wee IJmuidenaren onderscheiden oor het oppikken van scheepskat Ali, een kleermakersleerling verving Sinterklaas ag 5 December 1950 „Was dat nou zo iets bijzonders?" vroeg een van de gedecoreerden jjjjpper Van der Meulen van de Vee'ltje Jacoba" en loodscommissaris fisser hebben Zondagmiddag, toen zij peren naar het wrak van de „Me- aiorphosis" om nog wat eigendom- m van'de bemanning veilig te stel- 3 moeilijk kunnen bevroeden, dat 'nog een redding gingen verrichten, bun allebei nog de volgende dag ^onderscheiding zou bezorgen. De ^commissaris, die met de schipper bet wrak was geklommen, hoorde j.jiet bestijgen van de trap een be- «uvvd gemauw en trof de scheepskat onitter H. P. 't Umêe van de Sofia- mging speldt loodscommissaris Visser medaille op de borst, terwijl schipper ipüiwi der Meulen (links), de stewardess jde „Metamorphosis" mej. Malandrinos de scheepskat Pussiki belangstellend toekijken. lij. heeft het diertje, dat hoopvol naar opblikte, uiteraard opgenomen en ir aan zijn meesteres, de stewardes ijsia Malandrinos, overhandigd. Daar- 5 heeft hij echter onbewust dit katje een je bel aangebonden, waarvan het ge- kel een ceremonie inluidde, die hij, h schipper Van der Meulen, ook maar het minst verwachtten. Ontroering let bericht van deze redding in een isterdams dagblad heeft namelijk iphia", een vereniging voor dierenbe- erming in Amsterdam dermate ont- rd, dat deze Maandagmiddag prompt bestuurslid naar IJmuiden af vaardig- om poesjes redders te eren met een lerschéiding „voor bijzondere ver- nste". Deze werd beide manmoedigen de voorlopige vorm van een speldje, zelfs zo spoedig mogelijk door een medaille vervangen zal worden, in een bovenzaal van het hotel Dit geschiedde in tegenwoor- heid van het IJmuidens comité van de en een groot, deel van de be- van de „Metamorphosis". heer H. P. 't Umée, die de speldjes uitte zijn dankbaarheid, dat er deze sombere tijd, waarin mensenlevens i geen waarde meer lijken toch nog nsen zijn die denken om het dier. et dier heeft geen schuld aan de men- ijke ellende. Wij hebben natuurlijk il veel medelijden met de lijdende men- i, maar als Sophia-vereniging toch ook het bijzonder met het lijdende dier. iukkig zijn er nog van die dappere reis, die daar iets aan doen", zo besloot i hun de medaille tonend, waarvan hij 'bij de fabriek twee zei te hebben be- lid, „Zo iets bijzonders?" De commissaris van het loodswezen zijn prestatie wat minder hoog aan. hebben wat verwonderd gestaan", i antwoordde hij. „Hebben we nou zo bijzonders gedaan? Iedereen zou im hetzelfde gehandeld hebben". Dit verweer van de gehuldigde enige spanning, die nog groter toen hij er bijvoegde: „Ik wist niet dat die poes nog aan boord was. In whren de gordijnen nog dicht en donker. Toen ik de trap opging, (orde ik ineens: „mauw!"De kleine Meta, die deze middag veel te veel kreeg naar zijn zin, keek Brast op' bij dit bekende geluid. Hij had de redevoeringen van de leuning van een grote fauteuil met een scheef kopje aan gehoord en keek erg wijs. Als poesen kon den zeggen wat zij denken Wij hebben schipper Van der Meulen gevraagd of hij wilde zeggen wat hij dacht. „Daar mag ik me niet over uit laten", antwoordde hij fier. Hij heeft de weergaloze dankbaarheid gelezen in de ogen van mensen, die toen de nood op het oogst was in zijn vangnet konden springen en weet dat dit de hoog ste beloning is van het werk van hem en zijn mannen, dat voor hen een keiharde plicht is. Maar was de redding van het poesje, dat zó voor het grijpen lag, dan ineens een nobèle gunst? Ondanks slecht weer vele hockeywedstrijden Hoewel het weer Zondag niet erg fraai was kon toch vrijwel een volledig hockeypro- gramma worden afgewerkt. Daarbij noteer den we verschillende verrassende uitslagen. Daarvoor zorgde in de eerste plaats de damesploeg van Strawberries die met twee invalsters voor een overwinning van 31 op Amersfoort zorgde. Die invalsters kwa men overigens goed voor de dag. Het tweede dameselftal won met niet min der dan 6—0 van A. M. V. J. II. De voorhoede is zeer beweeglijk en schotvaardig. Mevrouw Hagenzieker was hier de motor, tevens maakster van drie doelpunten. Strawber ries II moest echter eveneens met 60 het onderspit delven tegen Pinoké II. In de achterhoede vlotte het niet best en ook de voorhoede liet enkele mooie kansen voorbij gaan. Strawberries V speelde tegen Amster dam VI in een sneeuwstorm. De witte bal was vrijwel onzichtbaar en het spel werd hierdoor verward en gevaarlijk! De scheidsrechter had beter gedaan deze wed strijd te staken. Uitslag 02. De reserves der heren brachten een puntje mee terug uit Amstedarm, waar gelijk werd gespeeld tegen Hurley II. Strawberries III won op het nippertje (43) van Amsterdam VI. De ploeg blijft hierdoor ongeslagen aan de kop van de rang lijst. Toch was er Zondag niet de vechtlust die we van dit elftal gewend zijn. Straw berries IV won met 6—0 van Ijsvogels III. Bert Ploeger zorgde voor drie doelpunten. Het elftal staat hierdoor samen met BMHC VI aan de kop. Volgende week zal de wed strijd Strawberries IVBMHC VI de voor lopige beslissing moeten brengen. MARKTBERICHTEN 4 December 1950 Prezen Heilbot 2,30—1,70; gr. tong 2,802,40; gr.m. iOS 1,75-1,64; kl.m. tong 1,55—1.38; kl. »S.1 1,28-1,05; kl. tong II 1,07—0,95; tar- f: 12,70—1,90, per kg. Tarbot IV 50—33; tongschar 8272; schar- 50-24,50; kl. schol I 59; kl. schol II -30; schar 35—28; v. haring 22,50>12.10; feel 40,50—25; gr. schelvis 63—57,50; n schelvis 6356; kl.m. schelvis 5038,50; schelvis I 39,50—29; kl. schelvis II 32,50— wijting 268; gr. gul 4539; midd. 10629; kl. gul 30—22,50; kl. haai 26,50— ham 45—37; poontjes 2014,50; kl. kool- w. 22,50—14; kl. koolvis wit 33—28,50, 'oO kg. w. kabeljauw 192—114; gr. koolvis zw. koolvis wit 9078; gr. leng 82, "125 kg. Aanvoer kisten tong en tarbot, 7 kisten heilbot, Men tongschar en schartong, 80 kisten JU. 5 kisten schar, 700 kisten haring, 405 makreel, 650 kisten schelvis, 400 kisten In6 205 kisten kabeljauw en gul, 10 'eng, 10 kisten ham, 55 kisten haai, 55 poon, 415 kisten koolvis, 1'20 kisten "sen, Totaal 3347 kisten. Besommingen ;;°53 Dirkje f 8620; IJM 43 Danser f 16.280 fee haring: KW 49 f 840; KW 20 f 830; I, 18460. $129 f 2440; KW 227 f 1100; KW 76 S £W 17 f 2760; KW 69 f 2060; KW 125 15» 162 f 1505; KW107 f 1805, BU 'fe trawlers besomden f 33.100. jjEtjWE STATIONCHEF TE VELSEN "cheer J, Vermaas, stationchef tweede y* te Velsen gaat per 1 December als fiw 1 ,1 eerste klasse naar Oss. Hij wordt door de heer K. J. Maratjewerf, Vfthet stationsbureau te Haarlem. Deze Ruiden geen onbekende omdat hij 5 tijd als spoorwegbeambte heeft 'tb heer Muntjewerf is vijftien jaar geweest op het stationsbureau te i 'em en komt nu als stationchef tweede öaar Velsen. gratia voor Velsen Welkom thuis Aan boord van het troepenschip „Tabin- ta", dat op 9 December uit Tandjong Priok in Amsterdam wordt verwacht, bevinden zich vier repatrianten voor IJmuiden en één voor Beverwijk. Het zijn soldaat J. C. Hartman, Wassenaarstraat 75; soldaat H. K. Hopman, Fasantenlaan 30 en de verpleeg ster M. A. Polian, R. Claeszenstraat te IJmuiden; soldaat J. Menger, Ruysdael- straat 21 te IJmuiden-Oost en soldaat J. de Reus, Lange Graafwijkstraat 7 te Bever wijk, GRONDSTOFFENAANVOER Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is het Zweedse s.s. „Hollandia" aangeko men met een lading van 950 ton houtstof en cellulose van Gothenburg. scheepvaartbeweging in november Hoogovens: Buitenhaven, 16 schepen erts lossen, 2 schepen ijzer laden. Binnenhaven, uit zee: ijzer laden 9 sche- pen, steen lossen 2 schepen. Van Amsterdam: ijzer laden 15 schepen. Papierfabriek, uit zee, hout lossen: een schip, cellulose lossen: 4 schepen, gasaarde: twee schepen. Het kanaal bevaren: 338 schepen in totaal, waarvan één naar Beverwijk, vier naar Spaarndam, 21 naar Zaandam en 312 naar Amsterdam. Bijleggers te IJmuiden: 9 uit zee en 28 van Amsterdam. scheepvaart ijmuiden Maandag 4 December kwamen de haven van IJmuiden binnen: Karél van Hamina. Dido van Caen. Virgo van Karlstadt. Tyro Van Stettin. Durward van Grangemouth. Martha Allrens van Hamburg. Grada van Berikware. Waterland van Hamburg. Greb- bestroom van Londen.- Hans Maersk van Stettin. Volanda van Karlstadt. Capella van Skutskar. Draco van Oporto. Borelli van Kalmar. Strabo van Odense. Vertrokken zijn: Maibente naar Gibraltar. Celebes naar Rotterdam. Bennelcom naar Curasao. Cromasty Fyth naar Rotterdam. Neptun naar M'bro. Willemstadnaar Ham burg. Frisian Coast naar Rotetrdam. Libelle naar Bremen. GLADDE PLEKKEN BESTROOID. De mannen van de reinigingsdienst heb ben vanmorgen vroeg- op enige gladde plaatsen in Velsen zand gestrooid. Er zijn slechts enkele wagenladingen verspreid. Santpoort MEISJE LIEP TEGEN RIJDENDE BUS. Maandagavondom 8 uur wilde een 14- jarig meisje op het Broekbergerplein te Santpoort plotseling voor een bij de halte staande bus langs de straat over rennen. Zij liep daardoor tegen een andere bus op, die juist passeerde. De chauffeur remde krach tig, maar kon niet verhinderen dat zij tegen het trottoir werd geslingerd. Het meisje, bloedde erg en bleek een lichte hersen schudding te hebben gekregen. Nadat een arts haar in een winkel eerste hulp had verleend, is zij naar huis vervoerd. jjTMii DINSDAG 5 DECEMBER 1 20 uur: „Boulevard der ijl.,, WOENSDAG 6 DECEMBER 1 la: Als Dinsdag. Zandvoort Bijna veertig mille voor herstel van Zandvoortse straten Op de Zandvoortse gemeentebegroting voor 1951 is een bedrag van f39.500 uitgetrokken voor het onderhoud van straten en en plei nen. De volgende straten zullen zo mogelijk worden hersteld: Hulsmanstraat (nieuwe tegels), Willemstraat, Schoolplein, Smede- straat, Sandrinastraat, Kruisstraat, Kruis weg, Koninginneweg (tussen Kostverloren- straat en Emmaweg), Emmaweg (trottoirs), Julianaweg (trottoirs), Stolbergeweg (trot toirs), Weimarweg (trottoirs), Oosterpark straat, Wikkelaan, Westerparkstraat (ge deeltelijk), Marnixstraat, Paradijsweg, Duin weg, Duinstraat, Gasthuisstraat, Achterom, Tollensstraat, ten Kateplantsoen, Nic. Beets- laan, Trompstraat, dr. J. Metzgerstraat en Vondellaan (trottoirs). Voor de aankoop van tegels, sintels en grint voor het onderhoud van fietspaden is drieduizend gulden beschikbaar. Velsen-Noord Nieuwbouw gaat voort In opdracht van de heren Van dei- Horst te Velsen-Noord en Noortman te Bever wijk is door het architectenbureau Bleeker en Wijtzes te Beverwijk aanbesteding ge houden voor het bouwen van een dubbel woonhuis, dat zal verrijzen op de hoek van de Melklaan en de Lodderbeekstraat. Van de achttien inschrijvingsbiljetten, die waren ingekomen waren de aannemers firma's C. de Goede te Wijk aan Zee en D. J. M. Hienkens te Beverwijk met respec tievelijk f 36.890,en f46.000,de laagste en hoogste inschrijfsters. De raming be droeg f 34.416,De gunning werd aange houden. R.K. Sportvereniging „I.E.V." houdt afdelingsfeesten De R.K. Sportvereniging „I.E.V." zal voor haar verschillende afdelingen enige feesten houden in het gymnastieklokaal van de R.K. Meisjesschool aan de Corvers- laan. Voor de senioren-voetballers is er Zon dag 10 December een contactavond. Maandag 11 December krijgen de kleu ters van de afdeling gymnastiek en de ad- spiranten van de voetbal tot 10 jaar een St. Nicolaasviering en voor de overige jongeren tot en met 16 jaar, behorend tot de afdelingen gymnastiek en voetbal wordt Dinsdag 12 December een filmavond ge geven. „Veiligheid voor alles" bij de Papierfabriek Bij de papierfabriek Van Gelder Zonen is dezer dagen de veiligheidscommissie in nieuwe samenstelling geïnstalleerd. Het doel van deze commissie is de veiligheid in het bedrijf te bevorderen ten behoeve van allen, die in de fabrieken werken. De vei ligheidscommissie is thans samengesteld uit de heren ir. B. Verdoorn, procuratie houder, voorzitter; J. W. Weijnman, secre taris, die belast is met de leiding en uit voering der werkzaamheden; A. Blansjaar, A. Blok, J. Blom, J. Bosch, M. J. v. d. Heuvel, Joh. Hommes, J. H. de Laleijme, G. A. y. d- Lem, A. Mol. N. Pasma, R. Roos, C. P. Schreuder, D. Slikker, P. Veth, J. Visser, P. Vons en P. P. Wentink, die de verschillende afdelingen vertegenwoor digen. V.V.B. hield een contact-avond De leden der voetbalvereniging „V.V.B.", die Zondag met flinke cijfers de naaste concurrent zagen verslagen worden, konden vergenoegd naar het Statenhuis aan de Velserweg gaan om een prettige contact avond bij te wonen. In zijn openingsrede zinspeelde de heer S. Leemhuis op het bezoek aan de training, die de grondslag legt voor goede resultaten. Hierna was de leiding aan de heren J. de Ruiter en E. v. d. Wel, die het feestelijk gedeelte voor hun rekening namen. In samenwerking met enige anderen brachten zij liedjes en voordrachten, die zeer in de smaak vielen. Het feest was in volle gang toen onverwacht hoog bezoek binnen kwam. Op de late avond had St. Nieolaas, ver gezeld van zij,n factotum de mogelijkheid gevonden de V.V.B.'ers te bezoeken en hun te herinneren aan vroegere jaren en ook even naar de toekomst te zien. De aan voerders van'de "zes senior-elftallen en enige bestuursleden moesten op het matje komen en mej. de Greef kreeg een extra pluim voor de trouwe bezorging van' het clubblad. Bij het uitreiken van geschenken aan 'de dames werd ook trainer Thijssen niet vergeten. Eerst na middernacht kwam een einde aan deze avond. Jeugdhonk was domein van „Watervliet" De leden van de korfbalvereniging „Wa tervliet" hebben ter gelegenheid van St. Nieolaas hun domein tijdelijk van het veld naar het Jeugdhonk van het sportpark „Watervliet" overgebracht. Nadat 's middags de aspiranten het hoge bezoek van Myras bisschop hadden ont vangen, kwamen 's avonds de ouderen bijeen. Deze werden begroet door voorzitter K. Hopman, die dank bracht aan de feest commissie en speciaal de arrangeur H. Heidoorn voor de uitstekende voorberei ding. De heer W. Eekhout, die in Water- vlietkringen geen onbekende is, nam ver volgens de leiding .over om met geestige kout het programma aan elkaar te liimen. Voor de eerste maal maakten de Water- vlieters kennis met een eigen muziek- clubje en een toneelensemble, dat aardige sketches opvoerde. In de stijl van deze tijd speelden „De Raspa's" Spaanse muziek en de „Blondona's" oogstten met hun liedjes veel succes. De „Chrystal Melodians", on der leiding van Wim Vrenegoor, zorgden voor de muziek bij de afwisseling met dansen. Het hoogtepunt van de avond werd het bezoek van Sinterklaas en diens knecht. Verschillende Watervlieters vernamen uit het grote boek goede en slechte dingen en mej. Vlietstra, die in Wijk aan Zee bijna een volledig twaalftal van adspiranten aan wierf kreeg een extra pluim. Het was eerst na middernacht toen voor- zitter Hopman alle medewerkenden dankte voor het prettige samenzijn. GRAADWEDSTRIJDEN KENNEMER TURNKRING. Een groep van zes dames van de Gym nastiek Vereniging „Olympia" te IJmuiden heeft onder leiding van mejuffrouw J. Smit deelgenomen aan de graadwedstrijden van de Kennemer Turnkring. Mej. C. van Croo- nenburg werd tweede in deze wedstrijd en de dames A. Krab en B. Dekker verwierven eën tweede prijs-diploma. De dames L.Jon- ker, C. Leeflang en D. Rind behaalden een derde prijs-diploma. Castrlcum Schaakclub „De Pion" Schooljeugd genoot van een kleurig sprookje Sint Nieolaas mag dan gewoon zijn een overvloed van wijze wenken en van vader lijke moraal uit de mouw van zijn tabberd te schudden, onvervangbaar is hij in dit opzicht zeker niet. De kinderen van de Velsense openbare scholen, die de eerste en tweede klasse achter zich hebben gelaten en hem dus niet meer helemaal au sérieux nemen, hebben voor een deel nog maar Maandagavond in De Weyman in Sant poort van een ander kijkspel genoten en het is zeker, dat dit hen evenzeer heeft gegrepen, als de goede heilige in vroeger dagen. Ademloos hebben zij de avonturen gevolgd van „de kleermakersleerling", een kleurig Oosters sprookje in drie be drijven, geladen met spanning, luim en moraal. Hoe zou de laatste beter tot uit drukking gebracht kunnen worden dan bij deze opvoering, die geschiedde door leden van de Onderwijzers Toneelvereniging „Kennemerland" Ali, de hoofdpersoon uit het verhaal, vindt het kleermakerswerk veel te lang dradig en heeft hogere ambities. Hij tooit zich met het gewaad, dat de dikke prins Elfi Bey bij zijn baas bracht om het te laten verwijden en trekt de wereld in. Maar door vele avonturen wordt hij tot het inzicht gebracht, dat alleen de kleren de man niet maken en hij leert zoveel, dat hij zelfs, wanneer de sultan van Abaram hem de helft van zijn rijk en een dochter aanbiedt, 1 omdat hij diens ontvoerde zoon bij hem terug heeft gebracht, genoegen neemt met de functie van hofkleermaker en de op dringerige prinsessen allen afwijst voor een eenvoudige kleermakersdochter. De drie- I en-twintig onderwijzers en onderwijzeres sen, die dit levendige spel van Fred Be rends vertolkten, zijn niet van het gemak kelijke idee uitgegaan, dat de kinderhand gauw gevuld is, maar hebben een stukje jeugdtoneel geleverd, dat in alle opzichten tot de jeugdige fantasie sprak, niet in het minst door de weelde van hun costumering. Deze maakte verscheidene scènes bepaald indrukwekkend, al moet gezegd, dat Ali's verkeerde denkbeeld: „de lderen maken de man", bij de opvoering af en toe ook wei eens opgeld deed. Dat neemt niet weg, dat alle talenten zijn uitgebuit en dat er nau welijks een leemte in de rolkennis te be speuren viel. Wanneer deze geschiedenis van vorsten, handwerklieden en rovers ook bij de vier volgende voorstellingen voor de Velsense openbare schooljeugd met zoveel zwier en humor wordt voorgedragen, dan zal de kinderhand ongetwijfeld overdadig gevuld zijn, H. B. BRIDGECLUB „DE KENNEMERS" Ten einde zoveel mogelijk alle leden van de bridgeclub „De Kennemers" tegen elkaar te laten spelen, werd er thans een Scheve- ningse wedstrijd gehouden mét de volgende resultaten in ie leidende groepen: N/Z lijn: (gemiddelde: 84 m.p.): 1. dames Mulder Holleman 92V2. m.p.; 2. Mulder van Munster 91 m.p.; 3, Hunter Kruisman 89V» m.p. O/W lijn: (gemiddelde: 94Ys m.p.): 1. Mevr. Breedijk Kleefstra 106 m.p.; 2. Schuur man Westerhof 105 m.p.; 3. Breedijk Andela; 101 m.p. Klacht over beplanting langs de provinciale wegen Over het vraagstuk van de volkshuis vesting in Noordholland maken enkele leden van de Staten in het afdelingsverslag over de provinciale begroting de opmer king, dat er in het algemeen te weinig wordt gebouwd en het aandeel van de pro vincie te gering is, terwijl er in de vrije sector naar hun mening teveel wordt ge bouwd. Zij zouden een overzicht willen ont vangen van de verhouding tussen woning nood en woningbehoefte in het gewest. Vele leden constateerden dat de beplan ting van de provinciale wegen bij dwars wegen dikwijls het uitzicht belemmert en daardoor gevaar oplevert voor het snel verkeer, Ook werd geklaagd over het slechte onderhoud van de bermen langs de provinciale wegen. DE „ORANJE" 7 DECEMBER NAAR DJAKARTA Het m.s. „Oranje" zal Donderdag naar Djakarta vertrekken. Voor de passagiers rijdt eén speciale boottrein van Den Haag via Amsterdam-Centraal Station naar de inschepingsloods van de maatschappij „Ne derland" aan de Javakade. Deze trein ver trekt om 1 urn- uit Den Haag en stopt te Leiden, Heemstede, Haarlem en Amster dam C.S. De „Oranje" wordt op 28 Decem ber in Djakarta verwacht. Weinig en duur. Er werdeii Maandag uitstekende prijzen gemaakt voor de kleine beetjes vis, die er aan de markt kwamen en voor een paar soorten golden zelfs uit zonderlijke noteringen. Vooral de platvis die van 61 tot 38 deed, vond gretig kopers. De verse haring liep door de schom melende kwaliteit in prijs nogal uiteen en ze werd betaald met 13 tot zelfs 22.50 per kist. Makreel die nog maar bij geringe hoeveelheden binnenkomt, bracht het tot 40.50 per kist. De fijnvis was weer eens iets stijver in prijs met 2.50 per kilo voor de grove tong en 82 per kist voor de tong schar. Voor grove gul werd 45 per kist betaald. De totale aanvoer op de Maandag- markt bedroeg slechts 3300 kisten waarvan 700 kisten haring, 405 kisten makreel, 6.50 kisten schelvis en 400 kisten koolvis. De af slag was daardoor ongewoon vroeg afge lopen. Duur, maar te weinig. De schepen, die Maandag aan de afslag waren, maakten de volgende besommingen: Dirkje 8620 voor een 14 daagse reis. Simon de Danser 16230 voor een 12-daagse reis, Catharina Duyvis 13500 voor een 10 daagse reis en de Mary 19800 voor een 14-daagse reis. Van de haringloggers was de laatst binnen- gekomene de hoogste; de VL 79 maakte na melijk ruim 8400. Van de visloggers kwam de Katwijk 76 als hoogste met 9800 uit de bus. Wordt vervolgd. Vandaag waren aan de afslag de Claesje met 180 manden schel vis, 120 manden dichte makreel, 120 man den gestripte makreel, 50 manden dichte gul, 170 manden open gul, 40 manden wij ting, 50 manden stokkebit, 10 manden plat vis, 42 stijve kabeljauwen en 30 stuks stijve lengen. De Bloemendaal is minder fortuin lijk geweest en voerde slechts 200 kisten schelvis en 100 kisten diversen aan. Tot en met Woensdag. Voor "Woensdag zal de aanvoer niet groot zijn. Voor zover thans bekend is, zullen alleen aan de afslag zijn de Schoorl met 250 kisten makreel, 220 kisten schelvis, en 75 kisten diversen en de Tonny met 60 manden tong, 75 manden schol, 44 manden wijting, 12 manden tarbot en enkele stijve kabeljauwen. Overkant. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden zal de Eveline deze week in Grimsby aan de markt zijn. Quintet naar zee. Maandag vertrokken weer naar zee de Flamingo, de Limburgia, de Zeelandia, de Petten en de Alkmaar. Enkele van deze schepen hadden haven arrest gehad tijdens het slechte weer van de vórige week. Beurt. Evenals verscheidene andere schepen ligt de Allan Water enkele dagen binnen om wat reparaties en een schoon maakbeurt te ondergaan. De Claes Com- paen ondergaat eenzelfde lot. Naar Katwijk. Verschillende loggers welke aan de haringvisserij hebben deelge nomen en niet ter trawlvisserij zullen gaan, vertrokken al naar Katwijk. Maandag hielden weer enkele behouden teelt en na het afsnijden gingen ook deze scheepjes naar de thuishaven om de winter in de Wilhelminahaven door te brengen. Volgend voorjaar zal de nieuwe teelt ze hopelijk weer aan de start zien. In samenwerking met de vereniging tot uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden op het gemeentelijk museum te Haarlem heeft de gemeente thans een op de tentoonstelling van de schilder Kees Verwey in het Frans Halsmuseum aanwezig doek aangekocht. Het is nummer 15 uit de catalogus: „Voorlezing in het atelier", dat de schilder Henri Boot voorstelt tijdens het voorlezen aan een blinde. De expositie die reeds door zevenhonderd personen werd bezocht, duurt tot 18 December. Aan de kop van de onderlinge competitie der Castricumse schaakclub „De Pion" is deze week weinig verandering gekomen. De hoogstgeplaatsten, Th. de Smaalen, C. Ben nes en Walter Uhl deden, wat van hen ver wacht werd en wonnen hun partijen van resp. S. van Weeren, W. Klardie en J. Bos. Daar C. Heeck niet speelde liep Walter Uhl hém voorbij en bezet Heeck thans met een halve punt achterstand de vierde plaats. J. van Ravenzwaay steeg een plaatsje pp de ladder door een verdienstelijke overwinning op Walter Uhl en hij bezet thans de zesde plaats met 7 punten uit 9 wedstrijden. Leider is nog steeds Th. de Smaalen met 10 punten uit 13 wedstrijden, gevolgd door C. Bènnes en Walter Uhl met resp. 914 en 9 punten uit 12 wedstrijden. VEILINGBERICHT De Castricumse veiling „Ons Belang" be taalde Maandag 4 December de volgende prijzen aan de tuinders: sla 813; spruiten A 49—76; spruiten B 1922; stoof sla 815 kg.; waspeen 18; boerenkool 1722; peen ÏII 4,205,00; prei 910; andijvie 14142514. Driehuis Crematie Gerhard Reynders Zeer vele geestverwanten, vrienden en bekenden van de overleden redacteur van „De Vrije Socialist" Gerhard Reynders Hebben hem gistermiddag in het crema torium in Velsen de laatste eer bewezen. Tal van sprekers hebben op het marme ren podium in de grote aula de goede eigenschappen van Reynders gememoreei-d en hun waardering voor hem geuit. Onder meer werd het woord gevoerd door de voorzitter van het landelijk comité van Vrije Socialisten, de heer C. Bonnet, die de overledene dank bracht voor wat hij voor de socialistische beweging 'had gedaan. De heer J. P. Luiting roemde de ver scheidene als een voorbeeld van ijver; wilskracht en geduld. Arie Bom vertolkte de gevoelens van de Haagse geestverwanten „voor de man die gestreden heeft voor de eenheid van de arbeidersklasse". E. Götze sprak als voorzitter van de kring Leiden van de vrijdenkersvereniging „de Dageraad". Roelie Westerheek uit Rijswijk decla meerde, staande naast de baar een eigen gedicht en de heer D. Stevens zong Reyn ders het „Good bye" van Paolo Tosti toe. Nadat onder de tonen van Otto de Nobels compositie „Aan de strijders" de met kleurige bloemen en rode linten bedekte kist was gedaald, dankte de zoon van de overledene voor de betoonde belangstel ling. Agenda voor Beverwijk DINSDAG 5 DECEMBER Kennemer Theater, 7 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 7 uur: De vlam en de pijl. WOENSDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De dijk is dicht. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De vlam en de pijl. SCHEEPVAART Alchiba, 2 te R'dam v. Narvik. Ariadne, 2 v. R'dam. Aardijk, 3 te Tampico. Alcyone, 3 v. Cape Haïtien n. Kingston. Algorab, 3 v. Damman. Almkerk, 4 te Suez. Altair, 4 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Amsteldijk, 2 te New Orleans. Atlas, 2 te Napels. Axeldijk. 3 v. Boston te Philadelphia, Amstelveen, 3 te Port Said. Aalsdijk, 2 400 m. O. Miami. Abbekerk, pass. 2 Socotra. Aldabi, 3 225 m. Z. Las Palmas. Almdijk, 3 v. Hamburg n. R'dam. Amstelpark, 2 v. Hamburg te Londen. Armilla (t) 3 v. Singapore n. Pladju. Aalsdijk, 4 verw. Havanna v. R'dam. Almdijk, 4 17 u. verw. H. v. Holland n. R'dam. Baarn, 1 450 m. W.ZW. Flores. Baarn, pass. 2 Flores. Boissevain, 4 v. Buenos Aires n. Santos. Bontekoe, 4 verw. Makassar v. Menado. Boschfontein, 3 te Bremen v. A'dam. Caltex Pernis, 3 te R'dam v. Rastanura. Cleodora, 3 v. Bergen te R'dam. Cyrenia, 3 360 m. O.ZO. Guardafui. Ceram, 4 v. Suez n. Karachi. Caltex Delft (t), pass. 3 Algiers. Caltex Leiden (t), 4 verw. Port Said. Caltex The Hague (t), 5 verw. Port Said. Castor, 4 verw. Peti Goave Cronenburgh, 4 verw. Bilbao v. Gent. Dalerdijk, 1 v. Vancouver n. R'dam. Diemerdijk, 3 v. Bremen te Antwerpen. Duivendrecht (t), 2 170 m. Z.t.W. Kp. Frlo. Delfland, 4 verw. Las Palmas, Empire Brent, 3 te R'dam v. Djakarta. Eemdijk, 3 v. Panama n. Los Angeles. Etrema (t), 3 v. Aruba n. Gent. Elsenburgh, 2 te Casablanca v. R'dam. Farmsum, 3 te Willemstad. Gandeng, 3 voor mond Barito Rivier. Hector, 3 te Piraeus. Helicon, 1 v. New York n. Turkseil. Hecuba, 4 verw. Curagao. Hero, 3 v. Kingston te Puerto Plata. Hydra, 2 v. Hamburg te Antwerpen. Helicon, 4 v. New York te Turkseil. Indrapoera, pass. 3 Malta. Ilos, 30 v. Cavacol n. New York. Kelbergen, passi 4 Oüessant. Kieldrecht, 2 v. Hamburg n. Antwerpen. Kota Baroe, 3 v. Singapore n. Makassar. Kieldrecht, 4 v. Hamburg te Antwerpen. Leerdam, 2 te Norfolk v. Baltimore. Lemsterkerk, pass. 4 Finisterre. Loenerkerlt, 2 nog te Basrah. Lucita (t) 2 v. Ardrossan n. Stanlow. Marken, 4 te R'dam v. Calcutta. Merwede, 2 te R'dam v. Houston. Maashaven, 4 v. Las Palmas. Madoera, 4 in Suezkanaal. Mntaram, 4 te Belawan. Molenkerk, 2 v. Novoredondo te Boma. Maetsuycker, 1 v. Geraldton n. Singapore, Markelo, pass. 2 Fogos eil. Mariekerk, 4 verw. Singapore. Meerkerk, 3 v. R'dam te Hamburg. Melampus, 4 verw. Londen. Maas, 4 v. Trinidad n. Paramaribo. Muiderkerk, 3 te Bremen. Noordam, pass. 3 Scillies. Nieuw Holland, 3 v. Djakarta te Singapore. Overijsel, pass. 3 Oüessant, Oranjestad, 4 v. Barbados n. Trinidad. Orion, 3 te A'dam v. Patras. Oberon, 3 v. Cumana te Guanta. Ophir, 3 v. Singapore n. Belawan. Oranje Fontein, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Orestes, 3 v. Antofagasta te Valparaiso, Omala (t), 1 v. Balik Papan n. Singapore. Prins Maurits, 4 te R'dam v. Chicago. Plancius, 2 v. Soerabaja n. Buleleng. Polydorus, 2 v. Soerabaja n. Semarang. Poseidon, 2 v. Macaibo n. Ciudad Trujillo. Prins Alexander, 3 v. Hamburg n. Southampton Prins Willem II. 3 460 m. ZO, Kp. Race. Poseidon, 4 v. Maracaibo n. Ciudad Trujillo. Riouw, 4 te Alexandrië. Rondo, 3 v. Manilla n. Honoloeloe, Rijnland, 2 v. Buenos Aires n. A'dam. Ridderkerk, 3 v. IJmuiden n. Marseille. Sibajak, 12 verw. Soerabaja v. Sydney. Somersetshire, 3 500 m. ZO. Dondrahead, Sabang. 4 te Port Said. Scherpendrecht (t), pass. 4 Aden. Sloterdijk, pass. 3 Gibraltar. Sommelsdijk, 3 v. New Orleans n. Londen, Sliedrecht (t), 2 v. Gothenburg n. Abadan. Saidja (t), 3 te Pladju. Siagoe, 3 v. Djakarta n. Soerabaja. Soestdijk, 3 anker rede Singapore. Stad Alkmaar, 3 v. Emden n. Narvik. Stad Dordrecht, 3 60 m. Z. Sardinië. Stad Vlaardingen, pass. 3 Stadt Landet. Stanvac Djirak (t), 3 v. Sungeigerong n. Saigon. Stanvac Talang Akar (t), 2 n. Fulutebarok. Schie, 3 v. New Orleans n. Laguaira. Stad Haarlem, 6 verw. Ancona n. Sfax. Tankhaven II (t) 3 te Pladju. Tiberius, 4 verw. Paramaribo v. Trinidad, Titus, 3 te Hamburg. Tomini,, 3 v. Semarang n. Soerabaja. Tomori, 3 v. R'dam te Antwerpen. Triton, 3 v. Puerto Plata te Philadelphia. Telamon, 1 v. Maracaibo te New York. Vulcanus, 2 v. Gibraltar n. Oran. Van Hcutsz, 2 v. Soerabaja n. Semarang. Van Riebeeck, 2 v, Tegal n. Cht»ribon. Veendam, verw. 6 te Southampton. Westerdam, 2 v. New York n. R'dam. Winterswijk, 1 v. Paranagua te Durban. Willemstad, 3 te A'dam v. Cristobal. Waterland, 3 v. Hamburg n. A'dam. Winsum, pass. 3 Oüessant. Wickenburgh, pass. 4 Oüessant. ÏJsel, pass. 2 Keywest. Zijpenberg, 2 te A'dam v. Huelva. KLEINE VAART Batavier III, 3 v. Granville n. R'dam. Bernisse, 2 v. Port Talbot te Hamburg. Biscave. 3 v. Cherbourg te Rieme. Blue Boy, 2 v. Zierikzee n. Portsmouth. Citadel, 2 v. Vlissingen n. Southampton. Constant, 2 v. Grimsby n. Dieppe. Corona, 3 v. Requejada te Tonnay Charente. Caland, 3 te Galway v. Ayr. Deneb. 4 v. Boston n. Blyth. Deni, 1 v. Londen te Kingslyn. Dorinda, 4 v. Gothenburg te R'dam verw. Davinna Goekoop, 2 v. Borga n. Delfzijl. Evertsen, 2 v. Rafso n. Caen. Ferocia, pass. 3 80 m. Z. Oüessant. Flandria, 3 v. Duinkerken te Antwerpen. Frejo, 2 te Preston v. Arklow. Giena, 2 v. Vlissingen n. Ayr. Glashaven, 30 v. Antwerpen n. Gothenburg Haskerland. 2 v. Havlingen n. Goole. Hast III, 2 pass. v. Brunsbuttel. Henk, 1 te Rouaan v. Liverpool. Hoogland, 2 te Aarhus. Hebe Nobel, 2 v. Duinkerken n. Londen. Hoflaan, 3 v. Casablanca n. Londen. Ingeborg, pass. 3 v. Vlaardingen n. Duinkerken. June, 2 v. Dungarvan n. Par. Leuvelraven. 4 pass. Brunsbuttel. Lies 2 v. Stugsund n. Zaandam. Lacra, 3 te Gent v. A'dam. Leny, 3 te Kragero. Matar. 4 v. Barry te Sable d'Olonnes. Merak, 3 v. Port Lyautey te Hamburg. Mizar, 2 v. Umea n. R'dam. Marcella, 2 v. Port Jerome n. Ambes. Mulan, 1 te Karlstad v. Seaby. Maartje 2 te Gefle. Nettie. 2 te Caen v. Norsundet. Njord, 3 v. Esbierg n. Havlingen. Noord. 1 v. Gonfreville n. La Pallïce. Olse. 2 v. A'dam n. Parijs. Prima. 3 pass. Brunbuttel. Remmert, 1 v. Oporto n. R'dam. Rika, 4 te Londen v. Delfzijl. Rose Marie, 4 te Kopenhagen v. R'dam. Seaham, 2 v. Harlingen n. Leith. Sirius, 2 v. Vlissingen. Soemba, 2 v. Rouaan n. Waterford. Spes, 3 v. Garston te Padstow. Spurt. 3 v. Algiers de Almeria. Speedwell, 1 v Colombo. Saba, 2 v. Teignmouth n. Solvesborg. Timor, 2 v. Vlissingen. Venus, 2 v. Kolberg n. Norkoping. Virgo, 4 v. Karlstad te Zaandam. Vivo, 4 te Londen v. Middelharnis. Viking, pass. 3 Brunsbuttel n. A'dam. Vrede 3 te Fremington. Walenburgh, 2 te Casablanca v. Bordeaux, Wim, 2 v. Wilhelmshaven n. Grangemouth.

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3