TUURMAN ZOON GARAGE DEN HOUT NEDERLAND PIET VAN LIESHOUT 1UTSELAARS! PIET van LIESHOUT Meubelen Tapijten Bedden „RENAULT 4" ATTENTIE S.V.P. 'n Guitaar Laat het maar regenen! Prijs f 6200.- elck wat wils iiM 22 November 1950 wuffeur en Lr verdronken Auto reed bij geopende brug het water in feelopen nacht omstreeks twee ootterdam een taxi in de Spoor- eereden. De twee inzittenden, de 'chauffeur N. Schoenmaker en de ^toopman A. M. Ooyens, kwamen het leven. 7 ie door de afsluitbomen van de ifhavenbrug, die voor het scheep- lua geopend was, gereden. De Irtdween in het water, dat ter a zeven meter diep is. Pas drie r^kon men de taxi boven water jand moet meer laonse toeristen trekken CA. te Washington en de Ameri- ^p'ring vestigen^ hetzij direct of nfl.E.S., voortdurend de aandacht ^'ll-landen op de noodzaak om Jpjse dollarinkomsten uit toerisme injn, Zij verwachten een nog gro- Sefte aan deze inkomsten wanneer de Marshall-hulp is geëindigd. De het ministerie van Handel tre- iet actief op ter bevordering van ilie. Alleen verlenen zij morele jn'hét bureau ter bevordering van lurisme naar Europa, dat de Handen in de Verenigde Staten Afoordigt. iden jaar het,ken 252.000 Ameri- touristen deze landen bezocht. Zij g 177 millioen dollar uit. Het totaal }50 is ruw geschat ruim 300.000 touT die tezamen meer dan 200 millioen uitgaven. Van de zijde van de E.C.A. i nog geen verwachting uitspreken cijfers voor 1952, maar zou gaarne het totaal aantal touristen in dat een half millioen zou stijgen en al uitgegeven bedrag de 400 mil iar zou benaderen of zelfs over- werd meegedeeld dat Nederland door 46.000 Amerikaanse touris- d*bezocht, dat was zesduizend meer 1947. Zij gaven echter zes millioen uit, dat is twee en een half maal als'in 1947, toen 2.4 millioen dollar itgegeven. C,A. autoriteiten achten het de n Nederland om deze cijfers nog te n en speciaal om te trachten de ide duur van het verblijf langer worden. Vorig jaar was de gemid- rerblijfsduur slechts acht dagen, de van alle Marshall-landen. In Bel- jde gemiddelde verblijfsduur in dat gen dagen, in Zwitserland vijftien. ninger scheepsbouwers wrdeeld ilf scheepsbouwers uit de provincie gen zijn door de economische poli- oordeelcl wegens het uitbetalen van lonen aan hun werfarbeiders. deze zaak veertien dagen geleden economische politierechter diende, jfe raadsman van de scheepbouwers, IA. Vos, betoogd dat in het Noorden uk dat door werfarbeiders wordt It geheel anders wordt gehonoreerd p werven in het Westen van het Sinds een vijftigtal jaren heeft men Noordelijke scheepswerven het m van onderaanneming. Het werk [in zijn geheel door een groep arbei- angenomen tegen een bepaalde prijs, jent er geen uur- of tariefloon. Daar- lijkt ook de honorering af van de tóen, die door het College van Rijks- Belaars zijn vastgesteld voor arbei- in de metaalnijverheid. [Noordelijke scheepsbouwers zijn van jg dat als men zich aan deze bepa- Izou houden het onmogelijk is werf- Jers in dienst te houden. [politierechter die thans in deze zaak Is heeft gewezen, was van mening [geen zuivere vorm van onderaanne- i bestaat. Hij vond dat de lonen ver I de normale regeling liggen en ver leide de scheepsbouwers tot geldboe- relke varieerden van 1000 tot 400. Met een auto anno 1908 van Hillegom naar Parijs v.v. Maandagmorgen omstreeks 10 uur kwam het 42-jarige Opeltje dat de reis Hillegom- Parijs vice versa volbracht had, de keien van de Hillegomse haven opbolderen. Drie vagebonden bemanden het wagentje, vuil, met vijfdaagse baarden en dodelijk vermoeid. Neen, voorspoedig is de tocht niet geweest. Dat lag niet aan de trouwe motor van het wagentje, die heeft zich voorbeeldig gehouden. Maar de banden vol deden minder. Zeven maal hebben de reizi gers met bandenpech te kampen gehad. De buitenbanden, die het begaven, werden op gevuld met zeildoek en stro en een voor band werd er afgegooid. In de nacht van Woensdag op Donder dag waren ze gestart en alles ging voor spoedig, totdat 200 meter over de Belgische grens de eerste lekke band kwam. Twee uur hebben ze in het donker in de stromen de regen geploeterd. Toen ging het verder, over de Franse grens, tot men in de buurt van Avesnes constateerde, dat de motor niet stationnair draaide. In de eerste ver snelling moesten de soms vrij steile hellin gen worden genomen. Toen opnieuw een band het begaf, besloten de drie jongelui, de gebroeders Martien en Jaap van Trigt en Jan van Bemmel, naar Avesnes terug te keren. Daar hebben ze rondgezworven tot diep in de nacht. Niemand bleek bereid hen te helpen. De Fransen waren uiterst wan trouwend en staken geen hand uit. Na in de stationswachtkamer op houten banken wat te hebben geslapen, ontmoetten de drie Hollanders de garagehouder Henry, een man die niet zoveel sprak als zijn stadge noten, maar de handen uit de mouwen stak en de Hollanders hielp. In de motor, die inmiddels bijna geheel gedemonteerd was, bleken twee contactdraadjes per abuis verwisseld te zijn. En toen dat euvel ver holpen was, liep de motor weer gesmeerd. 's Avonds om 10 uur kwamen zij in Parijs aan, waar een automobilist hen als gids diende naar Versailles, waar ze de nacht op het politiebureau doorbrachten. De terugreis naar Holland bracht nog meer pech. In Avesnes kregen ze weer bandenpech en bovendien werkte de carbid verlichting niet meer. Maar van opgeven wilden ze niet weten en zo kwamen zij in plaats van Zondagmiddag. Maandagmorgen in Hillegom aan. Alle pech ten spijt hebben de Hillegom- mers het voornemen er nogmaals met hun Opeltje op uit te trekken. Maar dan moeten er betere banden komen. De kwestie der kinderbriefkaarten Aan bezwaren van de handel wordt tegemoetgekomen Enkele weken geleden heeft een comité van actie bezwaren kenbaar gemaakt welke er bij de kantoorboekhandel bestaan tegen de verkoop van de kinderbriefkaarten. Deze aangelegenheid is door de begrotingscom missie uit de Tweede Kamer met de staats secretaris van Economische Zaken bespro ken. Deze deelde mede dat overeenstem ming omtrent de gerezen kwestie in uitzicht is. De Nationale Federatie voor de Kinder bescherming heeft zich bereid verklaard zoveel mogelijk aan de bezwaren van de handel tegemoet te komen. In het vervolg zullen de briefkaarten niet verkocht wor den tegen een prijs, welke ligt beneden de winkelprijs. Uit steekproeven is gebleken, dat de prijs van 10 cent ten deze verant woord is. In de tweede plaats zal in de toekomst het uiterlijk van de kaart van dien aard zijn, dat daaruit duidelijk het doel van de actie blijkt. Deze zaak heeft de volle aandacht van de regering en men hoopt een oplossing te bevorderen met inachtneming van de be langen van de handel en van de federatie, welke de sympathieke actie tot bescher ming van het kind voert. Het publiek gaf vorig jaar f 97 millioen uit voor vermaak Uit een publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat in 1949 per inwoner ƒ9,82 (ƒ11.55 in 1948) aan toegangsbewijzen voor vermaak werd uitgegeven. In totaal besteedde het publiek in 1949 hieraan 97 millioen 15 millioen minder dan in 1948), waarvan ƒ53 mil lioen 63 millioen) aan bioscoopbezoek en 12 millioen 12 millioen) aan sport wedstrijden. De gemiddelde prijs per toegangsbewijs was ƒ0,88 (ƒ0,90); het gemiddelde aantal toegansbewijzen per inwoner 11,1 (12,8). Onder de 1015 Nederlandse gemeenten zijn er 134 (het gezamenlijk slechts 2,4 procent van de totale bevolking van ons land) waar geen vermakelijkheidsbelasting wordt geheven. De opbrengst der vermakelijk heidsbelasting in 1949 bedroeg 24 mil lioen tegen 26 millioen in 1948. Velsen PERSONEELSVERENIGING „BATES CEPRO" De personeelsvereniging van de Bates Cepro Zakken Mij N.V., te Velsen gaf haar eerste propaganda-feestavond, in de Wey- man te Santpoort. In een flink bezette zaal voerde de toneelvereniging „Vriendenkring" uit Haarlem Noord het blijspel „Hoera, we hebben een huis!" op. Regie W. J. Mulder. Na een ietwat aarzelend eerste bedrijf, waar in het goede spel van mevrouw T. de Koning meermalen doorkruist werd kregen de twee overige bedrijven een vlottere vertolking, waarbij vooral het goede spel van de fam. Veltkamp (S. Kuiper), tante Lida (mevr. Zeepvat) en Froukje de Jong (Cobi Bakker) opviel. Het stuk viel in de smaak van het publiek en de stemming zat er goed in. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van de heer Duijn en met medewerking van het orkest van Dolf Brouwer. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: J. JungbackerVan der Steen, z., Molenstraat 4, Santpoort. L. Bootsman Visser, d., Seinpostweg 28, IJmuiden. M. GeijtemanZwartveld, z., v. Poptaplantsoen 13 rood, IJmuiden. A. LoosmanBeernink, d., Stratingplantsoen 47rd., Velsen-N. E. A. Hom burgJunge, d., Hofdijklaan 27, Driehuis. K. KlokGroen, z„ Alex. Bellstraat 69, IJmuiden. S. WoudaVermaas, d., Kenne- merlaan 107, IJmuiden. M. W. Angermann— Bommer, d., Lange Nieuwstraat 792, IJmui- den-O. G. WeijersAriesz, d., Hoofdstraat 163, Santpoort. N. Klinkenberg—Van dc Grift, z., Dirk Hartoghstraat 28, IJmuiden. M. Sin- tenieVan Wetering, z., Zinneveltlaan 38, Santpoort. OVERLEDEN: T. F. I. Brachter, 33 jr., echtgenoot van R. M. Folker, Acaciastraat 15, IJmuiden-O. R. Schoonoord, 86 jr., weduwe van C. van der Leek, Koningsplein 13, IJmui den. M. G. Voss, 61 jr., echtgenote van H. A. Meyer, Kennemerlaan 37, IJmuiden. M. Ur- sem, 63 jr., echtgenote van S. T. Nanne, Hee renduinweg 54, IJmuïden-O. J. H. J. Brülls, 56 jr., echtgenoot v. M. W. Schoone, Kanaal- Uit. straat 65, IJmuiden. AANBESTEDING Op de door architect A. I. van Melle ge- £°i"Jen aanbesteding in het café „Aneta" nebben de volgende aannemers, voor het bouwen van een woonhuis aan de Wijker- Straatweg te Velsen-Noord, ingeschreven P. Langendijk, Beverwijk 23.285; K. de Jong Velsen 23.378; C. J. van Heijst, Vel sen 23.500; Fa. de Boer, Driehuis 24.713; R. de Boer, IJmuiden 24.980; J. Groot. IJmuiden 25.480; C. de Feber. IJmuiden 25.500; L. Jut, Beverwijk 26.298; W van Heijst, Velsen 26.500; J. H. A. Winnubst, Driehuis 26.529; J. Kuijper, IJmuiden 26.665. De gunning is in verband met de te ver wachten rijksfinanciering door de architect aangehouden. Beverwijk Twee kinderoperettes door „De spelende nachtegalen" Voor zijn vierde uitvoering had het R.K Operette kinderkoor „De spelende nachte galen" zich gewijd aan het instuderen van een tweetal zangspelen en Dinsdagavond was dan het ogenblik aangebroken, dat in het K.S.A.-gebouw deze jeugdgroep ver toonde wat ze onder Albert Louwe's leiding geleerd had. Met Geertruida van Viaderacken's zang spel „De Sneeuwmannetjes", dat al dikwijls uitgevoerd is, hadden deze frank er» vrij zingende en spelende Nachtegalen niet de minste moeite. De koortjes klonken helder en de dirigent had oog en oor gehad voor wat het vermakelijke, jonge goedje mans was. Sarah Bessem bewerkte de operette „As sepoester" in moderne trant: de wijsjes lig gen weliswaar niet zo in het gehoor als die der vriendelijke, oude bekende melo dieën, maar met behulp van spreekstem en wat spel laat het geheel zich zeer wel uit voeren. De klankbeelden sluiten zich goed bij de tekst aan. Dank zij de artistieke kla vierbespeler Lou Tervoort was het muzikale gedeelte alleszins acceptabel. Het spreken geschiedde nog te veel als een van buiten geleerd lesje en ook aan de regie had men nog wel het een en ander kunnen doen. Daar het hier de ploeg oudere meisjes betrof, kunnen deze manco's een volgende keer inderdaad aangevuld worden. De stemmen had men over het algemeen goed gekozen. N. Oud had voor „Assepoester" de décors verzorgd, dié niet zonder effect waren. De balletten, die eveneens afzonderlijk op het programma vermeld stonden, waren daar entegen maar zo-zo. Deze avond is er weer, evenals bij de vorige Nachtegalenuitvoeringen, kostbare tijd met nodeloos pauzeren en wachten ver loren gegaan: ditmaal maar een uur en drie kwartier! Het wordt hoog tijd, dat de leiding daar eens verandering in brengt. De ver houding tussen spelen en wachten valt bij deze vereniging nog steeds zeer ongunstig A. J. VAN DER WEIJDEN. IJmuiden Vangstberichten uit zee Nacht van 21 op 22 November. Uit de halve vleet: KW 25 met 50 k.; KW 23 met 10 k.; KW 9 met 10 k.; KW 144 met 30 k.; KW 123 met 35 k. Uit de volle vleet: KW 73 met 120 k.; KW 2 met 25 k.; KW 33 met 5 k.: KW 175 met 30 k.; KW 45 met 15 k.: KW 22 met 25 k.; KW 130 met 40 k. Geen vangst had KW 32. Gemiddelde vangsten Vlaardingen: 29 kantjes. WEINIG GEVIST DOOR SLECHT WEER Door de slechte weersomstandigheden heeft de helft van de loggervloot op de haringgronden onder de Engelse wal niet opnieuw de vleet uitgezet. De vangsten van de loggers, die hebben gehaald, waren vrij goed, maar er zijn verscheidene netten be schadigd. SCHEEPVAART Alpherat, 18 te East London. Aldabl, 21 v. Rlo de Janeiro n. Bahia. Alwaki, 20 v. Rio de Janeiro. Atlas, 21 v. A'dam n. Italië Aardijk, 21 verw. Norfolk v. R'dam. Agatha (t), 21 verw. Makassar v. Sorong. Alchiba, pass 20 Utsire. Algorab. 20 160 m. ZO. Suez. Altair, 20 215 m. ZW. Lissabon. Andijk, 21 te R'dam v. Hamburg. Arendsdijk, 20 375 m. NW. Fortaleze. Axeldijk, 20 660 fn. O. Kp. Race. BoiBsevain. 21 te Buenos Aires. Borneo, pass. 21 Finisterre. Breda, 21 te Buenavontura. Beverwijk. 20 70 m. O.NO. Algiers. Blommersdijk, 20 200 m. Z. Kp. Race. Bonaire, 20 150 m. O. San Miguel. Bacchus. 20 v. Curacao, n. Jeremi. Caltex Perms t), 20 v Port Said. Caltex The Hague (t), pass. 20 Kp. St. Vincent. Ceram, pass. 20 Gibraltar. Corilla, pass. 20 Ouessant. Caltex Leiden (I). 22 verw. R'dam v. Rastanura. Chama (t), 20 200 m. NO. Azoren. Caltex Delft, 21 dwars Masira eil. Dalerdijk, 20 v Portland n. Seattle. Danae, 20 v. Lissabon te A'dam. Duivendijk, 18 v. Seattle n. San Francisco. Empire Brent, 20 v. Port Said. Esso Amsterdam (t), 200 v. Vado n. Aruba. Esso Den Haag (t). 21 v. Saltend n. Aruba. Eendracht, pass 21 Finisterre. Eemdijk, 20 180 m. W. Oporto. Elmina. 20 240 m. O.NO. Kp. Finisterre. Friesland, 18 v Makassar n Semarang. Farmsum, 20 1000 m. NO. Barbados. Gorias, 20 te Kymassi v. Alexandrië. Grootekerk. 21 v. Lorenzo Marques n. Durban. Hector, pass. 20 Start Point. Hersilia. 21 v. Trinidad te Nickerie. Hoogkerk. 21 te Mombassa. Helicon, 21 te Carupano. Indrapoera, pass. 20 Dondrahead. Jagersfontein. 20 te Mozambique. Java, 20 te Kangtang v Penang. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 21 Gibraltar. Jupiter, 20 v. Kalivia te Mutzuna. Kelbergen. 20 v. Casablanca n. R'dam. Kota Baroe, 21 te Djakarta v. Soerabaja. Kota Inten, 21 8.50 u. te R'dam v. Djakarta. Larenberg, p; Lemsterkerk, Laertes. 17 v. Leer sum. 20 Leuvekerk. ss- 20 Kp. St. Vincent. 20 v. Tripoli n. Genua. Soerabaja n. Balikpapan. v. Houston n. Brownsville, te Kowcit. fiers - Onderwijzers - Onderwijzeressen (ntwikkel blla: de sluimerende aanleg van het kind als het vraagt naar iNDSE BOETSEERKLEI, per kg en per brood pl.m. 20 kg ÏGELSE PLASTICINE BOETSEERWAS (blijft zacht). ILENS MODEIüNE BOETSEERWAS (blijft zacht). ÏLENS ËCOLINE, vloeibare waterverf (in flesjes). iS PLAKKAATVERF in tube (groot en klein). 'S STUDIEVERF in tube (groot en klein) in olie. ISFERS (Plakplaatjes) - VERNISSEN - PENSELEN ENZ. Wy geven U hierbij gratis advies wat voor het bind gewenst is. OOSTERDUINPLEIN 90—92 IJMUIDEN TELEFOON 5651 als geschenk! In alle prijsklassen, vanaf f 39.75 tot de allerfijnste solisteninstrumenten toe. Natuurlijk met garantie!! Met een Guitaar ruit u beslist eer inleggen, wan neer zo'n pracht instru ment komt uit: Haarlems Oudste Muziekzaak OUDE GROENMARKT 'Pannen, en Steentjespapier voorradig 'lardulnplein 90-92, IJmuiden - Tel. 5651 Electro Technisch Bureau verzorgt al Uw Electro- en Radio-technische opdrachten vakkundig en billijk. Sas VOORRADIG PHILIPS en ERRES Radiotoestellen vanaf ƒ115. wRES Wasmachines en Wringers Diverse soorten Stofzuigers c°l'ectie Verlichtingsornamenten Off. Errès en Philips-dealer nilishave-service binnen 24 uur J'Wstraat 160 Santpoort - Tel. 8607 Hehuizerkerkweg 92 Driehuis Gem. Huishoudschool Beverwijk Gem. Huishoudschool Velsen Met Januari 1951 begint een jaarcursus van 4 uur per week (Dinsdagsmiddags) voor meisjes van 17 jaar en ouder. Vakken: koken, naaien, kinderverzorging, opvoeding, medische raad, ziekenverpleging, godsdienst of alge mene vorming, gymnastiek en zang. Met het oog op de vormende of godsdienstige lessen, wor den de cursussen door 3 richtingen gegeven: R.K., Prot. Chr. en Algemeen. Aangifte vóór 25 November adressen: bij een der onderstaande Directrice Huishoudschool, Beverwijk. Directrice Huishoudschool, Velsen. Mevr. Snoek, Marnixlaan 3, Driehuis. Hr. A. J. Allan, directeur Drukkerij Sinjewel, Willemsplein C 16, IJmuiden. Mevr. D. van Wielink, Duinvlietstraat 109, Velsen-Noord. Mevr. Fröhlich, Zeestraat 135, Beverwijk. Mej. ten Weyde, Peperstraat 17, Beverwijk, Mevr. Gorter, v. Poptaplantsoen 8rood, IJmuiden. Voor 5.25 koopt U een lange camouflagejas zonder ranselbuit bij ZEEMAN 'S Textielhandel PRES. STEYNSTRAAT 35, IJMUIDEN TEL. 4235 unie MEEUWENLAAN 2 - IJMUIDEN-OOST - TEL. 4206 ZEESTRAAT - BEVERWIJK - TEL. 4539 Kent U ons spaarsysteem TIJDELIJK (tot ongeveer het nieuwe jaar) weer leverbaar 4-deurs sedan f 4300.- Talloze malen winnaar in betrouwbaar heidsritten. Magnifieke wegligging, prachtig licht, zeer zuinig in benzineverbruik (1 L op 17 KM) en onderhoud. Toegestane kruissnelheid 80 KM per uur. V/2 tons bestelwagen. Oersterke en zeer zuinige motor. Onder delen zeer weinig nodig en daar enboven spotgoedkoop Alleen-vertegenwoordiging voor Haarlem en omgeving Wagenweg 166-168, Haarlem Tel. 12138 v Benzinestation Garage „DEN HOUT", Wagenweg 166-168 heeft plaats voor KEURIG MEISJE voor de Zondagsdienst. Bij toerbeurt 3—15 u. en 1522 uur. Aanmelden dagelijks, ook 's avonds, behalve Woensdag avond, tot 22 uur. Loenerkerk. 20 te Bandershapoer. Madoera, pass. 20 Kp. San Antonio n. Genua. Malea, pass. 20 Kp. Finisterre. Meerkerk, 20 v. Genua n. Marseille. Merwede. pass. 20 Sclllies n. Le Havre. Muiderkerk. 20 v. Marseille n. Duinkerken. Maaskerk. 16 te Accra. Modjokerto. pass Kp. GuardafuL Marpessa, 20 bij Kiel. Meliskerk. 21 v. Bremen n. Antwerpen. Merwede. 21 rede Le Havre. Nieuw Amsterdam. 20 v. Portland n. Schiedam. Nieuw Holland, 21 verw. Makassar v. Sydney. Ondina, 20 te Kowelt. Oranje, pass. 20 Gibraltar. Oberon. 20 v. Turkseil. n. Laguaira. Prins Philips Willem, pass. 20 Ouessant. Prins Fred. Hendrik, 18 te Hamilton. Prins Joh. W. Friso. pass. 20 Kp. de Rozeir n. Montreal. Prins Willem V. 19 te Montreal v. R'dam. Polydorus. 20 v. Pladju n. Cheribon. Prins Matirils, 20 480 m. N. Flores. Prins Willem III. 20 475 m. O.NO. Belle Isle. Riouw, 20 v New York te Halifax. Rotula. pass. 20 Kreta. Radja, 17 v, Houston n. New Orleans. Rijnkerk, 18 te Cebu. Rijnland, 20 te Buenos Aires v. A'dam. Rempang. 20 te Singapore. Ridderkerk. 21 v. Hamburg te Antwerpen. Rufina, 20 v. Jamaica n. Trinidad. Saparoea, 20 v. Ludentzbaal. Stentor, pass. 20 Gibraltar. Salawati. 17 v. Baltimore te New York. Stad Dordrecht, pass 21 Burllngs. Salland, 20 100 nt, O. Bonavista. Stad Breda, 20 325 m. N.NO. Barbados. Stad Vlaardingen. pass. 20 Bergen. Stanvac Benakat (t), 20 te Sungeigerong. Sanvao Pendopo (t), 20 te Penang v. Telokanson Stanvac Talang Akar, 21 te Pladju v. Penang. Swartenhondt, 20 v. Makassar n. Balikpapan. Stad Vlaardingen, 23 verw. R'dam of Vlaardingen Tabinta. pass. 20 Kp. Palos. Theseus, 20 v. Bari n. Venetië. Titus. 20 v. Tunis te Algiers, Tawali, 20 v Djakarta n. Cheribon. Trajanus. 20 v. Guanta n. Carupano. Trompenberg, 20 242 m. ZW. Azoren. Utrecht, 17 v, Port Albernl te Coosbay. Venus, 20 v. Gibraltar. Volendam. pass. 20 Kp. Tenez. Van 't Hoff, pass. 21 Gibraltar, Veendam, 20 375 m. ZW. Kp. Race. Weltevreden, pass 20 Gibraltar. Willem Barendsz, 21 te Kaapstad v. Curasao. Waterman, pass. 21 Gibraltar. Westland, 20 150 m. W. Kp. St. Vincent. Westerdam, 20 135 m. W. Sclllies. Zonnewijk, 20 100 m. O. Trinidad. KLEINE VAART Bernina. 20 v. Brunsbuttcl n. R'dam. Blue Boy. 20 v. Londen n. R'dam. Birmingham. 19 v. R'dam tet Kingslynn. Caland, 20 te Weymouth schuilen. Casana. 20 te Hirshall. Constant. 20 te Dieppe v. Grimsby. Deneb. 20 v. Gent te Boncss. Hast I. 20 v. Requejada te Calai. Hast III. 19 v. Rouaan n. Kopenhagen. Hast V. 20 v. Liverpool te Bordeaux. Haskerland. 19 te Goole v. Harlingen. Java, 20 te Antwerpen v. Nakskov. June. 20 te Plymouth v. Bremen. Lies, 21 v. R'dam te Utansjo. Oise, 20 te Parijs. Rapid, 21 v. Parijs n. R'dam. I - iei'AoeM/ J^crust haantje de voorste, als het er om gaat cadeaux te kopen. Dan kunt U nu weer uitstekend terecht. Wel zijn wij na de afbraak van onze mooie zaak nog steeds klein behuisd, maar ook in deze beperkte ruimte bieden wij Handschoenen - zakdoeken - leuke sjaals - overhemden zeifbinders bretelles fantasieschortjes - nylon en andere kousen - manchetknopen - dashouders charmeuse onderjurken - mooie pullovers en vesten - ontbijtlakens - tafelkleden - rookstoelen - clubjes - kapstokken Vindt U dit geen aardig keuzelijstje P, Een MOOI geschenk wordt dubbel gewaardeerd ffisÉjp TELEFOON 5332 TROMPSTRAAT 8—10 OOK VOOR WONINGINRICHTING Hooggeachte Dames en Heren ionge Dames en Jonge Heren Aangezien wij U momenteel niet persoonlijk kunnen bezoeken, doen wij een beroep op Uw medewerking. U KUNT BSJ ONS BESTELLEN: de letter V de letter M enz. van banket, marsepein en chocolade Harten, Hammen, Zalmstaarten enz. Speculaaspoppen met en zonder amandelen. Taai-taai poppen, alles eerste soort. Boterletters ƒ3,50 per 500 gram Banketletters 1.70 per 500 gram Moge IJmuiden-West wat te ver voor U zijn om persoonlijk te komen bestellen, stuurt U dan even een briefkaartje. Reiskosten en briefkaarten worden vergoed. 3 minuten van trein en bus Marsepeinletters ƒ0.60 p. 100 gram Marsepeinfiguren vanaf 9 ct. p. st. Harten enz. 1.50 en hoger. Spec.poppen met amandelen 1.35 per 500 gram Spec.poppen zonder amandelen 0.55 per 250 gram Taai-taal poppen 0.70 per 500 gr Popjes van chocolade vanaf 30 ct. per stuk Popjes van suikerwerk van 10 ct. tot ƒ1.95 per stuk Enz. enz. Hoogachtend, BLOEMSTRAAT 51 - V U Y K, de bakker IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3