NEDERLAND W 3 N T E R S' Rijper's bakkerij WONINGINRICHTING Kerstartikelen Rijdende winkel Omdat een portret viel werd een Santpoorts kinderhuis gesloten Luidsprekers Nederland Niewws grootste en modernste showroom Honderden slaapkamers, huiskamers, club- en bankstellen, „Pas-Toe" meubelen karpetten, tapijten, lopers enz. - Daar slaagt U zeker - ■nsdag 13 December 1950 Kwartje Naast de Lichthoeve" aan de Kwekers laan woonde een oud, gebogen mensje. Zij kwam zuster Kuyk op een goede dag j een kwartje brengen met de ivoorden; „Dat ka 'je elke maand van me krijgen, i meer kan er echt niet af'. Uit dit kwartje zijn 12.000 kwartjes j voortgekomen, die door het hele land i naar de Lichthoeve rollen, elke maand j weer. Want een kwartje per maand j kunnen velen missen voor een kind in de misère. Het oude mensje heette opoe Van der Heiden. Eigenlijk moest het nieuwe jongenshuis, s dat in Garderen uit deze kwartjes en uit de andere financiële steuntjes ge- bouwd wordt, deze Santpoortse naam j blijven bewaren. I r| SANTPOORT en de veluwe j;Jwe groei van de „Lichthoeve" „Je heide van Carderen SC -I is DERTIEN. Een blond en uit de kluiten geschoten, tenger kind met een «i verbeten mond, die niet gauw iets loslaat. Behalve tegenover Tante Mies 1 Lichthoeve", want die kun je alles vertellen en die begrijpt ook alles. Zij een kind bijna ten onder kan gaan door een kapot huwelijk, waar ze met Moertjes en zusjes voortdurend tot de strijdende partijen gerekend wordt. Hp moeder haar'man zwart maakt tegenover de kinderen en waar een sfeer 5 van wantrouwen en toenemende haat. Want Nel kent haar vader beter dan Uw, die zij moeder moet noemen. Nvan drie, opgepikt in een volkslogement, tegelijk met een baby van een paar '"''oud. Kinderen van een losgeslagen vrouw, verwaarloosd en aan de rand van tmf'een aardige meid geworden met diep-weg in haar hart de herinnering aan en aan vader vooral, die haar elke maand trouw komt op zoeken. Hansje speelt 3gt een blokkendoos en de kleinste scharrelt onhandig door de box. L zijn drie kinderen van de „Licht- de vereniging, die vroeger in Sant- ■•t gevestigd was, maar door de bezetter .Ven werd en nu in Garderen een 'huis heeft gevonden. Drie nieuwe «fcen zelfs, want sinds de Santpoortse ,n toen het werk van e de dames imeline Kuyk en Antoinette Verkerk in boerderij aan de Kwekerslaan begon, anderde er het een en ander, te naam „Lichthoeve" is gebleven en de «de zusters" zijn gebleven. Zelfs een van kinderen uit de eerste jaren is nog terug Jnden onder het koor, dat op de Veluwe de hoede der „Lichthoeve" is toever- uwd, maar overigens resteert er weinig Een portret viel. herinneringen natuurlijk. Aan die don- edag in Mei 1942, toen twee „Nederlan- s» en drie Duitsers de tot kindertehuis bouwde boerderij aan de Kwekerslaan jiendrongen en de accomodatie daar veel iimpel bevonden. En de vaderlandsliefde 1 te sterk. Om zulks waar te maken atsten zij de foto van prinses Juliana ■or het ontwerp van een nieuw gebouw, ar de foto viel en een der Duitsers rkte smadelijk op, dat zij lag en dat zij Tante Mies, oftewel mej. M. C. A. Schro- nam zulks, niet en trok van leer, jlat haar wel weer op poten zouden jri". Enigszins oneerbiedig, maar overigens stekend geantwoord. Wilt ge nog meer redenen voor een Duit- om onmiddellijk de „Lichthoeve" te Sn sluiten? Het gebeurde en er kwam een streng ibod, de kinderen nog verder te ver gen. Zo dreigde dit werk, indertijd ontstaan4 de toevalligheid dat de dames Kuyk .Verkerk de patiënten van mevrouw emérs ziekenhuisje in IJmuiden overna- n tot dit ziekenhuisje verbouwd zou zijn wat nu Antonius Ziekenhuis is, in el- l'r te vallen. De geschiedenis van de „Lichthoeve" •eft meer van deze zwaar-wegende inci- iofen gekend: het prille begin was ei genlijk al een. Want het heeft nooit in de 'doding gelegen, kinderen op te nemen, it er een vrouw met twee peuters om on derdak voor hen kwam vragen en de „zus- iers'j in een hoek gedrongen door het tra- ïsche verhaal van dit vrouwtje, de kin de sa er in hemelsnaam maar bijnamen. De volwassen patiënten gingen weg, de anderen bleven. Er-kwamen steeds meer aar het Kwekerslaantje in Santpoort, pau wtjes, verwaarloosde producten van ge- irande. huwelijken, half wezen en kinderen sier moeder werken moest om de mond «en te houden, waardoor het kroost de aipe dreigde te werden. Het was geen ideaal kindertehuis die tnitser had nog een beetje gelijk ook aar het grote gezin behielp er zich mee. dat portret van Juliana viel en het Etk in elkaar zeeg. Clandestien naar Garderen. dames Kuyk en Verkerk hadden ech- :nog een achterdeurtje open staan naar a zomerhuisje in Garderen en daar zijn fariestien zes spruiten heengebracht. Een 'auidense verhuizer smokkelde een deel ffl liet meubilair naar de Veluwe en in arderen werd „de Lichthoeve" op kleine iaal voortgezet. Om aan de Duitse „mass- lïgekt" te ontkomen zijn de meisjes en ns in diverse gemeenten ingeschreven, ze administratief-technisch haast niet '.eer terug te vinden waren. Er kwam een dlla in -het dorp leeg en de „zusters" trok- er met hun kinderen in. Toen is er een genius komen opdagen, een rijke aeneer uit Wassenaar, die voor 17.000 Sa huisje op de hei kocht voor „de Licht je". („U bent gek, als u het doet, heeft Kuyk gezegd, maar hij was gek)Bij et zilveren jubileum is dat huisje aan de eieniging overgedragen. Een tweede Wie geest stond later zijn luxueus zomer- ablijf op de wijde hei af als meisjeshuis taging zelf in de garage wonen, zodat nog maar de jongens onderdak ge- moesten worden. Die wonen nu nog - eer, hotel maar het contract loop t bin- fakort af en dan is er voor deze groep i& dak meer. Teuzö de actie, die de vereniging voert een nieuw jongenshuis, vrucht draagt ,!*r de 12.000 leden, die allen hun steen- «lot de bouw ervan bijdragen. «middels gaat het dagelijks werk door 6 fat kost ook handen vol geld. Acht-en--veertig kinderen, verspreid over ^tehuizen, moeten worden grootge- facht, gevoed en gekleed. die heeft de „Lichthoeve" nooit «ngenomen, want ze wil volkomen vrij «fa, Ze wil een eigen standpunt kunnen ujven innemen ten opzichte van de te ver- yfan kinderen. Als voor de een een be- orfa van 8. na de oorlog de kinderèn voor de Licht hoeve meer en meer uit de middenstand voortkomen; vroeger daarentegen veelal uit de armste klassen. Dat draagt eensdeels een gunstige consequentie voor de „Licht hoeve" in zich: de verpauperde jeugd ver dwijnt en maakt plaats voor kinderen met morele verwondingen, die haar dankbaar der werk opleveren dan de reddeloze schoffies van een materieel-verwordend volk. Later is te merken, hoe weing meer dan een verborgen lidteken van deze wonden is overgebleven: het verhaal van de 'jonge timmerman, die nog eens op de Lichthoeve terugkomt en dan een tekst uit zijn porte feuille laat rollen, spreekt sterk aan: „Die heb ik met Kerstmis van Tante Mies ge kregen". Dat. is geen valse sentimentaliteit, maai de reactie van een jonge man, die weer grond in zijn leven zag komen dank zij deze drie tehuizen in Garderen, dank zij de ver bouwde boerderij in Santpoort. Er is critiek geweest op deze „Licht hoeve". Er kan nog critiek op geleverd worden: het kleuterhuis bijvoorbeeld is verre van modern geoutilleerd en wel wat erg klein voor de twintig kleintjes, die er soms in gestouwd worden.' Maar zie daar tegenover de gezonde jonge mensen, die op hun achttiende jaar Garderèn verlaten en denk dan, wat er van hen terecht was ge komen als zuster Kuyk eens niet haar twee eerstelingen had aanvaard. Dan zouden er vele tientallen kinderen meer in de goot terecht zijn gekomen. ADVERTENTIE Beverwijk Deense showband in het Kennerner Theater De bekende Deense showband vaii „Peter Rasmussen", die reeds in 's lands hoofd stad vele triomfen oogstte, heeft ook in het Kennemer Theater te Beverwijk de lief hebbers van de lichte muze Dinsdagavond enkele prettige uren bezorgd. De leden van dit orkest, die uitstekend op elkaar zijn ingespeeld, begonnen het programma in „bebob"-stijl en via het be kende „Trompet blues" kwam men in Dixi- land terecht.. De zanger Erich Adminson kreeg vooral met „Flamingo" veel bijval. Hoewel Peter Rasmussen een uitgesproken voorkeur voor de show heeft, waarbij hij soms de clownerie gevaarlijk dicht bena dert, waren zijn trombone-soli de moeite van het aanhoren zeker waard. De stem van Judy Canova klonk op zeker moment de toeschouwers in de oren, maar later bleek dat een gramofoonplaat hiervoor zorg droeg. Het openingswoord werd gesproken door de impresario de heer Lou van Rees, die meedeelde dat het orkest binnenkort- naar België gaat. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen het „Trio Pia Beek" aan deze avond te laten mede- „Weihnachts-Oraforium" van Heinrich Barih uitgevoerd door Doopsgezind Gemengd Zangkoor Een oud tekstboekje van het Doopsge zind Gemengd Zangkoor, dat mij toevallig in handen kwam, riep herinneringen wak ker aan de uitvoering van het Weihnachts- Oratorium door dit koor in December 1936, toen het er een wondermooie vertol king van gaf, die een edele verheugenis van geest en gemoed opleverde. Ook nu had men dit oude werk van Heinrich Barth op het programma geplaatst: het werd Dins dagavond in de Doopsgezinde kerk ten gehore gebracht. Earth's naam is spoedig in verge telheid geraakt en het werk, dat hij ons nagelaten heeft, is geen monument in de muzieklitteratuur, maar het laat zich door amateurs prettig zingen, geïnspireerd als het is op motieven ontleend aan Mendels sohn en verweven met romantische herin neringen aan het midden der vorige eeuw. Dirigent H. van Dijk heeft het muzikaal laten zingen. De koren waren stralend van klank, waartoe niet alleen de sopranen en alten, maar ook de mannenstemmen hebben bijgedragen. De soli van tenor en bas, respectievelijk door de heren Gé Honig en David Hollestelle, vormden een muzi kale delicatesse op zichzelf. De sopraan moge zich overigens voor een te sterk vi brato hoeden, die de klare uitspraak ver loren doet gaan. De orgelbegeleiding door Johan Jong leverde vooral in de tutti een harmonieuze omlijsting van dit vriendelijke inluiden van de komende Kersttijd. Voordat men Barth's oratorium ver klankte, werd er een gevarieerd program ma geboden. Van het koor kon men een knap gezongen Hosanna van Gounod be luisteren. D.G.Z. is prima getraind en hoe wel klein van omvang goed in evenwicht. Geen wonder, dat met inbegrip van een juiste klankvorming, de zang op toon en muzikaal verantwoord was. In metrisch op zicht bleven er in het Kerstlied van Adam nog wensen; als. organist en dirigent geen enkel contact met elkaar hebben kunnen daarenboven ongelijkheden niet uitblijven. Gé Honig bracht een tweetal liederen van Peter Cornelius; zijn welluidend, week tenorgeluid weet hij te gebruiken, zij het dat zijn voordracht niet van sentimentali teit valt vrij te pleiten. De bas David Holle- stelle toonde zich een zanger van formaat, waar we nog wel meer van zullen horen. Uit de door hem gezongen aria's, waaron der „Schlumm're ein" uit Bach's cantate „Ich hab' genug", bleek dat zijn bijzonder goed aansprekend geluid technisch grondig geschoold was. „Pastorale" van Jan Nieland vermocht Johan Jong geen moeilijkheden te baren; hij speelde het in de trant en de registre ring, zoals we van hem gewend zijn, steeds interessant. Jammer dat het mechanisch speelwerk van het orgel zo hoorbaar luidruchtig het spel illustreerde. Bets den Otter-Slotboom frappeerde door twee met gevoel voorgedragen Kerst liederen van Tierie Jr. en Willem Andries- sen. Haar stem.heeft aan kwaliteit weer aanmerkelijk gewonnen en het vol tederheid gezongen Middel-Nèderlandse Kerstliedje was een smaakvol besluit van haar op treden. A. J. VAN DER WEIJDEN Santpoort Zilveren jubilaris bij „Mellona' Van arbeid tot hobby De oudste medewerker aan de bijenstand Mellona" in Santpoort, de heer R. van der Wensch, die Vrijdag zijn zilveren jubi leum viert, kwam als jongen van achttien jaar in het bijenbedrijf en, zoals hij ver telt, is in de loop van deze kwart-eeuw zijn werk zijn hobby geworden. De jubi laris mag dan zijn loopbaan begonnen zijn met het vervaardigen van de ramen, waar in de bijen kunstig hun raat fabriceren en thans voor het vervoer van de volkjes zorg dragen, hij kent het vak in al zijn gele dingen en het imkerswerk heeft zijn hart. Uiteraard is hij er niet altijd zonder steken afgekomen; op de speciaal vervaar digde bijenfilm is hij zelfs met een ge zwollen ooglid vereeuwigd, maar, zo zegt hij, daar wordt men op den duur immuun voor. Het is een werk vol afwisseling, dat de mens uit de sleurgang haalt, zegt Van der Wensch.. Zonder kap, pijp en hand schoenen doet hij bij de eigen volken zijn werk, maar wordt hij bij een amateur ge roepen, dan gebruikt hij wel degelijk al die attributen. Een amateur gaat altijd veel. te ruw met de kasten en korven om, volgens de heer Van der Wensch. De die ren worden dan nerveus en daardoor ko men ze in de verweerhouding, die hen ten slotte zelf het leven kost. Een zachte hand en innerlijke rust zijn de twee voornaam ste factoren om goede maatjes met de vlies- vleugeligen te blijven. Als de heer Van der Wensch over het levend materiaal gaat spreken dan blijkt eerst welk een grote liefde hij voor zijn vak bezit. „Ik hoop er nog 25 jaren bij te mogen tekenen", merkt hij op en dat is het kenmerk van de ware arbeidsvreugde. Inmiddels zal de directie Vrijdag haar erkentelijkheid jegens deze medearbeider tot uiting brengen. TOCH GEZANG IN HET ZIEKENHUIS Al is er dan geen grootscheeps concert in hel Antoniuszielcenhuis gegeven door de IJmuidense zangeressen van „Vox Jubilante", de patiënten blijken Maandag avond toch niet geheel van de zoetgevooisde klanken der welwillende koorleden versto ken te zijn gebleven. De geluidsversterker weigerde, zodat het beloofde concert niet doorging, maar een aantal dames toog toch naar de Zeeweg om de patiënten niet al te zeer in verlegenheid te brengen. Er is spontaan gezongen op de gang en er is genoten op de zalen, ondanks alle tech nische tegenvallers. „Vox Jubilante" laat zich niet door een defecte versterker in de luren leggen. IJmuiden-West hseft een centrale Oranjevereniging Op zeven December is een comité „Oranje vereniging IJmuiden West" gevormd ter voorbereiding van een algemeen Velsens comité. Dinsdagavond is er weer vergaderd en er werd besloten dit comité de toepasse lijke naam „Oranjevereniging 7 December" te geven. Ais voorlopige bestuursleden zijn gekozen de heren C. H. Vos, voorzitter, A. Koene, vice-voorzitter, P. A. Peek, v. Popta- plantsoen 24 rood, secretaris en P. J. v. Breugel, penningmeester. In het damescomité werden voorlopig gekozen de dames S. Homburg, presidente, S. de Vi-iesSpee, vice-presidente en J. A. StumWals, Kennemerlaan 152, secretaresse. Besloten werd het damescomité verder uit te breiden en het stratenplan van IJmuiden- West te verdelen onder de medewerkende dames voor een ledenwerf-actie. Besloten werd tot een bespreking te komen met de oranjevereniging Edisonstraat, die zich op zal lossen in de grote „Oranjever eniging 7 December" te IJmuiden, waarbij de Edisonstraatverenïging echter als buurt vereniging zal blijven bestaan, zodat ex- plaatselijk slechts één Oranjevereniging zal zijn, dit dus om moeilijkheden met overkoe pelend comité en met eventuele toewijzing van subsidie te voorkomen. laaiden ite uit pei- week kan worden be- I weiken, heeft dit geen doorgang kunnen voor de ander 4.— wordt de laat- 1 pneipe „genomen", omdat dit kind Waarschijnlijk niet elders terecht D' is even schrijnend te horen, dat ■i|en®la voor Beverwijk Woensdag, 13 December ™»eraer Theater, 7 en 9.15 uur: „De ge- warbjke leeftijd". «or Theater, 7 en 9.15 uur: „De tijd, de s en het meisje". Donderdag 14 December ®°r Theater, 8 uur: Henriëtte Davids. )r»te Kerk, 8 uur;-Kerstconcert. &is' Deverwük, 10 uur. Spreekuur «houder Sociale Zaken. 1 vinden. PARTIJ VAN DE ARBEID HIELD DRUK BEZOCHTE VERGADERING Dinsdagavond heeft de Beverwijkse af deling van de Partij van de Arbeid een druk bezochte vergadering gehouden in ,,'t Centnxm'" De voorzitter de heer D. v. d. Vlies sprak een kort openingswoord, waarna enige huishoudelijke zaken werden afgehandeld. Er werden enkele voorstellen voor het Congres'besproken en de rondvraag lever de een korte bespreking op, waarna de film „Hoort de Signalen" werd vertoond. De heer F. van Praag gaf hierbij een toe lichting. De film gaf onder meer een 70 tal geslaagde caricaturen te zien uit de Ne derlandse politieke geschiedenis. IJmuiden Sibajalc, pass. XI Ball. Salland, 11 te Santos. Schiedijk, 11 v. Galveston n. Antwei-pen. Singkep, 10 te Sydney v. R'dam. Sloterdijk, 11 te Hallfax. Stad Haarlem, 12 verw. Smax v. Ancona. S-tanvac Bemkat (t), D te Singapore. Stanva-c Pendopo (t), 9 te Port Swettenham v. Palemibanig. Sarpedon, 11 v. Puerto Catoello n. Guanta. Stad Arnhem, 13 verw. R'dam v. Sluiskil. Stad Vlaardingen, 12 verw. Narvik. Talisse, 11 v. Makallah n. Aden. Tawali, 11 v. Soerabaja te Djakarta. Tern ate, pass. 11 Gibraltar. Tero, 8 te Montevideo v. Santos, Tomini, 8 v. Makassar n. Ballkpapati. Tjikampek, 9 te Hongkong. Tosari, 8 v. Philadelphia te New York. Tabian, 12 te Suez. Tankhaven, I ft), 8 te Singapore. Tasman,- 9 v. Swatow te Penang. Tiberius, 8 v. Demerara n. New York. Tjiibesar, 9 v. Osaka n. Yokohama Triton, 8 v New York n, Pmpa-tar. Tegelberg, 11 300 m. O. Diegogarcla. Veend-am, pass. 11 Lizard. Volendam, 14 v. Sydney te Djakarta verw. Vulcanus, 11 v. Souess n. Valta. Willem Ruys. 11 v. Belawan Winterswijk, 17 verw. v. Durban n, R'dam. IJsel, v. Houston te New Orleans. KLEINE VAART Biscaya, 10 v. Rieme te Wismar. Breehelle, 11 v. Bremen n. Antwerpen. B'linda, 11 te Greaty Yarmouth, Casablanca, 9 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Davtoa Goekoop, 11 v. Delfzijl ,n. Goole. Velsen BURGERLIJKE STAND GEBOREN: E. de Heer-de Greef, d„ Geelvinckstraat 103, Velsen-N.; D. M. Prins Portengen, z„ de Ruijterstraat 120, IJmui- den-O.; T. KamstraStrikwerda, d., Da Costalaan 13, Driehuis; F. C. Blomde Geus, Rijksweg 314, Santpoort; W. van Dijk van Os, z.. Ladderbeekstraat 46, Velsen-N.; M. RoodzantHoekstra, z., v. Galenstraat 10, IJmuiden-O.; E. RemmersDenzier, z,, Wijkeroogstraat 110, Velsen-N.; W. C. Lang broekSuijlc, z., Cederstraat 23, - IJmuiden- Oost; T. P. KleverlaanHoogeland, z., Ka naaldijk 32, IJmuiden; C. W. van der Leek Prins, d., Nepthnusstraat 40,IJmuiden; J. C. TrompBöhm, z., Hyacinthenstraat 47, Santpoort. OVERLEDEN: J. Brijker, 71 j., weduwe van T. Schuil, Esdoornstraat 30, IJmuiden-O.; J. van Duijn, 70 j., echtgenote van J. B. We- duwer, Kon. Wilhelminakade 49, IJmuiden; J. Haarman, 76 j., echtgenote van T. J. Etman, Rembrandtlaan 75 D, Schiedam; W. van der Peet, 83 j.. weduwnaar van J. Koersvelt, Hagelingerweg 357, Santpoort; N. Wijker. 82 j., echtgenote van E. Zwart, Pres. Kruger- straat 28 c, IJmuiden: A. B. J. C. van Veen, 65 j., ongehuwd, Willem,sbeekweg 100, IJmui- den-O.; G. Vlastra, 85 j., ongehuwd, Velser- duinweg 191, IJmuiden-O. SCHEEPVAART Castricum C.S.V. heeft een athletiek- afdeling Dinsdagavond werd in café Eggers een vergadering belegd om te komen tot een athletiekclub als onderafdeling van de Castricumse Sport Vei-eniging. De heer J. de Vries, die zeer veel met de athletiek- sport op heeft, heette in zijn openings woord allen hartelijk welkom. Vervolgens gaf hij het woord aan de heer J. Noom uit Alkmaar die begon met er op te wijzen, dat, zo men deze sport wil beoefenen men. zich voor de volle 100 procent er aan moet geven. Ook heeft de aspirant-athleet een grote dosis doorzettingsvermogen, nodig wil hij tenminste.' na verloop van tijd enige prestaties leveren. Er werd overgegaan tot vei-kiezing van eexx voorlopig bestuur dat er als volgt uit ziet: voorzitter: J. Hopman; secx-etaris: J. de Vries, Bleumerweg 11,'Bakkum; pen- ningmeesteresse mej. C. Vet. De heer Noom stelde zich beschikbaar om de eer ste trainingsavonden te verzorgen. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur heeft men aan de Veerhaven te Kruiningen het stoffelijk overschot opgedregd van de dertig jarige Van der Velde uit St. Janssteen (Z. VI.), die zoals wij gisteren i-eeds meld den, vermist werd bij een ongeval te Kx-ui- ningen-Veerhaven. Daarbij kwam ook de 50-jarige stoker Brasser om het levei\. Dacapo, 10 v. Port: Lyautey n. Fecfclah. Frejo, IX v. Loriërat n. Vannes. Flandria, 12 v. Le Havre, n. R'daim Harte), 12 v. Newcastle te Seaby, Ingeborg, IX v. Vlaardingen n. Buncrana. Leny, 11 te Weston Point v. Kragero. Marletje Bohmer, 10 v. Agadir te Safli. Mirfak, 10 v. Port Lyautey te Bordeaux. Mulan, 11 pass. Brunsbuttel. Marcella, 11 v. Petltcouronne te Rouaan. Merel, 10 v. Par te Queensboro. Palma, 11 v. Drogheda n. R'dam. Poortvliet, 11 v. R'dam te Naksikov. Speedwell, 8 le Singapore, Saba, 12 v. Solvesborg n. Stettin. Steri, 11 v. Assens c. Seolorp. Servus, 11 te Agerund n. Plymouth, Strïjpe 12 v. R'dam n. ïmmingham. Taurus, 11 v. Newcastle n. R'dam, Viking, 12 v. A'daim n. Aarhus. Venus, 11 v, Norkoping n. A'dam. SLEEPVAART Atlantis, verw. 13 v. Tenerlffe. Blankeniburgh, 11 te Bervhle v. R'dlam met sleepzuiger. Ebro, 11 18' 40" N. 60' 2l" W. met 2 tacukliclrters Ganges, 11 55, 49" N. 3' 25" O. met Mormacsurf. Hudson, 10 36' 19" N. 6' 52" W. met kraan en sleepboot. Humber, Tl 55' 49" N. 3' 25 O. met Mormacsurf. Maas, 11 te Berville met Blankenburg. Noordzee, 9 29 02" Z. 32' 47" O. met bak en ponton. Poolzee, 11 te Konafcry v. Casablanca met bag germolen en bak. Rodezee, 11 36' 25" N. 13' 26" O. Schelde, 9 36' 26" N. 12' 19" W- met 2 bakken. Witte Zee, 10 40' 01" N. 0' 28" O. Heden overleed na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden tot onze diepe droefheid de heer GERRIT VAN DIJK in de leeftijd van 56 jaar. In leven eigenaar van het Wasmachinebedr. Gevadi. Dat hij ruste in vrede. IJmuiden, 12 Dec. 1950. Lagersstraat 14. Wilh. Knijpers. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 15 December a.s. op de Alge mene Begx-aafplaats De Biezen te Santpoort des namiddags 2 uur. Vertrek van het sterfhuis 1.30 uur. Met diepe droefheid ge ven wij u kennis dat na een smartelijk doch ge duldig gedragen lijden is overleden onze lieve va der en opa GERRIT VAN DIJK in de leeftijd van 56 jaar. Dat hij ruste in vrede. M. van Dijk. J. van Dijk-Bruijnink en kleinkinderen. ÏOOOOOCOOOOCOCOCOOOCWOOCXXXXJOOOOOOOOOg Door mijn zeer onverwacht vertrek naar Nieuw Guinea, groet ik al mijn familie, vriehden, buren en kennissen GUUS PERISUTTI Tussenbeeksweg 35. IJipuiden-Oost. Abbedijk, pass. 11 Abaco eil. Alblasserdijk,, 11 te Londen v, Houston. Alphei:ait, vi v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Amsleldijk, pass. 11 Keywest. Amstelkei-k, 12 te Takoradi. Alphacca, 8 te Buenos Aires v. New York. Aludra, 7 te Santa Fe. Akkcumdijk, pass. 12 Finisterre. Al-amak, 11 te Bushire. Alcyone, 10 v. Kingston te Santiago de Cuba. Alderamin, 1-2 anker Port Bouet. Almkerk, 12 v. Genua n. Duinkerken. Alphaird, 12 v. Montevideo n. Antwerpen. Amstelland, pass. 11 Kp. Frio. Amstelvaart, 12 verw, te Port Said. Applngediaon, 12 v. Valencia te Antwerpen. Amstelstad, pass, 12 Pautellaria. Aagtedijk, 11 200 m. ZO. Kp. Saible. Albireo, 11 165 m. -ZW. Finisterre. •A'let'ba (t), 11 v. Singapore n. Bangkok. Algorab, 11 te Damman, Alkaid, 11 475 m. N.NO. St. Papisroctos. Alnati, 11 250 m. N.NO. St. Paulsroeks Ariadne, pass. tl Ibta-a. Armiilia, 11 bij Anianvba eil. Arnedijk, 11 275 m. Z. Fayal. Averdijk, 11 v. Bremen n. R'dam. Bloemfontein pass. 11 Finisterre. Britsum, 11 v. Casablanca n. R'dam. Bali, 11 v. Curagao te Houston, Barendrecht, 11 1000 m. NO. Barbados. Blltar, 11 250 m. O. Malta. Boskoop, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Bacchus, 7 n, Ciu-dad Trujilio. Caltex Nederland, ll v. R'dam n. Rastanura. Caltex The Hague (t), pass. 11 Makallah. Caltex Pernis, pass. 11 Pantellaria. Coryda, 12 te Napels v, Lissabon. Cameroiua, 9 te Aden. Cistula, 11 te A'dam v. Kotka. Corilla, pass. 11 Guadalope. Cyrenia, 12 te Piraeus (blijft 2 dagen). Drembe, 8 te Vancouver v. Seattle. Delfshaven, pass. 11 Fernando Noronha. Dorsetshire, 12 verw. pass. Kp. St. Vincent. Domburgh, 12 te R'dam v. Casablanca., Duivendreoht, 11 420 rn. ZW. Dakar. Erna, 11 te Curagao v. Gent. E-lmlma, 11 v. Lagos n. Pointe Noire. Kernland, 11 te Dakar. Etrema ft), 11 650 m. ZW, Ftores. Eendracht, 12 100 m. W. Gibraltar. Ewggano, 12 v. Antwerpen te Hamburg, Groutekerk, 11 v. Kaapstad n. Tenerlffe, Ganyrnedes, 6 v. Belize n. Cuiragao. Haarlem, 12 v. Kingston n. Cristobal, Hecuibai, 12 te Punta Oard'on Hestia, 11 v. Trinidad- Heelsum, 12 80 m. O. Landsend. Jagersfontein, 11 v. Port Said n, Genua Java, 12 te Marseille. Jupiter, pass. 11 Wight. Keilehaven, pass. 10 Finisterre. Kelbergen, pass. 11 Bizerta. ICota Agoeng, 11 rede Belawan, Kota Baroe, 12 te Semarang. Koningshaven, 9 v. Casablanca n. R'dam. Ko-ta In ten, verw. IS v. R'dam n. Djakarta. Katwijk, 12 te Kiamila v. Delfzijl. Langkoeas, 11 bij Gibraltar. Leopoldskerk, pass. 11 Ischia eil. Llndekerk, 11 te Khorramshar. Laertes, 9 v. Makassar n. Banjuwani. Leersum, 7 v. Jackson Ville n. Le Havre. Limburg, 11 v, Laguaira n. Cristobal. Luttex-kerk, 12 bij Kp. Spartivento. Loppersum, pass. 12 Finisterre. Larenberg, pass. 11 Oporto. Leerdam, ll 530 m. Kp. Race. Leersum, 11 390 m- N. Bermuda- Lucita (t), 11 v. Oldkilpaitriok n. Heyshamj Luna, pass. 11 Ouessant. Marpessa, pass, ll Beaehyhead. Mirza, pass. 12 Singapore. Musi, 11 te Djakarta v. R'dam. Ma do era, 11 v. Aden n. Colombo, Maaskerk, 9 v. Lobito n. Novoredondo. Mariekerk, 11 verw. Manilla. Mod^jokerto, 12 te Belawan. Mo-lenkerk, 11 375. m. Z. Kp. Threepoints. Murena (t), 11 110 m. ZO Finisterre, Merwede, 12 v. Bremen <n. Hamburg. Nestor, 12 te R'dam v. Kalamata. Nieuw Amsterdam, 12 te Le Havre. Nieuw Holland, 11 v. Slngap. n, P. Swettenham. Oranje, pass, ll Algiers'. Oranje Fontein, 11 v. A'dam n. Zuid Afrika. Oranjestad, 10 v. Aruba n- Puerto Li moil, Ondina (l), 11 60 m. N. Algiers. Prips Willem v. Oranje, 11 bij Scillles Prins Maurits, pass. 12 Gibraltar. Prins Alexander, 11 250 m. NW. Finisterre. Prins Frederlk Hendrik, 11 950 m. O. Kp. Race. Pygmalion, XI v. Hamburg n. A'dam. Poseidon, 12 v. Turksei-1. te New York. Rempang, 11 v. Soerabaja n. Pladju. Rossum, pass. ll Ouessant. Ruys, pass. 11 Sa-bang, Rijnland, 11 v Sanlos n. Rio de Janeiro. Rlouw, 12 te Aden. Prins Willem v. Oranie, 13 verw. Antwerpen. Radja, 11 anker Palembang- Rufina, 7 v. Barbados n. St. Lucia. Rondo, 11 2150 m. W. Ilonoloeloe. Rossum, 13 verw. Vlaardingen v. Setubal. Stad Leiden, 13 verw, Sydney. Sta-d Maastricht, verw. 12 n. Saffï. Sarangan, pass, 11 Kp. Tenez. Soestdiljk, 12 te Djakarta, Flinke WERKSTER gevraagd Adres be'vr. bur. v. d. blad. Gevr. een nette WERKSTER 1 dag per week of 2 halve dagen. Mevr, Tuinder, Hya. cintenstr. 38, Santpoort. WAS AAN HUIS GEVR. en wieg-ledikantje te koop. Adr. bur. van dit blad. NET MEISJE b. z. a. voor het schoonhouden van kan toren, Brieven L 2607 bur. v. d. blad. Te huur ZIT-SLAAPKAMER met pension, direct, telef. Br, L 2598 bur. van dit blad. REPARATIES van motoren, stofzuigers, enz. enz. onder garantie. „Volta", Tiberius- plein 18, IJmiuiden-O. Tel. no. 4230. WONINGRUIL Gr. huis, lage huur voor klein huis in IJm. Oost. Velsen, Meervlietstr. 52 Op Winters wscfatien is geid sparen KAARSEN - tientallen soorten SLINGERS 0.15 PIEKEN 0.65 KERSTBALLEN 0.18 - 0-21 - 0.22 KERSTKLOKKEN 0-15 WONDERKAARSEN, per pak 0.10 KAARSENKNIJPERS, per dozijn 0.45 SERVETTEN, per pak0.35 KERSTL-AKENS 0.45 KERSTDOPERS 0.20 CRêPE PAPIER 0.15 IJSPEGELS 0.30 IJSLAMETTA 0.30 SNEEUW 0.20 KERSTMANNETJES 0-10 KERSTLINT, 10 0.80 KERSTSTERREN 0.25 KERSTHUISJES 0.15 BELT U EVEN? TELEFOON K2560 - 8560 komt vrijblijvend voor Uw deur oocxxxxxsaoooooooooocsocaaoaooooooooGGö KERSTTIJD - KRANSJESTIJD Onze heerlijke kransjes met amandelen 65 cent per 250 gram VELSERD.UINWEG 161 TELEFOON 5469 GEVRAAGD KEU&BGE 30NGE VROUW OF MËIS3E met veel vrije tijd en ambitie, als verkoopster, min. sal. pl.m, 35.— per week. Goede getuigschr. vereist. Brieven onder no. IJ 129 aan het bureau van dit blad. Te koop aan-geb. TROPISCH AQUARIUM, compl. 60 x 40 x 40. Adres te vern. bur. van dit blad. TE KOOP: electr. wasmach. wringer, kinderwagen, da mesfiets. fietsschermpje. Platanenstr. 38, IJmuiden-O. IIJmuiden TE KOOP: z. g. a. n. winter mantel m. 42 f 35, bruin win termantelpakje met blouse m. 40 f 20. Goede kw. Te be- Huygensstraat 55, GASKACHEL te koop, z. g. a. nw. Adres te vern. bur, van dit blad. Wegens omstandigheden aan- geb. gr. KIPPENHOK met glazen ren. Stationsweg 83. Te koop: HAARDKACHEL en luidspreker voor direct. Hagelingerweg 23, Santpoort. Per auto brengen wij U naar de op het gebied van Belt U even op of stuurt U een boodschap en wij staan voor U klaar. TROMPSTRAAT 8—10 TELEFOON 5332 Ondanks kleine behuizing het grootst voor woninginrichting

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 3