oetbal in Kennemerland Dry Cleaning only Visserij-vana SPORTHUIS MOOY landag 4 December 1950 KinheimWijk aan Zee bij 11 gestaakt [(weveer 1500 bezoekers hebben voor dit door de later in een dichte Jmwjacht gepeelde strijd mogelijk was, jj roede wedstrijd gezien tussen de «1en Kinheim en Wijk aan Zee. gjewel de bezoekers met de wind mee ijlden was Kinheim de eerste vijf mi- Z. in de aanval. Daarna ging de strijd 0p. Na een kwartier ontstond een ij» aanval van Kinheim, toen De Vries 1 afgaf- Spil Dirks kon de bal niet controle krijgen en de snel toege- Van der Linden passeerde De Blok Ljen hard schot laag in de hoek (1-0). j,cjni bleef in de aanval. Een hoekschop iMuskee leverde niets op. Vijf minuten f kreeg Van der Linden de bal uit een CV31 ut |ing ralceling naast het doel. Het op- jjj® werd de gastheren noodlottig, want "ji minuten ontstond een snelle uitval .ffijk aan Zee over rechts. Van der Mey goed voor en Vrijburg, die de bal lopen gaf Snijders de kans om pnhoud- Keirsgieter te passeren (1-1). Inmid- 5 was de sneeuw zo dicht geworden, jde krijtlijnen niet meer te onderschei- waren. Dit noopte scheidsrechter iimenhoven om in de 38ste minuut de •igens zeer goede wedstrijd te staken, dat deze zal worden overgespeeld. DCG__De Kennemers 07 De uitslag van deze wedstrijd bewijst ,eds dat de overwinning van de Bever- tos geen ogenblik in gevaar geweest ii zijn. Er kan zelfs met alle recht van n zeer eenzijdige wedstrijd gesproken yen, waarin alleen een korte phase Middellijk na de hervatting een overi gs ongevaarlijk overwicht van DCG te jan gaf. De van 'bondswege aangewezen pidsrechter had de elementen niet dur- m trotseren. Onder leiding van een toe- jllig aanwezige veteraan-referee kon de (traoeting evenwel toch doorgang vinden. Iddenvoor H. v. d. Sluijs had er deze [ddag blijkbaar wel buitengewone zin in. seds na vijf minuten scoorde hij met een jpöal het eerste doelpunt, dat enkele fnuten later door een tweede van dezelf- speler werd gevolgd, toen Bleeker een schop goed voor het doel plaatste, it sterke Beverwijkse offensief duurde lort tot het rustsignaal, maar deels door deels ook door taal verdedigen van I thuisclub bleven meer doelpunten uit. DCG begon de tweede helft met een lensief. De aanvallen waren echter te samenhangend om de Beverwijkse 'ver- diging, die zich gedurende de hele com- pas tweemaal liet passeren, te ver Stek leverde na een kwartier B goede pass aan H. v. d. Sluijs, die daar- or gelegenheid kreeg de hattrick te ver- ihten. De middenvoor had er nog niet ooeg aan. Een vierde doelpunt van zijn et bracht de stand op 0-4 en kort hierop Me hij Jansen in de gelegenheid er 0-5 b te maken. Zelf nam hij nog de zesde zevende treffer voor zijn rekening, lama het einde kwam. Kranig werk van Terrasvogels Hoewel spelend met twee invallers )r doelman Akkerman Sr. en midvoor ard is Terrasvogels er in ge- het sterke Always Forward een 3-1 derlaag toe te brengen. de bal op het zwaar te bespelen rein aan het rollen was gebracht, bleek het voornemen te hebben, h zq maar niet gewonnen te geven. Bin- vijf minuten lag de bal achter de doelman door toedoen van Alt man jr., die ditmaal als middenvoor opgesteld (0-1). Door een misver- in de Vogels-achterhoede werd de ntpoortse doelman gepasseerd (1-1). Hierna kreeg de voorhoede van Always nog verscheidene goede kansen, ch hiervan werd geen gébruik gemaakt, lat de rust met 1-1 inging. Tien minuten na de hervatting maakte Ijnen na een goed door v. d. Linden aan geven bal er 1-2 van. Always Forward He nu alles op alles en drong Terras- gels in de verdediging, doch op de meest inderbaarlijlte wijze ontkwam het doel r gasten aan doorboring. Terrasvogels tat gedurende zeker wel twintig minuten it de rug tegen de muur. Drie minuten or het einde kreeg Schol, die wederom ide rechtsbuitenplaats speelde, de bal te Ken, ging alleen op het doel der thuis- tbsf en maakte geen fout (1-3). Bij Terrasvagels vielen Dortmundt en de gehele wedstrijd bijzonder op, röjl na de rust Van der Linden en een uitstekende wedstrijd speelden. Beverwijk—Rivalen 11 Het is Beverwijk niet gelukt de mede- Murrent voor de laatste plaats uit Am- de punten afhandig te maken. Ge en het overwicht, dat de thuisclub, vooral de tweede helft demonstreerde, heeft zeer zeker tot de mogelijkheden be- Het verblijf op het terrein van jWrwjjk bracht zowel voor de spelers als «r het publiek zeer weinig genoegens Gedurende vrijwel de hele wedstrijd tokte de natte sneeuw het toch reeds I herige veld voortdurend vettiger, zodat zeer veel van uithoudingsvermogen en fflmek van de executanten werd gevergd. 'Verwijk, dat in de eerste helft reeds enig Wwicht had, slaagde er na twintig minu- M door midvoor Koopmans, die een pat van linksbuiten Bouvrée inschoot, verdiend doelpunt te scoren. De stand zo tot de rust. "ha zagen we een tweede helft, die in veel opzichten op de eerste leek. Er n evenwel twee verschillen: het Be- 'ilkse opverwicht was aanzienlijk gro- L i ,voordien enRivalen scoorde Jffl. mplaats van de thuisclub, die, on- whaar overwicht, de juiste combinatie r'vermocht te vinden en bovendien in te 'aag tempo opereerde, waardoor er over rechts, doch zijn keiharde ADVERTENTIE Mat de feestdagen «eurlg gekleed? REINIGING - OLD CLOTHES NEW !%splein 10 - Ijmulden - Tel. 4886 ijenda voor Velsen Maandag 4 December: Sft' 20 «ur: „Boulevard der harts- Dinsdaf 5 December: J lia: als Maandag. steeds weer Amsterdamse benen in de weg konden komen. Het niet verdiende tegen- punt der Amsterdammers ontstond vijf minuten voor het einde, toen spil Steen voorde de bal dusdanig ongelukkig tegen het lichaam kreeg, dat hij het leer niet kon wegwerken, waarna het een prooi werd van een Amsterdammer. De verkleumde doelman Raap, die na de hervatting precies eenmaal had hoeven in te grijpen, vermocht het beslissende schot niet te keren. Voetbalgevecht in de sneeuw Aan de wedstrijd C.S.V.D.T.S. zullen we de herinnering bewaren aan een hevige sneeuwval tijdens de wedstrijd en een ge miste strafschop door de C.S.V.-linksbuiten C. Boot. B. Beumer werd van het veld ge dragen na opzettelijk natrappèn van de D.T.S.-rechtshalf, waarvoor deze van het veld werd gezonden. Overigens was het maar een matige ver toning, waarbij de Castricummers lang niet zo goed op dreef waren als vorige week tegen Wijk aan Zee. Aanvankelijk had D.T.S. veel succes met het open zetten van de buitenspelval. De gehele Castricumse voorhoede liep er in. Toen B. Beumer na twintig minuten de bal kreeg toegespeeld doelpuntte hij. Tien mi nuten later herhaalde zich hetzelfde spel letje en C.S.V. leidde met 20. Met nog tien minuten te spelen scoorde D.T.S. tegen. Het zou bijna nog 22 zijn geworden als de door de linksbuiten van D.T.S. ingezette bal niet om onnaspeurlijke redenen van de binnenkant van de paal was teruggesprongen. Inmiddels was het hevig gaan sneeuwen en het veld wit geworden. In buitenspelpositie nam de linksbuiten der gasten de bal mee en rende op het Cas tricumse doel af en doelpuntte (22). De rechtshalf van D.T.S. ging zich twee maal achtereen te buiten. De eerste keer trapte hij H. Tiemstra die op de grond lag en .de tweede maal trapte hij B. Beumer na, waardoor deze speler bleef liggen en van het veld gedragen moest worden. Uit een vrije schop op de rand van het strafschopgebied plaatste B. Icke de bal op het hoofd van J. Riethorst, waarna deze C.S.V. opnieuw de leiding bezorgde (32). Vitesse won in Amsterdam Voor de rust zag het er niet naar uit, dat Vitesse in de strijd tegen De Meteoor de zege zou behalen, want De Amsterdammers hadden het beste van het spel. Met rust hadden zij een voorsprong van 10. Deze stand hadden zij na 35 minuten spelen ver kregen, toen J. Tool vlak voor het Castri cumse doel hands maakt. De strafschop schoot De Meteoor in. Na de hervatting was het spoedig gelijk, toen H. Eickhoff zich door de Amsterdamse verdediging werkte en de doelman pas seerde. Weer namen de gastheren de lei ding, toen enige minuten later de -achter- speler H. v. Velsen onoordeelkundig op zijn doelman terugspeelde, waarvan de rechts binnen van De Meteoor gebruik maakte (2-1). Dit doelpunt deed de Castricummers de zaken energieker aanpakken en spoedig leidde dit tot succes. Middenvoor H. Eick hoff plaatste de bal voor het Amsterdamse doel, waar A. v. d. Valk listig over de bal heen stapte en J. Glorie een vrije kans gaf die de partijen op gelijke voet bracht (22). Nog hadden de Castricummers er niet genoeg van en toen H. Eickhoff enige De goede gaven zijn al in massaas op de postkantoren en stations gearriveerd voor hun reis naar alle huizen waar morgen de onstervelijke weldoener zijn onsterfelijke weldadigheid zal komen bewijzen. De drukte op het Centraal Station te Amsterdam. minuten later weer door de verdediging ging nam Vitesse de leiding, die zij door stug verdedigen tot het einde toe behield. VVB was na rust tegen DRC op dreef In de wedstrijd V.V.B.D.R.C. (Durger- dam) leek het er tot twintig minuten voor het einde niet op, dat de Breesapers een zege zouden behalen, want hun spel stond ver ten achter bij dat der bezoe kers. D.R.C.gewend aan een zwaar terrein, speelde een goede partij met vaak mooie en gevaarlijke aanvallen in de eerste helft. Reeds na zeven minuten beoordeelde de doelman der gasten een hoge bal verkeerd, doch P. Schildwacht trapte voor een leeg doel hoog over. Even daarna schoot links buiten Van Riessen uit vrije positie naast. D.R.C. had bij een uitval succes. Van de lijn af zette de linksbuiten de bal goed voor en de rechtsbinnen kopte het leer fraai langs v. Veelen in doel (01). D.R.C. bleef het beste van het spel houden, even wel zonder resultaat. Ook na de hervatting ontbrak de geest drift bij V.V.B. In de 22e minuut moest spil De Wolf het veld verlaten wegens een bles sure. De omzetting der ploeg betekende een verbetering voor V.V.B. Enkele minuten later miste de Durgerdamse verdediging en P. Schildwacht liep de bal in liet doel (11). De achterhoede van D.R.C. was de kluts kwijt. Na een half uur speelde Ver- swijveren de bal naar Michel die de bal onder de glijdende doelman door liet ver dwijnen (21). Drie minuten later'inmiddels lag een dik sneeuwpalc op het veld. zette Van Riessen voor en Schildwacht scoorde (31). P. Schildwacht, Michel en Verswij- veren schoten nog naast en over, maar en kele minuten voor het einde speelde Ver- swijveren naar de vrijstaande Michel, die de stand op 41 bracht. D.R.C. kreeg toen nog twee mooie kansen. Een minuut voor het einde maakte P. Schildwacht er 51 van. Korfbal Watervliet speelde tegen Zwaluwen gelijk (4—4) Het eerste twaalftal van Watervliet heeft tegen Zwaluwen in Hilversum 4-4 gespeeld, hoewel de Velsense dames en heren tot een half uur voor het einde een voorsprong van 2-4 hadden. In de aanvang wogen de ploegen tegen elkander op. Na ongeveer twintig minuten, doelpuntte Zwaluwen uit een afstandschot' (1-0). De aanval van Watervliet werd even vinniger. In deze periode waren verde diging en middenvak in prima vorm. Eerst tien minuten voor de rust slaagde Möhl- mann er in om na goed combineren van een kans voor de paal gebruik te maken (1-1). In de eerste minuut na de vakwisseling zette Berghuis een kans voor de paal in een doelpunt om (1-2) en kort daarop draaide de bal na een afstandschot van hem uit de mand. Toen Velthuys zijn aanval ler onderschatte werd het 2-2. Na de hervatting zette Watervliet een offensief in. Mevrouw Meyer kreeg na acht minuten een kans achter de paal en scoorde (2-3), De gasten zaten er nu goed op en de aanval speelde vlot. Toen een kwartier was gespeeld maakte Velthuys een keurig doelpunt (2-4). In de beginopstelling was Zwaluwen goed op dreef en slaagde er in de achterstand in te lopen (4-4). Beide partijen streden nu fel op winst met gevaar aan beide kanten, maar de stand bleef onveranderd. De wedstrijd Watervliet 2Vogel 2 (Utrecht) werd door de sneeuwval even na het ingaan van de tweede speelhelft gestaakt bij de stand 3-1. Watervliet 2 had in de eerste helft een 3-0 voorsprong be reikt. Handbal Grote overwinning van IJmond op Vlug en Vaardig (12—2) De heren van IJmond die een invaller hadden, hebben in de ontmoeting tegen het met tien man spelende Vlug en Vaardig „uit Slootdorp een grote zege behaald. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op. Er was geruime tijd gespeeld toen B. Hofman succes had, doch daarna was het voorlopig gedaan. Na een tweede doelpunt van de zelfde speler was het hek van de dam en in enkele minuten werd de verdediging van de bezoekers volkomen overspeeld. B. Hof man (2) en H. Nabben brachten de stand op 50 voor IJmond. Een straf worp van Vlug en Vaardig trof doel, maar Hofman scoorde opnieuw tegen (61). Ook na de hervatting volgde een gelijk opgaande strijd. De schotvaardigheid van IJmond was groter en met regelmatige tussenpozen konden de gastheren de stand tot 111 opvoeren, waarna de gasten ein delijk weer succes hadden. IJmond maakte ten slotte het dozijn doelpunten vol. Met 122 kwam het einde. IJmond (heren) heeft thans uit zes ge speelde wedstrijden 12 punten met 67 doel punten voor en 26 tegen. Dames: IJmond 2Concordia 3: 21 De dames van IJmond 2 hebben in de ontmoeting met een ernstige concurrent, Concordia 3, afgerekend, waardoor de kans op de bovenste plaats behouden bleef. Over het algemeen waren de elftallen tegen el kander opgewassen. Concordia beschikte over enkele goede schutters en vooral de rechtsbuiten schoot hard. Zij werd echter goed bewaakt door invalster J. Jongejan. Door toedoen van P. Kruk nam IJmond vrij spoedig de leiding. Lange tijd was de voor sprong onzeker, maar goed werk van de doelverdedig'ster voorkwam doelpunten van Concordia. Even na de hervatting kreeg A. Kloosterman de bal in vrije positie en met een prachtig schot bracht zij de stand stand op 20. Vlak voor het einde had Concordia succes met een tegenpunt (2—1). HOLLAND I-BEKER BRIDGE- EN SCHAAKWEDSTRIJDEN VOORTGEZET De Hoogoven-mensen, die deelnemen aan de bridge- en schaakwedstrijden in het kader van het Holland I-bekertournooi hebben Vrijdagavond in het restaurant van Walserij-Oost de wedstrijdserie voortgezet. De uitslagen luidden: Schaken: De Pion-Walserij-West 37; Hoogovens-Magazijncombinatie 72: Me dische dienst-Overschotje 37. Bridge: Bleyenhoeve I-BCWS 3422 mp.; Walserij-Oost-Bouwafdeling 3438 mp.; Bleyenhoeve li-Stalen Buis 481 mp. IJmuiden MUZIKALE ZONDAG BIJ HET HEILSLEGER Dat het Heilsleger op muzikaal en vo caal gebied iets weet te presteren. heeft het „Congres Muziekkorps" onder leiding van de heer W. J. de Groot, Zondagmid dag te IJmuiden bewezen. Voor een flink bezette zaal heeft dit ensemble een uitvoe ring gegeven in de Legex-zaal en de muzi kanten hebben niet alleen getoond dat zij hun instrumenten volledig meester waren maar ze deden zich ook kennen als uitste kende zangers. De heer Bernard van der verdienstelijk muzikant maar hij liet zich Hoven bijvoorbeeld was niet alleen een eveneens als uitstekend tenor horen. Het dubbelmannen kwartet was eveneens ho mogeen en zuiver. In de avondbijeenkomst, onder leiding van majoor J. Langelund, heeft het mu ziekkorps zijn belangrijke medewex-king ook verleend. LOODSDIENSTEN HERVAT Zaterdagmiddag om 13 uur is de loods- dienst van Hoek van Holland weer hervat en een uur later volgde de IJmuidense. MARKTBERICHTEN 2 December 1950 Prjjzen Gr. tong 2,502.20; gr.m. tong 1,701,53; kl.m. tong 1.44—1,38; kl. tong I 1,11—1,04; kl. tong II 1,05—0.92; tarbot I 2,532,30, p. kg. Tarbot IV 56—46; kl. schol II 53—28,50; schar 3128; v. haring 1711,10; kl. schel vis II 16—15; wijting 2017, per 50 kg. Aanvoer 355 kisten tong en tarbot, 135 kisten schol, 40 kisten schar, 710 kisten haring, 25 kisten schelvis, 60 kisten wijting. Totaal 1325 kisten. Besommingen Verse haring: KW 29 f 1830; KW 6 f 1540; KW 140 £3018; KW 47 f680; KW 124 f2819; KW 147 f 1500. RO 9 f3923; RO 1 f4130; IJM 204 f 1520; KW 59 f 1596; KW 28 f 1470; KW 84 f 2876; KW 51 f2050; KW 76 f688: KW 91 f3040; KW 103 f 748; KW 155 f1980; KW 169 f2140. RO 3 f 770; IJM 229 f 724. Oranjevereniging voor IJmuiden-West De dikwijls geuite wens om ook in IJmui- den-West een algemene Oranjevereniging te zien verrijzen, zal wellicht binnenkort in vervulling gaan. Er is namelijk een voorlopig comité opgericht, dat Donderdagavond in het gebouw van het Leger des Heils in de Edi- sonstraat een openbare vergadering organi seert. Bij voldoende belangstelling zal op deze bijeenkomst een Oranjevereniging voor IJmuiden-West worden opgericht. De heer J. L. Poppinga uit Santpoort, voor zitter van het Overkoepelend comité van Oranjeverenigingen der gemeente Velsen, zal op deze vergadering het woord voeren. Het voorlopig comité bestaat uit ruim vijftig da mes en heren uit IJmuiden. BRANDENDE OVERALLS EN VERSTOPTE SCHOORSTEEN Tweemaal in dit week-end is de Velsense brandweer gealarmeerd. Zaterdagmiddag zijn door tot nog toe onbekende oorzaak enige overalls in het schaftlokaal van de Visserij maatschappij „De Daad" aan de Trawler kade aan het smeulen gegaan. De brandweer had niet meer dan één emmer water nodig om het gevaar voor uitbreiding te bezweren. Hel tweede alarm kwam uit de Berken straat in IJmuiden-Oost, waar de bewoners te kampen hadden met een schoorsteen brandje. De .brandweer heeft de schoorsteen geramoneerd en de kachel in dit pand brandt weer lustig. Velsen Sinterklaassurprise van Hoogovendirectie Nieuwe instrumenten en uitbreiding tot 95 man Reeds enige tijd was er sprake van dat de Hoogoven Harmonie door medewerking van de directie der K.N.H.S. tot uitbrei ding in de gelegenheid zou worden gesteld. Er is nu toestemming verleend een ge heel nieuw „instrumentarium" aan te schaffen en er is rekening gehouden om het corps uit te breiden tot 95 personen met bovendien een tamboercorps van 30 man. Van de hoge stemming der huidige instrumenten zal men voorts overgaan op de lang begeerde lage stemming. Bovendien worden door deze unieke ge legenheid verschillexxde goede muzikanten onder het Hoogoven-personeel in staat ge steld hun liefhebberij uit te oefenen. De te verwachten uitbreiding die thans mogelijk is geworden, houdt natuurlijk in, dat aan alle nieuwe leden ook een uniform wordt verstrekt. IJMUIDENSE BESTUURDERS BOND Door de IJmuidense bestuurdersbond wordt ieder jaar gedurende de winter maanden een studiegroep georganiseerd. De heer J. van Os van de Abeelen is cur susleider en heeft als onderwerp gekozen „De economische positie van Nederland". „WIJ ZIJN PARAAT" Op Donderdag 14 December zullen in het „Patronaatsgebouw" het gezelschap: Frans Vroolijk, de Waikik Hawaiïans, mr. Antoi- ne, The Handy Fools en David Marrish in de revue „Wij zijn Paraat" optreden voor de leden van het N.V.V. DUIKEN Groot was de belangstelling van het pu bliek toen Zaterdagmorgen bij de trawler „Claes Compaen" een duiker naar de bo dem van de vissershaven afdaalde. De on derduiker moest enige zware ijzeren klos sen van een trawlnet naar boven brengen, die in het water terecht waren gekomen. FIETSENSTALLING EN WAS GELEGENHEID In de onmiddellijke nabijheid van de spoor wegovergang te Oud-IJmuiden is men reeds met do grondwerkzaamheden begonnen voor de fundering van de nieuwe was- en kleed gelegenheid en fietsenstalling voor de arbei ders werkzaam in de vishallen, VOORTAAN ELKE MAAND MARKT IN IJMUIDEN Het initiatief van de exploitanten van de noodwinkelgalerij aan de IJmuidense Ooster duinweg, dat deze zomer aanleiding was tot een geslaagde markt voor de winkelgalerij, heeft nog meer gevolgen. Na de Sinterklaas- markt, die Dinsdag wordt gehouden, zullen de winkeliers voortaan elke maand hun stal letjes opbouwen en kan er dus de kern ont staan van de IJmuidense kramennxarkt. „NOORD-HOLLAND" VAART HUISTOE De sleepboot „Noord-Holland" van de fir ma Wijsmuller in IJmuiden vertrok op 1 December van Port de Bouc met een sleep naar Nederland. Het is de zuiger H.A.N. 203. eigendom van de Hollandse Aannemers Maatschappij in Den Haag. waarmee werk zaamheden in Zuid-Frankrijk zijn verricht en die thans weer naar zijn ligplaats in Rot terdam wordt gebracht. -De sleepboot bevond zich Zaterdagavond 40 mijl Zuid van Barce lona. Aan boord is alles wel. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 3 December kwamen de haven van fJmuiden binnen: Taterniie van Skoghal. Willemstad van Antwerpen. Nigerstroom Hamburg. Vestannav van HudixvaJL Wilpo van Ixpilla. Libelle van Rotterdam. Ellïnor van Pitea. Orion van Rotterdam- Frisian Coast van Newcastle. Wiros van Malmö. Medae van Caen. Vertrokken zijn: Deo Favente naar Aar- hus. Marathon naar Rotterdam. Iris naar Ko penhagen. Arcturus naar Stavanger. Dione naar Antwerpen. Roy naar Malmö. Madjoe naar Newsted. Ridderkerk naar Marseille. Jans naar Londen. Kunlabori naar Emden. Vienti naar Grangemouth. Baltic naar Em den. Dorine naar Abö. Hercules n. Hamburg. ZAND ER OVER De Velsense gemaentereinigingsmannen zijn vannacht druk in de weer geweest. Van 12 tot 4 uur hebben vier auto's op de meeste gladde plaatsen zand gestrooid. In totaal werden 8 ladingen verspreid. De Vlaai-dingen 142 met roerschade binnengesleept De Vlaardingen 142 „Voorwaarts" ge raakte Vrijdag in moeilijkheden doordat het vaartuig schade aan het roer opliep. Het schip was niet meer te besturen en moest gesleept worden. Een andere logger van dezelfde maatschappij, de „Martha Maria", heeft aanvankelijk deze taak op zich genomen doch 's nachts werd het zulk zwaar weer, dat besloten werd sleepboot hulp in te roepen. De „Ganges" is daax'op uitgevaren en heeft de VL 142 overgenomen en naar Hoek van Holland gesleept. Kustvaarder is terecht .Texel" Het Duitse radiostation Nordeich Radio heeft Vrijdag een verzoek uitgezonden aan alle schepen, uit te kijken naar de 250 ton metende kustvaarder „Texel" uit Gro ningen. Op 28 November was de „Texel" van Bremen naar Rotterdam vertrokken. Sindsdien had men niets meer van het schip vernomen. Zaterdagmiddag zijn twee reddingsboten uit Bremerhaven uit gevallen om naar de „Texel" te zoeken. Later op de dag bleek dat de „Texel" in de Duitse bocht voor anker was gegaan om beter weer af te wachten. Velsen-Noord Buurtvereniging „Schulpen" hoorde Olga Lowina Ter afwisseling van de toneeluitvoerin gen, die de buurtvereniging „Schulpen" in het „seizoen" door de eigen toneelclub pleegt te houden is Zaterdagavond het Beverwijkse Kennemer Theater een cabaret-programma vertoond. Na een kort openingswoord van voor zitter J. W. L. Scherpenhuizen, werd de leiding overgedragen aan de veelzijdige artist Frans Eikhof, die met een geestige noot en op het publiek ingestelde liedjes direct „contact" had met de meer dan volle zaal. Het optreden van deze humorist conférencier die bij het Noord-Velsense publiek geen onbekende is, kon voldoen en de uitbeelding van 't Slemieltje was zelfs niet gespeend van een aardige moraal. Met zijn sneltekenen-prestatie als „Fran- ly" had hij al evenveel succes, doch een waardig slot bereidde Eikhof zijn publiek als imitator van een viertal voor de klein kunst te vroeg vex*scheiden zangers van levensliedjes. De Rotterdamse cabaretière Betty Mo- relli, in de omgeving nog onbekend, ont popte zich als een waardige vertegen woordigster van deze kunstvorm en de juist uit Indonesië teruggekeerde accox'- déonnist Dick Huis maakte zijn rentree na twee jaar afwezigheid. De muzikale excentriek Lou Marti was met zijn bellenmuziek eveneens „goed op toon", al bleek zijn begeleider aan de piano minder te voldoen. „The Marinucci's", die ook de dansmu ziek verzorgden gaven een Samba-show, die weinig irxet „show" te maken had, maar het succes van de avond werd ongetwijfeld het bekende coloratuurzangex'esjes en jodlerinnetje Olga Lowina, die de zaal ver overde met haar graag gehoorde liedjes. De ovaties noopten tweemaal tot toegiften. Beverwijk Wethouder Passchier opende tentoonstelling „Eigen werk" Zaterdagmiddag; heeft de Beverwijkse wethouder, de lieer N. Passchier, in tegen woordigheid van vele kerkelijke autoritei ten en andere belangstellenden de tentoon stelling '„Eigen Werk" welke in het K.S.A.- gebouw door de Katholieke Arbeiders Be weging was georganiseerd, officieel ge opend. De heer Passchier stelde het zeer op prijs, dat ook het gemeentebestuur er in gekend was, toen deze voor de vrije tijdsbesteding zo belangrijke expositie voorbereid werd. Hij noemde dit soort werk vooral zeer in grijpend voor de jeugd, daar vele jongeren de ambitie en vaak ook de lust missen hun vrije tijd nuttig te besteden. Aan het einde van zijn toespraak verklaarde de heer Pas schier de tentoonstelling voor geopend en konden de inzendingen worden bezichtigd. Voorts sprak het bestuurslid van de K.A.B. de heer J. H. Schreurs een welkomstwoord, waarbij hij het doel van de kleine maar zeer interessante show uiteenzette. De heer N. Roozemeyer, die met de al gemene leiding is belast, daxikte B. en W. voor de betoonde belangstelling en bracht ook dank aan die verenigingen welke door hun inzendingen de aantrekkelijkheid van het geheel hebben helpen vex-hogen. Tenslotte deelde de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. de heer A Boon mede, dat ook in de toekomst meer aandacht zal worden besteed aan de jeugd en dat het bestuur voor haar nog meerdere dingen in petto heeft. Sinterklaas nu ook benoorden het kanaal Feest in Velsen-Noord, Beverwijk en Castricum De werkzaamheden van de goedheilig man aan de Zuidkant van het Noordzee kanaal hebben hem waai'schijnlijk zo vol ledig opgeëist, dat hij eerst nu een pontje naar de overzijde kon nemen om daar zijn kleine klanten te bezoeken. Zaterdagmiddag arriveerde de bisschop dan aan het station Hoogovens en de R.K. Harmonie Caecilia blies vrolijk van de maan die door de bomen schijnt en de stoomboot uit Spanje. Naar Beverwijk is maar een hanestap, zodat de kindervriend via het geniesluisje vermoedelijk en de onwelriekende Bevex*- wijkse haven daar even later per boot arri veerde. Niemand heeft de inscheping in Velsen-Noord gezien, maar wij vernamen van een Pietei-baas, dat de Sint zo langza merhand erg handig wordt met zulke dingen. Honderden kleine Beverwijkers hebben Sinterklaas staan opwachten en daar Piet versterking had gekregen van een collega en het tambcerkorps van de Harmonie- kapel present was is het in de Breestraat een kleurige en voor de kinderen wel heel grootse gebeurtenis geworden. Nadat de kindervriend en passant een kinderfeest van de firma Maten met zijn doorluchtige aanwezigheid vereerd had, waar hij 's avonds bij de „grote mensen" zelfs nog Stormprijzen. Als gevolg van de geringe aanvoer ter Zaterdagmarkt waren de prijzen weer pepex'ig. De kleine tongen 2 wisten zich te herstellen tot 1,05 en f 0,95 per kilo en de grote tong haalde eveneens wat betere prijzen: 2,50 tot 2,00 per kilo. De kleine schol waarvan maar een 130 kistjes werden aangevoerd, werd goed betaald met f 28 tot zelfs f 53 per kist en de schar noteerde ruim 30. De prijzen van de aangevoei'de verse haring liepen als gevolg van de wisselende kwaliteit nogal uiteen. Voor goede haring werd 17 per kist betaald, maar mindere soorten brachten het niet verder dan tot f 11,50 per kist. De totale aanvoer op de Zaterdagmai-kt beliep ruim 1300 kisten waarvan 700 kisten karing, 355 kisten fijn- vis en 135 kisten schol. Te weinig gevangen. Van de verse haringloggers die Zaterdag aan de afslag waren werd de Katwijk 140 de hoogste be- soramer met 3018; van de visloggers en kotters was de Ro 1 de favoriet met 4130. Vandaag. Er was vandaag bijzonder weinig van de loggers: slechts 6 visboten hadden niet meer dan 95 manden fijnvis, 20 manden schol en 50 manden diversen. Van de trawlers waren de Duyvïs met I kisten schelvis 100 makreel, 120 koolvis, 40 wijting, 100 haring en 10 poon, de Mary met 130 kisten schelvis, 150 makreel, 200 koolvis, 60 wijting, 80 gul, 30 stokkebit en 16 lever en kuit, de Simon de Danser met 200 kisten schelvis, 140 makreel, 90 koolvis, 70 wijting, 15 radio, 110 kisten poon en 40 haai, de Dirkje met 130 schelvis, 55 gul en kabeljauw, 100 wijting, 65 radio, 15 stokke bit en 35 stijve kabeljauwen en tenslotte de „Shamrock" met 35 kisten tong, 5 tarbot en 15 schol aan de markt. De Katwijk 76 had 100 kisten piepers, 40 platvis, 60 wij ting, 15 gul en 10 tarbot en een mooie spok kabeljauw van 380 stuks. Schraal. Voor de Dinsdagmarkt wordt alleen de Claesje verwacht eix het ziet er naar uit dat er in het begin dezer week weinig aanvoer is van de trawlers. In en uit. Op 2 December kwamen binnen: KW 84. 140, 147. 47. 51. 38, 54, 33, 144, 167, 17, 76, 49, 20. 227, 125, 173, 23, 69. 43, 162; IJm. 204, 61. 129; RO 53: IJm. 43 en 60; 2 December vertrokken KW 85. Op 3 December kwamen binnen de O. 132 en de O. 54. Pechvogel Zondag kwam binnen de Belgische logger Oostende 132 met de Oostende 54 op sleeptouw. De schx-oef van de 54 was onklaar geraakt doordat er tijdens het vissen een stuk net in gekomen was. De O. 54 zal in IJmuiden een dokbexxrt moeten ondergaan. De O. 132 is later op de dag weer naar zee vertrok ken. De laatste beetjes. Van de hax-ing- gronden kwamen binnen: KW 40 met 500 kisten verse. Katwijk 123 met 300 kisten verse KW 88 met 300 k. verse. KW 32 met 70 kisten verse. KW. 163 met 70 kisten verse. KW 161 met 60 kisten verse. KW 65 met 200 kisten verse en 280 kantjes. KW 175 met 330 lasten verse. KW 42 met 442 kisten verse. KW 47 met 105 kisten verse. KW 54 met 60 kisten verse. KW 33 met 144 kisten verse. KW 173 met 637 kantjes. KW 23 met 342 kantjes. KW 43 met 629 kantjes harixig. Deze week. Aan de hand der vertrek data kunnen deze week worden binnen verwacht de Bloemendaal (vertr. 22 Nov.), de Eveline (22 Nov.), Claesje (22 Nov.), Vios (24 Nov.), Schoorl (24 Nov.), Abra ham (24 Nov.), Antje (25 Nov.), en de Tzonne (15 Nov. naar de Bax'endszee). Verleden week was schipper De Groot met de trawler Norma Maria (IJM. 6) in Grimsby ter markt. De vis was duur eix de besomming werd 2565 pond, Vrijdag is de Norma weer ter visserij vertrokken. Op 14 December hoopt schipper De Groot met zijn bemaixning weer in Grimsby te markten. Voor al uw sportieve St. Nicolaas-cadeaux naar Tasmanstraat 24 - Telefoon 4795 (hoek Dirk Hartoghstraat) eens terugkwam compleet met schimmel en andex-e accessoires, is Sinterklaas verder naar het Noorden getrokken. Wij signaleerden hem Zaterdag al meer- jnalen in Castricum, waar hij C.S.V. de eer 'van een bezoek aandeed en Zondagmiddag kwamen de kinderen van de Bakkumse buurtvex'eniging aan de beurt. Hoe de oude baas zo snel daarna ook de padvindsters en kabouters kon bereiken is zijn zaak het zij voldoende te vermelden dat Midden- Kennemerland thans weet, dat „de stoom boot" gemeerd ligt en dat zy twee hoog gewaardeerde gasten heeft afgeleverd. HINDERWET Bux-gemeester en Wethouders van Bevex-- wijk maken bekend dat zij de verzoeken hebben ingewilligd van C. van Lint, Heems- kerkerweg 208 a, tot het oprichten van een sigarenfabriek en van H. A. de Jong, C. Ma- tersweg 91 tot het uitbreiden van zijn bakkerij. Heemskerk BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornells M., z. van J. Zonne veld en E. de Ruijter; Nancy J., d. van G. Schoehuijs en C, Duiker; Maureen P., d. van E. F. Mos en P. Dumasy; Elisabeth M. A., d. van J. Vreeker en M. Stengs; Margaretha J., d. van H. v. Roon en M. J, Koper: Cle mens F. M., z. van M. Mastenbroek en A. Higler; Jacoba J. M., d. van J. Fatels en J. Berkhout. OVERLEDEN: N. Jasperse, oud 66 j., on gehuwd; C. J. de Roy van Zuydewijn, oud 85 j., weduwe van L. van der Vliet. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATE Agenda voor Beverwijk Maandag 4 December: Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De vlam en de pyL W.B. Theater, 8 uur: Op leven en dood. Dinsdag 5 December: Kennemer Theater, 7 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 7 uur: De vlam en de pijl.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3