Watishetbeste voor Uwbaby?\ Velsens „centrale" Oranjevereniging groeit verder IJMUIDER KLEDINGMAGAZIJN Moderne aanwinst van het Engeise reddingwezen ZAGHT EN STERK Noorwegen levert betrouwbaar vistuig aan het buitenland a® 8 December 1950 IJmuiden-West heeft nu een organisatie Enige tijd geleden hebben de be- I ers van de Edisonstraat zich aan- Lgesloten in een Oranje-vereniging. L deze, een veertigtal leden tel- Ljje vereniging, staat thans de grote Vnjevereniging IJmuiden-West ge- s-'rïn te worden. yjc zij het Overkoepelend Comité zijn Lwelijke instellingen reeds enige tijd >en opgericht in Santpoort, Driehi felsen en IJmuiden-Oost, maar het ;>e rayon in Velsen bezuiden het ka- plande zich, met uitzondering van Vgnde straat, niet al te zeer hiervoor Gisteravond is men onder praesidium je heer P. J. van Breugel in het ge- f van het Leger des Heils samengeko- om te luisteren naar de heer L. J. '-a»a, voorzitter van het Overkoepelend p.=. De heer Poppinga heeft er op ge- dat het de taak van een Oranjever- [pl is om onder meer de festiviteiten ."Tsemeente op hoger peil te brengen en ■tand tussen het Huis van Oranje en de Ufting te bestendigen. Het gemeentebe- aldus spreker, stelt het oprichten een Oranjevereniging in IJmuiden- t zeer op prijs en men heeft bereids U-die aangevraagd voor de „vereniging [ïording". fje besprekingen van gisteravond hebben inmiddels toe geleid, dat een voorlopig Ifetamorphosis" kwam van i Nederlandse werf Griekse rederij heeft er maar een maand plezier van gehad h'aar het dagblad „Scheepvaart" weet te delen is de Griekse vrachtboot „Me- Eorphosis", die verleden week Zaterdag i de IJmuidense Noordpier strandde en prmidden brak, als Nederlands schip van bel gelopen. jn 1920 liep het namelijk bij de N.V. fceepswerf A. v. Duyvendijk in Papen- Jcht „af" als de „Willem van Driel Sr." {behorend aan de N.V. W. v. Driels [omboot- en Transportonderneming in fterdam. De Willem voer zeven jaar on Nederlandse vlag en is toen verkocht de Kohlenimport Poseidon in Ko ebergen. die het schip verdoopte in de fceinland". In 1945 is de Duitser door de belsen in de haven in beslag genomen :de nieuwe naam werd „Empire Are", stomer ging in 1946 naar de „Crete |ipping Co." in Londen, die het als de jmberstone" in de vaart bracht. In het jaar van 1950 werd het schip voor de :!ste keer in zijn leven verkocht, ditmaal een rederij in Pyraeus, die de „Meta- J::phosis" dus maar een goede maand in vaart heeft gehad. Kerstliederen voor zieken en OUDEN VAN DAGEN |ilet Christelijke Dameskoor „Vox- Jubi- in IJmuiden zal in de komende irtien dagen vier uitvoeringen geven van Jerst- en Adventsliederen voor zieken en van dagen. Het koor zingt op 11 cembér in het Antonius-ziekenhuis in ruiden, 18 December in het Tehuis voor tien van Dagen Westerburg in Bever- jk, 22 December in het Noodverzorgings- ês in Wijk aan Zee en 29 December in IBeverwijks Rode Kruisziekenhuis. De [voeringen staan onder leiding van me ow J. de Roeper. Welkom thuis troepenschip „Cyrenia", dat op 22 pvember uit Tandjong Priok vertrokken ken op 18 December in Rotterdam verwacht |ïdt, heeft negen repatriërende marine- men aan boord voor Velsen en Beverwijk, lelijk de heer J. Wijker, die een burger luie had op het Marine Etablissement in rabaja, Reinier Claessenstraat 17, IJmui- Oost, majoor ziekenverpleger R. Feits- Wilhelminakade 40, IJmuiden, korporaal J.eester A. Hardendood, Oudeschulpweg Velsen N., matroos derde klas W. A. Me- J Bruno Klauwerstraat 3, Santpoort, ■jrtiermeester J. van den Boom, Van der ■leweg 8, Castricum en sergeant der mari- foN. Drenth, schipper W Bekker, korpo- T-schoenmaker p. H. van Etten en tieant-machinist M. L. Pottger, Hotel lamemerduin", Wijk aan Zee. bestuur van zes dames en zes heren werd opgesteld, in de hoop dat de niet aanwezi gen hun voorlopige benoeming zullen ac cepteren. Van alle kerkelijke zowel als intei'kerkelijke richtingen zijn een of twee vertegenwoordigers in dit bestuur aan wezig. Het ligt in de bedoeling door middel van een damescomité leden te werven. Op de eerste ledenvergadering zal dan een defi nitief bestuur worden gekozen. „Kennemer Jagers" Houden trainingstochten De wandelsportvereniging „Kennemer Jagers" organiseert in het winterseizoen elke tweede Zondag van de maand een wandeltrainingstocht door IJmuiden. De eerste tocht wordt gehouden op Zondag 10 December. Niet slechts de leden der vereniging, ieder die zich gedrongen voelt mee te gaan, kan zich aansluiten. Bij het Rextheater wordt aangetreden. Ieder lid zal zich kleden in grijze broek of rok, witte shirt, wijnrode das en dient zich het embleem op te spelden. Tijdens de laatste ledenvergadering werd besloten, behoudens goedkeuring van hoger hand, ter gelegenheid van IJmuidens 75-jarig bestaan in 1951 extra tochten te organi seren. Kapelaan Schoonebeek nam afscheid Wegens zijn benoeming naar Rotterdam heeft de R.K. St. Joseph-parochie Donder dagavond in het gymnastieklokaal van de R.K. meisjesschool aan de Corverslaan af scheid genomen van kapelaan J. B. M. Schoonebeek, die gedurende drie en een half jaar deze parochie diende. Behalve het kerk- en armbestuur, waren vrijwel alle parochieële verenigingen ver tegenwoordigd en de leden van de R.K. padvindersbeweging, van wie de kapelaan aalmoezenier was. In zijn afscheidstoespraak aan de ver trekkende kapelaan wees pastoor A. M. A. Vollaerts op de eenzame plaats, waarop de priester staat. Spreker noemde kapelaan Schoonebeek een waarheidlievend man en hoewel de pastoor en de kapelaan ver schillend werkten was er in de samenwer king voor de waarheid één lijn. Pastoor Vollaerts dankte voor al het geestelijke werk dat in de parochie gedaan is. Per soonlijk heeft de pastoor grote vriend schap ondervonden van zijn huisgenoot. Namens de R.K. padvindersbeweging dankte de districtscommissaris, de heer J. de Graaf voor de ondervonden steun en dit werd door de verschillende afdelingen van verkenners, pioniersters, welpen, gid sen en kabouters in dichtvorm gedaan. Een sigarettenaansteker was het aanden ken van de welpen. Namens het kerkbe- ADVERTENT1E de Bilt seint: Regen - regen - sneeuw - hagel. WIJ SEINEN: draagt dubbel Egypt, kat. jassen a 45.— Tweed-, gabardine-, plastic- of gummi jassen ende Bilt kan U nog veel meer vertellen. Grote sortering WINTERJASSEN - JEKKERS en KINDERKLEDING. Alles tegen oude prijs in het OOSTERDUINWEG 33 - IJMTJIDEN-O. - TELEF. 4074 v.h. Briniostraat en Driehuis. ALLEENVERKOOP „JUMBO" VAKKLEDING ,SIR GODFREY BARING" Indertijd is in dit blad een foto ge publiceerd van de nieuwste Engelse reddingboot „Sir Godfrey Baring", die de modernste genoemd wordt in het huidige internationale reddingswezen. Van de zijde van de scheepsbouwmaat schappij waar dit voortuig van stapel liep, „Samuel White and Company, Ltd.", bereikten ons enige nadere ge gevens over dit juweeltje. De „Sir Godfrey Baring" is 46,9 Engelse voet lang, 12,9 voet breed en heeft een diepte van 4,5 voet. Hij is uit hout gecon strueerd met uitzondering van de stoot- brekers en de bovenbouw, welke uit allu- minium zijn vervaardigd. Het schip bestaat uit waterdichte vakken, die zijn gevuld met door katoen overtrokken houten lucht- kisten. De boot bevat ongeveer 240 van deze kisten, zodat hij zelfs in het geval van ernstige lekkage op verschillende stuur noemde de heer P. van 't Padje de scheidende kapelaan een stille, harde wer ker in de parochie, speciaal onder de jeugd. In hun dank bleven ook het college van acolyten en misdienaars niet achter. Voor de R.K. Bond van Werkmeesters sprak vervolgens de heer J. Peekei: voor de bibliotheekcommissie de heer J. H. Te- kamp; voor de Katholieke Actie de heer J. de Jong en verder de heren J. J. Thiessen voor de Bond voor het Gezin; N. V. Roze- meyer voor „I.E.V."; pastoor Vollaerts na mens R.K. Thuisfront en ten slotte de heer N. v. Hesselingen, die als vertegenwoordi ger van de parochieële hulpactie en het armbestuur aan kapelaan Schoonebeek na mens de gehele parochie een afscheidsge schenk onder couvert overhandigde. De scheidende kapelaan, die reeds van daag zijn nieuwe standplaats te Rotter dam gaat innemen en in de St Joseph- parochie wordt opgevolgd door kapelaan G. D. Lemmens, heeft met hartelijke woorden alle sprekers beantwoord en dank gebracht voor de tijd, die hij in een zeer prettige werkkring heeft mogen doorbren gen en hem veel rijke ervaring schonk. MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954 en P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 6 uur en Zondagavond 11 uur mej. G. P. Zwart, Meeuwenlaan 63, tel. 5173. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 2 uur tot Zondagavond 11 uur wordt deze week waargenomen door de arts W. J. Royaards, Dr. Schuitstraat 12, telefoon 3636. Uit sluitend in spoedgevallen. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat Apotheken Apotheek Reindersma, Geelvinckstraat 112, telefoon 3883 doorlopende nachtdienst. Tijdens het weekeinde neemt waar: Apotheek Sepp, Zeestraat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 238, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken De Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse straatweg 145, tel. 8249. JUMP-NIEUWS De IJmuidense bridgeclub „de Jump" hield een Sinterklaasdrive. Er was een extra-prijs beschikbaar gesteld, welke werd gewonnen door het echtpaar De Groot. De voornaamste uitslagen waren: A: BornMoot 29 p.; echtp. De Groot 27% De JongKuiper 25 p.; JonkerMains 23% p.; De HaasMaarleveld 23% p.; Ligt- hartWonink 21 p.; Konz—Weij 18% p. B: Gebr. Breur 53% p.; Lamanv. Pel 51 p.; v. d. BurgKuys 42 p. ADVERTENTIE Dat is niet zo een, twee, drie uit te maken, de kleding, het wassen, de nodige ruster is zo veel. Wat betreft de keuze van luiers, daarover bestaat geen twijfel. Teddy-luiers zijn heerlijk zacht en absorberend en toch enorm sterk. Geen zorg meer voor de luierwas. Teddy-luiers drogen snel. Nu de St. Nicolaasdrukte voorbij is, kunt U rustig Uw Baby-uitzet uitzoeken. Luiers Tetra en Oogjes ƒ1.10 - 1.35 - 1.45 - 1.65 n£lVeeKb_ VOOR DE BABy BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK SBOORTEN: Robert J. Fttuuen en H. v. Ej'- r- de Wildt en M. M'. W. Weeni'nk; h u Z- van A- H- Commandeur en V' ffer§arden; Catharina H. M., d. van o ?ran3ers en H. G. de Wit; Johanna \an C. Koelman en H. P. Dekker; Mit- n van d- N. Beentjes en G. J. m, Divera Th. M„ d. van J. G. Ruurda van J. v. Kolk; Maria Fr., d. ta- J- Abbenhuis, 76 j„ weduw- ÏK3 HeiJ™ering; J- L. Plemper 85 j., mwov.Va j F' v" d- Graaf= N. Jasperse, Kmvdn:oFr' Hospers, 53 j„ ongeh.; j'nHoc or' 78 §ehuwd met M. Jansen; gutsen mnd'* z- van J- Brantjes en M. a- w-. Dames en c. e. p& en a mit en sj' cuperus; h. j. f7- Seiierv r' 7' Breu|el' M- v- en F'Pine- a' p' j" van den berg en ga iKokfn a !e Re^s J- M. v. Leeuwen; V' d' WeiT» J. v. Overbeeke 2STRÓrm^angermond- SlvP: A- Stiver en C. du Pau; WIJZIGING VAN DE DRANK VERORDENING In Juni 1950 werd het zogenaamde ver- gunnings- en verlofsrecht ten aanzien van sterke dranken gewijzigd. Voor een nieuw bedrijf is voortaan voor de eerste maal een vergunningsrecht van 170 inplaats een van 100 verschuldigd. Het verlofsrecht werd verhoogd van 25 tot 45. Het maximum vergunningsrecht voor een hótelvergunning werd eveneens gebracht van 25 op ƒ45. Deze in het Staatsblad afgekondigde wijzigingen die nen ook in de gemeentelijke verordening te worden opgenomen, vandaar dat de raad Dinsdag zijn toestemming hiervoor zal geven. voor Velsen vrijdag 8 december Thalia. 20 uur: „Haviksnest". zaterdag 9 december Thalia. 19 en 21,15 uur; als Vrijdag. Experimenten en ervaring veredelen een industrie Eeuwen lang hebben de Noren de diepzeevisserij beoefend. Deze dekte niet alleen de eigen behoefte, maar er bleef bovendien steeds een groot over schot bestaan voor de uitvoer. De sta tistieken tonen aan, dat de Noor he den ten dage meer vis vangt dan welke andere landsman ook. De voor naamste vangplaatsen zijn de Noord zee, de Atlantische Oceaan en de Arctische wateren en dan nog meestal in ruwe en stormachtige perioden. Het vistuig moet daarom stevig en ge makkelijk te hanteren zijn. De laatste jaren heeft de visindustrie grote ver anderingen ondergaan naar aanleiding van vele proeven en nieuwe metho den op het gebied van de visserij- uitrusting. Ook in dit opzicht heeft Noorwegen als eerste land een even moderne als practische vloot ontwik keld. De Noordzeevisserij betrekt haar uit rusting van een binnenlandse vistuig industrie, die door haar onderzoekings werk en haar vergevorderde techniek een belangrijke bijdrage leverde in de moder nisering van de visserij. Deze industrie wordt gekenmerkt door een merkwaardige veelzijdigheid, omdat zij de tuigage levert voor alle vismethoden, die door de Noren gebezigd worden: van vislijn zonder roede- tuig tot grote zaknetten en moderne sleep netten. Voor de laatste oorlog had Noor wegen een aanzienlijke uitvoer van vis tuig naar de andere Scandinavische lan den. Sinds het einde ervan werden de fa brikanten geheel in beslag genomen door aanvragen uit het buitenland, dat zijn vlo ten weer wilde herstellen van de gevolgen van de oorlog. De fabrikanten hebben het vorige jaar plannen beraamd om hun oude buitenland se markten weer te veroveren. Om dit Keurlonen voor vlees verhoogd Geen invloed op de vleesprijzen De uitgaven van de vleeskeurings dienst in Velsen zijn door de salaris verhogingen en door de stijging van materiaalprijzen de laatste jaren sterk gestegen, de inkomsten daarentegen zijn door het verminderd vleesverbruik aanmerkelijk gedaald. Men betwijfelt of de vleesconsumptie binnen afzienbare tijd op vooroorlogs peil zal komen. Het batig saldo van de keu ringsdienst, dat in het jaar vóór de oorlog nog 15.627,78 bedroeg, kwam in 1948 en 1949 niet hoger dan respectievelijk 4670,57 en 3605,32. Het jaar 1947 sloot zelfs met een groot nadelig saldo. Deze feiten en het nog niet lot stilstand komen van de uitgavenstijging maken het wenselijk, dat de tarieven van keurlonen en rechten worden herzien, zo zeggen bur gemeester en wethouders. En waar sedert 1922 die tarieven nimmer werden gewij zigd, is dit voorstel reeds op zichzelf ver dedigbaar. Het college maakt er de raad opmerk zaam op dat de verhoging van de keurlonen geen invloed kan uitoefenen op de vlees- prijzen. Het is, aldus B. en W., niet van belang voor de détailhandel of een rund duizend, dan wel duizend-en-een gulden kost. Ook voor invoervlees wordt een ander tarief vastgesteld. Voor ingevoerde hele, halve of gevierendeelde dieren behoort hetzelfde tarief te gelden als voor in de gemeente ge slacht vee. Uitgesneden of uitgebeend vlees valt bij grote hoeveelheden eveneens onder deze verordening. En de bepalingen omtrent het vlees, dat in koelhuizen wordt opgeslagen, zijn even eens aangevuld en gewijzigd. De hogere opbrengst die uit deze veranderingen voortvloeit, wordt geschat op 10.000. Er moet echter in de bestaande papieren zo veel worden herzien, dat men is over gegaan tot het samenstellen van een geheel nieuwe verordening. streven kracht bij te zetten hebben diver se grote fabrieken een verenigd uitvoer- kantoor opgericht: de Norwegian Fishing Gear Ltd. Er schijnen voor de beraamde Noorse uitvoerhandel in vistuig goede vooruitzichten te bestaan. Uit gegevens van sub-commissies der Verenigde Na ties en andere bronnen blijkt, dat de vis serij hier en daar uitgebreid wordt en tot nieuwe ontwikkeling komt, waar zij vroe ger slechts op een laag niveau stond en nauwelijks betekenis voor de handel had. De groter wordende behoefte aan visserij- mgteriaal wordt duidelijk weerspiegeld in de> vele' aanvragen voor boten en uitrus tingen, welke bij de Noorse scheepsbou wers en vistuigfabrikanten binnenkomen. Het uitvoerkantoor probeert nu contact te leggen met buitenlandse importeurs, ten einde de export over de gehele wereld uit te breiden. Door rijke ervaring en modern uitgeruste fabrieken is de Noorse industrie in staat aan de aanvragen te voldoen en de bijzondere uitrusting te leveren, die de verschillende landen nodig hebben. Zij fabriceert tuig, dat bestand is tegen de vele moeilijke omstandigheden die zich in de visserij kunnen voordoen. Er wordt reke ning gehouden met de grootte van de vangsten, van sardines tot tonijnen, die een gewicht van driehonderd kilo en meer kunnen bereiken. Tegenwoordig vist men wel op tonijn met zaknetten, waarbij dit jaar in Noorwegen vangsten van vijftig ton in één enkele worp zelfs heel gewoon waren. WAT „WATERVLIET" WACHT Voor de korfbalvereniging „Watervliet' zijn voor Zondag drie wedstrijden vastge steld voor de senioren-twaalftallen en Za terdag worden door de adspiranten ge speeld: Watervliet AOosthoek en Ooster- kwartierWatervliet B. Voor de reserve derde klasse K.N.K.B. gaat Watervliet 2 naar Wox'merveer om Groen Geel 3 te ontmoeten. Dit betekent op een zwaar en klein veld een moeilijke wedstrijd voor de Velsense spelers. Toch moet er met een hoog tempo te spelen voor Watervliet wiixst in zitten. Watervliet 2 vertrekt met de dames J. Kluft, G. Kluft, B. Koet, M. Demmers, H. Voerman, S. de Jong en de heren A. de Vries, T. Heistra, E. v. Lange, J. Stenvers, H. Mol en N.N. Watervliet 4 ontvangt Oosthoek 2 uit Haarlem en Watervliet 5 legt een bezoek af bij het Haarlemse Oosterkwartier 5. ADVERTENTIE plaatsen blijft drijven. De stuurhut is mid scheeps en heeft een noodstuurkoppeling over de achtersteven. Achter de stuurhut bevindt zich een cabine met huimte voor een draagbaar en accommodatie voor de eerste hulp aan gewonden. Deze hut is uit gerust met een fornuis en een drinkwater voorziening. In dit gedeelte van de boot staat ook een kleine afgesloten radiohut. Boven elk van de twee schroeven zijn rei nigingsapparaten geplaatst, die in uitge trokken stand de schroeven op elk ogen blik van alle vuil kunnen ontdoen. Voor de stuurhut, geheel onder de waterlijn zijn twee kleine dieselmotoren ingebouwd, die elk een capaciteit van 40 paardekrachten bezitten en volkomen onafhankelijk van elkaar werken. De uitlaat van de motoren loopt langs de alluminium mast, welke de gebruikelijke antennes en navigatielichten draagt. De Sir Godfrey Baring heeft een maxi mum snelheid van 8.5 knopen en een actie- radius van 100 mijl. De boot is tot in de kleinste détails zeer nauwkeurig afge werkt. Visserij- varia Onderonsje. Er was Donderdag heel weinig te beleven in de IJmuidense afslag. Slecfxts enkele hax-ingloggers met een totale aanvoer van 900 kisten en een eenzame kotter verzorgden de aanvoer van 950 kisten. De aangevoerde haring ging vlot van de hand met als hoogste prijs 21.50 en als laagste 11.70. De grote tong kon door de zeer geringe aanvoer nog iets hogere note- x-ingen boeken dan Woensdag: 2.70 tot 2.60 en de grove slips brachten het ook iets hoger: 1.26 tot 1.02 per kilo. Enkele aangevoerde kisten schol 2 gingen voor 59 tot 21 van de hand. De afslag was reeds vroeg in de morgen beëindigd. Stille dagen. Vandaag waren er al weer geen trawlers aan de afslag. Enkele kotters en haringloggers brachten geringe vangsten aan. Ook voor Zaterdag zijn er geen trawler-aanvoeren te verwachten. Wel wordt nog de Katwijk 9 met 500 kisten kanaalharing verwacht. Haringjagers. Nu de vangsten gering en de prijzen van de verse haring goed zijn, nemen verscheidene loggers, die thans in Het Kanaal vissen de haring van elkaar over om de waar zo gauw mogelijk aan de afslag te brengen. De afstanden voor het thuisbrengen van 150 a 200 kisten zijn per- schip niet lonend en dit verlate „jagen" is dan ook de beste oplossing. Uit en thuis. 6 December kwamen binnen: UK 2, IJM 24, RO 3, KW 123 met reparatie, UK 57 (naar binnen), UK 202, IJM 230, GDY lpè. 7 December kwamen binnen: IJM 73, VL 83, 166, KW 12, Z 44' 466, 467, BOU 33, Z 453, VL 70. Naar zee en naar binnen vertr. 6 Dec. KW 28, VL 74, KW 59, 123, UK 105, 68, 2, 202, 57, EH 20, RO 53, IJM 60, KW 2 (naar b). HD 79, KW 76. 7Dec. vertr. UK 31 (naar binnen). In veilige haven. Donderdag zochten een aantal Belgische vissersvaartuigen hun toevlucht in IJmuidens vissershaven voor het slechte weer. Het waren de Z 447, 466. 467, BOU 33 en Z 453. Pools nieuws. Van de Poolse vloot kwamen te IJmuiden binnen de GDY 108 en de GDY 110. De Hoop op honk. Donderdag kwam de trawler „De Hoop" weer in IJmuiden binnen. Het schip dat enige tijd in Duits land voor reparatie lag, hreeft claar een voorlopige reparatie ondergaan en zal, al vorens weer naar de visserij te vertrekken, hier verder- gerepareerd worden. Opbrengsten. De VL 83 besomde Don derdag 3490 en de VL 166 2980. Liever haring. Deze week zijn een 15-tal der grootste schuiten der Urker kottervloot naar het Engelse kanaal ver trokken om haring te vissen. Op de aanvoer van platvis heeft deze ommezwaai in deze tijd van toch al schrale visaanvoer geen onbelangrijke invloed. De kottters lossen elke dag de verse haring in Breskens. Dikkoppen. Door vlet- en hengel- vissers wordt op en bij de IJmuider Zuid- pier gul en zelfs een enkele kabeljauw ge vangen. Vooral de broodvissers zien, met de huidige goede prijs voor kabeljauw, hun moeite meermalen goed beloond. MARKTBERICHTEN 7 December 1950 Prezen Gr. tong 2.75—2,60; gr.m. tong 2,28—2,03; kl.m. tong 1,98—1,82; kl. tong I 1,50—1,23; kl. tong II 1,261,02, per kg. Kl. schol II 5921; schar 35; v. haring 21,50—11,70, per 50 kg. Aanvoer 13 kisten tong en tarbot, 12 kisten schol. 1 kist schar, 920 kisten haring. Totaal 946 kisten. Besommingen Verse haring: VL 83 f3490; VL 166 f 2 KW 12 f960; IJM 230 f530. THALIA (Het theater met de beste films) vertoont VRIJDAG 8 Dec., 8 uur, ZATERDAG i) en ZONDAG 10 Dec., aanvang 7 en 9.15 uur DE GRANDIOZE VLIEGFILM HAVIKSNEST (FIGHTER SQUADRON) in technicolor met EDMOND O'BRIEN - ROBERT STACK - JOHN RODNEY. Groots, meeslepend en avontuurlijk van de eerste tot de laatste meter, met originele gevechtsopnamen, door de Amerikaanse luchtmacht voor deze film ter beschikking gesteld. Toegang 18 jaar. MAANDAG 11, DINSDAG 12 cn WOENSDAG 13 DECEMBER - 8 UUR: PATRICIA ROC - ROSAMUND JOHN in IK GAF MIJN KIND WEG Wie van ons krijgt het kind. waar wy beiden zo veel van houden Een ontroerend filmwerk met een pro bleem, dat de wijsheid van een Salomo vereist Toegang 18 jaar. ZONDAG 10 Dec.. MATINEE 3 uur vertonen wij CASSIDY IS OPSTANDIG Een spannend Wild-West-verhaal met WILLIAM BOYD. SCHEEPVAART Dezer dagen is het Nederlands Detachement Verenigde Naties in de haven van Poesan aangekomen. Leden van de Patriottische Vrouwenbeweging, onder leiding van de echtgenote van Poesans burgemeester, verwelkomen de Nederlanders met- bloemen op de kade. Alblasserdijk, pass. 6 Flores. Algenib. 6 v. Recife n. Paranagua. Alkaid, G v. Las Palmas n. Recife. Alnati. 6 bij Teneriffe. Amstelkerk. 5 v. Dakar n. Freetown. Amstelland, pass. 6 Fernando Noronha. Amstelstad. 6 te Suez. Axeldük, 6 te Baltimore. Aalsdijk, 6 v. Havanna n. BrownviHe. Almkerk, 7 v. Port Said n. Genua. Ariaane. 6 te Leixoes. Amlas, 6 v. Livorno n Genua. Aagtedijk, 6 500 m. O NO Flores. Aldabi. ter hoogte Kp. St. Vincent. Alderamin. 6 3300 m. W. Fernando. Andijk, 6 600 m. O. Bermuda. Arkeldijk. 6 375 m. O.t Z. Kp. Race. Arundo, 6 130 m. N.NO. Rio Grande Averdijk, 6 te Hamburg. Amstelvaart. 8 te Alexandria verw Barendrecht, pass. 6 Azoren. Bennekom, pass. 5 Beachyhead, Bloemfontein, pass. 6 Kp. Verde. Blommersdijk. 7 v. Antwerpen. Blitar. 6 150 m. N.NO. Finïsterre. Britsum, 6 Noord v. Minorca. Caltex Pernis. pass. 6 Ouessant. Caltex The Hague. 6 v. Suez. Caltex Utrecht, pass. 6 Gibraltar. Clavella, pass. 6 Masirah eil. Cyrenia. 5 te Aden. Caltex Delft (t), pass. 6 Finisterre. Castor, 6 v. Port au Prince n. Inagua. Chama (t), 6 475 m. ZW. Flores. Corilla (t). 6 775 m. ZW. Faval. Congostroom, 6 v. Takoradi n. Grand Cess. Dalerdijk, 6 te Los Angeles. Drente. 3 v. San Francisco te Portland. Dulvcndijk, 6 v. Cristobal. Delfshaven. 6 190 m. Z. St. Vincent. Duivendrecht (t). 6 270 m. ZO. Recife. Edam. 5 te Philadelphia. Esso Amsterdam, pass. G Mona Passage. Esso Den Haag, pass, 7 Sombrero eil. Eimina, 7 v. Takoradi te Lagos verw. Ena (t), G 850 in. O.NO. Sombrero. Fehpes (t), 1 v, Saigon n. Haiphong. Garoet, 7 te R'dam v. Djakarta. Groote Beer, 6 pass. Makassar. Grootekei-k, 5 v. Durban te East London. Hector. G te Saioniki. Hecuba, 7 v. Punta Cardon. Heelsum, 6 475 m. W. Flores. Hestia, G 740 m. O.NO. Sombrero, Ilos, 6 v. Caracol te New York verw. Indrapoera, pass. 6 Gibraltar. 10 12 u. verw. Rotterdam. Jagers Fontein, pass 6 Kp. Guardafui. Jobshaven, 6 150 m. O. Madeira. Jupiter, pass. 6 Kp, St, Vincent. Kertosono. pass. 6 Messina. Kota Agoeng, 6 rede Belawan. Kota Baroe, 6 v Singapore n. Makassar. Khpfontein, 6 te Durban. Kelbergen, pass. 6 Burlings. Kieldrecht., 7 te R'dam. Lawak, 4 te Vancouver v. Calcutta. Laurenskerk, 7 te Aden. Lemsterkerk, pass. 6 Ouessant. Loenerkerk. 6 te Khorromshar. Lutterkerk, 6 v. Marseille n. Genua. Lieve Vrouwekerk, 7 v. Genua n. Antwerpen. Luna, 7 v. A dam n. Levant. Leersum, 6 v. Mobile te Jacksonville. Larenberg, pass. 6 Algiers. Lissekerk, 8 verw. Colombo. Lucita (t), 6 v. Heysham n. Greenock. Lemsterkerk. pass. 7 Dover. Murena. 6 bij Kp. Bougaroni. Mirza, pass. 6 Billiton. Macuba, 7 te Curasao v. Stanlow. Madoera. 7 te Djeddah. Metula (t). 6 100 m. N.NO. Massawa. Musi, 6 800 m. ZO. Dondrahead. Nestor, pass. 7 Finisterre. Noordam, 6 825 m. O. Kp. Race. Nigerstroom. 7 te Antwerpen. Noord wijk. 7 verw. Cabarièn. Notos. 4 v. Cape Haitien n. Port au Prince. Overysel, pass. 6 Kp. Degata n. Marseille. Oberon, pass. 6 Noord v. Santo Domingo. Prins Mauri is. 6 v. R'dam n. Valencia Prins Joh. W Friso. 5 v. Montreal n. Antw. Papendrecht. 6 te Port Said. Pprontls. 5 v. Belawan. Prins Willem v Oranje, 7 550 m. O.NO. Kp. Race Prins Willem II. 6 714 m. O. Philadelphia. Prins Willem V. 5 530 m. O. Kp. Race. Pygmalion. 7 te Hamburg. Rempang. 6 v. Djakarta n. Semarang. Ridderkerk, pass. 7 Gibraltar. Riouw. 6 te Port Said. Roepat, pass, 6 Suez. Rossum, 6 v Setubal n. Vlaardingen. Rotula, G te R'dam v Le Havre. Radja, 6 325 m. ZW, Ascension eil. Rynkerk. 8 verw. Colombo. Slamat. 6 v. Calcutta n. Rangoon. Stad Breda, 6 te Los Angeles v. Curagao. Stad Haarlem. 6 v. Ancona n Sfax. Stad Maastricht, 6 Gibraltar. Stad Schiedam, pass 6 Ouessant. Straat Soenda, 2 te Buenos Aires. Sarangan. 7 v. Port Said. Somersetshire, 6 v. Ceylon n. Port Said. Schie, 6 100 m. Z. Jacmel. Sibigo, 6 te Sibolga. Stad Arnhem, 6 100 m. N.t.O, Finisterre. Stad Leiden. 8 verw. Brisbane v. Montreal. Stad Vlaardingen. 6 v. Narvik te Emden. Schiedijk. 6 te Houston v. Galveston. Tabian. pass. 6 GuardafuL Tegelberg. 6 v. Singapore n. Mauritius. Talisse. pass 6 Minicov. Teiresias. 30 Nov. te Djakarta. Tjikampek, 5 v. Yokohama n. Buenos Aires. Tabinta. 10 18 u. verw. IJmuiden v. Djakarta. Telamon, 7 v. New York n. Aruba. Themisto. 6 v. Tampa n. Galveston. Veendam, 7 13 u. verw. Hoek v. Holland. Venus. 7 v. Izmir n. Limassol. Van Riebeeck, 7 v. Djakarta te Singapore. Van Riemsdijk, 8 verw. Makassar. Winsum, pass. 6 Burlings. Weltevreden, verw. 7 v. Colombo. Waal. 6 v. Maracaibo n. Jacmel. Westerdam. 6 500 m. O. Kp Race. Waibalong. 8 v. Singapore te Sibolga verw. Zeeland (SSM), 6 v. Londen n. Blvth. KLEINE VAART Ary Scheffer. 6 v. La Pallice n. A'dam. Blue Boy. 6 ie Slikkerveer v. Pourtsmouth. Barendsz, 7 v. Zaandam n R'dam. Birmingham. 6 v. R'dam te Kingslynn. Carpo, 7 te Drogheda. Constant. 6 v. Dieppe n. Grimsby. Davina Goekoop. 6 te Delfzijl v. Borga. Dacapo. 5 v. Bilbao te Casablanca. Deni. 7 v. Hull n. Berwick. Ehsa, 4 v. Port Lyautey te Marseille. Express, 7 v. Kingslynn n. Middlesbro. Flandria. 6 v. Antwerpen te Le Havre. Frederik, 6 v. Cuxhaven. Hellevoetsluis, 6 nog te Brunsbuttel. Hagno. 6 te Dublin. Hast V. 6 v. Garston te Dublin. Heemkerk, 6 v. R'dam te Rostock. Hoogland. 7 pass. Brunsbuttel n. de Theems. June. 6 v. Par n. Gent. Kemphaan, 5 v. Londen n. Lerwick. Maartje 6 v. Gefle n. Honfleur. Matar, 6 v. Sables d'Olonne te Bordeaux. Mirfak. 4 v. Saffi te Port Lyautey. Mizar. pass. 7 Borkum. Nijenburgh. 7 v R'dam te Stockholm. Rose Marie. 7 v. Kopenhagen n. Malmo. Soemba, 6 v. Waterford te Swansea. Sian, 7 te Assens v. Vlaardingen. Seaham. 6 v. Grangemouth n. R'dam. Sandenburgh, pass. 7 Kp. St. Vincent. Timor, 6 v. Antwerpen te Palnacki, Viking, 6 te A'dam v. Cristinahamn,

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 7