IJmuider Courant Koningin en Prins in Londen Haarlems Dagblad ,n grauwe stad in herfstschemer reidde hun een hartelijk welkom Politieke commissie is het eens over vorming van Europees leger Ik begroet Engeland als cl der Europese gemeens >chap jaargang 19712 uX. fCennemerlaan 154. Telef. A<im. 5437. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), ^ffeg 47, Santp. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, \&e> Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. HoofdredacteurRobert Peereboom Edüie voor Yelsen, ETmniden, Santpoort en Omstreken van en©prCTbttpaarlnuaïbe4ourant(Snnniéï6) Woensdag 22 November 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboora 'i .pgfr 22 November (Van onze verslaggevers) Na een stormachtige reis op 5 "o zee arriveerden gister en Koningin Juliana en Prins Bern hard met hun gevolg holle Dover, waarna zij doorreisden naar Londen. Iets voor een uur zetten zij voet aan lerwitf een vlagerige regen over de havenplaats werd geblazen door de sterke Doch toen het Koninklijk Paar in Londen aankwam was het droog. Daar begon l3l die dit bezoek omgeeft, zich tenslotte te ontplooien. ilerig herfstweer heeft Londen ons -dijk Paar een overeenkomstig de ^volksaard ingetogen, doch daarom v der gemeend welkom bereid. Het "1 en somber toen het uur van aan naderde, maar het bleef droog. Een Lvel hing over de stad en gaf haar ;:e unieke sfeer, die altijd zo bijzon- feft ï'isla0 drie uur stoomde de Konink- jjeint waarvan de locomotief getooid „et de Engelse en Nederlandse kleu- langzaam Victoriastation binnen. De daarin zich on's Vorstelijk Paar be hield stil tussen de twee hagen van personen, in het midden waarvan zich jigelse Koninklijke familie bevond, stapten de Koningin en Prins Bem- od het perron, waarna de wederzijdse oeting volgde tussen de beide Ko- i, die elkaar kusten, en van. de ag en Prins Bernhard, die elkaar har- 'de hand schudden. ikde begroeting van Koningin Juliana ie beide Prinsessen was bijzonder har- t, Vervolgens stelde de Koning de offi- 'autoriteiten aan onze Vorstin voor. kapel van de Coldstream Guards, ins het koude weer in hun lange grijze assen, speelde het Wilhelmus. Vervol- inspecteerde Koningin Juliana, bege- joor de Koning, buiten het station de «le rij van de erewachten, terwijl het ■pNeèrlands Bloed" klonk. Koningin besteeg daarna de door zes [schimmels getrokken open landauer i- Koning nam aan haar linkerzijde het volgende rijtuig, waarvoor vier paarden gespannen waren, namen, i BernharcI, Koningin Elizabeth tegenover de Hertog van Gloucester g t eerste gedeelte van de rit ging door lastig, schaars bevlagde, straat winkels en sombere kantoren. Maar j doemde in het halfdonker het klas- i décor van Londen op: Westminster 'j en de parlementsgebouwen. Daar zich. evenals bij het station, een grote menigte verzameld, die een gejuich aanhief zodra de stoet in zicht kwam. Duizenden soldaten stonden langs de wegen opgesteld, alsmede een aantal militaire kapellen, die steeds weer, wanneer de stoet passeerde, het Wilhelmus ten gehore brachten. Nauwelijks waren de Koningin en Prins Bernhard op het Buckingham Palace aan gekomen, of hun eerste plicht riep hen reeds. Met gesloten auto's begaven onze Vorstin en haar gevolg zich om halfvijf naar Westminster Abbey om een krans te leggen op het graf van de Onbekende Sol daat. Onderscheidingen Koning George de Zesde van Enge- land heeft Koningin Juliana de „Royal j Victoria Chain" en Prins Bernhard het i „Knight Grand Cross of the Victorian j Order" verleend, zo wordt meegedeeld j in een hofcirculaire van Buckingham Palace. Koningin Juliana heeft Koningin Eli zabeth en Prinses Elizabeth, Hertogin j van Edinburgh, het Grootkruis in de Orde van de Nedei-landse Leeuw ver leend en de Hertog van Gloucester, de j broeder des Konings, het Grootkruis in j de Orde van het Huis van Oranje. Het was al donker geworden, maar het licht in de auto brandde, zodat de juichen de menigte de Vorstelijke bezoekers kon zien. Na het bezoek aan de abdij gingen de Koningin en de Prins naar St. James Pa lace, waar zij officieel werden ontvangen door de Londense graafschapsraad en de autoriteiten van Westminster. Straatsburg De aankomst van het Koninklijk paar in Victoria Station. Van links naar rechts Koningin Elizabeth, de Prins der NederlandenKoning George VI en Koningin Juliana. Resolutie beveelt het deelnemen van de Duitsers aan Het woord is aan. STRAATSBURG (Reuter). De poli tieke commissie, van de Raad van Europa heeft met 18 stemmen tegen één, bij twee onthoudingen, besloten een Europees leger, met deelneming van de Duitsers, in het Atlantisch verdedigingsstelsel aan te be velen. Aan de stemming was een langdurig debat voorafgegaan met verschillende stemmingen in besloten zitting over voor stellen van Duncan Sandys. De clausule over Duitsland werd herzien en luidt thans als volgt: ..De vergadering is van oordeel, dat de verdediging van een gebied, waartoe West-Duitsland behoort, natuurlijkerwijze het deelnemen van Duitsland vereist." In de aangenomen motie wordt ook het vroe gere voorstel voor een Europees ministerie van defensie herhaald. De Duitse socialist Karl Mommer had een vergeefse strijd gevoerd tegen het invoegen van Duitslands militaire bijdrage in de resolutie. Duitsland kon volgens hem geen bijdrage geven zolang de geallieerden niet een effectieve macht in Duitsland hadden opgesteld, die zou kunnen voorkomen dat Duits gebied „verschroeide aarde" zou worden. Christelijke en liberale Duitse af gevaardigden bevestigden Duitslands be reidheid tot deelnemen, doch noemden dit een groot offer voor Duitsland en in het bijzonder voor de jeugd. Duitslands bijdrage is volgens de tekst der resolutie slechts aannemelijk voor de publieke opinie, indien het geschiedt in het permanente Europese verdedigingsorgaan. Het besluit vraagt de regeringen ten spoe digste militaire en politieke meningsver schillen te overwinnen, zodat zonder ver traging het Europese leger zijn bijdrage aan de atlantische strijdmacht kan geven. De Assemblée De Assemblée heeft Dinsdag opnieuw haar gedachten over het plan-Schuman laten gaan en besloten de résultaten over te leggen aan de betrokken regeringen. Op voorstel van de Nederlander Van de Kieft zal ook de Britse regering deze ontvangen. De argumenten waren in hoofdzaak dezelf de als reeds in Augustus waren geuit. Prof. Noelting (West-Duitsland) uitte zeer sterke bezwaren van de Duitse socialisten en zei- de, dat een „kartelnevel" over de bespre kingen hangt. Noelting stelde als voor waarde voor Duitse deelneming niet alleen het opheffen van de productiebeperkingen, doch evenzeer het herstel van de door ont manteling verloren productiecapaciteit. Het hoofdpunt van het debat was de kwestie van Engelands deelneming. Rey- naud (Frankrijk) hoopte dat het eerste werk van het Schuman-orgaan zou zijn onderhandelingen met de Britse regering te openen, doch de redevoeringen van Dal ton en andere Labour-afgevaardigden openden geen uitzicht op enig resultaat van zulke besprekingen. Frans-Brits voorstel tot gedemilitariseerde zone Opmars der UNO-troepen in Korea duurt voort (Reuier) Frans eii Britse vertegen woordigers te Lake Success dringen er bij de V.S. krachtig op aan een gedemilitairi- seerde zóne aan de grens van Korea en Mandsjoerije te aanvaarden, opdat er een einde komt aan het Koreaanse conflict. Het voorstel, aldus wordt in Franse diploma tieke kringen vernomen, wordt door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken „met sympathie" bestudeerd, maar is nog niet aanvaard. ede van Koningin Juliana: „Het belang van allen is ons eigen belang Hoogtepunt van de eerste dag van het airklijk bezoek vormde het schitterend etsbanket, waaraan 176 gasten aanzaten, ie: wie leden der regering, de leider van «positie Winston Churchill, diplomaten, en van de hoge adel en geestelijkheid, iwerd gehouden in de beroemde State Ëroom, die met spiegels en gobelins was jesmukt. Men was gezeten aan hoef- mig geplaatste tafels, die feestelijk ver- waren met een schat van chrysanten, ten en orchideeën. Koningin Juliana zat i de rechterzijde van Koning George, rijn linker zijde zaten Koningin Elisa- th en Prins Bernhard. Verder zaten aan' hoofdtafel dë Gravin van Athlone, ltlee,_ de Hertog van Gloucester, de ird Kanselier, Prinses Margaret, dé Her van Gloucester, minister Stikker en dé ttsbisschop van York. Een klein strijk- ïest van de Welsh Guards speelde tijdens diner een potpourri van Nederlandse iziek. Koning George sprak tijdens het banket rede uit, waarin de vorst herinnerde 1 de in de oorlog gesmede samenwerking ®n beide landen. Koningin Juliana antwoordde Koning eorge met een rede, waarin de Koningin ees op de oude vriendschap die het Ne- dandse en het Engelse vorstenhuis ver- De Koningin herinnerde aan de ?else gastvrijheid tijdens de oorlog en do vervolgens: •Wanneer ik Groot-Brittannië begroet als eaer van vele naties, die ver over de -eiödelen verspreid liggen, dan begroet ;et even zeer als een essentieel lid van !iuropese gemeenschap. Ik noemde in 't al voor Nederland betekend tijdens de oorlog. Ik kan geen over tuigender bewijs bedenken dat het tot deze gemeenschap behoort. Wij kunnen Europa niet toestaan een af zonderlijke, autarkische eenheid te wórden. Het moet open staan voor de andere naties en groeperingen van naties der wereld, zo als een onderdeel van een levend orga nisme betaamt. Maar in de dringende noodzaak van tegenwoordig kunnen wij in Europa, in een zeer reële en levende verwantschap, samen werken en onze gemeenschappelijke pro blemen oplossen. Hoe groot die zijn, is betrekkelijk, zoals alles. Hoewel trouw aan onze verschillende in ternationale verbintenissen, kunnen wij toch bereiken, dat wij de éne verplichting aan de andere schakelen, en er één keten van smeden, en daardoor bevorderen de internationale samenwerking in groter verband. Een volle kan een verrassende draag kracht opbrengen, wanneer het, zoals bij voorbeeld het Britse, blijk heeft gegeven zolang té hebben kunnen varen op traditie. Als naties van de wereld, is het in het belang van elk van ons, ter harte te nemen het belang van ons allen; als men deze ge- dachtengang uitwerkt, bereikt men de vol komenheid, wanneer men eveneens kan constateren, dat wij allen betrokken zijn bij het lot van elk van ons. De oude christelijke gedachte, dat iedere enkeling een dienende taak heeft ten op zichte van zijn medemensen, en zo ieder ten opzichte van ieder, teneinde de maat schappij zó te maken, dat men het kan uithouden, er in te leven deze gedachte zou logisch moeten worden uitgebreid tot de naties. Ik bij er mij van bewust, dat de wereld gemeenschap nog zeer ver van deze ziens wijze verwijderd is. Maar toch, laat ons e in. Buckingham Palace te Londen vertoefd ie hebben begaven Koningin mu en Prins Bernhard zich naar Westminster Abbeywaar zij een krans legden op het graf van de Onbekende Soldaat. haar in gedachte houden, want alleen dit kan de wereld redden". Tot hiel laat in de regenachtige avond stonden enige honderdén mensen voor de j poorten van 'het in een oranje gloed gezette paleis, doch de Koninklijke gasten bleven binnenshuis. De Europese Volkenraad De „Europese Volkenraad" (nieuwe naam voor de Raad voor Waakzaamheid) heeft in Rarijs een afvaardiging ontvangen van leden van de Europese Assemblée, ge leid door Paul Reynaud. Reynaud richtte zich tot de afgevaardig den die, zo zei hij, ..de kling van het zwaard der openbare opinie zijn" en deed een oproep tot de leden van de Europese Volkenraad, dat zij de afgevaardigden van de Europese adviserende vergadering in hun pogingen ter verwezenlijking van een Verenigd Europa zouden bijstaan. De Europese Volkenraad begon daarna met de bespreking ovër de oproep die hij zal richten lot de Europese adviserende vergadering met het verzoek de landen, die thans instemmen met een zelfs gedeelte lijke prijsgeving van hun souvereiniteit, uit te nodigen gezamenlijk een federaal pact op te stellen. Dit pact zou dan voor gelegd worden aan de nationale parlemen ten, waarvan deze vertegenwoordigers deel uitmaken. De Europese Volkenraad bestaat uit per sonen uit verschillende Europese landen, die in het openbaar wensen te kennen te geven, dat zij het instellen van boven nationale Europese gezagsorganen zo dringend achten, dat daarmede niet langer kan worden gewacht. Het organisatie-comité van de Europese Volkenraad, dat te Parijs zetelt, heeft aan de nationale raden der Europese beweging verzocht aan dit plan mede te werken door het zenden van een representatieve dele gatie. Het uitvoerend comité van de Neder landse raad heeft besloten geen delegatie te zenden, aangezien in zijn kring bezwaren bestonden tegen plaats en methode van de voorgestelde actie. 1-Iet hoofdbestuur van de beweging van Europese federalisten (een der samenstel lende delen van de Europese beweging in Nederland) heeft gemeend eveneens geen delegatie te moeten zenden. V/el echter staat het hoofdbestuur der B.E.F. volledig achter het streven van de raad en men be sloot daarom een schrijven te richten tot de voorzitter van de raad, waarin het standpunt der B.E.F. wordt uiteengezet. Achttien deden bij treinramp in Brits Columbia Dinsdag zijn nabij de Cance-rivier in Brits Columbia ongeveer 480 km ten Westen van Edmonton, een militaire trein en een personentrein met elkaar in botsing gekomen. Naaf tot dusver bekend is, zijn 18 personen om het leven gekomen en 44 personen gewond. De militairen waren op weg naar Fort Lewis (Washington) om te worden opgeleid voor eventuele uitzending naar Korea. „Prix de Rome" niet toegekend Aan de juist 30 jaar geworden ir, R- D. Bleeker uit Den Haag is, als winnaar van de wedstrijd om de Prix de Rome voor de schone bouwkunst, de zilveren erepenning toegekend. Zijn schetsontwerpen van een congresgebouw voor de Nederlandse regering voor officiële ontvangsten, het houden van feesten en recepties en voor vergaderingen wettigden volgens de jury niet de uitreiking van de hoogste onderscheiding, maar werden beter geacht dan die van de twééde deel nemer aan deze wedstrijd. Zes maanden geëist tegen C.P.N.-Kamerlid Maastrichtse rechtbank behandelde desertie-zaak Voor de rechtbank te Maastricht hebben gisteren vier leden der C.P.N., onder wie het Tweede Kamerlid J. H. Hermans, te rechtgestaan. Hun was ten laste gelegd bevordering van en medewerking aan desertie van de dienstplichtige soldaat A. R. R., die als getuige werd gehoord, ver klaarde op 28 Augustus bij de verdachte B- te zijn gekomen, wie hij. gezegd had, dat hij deserteur was. Hij was op aanraden van B, naar Vaals gegaan. Daar had hij H. opge zocht en was door deze weggebracht naai de woning van Van B. L. Vandaar was hij in de avond van 30 Augustus door H. naai de woning van P. J. B. gebracht, waar hij overnachtte. De volgende dag is hij door Van B. L. naar de Nederlands-Belgische grens bij Gemmenich (B.) gebracht. R. was tot Charleroi gekomen, daar gearresteerd en aan de Nederlandse maréchaussee te Roosendaal overgegeven. Op vragen van de president verklaarde getuige R., dat hij zowel aan B., H., L., Van B. L. en B. nadrukkelijk had gezegd een deserteur te zijn. De verdachte B. ontkende dit echter zeer stellig. De officier van justitie eiste tegen de verdachte H. 6 maanden gevangenisstraf, tegen Van B. L., die hij als de voornaamste dader beschouwde, 9 maanden, tegen L. maanden en tegen B. 1 maand. De verdedigers van de verdachten, mr. B. J. Stokvis en mej. mr. C. Enthoven, beiden uit Amsterdam, hebben eerst langdurig de soldaat R. ondervraagd, blijkbaar met de bedoeling na te gaan of deze getuige niet als agent provocateur was opgetreden. Voorts hebben zij in uitvoerige pleidooien de juistheid van de tenlastelegging betwist, onder andere op grond van het juridisch bezwaar dat hier personen terechtstaan ter zake van medeplichtigheid aan een delict, hoewel de hoofddader nog niet terecht heeft gestaan en dus zijn strafbaarheid nog niet vaststaat. Daarnaast betwijfelden beide verdedigers of bewijs geleverd kon wor den op grond van verklaringen van een ge tuige, wiens betrouwbaarheid zij in twijfel trokken. De verdedigers vroegen daarom vrijspraak subsidiair ontslag van rechts vervolging, meer subsidiair clementie ten aanzien van de verschillende verdachten. De uitspraak werd bepaald op 5 De cember. Prof. dr. G. van der Leeuw in de Eerste Kamer herdacht Bij het begin van een korte vergadering, welke de Eerste Kamer Dinsdagmiddag heeft gehouden, heeft de voorzitter, prof. mr. R. Kranenburg, de oud-minister van -Ónderwijs. Kunsten en Wetenschappen, prof. dl'. G. van der Leeuw herdacht. Hij schetste hem als een man met bijzondere begaafdheden, als een voortreffelijk rede naar en een zeer beminnelijke persoonlijk heid. Ons land heeft door zijn dood een groot verlies geleden. De minister van Unie-zaken en Overzeese Rijksdelen, mr. Van Maarseveen, heeft zich namens de regering bij deze woorden aan gesloten. Prof. Van der Leeuw, zo zeide hij, heeft als minister belangrijke zaken tot stand gebracht en andere voorbereid. De Kamer heeft daarna zonder beraad slaging of stemming haar goedkeuring ge hecht aan het wetsontwerp inzake de naamsverandering van het ministerie van Overzeese Gebiedsdelen in ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen. De voorzitter heeft ten slotte medege deeld, dat de begrotingen van Oorlog en van Marine Dinsdag 23 November des na middags te halftwee aan de orde zullen worden gesteld. Deze vergadering zal des avonds worden voortgezet. De voorzitter is voornemens tevens op de agenda te bren gen het wetsontwerp tot wijziging van de Omzetbelasting met betrekking tot sigaren en sigaretten. De Zuid-Koreaanse Kapitool-divisie is thans tot minder dan 24 km van de be langrijke haven aan de Noord-Oostkust van Korea, Tsjongdjin, gevorderd. Zij ondervond slechts geringe tegenstand van terugtrekkende communistische troepen. I-Iet onmiddellijke doel van de opmars is de plaats Nanam, 13 km ten Zuid-Westen van Tsjongdjin. Ongeveer 80 km landinwaarts naar het Westen heeft de Amerikaanse zevende divisie de omtrek van de stad Hjesandjin, die zij Dinsdag binnentrok, bezet. Hjesan djin ligt aan de Jaloe, de Amerikanen zijn echter niet van de stad uit langs de Jaloe verder opgerukt. Links van de zevende divisie probeert het 5e regiment mariniers aansluiting te ma ken met de zevende divisie, er zijn patrouil les uitgezonden over een afstand van 11 km langs het reservoir van Tsjosin tot Singhoeng. Anonymus Glimlach; heb het niet te druk om beleefd te zijn. Leer uw tong en uw humeur te beheersen; durf origineel te zijn; smoor niet uw geweten; kijk voor- en niet ach teruit; dan is de uitslag niet twijfelachtig. Dr. Tsiang vraagt onderzoek in China De Chinese nationalistische gedelegeerde de politieke commissie van de UNO, dr. Tsiang, heeft Dinsdag voorgesteld, dat een commissie van onderzoek van de UNO inlichtingen zal inwinnen over „de Sovjet- Russische aggressie in China". Tsiang verklaarde verder, dat de rege ring van Peking bezig is uiteen te vallen, en dat onder het régime van Mao Tse- Toeng millioenen mensen van honger om komen. Volgens Tsiang zijn er thans .667.000 verzetsstrijders in het commu nistische China, De Amerikaanse afgevaardigde, Foster Dulles, verklaarde het in beginsel ermee eens te zijn, dat men een onderzoek instelt naar wat er sedert 1945 tussen de Sovjet- Unie en de Chinese republiek is voorge vallen. Hij stelde echter voor dat de commissie van onderzoek niet zou worden samenge steld uit vertegenwoordigers van landen, doch uit competente en onpartijdige per sonen, die door de „Kleine Assemblée" zouden moeten worden benoemd. De Sovjet-afgevaardigde, Malik, noem de Tsiangs beschuldigingen „leugens en verzinsels". Hij zcide geen reden te zien om de bespreking van „deze belachelijke laster van de Kwomintang" voort te zetten en nog minder om een commissie van on derzoek in te stellen. Zeventig procent der Besoe- kische tabaksschuren vernield Bij het begin van de nieuwe week waren er volgens een officiële opgave in het Be- soekische 419 tabaksschuren, waarvan de meesten gevuld waren, door brandstichters vernield. Het is, aldus de correspondent van Aneta, vrijwel zeker dat het juiste aantal der vernielde schuren hoger zal blijken te zijn. In de laatste dagen was er een vermin derde activiteit van de brandstichters merk baar door een krachtig optreden van de politie, die wordt bijgestaan door 500 man van de mobiele brigade. Daarnaast dient in het oog te worden gehouden dat, aangezien het totale aantal tabaksschuren ongeveer 600 bedraagt, er hoe langer hoe minder in brand vallen te steken. T Het weer gaat te keer Een tiental leerlingen van de middelbare scholen uit Kampen zijn door de verkeers politie van Kampen uitgekozen om opge leid te worden tot „verkeershulpen". Een van de candidaien regelt, onder toezicht van een politieman, het verkeer over de IJsclbrug. Koudegolf in aantocht? In Californië en Nevada hebben zware overstromingen plaats. Negen personen zijn om het leven gekomen, de stad Eno (Ne vada) staat voor- liet grootste deel twee meter onder het water, afkomstig uit de gezwollen Trucked River. De grootste stroom vloeit door het centrum van Reno, waar gewapende militairen zijn verschenen om plundering te voorkomen. Dammen van zandversterkingen werden weggeslagen en acht bruggen staan onder water. De twee voornaamste verkeerswegen naar Californië over de Sierra Mountains zijn door grondverschuivingen op verschil lende plaatsen geblokkeerd. Men raamt de reeds aangerichte schade in Californië op 12 millioen dollar. Over de Visaya-eilanden (Phiiippijnen) is een wervelstorm getrokken, die aanzien lijke schade heeft aangericht. Te Macolod zijn 40 huizen vernield. Langs de Zweedse kust ondervindt de scheepvaart vertraging door stormen. Een Noors vaartuig, de „Kul", is voor de kust gezonken. De bemanning kon zich redden. In het Noorden van Zweden werden tele foondraden afgerukt, doch de verbindingen zijn over het algemeen gehandhaafd. Twee Deense schepen, een Zweeds en een Noors schip hebben in de Deense wa teren om hulp verzocht. Door hevige regens en overstromingen is veel schade aangericht langs de Frans- Zwitserse grens. Radio-Moskou meldt, dat een koudegolf uit Siberië zich in Zuidelijke en Westelijke richting beweegt en naar verwachting bin nen twee dagen Europa zal bereiken. In verscheidene delen van Europa is het weel ruw. Het Turkse schip Sadikoglu (5.692 ton) heeft Dinsdagavond gemeld, dat het in de Oostzee in gevaar verkeert op ongeveer 100 km ten Zuiden van het eiland Gotland. HET WEER AFGEBEELD Hedenmorgen lag ten Noord-Westen van Den Helder een depressie, die gisteren ook in onze omgeving stormachtige winden heeft veroorzaakt. Deze vult zich nu geleidelijk op. Om deze staring stroomt langs de Zuidflank lucht met een on stabiele verticale opbouw naar ons land. De depressie-activiteit op de Oceaan is momenteel gering. Er vormen zich en kele hoge drukgebieden, waarvan die in ie buurt van Groenland het krachtigst is. Bij de Oeral bevindt zich eveneens een machtig hoge drukgébied. In het Centrum komen barometerstanden van ongeveer 1055 millibaar voor. Weerbericht MINDER WIND Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdag avond, opgemaakt te 10 uur: Half tot zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Weinig ver andering in temperatuur. 23 November Zon op 8.13 uur, onder 16.40 uur Maan op 15.36 uur, onder 7.13 uur Hoog en laag water te IJmuiden Woensdag 22 November Hoog water: 2.17 en 14.31 uur. Laag water: 10.16 en 22.25 uur. Donderdag 23 November Hoog water: 2.52 en 15.94 uur. Laag v/ater: 10.52 en 23.03 uur. MIST SNEEUW REGEN 7 MOTREGEN A HAGEL 7 BUIEN R ONWEER /^TEMPERATUUR IOÓ5 ISOBAAR BELANGRIJK NEERSLAG- GEBIED CENTRA: H HOGE ORUX L LAGE DRUK SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE CWARSSTREEP IS EEN WIND SNELHEID VAN VIJF METER »£R SECONDE

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1