C Visserij^variQ Beverwijk en Omstreken j Veelomvattend programma van Bergens visserij-weekend Een uitkomst voor Zaterdag 16 December 1950 Groenteveiling is nog levendig en heeft nog van alles Kersttulpen voor een dubbeltje het stuk Voor deze tijd van het jaar was er op de Beverwijkse groentemarkt Vrijdag flink wat te beleven en de handel interesseerde zich hevig voor de ruime aanvoer. Waspeen komt in een uiteenlopende kwaliteit aan de markt en de prijs varieert overeenkomstig daarmee tussen dé 8 en de 29 cent per kilo. Andijvie kan nog heel goed verkocht worden en er wordt zelfs nog tot 35 cent per kilo neergeteld. De spruitenhandel verliep ook al vlot; uiteen lopende kwaliteiten en dito prijzen, die va rieerden van 18-67 cent per kilo. Boerekool is een veel gevraagd product, dat zelfs nog tot 24 cent per kilo opliep. Prei is er nog rijkelijk veel en de hoogste notering was 19 cent per kilo. Selderij knollen gaan grif weg voor prijzen van 12-23 cent per stuk. De vraag naar rode- en groene kool is minder groot en de prijzen komen daar door niet boven de 10 cent per kilo. Het aanbod van witlof is nog gering en de to- matenaanvoeren lopen nu heel snel af. Florissante florazaken Hoewel de holbloemen nu al in steeds grotere aantallen aan de markt komen, nemen de chrysanten nog steeds de grootste plaats in. Voor deze veelkleurige najaarsbloem be staat nog steeds heel wat animo: er werd tot 80 cent per bos voor betaald. De meeste chrysanten komen uit het Westland. Tulpen komen nu in verscheidene soor ten: buiten de reeds vertegenwoordigde variëteiten zijn nu ook de Hildegarda en de Crown-Imperials ter markt, de tulpen brengen van 7-14 cent per stuk op. Narcissen noteren van 35-78 cent per bos en de blauwe druifjes, die er al in grote partijen zijn varieeren in prijs van 15-39 cent per bosje. De rode Kerst-tulpjes brachten 10 cent per stuk op. Freesia gaat vlot weg waarbij de prjjs van 35-100 cent per bosje ging. Hulst met bos ging tot 220 cent per kilo, enkele Kerstbomen en denneappels brach ten maar matige prijzen op. Er komen nu volop cyclamen aan de markt, de prijzen zijn gunstig en bereiken de twee gulden voor de extra kwaliteiten. Esperantisten herdachten dr. Zamenhof De esperantisten-verenigingen uit Mid- den-Kennemerland omvattend de groepen IJmuiden, Uitgeest, Heiloo en Beverwijk, hebben Vrijdagavond voor de eerste maal een gezamenlijke dr. Zamenhof-herdenking gehouden. Gastvrouwe was de Hoogoven- Stalen esperanto vereniging „Frateco" die daarvoor beslag gelegd had op de boven zaal van het veilinggebouw ,,'t Centrum". De sneeuw had velen thuis gehouden, maar er is desondanks een sfeervol programma afgewikkeld, ingeleid door de heer J. Overmeer, de plaatsvervangend voor zitter van „Frateco". Het hoofdbestuurs lid D. Koeman belichtte bet leven van de grondlegger der wereldhulptaal, dr. Za menhof. Hij zette uiteen hoe dit leven moeilijk is geweest en hoe de heer Zamen hof op latere leeftijd niet veel vertrouwen in de vordering van de opbouw van zijn schepping had. Mede door zijn groot door zettingsvermogen is het hem uiteindelijk toch gelukt zijn doel te bereiken. De heer Overmeer besloot met de hoop uit te spre ken dat het esperanto eens op de scholen onderwezen zal worden. „Le verda kaba- redo" oftewel „Het groene cabaret" heeft het amusementsgedeelte voor haar reke ning genomen en gezien het applaus viel het gebodene bij de aanwezigen zeer in de smaak. De Beverwijkse goochelaar-tele- paath mr. „Mirano" liet enige verbluf fende staaltjes van zijn kunnen zien. JEUGDDIENST Op Zondag 17 December zal ds. J. v. Achterberg uit Leiden in de Hervormde Kerk te Wijk aan Zee een Jeugddienst leiden. „KLAVER TWEE" SCHUDDE DE KAARTEN De Hoogovenstaten bridgeclub „Klaver Twee" heeft Donderdagavond in het Sta- tenihuis aan de Velserweg haar wedstrijden om het clubkampioensehap voortgezet. De voornaamste uitslagen luidden: Groep A: 1. dames HamelPlooi 23 mp.; 2. heren HendriksBakker 21 mp.; 3. heren Van EekhoutBosman 21 mp. Groep B: 1. heren v. d. GeenMinne- boo 241/a mp-: 2. heren KaandorpKoop manschap 24% mp.; 3. heer en mevrouw Van Aalst 20 mp. PREDIKBEURTEN ZONDAG 17 DECEMBER Leger des Heils, Kerkstraat 67, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondags school; 8 uur: Verlossingsdienst. Leidster A. Mèyberg. Nederlands Hervormde Gemeente Be verwijk: Grote Kerk: v.m. 10 uur: Ds. J. O. Norel; n.m. 7 uur: Ds. F. C. Willekes. Populierenlaan: v.m. 10 uur: Ds. W. Oort- huys, Heilige Doop. Wijk aan Zee: v.m. 10 uur: Ds. F. C. Wille kes. Extra collecte: 3e predikantsplaats. Jeugdkapel: Zondag 17 December, 10 uur: Mej. T. van Seters. OOK DIT JAAR EEN KERSTDRIVE De traditionele Kerstdrive voor leden van de Beverwijkse Bridgeclub „Sans Atout" wordt dit jaar gehouden op Woens dag 27 December in het „Witte Kruis" bad huis aan de Baanstraat. Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 16 DECEMBER Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Opmars zonder genade. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Het doden masker. WB Theater 8 uur: Wilde vaart op Kaap stad. ZONDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: Opmars zonder genade. Luxor Theater 2.15 uur: De pioniers. 4.30, 7 en 9.15 uur: Het dodenmasker. WB Theater 2.30 uu: In de goede oude tijd. 4.30 en 8 uur: Wilde vaart op Kaapstad. MAANDAG 18 DECEMBER Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Opmars zonder genade. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Het doden masker. WB Theater 8 uur. Wilde vaart op Kaap stad. Heemskerk BEKENDE BILJARTERS IN „DE ZON' Woensdag 20 December wordt in café „de Zon" een kampioenswedstrijd gehou den tussen de Biljartvereniging „Excelsior" en de biljartclub „Scheywijk" beiden uit Beverwijk. In deze wedstrijd, welke is uit geschreven door de Haarlemse Biljartbond, zullen onder andere de bekende biljarters Lamers en Van :t Hof tegen elkaar uit komen. VOLKSONDERWIJS GEEFT KINDERFEEST De afdeling Heemskerk van „Volks onderwijs" houdt op Vrijdag 22 December een kerstvacantie-kinderfeest in de concert zaal van café „de Zon". Aan deze avond zal de bekende artiste Marianne van Goud zwaard uit Velsen haar medewerking ver lenen. Castricum KERSTCONCERT IN DE GEREFORMEERDE KERK De Gemengde Christelijke Zangvereni gingen „Excelsior" te Castricum en „Zang en Vriendschap" te Heiloo zijn voornemens op Woensdag 20 December een Kerstcon cert te geven in de Gereformeerde kerk aan de Beverwijker straatweg. Het pro gramma bestaat uit enige Kerstliederen en de cantate „Nimm von uns Herr" met orgel en orkestbegeleiding. Enige orgel- en hobo- soli zullen ten gehore worden gebracht. De heren St. van Westrienen, organist der Grote kerk te Alkmaar en A. P. Kupe- rus uit Castricum verlenen hun mede werking. GESLAAGD De heer J. W. B. Zaal uit Castricum slaagde aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen Frans. PREDIKBEURTEN In liet kerkgebouw der Ned. Herv. ge meente, 10 uur: ds. Cannegieter. Geïnformeerde kerk, 10 uur: ds. P. J. O. de Bruijne, van Zaandam; 5 uur: ds. G. Brouwer. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. Reeser, van Den Haag. DE GROENTE OP DE VEILING De Vrijdag in Castricum gehouden groente veiling kenmerkte zich, door een zeer grote aanvoer. Vooral de spruiten kwamen goed voor de dag. Over het algemeen lagen de prijzen hoger dan Woensdag. Spruiten A 3974; spruiten B 1236; sla 34; peen III 3,405.60; peen IV 5,50: witlof 43; waspeen 91914andijvie 163614; prei 13—18: boerenkool 1318; soep 514; Knol- selderie 514. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdienst wordt deze week waar genomen door dr. H. J. J. van Nievelt, Mient 33. telefoon 354. De wijkverpleging is in handen van zr. Lutgering, Torenstraat 29, telefoon 401. Passagierslijst van de „Maloja" Op onze kantoren ligt ter inzage een passagierslijst van het troepentransport schip „Maloja", dat op 1 December uit Tandjong Priok is vertrokken. Het schip wordt op 27 December in Amsterdam verwacht. Santpoort-dorp The Third Man voor „Santpoorts Bloei" Er zijn enkele onbereikbare toppen in de cjnématografie aan te wijzen, die zich trots verheffen boven cle laagvlakte der celluloidproducten sinds de gebroeders Lumière hun eerste levende beelden voor een achterdochtig publiek vertoonden. Het publiek is minder achterdochtig geworden en het slikt met grote smaak alle moge lijk en vooral onmogelijke zaken, waarmee de camera zich is gaan bemoeien. Toch is deze smaak nog niet zover gedegeneerd, dat een waarlijk groots werk niet de waardering zou krijgen, die het krachtens zijn pretentie toekomt en Carol Reeds „Third Man" mag op deze hooggestemde aandacht rekenen. Niet om het hogelijk boeiende verhaal, dat deze rolprent ver telt, maar in de eerste plaats wegens haar zuivere filmtaal, haar magistrale camera behandeling. De wijze waarop met stem ming en sfeer is gespeeld, zal moeilijk ver beterd kunnen worden en het evenwicht in deze zware, bijna vermoeiende historie is tot vlak voor het eind zo zuiver ge houden, dat de concessie aan het publiek in de vorm van de ongetwijfeld knap ver filmde achtervolging in de Weense riolen haast onterend aandoet. Gelukkig maakt Reed met het eigen lijke slot, dat geen happy ending maar een logische conclusie werd, veel of misschien wel alles goed. Het Wenen van na de tweede wereld oorlog met zijn samensmelting van ver schillende bezettingen is er meesterlijk in weergegeven, de misdaad, die op deze voedingsbodem opschiet en niets ontziet dan de eigen geldbuidel kreeg er dus als vanzelf een hoofdrol in te vervullen. Daar om is deze decadent, decadent echter in een verrassend zuivere en boeiende vorm. Het blijft jammer, dat „Orson Welles" talent en Reeds meesterschap juist in dit negativisme tot grote daden kwamen, maar dat mag voor de werkelijke filmliefhebber geen beletsel vormen deze film te gaan zien en als hij dat al gedaan, heeft, het te herhalen. Anton Karas' cithermuziek, wrang en tegelijk zo tekenend als er slechts zeer zelden illustratieve klanken zijn geboren, is bij deze film een obsessie op zichzelf. Bij deze film, want in de danslokalen van Europa sleet zij tot de laatste noot af en onder de onhandige vingers van plotselin ge cither-enthousiasten verwerd zij tot een tamme schlager. Santpoorts Bloei doet de traditie harer winterse filmcyclus eer aan door gisteren en vanavond in het Jeugdhuis nog een maal de kans te bieden Harry Lime te zien en hem te leren haten dank zij Orson Welles en Carol Reed. Het voorprogramma herbergt tot veler genoegen de knappe reportage die Poly goon maakte van het'Koninklijk bezoek aan Londen. J. F. EENDEN GEVLOGEN Drie eenden, die een familie aan de Cre- merlaan in Santpoort zuinig groot bracht voor de komende Kersttafel, zijn door on bevoegde gastronomen uit hun gevangenis verlost met het kennelijke doel op een an dere dis dan de Santpoortse te verschijnen. De politie jaagt thans op de eendenjagers. IJmuiden Studieclub Schilders bijeen De „Studieclub Schilders" uit Velsen, Beverwijk en omstxeken hield Vrijdag avond in de Velsense Nijverheidsschool haar maandelijkse bijeenkomst. De voor zitter, de heer C. Keersemaker, zeide in zijn openingswoord, dat de bijeenkomst in November was komen te vervallen, omdat de aangekondigde lezing geen doorgang kon vinden. Voorts maakte hij melding van een feestavond voor de leden en hun dames welke medio Januari in „Flora" zal worden gehouden. Hiei-na kregen enige heren van een Rot terdamse firma het woord, die op deskun dige wijze een demonstratie met lakken en verven gaven. „De zorgen van regering en volk" Tweede Kamerlid sprak voor de C.H.U Voor een zeer aandachtig gehoor heeft gisteravond in het Patronaatsgebouw in IJmuiden-Oost de heer F. H. van de Wete ring, oud-burgemeester van Menado en van Palembang, thans lid van de Tweede Kamer, gesproken over „De zorgen van de regering en volk." De avond ging uit van de afdeling IJmuiden van de Chris telijk Historische Unie en in zijn kwaliteit van voorzitter sprak de heer C. de Jong een inleidend woord. De heer Van de We tering, die zeer sombere klanken in zijn rede deed horen, belichtte de sociaal-econo mische kant van het onderwerp aan de hand van loon- en belastingpolitiek. Spre ker stelde de vraag of het Nederlandse volk er inderdaad van overtuigd is dat er zorgen en dus gevaren zijn. De heer Van de Wetering wees op de maatschappelijke zegeningen, waarvan men thans profiteert, doch zag als grote moei lijkheid het in stand houden van deze pro fijten. Want de nationale schuld bedraagt eventjes 26,7 milliard gulden. Wij leven, aldus spreker, in een zeker opzicht in een staat van hoogconjunctuur: bijna geen werkloosheid in verhouding met het arbeidsproces, enzovoort. Daar tegen over staat een lege schatkist en een hoge belasting. Er is een tekort op de betalings balans van een milliard, de oorlog met In donesië kostte, kapitalen, er is devaluatie en verminderde arbeidsproductiviteit. Een essentieel punt is de spanning tus sen lonen en prijzen. Dit is een van de moeilijkste sociologische begrippen, aldus spreker. Loon hangt samen met de bestaan de prijzen en wordt tevens bepaald door de verhoogde prijzen. Spreker veroordeelde de loonstop in een normale maatschappij. Toch heerst in Nederland, zo vervolgde spreker, ondanks dit alles een sociale rust, die uitdrukking vindt in het lage stakings- cijfer. Aan de andere kant is er het „-full employment" en hierdoor worden veel minderwaardige arbeidskrachten ingescha keld. Loonsverhoging, die prijsstop eist, is een economische onmogelijkheid, aldus de heer Van de Wetering. Spreker zeide dat het vraagstuk van de prijzenvorming het sterkst werkt in de gelederen van de mid denstand. Wat de belastingen aangaat, con stateerde spreker dat men momenteel 31% van zijn inkomen aan belasting afstaat. Als blijvende verhouding, aldus spreker, is dit onaanvaardbaar. Echter is in de huidige situatie belastingverlaging onmogelijk, ge zien onder meer de militaire verplichtingen, het grote staatsapparaat, de niet gesaneer de gulden en het practisch niet aflossen van de oorlogsschuld. Wil ons volk niet ten Een lid van de Amerikaanse militaire politie bewaakt een groep Chinese krijgs- gevangenen die bij Hamlioeng gevangen zijn genomen. Zij verklaarden verheugd te zijn dat zij gevangen genomen waren. Het huis der vergelding. (Thalia) Een thriller van bijzonder zwaar kaliber, die door de regie van Jean Negulesco een indrukwekkende aanwinst betekent voor de catalogus van 20th Century Fox. Er wordt een riant café-bedrijf in geprojec teerd, waarin een exploitant, Jefty en zijn bedrijfsleider Pete broederlijk samenwer ken, totdat een hese, maai' imponerende zangeres haar intrede doet. Dan verandert het café al spoedig in het in de titel ge noemde „huis der vergelding" en de goede verhouding tussen baas en bedrijfsleider maakt plaats voor die van baarlijke duivel tot weerloos prooi. Beider hart is namelijk ontvlamd voor de croonster Lily, maar slechts het liefdevuur van Pete slaat over in haar gemoed en dat van Jefty verkeert in een verzengende haat tegen deze twee gelukkigen. De exploitant (verpersoonlijkt door Richard Widinark, die als griezel zijn sporen reeds verdiende in „De kus des doods") slaagt er in zijn bedrijfsleider te doen veroordelen naar aanleiding van een tekort in zijn kas, dat hij zelf heeft ver oorzaakt. Dat komt Pete op twee jaar voorwaardelijk te staan en het gerecht wijst Jefty als zijn voogd aan. Daardoor kan deze hem en zijn geliefde onbekom merd tyranniseren, waar hij met een krankzinnig leedvermaak gebruik van maakt. Totdat Suzy, zijn cassière, die ook ondergaan aan een uitholling van energie, dan zal nochtans deze verlaging er moeten komen. Er is slechts één radicale consequentie, zo zei spreker, namelijk de volledige vereen voudiging van de staatsapparatuur en het terugdringen van de staat tot het terrein waar ze hoort. Ziende de zorgen van zich zelf en van het volk, zal de regering de uiterste soberheid moeten gaan betrachten. Met het lijzen op de principiële achter grond van deze gecombineerde zorgen, be sloot spreker zijn rede. Een brandweerman in Brighton, Engeland, heeft in zijn vrije tijd deze miniatuur- ladderauto vervaardigd, die plaats biedt aan een bestuurder en actn zes peuters en en een snelheid van 25 kilometer kan bereiken. De kinderen van Brightons bad gasten zullen er volgend jaar zomer tochtjes in mogen maken. Secretaris van „de Zuid" over de oorlogsschade-regeling De Volkshogeschooldagen, die Vrijdag, 26 en Zaterdag 27 Januari in het gebou wencomplex van de Zandhoeve in Bergen worden gehouden, zullen ditmaal beheerst worden door de naweeën van de laatste oorlog, in de vorm van de wet op de ma teriële oorlogsschade, het eerste onderwerp dat aan de orde zal komen. Na de opening door de directeur der Vis serijen, ir. G. J. Lienesch zal dit probleem worden toegelicht door de secretaris van de Stichting van de Nederlandse Visserij, dr. H. A. H. Kranenburg. Eveneens Vrij dagmiddag wordt een bespreking gewijd aan de afzetmogelijkheden voor de vis, waartoe de heer N. Haasnoot is uitgeno digd. Na de avondmaaltijd komt de oud- hoofdmachinist van de „Willem Barendsz" aan het woord over de walvisvaart in de Zuidelijke IJszee. Zijn lezing wordt ge- illustreerd met lichtbeelden en kleuren films van de oud-gezagvoerder van de „Willem Barendsz", kapitein K. Visser. De volgende morgen zullen de gasten zich eerst eens ontspannen in en om een voetbalwedstrijd tussen de C.O.V.IJ., de combinatie van IJsselmeervissers en de Nederlandse Vissersbond. Daarna volgt het laatste referaat van dit weekend, dat door dr. C. H. J. van der Broek van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek wordt geleverd over de visserij-industrie in de Verenigde Staten, die door de spreker zelf onlangs op een reis door Amerika verkend is. De leiding van de bijeenkomst berust bij mr. O. L. V. Guermonprez van de Volks hogeschool. Velsens reiniging was actief Automobilisten dankbaar voor snelle sneeuwbestrijding Vrijdagmiddag zijn de mannen van Vel sens gemeentereiniging uitgerukt om alle ondergesneeuwde gevaarlijke hoeken en kruispunten in de pekel te zetten. Zolang het sneeuwde kon er nog niet aan gedacht worden de ploeg of het zand te hulp te roepen, om de straten in hun volle lengte te beveiligen. Gisteravond laat is dat wel gebeurd en vanmorgen is het herhaald en de automo bilisten waren vol lof over de prettige ser vice van de gemeente Velsen. al een zwak heeft voor Pete, het bewijs van zijn valse beschuldiging vindt en Lily hem kort daarop uit noodweer neerschiet. De vele adembenemende en met meester lijk raffinement opgebouwde scènes maak ten deze film, waarin ook Comel Wilde een rol speelt, wel emotioneel maar niet verheffend. De enige rol, die ook daartoe kan bijdragen, werd gespeeld door Celeste Holm. De cassière Suz3r, het meisje dat vecht voor het geluk van een man, die zij voor zich heeft moeten afschrijven, is ont roerend gaaf door haar weergegeven. In het journaal doemt het wrak van de „Metamorfosis" op en de gestalte van Jaap van der Meu'len met het bijna met de muizen vergane scheepskat] e op de arm. H.B. Zondagmiddag, Maandag, Dinsdag en Woensdag vertoont Thalia „De bordpapie ren ridder", een comedie uit het woelige Engeland halverwegé de zeventiende eeuw toen Cromwell er met ijzeren hand de republiek vestigde. Een koningsgezind waardinnetje, dat ook nog de verdienste heeft schoon te zijn en daarom wordt uit gebeeld door Margaret Lockwood en haar koddige charmeur Sidcup, die in al zijn onnozelheid wordt tentoongesteld door Sid Field, rekenen zich echter tot de tegen standers van Cromwell en dragen een steentje bij tot diens val. Hoe zij dat doen wordt overduidelijk weergegeven in de vele grappige intrigues waarmee de film geladen is. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bézorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE SCHEEPVAART Aagtekerk. 14 v. Bremen n. Antwerpen. Albireo, 14 420 m. ZZO Madeira. Alphard, 14 120 m. O Santa Catharina eil. Alpherat. 14 240 m. NW Kp. St. Martin. Averdijk, 15 naar New Yoi'k. Arkeldijk, 15 vm. verw. Havanna. Agatha, 9 v. Pladjoe n, Manggar. Alkaid, pass. 14 Fernando Noronha. Arundo, pass. 14 Fernando Noronha. Akkrumdijk, 14 te Teneriffe. Alblasserdijk, 15 v. Antwerpen n. R'dam. Andijk, 13 te Vera Cruz v. .R'dam. Alioth. 13 te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 14 v. Charleston n. Norfolk. Ariadne, 14 v. Curagao n. Cornerbrook. Boissevain, 14 180 m. OZO Kp. Frio. Britsum, 18 verw. Rotterdam. Barendrecht, pass. 14 Montserrat. Beverwijk. 14 v. R'dam n. Alexandrië. Bantam, 14 te Djakarta v. R'dam. Blommersdijk, 15 v. Antwerpen. Blijdendijk, 15 v. Antwerpen n. R'dam. Caltex Nederland, 14 130 m. N Finisterre. Cottica, 14 125 m. NtO Madeira. Caltex The Hague. 16 te Rastaanura. Coryda. 17 verw. Tel Aviv v. Napels. Caltex Delft (t) 14 v. R'dam n. Rastanoera. Celebas, 14 te Hollandia. Ceram, 14 te Karachi. Clavella, 14 te Suez. Congostroom, pass. 14 Kp. Verde. Coryda, 13 v. Napels n. Tel Aviv. Cameronia (rep.), 23 22 u. verw. R'dam. Cyrenia, 16 14 u. verw. Marseille. Diemerdijk, 14 110 m. ZO Ouessant. Delfland, 16 verw. Bahia. Duivendrecht. 15 80 m. NW Kp. Blanco. Dorsetshire, 17 7 u. venv. H. v. Holland. Delft, 14 rede Man of War Cays. Enggano, 15 verw. Londen v. Hamburg. Esso Amsterdam. 14 210 m. N. Flores Esso Den Haag, 14 370 m. W. Madeira. Etrema, 14 400 m. WZW Madaira. Eendracht, 14 dwars Algiers. Ena (t), v. Curapao te Cristobal. Friesland, 14 v. Dunston te Londen. Felïpes, 8 v. Saigon te Haiphong. Gadila, 13 400 m. W Ouessant. Grootekerk, 14 440 m. W Kp. Frio. Gaasterkerk, 14 v. Durban n. Lorenzo Marquez. Helder, 14 v. Santos, 15 verw. Rio de Janeiro. Helena, 14 975 m. ZW. Fayal. Hersilia, 14 300 m. WZW Ouessant. Hermes, 14 v. Curacao n. Haiti. Heelsum, 14 x. Le Havre n. Duinkerken. Hector, 15 v. Mutzuna te Izmir. Hercules, 15 te R'dam. Ittersum, 14 v. Antwerpen n. Mobile. Jagersfontein. 15 vm. verw. Genua. Java, pass. 14 Gibraltar. Japara (KRL), 14 v. Baltimore n. Norfolk. Jupiter, 15 te A'dam v. Levant. Kertosono, pass. 14 Perim. Kota Gede, 14 v. Port Said. Langkoeas, 16 verw. Rotterdam. Larenberg, 16 verw. Amsterdam. Laurenskerk, 15 verw. Bahrein. Leerdam, 14 650 m. W Scillies. Leersum. 14 300 m. ZZO Kp. Race. Loenerkerk, 14 te Khor Ramshar. Lombok 14 v. Rangoon n. Penang. Loppersum, pass. 14 Gibraltar. Lemsterkerk, 14 te Hamburg. Lucita, 15 v. Heysham n. Stwanlow. Laertes. 13 v. Panaroekan n. Soerabaja. Laurenskerk. 15 te Bahrein. Leopoldskerk. 15 te Port Said. Lievevrouwekerk, pass. 15 Ouessant. Manoeran, 14 650 m. ZZO St. Helena. Mapia. 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Mijdrecht, pass. 14 Makala. Melampus. 15 te Hamburg. Maetsuycker, 13 v. Singapore-te Djakarta. Meliskerk, pass. 15 Kreta. Merwede, 15 te Antwerpen v. Hamburg. Muiderkerk, 15 v. Hamburg n. Antwerpen. Maloya, pass. 14 Port Soedan. Metula. 14 bij Malta. Mirza ft), 14 v. Singapore. Molenkerk. 15 te Freetown. Murena, 15 te R'dam. Mariekevk. 14 v. Manilla. Mentor, 15 v. Patras te Piraeus. Nieuw Amsterdam. 14 375 m. W. Scillis. Notos. 12 v. Cap Haitien n. Djakarta. Noordam, 14 v. New York n. R'dam. Ondina. pas. 14 Kp. St. Vincent. Oranjefontein, 14. 160 m. N Finisterre. Orestes. 14 260 m. Z. Bahia. Oranje, 14 te Port Said. Overijsel, 14 v. Genua n. Port Said. Parkhaven, 14 550 ONO Rio Grande. Prins Willem van Oranje, 14 v. Antwerpen n. Bremen. Prins Willem IV. pass. 14 Oussant. Prins Johan Willem Friso, pass. 15 Scillies. Rijn, 15 verw. te Amsterdam. Radja, 14 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Rijnkerk, pass. 14 Socotra. Scherpendrecht, pass. 14 Algiers. Schiedijk. 14 120 m. N Bahamas. Sommelsdijk, 14 240 m. N. San Miguel. Stanvac Benakat. 14 op de Moesi. Sarpedon, 14 v. Pampatar n. Turkseil. Schie, 15 te Puerto Cabello v. Laguaii'a. Salawali, pass. 14 Madeira. Sanana, 14 v. Colombo n. Belawan. Sarangan (t), 14 v. Suez. Stad Haarlem, 14 v. Sfax n. Vlaardingen. Stentor, pass. 14 Gibraltar. Sibajak, 12 te Soerabaja v. Sydney. Alleen de wijting kelderde n voer op de Vrijdagmarkt, hoofüzaw.3311-1 staande uit haring, bracht in de v ^e* prijzen geen veranderingen. De heelalVis' aangevoerde grove schol kon weer fon 67 per kist noteren en de kleine varieerde naargelang de sorterinVCno12 24 tot 51 per kist. Voor de fim -n Van I ten trad ook al geen veranderinp J1SSOON I deze voor 2.65 tot 2.45 voor de' soorten werden verhandeld: gP. gr°ve I noteerden van 1.58 tot 1.28. tyeVe. 1 varieerde naar kwaliteit van f oS0e ot 2.15 per kilo. De wijting van W tot kotters haalde hooguit 14.50 en d en f slechte kwaliteiten werden zelfs kele partijen voor 8.20 van de 1, en" 1 daan. nand ge- 1 Verse haring noteerde van 01I per kist. tot f 15 De totale aanvoer op de Vrürf.. bedroeg 3687 kisten, waarvan2i)sn haring,' 190 kisten schol, 340 kisten t 11 tarbot en 110 kisten wijting. ge" Besommingen. De KW 59, dag aan de afslag was, besomde f y enige trawllogger. Bij de kotters >.-! TX 32 de hoogste aanvoerder met en van de verse haringtrekkers f' KW 83, die als hoogste uit desW,--!!Qe f met 6480. Afsnijders aan de markt. Behalve er f kele trawlloggers, kotters en h c" was vandaag nog aan de afslag de LimW gia met een totale vangst van 550 kisten" f Enkele haringloggers welke vanL- 1 marktten, hielden behouden teelt oa 7 f KW 19 en de KW 16, welke Vrijdag 'v- f haringnetten en verdere outillage met r motorschuit meegaven naar Katwijk.f Het kan verkeren. De Norma Mada welke aanvankelijk naar IJmuiden zou komen om te markten en de 30ste Novem- ber al een reis op Engeland maakte, zal" vandaag toch te Grimsby markten. Kei is te verwachten dat het schip voor de i:jr. wisseling in IJmuiden binnen zal komen en dus uit Engeland nog één reis gaat maliën I Wat er komen kan. Voor de volgende f week kunnen binnen worden venvacht de' r Flamingo, Alkmaar, Petten, Batavier en' Shamrock, die de 4e December naar zee vertrokken. Verder nog cle Mary, Eveline I en Dirkje, welke de 5e December vertrok, i ken en de Catharina Duyvis en Excelsio- (KW 76) en de Tonny (VL 74) welke de 6e December weggingen. Weer in orde. De RO 15 Antje, welke op de dag van zijn vertrek binnen moest I komen met een motormankemen', is Vrij dag weer naar zee vertrokken. Uit en thuis. Op 15 December bi- men binnen: UK 53, 68, 60, 61,169,22 252 57, 1. VL 85, KW 189, 35. 128.59.16*1}, UK 51. 243, 164, 163, 28, VL 32. IJM* I VD 9, 60. Naar zee vertrokken: VL 190,15, RO 15, IJM 23, 52. Naar binnen ginger lï 164, 141, 243, 1, 22, 169, 68. 53. TX 31 IT 15, 2, 76, 79, 61, 126, 176, 72, 60. Haring. Van de haringgrondén W men binnen de KW 83 met 650 kisten vest f KW 129 met 160 kisten verse, VL 130 nat 340 kisten verse, KW 19 met 200 kisten f verse en de KW 16 met 320 kisten verse f haring. Breskens haring. Vrijdag kw«ii f Breskens binnen de UK 60 met 525 k. ha- f ring, welke het scheepje gezamenlijk met I de UK 61 had gevangen en de UK 20 met 660, welke mqt de UK 57 had samengevisl f Niets gedaan. De vangstberichlenoif het Kanaal zijn de laatste dagen zeerM j Betere successen boekten de E ters, welke ter hoogte van Oostende dijt- |i lijksc aanvoeren melden van 3000 kilo»: schip. Proefstomen. De IJM 43, welke ra;; tijd voor reparatie binnen lag, heeftVrijdsj r proefgevaren. ADVERTENTIE Rudilim drank - Sionon-repcn Neon-repen - Neo-jam - Chocoiinepö Verkrijgbaar bij de vertegenwoordiger XV: v. d. MEER - KennemettaIS IJmuiden Telefoon 5® Stad Leiden. 13 te Sydney. Stad Vlaardingen, Id v. Narvik n. R'cm Tamo, 14 bij Vitoria. Tasman, 15 te Singapore verw. Tomini, 14 v. Balikpapan n. Makassar. Trajanus. 12 v. Yokohama n. Djakarta. Trajanus, 12 v. Houston n. New Orlfcu Teiresias, 14 rede Soerabaja. Tomori, 14 v. Londen n. Port Said. Tjibadak, 14 v. Durban n. Port ElizabïL Ütrecht, 12 te Houston. Van Riebeeck, 14 v. Muntok n. Djakati Ternate, pass. 14 Finisterre. Veendam, 14 800 m. WtZ Ouessant Volendam, verw. 19 v. Djakarta n. Rd®, Vrijburgh, 13 v. Casablanca n. R'dam, Vulcanus, 14 v. Malta n. Bari. Waal, 14 in Windward Channel. Wickenburgh, pass. 15 Kp. Vilano, 1 Weltevreden, 13 v. Port Swettenham n. karta. Willem Ruys, pass. 14 Point Degalle. Waterland, 15 v. A'dam n. Buenos Aire. Zaan, 14 v. Kotka n. Harlingen. Zeeland (SSM), 14 v. Blyth, 17^^Byjusr Birmingham, 13 te Goola v. Harlingen Brinda, 15 v. Ostende n. Blyth- Citadel, 15 v. Odense te Ronne. Crescendo, 15 v. Stettin n. Kotka. Caland, 14 v. Lissabon n. Belfast. Depa, 15 v. Avonmouth n. Swansea u Dorinda, 13 v. Gothenburg n. Londen. Duiveland, 14 te Grangemouth x. W11 Express. 14 v. Kinglyn n. Rotterdam. Frisia. 14 v. Vlaardingen 11. Le Hawr Frederik, 14 v. Antwerpen n. T Gaasterland, 14 v. Leith n. Granger—- Hast I, 13 v. La Coruna te Bilbao Hoogland, pass. 15 Kiel n. KopQ-^ Londen. ArncSt Tmmanuel, 15 te Kopenhagen v. Anw Leny. 14 v. Whitehaven n. Westpc.- Monica, 14 v. Amsterdam n. Londen- Maartje, 14 te Honfleur v. Geile Noord, 14 v. Rotterdam op rede -j Poortvliet, 15 v. Nykjobïng n. Sten» Rapid, 14 v. Rouaan. Rema. 15 v. Rostock n. Sodertelje Rika, 15 te Aarhus v. Malmo. Rosemarie, 14 te Rouaan v. Gotneno Seaham, 14 v. Leith n. Grangemoutn Soemba, 14 v. Rouaan n. Liverpool. Saba. 14 v. Stettin 11. Tolkis. Taurus, 15 v. Dordrecht n. Leitn. Uni, 14 v. Kopenhagen n. Gothenburg, Venus, 14 pass. Holtenau. Virgo, 14 v. Rostock n. Kotka. Vivo, 14 v. Methil n. Kopenhagen^ Vrouwepolder, 14 v. Oporto te Lisv, 1 Van Brake!, 15 v. Zaandam Viking, 15 te Aarhus v. Amsterdam. Volkerak, 14 te Wilhelmshaven v. ^0 Blankenburg, pass. 15 Holtenau, «j, Ebro, 14 18.19 N 54.41 W. San J a - Ganges. 14 te Schiedam, van Stavanj- Hudson, 13 v. Oran te Rotterdam. Humber. 14 te Schiedam. Maas, 15 pass. Holtenau. Schelde. 14 v. Liverpool n. Rotter®*'' Witte Zee. 14 te Rotterdam. Zwarte Zee, 14 te Dakar. Denni, 14 v. Berwick te New Casu Hagno, 16 verw. Rotterdam. Marno. U v. Rouaan te Glasgow. Spurt, 15 v. Ceuta te Londen- Tyro, verw. 15 v. Drogheda n. «0l

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 10