„Scheybeeck" onderhanden genomen Jeugd-natuurwacht krijgt verder gestalte Een eeuw arbeid aan de Hoogovens Visserij-varia RESTANTEN JOH. MEIJER EN ZN Historisch park moet ook latere geslachte n ontspanning blijven brengen THALIA Wijkgedachte in Beverwijk wil men behouden Al twintig spelers meer in de tienkampen dan in 1950 Zaterdag officiële opening Pilnik en Kieninger ook naar Hoogoven-tournooi Herdenking slachtoffers „16 April 1944" dit iaar in Velsen-Noord Gemeentewoningen lekken Velsen-Noord Ouderavond aan de Plaatwellerij Publiek verkoos Berkhouwers „Chrysanten" Nieuwjaarsbijeenkomst Partij van de Arbeid „Watervliet"-paviljoen domein van SSH-jeugd Veel winst, weinig verlies voor Hotac Castricum C.S.V.-supporters luidden het nieuwe jaar in IJmuiden MARKTBERICHTEN Gerard van Praag AUT @-Jt IJ L E AUTO-RIJSCHOOL REUM Kwartet van werkers op een grootse huldiging onthaald WOENSDAG 10 JANUARI 1951 5 ADVERTENTIE (Het theater met de beste filpis) vertoont morgenavond (Donderdag) 8 u. slechts één enkele reprise-voorstelling van het onvergetelijke filmwerk J A N E E Y R E met Orson Welles - Joan Fontaine naar het bekende boek van Charlotte Bronte Een van de mooiste films der laatste jaren!Toegang 18 jaar. Hedenavond 8 uur laatste voorstelling van SONJA HENIE in WINTERTIME. IJsshows - humor - muziek ADVERTENTIE Het ligt in de bedoeling van het Bever- wijkse gemeentebestuur advies in te win nen van de bekende Utrechtse landschaps architect ir. J. Otto om nog deze winter te komen tot het onder handen nemen van de houtopstand in dit prachtige stukje natuur rond het raadhuis. Er is namelijk nooit veel aandacht aan de houtopstand besteed, zodat er waar schijnlijk wel veel gekapt zal moeten wor den om het park in al zijn luister te be waren voor het verre nageslacht. Ir. Otto, een leerling van professor Bij houwer, heeft eerder op het gebied van de landschapsarchitectuur zijn sporen ver diend als adviseur bij de Nederlandse Spoorwegen en hij stond het gemeentebe stuur van Beverwijk verder terzijde bij het zoeken naar de beste plaats van het ver- zetsmonument „Scheybeeck" is een van de Kennemer juwelen, die nooit zullen gaan behoren tot de drukbezochte parken, maar die gereser veerd blijven voor de „fijnproever". Hoezeer dit statige stukje bos deel uit maakt van Kennemer] and zowel in zijn vroegere als in zijn huidige toestand, kan het best getoetst worden aan hetgeen bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens er over vertelt in zijn werk „Uit het verleden van Midden Kennemerland". Eigenlijk Velsens domein Reeds in 1250 was er sprake van de naam „Scheybeeck", zijnde de kleine stroom, die „Heemskercke ende Sinte Aghatendorpe sceyt" en uitmondde in het Wijkermeer. Toen het dorp Beverwijk stadsrechten ver wierf in het jaar 1298, vormde deze beek Hoogovenschaaktournooi Als Zaterdagmiddag om half vijf in het K.S.A.-gebouw te. Beverwijk de officiële prélude tot het dertiende tournooi weer klinkt, zullen weer vele prominente schaakmeesteressen en meesters zich ach ter de geblokte vélden zetten. Twintig spe lers meer dan vorig jaar zullen alleen al aan de tienkampen meedoen en in de hoofdgroep strijder, de dames C. Roodzant, Glimmerveen en Femmy Heemskerk om het dameskampioenschap van Nederland. De opening geschiedt door ir. A. H. Ingen Housz. de president-directeur der IJmuidense Hoogovens; dit tournooi wordt dit jaar voor het laatst onder auspiciën van de vereniging „Hoogovenstaten" ge houden. Ook burgemeester mr. H. J. J. Scholtens en diverse bestuursleden dei- plaatselijke, provinciale en landelijke schaakorganisaties zullen in het K.S.A.- gebouw aanwezig zijn. De eerste ronde van de hoofdgroep be gint onmiddellijk na het ceremonieel van de opening en de 50 spelers in de tien kampen zullen eveneens direct aanvangen. De inschrijving voor de lagere groepen is nog niet gesloten. Na de eerste ronde „verhuist" het tournooi naar het Staten- huis aan de Velserweg, waar de rest van deze belangwekkende massakamp gespeeld wordt. De twee open plaatsen in de hoofdgroep van het Hoogovenschaaktournooi, dat van 13 tot en met 21 Januari wordt gehouden, zul len door G. Kieninger (West-Duitsland) en H. Pilnik (Argentinië) worden ingenomen. Ageinda voor Beverwijk WOENSDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Als mijn vrouw dat wist. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Vrouwen gevangenis. DONDERDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 8 uur: Toneelvoorstel ling Arbeiders Toneelfonds. KSA-gebouw, 8 uur: Toneelvereniging ,,'t Masker" met Zonsopgang. Raadhuis Beverwijk, 10 uur: Spreekuur wethouder Sociale Zaken. waarschijnlijk aan de Zuidkant de stads grens. Reeds Vondel bezingt het buiten, dat aan de beek werd opgetrokken en Daniël van Breen heeft het buitengoed twee maal ge tekend. Het huis stond Zuidelijk van de beek, zodat het eigenlijk in de banne Velsen thuishoorde. Bewoners klagen Meer dan honderd bewoners van de hoogbouwwoningen aan de Munniken- weide te Beverwijk hebben het college van burgemeester en wethouders hunner gemeente de volgende brief gezonden: Ondergetekenden, allen bewoners van de hoogbouw Munnikenweide, verzoeken hierbij uw aandacht voor het volgende: U geredelijk toegevend, dat u geenszins verantwooidelijk kan worden geacht voor de thans heersende natte moesson, menen zij toch bij u, als hoogste instantie in deze, aan het goede adres te zijn, om hun be zwaren te uiten over het feit, dat deze „natte moesson" ook binnenshuis „acte de présence" geeft en wel in de vorm van miniatuur-watervalletjes en sproeiïngen aan de binnenkant van de ramen op het Zuiden, dit tot schade van hun gezond heid en meubilair en tot schande van degene, die voor een dergelijke afwerking van deze huizen had zorg te dragen. Ondergetekenden zijn er zich van be wust, dat zij in deze niet de hiërarchieke weg bewandelen, hetgeen u hen hopelijk niet euvel zult duiden met de wetenschap, dat reeds herhaaldelijk individueel over genoemde hoogst onaangename verschijn selen geklaagd is op het klachtenbureau. De ondervinding heeft hun echter ge leerd, dat hun stem daar die eens roepen den in de woestijn was, hetgeen op zijn zachtst gesproken bevreemdend mag heten bij een dergelijke grote „huisbaas". Iets dergelijks verwacht men immers wel van een op winstbejag uit zijnde huis jesmelker, doch niet van iemand, die zo echt nadrukkelijk de gemeente Beverwijk vertegenwoordigt. Zij hebben zich derhalve genoodzaakt gezien de handen inéén te slaan en doen u thans gezamenlijk kond van de bij slecht weer in hun woningen plaats vin dende waterballetten, waarvoor helaas geen entrée kan worden geheven. Zij gelove: echter, dat, nu zij hun recht op een droog huis zo ver hebben moeten zoeken, er ogenblikkelijk drastische maat regelen zullen worden genomen ter voor ziening in deze toestand, en zij tekenen daarom dan ook hoopvol afwachtend, Hoogachtend, 113 HUURDERS Wij vernamen ten gemeentehuize, dat deze aangelegenheid „in behandeling is". Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is aangekomen het Noorse s.s. „Basel", dat van de Noorse haven een gemengde lading van 1000 ton houtstof en cellulose aanvoerde. AFSCHEID VAN DE HEER W. ROGGEVEEN De heer W. Roggeveen, hulpprediker der Nederlands Hervormde Gemeente, die het op hem uitgebrachte beroep i.?ir Pie- terbuuren heeft aangenomen, zal Zondag 28 Januari voor de laatste maal voorgaan in de oude Ned. Hervormde kerk te Vel sen. „3ury-prijsvraag" van de Kerstweek-expositie De uitslag van de prijsvraag bij de pro vinciale tentoonstelling van amateur- schilderkringen in Beverwijk, waarop het publiek tot jury werd benoemd, toont een grote voorkeur voor het pastelwerk „Chrysanten" van C. Berkhouwer, die lid is van het St. Lucasgilde. Dit verwierf het grootste aantal punten. De heer J. H. Kruidenberg in Beverwijk won de prijs die voor de jury-wedstrijd uitgeloofd was, een aquarel van de kunstschilder J. C. R. Heeck. CAUSERIE OVER POSTDUIVEN IN „FLORA". De propaganda-commissie van de Post duivenvereniging „De Snelvlieger" belegt Vrijdag in „Flora" een bijeenkomst, die gewijd is aan de duivensport. De heer P. Hellingwerf zal een causerie over dit on derwerp houden. Aangezien ir. H. Vos, de aangekondigde spreker op de jaarwisselingsbijeenkomst van de Beverwijkse Partij van de Arbeid plotseling verhinderd was, heeft de heer J. Harmsen in zijn plaats het woord ge voerd in ,,'t Centrum". Het afgelopen jaar liet, aldus de heer Harmsen, vele donkere punten zien vooral in internationaal en economisch opzicht. „De Stem des Volks" onder leiding van de heer B. Nuyen zong, zeer goed van toon, verschillende socialistische liederen welke een dankbaar applaus oogstten. Na de pauze werd er een geanimeerde hersengymnastiekwedstrijd, aangevuld met enkele gezelschapsspelletjes, gehouden. De leiding hiervan berustte bij de heren A. Demmers en G. Zwaneveld, mejuffrouw C. de Vries fungeerde als „Mieke" en me juffrouw F. van Aalst verleende haar medewerking aan de vleugel. Vooraf sprak de heer H. v. d. Vlies, voor zitter van de plaatselijke afdeling een kort welkomstwoord. Het paviljoen van het sportpai-k „Wa tervliet" was Dinsdag het domein van ruim honderd jeugdige leden der gym nastiekvereniging „S.S.H.", die daar een goed verzorgde filmavond kregen aange boden. De heer K. Monné, voorzitter, zette het doel van deze avond uiteen, waarna ver der de jeugd met volle teugen kon ge nieten. Grote aandacht kreeg de rolprent over de watersport. Na een tekenfilm over dieren in het oerwoud, volgde de hoofdfilm „De hond Rinty". Het „ver stand" van de herder en de vele te over winnen moeilijkheden amuseerden het jonge publiek uitermate en er waren er ook, die hun gevoelens omzetten in wa terlanders. BRANDJE Tijdens het gebruik van naphtaline ter bestrijding van „gladiolentrips" ontstond een begin van brand in de bollenschuur van de heer Lute aan de Zanderij te Castri- cum. Men was het vuur echter spoedig meester, zodat de brandweer niet behoefde op te treden. Enige maanden geleden is in Bever wijk de eerste stoot gegeven tot een „Jeugd-Natuurwacht", die ten doel zou hebben de kinderen meer liefde voor parken en plantsoenen bij te brengen en haar de verantwoordelijk heid voor de weinige stukjes natuur schoon in de stad in eigen hand te geven. Inmiddels is het werk verder aangepakt en er is een centrale commissie op komst, die deze natuurwacht gaat organiseren met behoud van de „wijkgedachte". Er hebben zich al 250 a 300 kinderen opgegeven als aspirant-„bewakers", die vooral gerecru- teerd worden uit de kinderen der hoogste klassen van de lagere school. Van dit experiment staat de waarde bij voorbaat vast door een voorbeeld als de ergerlijke vernieling aan de jonge bomen langs de Heemskerkerweg, die ten dode opgeschreven zijn omdat een onbekende ze stuk voor stuk van een diepe kerf in de stam heeft voorzien, en ook door an dere voortdurende vergrijpen tegen de aanplant in de stad. Het zal echter alleen dan kans van werkelijk slagen hebben, als de belangstelling ervoor werkelijk gaande wordt gehouden, zodat over een jaar de „jeugd-natuurwacht" nog werkzaam is in dienst van de bescherming. De kinderen- leden zullen bijvoorbeeld een speldje krij gen, waaraan ze te herkennen zijn en de genen, die zich bijzonder onderscheiden hebben, zullen een ander speldje krijgen. Wat doet Velsen? Velsen stelt zich op het standpunt, dat de gemeente beter even kan afwachten De Nederlandse Tafeltennis Bond, afdeling Haarlem, bezit in de tafeltennisclub Hotac een vereniging, die zich van haar beste zijde laat zien. Van de in totaal vier gespeelde wedstrijden werden er drie in royale over winningen omgezet; één wedstrijd ging ver loren-. Het eerste Hotac-damesteam met R. de Laleyne, A. Rus en D. Spanjaard boekte in de thuiswedstrijd tegen HBC de volle winst 100. Met acht gewonnen wedstrijden leidt deze ploeg nu in de competitie. Van het tweede team slaagden de dames N. Huyg, A. Bruinenberg en J. Huibers er in om in de ontmoeting met Winfried 3 elk twee partijen te winnen en de eindstand op 7—3 te bren gen. Deze damesploeg bezet thans de tweede plaats op de ranglijst met zeven gewonnen wedstrijden en een verloren ontmoeting. Doordat TYBB 2 voor de wedstrijd tegen Hotac 3 heren niet was opgekomen, boekte de laatste een 100 reglementaire zege. Op de ranglijst staat Hotac 3 heren als derde vermeld met vier gewonnen, een gelijk en drie verloren ontmoetingen. Op deze winst maakten de Hotac 2-heren een uitzondering. Zij verloren nu de wed strijd tegen ATT I en dragen daai'door nog de rode lantaax-n. Deze week worden gespeeld: Dames: Hotac 1Heemstede 3; Hotac 2— HCK 1. Heren: HBC 1—Hotac 1; VGZ 2—Hotac 3; Winfried 3—Hotac 2. GRIJPER TROF KOLENWERKER In het kolenpark van de papierfabriek liet zich Dinsdagmorgen een ongeval, waax-bij de arbeider K. C. v. d. P. was betrokken, ernstig aanzien. Tijdens het verwex-ken van kolen werd v. d. P. ge troffen door de neerkomende zware grij per van de kraan. De kraanmachinist G. S., die het zag gebeux-en, wilde helpen, maar was zo onthutst, dat hij direct flauw viel. S. werd per brancard weggevoerd naar de hulppost, waar hij later het be wustzijn herkreeg, om vervolgens thuis te bekomen van de shock. Van der P. is iix de ziekenkamer van het bedrijf door dokter R. W. Fierstra on derzocht. Deze liet de man naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk vervoeren. Na onderzoek bleek het ongeval nog won derlijk goed afgelopen te zijn, daar ver ondersteld. werd dat slechts een rib was gekneusd. De patiënt is later naar zijn woning vex-voerd. ACCORDEON-UITVOERING De Castricumse Accordeonvereniging, diri gent de heer A. v. d. Wolff, geeft voor haar donateurs en genodigden een muziekuitvoe ring op Zaterdag 27 Januari in hotel Borst te Bakkum. DAMCLUB „ST. THOMAS" Maandagavond werden de onderlinge wedstrijden van de Castricumse damclub „St. Thomas" in het Jeugdhuis voortgezet. Nummer één op de ranglijst, B. Beentjes, incasseerde in zijn partij tegen C. Reijnders zijn eerste nederlaag. De ovex-ige uitslagen waren: P. de Ruiter C. Bakker 02; C. v. d. Himst—G. Spren keling 11; C. O rijA. de Zeeuw 11; C. JuffermansB. Louman 20. Maandag 15 Januari speelt het eerste team een thuiswedstrijd voor de bonds- competitie tegen het Zaanse Cruquius; een zware tegenstander dus. hoe de proef bij „de buren" verloopt en zal dus voorshands nog niet het initiatief tot deze zaak nemen, hoewel men zich niet verheelt, dat de baldadigheid in deze coixtreien minstens even erg is als in Be verwijk. Een illustratie hiervan vormt de „afbraak" van zeven jonge bomen aan de Troelstraweg, die vermoedelijk door de jeugd zijn omgehaald. De CSV-Supporters Vereniging zette Maandagavond in hotel „De Rustende Jager" te Castricum, het nieuwe jaar in met een klinkende feestavond. Men had voor deze bijeenkomst een gevariëerd pro gramma samengesteld dat verzox-gd werd door de CSV-toneelgroep met medewer king van Libert Eggers en zijn band en van de Castricumse tenor Ben Icke, welke laatste bijvoorbeeld het bekende Song of Songs zeer verdienstelijk zong. Wat de toneelgroep betreft beloofde het spelen van mej. Annie le Fèbre veel voor de toekomst. In de pauze werd een ver loting gehouden, en na afloop van de bonte avond bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. ZUIVELFABRIEK GAAT VERBOUWEN Burgemeester en Wethouders van Castri cum hebben aan de Zuivelfabriek „De Holland" vergunning verleend tot verbou wing van het bedrijf aan de Overtoom. FANFARECORPS „ST. ALOYSIUS" Het Castricums fanfarecorps „St. Aloysius" geeft op Zondag 28 Januari en Dinsdag 30 Januari respectievelijk te Bakkum en Castricum een tweetal muziek-uitvoeringen. VERANDERING VAN CLUB Naar wij vernemen heeft de KFC-speler P. Mars bij de KNVB overschrijving aan gevraagd naar CSV. POSTZEGELVERZAMELAARS KWAMEN BIJEEN De Bond van Postzegelverzamelaars, af deling Castx'icum heeft Maandagavond in het vergadexdokaal aan de Wilhelminalaan zijn jaarvei-gadering gehouden. De perio diek aftredende penningmeester de heer H. van Es werd herkozen. Tevens werd het bestuur uitgebreid door de benoeming van de heer Vlaarkamp tot tweede penning meester. Na de beoefening van de hersen gymnastiek waarmee de heer J. Hart een eerste prijs behaalde, volgde een veiling van diverse albums en verwisselden ver scheidene postzegels van eigenaar. 9 Januari 1951 Prijzen Gr. tong 2,70—2,40; gr.m. tong 2,262,23; kl.m. tong 2,242,10; kl. tong I 1,921,90; kl. tong II 1,44—1,40; tarbot I 1,90—1,84, p. kg. Gr. schol 6057; gr.m. schol 68; kl.m. schol 77—73; kl. schol I 65; kl. schol II 48—27; schar 3228,50: wijting 32—30, per 50 kg. Aanvoer 31 kisten tong en tarbot, 51 kisten schol. 12 kisten schar, 26 kisten wijting. Totaal 120 kisten. Besommingen KW 47 f3240. Beroepen Ds. A. Jagersma uit IJmuiden is beroe pen als predikant bij de Gereformeerde Kerk (ondex'houdende art. 31 K.O.) van Groningen. „JANE EYRE" IN THALIA Donderdagavond geeft Thalia een re prise van „Jane Eyre", de zeer i-omantische film-vertolking van de beroemde gelijk namige roman van Charlotte Bronté, met Orson Welles en Joan Fontaine. Beiden vertegenwoordigen de twee uitersten van de romantiek: heftigheid en tot schuchter heid geworden liefelijkheid. Om hen heen is een levendig en sfeerrijk schouwspel ge weven. De afdeling Hoogovens der IJmuidense K.N.H.S. heeft deze maand niet minder dan zeven zilverexx jubilarissen te huldigen. Dit houdt onder meer vei-band met de inge bruikneming van hoogoven II, die in 1926 de productie begon. Vier van deze zeven, de heren H. Hil- berts, kalkmeester aan de gietmachine, C. T. van Lieshout, machiixist gietmachine, Girbe Niemeijer, smeltmeester en P. Win kelaar, platengieter, werden Woensdag door de medewerkers exx vrienden in het bijzijn van familieleden gehuldigd. Zij mochten van directeur P. R. Bentz van den Berg de gelukwensen van de di rectie in ontvangst nemen. Hierbij ontbra ken de zilveren jubileum-enveloppen uiteraard niet. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies heeft vele herinneringen aan deze vier mede- wei'kers, waarmede hij een kwarteeuw mocht samenwerken, herinneringen die naar zijn zeggen tot de beste uit zijn car rière behoren. In deze streek van tuinders en landbouwers zijn industrie-mensen ge groeid, zeide de heer Spies o.a., die er mogen zijn; hun voortreffelijke eigenschap pen stempelen hen tot de medewerkex-s van eerste grootte. Aan het slot van zijn indrukwekkende x-ede eerde de heer Spies de jubilax-issen met het gedenkbord en het getuigschrift der Maatschappij. Ir. A. Vroege, chef van de afdeling Hoog ovens, trad vervolgens op het podium en schetste in welgekozen woorden het werk van de jubilarissen: „Zij hebben veel bij gedragen tot het snelle hei-stel na 1945 van het gehavende bedrijf". Vervolgens nam spreker het werk van iedere jubilaris af zonderlijk onder de loupe en hij verheugde zich er over, dat de juiste man op de juiste plaats staat. De heer J. A. van Eden, voorzitter vart het huldigindscomité, verrichtte de aan bieding der geschenken .waarbij de heer P. Heijnis assistentie verleende. Hij sprak over de vroegere werktijden in vergelij king tot die van heden, nu in de „Fx-anse vierploegendienst" van drie dagen en één dag rust „wox-dt gelopen" en noemde die instelling „de zon die over hun levensom standigheden is gaan schijnen". i Oosterduinweg IJmuiden-Oost Beperking. Van 2 April tot 28 Juli mag de maximale hoeveelheid vis, die in Aberdeen aan de wal gebracht mag wor den door „vreemde" schepen, niet de 1000 cwt (1 cwt 50.802 kilo) per dag of de 5000 cwt per week overschrijden. Wel heel weinig. De aanvoer op de Dinsdagmarkt bestond uit niet meer dan 120 kisten van een enkele kotter en de logger KW 47. De fijnvis bleef duur: 2.70 tot 2.40 per kilo voor de grote tong en 1.44 tot 1.40 voor de grove slips. Grote schol werd eveneens best betaald met 60 per 50 kilo en de kleinmiddel schol haalde weer 77 per kist. Enkele partijen kleine schol 2 brachten het tot 48 aan de bovenkant en als laagste tot 27 per kist. Schar vond vlot kopers voor 32 per kist en ook wijting, waarvan slechts een aanvoer bestond van even 25 kisten, noteerde 32 tot 30 per kist. De KW 47, welke Dinsdag als enige log ger aan de afslag was, besomde 3240. Dokken. De Allan Water heeft Dins dag een dokbeurt ondergaan. Verwacht kan worden dat het schip, dat van voor de jaarwisseling binnenligt, spoedig weer naar de visserij zal vertrekken. Hemd en rok. De Flamingo, welke aanvankelijk gisteren al in Grimsby zou markten, lost eerst vandaag, daar er enkele eigen trawlers van de IJslandvisserij aan de afslag waren met vrij grote aanvoeren. De in- en uitvaart. Maandag vertrok ken naar zee: KW 10, 67, VL 30, KW 64, 125, 39. 163, 122, 54. 17, 104. 107, 6, 124, IJM 204, KW 155, 91, 162, 169, 44, 7, 140, 24, 45, 34. 51, 59, 227, 147, 84, RO 1, KW 56, BU 33, RO 3, UK 126, 141, 53, IJM 52, 276, 272. Maandag kwamen binnen: KW 47, UK 75, 194, WR 67, UK 7. Dinsdag vertrokken: IJM 277, 27, 210, 53, HD 37, KW 28. UK 52, 70, 81. 169. IJM 228, IJM 228, UK 184, 15, KW 77, IJM 11, UK 164. 72, 64, 166, IJM 230. 229, UK 15, 119, 136, 79, 16, 62, KW 21, UK 7, IJM 226, UK 186, IJM 249, KW 72, VL 23, VD 9, UK 91, VD 60 en UK 161. Binnen kwamen HD 37, KW 97, SCH 45, UK 161, 244, 243. Iets beter. Behalve de Catharina Duy- vis, die aanvankelijk Woensdag als enige trawler aan de afslag zou zijn met 250 kis ten wijting, 100 gul, 70 radio, 10 makreel, 80 schelvis en 25 diversen kwam vandaag ook de Bex-gen naar IJmuiden inplaats van naar Grimsby. Voor de handel welke de laatste dagen zeer mondjesmaat met rond- vis werd bedeeld, was dit een meevaller. De aanvoer van de Bergen bestond uit 700 kisten, waarvan ruim 300 schelvis, 50 wij ting, 100 gul en wat vax-ia. Morgen. Ook de Donderdagmarkt zal voorzien zijn van wat trawlex-aanvoer. De Johannes Polderman heeft zich gemeld met 150 kisten schelvis, 50 gul en kabel jauw, 50 stokkebit, 30 radio, 150 wijting en 40 dichte wijting. Verder worden nog enkele loggers verwacht. Goede vanger. Ondanks de slechte vangstberichten van de laatste dagen heeft de Vios ruim 900 kisten onder de luiken, voornamelijk wijting (600 kisten), waar voor Donderdag in Gx-imsby wellicht flinke belangstelling zal bestaan. De rest bestaat uit nog 80 kisten schelvis, 60 gullen, 80 koolvis, 85 stokkebit en 25 makreel. Op de goede weg. De Herman, welke evenals de Simon de Danser Vrijdag naar de Barendszzee vertrok, meldde tot Maan dagavond bijzonder gunstig weer te hebben gehad. De positie van de Hex-man was nog 50 mijl van de Westfjox-d. De Hei-man hoop te in de nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks een uur Harstadt binnen te kun nen lopen om een loods aan boord te nemen. Een jubileumlied, door de heer T. C. de Vreeze vervaai-digd en voorgedragen, ver- meldde vele merkwaardigheden uit het leven der jubilarissen. De humoristische tekst en de voordracht oogstten bij de aan wezigen veel succes, dat zich uitte in een telkens opnieuw opklinkend hartelijk ge lach. De heer de Vreeze had voor elk der echtgenoten van de jubilai-issen een bloem stuk, dat onder het zingen van „Lang zullen zij leven" werd overhandigd. Hoofdingenieur J. Rijkeboer meende bij dit merkwaax-dige kwartet-jubileum niet te mogen achterblijven en in een korte, pittige toespraak huldigde en dankte hij de jubilax-issen. De heer F. Spek, smeltmeester, x-ichtte zich tot de jubilax-issen en was evenmin zuinig met uitingen van waax-dering en vriendschap, die veel wedex-zijdse waar dering inhielden en uitgesproken wei-den van man tot man. Als ik vandaag het woord jubilarissen mag uitspreken, zeide de hoofdsmelter, de heer A. H. Maathuijs, dan heeft dat woord een zekere grootheid, want deze vier jubi larissen weten wat het is met volle inzet van hun krachten en toewijding te wei-ken. Het bedrijf kan er dan ook groots op zijn en het is dit zeer zeker zulke mede werkers als deze feestgenoten te kunnen huldigen die door hun voox-beeld de werk gemeenschap en hun deelgenoten een zegen zijn. Hij dankte aan het einde van zijn gevoelvolle rede voor de prettige samen werking en voor de ondervonden vriend schap in al die jaren. Agenda voor Velsen WOENSDAG 10 JANUARI Thalia, 20 uur: „Wintertime". Patronaatsgebouw, 20 uur: „Vliegersvrou wen", door de Oud Kath. Toneelvereniging „De Plankeniers". Casembrootstraat, 19.45 uur: Evangelisa tie-samenkomst „Elon": Spreker ds. H. C. van de Flier. DONDERDAG 11 JANUARI Thalia, 20 uur: Speciale vooi-stelling van „Jane Eyre". Patronaatsgebouw, 20 uur: Als Woensdag. ADVERTENTIE uitsluitend de betere kwaliteiten en bekende merkartikelen. Winterjassen Tweedjassen o.a. Harris en Tailor Tweed Regenjassen Egyptisch katoen voor Dames en Heren Corduroy jongenspakken met plusfours Corduroy damespantalons Corduroy sportjasjes Windbrekers met wol en bont gevoerd Harris Tweed sportjasjes 36 KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 4453 MAATKLEERMAKERS - MODES In café Meyer aan de Arendsweg te Be verwijk vond Dinsdagavond de halfjaar lijkse bijeenkomst plaats van de Commis sie „Herdenking slachtoffers 16 April 1944". De voorzitter de heer Th. Verkooyen opende deze goed bezochte avond en heette in het bijzonder de heer N. van Leeuwen, adviseur der vereniging, van harte wel kom. In het afgelopen jaar zijn Órie slacht offers in Beverwijk herbegraven; drie ca- deaux werden gezonden aan leden, die ziek lagen. De heer. Verkcoyen deelde mede dat dit jaar de herdenkingsdienst in de parochie te Velsen-Noord zal worden gehouden. Uit het financieel overzicht bleek dat er een voordelig saldo van 20.90 was, waar van 10.zou worden afgedragen aan het Rode Kruis. De leden hebben dit bedrag onderling „eventjes" vergroot tot 25. De heer N. v. Leeuwen reikte de brieven uit, welke in de ooi-log waren verstuurd aan degenen die op tx-ansport waren ge steld naar Duitsland. Op 4 Mei zullen de leden gezamenlijk in optocht naar het monument gaan om een krans te leggen. De voorzitter van de vereniging deelde nog mede dat vele personen uit Velsen- Noord in Beverwijk geëvacueerd zijn ge weest en dat hij nu niet meer wist waar deze op het ogenblik wonen. Degenen, die zich voor de vex-eniging interesseren, kun nen zich opgeven bij P. Nagel. Wijker- straatweg 62, Velsen-Noord; Tlx. Ver kooyen, Nieuwstraat 12 en A. Dors, Ko ningstraat 25 te Beverwijk. ADVERTENTIE Hagclingcrweg 134 - Telefoon 8930 (K2560) OOK VOOR VERKEERSTHEORIE In het versierde ontspanningslokaal van de Plaatwellerij werd een ouderavond ge houden, bij welke gelegenheid de diplo ma's van de Bemetel-cursus werden uit gereikt en tevens de lasdiploma's aan de lassers, die de N.V.L.-cursus hebben ge volgd. Deze laatste diploma's kunnen al leen worden verkregen door zeer bekwa me lassers. Aanwezig waren alle leerlingen met hun ouders, alsmede de directeur, ir. J. F. Clausen, en de bedrijfsleider, de heer G. de Haan. Ook de directeur en leraren der Nijverheids-Avondschool te Bever wijk en de instructeurs van de practijk- cursus waren hiervoor uitgenodigd. De heer Clausen hield een inleidende toespraak tot de oudei-s, waarin hij er op wees, dat bij de opleiding van de jongens tot vakkundige arbeidei-s de medewer king van de ouders gewenst is. Spreker merkte op, dat van de ouders vex-wacht woi'dt dat zij de jongens zullen doox-dringen van het verantwoox-delijk- heidsbesef en hen er op wijzen dat zij hun positie zullen moeten veroveren. Hiex-voor zullen zij zich echter moeten inspannen, zoals dit ook vroeger altijd moest gebeu- x-en door degenen die iets in de maat schappij hebben bereikt. De bedrijfsleider, de heer De Haan, heeft zich vervolgens in een toespraak tot de. leex-lingen, de leerlingen die het N.V.L. diploma hebben behaald, gewend. Vervolgens x-eikte hij het diploma uit aan de lassers: L. J. Kint, W. Michel, H. G. Comis, L. de Jonge, H. F. Goethals en S. Kooystra en het Bemetel-diploma aan de leerlingen A. Brands, J. den Heijer, N. Jurriëns, W. Valkhoff, C. Rens, H. C. Klein, E. Groeneveld, A. Perisutti, G. Stuifzand, H. Schweitzer en G. v. d. Wal. De heer Heykoop, directeur van de Be verwijkse Avondschool, heeft de leer lingen, met een persoonlijk woord tot elk, de getuigschriften van de Avondschool en de rapporten uitgereikt. GRONDSTOFFENAANVOER Een Constellation van de British Overseas Airlines is,, zoals gisteren gemeld werd, op het vliegveld Filton bij Bristol in een dépot, waar duizeiiden liters benzine opge- s! ven waren, terecht gekomen. Gelukkig brak er geen brand uit. Twee leden van uit zes koppen bestaande bemanning werden licht gewond. Het vliegtuig na de botsing.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3