r v J Besluiten van Truman en Atflee zullen heden worden gepubliceerd UNTER eerlijk Wachttijden voor overwegen in Haarlem op het ogenblik nog niet buitensporig een geselecteerde collectie karpetten De radio geeft Zaterdag De Bondsrepubliek Duitsland krijgt minister van Buitenlandse Zaken Haarlems Matrassenhuis PANDA Vrijdag 8 December 1950 Antwoord van Peking op de oproep der landen van de middengroep laaf zich wachten WASHINGTON, (Reuter). De Britse premier, Clement Attlee, en president Truman zijn Donderdagavond voor hun vijfde conferentie over de huidige inter nationale toestand in het Witte Huis bijeen geweest. De conferentie van Donderdag duurde een uur en veertig minuten. Na afloop verklaarde premier Attlee in antwoord op een vraag van correspondenten, hoe de besprekingen verliepen: ;,Okay". Men is reeds begonnen met het opstellen van een slotcommuniqué, waarin de be sluiten die door Truman en Attlee geno men zijn zullen worden bekend gemaakt. Medegedeeld werd, dat de besprekingen Vrijdag zouden worden voortgezet. De besprekingen werden bijgewoond door Dean Acheson, George Marshall, ge neraal Omar Bradley, veldmaarschalk Sir William Slim, chef van de Britse imperiale generale staf, Lord Tedder, maarschalk van de Britse luchtmacht, en John Snyder, de Amerikaanse minister van Financiën. Heden, aan het einde van de conferentie, zal een communiqué uitgegeven worden. •Volgens de perssecretaris van Truman zal het gemeenschappelijke communiqué een overzicht geven van de gehele conferentie •tussen Truman en Attlee. Landen van de middengroep vergaderen regelmatig Vertegenwoordigers van dertien landen in Azië en het Midden-Oosten, die de re gering van Peking verzocht hebben halt te houden aan de 38ste breedtegraad, zijn Donderdagavond te Lake Success bijeen gekomen. Zij werden inderhaast bijeengeroepen door Sir Benegal Rau, de afgevaardigde van India bij de UNO, onmiddellijk nadat deze een onderhoud had gehad met Tsjiao Koean-Hoea, adviseur van de Chinese communistische delegatie. Sir Benegal Rau zeide dat hij „ieder ogenblik het antwoord van Peking en Noord-Korea op de oproep van de dertien naties van Azië en het Midden-Oosten verwacht". Ifij zei verder: „De Aziatische afvaardi gingen, die deze oproep hebben gedaan, en enkele andere Aziatische afvaardigin gen zijn heden opnieuw bijeengekomen om van gedachten te wisselen over de toestand in het Verre Oosten aan de hand van alle beschikbare inlichtingen. Zij hebben be sloten van tijd tot tijd opnieuw bijeen te komen met hetzelfde doel, naarmate nieu we berichten worden ontvangen. Zij zijn verder vastbesloten hun inspanning voor de vrede en voor de versterking van de UNO voort te zetten". Michael McDermott, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken, heeft Donderdag verklaard, dat er geen officiële bevestiging is van berichten en geruchten te Lake Success en New York, dat de Chinezen besloten heb ben hun campagne in Korea te beëindigen bij de 38ste breedtegraad. „Wij hebben er niets van gehoord". ADVERTENTIE a HUNTER de van blijvend Export- Virginia goede kwaliteit Nederlands Korea-detachement naar het Noorden De legervoorlichtingsdienst verneemt om trent het verblijf van het Nederlands de tachement te Taegoe, dat de Amerikaanse imstructie-leiding vol lof is over de trai- ningsprestaties en de discipline van het detachement. In verband met de militaire situatie op Korea is het detachement eerder dan verwacht werd in Noordelijke richting verplaatst. Vraagstuk zal binnen enkele jaren door toegenomen verkeer urgent zijn Het probleem van de spoorweg HaarlemLeiden, die de stedelijke bebouwing even rechtlijnig als hinderlijk doorsnijdt, houdt zowel de openbare diensten van de Spaarne- stad als de directie van de Nederlandse Spoorwegen reeds vele jaren bezig. Maar deze twee instanties bezien de zaak natuurlijk uit een geheel verschillend oogpunt. Voor de spoorwegen zijn de overwegen in Haar lem en Heemstede er drie uit vele, voor de gemeentebesturen van deze plaatsen zijn het voor alles de punten die zo spoedig moge- lijk een voorziening behoeven, omdat zij niet alleen een vlot verkeer in de weg staan, doch bovendien belemmerend werken op de ontwikkeling van de stadswijken ten Westen van de spoorweg. ADVERTENTIE Tapijthuis H. INEKE biedt U a.s. Zaterdag (overgehouden van exportorders) Gegarandeerde vóór-Koreaanse prijzen vanaf Tevens nog een kleine partij prima karpetten NATUURLIJK BIJ 145.- 75 Autodieven pleegden aanslag op rechercheur van politie Drie jaar geëist De officier van Justitie bij de Almelose rechtbank heeft drie jaar gevangenisstraf geëist tegen de 25-jarige fabrieksarbeider L. S. uit Aadorp bij Almelo, die er van verdacht werd dat hij op Woensdagavond 13 September te Almelo een aanslag heeft gepleegd op de rechercheur van politie J. A. Tezamen met de I8-jarige Almelose slagersknecht J. van D.'had hij een in de Wierdensestraat te Almelo staande autp gestolen. Rechercheur A. ontdekte dit en zette mét een behulpzame automobilist de achtervolging in. Toen hij de dieven had ingehaald sommeerde hij hen te stoppen. Toen zij hieraan geen gevolg wilden ge ven, sprong de rechercheur op dé tree plank van de gestolen auto en dreigde te zullen schieten indien de dieven niet on middellijk halt hielden. S. gooide het stuur om en trachtte zich van de rechercheur te ontdoen door met de treeplank -tegen een boom te rijden. De rechercheur, die be kneld dreigde te raken tussen auto en boom liet zich van de treeplank vallen, waarbij hij vrij ernstige kwetsuren opliep. De manoeuvre van S. mislukte evenwel daar de auto tegen een tuinhek reed. S. en Van D. sloegen toen op de vlucht, doch konden vrij spoedig worden gegrepen. Tijdens het verhoor voor de Almelose rechtbank zeiden beide verdachten, dat zij het plan hadden naar Duitsland te gaan. S. ontkende dat hij de rechercheur op de treeplank had zien staan. De eis tegen beide verdachten luidde drie jaar gevangenisstraf. D. zou deze tijd moeten doorbrengen in de jeugdgevange nis te Zutphen. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed. 7.30 Slui ting. 9.-00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Gewijde muziek. 10.00 Voor kleuters. 10.15 Symphonette-orkest. 11.00 Voor zieken. 11.45 Platen. 11.50 Godsdienstige causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Amusementsorkest. 12.30 Weerbericht. 12.55 Zonnewijzer. 13,00 Nieuws. 13.20 Platen, 14.00 Pianoduo. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateurs. 15.15 Kroniek van lette ren. 15.50 Platen. 16.20 Causerie. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor kinderen. 18.00 Filmuziek. 18.15 Luchtmacht causerie. 18.25 Amusementsmuziek. 18.48 Sport, Dit is leven Causerie voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Actuali teiten. 19.23 Lichte muziek. 19.52 Journa listiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Radioschaakwedstrijd NoorwegenNeder land. 20.06 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Platen. 20.15 Lichtbaken. 20.40 Steek eens op heren. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.35 Wat zou u doen. 22.00 Popu lair concert. 22.30 Wij luiden de Zondag in. - 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Platen. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Sluiting. 9.00 Nieuws. 9.12 Platen. 10.00 Medische cau serie. 10.05 Morgerfwijding. 10.20 Voor ar beiders in continubedrijven. 11.40 Cello en piano. 12.00 Metr-ppole-orkest. 12.30 Weer bericht. 12,33 Platen. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 In strumentaal kwintet, 14.50 Streeküitzending. 15.15 Accordeon. 15.45 Causerie. 16.00 Platen. 16.30 Sport. 16.45 Kamérorkest en soliste. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. .18,20 Piano. 18.40 Regeringsüitzending. 19.00 Artistieke staalkaart. 19,30 Passepartout. 19.40 Causerie. 19.55 Deze week. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Instrumen taal kwartet. 22.20 Hoorspel. 22.40 Platen. 23.00 Nieuws. 23.15 Wereldschaaktournooi. 23.30—24.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 12.00 Operette. 12.30 Weerberichten. 12,32 Accordeon. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde muziek. 14.00 Dansmuziek. 15.45 en 16.15 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 1'3'.00 Platen. 18.10 Causerie. 18.20 Ballet. 18.30 Voor de. soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Film muziek. 19.45 Causerie. 20.00 Film. 20.15 Symphonie-orkest. 22.00 Nieuws. 22,15 Jazz- commentaar. 22.45 Opera 23.00 Nieuws. 23.05 24.00 Opera. TAPIJÏSSUIStipjH.INEKE SCHAGCHELSTRAAT 19 (b. d. ANÉGANG) HAARLEM Tel. 14762 UTRECHT De zaak waar U met vertrouwen koopt Nu zijn overwegen problemen, die zich in alle steden voordoen en de spoorweg directie heeft bij benadering wel eens wil len weten welke gevallen voorrang ver dienen bij de uitvoering van voorgenomen ophogingen van spoorwegen. Daarom is aan alle gemeentebesturen die bij deze kwestie betrokken zijn gevraagd tellingen te houden bij de omstreden over wegen ter vaststelling van de urgentie der verbetering. In Haarlem werden reeds in Februari van idit jaar tellingen gehouden bij de Westergracht, de Pijlslaan en de Zand- voortselaan. De resultaten daarvan hebben wij enkele weken geleden gepubliceérd, nadat bekend was geworden dat de KNAC eveneens een enquête over deze aange legenheid opende. Openbare Werken was evenwel met één onderzoek niet tevreden. De spoorbaan vormt immers de scheiding tussen een re creatiegebied met bossen, duinen en strand enerzijds en een werk- en woongebied an derzijds. Uit die omstandigheid viel een heel wat groter verkeer in de zomermaan den dan 's winters af te leiden. Daarom werd besloten in Augustus nogmaals een proef te nemen en. nu niet, zoals in Febru ari, over drie volledige werkdagen alleen, doch bovendien nog op een Zaterdag wan neer een toegenomen ontspanningsverkeer te verwachten viel.* Hoewel men het niet erg met het weer trof, bleek deze veronderstelling juist, vooral voor de overweg aan de Zand- voortse laan. In vergelijking met.de telling in Februari passeerden aan de Zandvoortselaan 65,5 meer auto's (voor de Westergracht bedroe gen deze aantallen resp. 21,2 en 22,4 meer) en 53 °/o meer fietsers (Westergracht 48,7 meer en Pijlslaan die geen toe gang meer geeft tot het recreatiegebied ■15,7 meer). Aan Pijlslaan en Zandvoortselaan pas' seerden wat minder voetgangers dan in de winter, hetgeen verklaard kan worden uit het feit, dat in de zomer meer van de fiets en minder van de bus wordt gebruik ge maakt. Het onderstaande staatje geeft weer tot hoeveel de stremmingen in het gecontro leerde tijdvak van 6 tot 20 uur opliepen. Westergracht Pijlslaan Zandvoortselaan sluiting van de overwegen totaal per dag mm. min. min. 36,7 28,6 o/o 23,6 aantal stremmingen 87 94 73 gemiddelde duur van één stremming 3 min. 33 sec. 2 min. 24 sec. 2 min. 43 sec. Prof. Walter Hallsteiri is de ernstigste candidaat Men moet goed in het oog houden, dat deze getallen gemiddelden zijn. In werke lijkheid liepen de tijden dat de overwegen gesloten waren soms tot meer dan een kwartier op, vooral aan de Westergracht. Bovendien moet men niet vergeten, dat de overwegwaehters met deze tellingen be kend waren, zodat het aannemelijk is, dat motorvoertuigen (Van onze correspondent in Duitsland) In Bonn houdt men zich o.p het ogenblik bezig.met-de vraag, wie de eerste minister van Buitenlandse Zaken van de Bondsre publiek Duitsland zal worden. Deze be langrijke benoeming is op korte tevmijn aangekondigd. Zodra de besprekingen op de Petersberg over de revisie van het be- zetfmgs'statuut tot resultaten .-"ljèbbeTi" gé--' -leid,.-heeft de Bondsrepubliek■- '"hët.ureoht- 'zïeh in'Wet buitehfaëö door eigèr'diploma ten te laten vertegenwoordigen en een nieuwe Buitenlandse Dienst op te richten. 'Dit'vooruitzicht is'een van de aantrekke lijkste 'zijden..die voor West-Duitsland aan het eventuele nieuwe bezéttingsstatuut zijn verbonden. Het is zó aantrekkelijk dat het Adéhauer en 'de'zijnen misschien zelfs over menig bezwaar, dat zij blijkbaar tegen het bezéttingsstatuut hébben, heen zal doen stappen. Het was tot voor kort geen geheim dat dr. Adenauer zichzelfhad uitverkorën als eerste na-oorlogse minister van Bui tenlandse Zaken. Dit lag ook enigszins voor de hand, want de verbindingen met geal lieerde staatslieden zijn bijna exclusief over hem gegaan. Men heeft hem nu échter overtuigd dat de cumulatie van het bonds kanselierschap en het ministerschap van Buitenlandse Zaken onder de gegeven om standigheden boven iemands krachten ADVERTENTIE 10% KORTING I Slechts korte tijd op alle Matrassen-reparaties Bijvullen en Vernieuwen 's Morgens gehaald, 's avonds gebracht H. DE GRAAFF, Grote Houtstraat 103 Telefoon 11485 moet gaan. Men kan echter aannemen dat de nieuwe bewindsman zeer eng voeling zal houden met de bondskanselier en min of meer uitvoerder zal zijn van zijn ge dachten. Als ernstig candidaat voor deze functie wordt de vroegere rector van de Frankfur ter universiteit, prof. Walter Hallstein, genoemd, die leider- is geweest van de Duitse delegatie bij de- besprekingen over het Sèhviman^plan. Zijn samenwerking méf Adenauer, wiens vertrouwen hij móet heb ben .gewonnen, is blijkbaar hecht geweest. Onder de andere namen, die genoemd worden, is in de laatste weken vooral die van Blücher, vice-bondskanselier en mi nister voor het Marshall-plan, naar voren gekomen. Blücher behoort tot de FDP, de liberale pai-tij, die bij de laatste verkiezin gen duidelijke winsten heeft, geboekt. Zijn benoeming zou dus eigenlijk een politieke benoeming zijn, iets wat velen voor de eerste Duitse minister van Buitenlandse. Zaken geen goed voorteken achten. Blücher is bovendien een man, die voor de rustige, zelfs stugge Adenauer wel'wat te levendig en te impulsief zal zijn. Ongeval op een bouwwerk aan de Harmenjansweg Arbeider brak beide benen Tijdens bouwwerk nabij de fabriek van de N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefa brieken aan de Harmenjansweg is Donder dagmorgen een ongeluk gebeurd, waarvan een vijf-en-twintige arbeider het slacht offer werd. Arbeiders waren bezig een ijzeren balk van vijftien meter lengte en een gewicht van drie ton van een hoogte van zeven meter uit een bouwwerk te halen. De balk werd in een bok aan een stalen ketting ge hesen. Toen de balk tot ongeveer een hoogte van drie meter gedaald was kwam de vijf-en-twintigjarige zandstraler V. de V., die niets met het werk te maken heeft, bij het verlaten van het schaftlokaal onder de balk te staan. Precies op dat ogenblik begaf de stalen hijsketting het en de balk viel op de benen van De V. Met twee ge broken benen en een slagaderbloeding is de man per ziekenauto naar het Sint Elisa beths Gasthuis vervoerd. zij ernaar gestreefd hebben de sluitingen zo kort mogelijk te doen zijn. In het volgende staatje wordt een over zicht gegeven hoeveel weggebruikers in de drie hoofdgroepen: auto's en dergelijke;, voetgangers en fietsers in de veertien uren dat geteld werd de overwegen passeerden en hoevelen daarvan vóór de afsluitbomen hebben moeten wachten. Westergracht Pijlslaan Zandvoortselaan totaal gestremd 624 1132 5054 229 315 1239 27,8 24,7 voetgangers totaal gestremd rijwielen totaal gestremd Geen dag en geen uur? Tonen deze cijfers nu aan, dat om zo te zeggen geen dag en geen uur meer gewacht kan worden met het ophogen van de spoor baan? Geenszins. Men is er ook bij de gemeente Haarlem van overtuigd, dat, hoe gaarne men die verbetering ook zou verwerke lijken, er in ons land nog overwegen genoeg zijn die dringender ..door viaducten ver van- gen moeten worden. Op het ogenblik 'staan de voor de hand liggende verliezen aan tijd en geld door de stremmingen nog niet in eén zodanige ver. houding tot de enorme kosten van de op hoging, dat uitvoering van dat werk ver antwoord moet wórden geacht. Men moet daarbij wel bedenken, dat er nog heel wat factoren bij een dergelijke berekening in het spel zijn, die niet zo gemakkelijk in geld kunnen worden uitgedrukt. Bijvoor beeld: iemand die weet, dat hij een over weg moet passeren, gaat allicht wat vroege: van huis om wat speling te hebben. Het is niet te becijferen hoeveel tijd er verloren is gegaan door deze speling, zo goed dat nooit valt na te gaan welke schade geleden wordt door een lange wachttijd voor een spoor wegovergang door een vrachtauto. In de toekomst dwingende eis Maar men moet er ook rekening mee houden, ,dat binnen enkele jaren de half- uursdienst van de spoorwegen, tot een twintigminutendienst wordt opgevoerd, ter wijl het even zeker is, dat het motorverkeer nog aan betekenis zal winnen. Dat wil zeg gen, dat het aantal keren dat de bomen zullen dalen met vijftig procent zal toe nemen en dan zal het inderdaad de vraag zijn of de ophoging van de" lijn van Brou wersvaart tot de halte Heemstede-Aerden- hout een dwingende eis is geworden. De spoorwegen hebben vóór de oorlog Aanbesteding Hillegomse beurs De aanbesteding van de Hillegomse Bloem- bollenbeurs zal niet plaats hebben op 20 December maar op Donderdag-21 Decem ber des namiddags 2 uur in het Raadhuis te Hillegom. DE MEESTERoBEDIENOE 17. Nu was Panda ineens weer blij, hij verveelde zich niet langerwant hij zag een Doel in zijn leven, en een Doel is, wat wij allemaal nodig hebben. Met een blijde groet sprong hij uit zijn stoel en met dezelfde beweging wierp hij zijn kost bare ochtendjas uit; en de toegewijde Jolliepop, die zo'n kledingstuk natuurlijk niet wilde laten slingeren, morste bijna de gehele ochtend-versnapering bij zijn poging, om het gewaad behendig op te vangen. „Ik ga er meteen op uit!" riep Panda. „Ik ga kunst en wetenschap aan moedigen! Dat is nu precies wat ik wil, dag Jolliepop tot straks'....". Ehzeer treffend opgemerkt.... maar mag ik. po vrij zijn ons er op opmerkzaam te maken, dat bedachtzaamheid en koel overleg de allereerste vereisten zijn wanneer het om kunst en wetenschap gaat?" sprak Jollie pop. I-Ielaas nam Panda echter niet de tijd om naar hem te luisteren, want hij was al bijna bij de deur. „En stellig," zo ging Jolliepop voort, terwijl hij achter hem aan rende, „stellig zouden wij evenmin de kunst als de wetenschap aan kunnen moedigen wanneer wij het huis wilden verlaten zonder ons van de meest nood zakelijke kledingstukken te voorzien...". En daarbij doelde de getrouwe op Panda's dophoed en zijn parapluie; want zulke dingen moest hij natuurlijk als millionnair dragen. „Daar heb ik alleinaal geen tijd voor!" riep Panda, terwijl hij met grote, maar oh-deftige sprongen de stoep, af ging. „Zet dat zelf maar op, Jolliepop tot ziens!" „Zelf opzettenhijgde de die naar, met een trek van afgrijzen op zijn edel gelaat. „Het zou waarlijk zeer on gepast, om niet te zeggen onfatsoenlijk zijn, wanneer ik mij van ónze kledingstukken meester maakteMaar voordat hij klaar ivas met die toespraakwas Panda al een heel eind op weg. Waarheen? Dat zullen we straks wel zien.... 2948 1179 39,9 5288 1983 37,5 1773 568 32,0% 5748 1717 29,9 2762 666 24,2 7519 1802 24,0% berekend dat dit werk vier millioen zou vergen, hetgeen eén schatting van ir. De .Lange van Openbare Werken bevestigde. Gemeten naar de algemene prijsstijging sindsdien kan men thans zeker op een uit gaaf, van tien millioen rekenen. Wanneer er onverhoopt werkloosheid zou ontstaan, zal de ophoging van de spoorbaan een uit stekend werkverschaffingsobject vormen, ADVERTENTIE - Die knagende Rheumatische oilnen in al Uw leden moet ge in de oorzaak aantasten. Die oorzaak is als regel onzuiver bloed. Begin daarom een Kruschen-kuur. Wonder lijk die aansporende werking der zes minerale zouten, die Kruschen bevat en die de bloedzuiverende organen dag na dag op toeren houden en daarmede hun natuurlijke krachtige werking geven. Als lever, nieren en ingewanden weer op volle toeren hun functies verrichten kunnen onzuiverheden in het bloed zich niet meer vastzetten en daarmee is dan de oorzaak van Uw pijnen in de kiem gesmoord. Neem daarom Kruschen. Regelmatig! En.... hoe eerder hoe beter R.K. werkgevers in boilenvak Nog geen oplossing voor conflict met L.T.B. De "Vakgroep Bloembollenkwekers van de (R.K.) L.T.B. is onlangs gereorganiseerd tot een R.K. Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf. Deze verande ring had zich voltrokken op de wens van het Episcopaat teneinde tegemoet te komen aan de bezwaren van een groep werk gevers die niet wenste toe te treden tot de L.T.B. maar integendeel stappen had onder nomen om te komen tot oprichting van een R.K. Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf. De initiatiefnemers hiertoe tonen zich in een dezer dagen rondgezonden circulaire diep verontwaardigd over het feit dat de L.T.B. zonder meer de naam van deze in oprichting zijnde vereniging voor haar or ganisatie heeft geannexteerd. Voorts delen de ondertekenaars van deze circulaire mede, dat zij pas geraadpleegd zijn over de statuten der nieuw op te richten vereniging op een tijdstip waarop wegens de ophanden zijnde alg. ledenvergadering, geen ingrij pende wijzigingen meer konden worden aangebracht. Zij handhaven hun standpunt, dat zij een eigen organisatie willen buiten de L.T.B., aangesloten bij het R.K. Verbond van Werkgevers-Vakverenigingen. Binnen kort zal een algemene ledenvergadering worden bijeengeroepen tot het maken van verdere plannen. Uit de ondertekening van deze oproep blijkt, dat de heer C. Ph. Freriks optreedt als voorzitter der vereniging-in-oprichting en Mr. A. J. Hammerstein als haar secre taris. Gevallenen van de 7 December- Divisie op de Dam herdacht Voor de Indonesische urn in het natio naal monument op de Dam is Donderdag morgen een krans gelegd namens de Band Oud-strijders 7 December. Gelijktijdig werd op het ereveld Menteng Poeio door de oudste in Indonesië aanwezige officier van de 7 December Divisie een krans ge- gd. Deputaties van de eerste, tweede en derde Infanteriebrigade en van de Divisie staf, alsmede burgerlijke en militaire auto riteiten' stonden Donderdagmorgen voor het monument toen de oud-commandant van de divisie, generaal-majoor H. J. J. W. Dürst Britt, een krans legde. In een toespraak zei hij: „Wij werden geroepen om rust en orde te brengen en brachten offers. Moge het zó worden, dat alle Indo- nesiërs onze gevallenen dankbaar zullen zijn voor hün óffer". kolonel Mohammed Naaser u 01 ber van da Syrische luchta. gesproken. Naaser werd in 4' vermoedelijk in de nabijheid gu% maskus, doodgeschoten Van Dj. meent was een conflict 'nJri -13 de oorzaak. - et h*t jjj Pers. Het bestuur van het inter verbond van uitgevers van d t10^ een organisatie die door de UNESCO als adviserend JichaT kend, komt van 7 tot 9 Der f;' Lausanne bijeen onder voorruf1^ - van de heer Van de Kieft n teur van het Vrije Volk en'tb seur. Er zal gesproken worde,3"5 langrijke kwesties zoals hef van een internationale erecod^'6^11 pers en de stichting van een 0:5 tionaal persinstituut. Kapitaal. Ian Fleming, een voora industrieel, heeft vorige v/eekf^ toespraak in Johannesburg „IN dat Zuid-Afrika voor de van zijn nijverheid in de voW'/'^ jaren gemakkelijk 200.000.0001'^ kapitaal zou kunnen opnemen kent, dat de helft daarvan uiU ,Ve' tenland zou moeten komen1' meent, dat Zuid-Afrika p0gb!1 doen om dit kapitaal voor hef! gedeelte in Amerika op te ne>5 betreurde daarom de vijandige^ dige berichtgeving over .Zuid-AjS* de buitenlandse pers. Beschieting. Het 3.650 ton mem,», vrachtschip „Wing Sang» heeft D»fc dag een radiobericht uitgezond™ in het meedeelt te zijn v- 1 - opgebracht door een n Chinese kanonneerboot, net i„ gebeurde voor de Zuidkust van Schuilkelders. De financiële coiw van het Deense parlem millioen kronen gevoteerd voor 11117 wen van een vijfduizendtal ,4 ders in geheel Denemarken. Te bed. Sir Stafford Cripps de afgetreden Britse minister van Fs ciën, zal wegens *..i. .JJ* ruggemerginfectie in een Zwitsers? torium zes maanden plat te bed m""' liggen. Brand. In een voorstad van S grote fabriek van verf- en scheibfe stoffen door brand vernield. De «y beloopt vermoedelijk honderd den Australische ponden sterling n, brand ging. met hevige ontf"' gepaard. Enige uren tevoren voorraad katoen ter waarde va veer honderd duizend pond eveneens in vlammen Baten. Het Amerikaanse ministerie m justitie heeft bekend gemaakt dato>' Amerikaanse regering eigenares ii geworden van een aantal dojrEvj Braun vervaardigde films, dieted uit haar leven en dat van Hitier aftel, den. De films bevonden zich ondervele andere, welke door het Amerikaanse legér, toen dit Duitsland B" in beslag werden génoinén; genanten van Eva''Braun, nodiaiete personén hebben aanspraak deze films. Indien zij nu opzatójjïi basis worden vertoond, zullen dekis naar de Amerikaanse regering gai In de neus. Tijdens het proefdraaienni een Thunderjet"-gevechtsvlie!téi Detroit werd sergeant Robert lm door de luchtdruk de neus stel ingezogen. Alleen zijn ken nog uit het vliegtuig. Een a» cien zag het ongeval gebeuren, zijn voeten beet, zette zich de inlaat en trok hem er De piloot had de motor hij voelde, dat deze zwaar gin?.E--' houd van de zakken van Lewis rol het toestel ingezogen, de ritssluitiögra zijn uniform gescheurd en zijn tó schoenen werden binnenste buit;:. keerd en afgerukt door de Einde. Een woordvoerder van het E# sche ministerie van Buitenlandse Zte heeft verklaard, dat zijn nodige maatregelen overweegt einde te maken aan de met Duitsland. De zegsman verklaarde nader, Egyptische regering deze beslis heeft genomen op aanbeveling Frankrijk, Groot-Brittannië, en de enigde Staten. Politieke UNO-commissie geeft Korea voorrang De politieke UNO-commissie heelt derdag de behandeling van de Koraö kwestie voortgezet. De Russische 'ge* geerde Wysjinski drong er op aan, w men voort zou gaan met het debat M de Chinese beschuldiging dat aggr^ gen het communistische China pleegd. Frankrijk stelde voor dit punt vallen en onmiddellijk tot behandel^, de Koreaanse kwestie over tegaan%: een bedreiging voor de werê"L, vormt". De Tsjechoslowaakse vew^ woordiger sloot zich bij Wysjins«i evenals de Wit-Russische afgevaarw zeidt, De Britse afgevaardigde enige oorzaak van de gevechten, thans in Korea geleverd worden,^", is in de Chinese interventie. dere landen spraken zich. uit voor lenen van voorrang aan de "ore'" kwestie. Met 42 tegen vijf stemmen w houdingen werd besloten de kwestie voorrang op de agenda'6 nen. Slechts het Russische blok tegen. Saoedi-Arabië, India, I^on Birma onthielden zich. Onmiddellijk na de stemmig -g Wysjinski een protest in. Hijzeide' w stemming uitwees, dat de „gehoorzaam in het zog yan.hertf-{' Amerikaanse groep vaart, die zien reidt om inbreuk op de rechten minderheid te maken". De Amerikaanse afgevaardigde Austin zeide: „Degenen die wenen, UNO haar beginselen zal Pr'Js2e dat er met een grote macht s wordt, vergissen zich op trails^ Wij zullen ons döei- om Korea viuj afhankelijk te maken niet laten

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 2