HOEDEN lELZER'S „VELO mpiAJty 11J50 KNUTSELAARS! Woningruii WASMACHINE STOFZUIGER B.deViider&Zn. Hoover-Dealers WEES VOORZICHTIG JAC. VERWER Th. van Kampen Voor energieke emigranten een toekomst in Suriname Kort en Bondig Houtveiling DANDY jSPORIAFELI Een horloge Fa. R. de Boer 1PAX 14»90 I jCAMBIAGHI I 17.50 I RIVIERA jHerenmodehuis PIET van LIESHOUT Voor de Sint ^Sicolaas DASV8E8Ü Een wasmachine cadeau??? Edisenstr. 5 Tel. 5148 Velserduinweg 173 DE WINCKEL VAN SINCKEL GOUDEN DAMES POLSHORLOGES Luidsprekers |Lag 25 November 1950 Jtó2' jriji kansen te over ten bijzondere medewerker) t"politieke klimaat van Suriname je vergelijken met dat van In- la Het woord „haat" dat in afttië nogal eens wordt gebruikt oó Suriname ten aanzien van een Üi-lander een onbekend begrip, 'l een Nederlander Zich als indi- Veze haat op de hals haalt. Lkunnen ons dus met volle kracht economische opbouw van dat «isdeel werpen, zonder te moeten ,;n dat we op een bepaald ogen- liet geheel, zullen moeten aban- om redenen, die geheel bui van de ondernemers Hiet bereik noKlijkheden tot ontplooiing liggen »j«ch gezien zeker niet onverdeeld .maar mogelijkheden zijn er onge- l Helaas zijn er tekenen, die er op dat daarmee lang niet altijd de 'ernst wordt gemaakt. Een voor- ffanneer men van Paramaribo uit ur of zes de Suriname, de Coinme- eri'de Coppename opvaart, ziet men rechteroever een gebouwencomplex, ihoort tót de vroegere plantage Char- iurg. Een groep van ruim dertig :ijers leefde hier enige tijd geleden Jiiioop en ellende, na zijn bezit me lis verkocht en verbruikt te hebben de eerste installatiekosten. De groep >d uit Drentse boeren, die met een dijk kapitaal waren overgekomen, die de strijd tegen het oerbos hadden opgeven en nu op korte termijn pen moesten worden of anders dreig en te komen, van de rivier af gezien nog vrien- gebouwen leken, bleken bij nadere pnaking oude bouwvallen te zijn, verschillende gezinnen huisvesting gevonden. De volwassenen zagen ïd uit, maar de kleintjes zaten onder Mctenbeten. Rechts van de gebouwen tnkele "maanden tevoren een stuk bos órand en nu groeide het onkruid er De leider van de groep, dié een indruk maakte, zei dat het daar zen niet langer mogelijk was om te dat er een andere oplossing ge- of geforceerd moest worden. Van productiviteit was nog geen sprake, toestand was er werkelijk beklem- Gelukkig waren er in het gezel- t waarmee wij een bezoek aan de ige brachten, enkele personen die 10 iets konden en wilden doen en cdurende de terugtocht werd een op- gevonden. 'verhaal zou, dank zij het happy-end wege hebben kunnen blijven, ware et een symptoom van de Nederlandse ng ten aanzien van Suriname. Ondeskundig en onvoorbereid mensen die wij op de plantage ont- ten, waren volkomen onvoorbereid in vontuur gostapt. Van landbouw had- ze niet het minste verstand, althans meer dan de gemiddelde fietsenmaker, monfèur en winkelier, want dat wa- van hun vak. in Suriname, het ldimaat, de hygiëne e voedingsgewoonten wisten 'ze niets. ;e!d dat zc bezaten, kon door hun óii-. lindigheicl pp het gebied van de land- onmogelijk goed worden besteed en Was slechts aan het volkomen misluk- van de eerste opzet te danken, dat er it was overgeschoten, gang van zaken moge op zichzelf Menswaardig zijn voor de'slachtof- re is funest voor de meningsvorming aanzien van Suriname, ui vakbekwaamheid en doorzettings- mgen kunnen een groots project tot succes maken. En dat het in Suriname rs kan, dan in het door ons genoemde 1, bewijst de gang van zaken on twee re bedrijven, die we bezochten. Het was een mechanisch rijstbedrijf van Ironinger van Dijk, die met zijn drie n een zaak heeft opgebouwd die de elijking met de mooiste en grootste wereld kan doorstaan. Dit bedrijf is groeid tot' een grote boerderij met een i pelmolen en veevoederfabriek, met naast een machinewerkplaats. waar monteurs werken aan het onderhoud bun eigen machines en die van de in- landbouwers die, aangestoken door ioede voorbeeld,- eveneens tot mecha- ;e zijn overgegaan. Een tweede voor- is de plantage Boxel van de gebroe- falsma. 'Hier ontmoetten we jonge gezinnen kleine kinderen, waar iiiets van de boosheid van Charlottenburg was te zen. Kansen te over verklaring voor dit verschil is een- oig; Een vreemd land stelt bijzondere in hygiënisch opzicht. De moderne •«ne en chemie bieden voldoende mid- n om tegen de meeste der tropische imakken met goed succes te strijden, moet dan echter deze middelen ken en toepassen. Gezondheid is overal belangrijk, maar in deze omstandig- his de waarde daarvan werkelijk on waar. Een eerste en overheersende moet dus zijn om zich op dit gebied 1te stellen. Dat dit mogelijk is, ook de kinderen, werd op Boxel overtui- bewezen. degelijkheid van de Talma's en hun leisfatso'en worden réeds nu zo ge meerd, dat zij niet alleen nooit enige ue hebben metde afzet van hun pro- m, maar dat ze bovendien altijd bo- 'n de markt liggen. Ongetwijfeld ■m bedrijf, wanneer hun plannen over L' l^en uitgevoerd zijn, een sterke ^ans zijn. voor verdere vestiging van >ame Nederlandse landbouwers, te j *"ei' nog een ruime voorraad Wede landbouwgrond braak ligt. enter raken we dan de kern van de Nederland zit met een enorm over- jonge landbouwers. Voor ieder wend mens in Suriname is het daar- T-negnjpelijk, waarom dit Oranje- vse gebiedsdeel, dat in alle maatrege- "Aa'l'jd een nauwe verbondenheid Warland toont, zo weinig de aan- h M-die het verdient. .j Btrlander die daar komt, vindt nik, dat Nederlands spreekt, dat banden onderhoudt met het moe- ea dat ook economisch wil ep kan "werken. moeilijk voor de goedwillenden. Er wordt gewerkt, maar de manier van werken wekt veel en helaas vaak gegronde critiek bij de inheemse bevolking, die zeer scherp toekijkt. Laat Nederland deze kans niet vergooien, maar door ernstig en vakkundig werken tonen, dat het ook onder de huidige politie ke constellatie een roeping heeft in Suri name. Zowel de Hindoestaanse als de Creoolse bevolkingsgroep is bereid iedere uitbouw te steunen en de Nederlanders als politiek gelijken, maar als technisch lei dinggevend te aanvaarden, mits de Neder landers zich deze positie waardig tonen. Veertig millioen is beschikbaar voor het Welvaartsfonds en twintig millioen zullen dezer dagen vrij komen voor de grote pol ders in Nickerie. De Surinamer begroet deze plannen met enthousiasme. De kans ligt hier voor het grijpen. NAUWER BANDEN TUSSEN OVERIJSEL EN URK Sinds eind Maart van dit jaar is de ge meente Urk ingedeeld bij Overijsél, maar nog steeds gelden er de verordeningen en besluiten van Noordholland. Dit zal blijven, volgens wettelijk voorschrift, tot April 1952, tenzij het provinciaal bestuur anders bepaalt. Daar het college van Ge deputeerde Staten van Overijsel het thans inderdaad wenselijk acht, dat Overijselse regelingen in Urk worden ingeyoerd, zullen de Provinciale Staten binnenkort hun mening hierover kenbaar moeten maken. Indien zij het eens zijn met Gedeputeerde Staten zullen de banden tussen Overijsel en Urk weer wat nauwer aangehaald worden. Resultaat van vakopleiding in de rijkswerkplaatsen In het afgelopen kwartaal is door de arbeidsbureaux een onderzoek ingesteld naar de werkkring vóór en na hun op leiding van de 4604 personen, die in 1949 na volledige scholing de rijkswerkplaatsen voor vakontwikkeling verlieten. Ruim 37 procent van de cursisten bleek vóór de scholing in de industrie te hebben gewerkt. 19 procent in de landbouw, 18 procent in handel, verkeer of administra tie en 24 procent.bleek los werkman te zijn geweest. Het grootste aantal van hen was voor heen ongeschoold, namelijk 2030 (ruim 44 procent). Voorts hadden 1904 cursisten (ruim 41 procent) een „geoefend beroep" en behoorden 670 (circa 14 procent) van hen tot 'de categorie der geschoolden. De opleiding van de beide laatste groepen was gerechtvaardigd, omdat in hun beroeps klasse werkloosheid heerste (sigarenma kers, musici, landbouwers, kantoorperso neel), of omdat zij bijvoorbeeld door inva liditeit hun eigen beroep niet meer konden uitoefenen. De grootste groep werd opgeleid voor een van de timmervakken (1252). In de metaalvakken werden de meeste personen opgeleid voor het batikwerken (1194). Op het tijdstip van het onderzoek haddèn allen de rijkswerkplaatsen voor vak ontwikkeling een half jaar of langer ver laten. Van de 4604 oud-cursisten bleken er 112 werkloos te zijn (2 procent), hetgeen niet ongunstig is. Voorts waren 326 ande ren wegens militaire dienst, vertrek naar elders enz. niet meer bereikbaar. Van de resterende 41G6 oud-cursisten bleek, dat 75 procent nog werkzaam was in het be roep, waarvoor werd opgeleid, 5 procent in een ander maai- gelijk gewaardeerd beroep en 2 procent in een hoger gewaardeerd beroep. Ongeveer 4 procent der opgeleiden was ondanks de scholing* teruggekeerd tot de vroeger uitgeoefende werkzaamheden. Onder de oud-cursisten bevonden zich 85 minder-validen, die dank zij de scholing thans voor het merendeel zelf in hun onderhoud kunnen voorzien. -- een prachtige kans om onze pensen v°or het Koninkrijk te be- vat} alles is echter wel, dat Ne- 1'® Zlch dier op zijn smalst laat zien. ®n slordig afgewerkt zijn de pogin- •J? Vei'betering te brengen. Vele Ne- °ers stellen zich tevreden met mini- en maken het ongelooflijk De Amsterdamse rechtbank heeft iemand wegens het niet voldoen aan de wet telijke verplichting tot het plakken van zegels op zijn radio-luistervergunning ver oordeeld tot f 10 boete. De ex SD-man A. H. W. is door de Bij zondere Strafkamer te Arnhem conform de eis tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Hem was ten laste gelegd het fusil leren van Nederlanders op de IJsselkade te Zutphen. Aan de hoofdingenieur in algemene dienst der P.T.T. ir. J. C. A, Keukenmeester te 's Gravenhage is op zijn verzoek eervol ontslag met ingang van 1 Januari verleend. Tc Leeuwarden is aanbesteed de aanleg van de aarden baan van een gedeelte van rijksweg no. 43 in de gemeenten Haskerland en Heerenveen. Er waren .17 inschrijvingen. Hoogste inschrijfster was Dijkstra's Aan nemingsmaatschappij te Breda met f 1.087.000, laagste J. Visser Bzn. te Sliedrecht met 733.000. Een galaconcert met medewerking van solisten, groot omroepkoor en het Concert gebouworkest onder leiding van de Franse dirigent Jean Fouvnel, die Eduard van Bei- num verving, vormde Vrijdagavond in het Amsterdamse Concertgebouw het sluitstuk van het zilveren jubileum van de Katholieke Radio Omroep. De sectics Distex. Confectie en Wol van het rijksbureau voor Textiel worden op 1 December opgenomen in het Centraal Rijks bureau. Op 27 November wordt in Dundee de „Billiton" en op 30 November in Amsterdam de ..Bintang" te water gelaten. Als deze voor de Stoomvaartmaatschappij Nederland be stemde schepen in de vaart zijn zal de vloot van de „Nederland" groter zijn dan voor de oorlog. - Op verscheidene plaatsen in ons land Donderdagmorgen omstreeks half acht een lichtverschijnsel waargenomen. In Groes- beek, Enschede, Deventer en Garderen heb ben ooggetuigen een „grote ster" gezien die langzaam verticaal naar beneden ging. Het K.N.M.I. in De Bilt vermoedt dat men een meteoor heeft gezien. Een der vooraanstaande figuren uit de strijd om het vrouwenkiesrecht in ons land, mevrouw A. B. Boissevain—Pijnappel, is Vrijdag op 80-jarige leeftijd te Blaricum overleden. Lange tijd had zij voor de Libe rale Staatspartij zitting in de Provinciale Staten. De crematie zal Dinsdag 28 Novem ber geschieden, na aankomst van de trein van 12.31 uur te Driehuis-Westerveld. De officier van justitie te Den Bosch eiste Vrijdag tegen de landbouwer J. T. uit Veldhoven een gevangenisstraf van drie Jaar met aftrek van het voorarrest, wegens het aanleggen van veertien brandhaarden in de bossen onder de gemeente Veldhoven. De branden ontstonden in Juni van dit jaar en veroorzaakten voor de gemeente Veldhoven een schade van ongeveer f20.000. BEL AST I MQCONSULTATIEBUREAU A. L. F. LEVERINCTON Medeworkorst E. J. de Boer, Ouö-lnsp. d. Bel. O. Sweepe, Oud-Ontv. d. Bel. Mr. Dr. N. J. Feldmann, Bel. jur. N A. Schol, Cand. Notaris. Amsterdam Ie Holmersstr. 95 Tel. 85508 Haarlem Ged. Oude Gr. 11 B - Tel. 12468 „MARQUETTE" te Heemskerk, t.o.v. T. C. A. Bölger, notaris te Beverwijk op Donderdag 7 Dec. 1950, v.m. 10 uur in Café „Flora", te Heemskerk van: 100 kopen praeiitig Esse- en ander hakhout w.o. zeer zware partijen cssehout en voorts enkele bomen. Wij brengen u een grote NAJAARSCOLLECTIE tegen prijzen' die binnen uw bereik zijn: Iflihmfym,,, "DE WLPf.flSPEüAÜST", WANT DA AP HEB IK cms RE SORTSRIN6 EtlAUE PENttEH ONVER VOICE OAMNT/S Ook in de Eizas winnen de nieuwe gedachten in de bouwkunst veld. De oude huizen mei hun strodaken, waar de ooievaars zich nestelden, hebben afgedaan. Zo verrijst in de Stationswijk van Mulhouse dit machtige ringvormige bouwwerk. Het wordt drie tor zes verdiepingen hoog en omsluit een naar het Zuiden openliggend park. Op de begane grond bevinden zich winkels; daarboven komen 56 woningen van drie tot vijf vertrekken. Kentekenbewijs voor motorvoertuigen Geen verbetering, zegt de A.N.W.B, Bij een auto of motor behoren tegenwoor dig heel wat papieren: nummerbewijs, nationaliteitsbewjjs, motorrijtuigenbelasting- kaart, rijbewijs, relaas van weging (niet ver plicht. maar zeer nuttig); als men naar het buitenland gaat bovendien het internationale voertuigenbewijs en grensdocumenten en voor auto's die geen personenwagen zijn ook nog de rijvergunning. In 1935 was het de bedoeling, dat de nieuwe verkeerswet een document zou in voeren, dat de papieren warwinkel sterk zou verminderen. Dit nieuwe document, het -Voertuigbewijs, zou tegelijkertijd nummer-, nationaliteits-, internationaal voertuigen- en inschrijvingsbewijs zijn, alsmede relaas van weging. Dit voertuigbev/ijs zou bij het voer tuig behoren en niet bij de eigenaar. De nummerplaat zou dus een kenteken (een soort „persoonsbewijs") van het voertuig worden. De provinciale indeling zou daarmee vervallen, omdat een wagen die naar een andere provincie verkocht zou worden im mers steeds hetzelfde nummer zou behou den. Mén hoopte hierdoor gestolen wagens gemakkelijker te kunnen opsporen. Helaas is er van deze plannen- in de nieuwe ver- keerswetgeving, welke op 1 Januari van kracht zal worden, niet veel overgebleven, aldus de A.N.W.B. Weliswaar wordt in plaats van het oude nummerbewijs nu het ken tekenbewijs ingevoerd (de nummerplaat wordt kenteken), maar van administratieve vereenvoudiging is geen sprake. Het ken tekenbewijs zal slechts het nummerbeWijs vervangen, maar niét het nationaliteitsbewijs, het relaas van weging, het inschrijvings bewijs en het internationale voertuigen bewijs. Die blijven bestaan. Alleen zal het inschrijvingsbewijs voor zware voertuigen vervangen worden door een apart inlegvel of een bijblad van het kentekenbewijs, het geen geen vereenvoudiging inhoudt. Wat is dan nog het voordeel van deze zeer ingrijpende reorganisatie? Gemakkelijker opsporing van gestolen wagens, zal men zeggep, Maar het belang hiervan is niet in drukwekkend als men weet, dat oók nu in ons land vrijwel alle gestolen wagens door de politie worden achterhaald. Blijft dus slechts óver: een enorme hoe veelheid overbodig werk! Een uitgebreid overheidsapparaat zal in de loop van vijf jaar het gehele Nederlandse wagenpark van nieuwe kentekenbewijzen moeten voorzien. De aanzienlijke kosten zullen, uiteraard op de rijksbegroting drukken. Ook voor de weggebruikers betekent de nieuwe regeling uitsluitend een vergroting van moeite en koslc-n. In eerste instantie zal ieder zijn voer tuig opnieuw moeten laten registreren en zijn wagen voorzien van nieuwe nummer platen leen totale uitgave van enige mil- lioenen!). Bovendien moet bij iedere ver andering van eigenaar het kentekenbewijs op de nieuwe eigenaar worden overgeschre ven, hetgeen natuurlijk ook steeds het be talen van kosten betekent. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan worden verzonden. De datum waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staat, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Naar Indo nesië m.s. „Oranje" (5 December); naar Nieuw Guinea m.s. „Blitar" (27 Novem ber); naar de Ned. Antillen s.s. „Benne- kom" (28 November) en naar Suriname s.s. Cottica" (6 December). een prima woihoed in S diverse kleuren extra wolvilt. geheel met zijde gevoerd, diverse modellen en kleuren 14.50 J.P. KEUTER- VEbEBDUiriPtE/tt O-llMU/DEtl-O- TELas- 5593 OOK IN KOGELPENNEN HEBBEN WIJ ENORME KEUS vanaf 75 cent aankoop van een Vulpen, Vulpotlood of Kogelpen graveren wij voor slecnts 50 cent Uw naam er in. kopén is een zaak van vertrouwen. Wij garanderen ieder uurwerk bij ops gekocht. Tevens verzekerd tegen breuk, verlies, brand en vermissing voor de tijd van 2 jaar TROMPSTR. 16—18 - UMUIDEN-OOST - TEL. 4938 Gymnastiek Vaardigheidsproeven Kampioenschappen voor de derde graad Op verzoek van de gymnastiekvereniging Sparta te Velsen en Bato te Haarlem, stelde de Kennemer Turnkring juryleden ter be schikking voor het afleggen van de K.N.G.V. vaardigheidsproeven. Van Bato namen aan deze proeven deel 26 meisjes en 9 jongens, waarvan er respectie velijk 19 en 8 slaagden voor de bondsonder- schciding. Deze aantallen zijn gunstig, gezien de lang niet gemakkelijke samenstelling der oefeningen. Bij Sparta waren de resultaten niet zo gunstig. Van de 16 meisjes slaagden er 7. Geen enkele jongen behaalde het vereiste minimum. Bij Sparta hadden zich ook nog dames en heren voor deze proeven aangemeld. Voor de tweede klasse heren slaagde dé enig aan gemelde heer. Van de 7 dames tweede klasse slaagden er 6. Waren de tweede klas gym nasten dus zeer goed voorbereid, bij de derde klasse struikelden er velen op de vrij moei lijke onderdelen, want van de 18 aangemel de dames en 2 aangemelde heren plaatsten 4 dames zich. Alle geslaagden ontvangen een diploma en het vaardigheidsspeldje. De aftrek van eigen inkomsten bij de ouderdomsuitkering Kamercommissie is ernstig teleurgesteld Dé vaste commissie voor de sociale ver zekering uit de Tweede Kamer heeft de voorgestelde verhoging van de ouderdoms uitkering met opnieuw 5 procent met in stemming begroet. De commissie was echter ernstig teleur gesteld door de mededeling in de memorie van toelichting bij het desbetreffende wets ontwerp, dat de regering geen vrijheid hepft kunnen vinden om de aftrek van eigen inkomsten, zelfs voor de eerste 100, te doen vervallen. Het. feit, dat zulk een .vrijstelling 's rijks schatkist op f 10.300.000 per jaar zou komen te staan, had de com missie niet kunnen overtuigen van de noodzaak om op dit punt de bestaande regeling te handhaven. Al te zeer wordt door de regering hier zowel het belang van een gezonde spaarzin als dat van een goede sociale ontwikkeling van bedrijfs- en on dernemingsfondsen uit het oog verloren. De alom in den lando heersende ontstem ming over deze aftrek, welke naar de me ning der commissie terecht als een onbillijk heid gevoeld wordt, schijnt te worden on derschat. Tc sterk spreekt het „natuurlijk" recht van de mens-op de vruchten van.een zelf gespaard klein inkomen, dan dat'men zulk een recht zou kunnen of mogen ne geren, aldus de commissie. prima vilt, ook in model i Eden de bekende Italiaanse kwaliteitshoed, geheel 5 zijde gevoerd, nieuwe I kleuren en modellen extra kwaliteit haarvilt, diverse nieuwe kleuren. Géén betere. 24.50 5 KENNEMERLAAN 121 (bij de Watertoren) j Heeft de hoed j I die IJ zoekt Dakpannen, en Steentjespapier voorradig Oosterduinplein 90-92, KJmuiden - Tei. 5651 Zo juist ontvangen een collectie TOERRIJWIELEN voor een fantastisch lage prijs. - Alleen voor de Sint Nicolaas. De kleine zaak met de grote keus. Tweede graadwedstrijden Woensdag 29 November worden in de turn zaal van de G.V. Heemstedede tweede graadswedstrijden gehouden. Hiervoor blijkt een zeer grote belangstel ling te bestaan daar tot heden 106 dames zich hebben aangemeld, afkomstig uit de vereni gingen Bato, Concordia, Turnlust en VOLO uit Haarlem, GV Heemstede, Bloemendaalse GV, TV Santpoort, Gratia Plato. Driehuis, TV IJmulden en Olympia, IJmuiden en Turnlust, Beverwijk. DAMES! Donderdag 30 Nov. komt onze VOETSPECIALIST weer van 105 uur. Gratis advies! Schoenmagazijn OPTIMA FORMA Tel. 11655. KRUISSTR. 28 naast Hotel de Leeuwerik DONKERE WOLKEN Regenjas of -mantel meene men! Vlotte modellen bij VAN VEEN, Z\jlweg 26—28 te Haarlem f 3 p. weekzonder voor uitbetaling!!! WOHIHGEUIL AANGEBODEN MOOI RUIM VRIJ BOVENHUIS te Haarlem-O., bev. kamer en suite, keuken, 3 slaap kamers, badk., balcon. Vrij uitzicht. GEVRAAGD: VRIJ HUIS te VELSEN, IJMUIDEN, SANT POORT of BEVERWIJK. Brieven onder no. IJ 118 aan het bureau van dit blad. Wie ruilt mijn WINKELHUIS, centrum LJmuiden-Oost, voor WINKELPAND of GROOT WOONHUIS in BEVERWIJK. Gegadigden voor ENKEL WOONHUIS ruiling mogelijk. Brieven no. D 400. Voor A. DONKER P. Potterstraat 24 IJmuiden - Telefoon 4282 kunnen w(j U niet geven. Maar wel helpen w(j U uit de ZORGEN!!! ELECTRISCHE WASMACHINES v.a. 4.— p. w. WRINGER MET BOK, prima v.a. 1.— p. w. Prima merken STOFZUIGERS v.a. 3,p. w. Dit alleen bij 14 (b(j het Kennemerpleln t.o. het Leger des Hells) IJ M UI D E N en naar de specialisten (v. h. Liwafa) Officieel erkende Reparaties in eigen werkplaats Betaling gemakkelijk te regelen Bij ons kopen betekent een goede garantie, IJmuiden-O. Tel. 4402, DE WINCKEL VAN SINCKEL Voordat U St. Nicolaas-cadeaux gaat kopen, moet U eerst eens b(j ons binnen lopen. Wij bieden U aan: Grote partij speelgoed, textiel, boeken, huishoudelijke art., glas, porc. en aardewerk, tassen, pracht zelfbinders, lederwaren, riemen, bretels, kragen, haarlint, scheermesjes, zeep, bijouterie, pijpen, horloges, klokken, pracht Amerikaanse Set, Ballpoint, Vulpen en Vulpotlood (in beslag genomen goed), bed- kruiken (massief koper), 3 arms koperen luster, kant, knopen, veters, tevens pracht partij Wollen truitjes, rokken, vesten enz. Al deze goederen zijn door ons ongeregeld gekocht en worden voor ongekend lage prijzen verkocht. Scholen, Verenigingen en Wederver kopers genieten, ondanks onze lage prijzen, nog een belangrijke korting. Kom eens kijken en overtuig U en U slaagt beslist. Ged. Oude Gracht 78 Gen. Cronjéstraat 126 In de annonce van DA COSTALAAN 3 DRIEHUIS staat: Dames-polshorloges vanaf 75. Dit moet zijn: DANSLES JOHN STOL. Snelprivéles op elk gewenst uur. Inlicht, a, d. studio, Ju- lianakade 6, IJm. tel. 4733. WERKSTER gevr. De Gene- stetlaan 4, Driehuis. Wie helpt j. echtp. z. k. aan 2 ONGEM. KAMERS met kookgel. omg. Velsen. Brie ven L 2578 bur. v. d. blad. Nette SLAAPKAMER te huur voor meisje of juffr. evt. m. kost. Brieven L 2577 bur. van dit blad. GOED TEHUIS GEZ. voor lief. zindel. katertje, 3 mnd. oud. Wordt niet aan kind. afgegeven. Fazantenl. 40. Meisjes, niet zo sterk van leên, komt vlug naar GRA- TIA-PLATO heen. Donderd. in Ulo 5.45 uur. ST. NICOLAAS en ZWARTE PIET COST, te huur. Velser duinweg 34. ST. NICOLAAS en PIETER MAN COSTUMES te huur. Voor verenigingen speciale tarieven. Hunsche, Hofdijk laan 28. Driehuis. Tel. 4710. Te huur: ST. NICOLAAS en ZWARTE PIET COSTUUMS voor Ver. en part. N. C. Men- tink, Dames en Herenkapper Drieh.kerkweg 103, iel. 4250 VOETBALSCHOENEN te koop gevraagd m. 32. Kruid- bergerweg 69, Santpoort. Te koop: een GASHAARD 10 staafs, merk Inventum. Zeeweg 199, IJm.-O. Te koop: 98 c.c. MOTORRIJ WIEL J. L. O. in g. st. f 125 bij J. Schouten, Dirk Har- toghstraat 52, Te koop: z. g. a, n. suède DAMESSCHOENEN, m. 38. Hagelingerweg 87, Santpoort Te koop wegens overcompL z'. g. a. n. VLOERKLEED 16 els en een witte trouwjapon 1 x gedragen. Kortenaerstr. 25, IJmuiden-O. Te koop: een paar ROL SCHAATSEN z. g. a. n. f 5, Fotobenodigdhedeu v. ama teurs voor ontwikk. en af drukken f 25. Trompstr. 91, IJmuiden. Te koop: Engels kind. 3 WIE- LERTJE 35, Meidoornstr. no. 29. Te koop: een tw. w. JON GENSFIETSJE. Te bevr. de Ruyterstraat 57. AANGEB.: bijz. m. m. bad pak 9 j. turnpakje 10 j. met vest als nw. poppenmeubels, m. w mantel, billijk. Brieven L 2576 bur. v. d. blad. Aangeb. gem. ZITKAMER en 2 sl.kam, m. gebr. van keuken te IJm. Ook gesch. v. 2 dames. Brieven L 2572. MET UW BESTELLING VOOR DE A.S. SINT NICOLAAS AMANDELEN EN ROOMBOTER ZLJN DUUR! DE BANKETBAKKERIJ VAN VERWEK, die ruim '10 jaar bestaat garandeert U iets fjjns, prima kwaliteit, vakkundig bereid. ROOMBOTER-LETTERS 4.— por pond BANKETLETTERS, prima spijs, 2— per pond BOTER-SPECULAAS 2.— per pond FIJN GEKRUIDS SPECULAAS 1.— per pond EIGENGEMAAKT MARSEPAIN. Grote sortering CHOCOLADE LETTERS en FIGUREN van de firma's DROSTE, RINGERS, UNION, VAN DONGEN, enz. „„„r,™ ZIE VERDER DE SORTERING HARTEN, HAMMEN, enz. IN DIVERSE PRIJZEN. BESTELT S.V.P. VROEGTIJDIG DE LA REIJSTRAAT 1 GEDIPLOMEERD BANKETBAKKER TELEFOON 5397

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3