IJmuider Courant KRACHTIGE TEGENAANVALLEN VAN CHINEZEN EN NOORD-KOREANEN Jiterflank van linie der verbonden .pen opengescheurd Haarlems Dagblad -Koreanen werden teruggedreven „In plaats van de nationale souvereiniteit moet een Benelux-souvereiniteit komen" De winter kwam dit week-einde met onaangename verrassingen HET WEER AFGEBEELD fjargaug No. 19716 Rerinemerlaan 154. Telef. Adm. 5437. factie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), eg 47, Santp. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, J. jj0o£dredactie en alle afdelingen 15295 Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Editie voor Veisen. Umuiden, Santpoort en Omstreken van at «©pmfrte USaarlenmtUe Courant (3nno t6?6) Maandag 27 November Ï9S0 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom 127 November, (Reuter en United Press) Een verrassend tegenoffensief der .Roreanen en in Noord-Korea aanwezige Chinese strijdkrachten heeft Zondag ikkende verbonden troepen tot stilstand gebracht en de linies der UNO-troepen de plaatsen ver ingedeukt. De zwaarste stoot kwam in het centrale gedeelte van ont, waar de Zuid-Koreanen gedwongen werden ruim 25 kilometer terug te hmet achterlating van veel uitrusting. Door deze terugtocht, kwam de Westelijke ii, groot gevaar en de Amerikanen, die hier vochten en zich van hun flank- l beroofd zagen, moesten eveneens terug. Zij lieten een compagnie achter die irnsingcld was. Amerikaanse divisies, waarvan de Jank ongedekt is tengevolge van te Zuid-Koreaanse terugtocht, ver- jich heden tegen Noord-Koreaanse tu om te trachten te voorkomen dat |li: verdedigingslinie der U.N.O. opgerold. Vooruitgeschoven een- van de tweede en 25ste divisie in ued van Koedjangdong, ongeveer «eter ten Zuid-Oosten van Oensan, jer de voet gelopen door de krach- ivallen van Chinese en Noord- Q,e strijdkrachten/Volgens een Ame- woordvoerder behouden beide echter hun terrein, ns berichten van het front leggen i-Koreanen 11 kilometer ten Zuiden ktsjon een nieuwe verdedigingslinie Is de winterstormen in Noord-Korea ie operaties van de Amerikaanse ers onverminderd voort. Goed tegen de koude en de hevige istom trekt een lid der bemanning Amerikaans vliegdekschep aan de 'van een jager om de motor op gang te brengen. aan na Zondag ongeveer 25 kilometer te zijn teruggedreven. Op de linkerflank van het front heeft de Amerikaanse 24ste divisie tegenaanvallen in het gebied van Tsjongdjoe afgeslagen. De Zuid-Koreaanse eerste divisie moest ten Zuid-Oosten van Taetsjon ruim 3 kilo meter terugtrekken. De tegenstander schijnt hier een sterke strijdmacht te heb ben geconcentreerd. Generaal Walton Walker, bevelhebber van het Amerikaanse achtste leger in Korea, heeft de Zuid-Koreaanse troepen opdracht gegeven op de opengetrokken rechterflank van de linie der U.N.O. tot het laatst toe stand te houden. ,,De lijn, waar achter niet mag worden teruggetrokken' loopt ongeveer ten Westen van het gebied van Toktsjon. Het achtste leger meldde Zondagavond dat de situatie in het gebied van het tweede Zuid-Koreaanse corps aan het centrale front „duister" was. Niet bevestigde berichten die het hoofd kwartier van het achtste leger bereikten, zeiden dat 2000 man vijandelijke troepen tegenover Toktsjon. de Zuid-Koreanen staan bij Oostelijke flank bezweken De Oostelijke flank van generaal Mac- Arthurs offensief „ter beëindiging van de oorlog" in Noord-West Korea is onder een grote tegenaanval bezweken. De belangrijke stad Toktsjon werd dooi de Noordelijken heroverd. Gemeld wordt, dat het Zuid-Koreaanse tweede corps in volle terugtocht is. Amerikaanse reserves v/orden aangerukt om de doorbraak tegen te houden. Een woordvoerder van het Amerikaanse eerste corps te Tokio noemde de toestand ernstig. Toktsjong ligt ongeveer zes km. achter het oorspronkelijke uitgangspunt van de Zuid- Koreanen in het jongste offensief. Een kwart der troepen op terugtocht Het aantal Zuid-Koreaanse soldaten dat op de terugtocht is bedraagt ongeveer 25.000, een kwart van het totale aantal troepen aan het front. Sommige „speerpunten" van de Noorde lijken rukken, naar gemeld, op naar Soentsjon, dat halverwege Toktsjon en Pjongjang ligt. Reuters correspondent meldt, dat de te genaanvallen gericht waren op de zwakste plekken in de verdediging van de verbon den troepen. Griekse kinderen uit Joegoslavië naar huis Het. Joegoslavische Rode Kruis heeft Zaterdag een groep van 21 kindeven aan de hoede van het Griekse Rode Kruis toe vertrouwd ter terugzending naar hun ouders in Griekenland. Deze kinderen zijn de eerste, die krachtens de resolutie der UNO van 18 November 1949 worden gere patrieerd. Het totaal aantal Griekse kinderen in Joegoslavië bedraagt thans 9468. Hiervan, zo is van Joegoslavische zijde verklaard, wonen er 8267 bij hun ouders, die zijn uit geweken. Prins Bernhard in Frankrijk Prins Bernhard is Zaterdagmiddag in cognito uit Amsterdam op het vliegveld Le Bourget bij Parijs aangekomen. De Franse president Vincent Auriol heeft Zondagochtend in de omgeving van Ram- bouillet een jachtpartij gegeven, waaraan de Prins deelnam. Belgisch-Nederlands accoord over mijnwerkerspensioenen Zaterdagmorgen is op hel Belgische mi nisterie van arbeid een accoord onderte kend inzake het pensioenstelsel der mijn werkers, tot standgekomen ter uitvoering van de lussen België en Nederland gesloten overeenkomst inzake de toepassing van de sociale wetgeving der beide landen wat betreft sociale verzekering. Deze overeen komst is 29 Augustus 1949 in Den Haag ondertekend. Voor Nederland tekenden minister Joekes van Sociale Zaken en jhr. Beelaerts van Blokland, zaakgelastigde van Neder land te Brussel, als vertegenwoordiger van de Nederlandse minister van Economische Zaken. Minister Van den Daele. minister van Arbeid, tekende voor België. Deze minister sprak de overtuiging uit, dat de tussen beide landen gesloten alge mene overeenkomst een belangrijke stap verder zal zijn in de richting van de gelijk schakeling van de sociale voordelen van Nederlandse en Belgische arbeiders, die in België en Nederland werken. De minister verklaarde, dat het Zaterdag ondertekende accoord- inzake de pensioenen der mijn werkers tot gevolg heeft, dat geen enkel verschil meer wordt gemaakt in de be handeling tussen Nederlanders en Belgen en tevens tussen de arbeid verricht op het grondgebied van het ene of het andere land, met dien verstande dat de mijnwer ker, die in beide landen zijn vak heeft uit geoefend, de voordelen, voortvloeiend uit zijn volledige loopbaan, zal kunnen ge nieten. Belgisch Benelux-comité vijf jaar oud „Les Lettres Francoises" opnieuw gedagvaard De president van een Parijs gerechtshof, Louis Colomines, heeft besloten, dat het hof bevoegd is om de aanklacht van David Rousset tegen het communistische week blad „Les Lettres Fran^aises" te behande len. De schrijver Rousset, voormalig ver zetsleider, heeft tegen het blad een vervol ging ingesteld, daar het hem heeft beschul digd van laster in een oproep tot het in stellen van een onderzoek naar concen tratiekampen in de Sovjet-Unie en andere landen. De aangeklaagden zijn Claude Morgan, directeur van het blad, en Pierre Daix, de schrijver van het artikel. Voormalige be woners van Sovjet-Russische, Duitse en andere concentratiekampen zullen waar schijnlijk als getuigen optreden in dit proces dat vermoedelijk zes weken zal duren. Tot de 55 op te roepen getuigen behoren Euro peanen. Aziaten en Mexicanen. Eritrea niet onafhankelijk De politieke commissie der UNO heeft een voorstel van Pakistan om de vroegere kolonie Eritrea zo spoedig mogelijk tot een onafhankelijke en souvereine staat te ma ken, met 25 tegen 16 stemmen bij 14 ont houdingen verworpen. Ook een voorstel van Irak om de Natio nale Vergadering van Eritrea te laten be slissen of het gebied met Ethiopië verenigd moet worden, of dat het een onafhankelijke souvereine staat moet worden, werd met 28 tegen 21 stemmen bij acht onthoudingen afgewezen. Het woord is aan. Petit-Senn: In tijden van politieke crisis heeft men slechts overtuigingen; de deugden tellen niet. Mist en sneeuw in West-Europa, storm en watersnood in de Verenigde Staten In Amerika 168 doden ransen vallen aan idochina tóerBao Dai in zijn residentie ifas een Frans legercommuniqué zijn wse troepen in Vietnam een van de '•5 aanvallen sinds weken tegen de delingen begonnen. Verschillende gesteund door gevechtsvliegtui- arachutisten en amphibie-voertuigen Moor een gebied van 100 km2. op Zuidelijke zóne van het bruggenhoofd Tonkin-delta, it' Franse aanval in dit gebied van Thai dat tussen de rivieren de Traly en I ligt, begon Donderdag. Bij 'to hevige strijd in het dorp Timson, ®eter ten Noord-Westen van Thai *erden 20 manschappen van de "h gedood. Volgens de laatste be- ver'°°Pt de operatie bevredigend, itt Zuid-Westelijke sector van de &:en Franse commando's de rivier ■over en vielen het dorp Congkke ''ongeveer 40 kilometer ten Zuid- van Hanoi ligt, 25 man van de 4 werden gedood. Bij een andere *,13 kilometer ten Noord-Westen wen Haiphong werden 25 opstan- b gedood en 19 gevangen genomen, -aanval van de tegenstanders bij 4 werd afgeslagen. ^troepen hebben Tanmai, ongeveer Zuid-Oosten van Hanoi in de toa de Irrawaddy, heroverd. valschermtroepen en honderden Tj5® Politiemannen omzoomden jdf straten in Hanoi toen ex-keizer Mie.per vliegtuig was gearriveerd, ®z'ja ambtswoning begaf. Overal 5 geel-rode vlaggen van Vietnam ®Rn. Bao Dai zal een inspectie- Van vijf dagen door de delta ï-5 ?en bericht van het Franse «alk lebben vluchtelingen uit 'p handen van de Vietminh bevin- natjnh jn Noord-Annam na aan log Hoi in midden-Annam ver te onder de bevolking van de RHpl,'ovincies Vinh en Thanh Hoa ahsjj eerst- De jongste overstro men de rijstvoorraden vernield. Tijdens een Zaterdag in de zaal van het Ravenstein te Brussel gehouden academi sche zitting heeft het Belgisch Benelux- comité zijn 5-jarig bestaan herdacht. Na een openingswoord van de voorzitter van het comité, oud-minister Julius Hoste, hield prof. R. M. van de Putte, voorzitter van de Belgische Nationale Maatschappij van Crediet aan de Industrie, een beschou wing over de economische unie tussen Ne derland, België en Luxemburg. Spreker verklaarde, dat het optimistisch is, te beweren dat de Benelux-overeen- komst, die binnenkort zal worden gesloten, ook in feite een volledige economische unie tussen de drie landen betekent. Volgens spreker is het dringend nood zakelijk, dat Benelux-organen worden ge schapen, niet alleen op poplitiek en admi nistratief, doch zelfs op rechtskundig ge bied. Wat de uitvoerende macht betreft, zouden gemeenschappelijke vergaderingen van de drie regeringen talrijker moeten zijn dan nu het geval is. Op het ogenblik behandelen de onderscheidene regeringen de economische problemen geheel zelfstan dig, zonder dat hierbij voldoende rekening wordt gehouden met de algemene uitwer king ervan op de Benelux. Sprekend ovei- de nationale souve reiniteit zeide prof. Van de Putte van oordeel te zijn, dat deze een te grote rol speelt bij de onderhandelingen. „Het woord souvereiniteit is bijna hei lig en men wordt in 't algemeen als een slecht vaderlander beschouwd, indien men voorstelt de bevoegdheden van de organen van de nationale souvereini teit te beperken". Ruim zeventig ruiters, onder wie verschil lende Fransen en Belgen namen deel aan een jachtrit die Zaterdag in de Udenhontse duinen gehouden is. Op de foto: vooraf gegaan door de jagermeester met de meute verlaat dejachtstoet het dorp. De economische unie tussen Neder land, België en Luxemburg is echter niet mogelijk zonder dat iets van deze souvereiniteit wordt prijsgegeven. In plaats van deze nationale souvereiniteit zal een Benelux-souvereiniteit moeten treden, die ten doel zal hebben wel vaart te brengen, niet in ieder land afzonderlijk, doch in het gebied van de Benelux als geheel. De secretaris-generaal van de Belgisch- Nederlands-Luxemburgse douane-overeen komst, mr. dr. Jaspar, zeide: „Het ogenblik is gekomen", om onze volken .reeds voor een voldongen feit te stellen door de Be- nelux-unie werkelijkheid -te laten worden. Indien wij de volmaaktheid wensen, dan zullen wij nooit tot iets komen, zo betoog de hij. „Zodra de Benelux-overeenkomst is getekend, zullen de drie landen nog meer op elkaar zijn aangewezen en zullen zij nog meer gedwongen zijn gezamenlijk de resterende vraagstukken tot een oplossing te brengen. In dit verband mag ook niet vergeten worden, zo merkte tenslotte de secretaris-generaal op, dat de gehele we reld uitziet naar de verwezenlijking van de Benelux op 1 Januari, daar een Ver enigd Europa slechts naar analogie van deze economische unie kan worden gescha pen". Nieuw Guinea en boycott In de kampongs van Djakarta gaan ket tingbrieven rond waarin de Indonesiërs worden aangespoord de Nederlandse be langen te boycotten, indien Nieuw-Guinea niet aan Indonesië wordt overgedragen. Het Indonesische ministerie van Voor lichting is voorts in het bezit van dreigbrie ven, waarin de Nederlanders gewaar schuwd worden zich te onthouden van enige politieke activiteit. De secretaris-generaal, Ruslan Abdul- gani, deelde desgevraagd aan Aneta mede. dat voor alles de handhaving van orde en veiligheid door eventuele boycottacties niet in gevaar mag worden gebracht. De rege ring zal zeker optreden tegen excessen bij eventuele acties. Aneta vernam in verschillende Neder landse kringen, dat men intussen door het inslaan van kleine voorraden rekening houdt met mogelijke moeilijkheden bij de voedselaankoop aan het eind van het jaar, indien de conferentie met betrekking tot Nieuw Guinea niet lot een voor de Indo nesiërs gewenst resultaat zou leiden. De heer Yam in verklaarde, dat het hand vest van de U.N.O. de uitvoering van boy- cott-acties kent op grond van besluiten van de Veiligheidsraad. Deze zijn dan gericht tegen een staat, die geacht wordt de veilig heid of de algemene vrede in gevaar te brengen. Jan Musch wordt gehuldigd Op 22 December wordt de toneelspeler Jan Musch 75 jaar. In Laren-Blaricum is. een comité gevormd dat hem bij het be reiken van dit kroonjaar wil huldigen. Dit zal geschieden in hotel Hamdorff, waar ook de jubilaris aan. een uit te voeren pro gramma zal meewerken. 168 (loden waren het gevolg van een hevige orkaan, gepaard gaande met overstromingen en zware sneeuwval, die Zaterdag en Zondag de Ameri kaanse staten New York en New Jersey heeft geteisterd. De doden vie len bij verkeersongelukken, overstro mingen en instortingen. Er gebeurden verschillende vliegtuigongevallen en er ontstonden branden. Vele gezinnen raakten dakloos en een groot gebied kwam zonder stroom door de verwoes ting van electrischc installaties. De schade loopt in de. millioenen. De or kaan bestreek het gehele Oosten van de Verenigde Staten, doch bereikte in genoemde staten zijn grootste kracht. Ér werden windsnelheden van 152 kilo meter gemeten. Na de orkaan begon het te sneeuwen en wel op zulk een hevige wijze dat de verkeerswegen ge blokkeerd werden en treinverbin dingen uitvielen. In de buurt van New York is het zee water ruim m kilometer het land in ge komen. Huizen aan de kust werden mee gesleurd. Op het vliegveld van New York, La Guardia, staat het water drie a vier meter hoog, waardoor grote vliegtuigen, die op het vliegveld stonden, gingen drij ven. Het grondpersoneel kreeg opdracht de controletorens té verlaten, daar men vreesde dat deze zouden omwaaien. Ongeveer 250 gezinnen uit de buurt van Morgan Beach bij Perth Amboy (New Jersey) zijn met vrachtauto's en boten ge- evacueerd. Het waterpeil is sinds 22 jaar niet zo hoog geweest. Op enkele trajecten van de ondergrondse te New York is de dienst gestaakt, daar het water er binnen drong. De bevolking van het stateneiland in New York moest geëvacueerd worden. De golven hebben zich als een springvloed meester gemaald van het eiland. Een paar huizen zijn door de vloed medegesleurd. In de loop van de avond nam de sterkte van de wind af en hield het op met regenen. Het hoofdkwartier van de UNO is bijna niet te bereiken wegens de omgewaaide bomen cn overstroomde wegen. Alle afge vaardigden en het personeel van het secre tariaat zijn gewaarschuwd zo spoedig mo gelijk naar huis terug te keren, daar nog hevige stormen, gevolgd door zware sneeuwval, verwacht worden. Op ongeveer 50 km ten Zuidwesten van 1 Pittsburgh viel in een paar uren 96 cm sneeuw, een record dat sinds 1799 niet meer werd [bereikt. In de ondergesneeuwde steden Pittsburgh en Cleveland ligt het verkeer vrijwel geheel stil. Mist stremde het verkeer Een dichte mist heeft Zondag in een groot deel van West-Europa het verkeer ontwricht. Na 1 uur des middags is Zondag geen enkel toestel meer op Schiphol geland. De toestellen uit Scandinavië streken neer op de vlieghaven Twente. Het toestel uit Pa rijs bleef in Brussel staan, dat uit Djakarta in Rome. Op de Westerschelde waren Zondagmid dag ongeveer vijftig schepen voor anker gegaan. Het veer VlissingenBreSkens moest worden gestaakt, evenals het veer Kruinin- genPerkpolder. Het Amerikaanse stoomschip „American Counselor" kwam Zondagmiddag op de Schelde in aanvaring met een Panamees stoomschip, waarvan men als gevolg van de zeer dichte mist de naam nog niet heeft kunnen vaststellen. Van de „American Counselor" sloegen drie man over boord. Zij zijn door de Belgische sleepboot „Go liath" opgepikt. De „American Counselor" was op weg van Amsterdam naar Antwer pen. Het 7254 ton metende Nederlandse s.s. „Amstelpark", eigendom van de rederij „Amsterdam" te Amsterdam, is in de nacht van Zondag op Maandag in de mist ter hoogte van Bath aan de grond gelopen. Het schip is na enkele uren zonder assistentie vlotgekomcn. Het had geen schade opge lopen en heeft zijn reis van Antwerpen naar zee voortgezet. Voetganger overreden Critiek van Spaak op Europese socialisten STRAATSBURG, 25 November. (Reu ter). „De Europese socialisten hebben na hun optreden in de Raad van Europa in de afgelopen zitting werkelijk reden om zich bezorgd te maken", aldus ver klaarde de voorzitter van de Assemblée, Paul Henri Spaak. De Belgische socialistische leider noem de tegenover verslaggevers geen enkele socialistische partij van welk land ook met name. ..Toen ik nog jong was", aldus Spaak, „placht ik de internationale te zingen misschien een beetje vals. Ik herinner me, dat er een couplet in voorkomt over de Internationale, die het mensdom verenigt. Wanneer men nu de resultaten beschouwt, die in de raad van Europa zijn bereikt, moet men wel constateren „dat er van socialistische zijde zeer ernstige bezwaren hiertegen bestaan". Spaak zeide in een overzicht van de af gelopen zitting, dat de Raad van Europa zich tot een „uniek Europees forum" had ontwikkeld tot de enige plaats waar politici van het grootste internationale for maat internationale aangelegenheden van de eerste orde, als bijvoorbeeld het plan- Schuman en het Europese leger, vrijuit en openlijk konden bespreken. .De Raad heeft nieuwe gedachtenstro- mmgen geopenbaard. Korte lijd geleden bijvoorbeeld leek het alsof Frankrijk ten aanzien van het Europees leger volkomen alleen stond. Het debat van Vrijdag en de stemming toonden echter aan, dat bijna iedereen er voor is", aldus Spaak. Hij verklaarde voorts, dat de afgevaar digden op de volgende zitting van de As semblée, die in het voorjaar van 1951 zou worden gehouden, een zware taak te wachten zou staan als de voorstellen voor een Europese transport-„pool" en een enkele Europese landbouwmarkt aan de orde zouden komen. Tenslotte zeide Spaak, dat het in de be doeling lag het geslaagde experiment van twee halve zittingen per jaar in 1951 te herhalen. Persoonlijk was hij evenwel van mening, dat de Raad meer dan twee keer per jaar bijeen moest komen. Mishandeling onder invloed van sterke drank Zondagavond omstreeks 7 uur werd on der Breda op de Rijsbergseweg, de grote verkeersweg naar Antwerpen, het stoffelijk overschot aangetroffen van dc bejaarde heer Van der Ven uit Breda. Hij is waar schijnlijk tijdens de dichte mist door een auto aangereden. In het buitenland heeft men ook zeer veel hinder van de mist ondervonden. In Engeland lag vrijwel alle verkeer stil. In delen van West-Duitsland en Noord- Italië viel sneeuw. In Zwitserland zijn ten gevolge van hevige regens de rivieren ge zwollen. Ook in Ierland is de eerste sneeuw van deze winter gevallen. De temperatuur daalde tot enkele graden onder het vries punt. Leidersconvent N.P.V. besprak grieven tegen hoofdkwartier Op een Zaterdag in Utrecht gehouden besloten vergadering van het leiderscon vent van de vereniging „De Nederlandse Padvinders", gepresideerd door de hoofd commissaris van de vereniging, de heer W. C. Roest van Limburg, is door de in het afgelopen voorjaar samengestelde commis sie van vijf leden van het convent een ver slag uitgebracht, betrekking hebbende op de destijds door een aantal leden van de vereniging geuite grieven tegen het hoofd kwartier. De vergadering nam het besluit, dat het bestuur in het komende half jaar in directe samenwerking met de commissie van vijf zal moeten zoeken naar een vorm, die de mogelijkheid schept voor het uit de weg ruimen van de grieven. Zaterdag is het 2338 ton metende Ne derlandse schip „Johan Willem Friso" met de eerste van drie Canadese wapenzendingen uit Montreal naar Nederland vertrokken. Er komt goedkope koelhuisboter in de handel Binnenkort zal het In- en Verkoopbu reau voor Zuiver koelhuisboter in de han del brengen tegen 75 cent per pakje van een kwart kilogram. Op de pakjes, welke kenbaar zijn aan het opschrift „koelhuis boter", zal deze prijs zijn aangegeven. Over ongeveer 14 dagen zal de boter in de win kels verkrijgbaar zijn. Voor de Haarlemse politie-rechter stond vanochtend een vertegenwoordiger terecht wegens mishandeling. Hij was lichtelijk onder de invloed van sterke drank thuis gekomen en had toen zijn vrouw, zijn schoonzuster en een politie-man, die te hulp was geroepen, geslagen. Verdachte zei dat de vrouwen hem aangevallen hadden en dat hij de politie-man eerst gesommeërd had zijn huis te verlaten, maar dat deze daaraan niet snel genoeg gehoor had ge geven. De echtgenote van de verdachte gaf ech ter een andere lezing. Volgens haar was de man wel degelijk begonnen. Zij vertelde dat hij aan de drank was geweest, maar dat het inmiddels al wat beter ging. De Officier van Justitie wees er in zijn requisitoir op dat de man al eerder met de rechtbank in aanraking was geweest, toen hij onder de invloed van sterke drank v/ederspannigheid had gepleegd. Hij eiste drie weken gevangenisstraf. De politie rechter veroordeelde hem tot dertig gulden boete en drie weken voorwaardelijk met de bepaling dat hij zich onder de hoede moest stellen van een consultatiebureau voor al coholisme. Bejaarde dame aangereden Een 76-jarige dame werd Zaterdagmor gen om ongeveer 11 uur op de Kleverpark weg in Haarlem door een personenauto aangereden. Zij kreeg een zware hersen schudding en werd naar de Maria-stichting overgebracht. De voetgangster kwam haar huis uit en stak, zonder op het verkeer te letten, de straat over. De bestuurder van een perso nenauto die op dat moment naderde, rem de zo krachtig dat zijn wagen een halve slag naar links maakte en dwars op de weg kwam te staan. Met de rechterzijde van de auto werd de vrouw echter ge raakt, waardoor zij viel en een hersen schudding kreeg. Een zich afgesplitst hebbende uitloper van het hoge drukgebied boven Oost- Canada ligt nu boven onze omgeving en Duitsland Hierin kon zich op vele plaatsen mist vormen. Door deze ontwikkeling wijkt de depressie, die nu al geruime tijd bij de Azoren ligt, in Noordelijke richting. Hedenmorgen deed de storing de baro meterstanden boven Ierland geleidelijk lager worden. Boven Noord-Amerika is de depressie-activiteit momenteel vrij gering. De stormdepressie bij de Cana dese meren vult zich snel op. MIST SNEEUW REGEN MOTREGEN A HAGEL 7 BUIEN ft ONWEER /^TEMPERATUUR I0O5. ISOBAAR &ELANGOUK NEERSLAG- GEBIED CENTRA: H HOGE DRUK L LAGE ORUX - SCHEIDINGSLIJN-FRONT-TUSSEN LUCHT VAN •VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN D'T TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AANr IEDERE HELE. DWARSSTPEE P iS &£N WIND SNELHEID VAN ViJF METER PÉR SECONDE Weerbericht MEER WIND Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt te 10 uur: Aanvankelijk matig. later vrij krachtige wind uit Zuidelijke rich tingen. In de nacht nog hier en daar mist, morgen overdag over wegend zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige regen of motregen. Vannacht ongeveer de zelfde temperatuur als de afgelo pen nacht. Morgen overdag gelei delijk iets zachter. 28 November Zon op 8.20 uur, onder 16.35 uur Maan op 19.11 uur, onder 12.13 uur Hoog en laag water te IJmniden Maandag 27 November Hoog water: 5.09 en 17.18 uur. Laag water: 0,49 en 13.03 uur. Dinsdag 28 Novemebr Hoog water: 5.43 en 17.55 uur. Laag water: 1.22 en 13.37 uur.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1