BOTMAN v. Duivenbodsn etaleert: v. Duivenboden yjpap. HET SCHOENENPALEIS a Lawine van gelukwensen voor Woningstichting „Het Oosten" Velsen Hillegom alle soorten Kerststukjes mandjes J. Twisk 975 f 695 Groot Speciaalhuis Luidsprekers IJmuiilsii" Gezellige Kerstdagen Huismoeders Leti NAAR WIE? Th. van Kampen Mededeling Schoenen en Pantoffels 32. Donderdag 21 December 1950 IN HET ZILVER Het moet in 1912 geweest zijn dat twee- en-veertig Haarlemmers, die bij de ge meente in dienst waren, de koppen bij el kaar staken om te komen tot de oprichting van een woningbouwvereniging voor ge- meentepersoneel. En die vereniging kwam er. Over de plannen, die bestuur en leden koesterden, liet men geen gras groeien: ir 1918 werd het eerste complex van 77 wo ningen in gebruik genomen. Niet veel later verrees op het Hof van Egmond het tweede blok huizen, 154 in getal en nauwelijks wa ren deze betrokken of de vereniging toog in de Jacob Geelstraat aan het werk, waar 26 woningen wei-den gezet. In 1925 vormden de huurders van de 77 huizen, waarmee de vereniging was ge start, een zelfstandig bestuur. De zeven bestuursleden van de oude vereniging richtten de woningstichting „1-Iet Oosten" op. Men kan moeilijk zeggen dat het de stichting aan activiteit ontbroken heeft. Achtereenvolgens werden 38 huizen aan de Zonnekade, 30 in de Slachthuisstraat en 21 in de Noormannenstraat gebouwd. Eind 1951, begin 1952 hoopt de stichting weer te gaan bouwen achter de Noormannenstraat, aan de aan te leggen weg naar Schiphol. Het wachten is slechts op het bouwrijp maken van de grond. De receptie Met dat al bestaat Het Oosten nu 25 jaar en ter gelegenheid van dit feit werd gister middag een feestelijke receptie in restau rant Brinkmann aan de Grote Markt ge houden. Daar kwamen velen de bestuur ders van de zilveren stichting hun geluk wensen aanbieden. De voorzitter van het Oosten, de heer J. de Ruiter, memoreerde in een korte toe spraak het werk dat in de afgelopen 25 jaar tot stand is gekomen en bracht dank aan allen die de stichting in haar omvangrijke taak met raad en daad terzijde hebben ge staan. De heer De Ruiter herinnerde er onder meer aan hoe het gemeentebestuur na de eerste wereldoorlog, met het oog op de dringend noodzakelijke bezuiniging, een experiment uithaalde bij de bouw van de 154 woningen op het Hof van Eg- mond. Deze huizen werden namelijk zon der palen, doch op een betonnen piaat ge bouwd, met als droevig resultaat dat deze woningen op het ogenblik op tal van plaatsen zijn verzakt en vele gevels ervan grote scheuren vertonen. Veel belangstelling De secretaris, de heer A. L. Staphorst, las vervolgens enige schriftelijke geluk wensen voor. Onder meer van het Haar lemse college van B. en W., dat door een gemeenteraadszitting verhinderd was te komen en van de Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda. Onder de zeer velen, die bij de jubile rende stichting hun opwachting kwamen maken waren onder meer vertegenwoor digers van tal van woningbouwvereni- Het verkeer in Haarlem Een inzender opperde een vreemdsoortig plan De heer W. J. H. schrijft ons: Er worden dagelijks zeer veel overtre dingen begaan door alle soorten wegge bruikers. Daaronder zijn vele fietsers die geen richting aangeven. Vooral de jeugd maakt zich aan dit feit schuldig, niettegen staande er veel kinderen zijn die op school verkeersonderwijs kregen en duizenden met een verkeersdiploma in de zak lopen. Zijn al die goede lessen al weer vergeten? Ook rijden zij vaak met 3 of 4 naast elkaar, terwijl zij toch weten dat het niet mag en bovendien ook zeer gevaarlijk is. Ook autobestuurders gaan niet vrij uit. Op de Leidsevaart worden de voorschrif ten over het verlenen van voorrang niet voldoende in acht genomen. Herhaaldelijk ziet men 's morgens om 7 uur een autobus voor het huis „Margriet" op het Kennemerplein staan binnen de voorgeschreven afstand van de bocht. Soms staat die bus zelfs in de bocht. Het drukke verkeer moet zich dan tussen de bus cn de vluchtheuvel doorwringen. Waarom wordt er voor de Cronjéstraat en voor het drukste deel van de Schoter- weg voor de spitsuren geen stop- en par keerverbod ingevoerd? Waarom lopen de voetgangers bij voor keur links op de trottoirs? De wielrijders worden verplicht aan de wegkant, dus in de goot, te rijden. Eén goede maatregel, maar dan moet ook ge zorgd worden, dat zij er kunnen rijden. Nu staan er soms plassen van een meter breed. Zo is het bijvoorbeeld op het Soendaplein, de Wagenweg en de Pijlslaan. Ik meen zo vervolgt de heer H. dat aan al die verkeersovertredingen binnen korten tijd een einde kan komen. Laat men de politie versterken met hulpkrachten en dan alle politiemannen bonboekjes geven voor boeten van een kwartje, contant te betalen. Als de betrokkene niet dadelijk wil betalen moet hij verplicht worden later op het politiebureau te komen om dan een gulden te brengen. Er zou geen pardon ge bruikt moeten worden, ook niet tegen links- lopende voetgangers. Ik ben overtuigd dat er dan zoveel aan boeten binnenkomt, dat de oorlogsschuld van Nederland in een half jaar kan worden afbetaald. Tenslotte nog de raad om de weekmark ten een half uur eerder te sluiten. Dan wordt voorkomen dat de marktbezoekers met tassen gewapend zich in de autobussen wringen op het tijdstip dat de mannen die de gehele dag gewerkt hebben in de bus willen om naar huis te gaan. Tot zover de heer T. Wij zijn het met veel opmerkingen die hij maakt eens. Alleen niet met het nog meer opvoeren van de processen-verbaal voor verkeersovertredingen. Wij geloven dat het maximum in dit opzicht bereikt of al overschreden wordt. Bovendien zijn wij overtuigd, dat de heer T. de grootte van onze ooriogsschuld wat onderschat. Ook is het onjuist voor alle overtredingen een gelijke boete op te* leggen. De kleine fou ten zouden met een boete van een kwartje, bij wijze van waarschuwing, voldoende ge straft zijn, maar als er ernstiger feiten zijn, moet de straf natuurlijk daarmee in over eenstemming zijn. Er is wel eens gedacht om de politie wat het verkeer aangaat te doen bijstaan door vrijwillige hulpkrachten, maar daarvan is afgezien omdat daaraan te veel bezwaren kleven. Er wordt van een verbalisant een zekere mate van kennis geëist om feiten vast te stellen. Ook als het verkeersover tredingen geldt. gingen, de heren J. J. Henscn en H. H. Kühlemeir van Bouw- en Woningtoezicht, de heer P. H. Tel van de Volkshuisves ting, de chef van de afdeling Verificatie der gemeente, de heer H. Meeusen van de zevende afdeling der gemeente, enige aannemers en voorts vele vrienden en bekenden van Het Oosten. De voorzitter van de Federatie van Haarlemse woningbouwverenigingen, de heer W. C. van Kampen, bracht de geluk wensen van de federatie over en overhan digde als jubileumgeschenk een electri- sche klok. Vervolgens richtte spreker zich tot de heer J. Veen, die van de oprichting van de oude vereniging in 1912 af de be langen als penningmeester had gediend. Hem werd een kist sigaren overhandigd als blijk van waardering voor het vele werk dat hij in de loop der jaren in het belang van de Volkshuisvesting in het al gemeen en van Het Oosten in het bijzon der heeft verzet. Nog vele sprekers voerden het woord en niet zelden lieten zij hun gelukwensen van een fraai geschenk vergezeld gaan. Zo bood onder meer de heer H. Grocnen- daal, die de felicitaties van enige aanne mers overbracht, de tekening van een ge brandschilderd raam aan, dat een plaatsje zal krijgen in het kantoor van Het Oosten. De opleiding voor het U.L.O. en het Middelbaar Onderwijs Hoe die bij de openbare lagere scholen te Haarlem is Vroeger was er onder de openbare lagere scholen te Haarlem een aantal die onder scheiden werden als „opleidingsscholen". Daar was het onderwijs zo ingericht dat de leerlingen in zes jaar zover kwamen dat zij in staat geacht werden het u.l.o. en het middelbaar onderwijs te kunnen volgen. Met ingang van September j.l. is daarin een verandering gebracht. De „opleidings scholen" verloren hun naam, zodat er nu bij het openbaar onderwijs alleen lagere scholen zijn. Welke overwegingen het ge meentebestuur daarbij heeft gehad hebben wij in ons nummer van 23 September uit voerig uiteengezet. Nu hebben wij onlangs een verslag opge nomen van een ouderavond van de Prinses Margrietschool (Junoplantsoen) waar de verslaggever het hoofd der school, de heer J. Houwen, de woorden in de mond legde, dat „alle openbare scholen thans gelijk zijn." De heer Houwen verzekerde ons dat dit onjuist is en dat het ook niet met de feiten overeenkomt. Zijn school, die vroeger onderscheiden was als „opleidingsschool", is nog volkomen in staat om in zes jaar de kinderen klaar te maken voor een u.l.o., of een middelbare school. Bij de andere „op leidingsscholen" zal het wel hetzelfde zijn. Het is evenwel niet juist zo verklaarde de heer Houwen verder dat hij op die ouderavond gezegd zou hebben dat „er nu harder op zijn school gewerkt moet wor den," want ook dat zou in strijd zijn met de feiten. De zaak is deze. Op de lagere scholen zijn twee uur per week nog keuze vakken in het lesrooster opgenomen. De hoofden der scholen kunnen beslissen hoe zij die twee uur willen besteden. De heer Houwen heeft deze twee uren voor'rekenen cn taal bestemd, de vakken die het meest van belang zijn voor de kinderen die later naar andere scholen - overgaan. - Kersttentoonstelling 1950 in „Het Huis Van Looy" Om zoveel mogelijk aan de belangen en wensen der in deze gemeente werkzame beroepskunstenaars tegemoet te komen, hebben Burgemeester en Wethouder van Haarlem, in overleg met de subcommissie voor de Beeldende Kunsten en de direc teur van het Frans Halsmuseum, een groep kunstenaars uitgenodigd om deel te nemen aan de Kersttentoonstelling 1950 in hei museum „Het Huis Van Looy". De door deze kunstenaars ingezonden wciken zijn niet aan het oordeel van een jury onderworpen. De expositie wordt Zaterdag 23 December door burgemeester Cremers geopend. Er zijn 160 werken in opgenomen. Het ligt in de bedoeling voor Kerstmis 1951 onder dezelfde voorwaarden een andere groep kunstenaars uit te nodigen, wier werken een even harmonieus geheel zullen vormen als die van de thans expo serende groep. Indonesische avond In de Renaissancezaal van het Frans i Halsmuseum heeft vandaag een culturele avond plaats ter gelegenheid van de T.I.S. N.A. onder auspiciën van de Koninklijke vereniging „Indisch Instituut" in samen werking met het Comité voor jonge toon kunstenaars, de Volksuniversiteit en het departement Haarlem van de Maatschappij tot Nut van t*Algemeen. Er worden de monstraties van Indonesische danskunst, zang en muziek gegeven door het gezel schap Babar Layar onder leiding van Ber nard IJzerdraat, die tevens een korte samenvatting zal geven van zijv ervarin gen tijdens zijn bezoek aan de voornaam ste cultuurcentra op Java. Medewerking aan dit programma wordt verleend door twee vertegenwoordigers van de Perhim- poenan Seni ndoncsia (de Indonesische studenten-kunstvereniging), namelijk door mejuffrouw Nji Raden Poerwasri, die Soendase liederen zal zingen en door de Balise danser I Goesi Gde Oke Djlantik. In Engeland komt de beste schouwburg van Europa In Londen zal in de zomer van 1951 met de bouw van het nieuwe nationale theater voor Groot Brittannië worden begonnen. Er is bekend gemaakt, dat de Koning er in heeft toegestemd om 13 Juli de eerste steen te leggen. Het. Britse parlement heeft de rege ring gemachtigd de bouw van het theater te financieren. De wet op de theaters staat toe. dat van regeringswege een millioen pond sterling voor dit doel beschikbaar wordt gesteld. Men wil dit nationale theater tot de beste schouwburg van Europa maken. Het is de bedoeling dat drie gezelschappen aan het theater verbonden zullen zijn. Een groep zal dan in Londen spelen, de tweede ergens in Engeland en de derde overzee. Minister Mansholt besprak actuele landbouwproblemen In een te Middelburg gehouden verga dering van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij heeft minister Mansholt uitvoerig de verplichte inlevering van gerst tegen 22 per ton en de vermindering van de inleveringsprijs voor melk besproken. Wat de gerslprijs betreft verklaarde hij zich bereid te garanderen, dat de boeren de productieprijs plus 20 procent ondei-ne- merswinst ontvangen. Voor de verplicht in te leveren 2500 kilogram is een richtprijs vastgesteld, maar wanneer mocht blijken, dat de gerstverbouwers tegenvallers heb' ben, is de regering bereid een wijziging in dit plan aan te brengen. Sprekend over de melkprijs merkte de minister op, dat de regering onverantwoor delijk zou handelen, indien zij de garantie op 18 cent zou handhaven. Zij is ervan overtuigd, dat 17'/2 cent voldoende is om een behoorlijke bestaanszekerheid voor de boer te garanderen. Nadrukkelijk betoogde hij, dat dit laatste het geval is. Hij voegde er aan toe, dat in dien de prijsontwikkeling normaal blijft, er geen enkel bezwaar tegen bestaat, de hef fingen voor het Zuivelfonds te bestemmen. Ook verklaarde hij, dat de boer, de tuinder cn de landarbeider zeer tevreden kunnen zijn over het peil, waarop hun inkomen thans staat. Voormalige firmanten van effectenkantoor veroordeeld De rechtbank te Amsterdam heeft heden de beide firmanten van het voormalige effectenkantoor Kerkhoven en Co. te Am sterdam, C. O. en J. van der B. C. veroor deeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van anderhalf jaar. De rechtbank acht de hun ten laste gelegde wederrechtelijke toe- .ing van belangrijke bedragen bewezen. Betsy Westendorp-Osieck 70 jaar Op 29 December hoopt de schilderes me vrouw Betsy WestendorpOsieck haar zeventigste verjaardag te vieren. Betsy WestendorpOsieck. die lessen kreeg van Lizzy Ansingh, studeerde aan de Rijks-academie te Amsterdam onder leiding van Allebé en Derkinderen. Daarna zette zij haar studie in Parijs voort. Zij heeft zich toegelegd op het portret en schilderde onder anderen de professoren dr. H. A. van Bakel en J. F. de Beaufort. Ook maakte zij echter landschappen en stillevens. Haar werk be vindt zich in het Stedelijk Museum te Am sterdam, het Gemeentemuseum te "s Graven- hage. het museum Boymans te Rotterdam en het Musée du Jeu de Paume te-Parijs. Gereformeerde Gemeente Haarlem betrekt eigen huis Gisteren heeft de consulent van de Ge reformeerde Gemeente te Haarlem dr. L. Rijksen uit Leiden, in een samenkomst met de gemeentenaren het kerkgebouw der gemeente in de Ridderstraat officieel ge opend. Na het zingen van Psalm 84, "verzen 2 en 6, beginnende met de woorden „Zelfs de mus vindt een huis. o Heer", verhaalde de predikant uitvoerig hoe het de gemeente was vergaan sinds twaalf en een half jaar geleden enkelen uit Gereformeerde gemeen ten van elders naar Haarlem waren geko men. Aanvankelijk kwamen dezen samen in een zolderkamer, die later verwisseld werd voor allerlei lokalen, maar telkens werd de plaats van vergaderen te klein. Eindelijk werd de gemeente een zelsftandige; in 1942 werden de ambten geïnstitueerd en tenslotte werd dit kerkgebouw gekocht. Vervolgens werd een. predicatie gehouSen naar aanleiding van Koningen 8, verzen 5, 6 en 57. Na bespreking van de zin en de be tekenis van deze tekstwoorden besloot spreker met het uitspreken van de hoop dat de Heer Zijn zegen op de bediening des Woords zou willen doen rusten. Tenslotte richtte de predikant zich met woorden van dank tot de vertegenwoordiger van B. cn W., wethouder W. G. Bakker, die met zijn echtgenote aanwezig was. Ds. Kier van dc Gereformeerde Gemeente te Lisse wenste de zustergemeente geluk mèt de opening van haar Kerkgebouw, een ver tegenwoordiger van de Chr. Geref. Gemeente te Haarlem deed insgelijks. Wethouder W. C. Bakker zeide deze dag voor het kerkelijk leven der Gemeente van veel belang te ach ten en wenste haar namens het college van B. en W. geluk met de opening van het kerkgebouw. Zeer velen hebben deze openingsplechtig heid bijgewoond. Onder hen waren vele leden van Gereformeerde Gemeenten uit andere plaatsen. De restauratie van het gebouw voor zijn nieuwe bestemming is voor een groot deel belangeloos verricht. Financiële steun, kwam in de vorm van renteloze of laagrentende voorschotten. Zoals het gebouw thans is ingericht maakt het, met het fraaie kerk orgel, een heel keurige indruk. - Aan de gemeente-universiteit te Am sterdam is geslaagd voor het candidaats- examen geschiedenis de heer C. van der Haar te Haarlem. De heer D. Jacoba te Heemstede werd bevorderd tot arts, I Nog meer Velsense gladheidsslachtoffers De serie aanrijdingen die Dinsdag in Velsen en omgeving begon, zette zich Woensdag voort en weer is er heel wat materiële schade veroorzaakt door glijpar tijen op de nog steeds gladde wegen. De eerste slachtoffers vielen op de krui sing Hagelingerweg—Hoofdstraat:Broek- bergerlaan, waar twee auto's op elkaar bot sten doordat beide wagens uitgleden toen de chauffeurs elkaar zagen naderen en remden. Op de Julianabrug kwamen even eens twee personenauto's met elkaar in contact als gevolg van het feit, dat de be stuurders elkaar niet zagen en de een de ander dus geen voorrang verleende. Waar de Lorentzstraat op de Zeeweg uit komt remden (en gleden) eveneens twee vierwielige motorvoertuigen. De een glib berde door en kwam tegen de muur van het Patronaat terecht. Een 12-jarig meisje viel door de gladheid op de Broekhuysenstraat en kneusde een enkel. Voor twee aanbestedingen van B. en W. 28 inschrijvingen Hedenmorgen had op het kantoor van het bedrijf Openbare Werken der ge meente Velsen de inschrijving plaats voor de openbare aanbesteding van het opbre ken van de bestaande, en het maken van nieuwe bestratingen, rioleringen en trot toirs in de omgeving van het Kennemer plein te IJmuiden, en voorts van het aan leggen van wegen en trottoirs tussen de Hagelingerweg en de Hoofdstx*aat te Sant poort. Voor het werk te IJmuiden waren 13 inschrijvers, met als laagste de firma H. Posch en Zn. te Beverwijk voor 22.930 en voor het bestek in Santpoort schreven 15 bedrijven in. De laagste inschrijver was de firma G. Oosterwal en Co. te IJmuiden voor 13.450. De gunning is aangehouden. „Zingt den Heer" voerde Bach's Kerstoratorium uit In de geheel gevulde Nederlands Her vormde kex-k te Hillegom heeft Woens dagavond de Christelijke Zang en Orato riumvereniging „Zingt den Heer" onder lei ding van de heer S. P. Visser het Weih- nachtsoratorium van Bach uitgevoerd. Van de zes delen, waaruit deze tot een oratorium samengevoegde cantatenreeks bestaat, werden er vier uitgevoerd. De di rigent sloot de uitvoering af met een her haling van het openingskoor van het derde deel „Herrscher des Himmels, erhöre das Lallen". Reeds het machtige „Jauchzet, froh- locket" werd door het koor op imponeren de wijze vertolkt. De prestaties zijn de gehele avond op dit peil gebleven. De monumentale koren en koralen werden uitgevoerd op een wijze die niet slechts ernstige studie, maar ook begrip en animo deed blijken. Vooral het „Ehre sei Gott" waarin de sopranen uitblonken) zou onder andere omstandigheden een extra applaus hebben verdiend. Van de solisten moeten Corrie Pereboom en Herman Huismann in het bijzonder ge noemd en geroemd worden voor een uit muntende vertolking der duetten. Als ge constateerd wordt dat Han le Fèvre uit stekend in conditie was, is daarmee over deze eminente tenor genoeg gezegd. Akke de Vries verraste met name in het be roemde wiegelied. Hoezeer de heerlijke aria „Flösst, mein Heiland" ontsierd wordt door het toen en nu mooi gevonden, maar toen en nu barbaarse echo-effect, bleek ook deze avond weer overduidelijk. De uitvoering zou een voldongen suc ces geweest zijn, ware het niet dat het Amsterdams Philharmonisch Orkest nogal eens een steek liet vallen. Reeds in de openingsmaten verried het onzekerheid en zelfs (misschien had het temperatuurver schil hiex-mede schuld) onzuiverheid. Maar yan de prachtige Sinfonia aan het begin van het tweede deel kwam bedroevend weinig terecht. Verscheidene orkestleden zullen, na een hele avond onder zijn di rectie te hebben gemusiceerd, ongetwijfeld de heer Visser nog steeds niet van aange zicht kennen, zo waren hun ogen vastge kleefd aan hun partij! De pianist Richard Heidema redde hier veel. Ds. Chr. Ecrhard opende de avond met een verklarend woord en sloot met het Onze Vader". SCHEEPVAART Amstelpark, pass. 19 Kp. Villano. Amstelstad, pass. 19 Fimsterre. Amstelvaart. 19 v. Djibouti n. Karachi. Arundo. pass. 19 Kp. Verde eilanden. Averdijk, pass. 19 Lizard. Albireo. pass. 20 Fernando Noronha.- Almkerk. 20 v. Duinkerken n. Antwerpen. Appingedam. 19 v. Lissabon n. Gibraltar. Ariadne, 19 v. Genua te Livorno. Almdijk. 19 300 m. ZO. Kp. Race. Annenkerk, 19 550 m. O.ZO.Diegogarcia. Aagtekerk, 20 voorgaats H. v. Holland mist. Alamak, 20 te Bandarsjapoer. Alchiba, 20 anker dwars Egmond aan Zee. Bengkalis, 19 te Aden. Beverwijk, pass. 19 Oporto. Boskoop, pass. 19 Duvigeness. Bali, 20 te Jacksonville. Bintang, 20 te Genua. Caltex Nederland (t), pass. 19 Tunis. Caltex Pernis, pass. 20 Aden. Caltex Leiden (t>. 19 250 m. O.NO. Rasfartalt. Cirrus, 22 7 u. verw. H. v. Holland. Dalerdijk, ]9 v. Cristobal n. Antwerpen. Duivendrecht. pass. 20 Finisterre. Domburgh, 18 v. Bordeaux. Fna, 20 v. Cristobal te Curasao. Esso Den Haag (t), 19 te Vado v. Aruba. Elmina, 19 te Douala. Grootc Beer, 20 v. Soerabaja te Djakarta. Gooiland, 19 v. Montevideo n. Santos. Haarlem, 18 v. Cristobal n. Pimentel. Ilos, 20 v. St. Marc n. Gonaives. Johan v. Oldenbarnevelt, pass. 19 Europa Point. Kota Inten, pass. 19 Kp. Si.Vincent. Kota Gede, 20 bij Kp. Delgata. Kevlosono, 19 480 m. W. Minicoy Kota Agoeng, 19 150 m. W. Sabang. Leerdam. 19 v. Antwerpen (dus niet 18). Lindekerk, 19 te Basrah. Leopoldskerk, pass. 19 St. John eil. Lutterkerk, pass. 19 Elba Cape. Luna, 19 te Tunis. Laagkerk. 19 130 m. ZO. Masira eil. Loenerkerk, 20 te Khorramshar. Lindekerk. 20 te Basrah. Leerdam, 20 op de Schelde mist. Macuba, pass. 20 Azoren. Melula, pass. 19 Gibraltar. Mirza, pass. 20 Dondrahead. Mitra. 20 te Daressalaam v. Mombassa. Manoeran, 38 vm. Kaapstad v. Tacoma. Mataram, 19 300 m. O. Guardafui. Oraniefontein. pass. 19 te Dakar. Overijsel. 19 v. Suez n. Aden. Oranje, 20 v. Aden n. Colombo. Orion, 19 v. Gibraltar n. Malta. Obei-on. 20 te Curasao. Phrontis.-20 te Aden. Polyphemus. 19 te Port Said. Prins Maurits. pass. 19 Gibraltar. Prins Willem IV. 19 v. Liverpool n. Glasgow. Ridderkerk, pass. 19 Messina. Roepat, 20 vm. te Belawan. Rempang, 21 v. Pladju te Makassar verw. Rolti, 19 300 m. ZO. Dondrahead. Sabang, pass 19 Perim. Saparoea, 19/20 te Lorenzo Marquez v. Durban. Sommelsdijk,, 19 v. Le Havre n. Antwerpen. Stad Schiedam, 19 v. Savona te Casablanca. Sumatra. 19 v. New Orleans n. Mobile. Slamat, 19 v. Rangoon n. Belawan. Sliedrecht (t), pass. 19 Rasfartak. Stad Haarlem, 19 v. Gibraltar. Sommelsdijk, 20 op de Schelde mist. Stad Dordrecht. 21 20 u. verw. H. v. Holland. Stad Vlaardingen, 20 vooi*gaats H. v. Holland. Tomori, pass. 19 Gibraltar. Theseus, 19 te A'dam v. Adriatische Zee. 'rjibadak, 19 dwars Mosselbaai. Tamo, pass. 19 St. Pauls Rocks. Themisto, 19 bij Bermuda. Tarakan. 19 1000 O.ZO. Guardafui. Triton, 20 te Puerto Cabello. Volendam, 19 v. Djakarta n. R'dam. Vulcanus, 19 te Triest. Winsum. pass. 19 Kp. St, Vincent. Waal. pass. 19 Noord v. Sombrero. Zuiderkruis, pass. Elba Cape. KLEINE VAART Bernina. pass. 20 Kiel. Birmingham. 19 v. R'dam te Kingslynn. Brinda. 19 te Blyth v. Ostende. Barends, 19 v. Nakskov n. Antwerpen. Citadel, 19 te Antwerpen v. Ronne. Dorinda, 20 v. Londen te Antwerpen verw. De Ruyter, 20 te Grangemouth v. Emden. Eban, 19 v. Malmo n. Odense. Escaut, 19 te Londen v. Rouaan. Europa. 19 v. Londen n. R'dam. Frejo, 19 te Port Talbot. Haskerland, 20 v. Goole n. Kingslynr.. Hast I. 20 v. Bilbao te R'dam verw. Hast IV, 19 v. Rouaan n. Londen. Hast V. 18 v. Bayonne n. Liverpool. Heemskei-k, 19 v. Odense n. Hull. Immanuel, 19 v. Kopenhagen n. Antwerpen. Mary. 19 v. R'dam n. Goole. Matar, verw. 20 v. Londen n. R'dam. Monica, 19 v. Gent te Londen. Minerva, 39 v. Londen te Remagen. Maartje. 19 v. Caen n. Holding. Mulan, 19 v. R'dam n. Kolding. Nottingham, 19 v. Leith te Grangemouth. Rapid, 20 v. Rouaan te Antwerpen. Rcmmert, 19 v. Loriënt te Oporto. Rika, 19 v. Aarhus n. Great Yarmouth. Rose Marie, 19 v. Vlissingen n. Kopenhagen. Soemba, 19 v. Rouaan te Liverpool. Saba, 19 te Tolkis v. Stettin. Servus. 19 te Methil v. Newcastle. Sian, 19 v. Sjoetorp n. Littoyen. Texel, 19 v. Hamburg n. R'dam. Vivo, 20 te Aarhus v. Kopenhagen. Van Geldei\ 19 v. R'dam te Boston. Viking. 19 v. Aarhus te Karlstad. Volkerak. 19 te Boness v. Wilhelmshaven. Vrede, .19 v. Bilbao n. Birkenhead. Westlaan, 19 v. R'dam n. Hamburg.' Voor de feestdagen GEDISTILLEERD Wijnen cn Likeuren Indien gewenst thuisbezorgd Tel 5431 Wed. Braam en Zn JULIANAKADE 5. IJm. en Cyclamen cn Begonia's Nog enige Kerstbomen WILLEMSPLEIN Tel. 4110. IJmuiden. Onze vakkennis EN KWALITEIT Gothieke Huiskamer Pracht gebeeldhouwd dressoir. Klooster schuif tafel, 2 fauteuils en 4 Gothieke Slaapk amer Grote 3 dears kast, ledi kant met aparte verlich ting, alles compleet Alles prima afwerking enonze lage prijzen nopen u tot kopen. GED. O. GRACHT 108-110 (Zie onze speciale Bcddcnetalag.c!) VERLOREN: groen mantel ceintuurtje. Ter. bez. Koning straat 3, IJmuiden. JONGE HONDEN en slacht- konijnen te koop. Beukenstr. 30, IJmuiden-O. HEEFT U HAAST? Krijgt u gasten? Dan even gauw naai de Champs voor vers gesne den cn schoon gewassen groenten. Zeeweg 238 en Dxüehuis. ZEG BUURVROUW, mag Wimpie even wat gesneden groenten gaan halen? Bij dc Champs, Zeeweg 238, want ik ben zo laat. MAAR OOK VOOR FRUIT bent u bij de Champs het beste uit. Want door de goede kwaliteit heeft u van het ko pen daar nooit geen spijt. NETTE WERKSTER heeft nog enige dagen vrij. Tromp straat 171. Jongeman 19 jaar. zoekt voor de a.s. feestdagen keux*ig se rieus MEISJE Brieven L 2643 bur. van dit blad. KERSTLOTEN. U hebt een lot uit de loterij, indien u een prima kamgaren cos- tuum (streepje) van f 74.o0 bemachtigt bij Klumpers, Kledinghuis. Rijksstraatweg 39. Haarlem-N. Te koop: HUISK.AMEUBLE MENT f 30. dc Ruyterstr. 119 ZEG bepT^T:- route bonen u,Waren dtf had je die vanria v'3 'ijk bij ChamJs uVVaUl4 weg 238 cnrSgf' *3 Schaatsen slijpen alle soorten nni. vakkundig k J»i slijpen, machines, p «Peciaie t>'J slaton Um k w Ook al Ie Eevtn h«-«. H. J. van Kaam fïr„„ N. P. Zwaner' ""'1 plein. Ijzerhandel nCn" S. Korvcr, Cedpro- wiclhandct. PALINGWORST PALINGW0RST Die zullen er zeker zijn, wanneer U zo'n heerllilcp ROLLADE of VLEES op tafel heeft van de Kwaliteitssiagerij H. BUTTER Kennemcrlaan 50 - Tel. 4310 - IJmuiden Als extra Kerstreclame 2 ons fijne ham voor 75 ct. PALINGWORST PALING WORST Fa. 55 CENT PER K.G. BETALEN WIJ VOOR UW HÜISHOBDLOHPÖ.f: De gehele dag van 's morgens 7 uur tot 's 6 uur geopend. - Goederen worden ook atga-üf W. F. CLAUS, Bakenessergrachi 4S-j|. Haarlem, Telefoon 11436, b.g.g. 23661 Met UW HORLOGE dat zijn dienst niet meer doet? Natuurlijk naar: Da Costalaan 3 - Driehuis - Tel, 4309 (K2550) I1 De besturen van de gezamenlijke Bakkersgezellen-organisaties zijn in ovcr.es met „Aurora's Bakkerijen" tot overeenstemming gekomen Dinsdag 2e Kerstos? niet te bakken. Daar genoemde bakkerijen hun klanten reeds hadden medegedeeld dat or op 2c Kerstdag vers brood verkrijgbaar zou zijn, stuitte dit aanvankelijk op grote bezwaren. Óm ons bakkergezellen in de gelegenheid te stellen deze bii uitstek' gezellige dagen in de huiselijke kring door te brengen, heeft dc leiding van „Aurora" toegegeven. Wij zijn „Aurora's Bakkerijen" zeer dankbaar voor hun medewerking en trouwen dat U het genoemde bakkerij niet kwalijk neemt dat er geer. vï:s brood verkrijgbaar is. Voorzitter van de Moderne Bakkers Gezellen Bond, NV'V, K. W. v. d. VLI S Voorzitter van de R.K. Bakkers Gezellen Bond, afd. Vdai P. H. KOKS heeft voor de komende feestdagen een een pracht collectie ontvangen tegen de laagst mogelijke prijzen Ziet onze speciale Kerstetalages GROENEWEG 80 t.o. Rex-Theater JSF" Vrijdag 22 en Zaterdag 23 December tot 9 uur GEOPEND. n.AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAÜiitlilU{ Wij hebben nog EEN MOOIE COLLECTIE DEKENS J in alle soorten, terwijl de prijzen door onze vroti tijdige inkoop laag zijn. SATIJN DEKENS div. kleuren, 2 pers. 180 x 215 WOLLEN DEKENS 2 pers., 170 x 220 MOLTON DEKENS - FLANELLEN TRAININGSBROEKEN alle kindeiunaten, af HUyGENSTRAAT

IJmuider Courant | 1950 | | pagina 8