3efbal in Kennemerland i^HOOVE Kort en Bondig Visserij- Vütiü Nieuw hoofdkantoor voor Beverwijks Gasbedrijf op komst Ulap' December' 1950 Vitesse speelde gelijk tegen ZSGO .„u koos Vitesse het voordeel van ij Het zotte direct een goede aanval h de midvoor een keihard schot fetlioor de lat werd gekeerd. Zonne- Yafde de terugspringende bal weer doch de verdediging van la' kon de bal tijdig wegwerken, r'v oldelljk zat Vitesse voor het doel r-tplub evenwel zonder succes. Ein- Bpunttc A. Valk na een goed op- L aanval f tlD i.iisclub kwam verwoed opzetten en ïïsvaarltike aanval op het Castn- fil maakte de middenvoor van ?0. i it brak aan met 1—1. „hervatting volgde een zeilde spel- Mar en weer werden gevaarlijke Qpnezet, doch de elftallen konden Souriten. Toch dachten de wc mid- Vitesse te zien scoren, doch zijn 1« rakelings naast. In de stand verandering meer. it de modder en regen was het een mi prettige wedstrijd. Strijden van dc lagere elftallen ante werden alle afgelast. DEM klopte DTS .wedstrijd D.E.M—D.T.S. is voor de in een overwinning geëindigd. Kï (3-0) laten omtrent het ^verschil weinig twijfel, maar hacl Ihoede van D.E.M. ook nu wat meer Sivitéit aan de dag gelegd, dan zou 5re hoger zijn geworden. had de achterspeler Span middenvoorplaats opgesteld. De •vasnog geen tien minuten oud, toen lier wegens een blessure het veld 'verlaten. De scheidsrechter besliste et een „oud geval" was zodat hij geen Ier toestond. Met tien man moest de strijd voortzetten. Ondanks deze ieao bleef D.E.M. toch de sterkste, •er opende de score en De Boer maakte i» voor rust 2—0 van met een zeer doelpunt. der de pauze kon men de scheidsrech- toch een invaller toe te staan; 8n viel in. D.E.M. speelde tech- veel beter, doch vergat daarbij te Alleen De Boer doelpuntte rust nog een keer. KW—De Kennemers 22 i Kennemers is nog steeds ongeslagen in Krommenie tegen KVV dit fraaie record overigens wei zeer belaagd en de Beverwijkers zullen met het gelijke spel (2-2) onge- eid wel tevreden zijn. Zij hebben er het' begin tot het eincle hard voor werken, zoals trouwens ook hun daartoe tegen de sterke kop- wel verplicht waren. Het uiterst de veld vroeg speciale eisen aan tech- en uithoudingsvermogen. Tot twee- toe heeft De Kennemers zich voor de gesteld gezien een achterstand in te De eerste maal was dit het geval, Bak na een kwartier van een misver- i in de. zo goede verdediging der Be- :ijkers profiteerde en KVV met een schot de leiding bezorgde. Nog vóór scoorde Jansen met een fraaie uit een hoekschop van Stek een 0KAnt>; en minuten-na de hervattmg .we.vd -een. i schop enkele meters •buiten-..het. straf- pgebiecl :de 'bezoekers noodlottig-. Mid- Schaaper trachtte deze met zijn d te keren. De bal verdween echter via everwijker in het doel. De Kennemers daarna voor een gelijk spel moeten Eerst om 'het te bereiken en daar- het te behouden. De gelijkmaker nog vrij spoedig. Toen H. v. d. jn het strafschopgebied door de doel- i van KVV werd vastgehouden, kreeg aaper gelegenheid zijn onvrijwillige aan het tweede doelpunt der weer goed te maken, een gelegen- I, die hij dankbaar gebruikte, waardoor 2:2 werd. CSV verloor oefenwedstrijd S.V, heeft een vriendschappelijke wed- ;d gespeeld tegen W.F.C. De Castricum- 3 hadden op de linkshalfplaats H. Velt- ien opgesteld en in de voorhoede speel- Hartog op de linksbinnen- en A. op de rechtsbuitenplaats. Wormerveerders waren voor de rust i sterker, hetgeen tot uitdrukking kwam der doelpunten. Het verband in het elf van C.S.V. was in die periode totaal Het bleek dat verschillende spelers in staat zijn aan wedstrijden van .eerste mee te doen. Ne pauze was C.S.V. herhaaldelijk ir het doel der gasten. Na ongeveer acht doelpuntte C. Boot uit een scher- voor het doel van W.F.C., doch scheidsrechter annuleerde dit doelpunt «es buitenspel. Jat C.S.V ook probeerde, tot doelpunten ijin het niet. In de voorhoede speelden «horst en B. Icke een zeer goede partij C. Bleij en H. Jacobs waren in de ach- op dreef. öe voorhoede der gasten was zeer sterk, ml de uitvallen van de links- en rechts- tón waren bijzonder snel en gevaarlijk, «adag zien wij CSV in de thuiswedstrijd ■iia ZW liever in de oude opstelling pjineri. Velsen speelde gelijk tegen Alkmaarse Boys Velsen heeft de altijd lastige uitwedstrijd bij Alkmaarse Boys niet volledig in zijn voordeel kunnen beslissen al zijn daartoe de kansen wel aanwezig geweest. Vooral in de eerste helft heeft Velsen een goede par tij gespeeld, maar het uitstekende verdedi gen van doelman Kramer heeft een grote voorsprong in de weg gestaan. Het bleef tot rust bij 10 voor Velsen door een goed doelpunt van de nieuwe linksbuiten Don ker, die een uitstekend debuut maakte en waarvan de voorhoede van Velsen nog veel plezier zal kunnen beleven. Ook in de ach terhoede klopte het ditmaal goed en tot aan de rust kon Velsen cle 10 voorsprong handhaven. Vrij spoedig in de tweede helft werd het 11 dank zij een voorzet van Admiraal, waarna de bal via het hoofd van Dernmers in het doel verdween. Uit een strafschop kreeg de thuisclub een voorsprong. De voorhoede van Velsen zette talrijke aanvallen op. De linkervleugel DonkerBakkum bracht het Alkmaarse doel in gevaar. Doelman Kra mer was op dreef. Tenslotte zag Donker kans hem te passeren (22). In de resterende tijd was Velsen sterker zonder dat Velsen het nog tot doelpunten kon brengen. BINNENLAND In het Jan Pesynhofje te Leiden is Zondagmorgen namens de „Franklin Delano Roosevelt Warmsprings Memorial Commis sion" een plaat overhandigd, waarin ter 'weerszijden van een opdracht van deze commissie de beeltenis van president Roose velt en een afbeelding van zijn sterfhuis, thans het Warmsprings Memorial, zijn aan gebracht. Het Jan Pesijnhofje is in de 17de eeuw gesticht door Maria de Lannoy. wier naam in latere geslachten is blijven voort bestaan en als tweede voornaam door Roosevelt (Delano) is- gedragen. Deze fami lieverwantschap werd aanleiding voor deze aanbieding. In de staatsmijn Emma heeft zich een ongeluk met dodelijke afloop voorgedaan. Toen de ongehuwde 20-jarige R. G. Marcus uit Treebeek met een boormachine aan het boren was, wond zijn loshangende halsdoek zich om de draaiende boorstang, tengevolge waarvan M, door verstikking om het leven kwam. De Ancient Order of Foresters in Nederland en België, die 70 jaar geleden werd opgericht, vierde Zaterdag feest in de hoofdstad. Zaterdagmiddag recipieerde het hoofdbestuur van de Subsidiary High Court NederlandBelgië in het Indisch Instituut. Zaterdagavond gaf in de stadsschouwburg het Amsterdams Toneelgezelschap voor de leden een besloten voorstelling van „De getemde Feeks". Een cabaretvoorstelling in Krasnapolsky besloot het feest. Volgens een mededeling van een der directeuren van de „Svenska Kullagerfabrie- ken" te Gothenburg is aan de Zweedse overheid vergunning gevraagd om honderd gespecialiseerde vakarbeiders uit Nederland te laten overkomen om hen in de bedrijven te Gothenburg te werk te stellen. Dr. H. M. Hirscüfeld, die onlangs in Parijs plotseling ziek werd, is inmiddels in zoverre hersteld, dat hij zeer binnenkort naar ■Nederland zal terugkeren. Dr. Hirschfeld zal voorlopig enige tijd rust houden voordat hij zi|n werkz'aamhedeh;heryat. Een kouwelijke hond sleepte in een wo ning in de Roelofsstraat te 's Gravenhage zijn mand zo dicht bij de kachel, dat de mand vlam vatte. Een vloerkleed en de mand verbrandden, de hond wist tijdig weg te komen. In Steenderin is de bekisting van een dijk langs de uiterwaarden bezweken', waardoor ongeveer honderd hectaren land zijn overstroomd. Nina Davidnova gaat terug naar de Sovjet-Unie Naar te Brussel met betrekking tot het 13-jarig Oekrainse meisje Nino David nova nog wordt vernomen, zou het kind pas op 29 November van dit jaar met een convooi van 24 andere jongens en meisjes uit Duitsland naar België zijn gekomen. Men acht het te Brussel niet uitgesloten dat de Sovjet-Russische ambassade te Brussel de Belgische regering zal verzoe ken deze kinderen, voorzover zij van Russische nationaliteit zijn, door bemidde ling van de Sovjet-Russische ambassade te repatriëren. De kinderen, die de wens te kennen geven in België te willen blijven, zouden onder een gezamenlijk voogdij schap van Caritas Catholica en de Sovjet- Russische ambassade komen te staan. Nina Davidnova is in de gelegenheid gesteld gedurende twee uur met haar pleegmoeder alleen te zijn. Zij gaf echter duidelijk te kennen niet met deze te wil len vertrekken. De Belgische regering blijkt intussen in dit geval heel moeilijk tussen beide te kunnen komen. Volgens de letter van de wet blijkt de organisatie Caritas Catholica zelfs door de Sovjet-Russische ambassade vervolgd te kunnen worden, omdat deze organisatie verzuimd heeft bij het Sovjet- Russisch consulaat aangifte te doen van het verblijf van een minderjarig Russisch kind in België. 1 hé zicht v -Ze m- de 0rond- 0m vier uur 's naclns wilde de Corneliain duisternis en fe haven binnenvaren toen zij te dicht op de kant kwam en omhoog stuurman Van Beelen neèmt vanaf de wal de positie van zijn schip op, Bij boerderijbrand 28 koeien in de vlammen omgekomen In de afgelopen nacht is te Zeyen in de gemeente Vries (Dr.) de boerderij afge brand van de heer J. H. van Dalen. Hierbij kwamen 28 koeien om het leven en ging de gehele oogst verloren. Van cle inboedel kon niets gered worden. De inwonenden moes ten zich in nachtkleding in veiligheid, stellen. De brandweer van Vries kon tegen de vlammenzee vrijwel niets uitrichten, HET MIDDENSTAND-EXAMEN Niet één, maar 47 „oudste" gediplomeerden kregen een boek Er is een storm van verontwaardiging opgestoken onder de ouderen die dit jaar geslaagd zijn voor het middenstandsdiplo ma. De 42-jarige heer J. Wisman te Hee renveen heeft, zoals gemeld is, van minister Van den Brink een boek gekregen omdat hij de oudste candidaat was die dit examen dit jaar heeft afgelegd. Dat beweerde 'al thans het ministerie van Economische Zaken. Maar nu blijkt dat er veel andere, candi- daten zijn onder wie zelfs stoere zesti gers die na noeste studie het diploma hebben behaald. Het ministerie van Eco nomische Zaken heeft nu de oplossing van het misverstand gegeven. Er zijn in 47 plaatsen examens afgenomen en de oudste geslaagde van elk dezer groepen heeft een boek gekregen. Waarom het ministerie in zijn publicatie alleen de heer Wisman heeft genoemd blijft echter nog een raadsel. De „Jan van Galen" zal zo nodig de „Evertsen" aflossen Het ligt in de bedoeling Hr, Ms. torpedo- bootjager „Evertsen", clie thans in de Ko reaanse wateren opereert, in het komende voorjaar te doen aflossen door Hr. Ms. tor- pedobootjager „Jan vair Galen". Dit schip ligt op het ogenblik in Den Helder. Deze aflossing is evenwel afhankelijk van de militaire situatie op Korea. De .Evertsen" zal in het voorjaar worden af gelost indien de „Jan van Galen" dan nog een taak wacht in de Koreaanse wateren. Passagierslijst „Cameronia" Op onze kantoren ligt ter inzage cle passagierslijst van het troepentransport- schip „Cameronia" dat op 28 November .ut Tandjong Priok is vertrokken. Het schip wordt omstreeks 24 December in Rotterdam verwacht. ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De datums, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Naar Indone sië: s.s. „Ascanius" (15 Dec.); naar Nieuw Guinea: m.s. „Borneo" (4 Jan.); naar de Nederlandse Antillen: s.s. „Boskoop" (14 Dec.); naar Suriname m.s. „Hersilia" (21 Dec.), Burgerlijk© stand HAARLEM, 9 December 1950 ONDERTROUWD: 9 Dec., D. Bergsmaen S. 'N. ROUW,.-'. GEHUWD: 9 Dec., J, J. F. F; de Haan en FI. van Dam, BEVALLEN van een zoon: 7 Dec., G. M. de GastSerné; J. M. ten KleijDiender; 8 Dec.. FI. M. Lemmers—van der Lans. BEVALLEN van een dochter: 8 Dec., H. J. Rotde Jong; A. J. Swensvan der Hoeven; M. H. Florisson.—,van Poeteren; 9 Dec., A. M. Verbaan—Geerlings; H. J. M. Verhappen— Straathof; G. C. Kouwenbevgvan der Erf. OVERLEDEN: 7 Dec., D. Roepert, 63 j„ Hazepaterslaan; 8 Dec., J. T. P. Pijnaker, 32 j., Schermerstraat; J. L, Sterk, 77 j„ Haze- paterslaan; A. Groeneveld. 1 d., Pieter Kies- straat; E. van Steijnen, 83 j., Schotersingel, Weinig aanvoer, dure vis, De aanvoer van de kotters en een enkele logger, welke Zaterdag aan cle afslag waren, bedroeg ruim 200 kisten, zodat alle noteringen aan de hoge kant bleven en voor verschillende soorten vis zelfs nog hogere prijzen wer den gemaakt clan in liet begin der week. Zo werd voor enkele kisten grove schol niet minder dan 85 betaald, kleinmiddeischol bracht het lot- 75, schol I tot 61 en de Kleine schol II varieerde van 36 tot 66 per kist. Zelfs writing vond kopers voor f 30 per kist. De grove tong was weer iets hoger in prijs met 2.80 per kilo en ook cle grove slips kreeg goede afname tegen 1.35 per kilo. Met de haring was het minder goed, de kwaliteit Jblesek niet erg mooi te zijn, waardoor de prijzen voor deze soorten terugliepen tot 11.60 per kist. Voor goede kwaliteiten werden nog noteringen ge maakt van ten hoogste 15 per kist. De totale aanvoer van cle Zaterdagmarkt be liep ruim 2600 kisten, waarvan 2400 kisten haring, 120 kisten fijnvis en 40 kisten schol. De opbrengsten. De KW 48 was Zater dag de hoogste aanvoerder der havinglog- gers met 8200. Ook de KW 76 maakte een mooie reis, door 7200 te besommen. Bij de aanvoerders van de verse- vis was dit maal de KW 84 de hoogste met 3540, Bij de kotters was de KW 10 de beste met 3070. De aanvoer van vandaag. Voor de vroege beurt losten cle Haarlem met 400 kisten schelvis, 80 stijve kabeljauw, 130 kisten gul en kabeljauw, 360 kisten ma kreel, 100 kisten koolvis, de Antje met 175 kisten schelvis, 25 kisten gul, 20 kisten platvis, 70 kisten stokkebit en 80 stijve kabeljauwen en de Chénévière met 150 kisten schelvis, 60 kosten kabeljauw en koolvis, 70 kisten wijting, 30 kisten radio, 40 kisten poon -en 80 stijve kabeljauwen. Verder waren voor de vroege lossing nog 5 haringloggers aanwezig met 300 kisten haring. Voor de late beurt losten 11 kotters met een gezamenlijke aanvoer van 354 manden en 18 loggers met een totale aanvoer van 471 'manden ton, 47 manden grote schol, 228 manden middel- en kleine schol, 82 man den wijting, 42 manden tarbot, 10 stijve kabeljauwen en 10 kisten diversen. Voor Dinsdag nog niets. Voor cle Dins- dagmarkt zijn op dit moment nog geen trawlers békend. Voor de Wo.ensdagmarkt zouden aan de hand der vertrekdata kun nen worden verwacht de Maria van Iiat- tum, de Thorina en de Sumatra, welke alle de 30e November naar zee zijn vertrokken. De KW ?A weer in zijn element. De KW 24, welke Zaterdagmorgen bij hoog water en dikke mist aan de kop van de haven aan de grond was gelopen en die assistentie kreeg van de KW 84, welke assistentie echter vergeefs was, is Zater dagmiddag omstreeks 5 uur bij goed tij op eigen kracht weer vlot gekomen. De KW 24 is daardoor vandaag inplaats van Zaterdag aan de afslag geweest. Van de haringgronden. 9 November kwamen binnen de KW 159 met 400 kisten verse, KW 147 met 100 kisten verse, KW 56 met 235 kisten verse, KW 39 met 650 kis ten verse, KW 73 met 700 kisten v.erse, IJM 75 met 540 kisten verse. Verder kwam bin nen de KW 127 „Karei Doorman", welke als jager dienst deed en de vangst van de volgende schepen meenam: KW 22, 45 en 168 en van zichzelf in totaal 800 .kisten vërse haripg. In en uit. 9 December kwamen bin nen: KW 10, 159, 84, 147. 189, 50, 155, 51, 104, 127, 53, 162, 24, 12, 64. 114, 128, 125, 89, 108, 91, 17, 107, 69, 2-27, UK 75, 105, 70, 81, 230, 240, IJM 262, 272, 9, 203. 11, 229, 32, 204, EH 20, BU 33, Z 24 (België), RO 9, 15, VD 60, 9. 10 December kwamen nog binnen: IJM 262, 75, KW 39, 73. 9 Decem ber vertrokken: UK 70, 81, EFI 20, UK 105, VL 70, Z 24, VL 83, 166, IJM 262. Pools nieuws. Van de Poolse vloot vertrok Vrijdagmiddag uit IJmuiden de GDY 108. Benaming van nieuw aan te leggen straten De raad van Beverwijk za aan een aan tal straten en lanen, die zijn ontworpen op de terreinen omsloten door de Grote Hout weg, de Alkmaarseweg, de Kuikensweg en de Arendsweg, de volgende namen ver lenen: Insulindestraat: voor de straat, die zal ontstaan ten Zuid-Oosten van en evenwij dig aan de Wijk aan Duinerweg en die de Westerlaan zal verbinden met de Laan van Kanaan; Javastraat: de eerste straat, die is ont worpen ten Noord-Oosten van de Schuur manstraat tussen de Wijk aan Duinerweg en de Insulindestraat; Sumatrastraat: de tweede straat alsvoor; Borneostraat: de derde straat alsvoor; Celcbesstraat: de vierde «traat alsvoor; Grebbcstraat: cle straat, clie is ontworpen tussen de Wilgenhoflaan en de Laan van Kanaan ten Noord-Westen van en even wijdig aan de Huiderlaan; Bergerslaan: cle brede laan, die zal ont staan in het verlengde van de bestaande Bergerslaan tussen cie Wilgenhoflaan en de Laan van Kanaiin, ten Noord-Westen van en evenwijdig aan cle Grebbestraat; Veldstraat: de korte straat, die de ver binding vormt van de Oostertuinen met de Laan van Kanaan en die evenwijdig aan en tussen cle Amazönestraat en de Grebber straat zal liggen; Tuinstraat: de verbinding van de Ooster tuinen met de Laan van Kanaan, welke evenwijdig aan en tussen de onder Grebbe straat en de Bergerslaan bedoelde straten of lanen zal komen te liggen; Peelstraat: die is geprojecteerd ten Noorcl-Oosten van en evenwijdig aan de Wilgenhoflaan als verbinding tussen de Grebbestraat en de Bergerslaan; Mocrdijkstraat: de tweede verbindings straat; Kortestraat: de korte straat, die de Rij- vordtlaan met de Wilgenhoflaan zal ver binden; Reïweg: het korte gedeelte van de in aanleg zijnde nieuwe weg, die cle Voor straat kruist en aansluit bij de driesprong; Zcecroft: het aan één zijde te bebouwen gedeelte van de nieuwe weg van de drie sprong bij de Relweg tot het Julianaplein (naar de oude naam, die het grote weiland in Wijk aan Zee eeuwenlang heeft ge dragen). Cliché-vragen van communistische zijde Het communistische lid van de Bever- wjjkse raad de heer J. Zuidersma heeft B. en W. de volgende vragen gesteld. 1. Is uw college niet van mening, dat een Kerstgratificatie voor het gemeenteperso- neel en de door de dienst van Sociale Za ken ondersteunden een welkome en nood zakelijke tegemoetkoming zal zijn, om op gepaste wijze de feestdagen te kunnen vieren? 2. Heeft uw college reeds overwogen deze gratificatie toe te kennen? 3. Zo niet, is uw college dan bereid maat regelen te treffen aan het personeel in dienst van de gemeente een gratificatie te verstrekken? a: voor personeel met week loon, een extra weekloon; b: voor perso neel met maandloon, 2 van het jaarloon? 4. Aan door de dienst van Sociale Zaken ondersteunden een dubbele onder steuning? Daar dezelfde vragen al zijn opgenomen in het verslag over de begroting 1951'; kun nen B. en W. volstaan met verwijzing naar de Memorie van Antwoord óp de begroting., Bovendien een halve ton voor meter-installaties In de raad van 27 Februari werd een credietb eschikbaar gesteld voor de bouw van een installatie voor gasberging en daarbij behorende werken. Zoals in een eerdere voordi-acht is toegelicht, werd in het toegestane bedrag begrepen 25.000, voor de bouw van een nieuwe meterkamerj welke voorziening eveneens urgent was en toen in het gehele plan kon worden opge nomen. Aangezien de werkzaamheden toen geen verder uitstel gedoogden en de inrichting van de nieuwe kamer een punt van nader onderzoek moest uitmaken, kon voor de bedoelde inrichting nog geen bedrag in de berekeningen worden opgenomen. Met betrekking daartoe delen B. en W. de raad thans het volgende mede: Het is mogelijk gebleken, door uitbrei ding van de gasbergingsruimte, voorlopig met de bestaande voedingsregulateur en de gasmotor (Deltamotor) voor meting van het ingekochte gas te volstaan. De nieuwe kamer is zodanig g'epropecteerd, dat later toestellen van grotere capaciteit kunnen worden ingebouwd. Echter zal moeten worden aangeschaft een nieuwe stadsclrukregulateur, omdat het aanwezige toestel te klein is geworden. Dit laatste toestel kan worden overge plaatst naar Castricum, omdat het aldaar aanwezige ook al te klein is. Tenslotte is aanlegging en verzwaring van enkele leidingen op het terrein nood zakelijk. De kosten van een en ander zijn geraamd op 50.000, Door de toevoeging van de gemeente Castricum is het Beverwijkse gasverzor- gingsgebied aanzienlijk uitgebreid. De uit breiding van de bebouwing binnen het ver zorgingsgebied is reeds eveneens, niet on aanzienlijk; met verdere uitbreiding van de bebouwing moet rekening worden ge houden. Tenslotte valt in dit verband te wijzen op de toenemende afgifte van gas voor industriële doeleinden. Al deze fac toren hebben er toe geleid dat de outillage van het bedrijf, welke in de vóór-oorlogse jaren werd opgebouwd, in veel opzichten ontoereikend is geworden. De urgentie van de boven aangeduide voorzieningen is hier mede, naar de mening van ons college, vol doende toegelicht. De plannen, welke thans gereed zijn gekomen, omvatten de stichting van een nieuw kantoorgebouw op het bedrijfs terrein aan de Nieuwe weg. Daarin zijn onder meer geprojecteerd vertrekken voor de directeur, voor de technische ambtenaren, voor de administratie, ar chief, kluis en laboratorium. De kosten daarvan, de volledige inrichting daar onder begrepen, worden geraamd op 166.000,—. Het plan voorziet voorts in de verande ring van de inrichting van de thans in gebruik zijnde kantoren tot ijk- en repara tie-afdeling en werkplaats. Het ijken en repareren van de gasmeters kan thans niet door het bedrijf zelf worden verricht. Op zending van de meters naar een fabriek is nodig, waarmede uiteraard grote bedra gen gemoeid zijn. Een eigen inrichting voor het verrichten van deze werkzaamheden zal een financieel voordeel betekenen. Tenslotte zal de werkplaatsruimte kunnen worden vergroot en een schaftlokaal, dat thans niet aanwezig is, ingericht. De kosten van deze voorzieningen zijn begroot op 22.000,—. De omschreven voorzieningen betekenen een verhoging van de jaarlijkse lasten met ruim 11.000,—. BENOEMINGEN ONDERWIJZEND PERSONEEL In verband met het aan de heer W. de Hoop verleende eervol ontslag, is ter voor ziening in de vacature van hoofd van de Emmaschool in Beverwijk (openb. school voor buitengewoon lager onderwijs) de volgende voordracht opgemaakt: 1. K. R. Groot, onderwijzer aan een school voor buitengewoon lager onderwijs in Gouda; 2. C. P. J. van der Hooft, onderwijzer aan een B.L.O. school in Rotterdam. Vervolgens dient te worden voorzien in een vacature van onderwijzeres aan de Julianaschool, hoofd de heer S. W. Dok- kum, in verband met het aan mejuffrouw J. T. A. A. Verhagen verleende eervol ont slag. Gelet op het advies van het hoofd dei- school is hiervoor de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mevrouw F. van Putten, thans in tijde lijke dienst werkzaam aan de Openbare lagere Wilhelminasehool in Beverwijk, wonende in Bloemendaal; 2. Mejuffrouw J. H. Hamstra, onder wijzeres aan de openbare lagere school in Broek op Langendijk, wonende in Heiloo. IJmuiden Stormvogels verspeelt een punt zonder te spelen Voor Stormvogels was gisteren geen wed strijd vastgesteld en toeh verspeelden de blauw-witten in de afgelopen week één winstpuntje, doordat de protest-commissie een door Vriendenschaar ingediend protest toewees en de uitslag van de wedstrijd VriendenschaarStormvogels van 12 ver anderd werd in 22. SCHEEPVAART Aldabi, 10 verw. Vlissingen. Alm dijk, 8 te Antwerpen, Amstellnnd, pass. 8 Bahia. Arnedijlc, pass. 3 W v. Flnisterre. Altair. 6 te Rio de Janeiro. Akkrumdijk, 9 v. A'dam n. Teneriffe. Algra.8 te Damman. Alioth, 9 v. Porto Alegre te Rio Grande. Aalsum, 8 500 m. Z, Kp. Palmas. Alblasserdijk. 8 300 m. ZW. Landsend. Alnati, 8 220 rn. W'.ZW. Kp. Blanco. Amsteldiep, 9 vevw. Hamburg v. Karlshamn. Arkelijk. 8 170 m. Z.ZW. Halifax. Agatha (t), 3 v. Plndju n. Manggar. Brltsum, 8 t.e Gibraltar. Baud, 9 te Soerabaja. Beniiekom, 8 235''m. O.NO. San Miguel. Bengkalis, 8 330 m. W.NW. Enggano eil. Caltex Leiden, pass. 8 Perim. Cnltex Utrecht, pass. 8 Kp. Flnisterre. Ceram, pass. 8 Perlm. Congostroom, 8 anker Grandcess. CottJca, 8 v, A'dam n. Demcrara. Cameronia, pass. 8 Guardafui. Cyrenia, verw 10 12 u. v. Port Said. Caltex Pernis (t), pass. 9 Gibraltar. Caltex Dell't (t), 9 verw. R'dam. Camphuys, 9 verw. Djakarta. Cistula (L), 8 v. Kielerkanaal. Dorsetshire, pass. 8 Kp. Bon Dolft, 5 te Cristobal. Drente, 6 te Seattle v. Calcutta. Dalerdijk, 8 v, Los Angeles. Dulvendrechf (t), 8 280 m. O.NO, Fernando Noronha. Douro, 5 te Cristobal. Esso Den Haag (t), 8 360 m, O.NO. Sombrero. Friesland, 8 v, Dunston te Londen. Grootekerk, 9 te Knapstacl. Hector, 8 te Istanboel, Hera, pass, 8 Sombrero, Haarlem, 9 v. Santiago de Caba te Kingston. Ilcelsum, 250 m. N. Flores. Helena, 8 700 m. ZW. Lissabon. Iiersilla, 9 verw. Puntn del Gada. HoBtla, 8 270 m NO. Martinique. Indrapoera, 10 12 u. verw. R'dam. Jupiter, 8 dwars oporto. Jobshaven. 8 120 ra. W- Kp, St. Vincent. Katwijk 8 40 m. NO. Bornholm, Kolbergen, 8 bij Kp. de Gata. Kota Agoeng, B rede Belawan. Laagkerk, 8 v. Cochin n. Bombay, Larenberg, pass. 8 Kp. de Gnta, Lomsterkerk, 8 te A'dam v. Basi'ah. Loppersum. 8 v. Djeddah. Limburg. 6 v. Barbados n, Laguaira. Llssekerk, 8 te Colombo. Langkoeas, 8 90 m. O. Malta. Leuvekerk, 8 te Basrah. Lieve Vrouwokcrk, pass. 8 Kp. San Sebastian. Mnrissa (t), 11 verw. Suez. Mentor, pass. 8 Banana. Manskerk, 6 te Lobllo. Macoma, pass. 8 Guardafui. Metula, pass. 8 St. Johns eil. Maasland, pass. 9 kp,. Verd. eil. Malvina (t), 9 v. Port Said. MeJlskerk, 8 te Genua. Mijdrecht (t), 8 v. Suez. Maas, 8 v. Nickeric. Manooran, 8 050 m- O.ZO. Kp. San Kogue. Murena ft), 8 125 m, O. Gibraltar. Musi, 8 250 m. W. Enggano eil. Omala, 8 v. Singapore n. Madras. Ondina (t), pass. 8 Malta, Oranjestad, 9 v. Curagao te Aruba. Ovenjsel, 9 te Genua, Prins Maurits, pass. 8 Ouessant. Prins Willem XI. 9 verw. Philadelphia v. R'dam. Prins Alexander, 8 v. Southampton n. St. John. Plnncius. 8 v. Bulelcng n. Soerabaja. Paula (t), 7 v Singapore n. Bangkok. Prins Frederik Hendrik, 8 180 m, O, Kp, Race. Radja, pass. 8 St. Helena. Rempang, 8 te Soerabaje, Riouw, 8 v. Suez n. Aden. Rufina, 6 te Barbados. Ruys, pass. 8 Diego Garcia. Rijnkerk, 8 te Colombo. Rijnland, 8 te Paranagua, Singkep, 8 v. Melbourne. Sliedreolit, pas, 8 Kp. de Gata. Scherpendrecht (t), 9 v. Port Said. Soestdijk, 8 rede Belawan. Sommelsdijk, 8 435 m, O. Bermuda. Stad Arnhem, 9 verw. Terneuzen v, Huelva. Stad Vlaardingen, 8 v. Emden n. Narvik. Sunetta, 9 verw. Kaapstad. Stanvac Talang Akar (t), 7 te Singapore. Teiresias, 7 v. Djakarta, Tjipondok, 6 v. Singapore. Tankhaven IX (t), pass. 8 Karimuh. Titus. 8 v. Bremen n. A'dam. Tomórï, 9 te Londen v. Antwerpen, Utrecht, 8 150 m. Z.ZW. punt Cuba. Venus, pass. 8 Rhodos, Van Riebeeck, 8 v. Singapore n. Belawan. Weltevreden. 8 200 m. O. Dondrahead. Westerdam. 8 600 m. W. SciUies. - Westland, 8 te Hamburg. Wlekehburgh, 8 v. R'dam n. Casablanca. IJsel, 6 v. Houston n, New Orleans. Zuiderkruis, 8 v, Djakarta n. R'dam. Zonnewijk, 0 te New Orleans. Schepen met repatriërenflen Uit Indonesië Cameronia, ca. 24 te R'dam. Cyremn, 16 te Marseille. Dorsetshire, 15 te R'dam. Groote Beer. half Dec. v. Soerabaja n. A'darm Johan v. 'Oldenbarnevelt, 3 Febr. v. Soerabaja n. Amsterdam. iMalloya. 28 te A'dam verw. örmonde. ca. 6 Jan. v. Djakarta, 31 Jan. te .Rotterdam. Ranchi, ca,, 20 v. Djakarta: 13 Jan. te A'dani.' Sibajak, ca. 16 v.' Djakarta; 11 Jan. te A'dam. Somersetshire, ca. 1 Jan. te A'dam. Tabinta, ca 11 te A'dam. Volendam, ca. 15 v. Djakarta, 13 Jan. te R'dam. Zuiderkruis, 8 v. Djakarta, 30 te R'dam. KLEINE VAART Bianca, 7 v. Casablanca n. Nantes. Birmnigham, 8 te Dover v. Kïngslynn, Confid, pass, 8 Holtenau. Constant, 8 te Grimsby v. Dieppe. Casablanca, 7 v, Nantes te Bordeaux. Elisa, 7 v. Marseille n. Casablanca. Eljo. 8 v. Marseille te Casablanca verw. Gaasterland, 8 v. Leith n, R'dam. Hada, 7 v, Huelva n. Estaque. Haslcerland. B v. R'dam te Harlingen. Heemskerk. 8 v. Rostock n. Gothenburg. Henriëtte. 8 v. Letrepovt n. Parijs. June, 8 te Gent v. Par. Hes, 8 te A'dam v-. Stugsund. Mulan, 8 v. Gothenburg n. Zaandam, Marïetje Bohmer, 5 v. Saffi te Agadir. Mirfak, 4 v. Port Lyautey n. Bordeaux. Oise, 8 te Parijs v. A'dam. Sambre, 9 te A'dam. Spora, 8 v. Casablanca te Port Lyautey. Veonenbuvgh, 9 v. R'dam te Aberdeen. Wim, 8 v. Grangemouth n. Newcastle. Na de in korte tijd zo populair gewórden Hoover Wasmachine presenteert Hoover weer een nieuw meesterstuk.... de Hoover Reiniger 119. Resultaat van jarenlange ervaring en degelijk ingenieurswerk. Vervaardigd in 's werelds grootste (speciale) s tofzu igerfa brieken. De nieuwste Hoover-cteatie, de 119, is verre weg de beste reiniger, die voor deze prijs te koop is. Sierlijk en duurzaam, handig en vooral ook... veelzijdig. De Hoover 119 doet veel méér dan een gewone stofzuiger: (1) hij KLOPT... (2) hij Veegt... (3) hij Zuigt! Het enige volmaakte systeemvoor een goede tapijtverzorging. Begin straks het nieuwe jaar met „een schone lei". Ga meteen naar de Hoover-handelaar en bestel NU! (Leveringsraogelijkheid beperkt.) BE5- 'WK KMC REINIGER D' Hoonrkhp, uw ■"kn zachtjes op «en kusseq lucht, door Jeu Agitator. Alleen z6 wortJ, tciirpt vernielende onder uit k" tajj, Slhaa,l' /fy'KLOPT..e*t tu/'Zeeft.e*i /u/2uéft- De Hoover Handelmaatschappij N.V; Falckstraat 15-29, Amsterdam-C

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3