onoto VARIA De Grote Race Velsense Jeugdraad wordt Donderdag opgericht AKKERTJES De radio geeft Dinsdag BOEKEN BOEKPERS Haariems IVSairassenhuis HOIST V.. PANDA EN DE MEESTER-BEDIENDE Wereldnieuws Maandag 20 November 1950 Centraal bestuur uit alle groeperingen Donderdagavond wordt in het vergader lokaal aan de Abelenstraat de oprichtings vergadering gehouden voor de „Velsense Jeugdraad". Hierin zal het centraal bestuur worden gevormd. De commissie van voorbereiding heeft, om deze verkiezing vlot te doen verlopen, geadviseerd om vooral onderling overleg te plegen over de in het centraal bestuur te kiezen vertegenwoordigers der diverse richtingen. Voorgesteld wordt om het Centraal Be stuur te doen bestaan uit: een vertegen woordiger van de Herv. Jeugdraad, een van de U.K. Jeugdraad, een van de Moderne Jeugdraad, een van de Geref. Jeugdcentr., een van de Vrijz. Christ. Juegdcentr., een van het Oud-Kath. Jeugdwerk, een van het Jeugdwerk Leger des Heils, een van de Pad vinders, een van de padvindsters. Bovendien zal elke sectie zijn vertegenwoordiger in I het Centraal Bestuur aanwijzen. De vor ming van deze secties zal eveneens een punt van bespreking uitmaken op deze vergadering. KERKELIJKE VERKIEZING Zondag is er stemming geweest voor één onbezette plaats in het kiescollege der Ne derlands Hervormde gemeente te Velsen. Gekozen werd de heer A. v. Oosterom. SHELL-POMPSTATION AAN DE HEERENDUINWEG Burgemeester en wethouders van Velsen brengen Ier kennis, dat op de gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek, met bijlagen, van de Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage, als gemachtigde van C. E. Post te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een benzinepompinstallatie, bestaande uit een ondergronds reservoir, met een inhoud van 6000 liter en een daar aan verbonden aftappomp, gedreven door een electromomtor, aan de Heerenduinweg 56 te IJmuiden-Ost. Op Donderdag 30 November 1950, om elf uur, zal er op het gemeentehuis ge legenheid bestaan om bezwaren tegen in williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe\ te lichten. ADVERTENTIE ZWITSALETTENs DE ANTI-PIJN TABLETTENZ Velsen-Noord „Van ander ras" thans gespeeld door Concordia Nadat enige weken geleden de toneel liefhebbers in IJmuiden zich door toedoen van „Palvu", met het rassenvraagstuk bezig hielden, hebben Zaterdagavond in Velsen-Noord in de „Schouwburg" van de Papierfabriek de employés van het bedrijf een opvoering bijgewoond van het Ameri kaanse spel „Van ander ras" door de schrij vers James Cow en Arnold dTJsseau. Gezien het zeer te loven resultaat, zal regisseur L. W. Boeree het zijn „Concor- dianen" tijdens de repetities niet gemak kelijk hebben gemaakt. De jichtige, aristo cratische en arrogant-eerzuchtige senator vond in J. Davidson een uitnemend ver tolker. Zijn oudste dochter, het meisje dat uiteindelijk de vermeende eer van het blanke ras sterker acht dan de humaniteit jegens haar negerpupil, werd uitgebeeld door mevrouw G. de Haan-Maasland. Deze speelster, die in vroeger jaren in een andere wijk der gemeente deel uitmaakte van een opkomend toneelgezelschap, heeft bewezen bij „Concordia" volkomen op haar plaats te zijn. Dini Davidson voelde haar rol over het algemeen zeer juist aan. De strijd om een gelijkwaardige erken ning van zijn menselijke rechten heeft J. Wormsbecker als negerluitenant op over tuigende wijze tot uiting gebracht. Mevr. A. van den Pieterman-Wormsbecker was als zijn moeder volkomen op hem inge speeld. De heren C. Eckhard en F. Brakenhof misten voldoende élan. Gré Rijke daaren tegen was het .type van een ijdel, pronkerig negermeisje. H. K. ADVERTENTIE Druk de infectie grondigdekopin Neem één of twee "AKKERTJES'.kruiponderde wol en in korte tijd bentUweeropgeknapt/' het'pen direct.' HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Slui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Platen. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Platen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Lunch concert. 13.50 Reportage. 14.25 Platen. 14.40 Zang en piano. 15.00 Kamermuziek. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor zieken. 16.30 Sluiting. 18.00 Amusementsmuziek. 18.25 Cowboy liedjes. 18.48 Sport, Dit is leven en Voor de jeugd. 19.00 „8372". 19.15 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Maastrichts Stedelijk Orkest. 21.00 Toespraak. 21.10 Pianotrio. 21.35 Amuse mentsorkest. 22,45 Avondgebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Commentaar wereldschaaktournooi. 23.20—24.00 Platen. HILVERSUM H, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Slui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Platen. 10.30 Voor de huisvrouw. 10.35 Pla ten 10.50 Voor kinderen. 11,00 Piano. 11.30 Voor zieken. 12.00 Orgel en viool. 12,30 Weerbericht. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Concert. 14.00 Voor de vrouw. Platen. 15.30 Onze Amerikaanse buren. 15.45 Kinderkoor. 16.00 Reportage. 16.35 Sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano. 18.30 Promenade-orkest. 19.03 Paris vous parle. 19.08 Platen. 19.25 Fanfare-orkest. 19.50 Militaire causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 De antwoord-man. 21.30 Reportages. 22.00 Goede moed. 22.25 Viool, clavecimbel en viola da gamba. 22.45 Buitenlands over zicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 12.00 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.32 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15' Platen. 16.00 Omroeporkest. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.15 Voor kinderen. 17.30 Platen. 17.50 De boekenspiegel. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Platen. 19.50 Voordracht. 20.00 Hoorspel. 21.00 Platen. 21.15 Omroeporkest. 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 22.45 Platen. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Platen. ADVERTENTIE Grote sortering Ontspannings- en Ontwikkelingsliteratuur Grote Houfstr. 55-57 - Haarlem - Tel. 19397 IJmuider Harmonie vierde het eerste lustrum Goed jubileum-concert 11 September 1945 werd door leden van de voor-oorlogse harmonie-corpsen „Kunst na Arbeid" en „Voorwaarts" de thans zijn eerste lustrum vierende „IJmuider Harmo nie" opgericht. De grote Patronaatszaal was Zaterdagavond bijkans te klein om de honderden belangstellenden, die dit feest wilden meevieren, te kunnen bevatten. Nadat het twintig man sterke corps tam boers en hoornblazers,met roerende trom men binnengerukt was en de feestvierende vereniging de daarop aansluitende opé- ningsmars had geblazen, nam voorzitter H. van Schadewijk het woord om directeur Jan Groot met dit jubileum, dat tevens het jubileum van laatstgenoemde is, te com plimenteren. Spreker dankte de heer Groot voor hetgeen hij voor de IJmuider Har monie heeft gedaan, voor de vele uurtjes die hij aan het belangeloze lesgeven dei- jongeren heeft opgeofferd. De heer Van Schadewijk wees er op, dat het corps thans geworden is: een harmonie voor de gehele bui-gerij. Hij bood de dirigent een foto van de IJ. H. aan. Mevrouw Groot werd met bloemen bedacht en het tamboerscorps met twee dieptrommen en een maitre-staf. Voorzitter Manet van het Santpoortse fanfarecorps „Wilheimina" bracht behalve de felicitaties van zijn verenigima een nieuwe mars mee en de heer N. W. van Nïfterick zei de jubilaris dank voor hetgeen het corps tot steun van het werk der Partij van de Arbeid had bijgedragen. Een cadeau onder couvert vergezelde deze gelukwen sen. De IJmuider Harmonie is voorspoedig ge groeid en bestaat nu uit ruim 85 leden. Het jeugdcorps, 32 „man" sterk, is een ploeg, die gehoord mag worden. De jonge lui hebben op dit concert extra hun best gedaan en menigeen zal er schik in gehad hebben hen aan het werk te horen en. te bespeuren wat een vakkundige, op de juiste paedagogische inzichten steunende leiding hier heeft weten te verrichten. Met een onbevangenheid, de jeugd eigen, hebben ze bun solonummers of duetjes aangekon digd. En hoe voorbeeldig gehoorzaamden zij hun dirigent toen Jan Groot enkele lichte nummers liet uitvoeren. De IJmuider Harmonie heeft door deze jeugdige muzi kanten op te kweken een prachtige reserve gevormd. (Er zijn niet minder dan 18 kla rinetten bij!). In een serie speciaal voor dit jubileum geschreven schetsen van de hand van J. H. de Klerk liet het Palvu-toneelgezelschap de vijf jaren 'Harmoniegeschiedenis de revue passeren. Vooral om de komiek is, braaf gelachen. Van de jubilerende vereniging hooide ik een beschaafde, in pittig tempo uitgevoerde Tancred-ouverture, die frappeerde door het uitstekende bas- en trombonewerk, bene vens door de rake attaques van het hout. Boedijn's „Rossiniana" verklankten de leden zeer acceptabel en ook de uitvoering van de Finlandia van Sibelius, hoewel niet overal even gaaf, was een kranige prestatie. De inzet was goed en het eerste koraal werd expressief geblazen. Het hoog koper klonk daarna te dof en het Kalevala-motief (waaruit later het Finse volkslied gebo ren werd) kon de muzikale spanning niet steeds behouden. Acoustische belemme ringen op het podium waren daar mede niet vreemd aan. Een fraaie Vlessing-mars besloot het feestconcert van een ensemble, dat in het plaatselijke verenigingsleven in een korte spanne tijids een corps van betekenis is geworden. A. J. VAN DER WEIJDEN ADVERTENTIE VULPENHOUDERS voll. garantie M. STRIJLAND SCHOTERWEG 5-7 HULDIGING VAN DE HEER Th. E. PUTS Sr. Ter gelegenheid van zijn 30-jarig jubi leum bij de IJmuidense drukkerij S. v. Dorp is de heer Th. E. Puts Sr. Zaterdag ochtend gehuldigd door directie en perso neel. De heer Van Dorp overhandigde hem, onder aanbieding van zijn gelukwensen, een enveloppe met inhoud en zijn echtge note mocht bloemen in ontvangst nemen. Uit naam van het personeel is de jubi laris eveneens toegesproken en een kaar senkroon vertolkte de waardering van zijn collega's er. ondergeschikten. Dc heer Puts is 16 jaar voorzitter van de afdeling Haar lem van de R.-K. Grafische Bond geweest. IJmuiden-Oost KINDERKOOR „DE GOEDE HERDER" Aan de zanguitvoering van het kinder koor ..De Goede Herder" (dirigent Joop Huizinga) dat op Dinsdag 28 November zal plaats hebben in de Goede Herderkerk te IJmuiden-Oost werkt als pianist mede de heer Albert de Groot van Santpoort. Driehuis Crematie J. H. Nijhuis ..Verslagenheid is een woord, dat de ge voelens van ons allen niet sterk genoeg weergeeft. Wij vinden het alleen maar on begrijpelijk". Deze woorden werden in de aula van het crematorium te Velsen geuit door de directeur van de Rotterdamse Banfcverenïging in Amsterdam, de heer L. Proos Hogen dijk.' De met bloemen en kransen omringde kist, die het stoffelijk overschot van de plotseling overleden secretaris dei-directie J. H. Nijhuis bevatte, stond opgebaard op het wit-marmeren podium. De heer Nijhuis heeft tijdens, zijn leven steeds een. bijzondere plaats ingenomen in de harten van de directie, de staf en het personeel en wij kunnen deze man, die beschikte over èen helder verstand en een sterke humaniteit node missen, vervolgde spreker. Tot ver buiten de kring van de Robaver werd de heer Nijhuis gewaar deerd. Na een diensttijd van bijna veertig jaren was zijn benoeming tot secretaris een bekroning van zijn intelligentie. Wij zijn vervuld van een milde dankbaarheid jegens hem die als mens zoveel voor ons heeft betekend, zo besloot spreker. George Robert zette hierna in: Komm, süszer Tod van Johann Sebastian Bach en onder deze tonen daalde langzaam de kist. Ten slotte zegde de heer J. H. Wolters, schoonzoon van de overledene, de talrijke aanwezigen dank voor hun belangstelling. ADVERTENTIE Beverwijk Barth's Weihnachts Oratorium door Doopsgezind Zangkoor Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, directeur de heer H. van Dijk, zal op Dins dag 12 December in de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat het in onze omgeving slechts weinig bekende Weihnachïs Orato rium van Heinrieh Barth voor solisten, koor en orgel uitvoeren. Het bestuur is er ingeslaagd voor deze uitvoering enige bekende solisten te enga geren. Johan Jong. de bekende radio musicus, verzorgt de piano- en orgelbelei- ding. Als sopraan verleent Bets den Otter- Slotboom haar medewerking. Verder komt Gé Honig, tenor, die hier reeds eerder in de Matthaus Passion optrad. De bas David Hollestelle is voor Beverwijk een onbe kende. Hollestelle, die aan de Ned. Radio- Unie is verbonden schijnt een goede toe komst tegemoet te gaan. Het concert wordt aangevangen met de uitvoering van enkele Kerstnummers door het koor. Onder andere Christnacht van Adam, Gloria in Excelsis Deo van Gounod en Kerstlied van Sehröter. Ook de solisten geven afzonderlijk enige zangnummers ten beste, zowel a capella als met begeleiding. ADVERTENTIE 10% KORTING Slechts korte tijd op alle Matrassen-reparaties Bijvullen en Vernieuwen 's Morgens gehaald. :s avonds gebracht H. DE GRAAFF, Grote Houtstraat 103 Telefoon 11485 ADVERTENTIE ff ff Donderdag 23 November 1950 „T h a I i a" Aanvang 8 uur Santpoort „Soli Deo Gloria" gaf een muziekavond Hetgeen de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" op de Zondagavond in „Zomerlust" gegeven uitvoering ten gehore bracht, ken merkte zich door twee eigenschappen: men musiceerde levendig, maar men maakte ook drommels veel leven. Het eerste is inhaerent aan deze vereniging, want diri gent Kees Oudendijk houdt van een pittig stuk muziek. Silo Deo Gloria heeft zich onder zijn veeljarige leiding nooit behoe ven te beklagen, dat de tempi der nummers te- saai waren, maar dat men vrijwel alles in de kleur van het forte en dubbel forte zette, is. iets wat ik van het corps niet gewend ben. In de romantische fantasie, die kapitein Van der Glas „Alceste" doopte en waarin het hoge koper de tragedie van de zich opofferende gade van Admetus beschrijft, vielen goed geblazen soli van trompetten en pistons op gevolgd door een welluiden de tubapartij door een blazer met een uitnemende embouchure. Een fantasie over motieven uit de opera Faust was in de overgangen nog niet overal sluitend. De eerste trompettist had er enige dankbare solotrekjes in; de intonatie leed soms onder temperatuurzwevingen, maar niettemin was hij de eerste onder zijn medeblazers. Het lage koper kan in deze fantasie zijn kracht bewijzen en liet niet na dit te doen. Het beste kwam het corps dit keer voor de dag met het uitvoeren van de vlotte marsen. Daarin waren deze muzikanten pas goed op dreef en kon dirigent Ouden dijk terecht „vol gas" laten geven. De vereniging beschikt thans over een eigen toneelclub, die met een merkwaar dige klucht voor de dag kwam: „Een paard op zolder". Het is verbazingwek kend waar de kluchtspelfabrikanten steeds weer stof tot schrijven weten te vinden. Jan Kockx, Theo van Geldorp en Siem Heeremans hebben hun best gedaan om, met een vijftal medeleden, deze kolder voor het voetlicht te brengen. A. J. VAN DER WEIJDEN. IJmuiden Opvarenden krijgen bijslag, havenarbeiders niet Op de door de IJmuidense redersvereni- ging aangevraagde dispensatie voor de 5 procent bijslag op de lonen van opvarenden en.havenarbeiders, is in de afgelopen week door het College van Rijksbemiddelaars een beslissing genomen. Bepaald wordt dat aan de opvarenden, die een vaste gage genieten, een bijslag moet worden verleend van 2 per week. Ten aanzien van de havenarbeiders en vislossers heeft het College van Rijksbe middelaars echter besloten de aangevraag de dispensatie toe te staan. ADVERTENTIE Rode Hoestpoeders van Mijnharde Doos 45 -j... Haringteelt 1950 overvloediger dan in 1949? De dienst der Nederlandse Haring- controle maakt bekend dat de aanvoer van verse en zoute haring in 1950 groter zal zijn dan in 1949. De teelt 1950 van verse en zoute haring wordt gehandicapt door een onvoldoende export, waardoor de vangst van de zoute haring zelfs ontijdig moet worden be ëindigd. De gemiddelde prijs van gezouten haring bedroeg tot 30 September 33.80 per kantje tegen 38,69 in 1949. De lagere prijs is een direct gevolg van de geringe export. In de eerste negen maanden van dit jaar werd er circa 25000 ton uitgevoerd. Voor een waarde van 13 millioen. Over 1949 waren deze cijfers over dezelfde periode 31.820 ton uitgevoerd voor 16 millioen. 1. Een blik op de eerste tekening van dit nieuwe verhaal laat ons zien, dat Panda er goed voor staat. Hij heeft zijn armen vol met goud, geldzakken en edelgesteenten, en de schavuit Joris Goedbloed, die nog wel eens roet in zijn eten gooit, is in geen velden of wegen te bekennen. Beter kan het niet, en dit is dus een mooi, fris begin. Ziezo!" dacht Panda dan ook blij, „nu ben ik rijk! ïk heb de helft van 's Konings Schat gekregen, en nu ben ik schatrijk! Wat zal ik nu eens gaan doen? Wat zou den rijke lieden eigenlijk ooit doen? Ik kan hier zo niet blijven staan, maar ik kan ook niet lopen met al die dure spullen in mijn armenNu zag hij gelukkig vanuit de verte een grijsaard naderen, die voddenraper van beroep was, en die een klein karretje voor zich uit duwde. Het karretje ivas niet veel moois; het ivas eigenlijk alleen maar een zeepkist op wie len, maar het was precies wat Panda zocht. „Dag meneer." zei Panda beleefd. „Zou ik misschien dat wagentje van u mogen heb ben?" „Ach kom nu toch, mijn jongen,' sprak de grijsaard. ,JDit wagentje is nog bést wat waard! Dat kan ik toch niet zo maar cadeau doen aan een jochie als jij!" „Ik kan er best voor betalen!" sprak Panda trots. „Kijk maar hier is een goudstuk!" Bij deze aanblik sprong de grijsaard, zijn rheumatiek vergetend, met een krijsend gehuil omhoog. „Goud!" riep hij ontroerd. „Bestaat dat echt? Ik dacht dal ze al het goud gebruikt hadden om er papier van te maken!" Uitslagen van de onderlinge wedstrijd der B.A.F. Foto's stonden op hoog peil De Beverwijkse Amateur-Fotografenver eniging heeft haar onderlinge fotowedstrijd beëindigd en de jury (de N.V. Focus in Bloemendaal) heeft inmiddels de uitslagen bekend gemaakt. Volgens de jury stonden de inzendingen op hoog peil. De resultaten waren: Klasse M (meesterklasse): inzender A. H. v. d. Akker, le, 2e en 3e prijs; inzen der G. Broertjes twee le en 3e prijs. Klasse A (gevorderden): inzender dr. W. W. Muys v. d. Moer, le en twee 2e prijzen; inzender W. Natte, twee 2e en 3e prijs; inzender L. C. J. van Hattum, twee le en 2e prijs. Klasse B (beginners): inzender C. R. Wuis, twee 2e en 3e prijs: inzender A. de Heer, le en twee 2e prijzen; inzender G. Lub, le en 2e prijs: inzender W. P. Lan- gendijk, drie 2e prijzen. Concert van de Beverwijkse Harmoniekapel Na het beroemde „Beverwijkse kwar tiertje" is Zaterdagavond in het Kennemer Theater een half uurtje kabelstoring voor gekomen. zodat de eigenlijke avond van de Beverwijkse Harmoniekapel eerst bij half negen kon beginnen. Het concert, dat via luidsprekers in de versierde Breestraat zou worden uitgezon den, werd, na de opening door de voor zitter, de heer J.' C. Verhorst, begonnen met een fors en fris gespeeld „Standfest und Treu", gevolgd door „Freyn", een zeer moeilijke ouverture, die aller aandacht en volkomen stilte verlangde. Deze laatste wens gaf gedurende het ge hele concert nog al eens aanleiding tot demonstratief wachten van de dirigent, de heer H. Lur'eman, die overigens zijn orkest beter in zijn macht had dan het publiek. Opvallend goed was de „Danse des Gypsy's" uit het Ballet Henry VIII, van Saint-Saëns, dat werd afgewisseld door meer populaire nummers als „Espana" van Waldteufel en „lm Reiche des Indras", de overbekende ouverture van Paul Lincke, die buitenge woon zuiver werd gespeeld, en tot de brede slotaccoorden uitstekend vertolkt werd. Met een mars van Sousa, welke eveneens met veel élan geblazen werd, is het muzi kaal gedeelte afgesloten, waarna het pu bliek werd medegedeeld dat de uitzending naar de Breestraat door een kabelstoring mislukt was Na de pauze trad het Langedijker caba retgezelschap voor het voetlicht, dat de aanwezigen op aardige schetsjes en goede zangstukjes onthaalde. Vooral Hanny Wolfs Winkel en Piet Tromp vielen op. Om het bal, dat deze avond besloot, niet te lang uit te stellen, moest het uitgebreide programma sterk worden beknot. De Beverwijkse Harmoniekapel zal zowel hedenavond als Woensdagavond weer in touw zijn: Woensdagavond wordt er een taptoe op het Stationsplein gehouden. Het vierde Wijkertoren klaverjas-tournooi begonnen Zaterdagavond is in café „Populair" de eerste wedstrijd van 't vierde Wijkertoren- tournopi met een ontmoeting tussen „Vrien denkring" en K.J.C. „De Strandmeeuwen" uit Wijk aan Zee begonnen. Het werd een zeer spannende strijd waarvan de Bever- wijkers de eei'ste ronde met 48 punten ver lóren. Gedurende de tweede ronde kreeg Vriendenkring een mooie voorsprong van 920 punten en ook de derde ronde was voor de Bever wijkers. De uitslag werd tenslotte: Vriendenkring 24436 punten, 7 marsen en 11 gewonnen, totaal 1613 winst punten. Strandmeeuwen 22823 punten, 8 marsen en 7 gewonnen. Totaal 1613 ver- liespunten. Vooraf sprak de voorzitter de heer K. Maenhout een welkomstwoord. De eerste grote prijzen zijn gevallen Nadat Zaterdagmiddag een dertigtal Zwarte Pieten, gewapend met trommel en stok, een mars door Beverwijk hadden ge maakt, kwamen 's avonds de organisatoren van de Beverwijkse winkelweek in de bo venzaal van Veilinggebouw „Kennemer- land" aan de Breestraat bijeen om de eer ste verloting te houden. Het was 's mid dags al een geanimeerde drukte geweest, maar ook 's avonds waren er heel wat mensen op de been. De verloting werd in geleid door de heer P. H. Schmit die mee deelde dat alle lootjes van de gehele week bewaard moesten worden omdat de ko mende Zaterdag een rijwiel met hulp motor onder alle nummers zal worden ver loot. Vervolgens werd ten overstaan van notaris Bölger en de hoofdinspecteur van politie de heer L. H. Molenaar met de ver loting begonnen, waarbij de heer Bonnema met een grapje en een praatje de num mers bekend maakte. De gehele verloting duurde ruim een uur en de hoofdprijzen gingen naar de volgende nummers: 11010 3 koekkoeksklok, 29874 1 dames rijwiel. 37188 2 autoped op luchtbanden, 19626 37 compote-stel, 8742 23 hectoliter anthraciet. Castricum „St. Aloysius" in Oudenbosch Zondag speelde ,;St. Aloysius", het R.K. fanfarecorps van Castricum, in Oudenbosch waar verschillende R.K. fanfarecorpsen die in de loop van 1950 eerste prijzen hebben behaald in dë eerste afdeling fanfare, in concours bijeenkwamen. Twintig corpsen hebben twee dagen' lang in Oudenbosch om de eer gestreden. Op de eerste dag werd Assendelft eerste met 106 punten, welk corps het enige was met een eerste prijs. Zondag dong ook „St. Aloysius" mee. Als nummers werdén gespeeld „Maskerade" van Boudijn en „Cortège des fleurs" van Dewandeleer. Met deze nummers behaalde het corps, dat sinds 1938 onder leiding staat van H. van Ossenbruggen en sinds dien verschillende fraaie successen heeft geboekt, 300 punten, die een eerste prijs opleverden. Hoewel „St. Aloysius" deze zomer in Heiloo het hoogste aantal punten behaalde, is deze prestatie zeker niet minder, dan die van deze zomer. Toch heeft dit concert uitgewezen, dat het corps dringend uitbrei ding nodig heeft. GESLAAGD Bij de dezer dagen gehouden examens Stenografie „Groote" slaagden de Castri- cummers L. Lute en A. Bos. Verdediging. Een te Tokio on»»» zending van radia-Pekins 600.00 Chinese vrijwülig aangeworven om in de „grensh- dienen. Radio-Peking voegt er aan toe 7 Zuid-Koreaanse troepen de m' rijse grens te Tsjosan hadden k? 26 October Chinees gronHnoki.j gebombardeerd en „daarmee het nemen hebben getoond om Cfc grondgebied aan te vallen". De 600.000 man zou mens voor de i verediging nodig hebben. Organisatie. Een „gentleman-inbreW te Graz (Oostenrijk) tot 6 jaariL genisstraf is veroordeeld, heeft klaard, dat hij alvorens een safer breken altijd de kasboeken nakJ zich te vergewissen, dat de inW de kas de moeite waard was, ent altijd inbrekers werktuigen uit h» minologisch instituut nam, „omc^ de beste waren en er maar o lagen". Onklaar. Tussen Noorwegen en is het 7.980 ton metende Ametfe schip Mormacsurf onklaar geraak sleepboot is uitgevaren om s te verlenen. Vier maal. De Nederlandse familie Sd vader, moeder en drie zoons,' terdagavond voor de vierde maab Hun vaartuigje de sloepAmy jj raakte op weg van Weymouth Cork (Ierland) in een-stórm in n( werden noodseinen gegeven en dingsboot sleepte het vaartuig jj' haven van Brixham. Schram verklaarde dat hij zich.mc? in Cork zou vestigen als hij komen. Het oorspronkelijke pi® naar Zuid-Amerika te' emigreren. Strijdbijl opgegraven. Langs een 2ii van de Amazone, de Xingir, heèf; Indianenstam het oorlogspad bet,-; Berichten uit Belem, aan de moni de Amazone gelegen, meldden, toestand zeer ernstig is. De I behorende tot de stam der Cl doden dorpsbewoners en arbeiden: rubberplantages en vallen zelfs ba rijen bij de buitenwijken van bs kelijk grote steden aan. Verscheidene dorpen zijn geëva: en het werk op de rubberplanter; stil, omdat de arbeiders hun leve op het spel willen zetten. Voor de zekerheid. De Boliviaanss ring heeft Vrijdag de staat van afgekondigd, die haar de bevosi geeft, samenzweerders te arrest^ het leger te mobiliseren ter hanoi van de openbare orde. Er is ées plot ontdekt, waarbij enkele li eieren en leden van de „Falangei lista Boliviana" betrokken zijn. Uitgetreden. Twee-en-tachtig van és en-tachtig artsen te Blackpool e streken hebben medegedeeld, uit de staat sgezondheidsdiênst i:) treden. Dit is de eerste grote g aldus gehandeld heeft na de eerj jaar door de leiders van het Br dïsch genootschap gedane in deze richting. Beroep. De unie van West-Duitse jt listen heeft in een communiqué e roep gedaan op de drie Westellj! velhebbers om de persoonlijke v van haar leden te. beschermen de terreur van agenten van. tair regime". In het. communiqué verklaard, dat sedert de scheidt de Berlijnse bestuursdiensten it 24 journalisten uit de Westelijkt: rep zijn ontvoerd naar Oost-pui!; Bedreiging. Mevrouw Hertogh, die? dag uit Nederland te Singapori kwam, heeft gisteren ëen brief in het Maleis ontvangen, j zij wordt gewaarschuwd haar telijke actie, om haar dochter te: krijgen, te staken. Een functional! het Nederlandse consulaat te pore en een Nederlandse vrouw, Ij mevrouw Hertogh thans verblijf: ben soortgelijke brieven ontvang brieven zijn in handen gegeven u politie, die maatregelen heeft g£ voor de bescherming van de da adresseerden. ADVERTENTIE Heringa Wuthn HAAS ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Assende „EEN BRUID KWAM OP BE Voor de 25ste maal heeft de g houders-toneelvereniging „Kunstna^ Zaterdagavond in hotel „Assumbur? Assendelft een toneeluitvoering Sé ten bate van het Centraal Genoot» voor Kindervacantiekolonies en He lingsoorden. De heer S. C. W. Rol we deze avond ter gelegenheid van af jarig lidmaatschap in de bloemetjes; en hij mocht verschillende cadeauxin! vangst nemen. De presidente mevr»5 BoetVeenis die het openingswoord? huldigde hem hartelijk. Namens de selijke afdeling van het Witte Krius S de heer D. Bijl, die zeer dankbaar wö „Kunst en" Strijd" elk jaar maar we heel belangeloos deze avond orga® Het toneelstuk zelf, dat de titelfi „Een bruid kwam op bezoek", gesc® door Stuart Oliver en G. M. Middletö een in amateurskringen overb spel dat het 'midden houdt 1 soms al te gechargeerde klucht W aardige thriller. Het spel van de verstokte Mortimer Travers en de jongere jj Wilson (de heren C. Boet en P. was van uitstekend gehalte. Ook de Mary Duguesne werd door mevrou Hoorn-Kroon met veel gevoel vertol^ overige rollen waren goed bezet |- butler James was bij zijn ontnus® als dief uitstekend. De avond were- een gezellig bal besloten. Agenda voor Bsrerw MAANDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur- dijk is dicht. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Stre ger no. 3 antwoordt niet. W. B.-Theater, 8 uur: De ondergas de Red Witch. DINSDAG 21 NOVEMBER j Kennemer Theater, 7 en 9.1o 11 dijk is dicht. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: o ger no. 3 antwoordt niet

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2