DE TWEEDE WEEK VAN ONZE GROTE OPRUIMING DE BILT'S KLEDING balansOpruiming Joh. Uittenbogaard Knipjanhagel STERK r 15% korting Smokkelhandel van West- naar Duitsland tiert steeds Oost- welig er Kort en Bondig Veisen iiw ctmrfile inkoop l uw voordeel MET PRIJZEN.... DIE BEWIJZEN „9iet 3Co6a J^xtieipucadifs" 1951 vert Extra lage prijzen Pres. Steinstraat 1 H „Slmplicitas' BOEKHOUDEN K. W. Bijenkorf Schoenenkoopjes!! Schoenenkoopjes PULLOVERS-VESTEN TRUIEN EN SLIB'OVERS Reguliere handel tussen beide zones kwijnt echter Schilder pleegde diefstal Lunchconcerten in Amsterdam voor personeel van bedrijven Keukenhor nog mooier dan verleden jaar Prijzen en opdrachten voor toonkunstenaars Twee nachtelijke inbraken Oude zinker in Noordzeekanaa gedeeltelijk opgeruimd Gladheid bracht reiniging weer in actie Beverwijk Vele coupons en restanten in al onze afdelingen ZIET ONZE SPECIALE ETALAGES 1/Vii beginnen BRUINE BONEN WITTE BONEN CAPUCIJNERS SPLITERWTEN DOPERWTEN mid.n DOPERWTEN mid i DOPERWTEN mid.fijn SPERCIEB0NEN SNIJBONEN SPINAZIE APPELMOES van TOMATENPUREE Een delicatesse! EXAME NO PL E I D I N G HUGASELGERSMA.POTGIE S'E R DONDERDAG 4 JANUARI 19 55 (Van onze correspondent in West-Duitsland) Een van de grootste problemen van de West-Duitse economie is de handel met Oost-Duitsland. Deze is namelijk niet vrij, maar wordt door de bezettingsmachten ge controleerd, die er streng op toezien, dat geen grondstoffen en waren naar het Oos ten gaan, die het oorlogspotentieel van de Sovjets zouden kunnen versterken. Strategisch is dit natuurlijk volkomen verantwoord, dat erkennen ook de meeste West-Duitsers. Maar in economisch opzicht schept deze toestand geweldige moeilijk heden. Men stelle zich als Nederlander voor, dat de provincies Groningen, Fries land. Drente, Overijsel en Gelderland her metisch van de rest van het land zouden zijn afgesloten en door een vreemde mo gendheid zouden worden uitgebuit, voorts dat de binnenlandse handel met deze „Oostzöne" min of meer verboden ware. Geen politiek zou er ons waarschijnlijk van weerhouden, toch naar wegen te zoeken om deze handel op kleine schaal te doen voortduren, en als dat niet lukte, een smok- kelcampagne op touw te zetten. Dit ge beurt dan ook in Duitsland, ondanks alle morele verontwaardiging >van de meer principiële mensen. Niemand kan ontken nen, dat West- en Oost-Duitsland een economisch geheel zijn. Er zijn in beide delen dus handeldrijvenden, die elkaar zoeken, ook al zijn die handeldrijvenden in de Oostelijke zóne er tenslotte maar één: de monopolistische communistische partij, die alle transacties goedkeurt en een goed gedeelte van de winst opstrijkt. Zo is het te begrijpen, dat overigens bona fide West- Duitse firma's voor de verleiding zijn be zweken, om met een beroep op de Duitse eenheid, hun waren naar de Oostelijke zóne te smokkelen. Dit gaat meestal via hun kantoren in West-Berlijn. Voor hun leveringen worden zij in Westelijke Mar ken en niet in de zoveel zwakkere Ooste lijke betaald. De politieke bezwaren, die aan zo'n handelwijze zijn verbonden, geven zij in theorie misschien toe, maar in practijk zetten zij zich er over heen. Wan neer men hun verwijt „on-Westers" en niet -loyaal te zijn, werpen zij tegen dat in sommige nog Westerse landen, België bij voorbeeld, de handel met het Oosten een minstens zo grote vlucht heeft genomen. Toen Duitsland nog een geheel was, voor zag het Oostelijk gedeelte des lands het Westelijke van zijn landbouwoverschot ten. Thans echter worden Oost-Duitse landbouwproducten in werkelijk belang rijke omvang in West-Duitsland niet aan geboden. De geldigste reden, die West- Duitsland zou kunnen hebben om met het Oosten handel te drijven, ontbreekt dus. Des te meer reden heeft de Oostzóne om met West-Duitsland handel te drijven want het heeft een acuut gebrek aan grondstoffen vooral staal en verder wil het gaarne machines verwerven. De strategische achtergrond van deze behoef ten is zonder meer duidelijk. De Westelijke bezettihgsmogendheden hebben een zekere mate van handelsver keer met de Sovjetzóne toegestaan, maar het zegt veel, dat het zogenaamde Frank furter Abkommen, dat deze handel regelt onlangs enige maanden verlengd moest worden omdat zelfs de daarin voorziene vrij geringe leveringen niet op tijd waren volbracht. Niet toevallig is het juist West- Duitsland geweest, dat hierbij traagheid aan de dag legde. Zijn producten zijn na melijk voor de Oostelijke zóne veel be langrijker dan die van Oost voor West. Nu is men bezig, een nieuwe handelsovereen komst voor het jaar 1951 voor te bereiden. De verwachtingen zijn echter niet hoog gespannen. Intussen tiert de smokkelhandel welig. Men heeft uitgerekend, dat sedert de valu ta-herzieningen van medio 1948 voor meer dan 300 millioen mark in deze illegale handel is omgezet, en men dreigt met ont hullingen. Maar de Sovjets betalen goed, soms het dubbele van de prijs die de arti kelen elders opbrengen, en niet elke West- Duitse zakenman heeft sterke politieke benen. Ook in deze ongewone tijden stel len zij zich op het standpunt: „Zaken zijn zaken". De Haarlemse huisschilder C. H., die reeds dertien veroordelingen op zijn straf blad heeft, had in April uit een winkel een microscoop gestolen en op 5 December j.I. bij een kleermaker, bij wie hij een pak had besteld, een coupon stof. Wegens dief stal had de man zich Donderdagmorgen voor de Haarlemse rechtbank te verant woorden. De officier van justitie sprak in zijn requisitoir van een hopeloos geval verdachte kan zich moeilijk in de maat schappij slaande houden. Hij eiste een ge vangenisstraf van tien maanden. De verdediger mr. L. S. Römelingh zeide diep medelijden met de verdachte te heb ben. Deze wil zich graag staande houden maar het gelukt hem niet. Daarbij doen zich factoren voor, zoals ziekte en huise lijke omstandigheden, waardoor de man niet over voldoende geldmiddelen beschikt Pleiter noemde H. een slachtoffer van de maatschappelijke omstandigheden en ver zocht clementie. De rechtbank zal op 18 Januari uitspraak doen. V n De Nederlandse kunstorganisatie „Stich ting Duinrell" begint op 11 Januari in de hoofdstad met een serie ontspannings-con- certen tijdens de lunchpauze der grote be drijven. De stichting, die enerzijds iets wil doen voor de Nederlandse kunstenaars en anderzijds de kunst nader wil brengen tot het grote publiek, meent dat het bijwonen dezer concerten voor het personeel een geestelijke stimulans betekent, die ook het werk ten goede zal komen. Op de te geven ontspanningsconcerten zullen Nederlandse solisten optreden. Als eerste geeft George van Renesse een Cho- pin-recital in de grote zaal van -het hotel Krasnapolsky, waar ook de overige con certen plaats hebben, zodat de stichting al thans van de bedrijven, die in de omgeving van de Dam zijn gevestigd veel personeel kan trekken. De belangstelling is zeer groot. In Den Haag en Rotterdam worden reeds dergelijke lunchconcerten gegeven. De ervaring heeft geleerd dat zij niet alleen in een behoefte voorzien, maar tevens het bezoek aan de gewone avondconcerten sterk doen toenemen. Het is de bedoeling ook voordrachtkun stenaars en kleine ballet-ensembles te laten optreden. Arbeidsbemiddeling ten behoeve van uitvoerende kunstenaars Naar wij van bevoegde zijde vernemen, wordt de mogelijkheid overwogen te ko men tot een wettelijke herziening van de bepalingen inzake de arbeidsbemiddeling ten behoeve van uitvoerende kunstenaars. Deze geschiedt te', dusver via impresario's, die hiervoor een vergunning moeten heb ben van het ministerie van Sociale Zaken. BINNENLAND Dc „Ovcrloon" het eerste emigranten vliegtuig, dat dit jaar naar Australië is ver trokken, neemt 65 passagiers mee, waaronder 5 babies en 11 kinderen tussen de 2 en 5 jaar. Verder is aan boord de heer J. Boer man uit Rotterdam, die voor de tweede maal de reis naar Australië onderneemt. Op 18 Juli van het vorig jaar stapte hij met zijn compagnon in Sydney aan wal om daar een expeditiebedrijf te beginnen. Dit bedrijf gaat thans zo goed, dat hij naar Nederland was gekomen om zijn vrouw en twee kinderen en de vrouw van zijn compagnon met haar twee kinderen te halen. De rechtbank te Groningen heeft de 30-jarige motoracrobaat J. F. W. uit Zwolle tot twee maanden gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij tijdens de kermis in Gro ningen een man, die zonder toegangsbewijs de zg. Steihvand trachtte binnen te komen, van een bijna 4 meter hoge trap had ge gooid, waardoor deze man zeer ernstig ge wond werd. Dr. F. II. Fentener van Vlissingen is afgetreden als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Utrecht, welke functie hij twintig jaar heeft vervuld. Hij wordt opgevolgd door jhr. L. Huydecoper van Nigtevecht, districtsdirecteur van de Rotterdamse Bank N.V. te Utrecht. De krijgsraad heeft drie voormalige K.P.'ers, respectievelijk afkomstig uit Bus- sum, Zwolle en Haarlem, vrijgesproken. Hun was ten laste gelegd dat zij enkele dagen na de bevrijding vijf gevangen genomen N.S.B.'ers in een bos bij Staphorst hadden doodgeschoten. De krijgsraad hield bij het bepalen van zijn vonnis rekening met de bijzondere omstandigheden in de dagen direct na de bevrijding. De Rotterdamse rechtbank heeft de 40 jarige belastingconsulent N. S. uit Rotter dam tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. Hem was ten laste gelegd dat hij ruim f 15.500 had verduisterd welk bedrag hij van cliënten had ontvangen om hun be lastingschulden te betalen. De productie der Koninklijke Neder landse Zoutindusfrie te Hengelo bedroeg in 1950 410.000 ton tegen 330.000 ton in 1949 Deze hogere productie van 80.000 ton werd geëxporteerd Indien Zondag in Eindhoven de voet balwedstrijd EipdhovenPSV doorgaat, zal hij door de Pi.ilips-televisiezender worden uitgezonden. In Den Haag is de Commissie-Kupers door de voorzitter van de Bond van Neder landse Militaire Oorlogsslachtoffers ge ïnstalleerd. Deze commissie heeft tot taak een aantal verlangens betreffende pensioen regelingen en algemene belangen van de militaire oorlogsslachtoffers, invaliden en weduwen naar redelijkheid en billijkheid te toetsen, niet alleen naar in Nederland gel dende normen, maar ook naar wat in het buitenland op dit gebied geldt. Zij, die over een goede studie-aanleg beschikken en zelf niet in staat zijn de studie te bekostigen, hebben wederom de moge lijkheid om voor het studiejaar 19511952 met een rijksstudietoeslag (renteloos voor schot) te studeren. Het Bureau Rijksstudie toelagen, Princessegracht 19, Den Haag, geeft hieromtrent nadere inlichtingen. Ook worden voor het komende studiejaar weer rijksbeurzen of toelagen voor een buiten landse studiereis verstrekt. Woensdagavond werd in de omgeving van de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam een demonstratie gehouden waarbij leuzen werden geroepen als „Weg met het fascisme" en „Wij zijn tegen de herbewapening van Duitsland". De politie heeft de demonstran ten verspreid en daarbij één persoon ge arresteerd omdat deze zich verzette. Mr. F. A. Jas heeft tijdens een buiten gewone zitting van het Hof van Justitie in de Nederlandse Antillen wegens het berei ken van de wettelijke leeftijdsgrens afscheid genomen als president van dat hof. Gouver neur Peters deelde mr. Jas mede dat de Koningin hem had benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. In 1950 kwamen in de haven van Zaandam 458 schepen (in 1949 331) aan. De lading hout van deze schepen kwam in 299 gevallen uit Zweden, in 93 uit Finland, in 14 uit Engeland, in 11 uit Duitsland en in 5 uit Denemarken. Ierland, België en Birma zonden slechts éénmaal een schip met lading naar Zaandam. In Januari zullen acht vluchten met emigranten naar Australië worden uitge voerd. Verwacht wordt dat binnenkort twee maal per week een vlucht met emigranten naar Australië zal worden gemaakt, zodat dit jaar vermoedelijk vijfduizend Nederlan ders door de lucht naar hun nieuwe vader land zullen gaan. De Rijkstelegraafdienst deelt mede, dat het lelegraafverkeer met Korea tot na der order is stopgezet. Eervol ontslag uit de militaire dienst is op hun verzoek verleend aan de luitenant kolonel jhr. mr. H. L. van der Wijck van het wapen der artillerie, en aan de luitenant kolonel J. J. Ceuvel, van het wapen der cavalerie. B. en W. van 's Gravenhagc stellen de gemeenteraad voor, de taxi-tarieven te ver hogen. Indien het voorstel wordt aangeno men, zal f 0,75 mogen worden berekend voor de eerste 333 afgelegde meters en f 0,10 voor iedere volgende 333 meter. Tot nu toe gelden deze prijzen voor iedere 400 meter. Het Gemeentelijk Trambedrijf van Gro ningen heeft in 1950 een tekort van ruim tweehonderdduizend gulden. Om dit verlies voor 1951 tot twintigduizend gulden terug te brengen is het gemeentebestuur voornemens de tarieven te verhogen. Het succes van de eerste tentoonstelling „De Keukenhof" te Lisse die het vorig jaar- duizenden bezoekers verrukten door de combinatie van wilde natuur met aange legde bloembollenvelden en perken, heeft het bestuur doen besluiten om tot grote uitbreiding van de tentoonstelling over te gaan. Voor dit jaar zijn grote gedeelten van het hakhout weggekapt om plaats te ma ken voor nieuwe tuinen die tegen de ach tergrond van grillig gewas en laag ge boomte een mooi effect opleveren. Zo is het bos in het verlengde van het theehuis, dat vorig jaar nog opgerept was, thans geheel in de tentoonstelling opge nomen. Is het vroegere berkenbos met slingerpaden aangelegd, in dit gedeelte is een rechtlijnige stijl toegepast, die meer het idee zal geven van een Engelse tuin. Ook zijn dit jaar „hovenierstuinen" aan gelegd, waar wordt getoond wat men met bloembollen kan bereiken als men alleen de beschikking heeft over een stads tuintje. Ook bleek het vorig jaar dat restaurant en theehuis niet voldoende capaciteit be zaten om de geweldige toeloop te verwer ken en werd besloten om tot een belang rijke vergroting over te gaan. Beide ge bouwen zullen dit jaar een oppervlakte beslaan, die dubbel zo groot is als in 1950. Om het publiek reeds aan het begin der tentoonstelling volop van de bloemen te laten genieten, is er thans een prachtig paviljoen met een oppervlakte van twee duizend vierkante meter op het terrein verrezen, een enorme constructie van glas en staal, vooi-zien van een geheel nieuw verwarmingssysteem, waarin een binnen- tentoonstelling is aangelegd. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft als blijk van waardering voor hun werk en ter aanmoe diging daarvan prijzen toegekend aan Kees van Baaren voor diens compositie „The hollow men", aan ir. Henk Badings voor diens Vijfde Symphonie, aan Herman Strategier voor zijn „Musique pour faire plaisir" en aan Henri Zagwijn voor zijn „Ode aan Sappho". Voorts werden er bijzondere opdrachten verleend, meestal tot het schrijven van koorwerken met of zonder begeleiding, aan de volgende componisten: Hendrik An- driessen, Gerard Boedijn, A. de Braai, dr. Rudolf Mengelberg, Marius Monnikendam, B. van den Sigtenhorst Meijer, A. Verhaar en Alexander Voormolen. Aan de Beecksanglaan werd een bollenkweker „bedolven" In de afgelopen nacht is in de gemeente Velsen tweemaal ingebroken en al zijn er twee aanhoudingen verricht, geen van beide misdrijven is tot nog toe volledig op gehelderd. Omstreeks twee uur vonden twee sur veillerende agenten bij de viskraam aan de IJmuidense Halkade een kennelijk be schonken matroos die zich onledig hield met het luidkeels eisen van haring. De man werd naar het bureau West meegenomen om zijn roes uit te slapen, maar toen er in de prille ochtend een aangifte van inbraak binnenkwam van de firma Muis, die een kantoor in de vishallen als domicilie heeft, werd de matroos nader aan de tand ge voeld. Hij, de 27-jarige IJmüidenaar F. E. ontkende iets met de inbraak te maken te hebben, maar twee ontbrekende knopen van zijn jas werden op de plaats van de insluiting terug gevonden. Er is niets ver mist. Eerder in de avond kwam de bollen kweker P. A. K. in de Beeckzanglaan in Velsen-Noord thuis. Er brandde licht in zijn woning, maar hij wist zeker, dat er niemand thuis was. Tijdens zijn onderzoek naar een mogelijke insluiper, sprong een man hem uit een 4% meter hoger gelegen slaapkamerraam op de rug, maar K. liet zich allerminst uit het veld slaan en er ont stond een worsteling. De tegenstander wist echter te ontkomen en "de inmiddels ge alarmeerde recherche stelde onmiddellijk een onderzoek in. Dit had tot gevolg, dat er weliswaar een verdachte gearresteerd werd, maar het onderzoek is ook in deze affaire nog niet afgesloten. Het middenstuk van de oude zinker in het Noordzeekanaal, die in dienst was van de watervoorziening van Velsen-Noord en desnoods ook voor de gasvoorziening der gemeente gebruikt kon worden, is inmid dels opgeruimd. De nieuwe zinker, waar van de kosten door de raad werden gefiat teerd, zal zo spoedig mogelijk gelegd wor den. GEMEENTE IN VERWEER Op 23 December 1950 is aan deze gemeente een exploit betekend, waarbij de curator in het faillissement van J. Meesters Sr. te Vel sen van deze gemeente in rechte betaling vordert van een som van 2406.wegens splitsing van het pand Zeeweg 238 te IJmui den-Oost. Op grond van ingewonnen rechtskundig advies wordt de raad geadviseerd in eerste aanleg tegen de uit deze aangelegenheid voortvloeiende rechtsvorderingen verweer te voeren. De Velsense gemeentereiniging heeft, nadat ze Woensdag tot elf uur met twee ploegen de gladheid bestreden had, van morgen om vijf uur alweer met vijf ploe gen de strijd tegen het inmiddels in een spiegel veranderd wegdek aangebonden. Later zijn enkele „bedreigde" punten nog maals dunnetjes overgedaan, waarbij voor al de ingangen tot diverse scholen een beurt kregen. Er zijn inmiddels enorme hoeveelheden zand en zout over Velsens dreven uitge strooid en de gemeentereiniging heeft al thans de voldoening gesmaakt, dat Velsen een van de best beveiligde gemeenten uit de wijde omtrek is geweest. De strijd is echter meermalen haast hopeloos geweest door de onberekenbaarheid van Moeder Natuur die een geniepig ijslaagje legde op plaatsen, waar kort tevoren de zandauto's gepasseerd waren. Vooral na de regenbui van gisteravond en de daarop volgende lichte vorst langs de grond heeft het een paar keer gespannen, maar vanmorgen was Velsen weer stroef en begaanbaar, al bleven vele particulieren ver bij de ge meente achter en werden en daai'door meer buitelingen op de trottoirs dan op de weg gemaakt. JOHAN KAART IN HET KENNEMER THEATER Op 11 Januari komt het toneelgezelschap Johan Kaart met het blijspel „Mijnheer de gouvernante" naar het inmiddels ook ver filmde verhaal van Gwen Davenport „Squat ters Rights" in het Kennemer theater te Be verwijk. De voorstelling heeft plaats onder auspiciën van het Beverwijkse Arbeiders Toneelfonds. De figuur van Lynn Belvedère wordt door Johan Kaart vertolkt. HAARLEM EN OMGEVING De toneelvereniging Heemstede-West geeft ter gelegenheid van het eerste lustrum op Zaterdag 6 Januari in hotel De Leeuwerik een opvoering van het blijspel „Per Lucht post" door Norman Krasna in de vertaling van Jan Teulings. Er is bal na. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland heeft het leggen van vier kilo meter transportleiding in de gemeenten Lim- men en Akersloot en het maken van twee zinkers na onderhandse aanbesteding opge dragen aan de firma's D. R. dc Jong en W. Borst te Haarlem, brengen wij U weer veel nieuwe extra koopjes Grote klossen wit en zwart Machinegaren Prima Bustehouders Opvouwbare Kleerhangers Flanellen Damesnacht hemd, maten 44 t.m. 50 Zware Oogjesluiers Ruiten Ontbijtlakens 130 x 160 cm Zware graslinnen Lakens Zware graslinnen Slopen Gebloemde Damesschortjes Gebloemde Damesjasschorten Graslinnen, 150 cm breed per meter Wollen Damesjaponnen Zw. Damesmantels 49 ct. 1.49 9 ct. 7.90 1.19 5.98 7.40 2.60 1.98 4.90 2.90 7.90 28.90 Wollen tricot Heren- vesten Heren- en Dames- waterdichte Regenpijpen Eton Jongenspetten Jongens Lindbergh Caps Manch. Mansvest Manchester Mansjassen Heren Slobkousen Heren Zelfbinders 59 Heren Overjassen (wol) Heren Stofjassen Jongens Opknooppakjes Wollen Shawls Flanellen Heren-Pyama's maten 50 t.m. 56 8.95 4.90 89 ct. 1.90 5.90 29.90 1.98 59 ct. 46.65 5.90 5.90 1.98 15.90 Op alle WINTERCONFECTIE voor Dames, Heren en Kinderen, zoals Mantels - Japonnen - Rokken Blouses - Meisjesjurken Regenmantels - Regenjassen geven wij Onze gehele voorraad zuiver wollen Dames-, Meisjes-, Heren-, Jongens. gaan voor de halve prijs de deur uit Mooie Flanellen Meisjes-Pyama's in alle maten v.a. ƒ6.20 Voor deze prijzen kunt U alleen kopen bij TROMPSTRAAT 81 - TEL 5205 IJMUIDEN TROMPSTRAAT 81 TEL 5203 IJMUIDEN Geldig t/m 13 Jonuari 500 gram van 46 voor *T I ct 500 gram van QQ 42 voor OU ct 500 gram van 49 voor T" S ct 500 gram van 33 c 35 voor groot blik van 68 voor" 04 c» groot blik van 7S 82 voor O ct groot blik van OQ 95 voor 03 ct groot blik van 70 78 voor I ct groot blik van 7Q 85 voor groot blik van C7 61 voor w cl goudreinetten 7Q blik van 84 voor O ct '/8 blik van 04 35 voor W I ct II, TOREN KOEKEN Ter kennismaking een grote bus van 50 voor BETER EN BILLIJKER Gevestigd sedert 1927 Haarlem-Noord bij de Kloppersingelkerk 11 .V. sggrlbdUag: W. 3. Innemee en Zonen N Opgericht 1887 OOK VOOR EENVOUDIGE OPDRACHT onmiddellijk ter plaatste te ontbieden KINDERHUIS VEST 33 rd - HAARLEM - TEL. 10441 Begrafenis, crematie, transport in binnen'- en buitenland Donderdag 11 Jan. en Zaterdag 13 Jan. vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor de associatie-examens JUNI 1951 en DECEMBER 1951. Foor indeling op de snelle cursus komen zij in aanmerking, die over veel werklust en door zettingsvermogen beschikken. Hiernaast is een zekere graad van algemene ontwikkeling ge wenst, maar boekhoudkundige kennis is niet noodzakelijk. In 1948 en 1949 slaagden resp. 446 en 572 door ons opgeleide candidaten voor dit examen. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9 13 en van 1921 uur; Zaterdag van 1517 uur aan het lesgebonw FRANS HALSPLEIN 9, TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN Adverteert in dit blad VRIJDAG A.S. OM 10 UUR BEGINT ONZE Slechts één week kunt U tegen abnormaal lage prijzen Uw voordeel doen. SCHOENHANDEL De zaak, die voor iedere voet een passende schoen heeft DE CLERCQSTR. 83—87 HAARLEM-W. - TEL. 15170 per ons 20 cent - per blik van 3 pond 2.75 TRAWLERKADE 34 TE IJMUIDEN Dames, nu koopt U kwaliteitsschoentjes tegen belachelijk lage prijzen in de Restanten opruiming bij KENNEMERPLEIN 36 IJMUIDEN HOOFDSTRAAT 136 SANTPOORT

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3