Voetbal in Kennemerland Stormvogels struikelt tegen U.V.V. Dry Cleaning only Old Clothes New AUTO-RIJSCHOOL REIJM -Clowntje Riek Geef ie 'n „gezonde'Verrassing! De Zevenster Maandag 20 November 1950 Tweede klassers Op een terrein, dat bij de aanvang op het kantje af bespeelbaar mocht heten, doch dat op sommige plaatsen reeds na een kwartier een modderpoel was, heeft Stormvogels wederom een nederlaag gele den, de tweede in successie. Deze nederlaag heeft Stormvogels te wijten aan de verdediging, die deze mid dag niet op dreef was. Wanneer wij dit hier dan zo neerschrijven, dan doelen wij niet zozeer op individuele tekortkomingen als we dat deden zouden we direct ten opzichte van Snoeks Sr., die een ontzettend veel werk verzet heeft, een uitzondering moeten maken maar wel op fouten in het dekkingssysteem. Er klopte iets niet bij de Vogels, waardoor de aanvallers van UW veel meer vrijheid kregen dan hun collega's uit IJmuiden. Dit verschil viel vooral duidelijk in het oog bij de twee midvoors: Van Onselen werd door de trap- vaste Van Dijk geen moment vrijgelaten, terwijl de snelle Van Overeem daaren tegen steeds gevaarlijk kon zijn. Technisch was Stormvogels zijn tegen partij de baas en verder demonstreerden de blauwhemden, vooral in de tweede helft, een stevige veldmeerderheid, maar door het min of meer onbetrouwbare spel van de verdediging waren de drie fraaie doel punten, welke de voorhoede maakte, niet voldoende voor een overwinning. De beste man uit de voorhoede vonden we De Boer. Rechtsbinnen Venus bleef ditmaal beneden zijn gewone vorm. Bij UW was, zoals reeds gezegd, Over eem zeer gevaarlijk, maar ook de buiten spelers v. d. Bor en Wetemans traden door de vrijheid welke hun gelaten werd, op de voorgrond. In de verdediging vielen Van Dijk en Rampen op: de Utrechtse achter hoede werd vaak krachtig geholpen door de zwoegende linksbinnen Jansen van 't Land. Stormvogels stond al vrij spoedig mei 10 achter. Na een voorzet van Van der Bor kopte Overeem de bal in het door Kraak verlaten doel (10). Een kwartier later volgde na een vliegend schot van grote afstand van de voet van Snoeks Sr. de gelijkmaker. Na een fout van Kraak kon, na enig heen en weer getrap, Bakker zijn club opnieuw de leiding geven (21). Het begon er nu lelijk uit te zien, want UW oefende geruime tijd een hevige druk uit op de verdediging van Stormvo gels. Uit een vrije trap bracht v. d. Wurff de stand op 31, hoewel Broekhuizen de kans kreeg de bal te stoppen. Hierdoor werd Stormvogels wakker geschud en na een werkelijk fraaie combinatie tussen Van Onselen en De Boer scoorde laatstge noemde. Rust 32. Na de hervatting was Stormvogels in het ADVERTENTIE Binnen 24 uur gereed. Zonder prijsverhoging. CHEMISCHE REINIGING ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 488(i Handbal IJmoncl 2 heren wonnen van hef derde De handbahvedslrijd IJmond 3 tegen IJrriond 2 (heren) is in een slecht gespeelde ontmoeting met grote moeite door het tweede elftal gewonnen. Het initiatief ging van het tweede uit. maar toen het derde het spel verplaatste, gaf Bijl met een boogbal zijn ploeg de leiding. In het veld wogen de partijen aardig tegen elkander op doch het samenspel van het derde vlotte beter. Dit had zelfs nog twee doelpunten tot resultaat en het tweede stelde hier maar één doelpunt tegenover. De rust ging in met een verdiende voorsprong van 3—1. Aanvankelijk had ..drie" ook na de hervatting het beste van het spel. Toch slaagde „twee" er in wat later het initiatief over te nemen. IJmond 3 liet zich toch niet onbetuigd, maar doelpuntte niet meer. Tenslotte won het tweede met 6—3. Voor de eerste elftallen van IJmond dames en heren zijn de standen nu: Heren: IJmond 1 5 gespeeld 10 pnt.; AHV 1 610; BGV 1 69; HOC 2 55; Concordia 2 4—2; AVA 1 4—2; BATO 1 3—0; Vlug en Vaardig 50. Dames: Foresters 5 gespeeld 8 pnt BGV 4—6: Rapiaitas 5—7; IJmond 1 54; Con cordia 2 4—1; Beverwijk 3—0. DE CASTRICUMSE ELFTALLEN C.S.V.—G.V.O. 3—2; C.S.V adsp. A— Jong Holland adsp. A 14; Meervogels jun. AVitesse jun. B 60. Agenda voor Velseia MAANDAG 20 NOVEMBER Herenduinen, Waalstraat 45, 15 tot 16.30 u: tentoonstelling van model-duplexwoning. Thalia 20 uur: „De brief". DINSDAG 21 NOVEMBER Raadhuis 20 uur: Openbare vergadering der Velsense gemeenteraad. Thalia 20 uur: „De brief". veld ongetwijfeld het sterkst, maar de snelle Utrechtse uitvallen bleven toch de volle aandacht van de achterhoede van Stormvogels vragen. Na een voorzet van rechts kopie de weer geheel vrij staande linksbuiten Wetemans de bal voor de vier de maal langs Kraak, doch een kwartier voor tijd volgde De Boer dit voorbeeld aan de andere kant (43). In de reste rende tijd oefende Stormvogels een hevige druk uit op het Utrechtse doel, doch tot de gelijkmaker kwam het niet. HOOGOVEN-SCHAKERS EN -BRIDGERS SPEELDEN DE TWEEDE RONDE. De schakers en bridgers die medespelen in het Holland I-beker-tournooi hebben Vrijdagavond in het restaurant van Wal- serij Oost de wedstrijden voortgezet. De uitslagen der schakers luidden: Hoog ovensBIcytepol 3-7. Overschotje—De Pion 6'/o3\'i. Walserij WestMedische dienst 2VZ7'/2. Magazijn Combinatie Staalfabriek 8-2. De stand is thans: punten voortegen Bleytepol 4 12>£5Yz Overschotje 4 12*/2IV2 Medische dienst3 12!£7Yz Magazijncombinatie 2 lO'/èIY2 Hoogoven 2 9 11 De Pion1 %YzHV2 Walserij West0 6y213^2 Staalfabriek0 6 14 KinheimHollandia eindigde puntloos Kinheim was direct in de aanval. Enkele hoekschoppen bleven zonder resultaat door goed werk van spil De Rooy, bij wie de Kinheim-midvoor v. d. Linden geen succes boekte. Ook de middenvoor van Hollandia had tegen spil Groeneveld weinig in te brengen. Geleidelijk kwamen de gasten er beter in, doch Mol schakelde de andere ge vaarlijkste man. rechtsbuiten Groot, uit. Steeds golfde het spel heen en weer, waar bij goed voetbal gedemonstreerd werd, doch de verdedigers bleven het terrein meester. Na de hervatting zette Kinheim een hoog tempo in met lage passes over de vleugels. Van uitstekende voorzetten van Starre veld en Muskee maakte het binnen- trio der thuisclub echter geen gebruik. Kinheim overheerste zelfs en stond vrijwel volledig in de aanval tegen de Hollandia- nen. Na 20 minuten moest De Vries een vrije trap nemen. Hij plaatste de bal naar v. d. Wateren, die vallend inkopte. Doel man v. d. Kooi greep mis, maar de paal bracht redding. Vlak daarop een aanval over links. De Vries gaf een pass aan v. d. Wateren, die de bal doorgaf aan Starre- veld. Deze zette laag voor, doch de snel toegelopen v. d. Linden treuzelde op vijf meter afstand voor doe! met schieten en hem werd de bal afgenomen. Geleidelijk kwam Hollandia weer in de aanval. Vijf minuten voor het einde kreeg linksbuiten Oerlemans op 3-meter van het doel een prachtige kans, maar zijn schot ging naast. In de laatste minuten zetten de gastheren nog een hevig offensief in, maar ook dit mocht niet baten. De spannende wedstrijd eindigde, zoals deze was begonnen. C.S.V. won dank zij een strafschop Toen J. Kimmelaar twee minuten voor het <^inde van de wedstrijd CSVGVO een strafschop inschoot, toegekend doordat een achterspeler van GVO de als linksbuiten meespelende C. Boot wel wat erg hard tegen de grond liep. betekende dat de over winning voor de Castricummers. GVO nam na 20 minuten de leiding. Te voren was G. de Heer in de rug aangeval len. maar de scheidsrechter liet doorspelen. CSV behield het beste van het spel en de gelijkmaker van de voet van C. Boot na goed aangeven van J. Kimmelaar was ver diend. Dat. gebeurde kort voor de rust. Een kwartier na de hervatting ontstond er na een voorzet van de linksbuiten van GVO een misverstand voor het CSV-doel, De middenvoor strafte met een schot, dat via de paal doel trof, af. Maar tien minuten later leidde een grove fout van een dor GVO-achterspelers tot de gelijkmaker, toen hij een scherpe voorzet van J. Riethorst achter zijn doelman plaat ste. CSV kwam opzetten, goed gesteund door de middenlinie, waarin de debuterende J. Dubbelman op dreef was. Een vijftal hoek schoppen leverde geen succes op. Tenslotte ontstond het winnende doelpunt uit een strafschop. V.V.B maakte van de kansen tegen Nautilus gebruik Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Nautilus een nederlaag tegemoet ging, want het zette, evenals de thuisclub, mooie aanvallen op. Reeds na vijf minuten kreeg de midvoor der bezoekers de bal vrij, doch zijn harde schot ging over. Langzamerhand kwam WB in de aanval. Een goede pass van J. Schildwacht belandde bij Van Rïes- sen, die hoog voorzette en Verswijveren na een kwartier gelegenheid gaf keurig in te koDpen (1-0). Na de aftrap gaf Michel de bal door aan Verswijveren. die voorzette en P. Schildwacht schoot de bal hard in (2-0). Nautilus zat er nu fünk op om de achterstand in te halen. Een hoekschop stompte Van Veelen weg, doch opnieuw kwam Nautilus voor het doel. waar W. van Riemsdijk het gevaar kon afslaan. WB kreeg on het middenveld een vrije schop, die J. Schildwacht voor de voeten van Van Loon plaatste. Deze had na 35 minuten succes (3-0). De gasten gaven het niet op, maar hun spel was te doorzichtig, om resul taat te boeken, hoewel spil De Wolf toch enkele keren redding bracht. Na de hervatting was het met de tegen stand van Nautilus vrijwel gedaan. WB gaf de toon aan. maar uit de combinatie MieheiP. Schildwacht schoot Van Loon naast. Eenmaal stopte Van Veelen keurig de bal toen de linksbuiten was doorge drongen. Toch scoorde Verswijveren het vierde doelpunt uit een voorzet van Michel, maar daarbij bleef het ook verder. D.E.M. verloor van Z.V.V. Het wil de laatste tijd met DEM hele maal niet meer vlotten. Zo goed men in het begin van stapel liep, zo zwak zijn de resultaten in de laatste wedstrijden. De ooi-zaak? Wel die is gauw gevonden. DEM sukkelt met de voorhoede en speciaal dan met de midvoor. In de achterhoede staat men zijn mannetje wel en gezien het ge ringe aantal tegenpunten zal deze linie het wel redden. Maar in de voorhoede is het mis. Thans stond De Boer als middenvoor opgesteld, maar deze speler kon de voor hoede niet tot betere prestaties inspireren. Het was tegen het sterke ZVV een aardige strijd, waarin de partijen elkaar niets toe gaven. Vooral in de eerste helft was er van overwicht geen sprake. Zonder doel punten verliep de eerste helft en na de pauze kregen we aanvankelijk een getrou we copy van de eerste periode. Toen ech ter na ongeveer twintig minuten de gasten door toedoen van De Vries de leiding na men, kwamen de Wijkenaren nog eens hef tig opzetten. Dekker veranderde met De Boer van plaats, maar het slot-offensief van de Wijkenaren baatte niet, zodat de puntjes naar Zaandam gingen. WaterlooV.V.D. 41 Waterloo deed goed werk door het Haar lemse WD met een nederlaag van 4-1 naar huis te sturen. Het was geen grote wedstrijd. Er werd aan beide zijden niet best gesDeeld. Na 25 minuten nam WD de leiding, nadat eerst doelman Kok op schit terende wijze een zeker schijnend doelpunt had voorkomen. Zwaan doelpuntte twee maal. In de tweede helft maakte Zwaan er 3-1 van. Tenslotte scoorde Hol man het vierde doelpunt. Waterloo a won met 5-1 van Storm vogels d. ADVERTF.NTTE OOK VOOR VGRK5ERSTHEORÏE Ilagelingerweg 134 Tel. 893U (K 2560) SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 19 November kwamen de haven van IJmuiden binnen: Nigerstroom van Ant werpen. Barendrecht van Londen. Hans Bornhove van Antwerpen. Roepat van Lon den. Amstelstroom van Londen. Lacra van IJstad. Rother van Goole. Cornelis van War- nermeer. Vertrokken zijn: Amstellanad naar Buenos Aires. Hans Bornhove naar Astsarpen. Gymnastiek SSH verloor tweekamp met Hercules Hebe De jaarlijkse tweekamp van de Gymnas tiekverenigingen SSH (Velsen-Noord) en Hercules Hebe (Wormerveer), welke Za terdagmiddag in het gymnastieklokaal aan de Gondastraat te Wormerveer is gehou den, heeft voor de ontvangende vereniging een flinke overwinning opgeleverd. De wedstrijd begon bijna een uur te laat daar SSH de dupe was van trein- vertraging: de vrije oefeningen voor de dames en heren eerste graad moesten er door vervallen. Begonnen werd met de meisjesgroep. Hier boekte SSH het eerste verlies: J. Kruk (SSH) werd nummer twee met ih punt verschil op A. Kat (KH). De SSH-jongensgroep leverde een keu rige prestatie met uitstekende afwerking van alle nummers. Met een verschil van 3'h punt (als eerste kwam Frits Boevink (SSH) aan, die ook de hoogste van de groep was) werd dit nummer door Hercu les Hebe verloren. Bij de dames tweede graad kon P. Kruk (SSH) de tweede plaats bezetten. Mej. Van Kleef (HPI) werd eer ste met een punt meer. In de eerste graad waren de SSH-dames onbetwist de zwak- sten, zodat Hercules Hebe hier winst boekte. Ook de heren eerste graad van de Wormerveerse club beschikten over uit stekende krachten, die de groep van SSH verre de baas bleven. Bij de heren tweede graad wist J. Verkerk (SSH) hezelfde pun- tenaantal te bereiken als J. Dibbets, maar een betere routine van de gastheren gaf ook hier de doorslag. De leden van SSH waren in hun oefeningen over het alge meen goed, maar het ontbrak hun aan de routine op het vreemde materiaal, waar aan de deelnemers van Hercules Hebe ge wend waren. Dit was vooral bij de dames opmerkelijk in de ringenoefeningen. De touwen waren aanmerkelijk langer dan in de Da Costa-gymnastieklokaal, waardoor het zwaaien sterk werd beïnvloed. Ook daarom was het jammer, dat de late aan komst vooroefeningen onmogelijk maakte. Tenslotte bleek, dat Hercules Hebe met een totaal verschil van 30 punten meer op nieuw beslag had gelegd op de wisselbeker, die na de wedstrijd door voorzitter Brussel aan zijn vereniging kon worden uitgereikt. De sportieve tweekamp werd besloten met een gezamenlijke broodmaaltijd in café Roos, waar verder nog een gezellig samen zijn aan de wedstrijd werd vastgeknoopt. Korfbal Watervliet won opnieuw van Sport Vereent (6—3) In de return-wedstrijd van de korfbal ploegen Watervliet en Sport Vereent was het kenmerkend, dat de Velsenaren weer enige tijd nodig hadden om op loeren te komen. Daardoor waren de gasten in het begin iets sterker. Binnen 20 minuten had Sport Vereent een voorsprong van 20 door Ritsburg, die na 12 minuten Berghuis met een doorloopbal en na 20 minuten een ver schot lostte, dat doel trof. De vakver wisseling werd voor Watervliet gunstig. Spoedig had Velthuys succes (12). Wa tervliet bleef nu over alle linies- sterker, maar vooral Velthuys, die vaak zéér ge vaarlijk vrij kwam, was niet gelukkig met schieten. Ook de korf van Watervliet ont snapte enkele keren aan gevaar, maar ten slotte gelukte het Velthuys een minuut voor de rust met een schouderschot gelijk te maken (22). Na de hervatting had Berghuis spoedig met een afstandschot succes (32). Sport Vereent werd nu weer sterker, maar vond de verdediging van Watervliet in uitste kende vorm. Na ongeveer 20 minuten ge lukte het Berghuis er met een doorloopbal 42 van te maken. In de beginopstelling Voor kinderen IA JÈË 420 Toen hei boomhuis helemaal gereed was, vioesten er natuurlijk nog meubeltjes in komen. Ook daarvoor zorgden de Kabouters van het dorp. Ze hadden allemaal ivel een stoel, een tafel, een kastje te missen. Dat alles bij elkaar was voldoende, om hel huis bewoonbaar te maken. En bovendien zouden de Kabouters, die erin gingen wonen, zelf verder kunnen gaan met het maken van meubeltjes; als die klaar waren, konden de anderen hun boeltje weer terug krijgen. Zo was de hele kwestie opgelost, tot aller tevredenheid. Eindelijk ivas alles in orde. Het boomhuis was klaar, de meubeltjes waren verhuisd. Daaraan hadden natuurlijk Rick en Bunkxe ook meegeholpen, want ze wilden ook iets doen. En aangezien zij niet zo goed konden bouwen, konden ze nu toch ook hun hulp geven. Voordat de andere Kabouters in hun nieuwe huis trokken, kwamen allen bij elkaar in het huis van de burgemeester. En daar hield de oudste van de gasten een toespraak, waarin hij namens allen bedankte voor de hulp, die hun vrienden hun in de nood hadden betoond. ADVERTENTIE 10. per grote rol zette Sport Vereent alles op alles om de achterstand in te lopen. Mevrouw Ritsburg maakte hiervan gebruik (43), doch Vos van de thuisclub ontnam een kwartier voor het einde Sport Vereent eventuele illusies met een afstandschot (53). Wa tervliet nam het spel geheel in handen, waarbij Sport Vereent geen kansen meer kreeg en mevrouw Weymar van een kans onder de paal gebruik maakte om het hal ve dozijn vol te maken (63). IJmuiden MARKTBERICHTEN 18 November 1950 Prijzen Heilbot 1,901,70; gr. tong 2,552; gr.m. tong 1,50—1,36; kl.m. tong 1,42-^1,20; kl. tong 1 1,38—0.80: kl. tong II 1,10—0,66; tarbot I 2,02—1,76, oer kg. Tarbot IV 4842; tongschar 74; schartong 29—19; kl. schol I 47—40; kl. schol II 41,50— 20,55; schar 248: v. haring 13,5010,80; makreel 2810,70; gr. schelvis 42—37; gr.m. schelvis 4037,50; kl.m. schelvis 37,50—31,50; kl. schelvis I 3025,50; kl. schelvis II 20.8; wijting 17—3; gr. gul 38,5037; midd. gul 21—19; kl. gul 16,50—14; kl. haai 21; ham 47; kl.m. heek 56—53: kl. heek I 40—34; kl. heek II 16; poontes 1310,50; kl. koolvis zw. 16; kl. koolvis wit 26—25. per 50 kg. - Gr. kabeljauw 184154: gr. koolvis zw. 3930,50; gr. koolvis wit 82; gr. leng 60; gr. heek 214198, per 125 kg. Aanvoer 995 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 20 kisten tongschar en schartong. 380 kisten schol, 40 kisten schar, 3 kisten haai, 1115 kis ten haring; 895 kisten makreel, 480 kisten schelvis, 190 kisten wijting, 110 kisten kabel jauw en gul, 10 kisten leng, 35 kisten heek, 2 kisten ham, 5 kisten poon, 220 kisten kool vis. 80 kisten diversen. Totaal 4583 kisten. Besommingen IJM 25 Flamingo f 10.645 (deel). Gedeeltelijk: KW 3 f3486; SCH 84 f4000. WR 67 f2914: KW 12 f 607: KW "92 f667; KW 189 f225; HD 125 f2814 Een trawler besomde i 16.870. SCHEEPVAART Aalsdijk, 17 v. Raam n. Havanna. Alamak. 16 v. Aden n. Muscat, Alblasserdijk 17 v. New Orleans te Mobile. Algorab. 17 te Port Said. Amsteldiep, pass. 18 Gibraltar. Amsteldijk, 18 v. Havanna te Brownsville. Arendsdijk, 17 v. Bahia. Arnediik, 17 te R'dam v. Houston. Abbekerk, 18 v. Marseille. Alcyone. 17 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Alphard, 18 te "Montevideo. Aardijk, 17 420 m. ZO. Kp. Race. Aldabi, 17 300 m. Z. Santos. Algenib. 17 150 m. W. Kp. St. Vincent. Almdijk, 19 verw, Londen v. Galveston. Andijk, 17 v Bremen n. Hamburg. Alphacca, 17 300 m. N.t.O. Paramaribo. Amstelveen, 17 870 m. W. Flores. Altair, 17 20 m. NW. Ouessant. Axeldilk, 17 400 m. W. Scillics. Aalsdijk. pass, 17 Vlissingen n. Antwerpen. Alkaid, 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Beverwijk, 17 v. Sfax n. Sas van Gent. Bantam, 17 te Penang. Baarn, 17 v. Paita n. Manta. Blijdendijk, 17 te Philadelphia. Boschfontein, 17 130 m. N. Teneriffe. Boskoop. 17 700 m. NO. Sombrero eil. Blitar, 18 te Brake. Caltex Delft (tV. 18 te Rastanura v. R'dam. Caltex The Hague, pass. 17 Pantellaria. Corilla, pass. 17 Burlings. Ceronia. pass. 17 NO. punt Timor. Caltex Leiden (t), pass. 18 Kp. St. Vincent. Cistula (t). 17 240 m. Z. Fayal. ClavelJa (t). 17 70 m. W.NW. Calicut. Castór, 18 v. Trinidad 11. Paramaribo. Cottica, 17 350 m. NO. Bar Bados. Delfshaven, 16 te Antwerpen. Diemerdijk, 18 v Antwerpen. Danae, pass. 18 Ouesant. Douro, 15 v. Cristobal n. GuayaquilL Edam. 18 te Antwerpen. Eemdijk, pass. 17 Ouessant. Enggano. pass. 18 Ouessant. Ena (t), 21 ve.rw. Gent v. Aruba. Etrema (t), 17 v. Curacao n. Jamaica. Felipes t>, 13 te Penang v. Singapore. Farmsum, 17 700 m. W. Madeira. Friesland. 18 v. Londen n. Blyth. Garoet, 17 pass. Point de Galle Groote Beer. 17 250 m. O. Malta. Gaasterkerk, 17 325 m. W. Kp. Frio. Hydra. 18 te A'dam v. West-Indië. Hoogkerk. 17 v. Aden. Haarlem. 17 430 m. NO. San Miguel. Hercules, pass. 17 Kp. St. Vincent. Hermes, pass. 17 Kp. San Rogue. Helicon, 18 te Puerto Cabello. Ilos, 17 v. Capehaitien n. Port au Prince. Japara (krl.), pass. 17 Kp. Tenez. Jupiter, 18 v. Istanboel te Kalivia. Joh. v Oldenbarnevelt, 17 420 m. O.ZO. Malta. Jobshaven, 17 190 m. Z. Kp. Lopez. Kelbergen, pass 17 Algiers. Klipfontein. 17 120 m. N. Kp. Blanco. Kota Inten. 21 verw. H. .v. Holland. Laurcnskerk, pass. 17 Lissabon. Leersum. 18 te Corpus Christi. Lieve Vrouwekerk. 17 v. Abadan n. R'dam. Locnerkerk, 17 te Bandarbushar. Lombok, 18 te Madras. Lekkerkerk, 17 v Bombay. Lemsterkerk. 17 te Suez. Loosdrecht, pass. 17 Ouessant. Loppersum, pass, 17 Kp. Tenez. L'ucita (t), 17 v. Heysham n. Liverpool. Leopoldskerk. 17 v. Hamburg n. Bremen Leuvekerk, 17 te Kovveit. Madoera, pass. 17 Finisterre. Mariekerk, 18 te Port Said. Mirza, 17 v. Singapore n. Fremantle. Mitra. pas. 17 Kreta. Maaskerk, 15 te Takoradi. Metula, 13 v. Suez n. Menaalahmadi. Maashaven, 17 v. Montevideo. Macuba (t), 18 te Sanlow v. Bandarmashc. Muiderkerk. 17 te Genua, Malea (t), 17 120 m. O. Gibraltar. Marken. 17 50 m. N. Napels. Merwede, 20 verw. Le Havre v. Charleston Molenkerk, 17 rede Benguela. Maas, 15 v. Houston te New Orleans, Marisa (t), 14 v. Singapore n. Miri. Nestor, 18 te Famagusta v. Beiroet. Nieuw Amsterdam, 18 te R'dam v. New Yort Nieuw Amsterdam, 19 12 u. v. R'dam n. Port® Noordwijk, verw. 22 v. Boston n, Baltimore Oranjestad, 17 v. A'dam n. Cristobal. Ober on, 17 v. New York n. Turkseil. Ophir, 17 v. Djakarta n. Muntok. Orestes, 18 te Talara. Prins Philips Willem, 17 v. R'dam. Prins Willem III, pass. 17 Anti Costi. Plancius, 18 tc Soerabaja v, Semarang. Prins Alexander, 17 v. Hamburg n. Antwos Prins Maurits, 17 275 m. O. Kp. Race. Prins Willem V. 19 verw. Montreal v. R'fe Rcmpang. 17 v. Penang n. Port Swettenhm Radja, 15 te Hoi -.ton. Rondo, 16 v. Madras n. Penang. Rotula (t), 18 v. Tripoli n. Le Havre. RoSsum. pass. 17 Beachyhead. Ruys, 17 600 m. NO. Tristan da Cunha. Rufina, 17 v. Curacao n. Jamaica. Salland, 17 v. Las Palmas n. Rio de Janeirt Samarinda, 18 v. Balikpapan n. Cebu. Slamat, 17 loods Bombay. Stentor, 17 v. Livorno n. Antwerpen. Straat Malakka, pass. 17 Port Elisabeth. Straat Soenda, 16 v. Durban n. Port Elial*» Schiediik, 16 v Coatzacoalcos te Tampico. Sommelsdijk, 16 te Houston. Stad Haarlem. 17 v. Gibraltar. Sarpedon. 16 230 m. San Salvador. Stad Schiedam, pass. 17 Majorca. Stad Vlaardingen. 17 v. Narvik n. R'dam. Sunetta (t), 19 verw. Singapore. Soestdijk. 17 950 m. W.NW. Minicoy. Salatiga. verw. 21 v. Bombay. Sarpedon, 18 verw. New York v. Puerto Scherpendrecht. pass. 17 St. Johns eil. Tabian. 18 tc Belawan. Tawali,, 18 te Soerabaja. Titus, 17 v. Gouletta. Tabinta. 17 500 m ZO. Dondrahead. Tamo. 15 v. Buenos Aires te San Loremo. Tarakan, 16 te Singapore. Teircsias. 15 te Penang. Tankhaven I (t). 12 v. Pulosambu n. S< Tankhaven II (ti. 18 te Palembang. Themisto. 17 360 m. O. Bermuda. Trompenberg, 17 300 m. W. Finisterre Trajanus. 17 v. Laguaira n. Puerto CabeEt Venus, pass. 17 Finisterre. Volendam. 17 850 m. NW Fremantle. Van 't Hoff. 18 v. Genua. Van Riebeeck. 17 v. Makassar n. Sorong. Van .Riemsdijk. 17 v. Belawan n. Singapore Veendam, 17 375 m. W.NW. Flores. Weltevreden, pass. 18 Finisterre. Westerdam, 18 13.30 u. v. R'dam n. New YoJ Willemstad, 17 v. Trinidad n. Barbados. Winsum, 17 v. Ceuta n. Setubal. Waterman, pass. 17 Kreta. Westland. 17 130 m. Z. Teneriffe. Willem Barendsz, 17 450 m. W.ZW. Walvlst Zonnewijk. 17 v, Maracaibo n. Paramaribo Hi Zeeland (krl), pass. 17 Kp. Bon. Zaan, 18 verw. IJmuiden. Zeeland (ssm). 17 v. Londen n. West Hartlq Schepen met repatriërenden uit Ind» Amarapoora, ca. 19 te R'dam. Cameronia, ca. 24 v. Djakarta, 20 Dec. te Rï Cyrenia, ca. 21 v. Soerabaja, ca. 15 Dec Ma'rseille. J Dorsetshire, 15 v. Djakarta, ca. 18 Dec. te R( Empire Brent, ca. 3 Dec, te R'dam. Joh. v Oldenbarnevelt, ca. 25 te A'dam. Kota Inten, 21 le R'dam. Ormonde, ca. 6 Jan. v. Djakarta, 31 Jan. te R; Sibajak. ca. 13 Dec. v. Djakarta. 8 Jan. te E4 Tabinta. ca. 11 Dec. te A'dam. Volendam, ca. 16 Dec. v. Djakarta, 14 Ji Rotterdam. Waterman, ca. 25 te R'dam. Zuiderkruis, cq. 23 te Pusan. KLEINE Vil Agiena, 17 v. Arhuus te Gent. Earendsz, 17 te Karlstad v. Streur. Blue Boy, 18 v. Maassluis n. Boston. Batavier III, 17 v Stockholm n, Nykoplnj. Constant, 17 te Grimsby v. Dieppe. Citadel. 18 v. Kragero te R'dam verw. Corona. 19 v. Esbjerg te Bilbao verw. Duiveland. 17 v. Grangemouth n. R'dam. Deneb, 17 v. Vlissingen n. Boness. Depa, 18 v. Bordeaux n. Kingslyn. Dorinda, 18 v. Antwerpen n. Shoreham. Elisabeth, 16 v Bridport n. Gr an gemoute Ferocia, 17 v. Rochefort te Requejada. Frisia. pass. 17 Kp. Trafalgar n. Poi Louis du Rhone. Flandria, 17 v. Duinkerken n. Alblasserdac. Gaasterland, 17 v. Grangemouth n. R'dam Helvetia. 17 v. Gateshead n. Aberdeen. Henk. 17 te Rouaan v. Manchester. Hast IV, 17 te Rouaan. Hellevoetssluis, 17 v. Kopenhagen te Kam Hoflaan, pass. 17 Ouessant n. Londen, Ingeborg, 18 v. Duinkerken n. Vlaardingti Java, 18 v. Nakoskov n. Antwerpen. Kortenaer. 18 v. Deest n. R'dam. Mulan. 17 te A'dam v. Karlstad. Marcella. 18 v. St. Malo n. Port Jerome. Ma tar, 17 v. Ipswich n. Antwerpen. Matthew pass. 17 Kp. Villano n. Casablana Merak, pass. 17 oporto n. Gibraltar. Mizar, pass. 18 Brunsbuttel n, Oscarsliamn. Monica. 17 v. Rouaan n. Southampton. Nordetar, 15 pass. Brunsbuttel n. R'dam. Noord, pass. 17 Ouessant n. Le Havre. Oranje, 18 v. R'dam n. Hamburg. - Prima. 17 v Stettin te Kotka. Saba. 17 v. Antwerpen n. Plymouth. Soemba, 17 v. Delfzijl n. Cardiff. Spes, 15 v. Christinestad n. R'dam. Tromp, 17 te Zaandam v. Sundsvall. Texel. 18 v. Bremen n. Hamburg. Van Bralcel, 17 te Methil. Viking, 17 v. Antwerpen n, Malmo. Vrouwepolder, 18 v. Antw. te Oporto venr. Walenburgh, 17 v. Antw. n. Guernsey. Westpolder, 20 v. Antw. te Lissabon verw. FEUILLETON door mevrouw Bijleveld-Gelinck 20) Het lijkt me een heel ding voor u om na het Indische klimaat hier in dit kikker landje te moeten leven. Ik geloof dat ik altijd heimwee zou hebben. En u zult van dit verrukkelijke zomerweer misschien nog wel meer genieten dan wij! Inspecteur Renkevoort zag even vol sympathie naar de zee-officier. Ik kan me voorstellen, dacht hij, dat Aagje zoveel houdt van deze man. Een fijn mens! Gelukkig nam Preller de hem toege stoken hand aan. Dat is ook zo, meneer Benck. Maar een Junimaand kennen wij in Indië niet. Als ik weer terug ben zal ik daèr heimwee naar hebben. Al is het alleen al naar de aardbeien. Mag ik jou er wat van geven Aagje? Ja? Hou dan je bordje maar bij! Graag! zei ze. De onderlinge gesprekken werden nu weer voortgezet. En meneer Benck legde zijn hand op die van zijn buurvrouw. Zul je nu na de koffie wat gaan rus ten, kindje? Je zult wel erg moe zijn na vannacht! Ze schudde haar hoofd. O nee, meneer Benck. Ik ben helemaal niet moe! En ik heb ook geen tijd om te gaan rusten! Wat heb je dan allemaal te doen? Een reddingsactie voor mijn vrienden. Zou je die reddingsactie niet beter overlaten aan inspecteur Renkevoort? Hij lijkt mij daar beter geschikt voor dan jij! Ze lachte even. Jawel, zei ze zacht, maar hij heeft vannacht uw vingerafdruk ken laten nemen! Ik was er zo boos over! Maar daar had hij het volste recht toe! Ik zou het in zijn plaats ook gedaan hebben! Heeft hij nogis hij nog verder bij u geweest? Ik bedoelover die sleutel? Ja, hij is vanmorgen nog een kwar tier bij mij geweest. Ik kon hem helaas geen verdere inlichtingen geven, niets. Het speet mij erg, want het is een zeer sym pathieke persoonlijkheid. Ja, zei ze. Zul je geen gekke dingen doen Aagje? Je bent zo impulsief! Anders zal ik aan inspecteur Renkevoort vragen om jou ook in je kamer op te sluiten! Weet u het dus van freule Frida? Ja, dat weet ik. De anderen stonden nu op, de lunch was afgelopen. Alleen meneer Valentijn nam nog snel een kopje koffie. En tot hem wendde zich plotseling inspecteur Renke voort, die tot nog toe zeer weinig gezegd had: Meneer Valentijn. Het mannetje schokte op van plotselinge schrik. En meteen gebeurde er een ramp: het koffiekopje ontgleed aan zijn vingers en kwam met een kletterende slag neer op zijn bord. Een miniatuurzondvloed ver breidde zich over het tafellaken. Grote hemel! Er ontstond de gewone drukte en bewe ging die altijd op een dergelijke catastrophe volgt. Iedereen schoof toe, redde de nog schone vingerdoekjes en het verdere servies en in formeerde hoe het gekomen was. Het kwieke Riekje mompelde iets van „stom meling" en manoeuvreerde handig met een theedoek. Mevrouw Beerman mopperde over haar bemorste tafellaken en Hans Preller constateerde opgewekt dat het een reuzen tref was dat het net op Vrijdag ge beurd was. Nog maar één dag en het tafel laken werd toch in de was gedaan! Ondertussen veegde de bewerker van al die consternatie zich met zijn zakdoek over zijn voorhoofd en hoopte in stilte dat in specteur Renkevoort zijn voornemen, om hem aan te spreken, nu verder zou laten varen. Maar deze hoop bleek spoedig ij del te zijn. Zelfs voordat alle rommel was op geruimd, kwam de vreselijke man weder om naar hem toe en begon ten tweeden male: Meneer Valentijn. Ja, inspecteur? U bent vannacht de eerste geweest van alle huisgenoten hier, die ik ontmoet heb. En nu bent u de laatste met wie ik nader kom kennismaken. Ik wilde u graag spreken, o.a. over de administratie van juffrouw Van Esbeeck. Misschien wilt u een en ander op uw kamer klaarleggen, dan kom ik na een blik op zijn horloge over ruim een half uur bij u. Is dat goed? Het mannetje staarde hem ontzet aan. Over een half uur? Op mijn kamer? O neeik bedoel goed, graag, inspec teur. Maar de administratie van juffrouw Van Esbeeckik heb niet, ik weet niet. De politieman had zich al afgewend, zo dat hij niet meer te weten kwam wat de ander niet wist. Hij ging naar boven, naai de zitkamer van freule Frida en stuurde de beide rechercheurs, die daar nog steeds aan het zoeken waren, naar haar slaap kamer. Ik kom nog even met u praten, freule. Ik heb niets te zeggen, inspecteur. Arnold van Blitterswijck was nog in de eetkamer blijven dralen tot zijn moeder weer naar de salon was verdwenen, toen ging hij recht op Hans Preller af. Meheer Preller? Meneer Van Blitterswijck? Ik wou u graag even onder vier ogen spreken. Mag ik u verzoeken met mij mee naar boven te gaan naar mijn atelier? De Indischman kneep even zijn ogen samen in de rook van zijn sigaret. Hij glimlachte en boog ironisch. Met het meeste genoegen, meneer Van Blitterswijck. Misschien staat u mij toe om nog drie trekjes aan mijn sigaret te doèn, dan is zij op! Gaarne. Ha! dacht Aagje, die de oren spitste. Een ontmoeting onder vier ogen tussen Arnold en Hans Preller. Arnold, die ongetwijfeld een schurk was, Hans Preller, die misschien ook meer wist dan hij wou laten blijken. Ze wisten beiden iets, dat was onder de lunch genoegzaam gebleken. En ze waren nijdig op elkaar, er was een concurrentie, een vijandschap. Als ze samen boven waren, en ze werden nog eens nijdig op el kaar, dan zouden ze elkaar misschien wel eens de waarheid kunnen zeggen. En het zou de moeite waard zijn om die waarheid te horen. Haar brein werkte snel. Het moet moge- lijn zijn, het was mogelijk om hun gesprek af te luisteren. Ze gingen naar het atelier. En het atelier was eigenlijk een afgesloten stuk van de zolder; tegen de schuinlopende wand van het hoge puntdak was een los houten beschot ingebouwd. En daarachter was een hol, dat wist ze nog heel goed uit haar kinderjaren, toen ze met haar vrien dinnetjes op zolder verstoppertje speelde. In dat hol was ze dikwijls weggekropen en dan voor lange tijd onvindbaar geweest. Ze draafde de trappen op. nog maar drie trekjes sigaret had ze tijd om zich in haar schuilplaats te installeren. Het was niet ge makkelijk, er stond in de hoek van de zol der een barricade van koffers en kiste, waartussen ze een niet al te zichtbare do# gang moest maken. Ze wrong zich zo ntf mogelijk er tussen door, duwde een schot opzij en vervolgens weer op zijn plaat' kroop op handen en voeten over een opgerold tapijt de duisternis van schuilplaats in. Wat was het hier w vlak onder het dak, om te stikken wasft Maar dat moest ze voor haar vnen® over hebben! Ze was hier vlak achter het atelier zou hier ieder woord kunnen verst® maar verderop zag ze nog een smalle li®j streep en ze begreep, dat er daar een moest zijn in het houten beschot. Jan» het was nog wel een vrij brede kier en» ze voorover op de rol tapijt ging liggen.» ze zelfs een aardig stuk van bet a'e- overzien. Het was schitterend, het overnv haar stoutste verwachtingen! Alleen haar observatiepost twintig graden k moeten zijn. Ze had een gevoel of ze t— toneelstuk ging bijwonen. Daar gntë deur op de achtergrond open en traden de beide voornaamste acteurSL. c Preller in zijn licht linnen tropenpn^i Arnold in zijn kaneelkleurig jasje. Ze r nog steeds hoffelijk jegens elkaar^ gast kreeg de beste leunstoel a"""5 (Wordt ver

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 6