s s a V(k4'&&&U<ri#ee/bti£èa4» flink meisje GRAFMONUMENTE Amsterdamsche Rijtuig Mij. N.V. 1 PLEIN 21 - HAARLEM - TO- I'1" Zaterdag 18 November 1950 ADVERTENTIE MET GROTE ZORG hebben wij onze collectie samengesteld. Wij nodigen U uit lot een bezoek. «-> rt r- I rv >i r klaver's boekhandel A ES Ut, J U PI Ij edisonstraat 7 - tel. 5326 Men gaaf het nu met pelsers of pilchards proberen door M. BUBLY (directeur van een rokerij te Kaapstad). Kunnen de Zuid-Afrikaanse visrokers een bokking, oftewel ..kipper", produceren, die in de plaats zou kunnen worden ge steld van de Schotse en andere bokkingen, welke sinds de invoering van invoercon trole volkomen van de Zuid-Afrikaanse markt zijn verdwenen? Mijn antwoord is ja mits natuurlijk onze rokers het juiste soort vis in het seizoen gebruiken, wanneer de vis vet en in goede toestand is. Hoewel dit verreweg de belangrijkste grondslag is voor het welslagen, hangt er zeer veel van het roken en verpakken van de vis af. Ik ben er mij ten volle van bewust, dat in de gewone gang van zaken onze ..plaatselijke" bokking een buitengewoon harde strijd zou hebben om de concurrentie met het inge voerde product te doorstaan, maar ondanks dit ben ik ervan overtuigd, dat onze bok king gretig aftrek zou vinden en populair blijven bij zeer veel mensen. Deze veronderstelling wordt gesteund door het feit dat in 1939. toen veel ge ïmporteerde bokking verkrijgbaar was, een Schot in Kaapstad bokking ging produ ceren. Hij was zeer gelukkig met zijn on derneming. Zijn plaatselijk gerookte vis vond gretig aftrek en verheugde zich in de populariteit van zeer vele consumenten. Het succes was te danken aan het gebruik van uitsluitend verse vis in het seizoen en aan productie op kleine schaal, hetgeen hem in staat stelde er veel aandacht aan te schenken. De vis. die hij het geschiktste vond, was dc „maasbanker". Deze was ge makkelijk verkrijgbaar en goedkoop. In die tijd waren maasbankers een onpopu laire vissoort, die gebruikt werd voor aas en pekelvis. welke laatste zeer weinig af trek vond. De gewone prijs voor een volle drie-tons-lading op de vismarkt was des tijds 12. In de oorlogsjaren, toen er geen geïmporteerde gerookte vis beschikbaar was, werd de plaatselijke vis de enige ver vanger daarvan en een aantal visfabrieken begon vis te roken op dezelfde manier als de Schotten. De vraag groeide van dag tot dag, niet alleen door het stijgende verbruik maar ook door het aantal schepen, dat onze havens aandeed. Met het stijgen van de vraag, daalde echter de hoedanigheid der gerookte vis. Maasbankers werden het gehele jaar door gevangen en in zeer slechte toestand gelost. De prijs per 3 ton lading steeg van 12 tot 75. De bokkingrokerij werd een in dustrie. Een aantal vissers had grote sche pen gebouwd en begon maasbankers 1e treilen, wat hun veel vis opleverde. Daal de rokers geen aandacht aan de kwaliteit besteedden, stortte de hele zaak tegen het eind van de oorlog in en keerde de ge- importeerde gerookte vis op de markt te rug. De meeste visrokers gaven het idee om zelf vis te roken op, terwijl een paar anderen voortgingen op zeer geringe schaal aan de eveneens geringe vraag te voldoen. Daar zij haar les geleerd hadden, be steedden deze fabrieken meer aandacht aan de kwaliteit dan aan de kwantiteit. Zij waren niet alleen in staat haar plaatselijke afzet te handhaven, maar ook iéts tc ex porteren naar Singapore, waar de vis goed ontvangen werd. Nu het geïmporteerde artikel opnieuw is verdwenen, is de vraag naar bokking bui tengewoon gestegen. De vorm van verpak ken en roken is zeer veel verbeterd en als onze rokers zich bepalen tot het gebruik van vis in goede toestand, is er geen reden waarom zij er niet in zouden slagen de tegenwoordige vraag te handhaven. Het is algemeen bekend, dat haringen gebruikt worden voor de fabricage van Schotse eu andere geïmporteerde gerookte vis, en daar de haringen en de maasban kers niet tot dezelfde familiegroep beho ren, kan onze eigen gerookte vis niet ver geleken worden met het geïmporteerde product. Bij de pogingen om gerookte vis te ma ken, die vergeleken kan worden met de ge- importeerde, hebben sommige rokers nu Troepenschip „Amarapoora" heeft vertraging door mist Het troepenschip „Amarapoora" heeft vertraging ten gevolge van mist. Het schip wordt Zondag tegen de avond te Hoek van Holland verwacht. De ontscheping van dc opvarenden zal Maandagmorgen om 9 uur beginnen in de haven van Rotterdam. DE „STUYVESANT" AAN PANAMA VERKOCHT De Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Am sterdam heeft de 4250 bruto-registerton metende en in 1919 gebouwde „Stuyve- sant" aan een Panamese rederij verkocht. gerookte vis gemaakt van pelsers. De pel ser en dc haring zien er hetzelfde uit en hebben dezelfde lucht, daar zij behoren tot dezelfde groep, de één heet Clupea Harenga cn de ander Clupea Pilcharda. De pelser is een zacht type vis en kan gerookt worden, maar natuurlijk is het belangrijk, dat de gebruikte vis vet en in de paaitijd gerookt wordt. Daardoor is het voor deze fabrieken moeilijk het gehele jaar over voldoende vis te beschikken, daar de pelser gedurende enkele maanden van het jaar schaars wordt en dan bovendien gewoonlijk in slechte toestand verkeert. Het is zeer moeilijk voor rokers om grote voorraden te vormen in het seizoen, ten einde die te verdelen over schaarse perioden, daar de verkrijging van koelruimten cum annexis enox-me geldsbe dragen vergt. Het is echter mijn overtui ging dat gerookte pelser tenslotte de ver gelijking met het importproduct kan door slaan en gretig afti-ek zal vinden, zelfs na dat de importcontröle zal zijn opgeheven mits natuurlijk onze verbruikers hun vooroordeel tegen het eigen product laten varen en het op zijn eigen kwaliteiten beoordelen. Omar Bradley: „Geen concessies, geen pre ventieve oorlog, geen isolatie" In een rede voor de bond van directeuren van Associated Press heeft de voozitter van de gezamenlijke Amerikaanse stafchefs verklaard, dat de Verenigde Staten toen zij Zuid-Korea te hulp kwamen, „niet vol doende militaire macht overhielden om op enig ander punt een vijand het hoofd te bieden". Hij noemde deze toestand „een kwetsend en verbijsterend feit". Generaal Bradley wees een politiek van verzoening door concessies, een preven tieve oorlog en isolatie van de hand als op lossing van de spanning tussen Oost en West en gaf als zijn mening te kennen, dat de opbouw van de militaire kracht de enige weg is, die de Verenigde Staten nog kunnen inslaan. De Verenigde Staten zullen de atoombom „gaarne inruilen tegen een ware loop der gerechtigheid in de wereld en'alle militaire macht voor een eeuw van Vrede", aldus Bx-adley. „Doch op de vrijè markt valt de ruilhandel niet licht. Wij moeten de wereldgerechtigheid. waarnaar wij stre ven, en de vrede, die wij ernstig wensen, verdienen". Generaal Bradley pleitte wederom voor het deelnemen van Duitsland aan de verde diging van West-Europa, dat hij „het sleu- telgebied van de Atlantisch verdragsorga- nisatie noemde". Frans officier vertelt over incident boven Frankfort Een Franse officier, die zich aan boord bevond van de Sovjet-Russische Dakota waarmede Maurice Thorez, de Franse com munistische leider, naar de Sovjet-Unie is gebracht, heeft aan de Franse autoriteiten verslag uitgebx-acht over het „incident" boven Frankfort. Hij vex'klaarde: „De reis verliep normaal lot de Luxemburgse grens, toen poogde de Franse marconist de verbinding met Frank fort tot stand te brengen, zonder daarin evenwel te slagen. Na een nieuwe poging is om 14.05 uur een Amerikaans straalvlieg- tuig, klaarblijkelijk van het type F 80. de Dakota van achter en x'echts genaderd! Het vloog tweemaal rondom ons toestel, waar na het zich links van ons verwijderde. Het heeft het Russische vliegtuig niet aangevallen, doch scheen alleen een ver- kenningsopdraeht uit te voeren. De Rus sische piloot is toen de wolken ingevlogen cn de Sovjet-Russische marconist nam de plaats van zijn Franse collega in, zodat deze geen verbinding met Frankfort meer kon tot stand brengen." De Fx-anse officier vex'klaax-de nog, dat hij de Russische piloot er niet toe had kun nen overhalen opnieuw op de hoogte van 5.000 voet, die door de controlediensten was voorgeschreven, te vliegen. Pas om 14.25 uur plaatselijke tijd, toen het vliegtuig zich boven de Russische zóne van Duitsland bevond, stemde de beman ning er in toe weer op de voorgeschreven hoogte te vliegen en de x-adiopost opnieuw ter beschikking van de Fx-anse max-conist te stellen. Bij aankomst op het vliegveld te Schön- feld weigerde de Fx-anse officier schriftelijk te verklax-en, dat het Russische vliegtuig was aangevallen. Het Amerikaanse vliegtuig had geens zins van zijn wapens gebruik gemaakt, al dus de officier. Tussenvonnis in de zaak Bingham-A.K.U. De rechtbank te Arnhem, die Donder dag uitspraak zou doen in de civiele proce dure, die de Amerikaanse zakenman D. Bingham aanhangig heeft gemaakt tegen de N.V. Algemene Kunstzijde Unie te Ax-nhem, heeft een interlocutoir vonnis gewezen. De rechtbank acht het noodzakelijk, dat eerst getuigen worden gehoord over en kele feiten, die de heer Bingham aan de A.K.U. verwijt. In de eerste plaats zal de heer Bir.gham met getuigen moeien be wijzen. dat de Duitse bestuursleden van de A.K.U. in het najaar van 1939 slechts voor de schijn zijn afgetreden, maar in werkelijkheid op dezelfde voet bleven functionneren. In de tweede plaats zal hij moeten bewijzen, dat hij een overeen komst over aandelen nimmer zou hebben gesloten, indien hij had geweten, dat de Duitsers nog bij de A.K.U. werkzaam wa ren. In de derde plaats zal hij het bewijs moeten leveren, dat de A.K.U. deze Duitse bestuursleden heeft ingelicht over de transactie, die zii met Bingham had afge sloten en ten vierde, dat door deze in lichting aan de Duitsers de koers van de A.K.U.-aandelen, die Bingham zou kopen, op de beurs zou zijn gestegen. Bovendien wenst de rechtbank van de heer Bingham zelf, die bij het proces op 7 October j.l. niet aanwezig was en verte genwoordigd werd door zijn raadsman, mr. G. A. de Cocq, alsmede van de direc tie der A.K.U. persoonlijk, voor wie tij dens het proces mr. A. F. Visser van IJzendoorn heeft gepleit, inlichtingen te ontvangen. Ten aanzien van de vordering van Bingham wegens het beweerde bedrog, dat dè A.K.U. in een ai-bitrageprocedure zou hebben gepleegd, heeft de rechtbank be slist, dat hierop het recht van de Ameri kaanse staat Delaware moet worden toe gepast. Over dit recht wenst de rechtbank zich alsnog door deskundigen te laten voorlichten. De Hendrik de Vries-prijs toegekend aan D. B. Charles B. en W. van Groningen hebben de „Hendrik de Vries-prijs" voor het jaar 1950 toegekend aan dr. W. H. Nagel te Gronin gen die onder het pseudoniem J. B. Char les verdienstelijk litterair wex-k heeft ge leverd. Deze pi'ijs (gi-oot f 500) is in 1946 door de gemeenteraad ingesteld en wordt om de twee jaar toegekend. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Een tweede expeditie voor de walvisvangst Denkbeeld is onderwerp van ernstige studie Het denkbeeld om in de toekomst een tweede walvisexpeditie naar de Zuidpool uit te rusten, is door directie en commissarissen van de Nederland- sche Maatschappij voor de Walvisch- vaart in ex-nstige studie genomen. De opzet van een nieuwe expeditie, die een tweede „Willem Barendsz" met vangschepen en dei-halve belangrijke investeringen zou vex-gen, stelt het bestuur evenwel voor zulke gx-ote problemen, dat het niet eenvoudig is te zeggen, of en wanneer deze plannen uitvoerbaar zijn. Dit antwoord werd gegeven op de vraag van een aandeelhouder in de Vrijdag ge houden jaarvergadering der maatschappij. Deze aandeelhouder had in het verslag een passage gemist waarin eventuele nieuwe investeringen werden aangekondigd. Hij stelde de vraag of een tweede expeditie in het belang van onze deviezen-positie en tevens in het belang van onze margarine- voorziening, vooral nu de palmolievoorzie ning uit Indonesië onder andex-e omstan digheden geschiedt dan voor de oorlog mogelijk zou zijn. Tevens vex-bond hij hiex-aan de vraag, of hiei-voor geen Mars hall-geiden konden worden verkregen. De maatschappij is gerechtigd met een tweede expeditie in zee te gaan, maar de financiële consequentie daarvan zijn zo groot, dat thans nog niet gezegd kan wor den of de plannen uitvoerbaar zijn. Het verslag over het viei'de boekjaar alsmede de balans en winst- en verlies- rekening werden goedgekeurd. Het divi dend werd vastgesteld op 6 pet. Grote waardering werd uitgesproken jegens ka pitein K. Visser en de hoofdwerktuigkun dige L. Brunik, die beiden hun functie hebben neex-gelegd. Zonder hen, aldus de voorzitter, C. J. baron Collot d'Escury, zouden deze bijzondere resultaten niet be- i-eikt zijn. Het nieuwe systeem voor de telefoongidsen Directeur-generaal der P.T.T. geeft een toelichting Het voornemen van het hoofdbestuur van P.T.T. om in de naaste toekomst niet min der dan 16 telefoongidsen uit te geven, is in een te Den Haag gehouden bijeenkomst toegelicht door de directeur-generaal, de heer L. Neher. Hij zei dat een gi-oot druk- kerscontract ten einde loopt en dat het dus nodig was te overwegen of de oude opzet van de telefoongidsen moet worden ge handhaafd dan wel een geheel nieuw systeem dient te worden toegepast. Aan de hand van de in lange jaren op gedane ervaring heeft men toen geconclu deerd dat het in het belang van de gebrui ker is de plaatselijke en interlocals gidsen door districtsgidsen te vervangen. In totaal kent men in ons land thans niet minder dan 133 locale of seetorgidsen, 135 kaax-tgidsen en 2 interlocale gidsen. Die zullen nu alle vervallen, hetgeen geleidelijk zal geschieden. Er komen 13 distx-ictsgidsen voor in de plaats, benevens 3 plaatselijke gidsen voor Amsterdam. Den Haag en Rottei'dam. Iedere lelefoonabonné krijgt dan gi'atis een districtsgids, zoals hij tot dusverre altijd zijn locale gids heeft gekre gen. De heer Neher meende bovendien aan de hand van de practijk te mogen vaststellen dat zeer vele aangeslotenen van de in totaal 500.000 aaix een dergelijke districtsgids vol doende zullen hebben. Er zijn in ons land maar 60.000 telefoon-abonnés die zich de interlocale gids aanschaffen. Wie met een districtsgids niet kan vol staan, kan er bij kopen welke hij wenst. De gidsen zullen bovendien in groepen gebun deld worden. In totaal komen er ten hoog ste vijf combinaties. Maar alle gidsexx wor den ook afzonderlijk verkrijgbaar gesteld. Wellicht zijn er bedrijven die straks alle 16 gidsen nodig hebben en in dat geval zullen de kosten hoger zijn dan nu. Hoeveel hoger dat zal zijn, is thans nog niet te zeg gen. P.T.T. heeft wel berekeningen ge maakt, maar de heer Neher liet zich daar liever nog niet over uit. De vernieuwing van de gidsen zal in een periode van 2 a 2'/j jaar geschiedexi en het is moeilijk te bepalen hoe hoog over enkele jaren de drukkosten zullen zijn. Elke districtsgids zal ook een beroepen- Internationaal gerechtshof uitleveringszaak behande|| Twee jaar verblijft Haye a reeds in het Columbiaans N Lima. de hoofdstad van Peru nnts* een Peruaan, geniet daar reed heid sinds de dag, dat hij Columbiaans grondgebied vli?'1 ogenblik, dat een door hem i lutie in Peru mislukte. e'di De Peruviaanse regerim> dellijk de uitlevering van S' doch de Columbiaanse regering daar zij De la Torre als noli,L*! ling bescherming meende'te nW, lenen. De Peruviaanse revnR heeft echter sinds zijn vlucht h t schap niet kunnen verlaten óaa ders onmiddellijk gearresteerd den. In Den Haag zal thans be? den of Columbia terecht of ten het beschermende dak van ziL° schap in Lima boven het hoofd f-1 Torre houdt. Peru heeft de zaak, aanhangig gemaakt bij het IntJ Gerechtshof in Den Haag. waan* een principiële uitspraak verwat lot van De la Torre of eventuele lingen zal bepalen. Met een vliegtuig van de Pan World Airways kwam de Col- delegatie. die de zaak van haat" voor het hof zal bepleiten, \v Schiphol aan. Het zijn de heren Zuelta, de Columbiaanse ambass de Verenigde Staten, de heerl Urrutia, Columbiaans gedelegeer UNO en Alfx'edo Vasquez Carr secretaris van de Columbiaanse van Buitenlandse Zaken. De reisde onmiddellijk naar Den lijst bevatten. In de tegenwoordia locale gids was een dergelijke vej onmogelijk. De boekdelen werdjj durend omvangrijker doordat hs: aansluitingen zich steeds uitbreidt Op dit ogenblik bevat de wacht geveer 60.000 namen en dat aantj nauwelijks kleixxer, hoe hard er ca ook gewerkt wordt. De beslissing tot het uitgeven trictsgidsen (die elke acht maan: nieuwd zullen worden) is medegj op buitenlandse voorbeelden (Z*i en Zweden). Op 3 Dec. hopen onze lieve ouders H. ZWAAN A. ZWAAN-ROS hun 12j-^ jarige echtvex'cni- ging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaai'd mogen blijven is onze innige wens. Ansje Elly IJmuiden-Oost. Lorexxtzstraat 16. OOO0O0OQQQQ0QO0OQO Op 1 Dec. D.V. hopen onze geliefde oudex-s en groot ouders ARIE PIETER v. OOSTEN CORNELIA MARGARETHA KERKHOF hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. OOOOOQOOOOO0OOOOOO Met diepe droefheid ge ven wij u kennis dat ge heel onverwachts in het Antonius Ziekenhuis is ovei'leden mijn innig ge liefde man en der kinde- x-en zorgzame vader, zoon, behuwdzoon; broeder, be. huwdbroeder en oom Thcodorus Franciscus Ignatius Brachter in de leeftijd van 38 jaar. IJmuiden-O.. 17 Nov. "50. Aeaciastraat 15. R. M. Brachter- Folker Jan Willem De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 20 November a.s. op de Be- gi'aafplaats de Biezen te Santpoort, des namiddags 1 uur. Vertrek van het Antonius Ziekenhuis 12.45 uur. WEER REGEN! VAN VEEN, Zijlweg 26—28 te Haarlem heeft een vlot model regen jas of -mantel voor u. Slechts f 3 per weekzonder vooruitbetaling. Wie heeft Artsje's gevonden en Kees zijn leren voetbal? K. v. Veelen. Kon. Wilhelmi- nakade, 91 IJmuiden. „HO OV ER- REINIGERS Uit voor raad lever baai-. Houtstr. 99. Haarlem V. Adverteert in dit blad Vervaardigd van - zilverwit Gero-metaal, hecht verbonden met een zware laag zuiver zilver 't SILVER STOEPKE GR. HOUTSTRAAT 49. Tel. 20049 gevraagd voor halve dagen. Stratings. «plantsoen 69. Velsen-Noord. Gevraagd: bij J. v. Beelen. Linnaeusstr. 2. IJmuiden. Aanmelden 's av. tussen 6-8 uur. a*««*e0eeoas0aae««»e0MMe» 4 halve cn 2 hele dagen per week. Mevr. Eversdijk Smul ders. Wenckebachstraat 124, Velsén-Nooi-d. HET HOOFDBESTUUR VAN DE CENTRALE BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS, Heemraadssingel 323 te Rotterdam. - roept sollicitanten op voor de functie van voor de afdeling IJmuiden Sollicitanten moeten beschikken over een goede alge mene ontwikkeling, kennis van de Vakbeweging en van het Visserijbedrijf. Salaris volgens dc geldende rechtspositieregeling Sollicitaties vóór 2 December 1950 te richten aan bovengenoemd adres. 5 bevattende bouquetje babbeltjes betreffende best bier, bemind bij brave burgers benevens beminnelijke burgeressen. (Red. Herengracht 282. Amsterdam) Nuttig met bier! m C denkt toch ook ge- e Op een van zijn reizen door Pakistan vond de bekende oudheidkundige Prof. Wil- bers bovenstaande letter tekens in een half onder water staande grot. De in scriptie moest, volgens zijn berekeningen, 3348 jaar oud zijn. Later bleek, dat hij zich twee jaar had vergist. Maandenlang werkte een staf van twaalf geleerden aan de ontcijfering van de tekst. Ten slotte bleek deze aldus te luiden: Wasj bir kamarar pözjaro, oftewel: het bier is weer best. (Als het verhaaltje niet waar ïs, is het toch in elk geval flauw.) regeld aan de Grote Onbekende? Die myste rieuze gever, die dagelijks zyn schreden richt naar al die nobele plaatsen, waar voedsel wordt genuttigd „Nuttig met bier!" zo luidt zijn lijfspreuk, en waar hij eters ziet. die by hun bord een biertje hebben staan, daar schenkt hij zijn ver rassing: zes fonkelende gla zen, bestemd voor bruisend bier. Drink een biertje by de maaltijd^ ook hebt kans de Grote Onbekende te ont moeten en bovendien: uw eten smaakt u beter met 'n biertje 1001 nachtjes Er was eens een shcik, die vier zonen had. Op een dag kwamen zijn zonen tot hem en de oudste sprak..Vader, wat zullen wij doen? De lan derijen verkopen of nietf" ,Jk vind het best;' ant woordde de sheik. En de oudste vroeg: „Wat, o vader, wat vindt ge best f" filet bier!" antwoordde de sheik, en schonk zich opge wekt weer in. Bier en spelen „Ik speel graag amateur toneel," zegt grossier G. A. Weterings, Koestraat 99, Geertruidenberg. „Ons ge zelschap De Spelers van Sint Geerten voert op 't ogenblik „Es- tamenee De Witte Katte" op. een stuk, dat zich af speelt in een gezellig cafétje. Ik zelf vertolk de rol van duivel en u begrijpt mijn smart: die anderen biertjes drinken en ik als duivel op een droogje zitten. Maar één keer per avond haal ik mijn schade in. Ik moet me een tijdje achter de toog ver stoppen en plotseling te voorschijn springen. Nou meneer, mijn bier staat klaar onder die toog, dat kunt u rustig geloven." Een halve liter In New York is het bier 12 cent per liter duurder ge- worden. Elke man of vrouw, groot of klein, drinkt er een halve liter per dag. Dat la zen wij in het weekblad Horeca. Ieder diertje Zijn pleziertje Ieder MENS Op tijd sfn biertje. Bier geeft geen vlekken (wanneer u het rustig en voorzichtig drinkt). Alle seizoenen In bier vind je alle seizoe nen terug: de zomer, de «inter, de herfst, de lente. Voor bier hebben boeren ak kers omgeploegd en geëgd en gezaaid. Bier is een eer lijke en een heerlyke drank. s s a 5 Voor direct gevraagd: v. hele d. m. kinderen kunn. omgaan. Aanm. na. 7 uui\ K. v. Veelen, Kon. Wilhelmina- kade 91. IJmuiden. Gevraagd: Brieven IJ 116 bur. v. d. bl. STEENHOUWERIJ NU53EN casembrootstraat 4 trompstraatjj toonkamer ijmuiderstraatweg 62 GEVRAAGD op Administratiekantoor: a. JONGSTE BEDIENDE (Mnl. leeftijd van 15—li b. AANKOMENDE BEDIENDE (Mnl. leeftijd van 17—19 Eigenhandig, geschreven br. onder no. IJ 117 bur. v.d GEVRAAGD HULPMONTEUR of TWEEDE MON1I GARAGE VAN DER VELDEN. Bloemendaalsestrü no. 196, Santpoort-Station. f Voor verpakkings-werkzaamheden in onze ruime en frisse J. pak-zalen vragen wij voor hele dagen: SPOEDIGE INDIENSTTREDING GEWENST. U kunt zich aanmelden bij de Sociale Afdeling van de fabriek aan de HARME JANSWEG te HAARLEM, op elke werkdag van 8.30 tot 10 uur v.m.. behalve Zaterfc Indiensttreding na medische goedkeuring. De reiskosten van buiten de stad wal vex-goed, ook die gemaakt zijn voor de aanmelding en keuring, wanneer difif! verband hierop volgt. ll (max, leeftijd 50 jaar) CACAO- EN CHOCOLADEFABRIEKEN HAARLEM Vraag het de chauffeur .V. een DAF-trekkerEnof hij nu ns een DAF benzine of een DAF diesel trekker nj altijd zal hij hoog opgeven van de trekkracht van zijn was® Motor en overbrengingsverhouaingen zijn steeds zó gekozen, dat ae truc* ruim voor zijn taak is berekend. DAF trekkers leverbaar met 2-speed achteras Voor 16-18 ton treingewicht is er een benzinemotor van 102?^ (koppel 28,5 kgm) of een 83 pk cyl. dieselmotor (ook met6].- koppel van 28,5 kgm). Voor 19-21 ton treingewicht is er krachtige 99 pk dieselmotor met een koppel van 32,1 lp Agent veor Uw rayon: HET NEDERLANDSE VERTROUWENSMERK Service door geheel NeJeriandJ

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8