IJmuider Courant NAT0REN SPREKEN ZICH UIT VOOR IIBARDEMENTEN OP MANDSJ0ERIJE Het front der verbonden troepen staat op instorten Crisis-stemming in Washington Engelse mening: Mac Arthur maakte ernstige fout Amerika en China beschuldigen elkander van aggressie Vandaag wordt over het van de regering beslist lot ■jaargang No. 19718 uX: Kennemerlaan 154. Telef. Adm. 5437. -j^Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Csweg 47, Santp. - Haarlem: Gr. Houtstr. 93, L(k Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 jLii). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Editie voor Veisen, Umuiden, Santpoort en-Omstreken van Woensdag 29 November 1950 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 35 cent, per kwartaal 4.50. Franco per post 5.- Giro rekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Hoofdredacteur: Robert Peereboom Directie: P. W. Peereboom en Robert Peereboom .wikkelingen van de Koreaanse kwestie, zowel op militair als op diplomatiek hebben in Washington een stemming van ernstige bezorgdheid gewekt, die 4 maakt dat men deze aangelegenheid in het stadium van een crisis gekomen bezorgdheid wordt gedeeld door de UXO-delegaties te ï.ake Success, waar Igjjeidfgraad en de politieke commissie zich op het ogenblik met de Koreaanse lie verbonden met die van Formosa bezig houden. Er wordt in Washington icconfereerd op het hoogste niveau, vooral naar aanleiding van MacArthurs ([e communiqué van gisteren. In de Veiligheidsraad beschuldigde de Ameri- ,'o delegatie China van onverholen aggressie in Korea, daarmede de UNO de eis jde China als aggressor te brandmerken en tegen dit land op te treden. Intussen i de troepen der UNO in Korea nog steeds terug onder de overweldigende druk n sterke Chinese strijdmacht. Het front is in drie dagen 80 kilometer naar het verlegd, terwijl vele plaatsen door de Noordelijke aanvallers werden ingenomen. cn <BptetfSe tffeactanatOc Soucmf (ïnnn i6?6) merikaanse Nationale eiligheidsraad bijeen iSHINGTON, (Reuter). De Natio- ■ejbgheidsraad der Verenigde Staten jite de hoogste politiekbepalende in- der regering is Dinsdag bijeen- jen, vermoedelijk voor een bespre- an' de Koreaanse crisis. Vice-presi- Jben Barkley verklaarde tegenover niet de reden te weten van de on- ichte bijeenkomst. Hij voegde er el aan toe: „Als ik het wist, geloof dat ik het u zou kunnen vertellen". Rationale Veiligheidsraad met de [ent aan het hoofd bestaat uit de mi- van Buitenlandse Zaken, Defensie, Marine en Luchtmacht, het hoofd raad voor de nationale veiligheids- en en enkele andere door de presi- Senaat benoemde hoge functio ns De raad heeft tot taak de doelen, htingen en risico's van de Verenigde met betrekking tot het militaire tieel te ramen en aanbevelingen te MacArthurs suggesties Reuter zijn waarnemers te igtqn geneigd de verklaring van ge- MacArthur dat het U.N.O.-leger in voor een „nieuwe oorlog" staat, te eieren als bedoeld ter ondersteuning ingende verzoeken, die hij naar men eerder heeft gedaan, om communis- bases in Mandsjoerije te bombarde- acArlhur zou, zo meent men, om toe- jjiog hiertoe hebben verzocht ingeval |ke en diplomatieke maatregelen geen jouden maken aan de interventie van üiriese communisten. jte.Vdn het Amerikaanse 'Congres in de ontwikkelingen in Korèa zeer ig op te vatten. Verscheidene van hen en.zioh openlijk uitgesproken voor het :n van toestemming aan MacArthur indsjoerijse bases te bombarderen, itorAlexander Smith (Republikein) ai'derie geloven, dat de U.N.O. „niet kan doen dan deze kwestie tot een ng te brengen". „Zij dient een ltrach- iuding aan te nemen en niet te schip- ijoi' Alexander Wiley, republikeins in de commissie voor buitenlandse ftingen, zeide „dit is het ernstigste lik sinds de oorlog". ator Willis, Robertson, lid van de issie voor de gewapende diensten, laide dat de volgende twee of drie de kritiekste in de Amerikaanse ge- Mis zouden zijn. Een ander lid van commissie, Senator Virgil Chapman locraat), was van mening, dat Mac machtiging zou moeten hebben om .concentraties en aanvoerwegen in kjoerije te bombarderen. Atoombom „heilzaam". pator Owen Brewster (republikein) er op aan, dat aan generaal Mac p' bevoegdheid zou worden gegeven peigen inzicht" de atoombom tegen de pese communisten te gebruiken. „Wij pikten haar tegen de Japanners met "lam effect. Waarom zouden wij haar China aanwenden?" zeide deze Ier, die er de nadruk op legde dat hij zou pleiten voor het gebruik van de '"zij generaal MacArthur van oor- dat dit een einde aan de oorlog 'tlpen maken. Hij werd in deze me- '?esfeund door de afgevaardigde Ster- Cole (republikein), die zich afvroeg niet de geschikte tijd was om het ln te gebruiken „waarover wij zo veel &J gesproken". Senator Brewster was ^ien van oordeel, dat het „bespotte rs, dat „Chinese communisten, die nkaanse troepen doden, achter een purige grens zich veilig kunnen stel- r WÜ er niets kunnen doen totdat de 1 ons toestemming geeft." functionarissen van het Ameri- e ministerie van Defensie verklaar der, dat er hoegenaamd niet gespro ts over het gebruiken van cle a toom den de Chinezen. Zij betoogden, dat wachten der U.N.O. een linie tegen "®ese strijdkrachten in Korea zouden houden als zij de lucht en de zee «sten en hun landstrijdkrachten over «^vuurkracht beschikten. •tvel van gezaghebbende zijde te ogton geen bevestiging kon worden R heerst de mening, dat generaal M verzoek om toestemming voor 7arderen van Mandsjoerije niet L aan U.N.O., zoals in Londen JrsL ^rluidt, maar aan de Ameri- f c"efs van staven. sISflr Hongkong is men van me- "t de militaire concentratiè in het uuidt op een werkelijke vrees van zUue voor een Amerikaanse inva- r ueze concentratie zou de commu- Wiitaire kracht in het Zuiden en terk verminderd zijn. De grootste Gratie Genoemde kringen zien ook als aanduidin gen voor de Chinese vrees voor uitbreiding van de oorlog op Korea de verdedigings maatregelen, die in vele steden worden ge troffen en het overbrengen van zekere in dustrieën naar het binnenland. Beleidsfout Britse functionarissen te Washington ont houden zich angstvallig van iedere critielc op generaal MacArthurs offensief, doch in vertrouwelijke gesprekken werd het dui delijk, dat de gehele toestand de bangste vermoedens wekt en algemeen is men van gevoelen, idat do bevelhebber van de ver bonden troepen zich heeft schuldig ge maakt aan een ernstige beleidsfout, of het slachtoffer is geworden van zeer foutieve inlichtingen. MacArthurs sombere communiqué, dat zo snel volgde op zijn mededeling, dat de troepen „met Kerstmis thuis" zouden zijn, Hachelijke betrekkingen tussen Engeland en Egypte De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Saleh El Din Bey, heeft in een inter view met het te Caïro verschijnende dag blad „Al Misri" verklaard, dat hij er niet het minst aan twijfelt, dat het verdrag met Engeland van 1936 zal worden opgezegd, hetzij met wederzijdse goedkeuring, hetzij van de zijde van Egypte. „De Engels- Egyptische betrekkingen zijn zeer moeilijk, orq niet te zeggen hachelijk", aldus de minister. Scherpe daling op de New Yorkse beurs Dinsdag deed zich een golf van verkopen op cle effecten-markt van New York voor, als gevolg van de jongste ernstige ontwik keling in Korea. Naar schatting beliepen de dalingen der noteringen een bedrag van 2.500.000.000 dollar. De verliezen liepen uiteen van één tot ruim vier dollar per aandeel. De daling der koersen was de scherpste sinds de nederlagen, die de Ame rikaanse troepen in het begin van de Ko reaanse oorlog leden. Korea - Formosa" in de Veiligheidsraad Amerikaanse mariniers ondervragen in Noord-Korea gevangen genomen commu nistische Chinese soldaten, die tot de „élite regimenten" der Peking-troepen behoord zouden hebben. heeft onder het Amerikaanse volk onge rustheid verwekt. In ondergrondse, trein en bus getuigden de bezorgde gezichten der kranten lezende passagiers van de diepe indruk, die de jongste ontwikkeling op de Amerikanen heeft gemaakt. Turkse brigade omsingeld, grote eenheden van MacArthurs leger met afsnijding bedreigd Chinees afgevaardigde eist terugtrekking der Amerikaanse troepen van Korea en Formosa Het woord is aan. R. u d ol f Krauss: Tot het publiek, dat gij zo diep veracht, behoort nog altijd één meer dan gij dacht. Premier Natsir TOKIO, 28 November (Reuter). De Chinese troepen, die door de „bres van Toktsjon" binnenstromen, zijn een grote omsingeling van de strijdkrachten der UNO begonnen. Amerikaanse piloten meldden, dat de Chinezen, die snel de door hen geforceerde doorbraak uitbuiten, in Westelijke richting naar de kust afzwenken en een groot deel van de verbonden troepen dreigen af te snijden. Twee Amerikaanse divisies, de tweede en de vijfentwintigste, zijn op het centrale front 16 kilometer teruggedreven. De Ame rikanen meldden, dat zij in de Noord-Oos telijke sector van Tsjongtsjon terugtrek ken, terwijl hun achterhoede wanhopige vertragingsgevechten levert. Correspondenten melden dat het front der verbonden troepen op instorten staat. De Chinese troepen, die door de bres stromen, veroverden in de nacht van Dins dag op Woensdag Wonni, dat in het gebied van de rechterflank is gelegen. Ook Jonbjon, een ommuurde stad in de centrale frontensector, die vijftien kilo meter verder in Noord-Westelijke richting ligt, werd door hen bezet. Wonni, aan de Tsjongtsjon, ligt op ongeveer tachtig kilo meter van de voormalige Noord-Koreaanse hoofdstad Pjongjang. Gemeld wordt dat de terugtrekkende Amerikaanse troepen in de nacht van Dins dag op Woensdag de Tsjongtsjon te Wonni zijn overgestoken. Op het Koreaanse hoofdkwartier van het achtste Amerikaanse leger zijn nog onbe vestigde berichten ontvangen, volgens welke de verbonden troepen zich zouden hebben teruggetrokken uit Pakston, een van de steunpunten van de linker vleugel der geallieerden in het Noord-Westen. Volgens nog onbevestigde berichten is Koenoeri, een knooppunt van wegen en spoorwegen op de rechterflank der gealli eerde stellingen, in handen gevallen van de Noordelijke aanvallers. Gemeld wordt dat de Turkse brigade in Korea in haar geheel door communisti sche troepen is omsingeld ten Oosten van Taetsjon. op acht kilometer ten Zuid- Oosten van Koenoeri. LAKE SUCCESS, 28 November (Reuter) De Amerikaanse gedelegeerde Warren Austin heeft Dinsdag in de Veiligheidsraad China ervan beschuldigd, dat zijn interven tie in Korea thans onverholen aggressie is geworden. Omgekeerd beschuldigde de Chinese afgevaardigde Amerika van aggres sie in Korea en Formosa. De Amerikaanse gedelegeerde verklaar de, dat de gevolgen van de Chinese aggres sie door de volken van de wereld meer in het bijzonder door de raad „onder ogen moeten worden gezien". Hij zei, dat hij het woord „aggressie" ge bruikte op instructie van de Amerikaanse regering. Hij bood de raad officieel de boodschap van generaal MacArthur aan, waarin gezegd wordt dat 200.000 Chinese communisten thans in Korea aan de strijd deelnemen. Austin stelde de vertegenwoordigers van de Chinese volksrepubliek onder meer de volgende vragen: Houdt de regering van Peking vol, dat deze strijdkrachten geheel zijn samenge steld uit vrijwilligers? Hoe zijn particuliere Chinese burgers in het bezit gekomen van straalvliegtuigen? Wat heeft die regering er toe geleid de herhaalde verzekeringen van de U.N.O. en de Amerikaanse regering te negeren en in de wind te slaan, dat men geen plannen heeft ten aanzien van Chinees grondgebied of wettige belangen? Indien de regering van Peking deze ver zekeringen niet gelooft, wat kan de Veilig heidsraad dan nog meer doen om haar ge rust te stellen, dat de U.N.O. geen kwade bedoelingen heeft? Waarom neemt de regering van Peking haar toevlucht tot geweld in plaats van op de commissie der U.N.O. te vertrouwen wat betreft een vredelievende regeling van 'de grensproblemen? Zullen de autoriteiten van Peking gehoor geven aan de resolutie van de Veiligheids raad, waarin er bij haar op wordt aange drongen haar onderdanen uit Korea terug te trekken en haar hulp aan de Noord- Kor eanen te staken? Het antwoord op deze vraag zal wellicht bepalen, of het Koreaanse conflict tot een spoedig einde zal worden gebracht, of voort Politieke crisis in Parijs Comlmunistische motie tegen Moch kreeg steun van Gaullisten en M.R.P.-leden zal woeden, aldus het gevaar verhogend dat het zich kan uitbreiden en zich zal uitstrek ken tot de naburige gebieden. „Zal er vrede of oorlog in het Verre Oos ten zijn?" Nadat hij een overzicht had gegeven van de Chinees-Amerikaanse vriendschap ge durende de afgelopen vijftig jaar en Ame rikaanse hulp aan China in de afgelopen vijf jaar, verklaarde Austin: „Millioenen Chinezen zullen niet verge ten dat zij werkten, reisden en gekleed waren in de harde jaren na de vorige oor log, grotendeels dank zij Amerikaanse hulp. Duizenden Chinezen en Amerikanen delen een ervaring, die niet door kwaadwillige propaganda is uit te wissen. De Amerika nen stellen hun betrekkingen met het Chi nese volk op hoge prijs". De raad ging tot later op de avond uiteen, maar de Amerikaanse afgevaardigde be hield zich het recht voor om een nacht- zitting te verzoeken. Hij zei, dat, terwijl de raad bijeen was „vele jongemannen hun leven verliezen. Kunnen wij ons het -verkwisten van tijd veroorloven?" Chinese resolutie De leider van de delegatie der Chinese volksrepubliek. Woe Hsioe Tsjoean, heeft Dinsdagavond in zijn eerste rede tot de Veiligheidsraad der UNO medegedeeld, dat hij niet zal deelnemen aan de bespre kingen over Korea, aangezien het punt op de agenda van de raad niet geformuleerd was in overeenstemming met het verzoek van zijn regering. „Zonder deelneming van de wettige af gevaardigde van de volksrepubliek China, die 475 millioen Chinezen vertegenwoor digt, kan de UNO niet werkelijk haar naam waard zijn", verklaarde Woe. „Het volk van" China heeft geen reden om enig besluit of enige resolutie van de UNO te érkennen". Woe eiste uitzetting van de Chinese nationalistische gedelegeerden en toelating van de vertegenwoordigers van de rege ring van Peking tot de UNO. „De Chinese en Amerikaanse volken", vervolgde Woe, „hebben altijd vriend schappelijke betrekkingen onderhouden, doch de Amerikaanse imperialisten hebben zich immer vereenzelvigd met de vijanden van het Chinese volk." In het slot van zijn toespraak verklaarde Woe dat de Veiligheidsraad de onomstote lijke plicht heeft om, ter verzekering van de internationale vrede en veiligheid, sanc ties tegen de Verenigde Staten toe te pas sen, op grond van de door dat land begane ...misdadige aanvalsdaden jegens Formosa en Korea". Daarop diende de vertegenwoordiger der Chinese communistische regering de vol gende resolutie in: 1. „De Veiligheidsraad moet de handel wijze der Verenigde Staten openlijk ver oordelen en concrete stappen nemen om strenge sancties tegen dit land toe te Wij houden ons aan R.T.C. betreffende lrian DJAKARTA, 28 November (Aneta). „Wij houden ons aan ons op de Ronde tafel-conferentie gegeven woord, namelijk dat het vraagstuk-Irian door onderhande lingen uiterlijk op 27 December 1950 zal zijn opgelost en daarom heeft de regering de onderhandelings-delegatie voor Irian samengesteld", aldus zeide de Indonesische minister-president aan een vertegenwoor diger van Aneta. Op een vraag van deze vertegenwoor diger, of de regc-ring inzake Irian hetzelfde standpunt inneemt als de vice-president Hatta te Sibolga heeft uiteengezet, (uitstel behandeling, mogelijke tussenkomst der UNO) zeide Natsir: ieder heeft het recht om vraagstukken te analyseren. Op een vraag naar zijn mening over eventuele boycot-acties tegen Nederlan ders antwoordde Natsir, dat bij het organi seren vanacties steeds voorop dient te worden gesteld de vraag, of met deze acties het land al dan niet gebaat is, Wij dienen zeide hij verder tc beseffen, dat wij thans, naast de vrijheid, ook verantwoor delijkheid hebben, namelijk verantwoor delijkheid voor alles wat er in dit land gebeurt. Wij kunnen niet tolereren, dat door eventuele acties de nationale belan gen wor5en geschaad. Natsir zeide ten slotte: De veiligheid van lijf en goed van iedere ingezetene van een rechtsstaat dient gegarandeerd te zijn en daar zal de regering dan ook voor waken. Tot zover de minister-president van Indonesië. Brits zes-jarenplan voor Azië LONDEN, 28 November. (Reuter). Naar van officiële zijde wordt medegedeeld, zal het zesjarenplan van het Britse Gemene best voor de ontwikkeling van Zuid- en Zuid-Oost-Azië 1.868 millioen pond ster ling kosten. In het betreffende gebied woont een kwart gedeelte van de bevol king der wereld. In een regeringsrapport werden bijzon derheden over het plan medegedeeld. Enkele van de resultaten, welke in de ko mende zes jaren worden verwacht zijn: irrigatie en in cultuur brengen van nog 26 millioen h.a,, een verhoging van de productie van voedselgranen met 6 mil lioen ton, een verhoging van de capaciteit tot opwekking van electrische stroom met 1.100.000 kw. Het plan komt in Juli in uitvoering. Dr. Kiers in vrijheid gesteld DJAKARTA, 29 November (Aneta). - Dr. J. Kiers, die 5 April, tegelijk met sultan Hamid en anderen werd gearresteerd, is Zondag in vrijheid gesteld, aldus vernam Aneta. Dr. Kiers, die zich in de gevangenis te Djokja bevond, is thans in Djakarta gearriveerd. Onze correspondent te Parijs telefoneer de ons heden: Op het moment dat de berichten uit Korea steeds alarmerender werden, be vond het Franse parlement zich in verga dering bijeen om over een communistische motie inzake het generaais-schandaal te stemmen, die rechtstreeks op minister Moch was gemunt. Onder deze hoogst ge vaarlijke internationale omstandigheden en enkele uren nadat het Deense Konings paar als gasten van de republiek verwel komd waren, heeft die motie een betrek kelijke meerderheid verworven van 235 203 stemmen. Daarop trokken de vijf so cialistische ministers zich uit de regering terug. Ofschoon Moch, wiens,gedrag als voor malig minister van Binnenlandse Zaken werd beoordeeld, met dit aantal niet, gelijk de communisten wensten, voor de Hoge Raad gedaagd kon worden, een absolutie .meerderheid van 286 stemmen is waarschijnlijk een strijd- van ongeveer 100,000 man bij de mese grens. De communisten zouden h£°f concentratie aan de Oostkust Formosa hebben verminderd. ware daarvoor nodig geweest heeft de regering niettemin deze magere uitslag als een veroordeling van haar politiek beleid opgevat. Premier Pleven bood dus een kwartier later het ontslag van zijn kabinet bij president Auriol aan, die echter om constitutionele redenen weigerde het te aanvaarden. Waarschijnlijk zal vandaag Pleven een officiële vertrouwensmotie in dienen. Mocht de stemming dan hetzelfde sombere beeld vertonen, dan zal Frank rijk weer eens in een crisis zijn gedom peld, waarvan thans nog niemand het einde kan voorzien. Het onrustbarende van de toestand schuilt in de omstandig heid dat het moeilijk is in deze crisis de politieke factoren van persoonlijke ran cune te onderscheiden. Maar zeker is in tussen dat de .communisten hun victorie slechts hebben kunnen boeken dank zij hun bondgenootschap met de Gaullisten en wat ernstiger is met 50 a 60 leden van de regeringsmeerderheid. Direct na de stemming hebben de radicalen een com muniqué gepubliceerd, waarin zij Jules Moch hun uitdrukkelijke solidariteit ver zekerden. De katholieke M.R.P. heeft zo'n verklaring achterwege gelaten en al meen werd daarom de partij van Bidault als de schuldige van deze pijnlijke verras sing aangewezen. Een vijftig leden van deze partij moeten van de verplichte ge heimhouding van de stemming gebruik hebben gemaakt om hun persoonlijke antipathie tegen de socialistische bewinds man te luchten. Vandaag zal blijken of deze politici het op zullen kunnen bren gen hun standpunt met open vizier voor het forum des lands te verdedigen. Doch ook wanneer zij bij die gelegenheid in gebreke zouden blijven, wordt de vertrou wenscrisis, die de meerderheid weer eens passeert, daarmee geenszins opgelost. Op een moment dat eensgezindheid op natio naal en internationaal plan sterker dan ooit geboden is, dreigt het wantrouwen, gevoed door persoonlijke sentimenten, de eendracht des lands dodelijk te vergif tigen. 2. De Veiligheidsraad moet onmiddellijk maatregelen nemen om een volledige terugtrekking van de zich op Formosa bevindende Amerikaanse strijdkrachten te bewerkstelligen; 3. De Veiligheidsraad moet zonder uitstel stappen doen om de terugtrekking der Amerikaanse strijdkrachten uit Korea te doen geschieden. Aan de volken van Noord- en Zuid-Korea moet worden overgelaten hun binnenlandse geschillen zelf te regelen". De zitting van de Veiligheidsraad werd daarop verdaagd. Hedenavond om negen uur Nederlandse tijd wordt weer ver gaderd. Uit Berlijn wordt gemeld, dat maarschalk Jozef Stalin een millioen roebel (ongeveer f900.000) heeft uitgeloofd voor degene die iets omtrent het lot van zijn zoon Jacob YashaDjugashvili kent. Deze „Yasha", het enige kind uit Stalins eerste huwelijk met Catherina Svanidze, diende in de tweede wereldoorlog als artillerie-officier en werd door de Duitsers bij Smolensk gevangen genomen. Sommige geruchten ■willen dat hij in 1944 in een kamp in Beieren is overleden, maar later is beweerd dat hij naar Zwitserland vjist te ontvluch ten en nu onder een aangenomen naam in Parijs zou wonen. Op de foto: Jacob „Yasha" na zijn gevangenneming door de nazi's bij Smolensk. HET WEER AFGEBEELD Leden van de delegatie van de Chinese Volksrepubliek, die in Lake Success zijn aangekomen ter bijwoning van de vergadering van de Veiligheidsraad waarin zij de beschuldiging van Peking inzake Amerikaanse aggressie komen bespreken, over-, liandigen hun geloofsbrieven aan Trygve Lie, secretaris-generaal der UNO. Al zesduizend. De belangstelling voor de tentoonstelling „Het Nederlandse landschap in de zeventiende eeuw" die op 24 Novem ber te Parijs werd geopend in het „Musée de FOrangerie", is bijzonder groot. Na drie dagen waren er reeds 6000 bezoekers geweest. 29 NOV. 1950 i UUR MIST SNEEUW RE0EN 9 MOTREGEN A HAGEL V 8UIEN ft ONWEER ^^TEMPERATUUR i005 ISOBAAR BECANGfWJ* VEERSLAG- GE6>£0 CENTRA. H HOGE DRUK L LAGE I DPUK - SCHEIDINGSLIJN - FRONT- TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EÉN WIND SNELHEID VAN VIJF METER PEP SECONDE Een actieve depressie, die ons Dinsdag aanhoudend regen bracht, trekt nu snel in Oostelijke richting weg. Een rand- storing, die langs de Waddeneilanden naar de Duitse Bocht trok, deed de wind in de afgelopen nacht opnieuw toene men. De barometers boven de Britse i Eilanden stijgen nu snel, nadat de wind ging ruimen naar Noordwestelijke rich tingen en er aanvankelijk wat koudere i lucht werd aangevoerd. Over IJsland trekt een nieuwe storing in snel tempo 'naar de Noordzee. Weerbericht WISSELEND BEWOLKT Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdag avond, opgemaakt te 10 uur: Wisselend bewolkt met aanvanke lijk enkele buien, hoofdzakelijk in de Noordelijke helft van het land. Krachtige en langs de kust af en toe harde wind tussen West en Noord-West. Iets kouder. 30 November Zon op 8.23 uur,, onder 16.33 uur Maan op 21.43 uur, onder 13.01 uur Hoog en laag water te IJmuiden Woensdag 29 November Hoog water: 6.20 en 18.34 uur Laag water: 1.56 en 14.11 uur. Dqnderdag 30 November Hoog water: 6.53 en 19.17 uur. Laag water: 2.31 en 14.51 uur.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 1