Einde van de van „de Pijp" in verstopping zicht J Predikbeurten Kennemer (l Lantaarn RADIO Beverwijks gehate „geniesluisje mag eindelijk weg Agenda voor Beverwijk „Het zien van schilderijen" Wijk aan Zee Bloemenhandel heeft niet te klagen Heemskerk rN FA. PRUIS Heemskerkse flitsen Castricum Velsen-Noord Elftallen voor Zondag in Noord Zes wedstrijden voor „IJmond" Belangrijke ontmoeting ,Watervliet" voor Santpoort-dorp „De goede aarde" ZATERDAG 13 JANUARI 1951 9 Nadat de gemeente Beverwijk zich 15 a 20 jaar vergeefs heeft ingespannen om van het ministerie van Oorlog toestemming te krijgen tot de hoognodige verwijding van de toegang tot de haven, heeft dit mi nisterie nu eindelijk de voorwaarden, welke er tot nu toe golden, aanzienlijk verlicht. Het hinderlijke Geniesluisje in zijkanaal A tussen Noordzeekanaal en „Pijp" mag norden opgeruimd. Tot nu toe moest de inhoud van grote schepen, bestemd voor Beverwijk, overge laden worden in kleinere om de haven van Beverwijk en de daaraan liggende in dustrieën te bereiken, maar zodra het sluisje verwijderd is, kunnen ook coasters de aardbeienstad bereiken. Hoelang de verbreding van de toegang tot de haven nog op zich zal laten wachten, hangt voor een groot deel af van de medewerking, vooral op financieel gebied, van de belang hebbende industrieën, van wie vooral de Chemica, de Beverol en Docters conser- venfabriek grote baat zullen hebben bij het verdwijnen van de gehate geniesluis. Bovendien kan nu een uitbreidingsplan voor het industrie- en havengebied be noorden het Noordzeekanaal in streekver- band worden voorbereid, waarmee men inmiddels al een begin heeft gemaakt. ADVERTENTIE GASFORNUIZEN V E L I E-G ASHAARDEN Uit voorraad leverbaar 71 ZEESTRAAT 34 - BEVERWIJK Telefoon 3537 K2510 ZONDAG 14 JANUARI IJMUIDEN: Ned. Ilerv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: as. D. C. van Wijngaarden (Doopdienst) 5 uur: ds. J. van den Berg (Voorbereiding Heilig Avondmaal). Gebouw voor Chr. Belangen, 10 uur: ds. J. van den Berg (Jeugddienst). Geref. Kerk, Ichtuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Buuren; 15.30 en 17.30 uur: ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 11 en 14.30 u. ds. M. Vrieze, Heemstede. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: prof. J. Hoving, Apeldoorn. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Dinsdag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, Zondag 10 uur: Heili- gingsdienst; 19 uur: Openluchtsamen komst; 20 uur: Verlossingssamenkomst, leider secretaris Taal uit Scheveningen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: ds. G. Wassenaar; 19 uur: ds. G. Wassenaar (Jeugddienst). Geref. Kerk, Goede Herderkerk, 9 en 16.30 uur: ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., 10.30 uur: prof. dr. C. J. Bleeker, Amsterdam. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootstraat 10 uur: de heer L. J. Pasman, Haarlem. Vergadering van gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Geref. Kerk, koffiekamer Westerveld, 9 uur: ds. A. C. van Nood, Velsen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. D. C. C. Stap uit Oppenhuizen (H. Doop); 9 uur: ds. L. Brink (in de school). VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Doopsgezinde gemeente, 10 uur: ds. Ra- wie, reserve legerpredikant. Maranatha, 10 uur: evangelist J. Kits, uit Doorn; 11.45 uur: Zondagschool. Nederl. Hervormde Gemeente Grote Kerk: v.m. 10 uur: Ds. J. O.. Norel. Voorber. H. Avondmaal; n.m. 7 uur: Jeugd dienst: Ds. W. G. Schouten van Vlaardin- gen. Populierenlaan: v.m. 10 uur: Ds. W. Oorthuys. Heilig Avondmaal. Wijk aan Zee: v.m. 10 uur: Ds. J. D. Jan sen. Heilig Avondmaal. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. P. A. Tiche laar. De Toorts, 10 uur: ds. B. van Gelder. Kapel, 17 uur: ds. J. Diepersloot, Rot terdam. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10 en 17 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 3 p. m. Evensong, rev. C. E. Wearne. WELKOM THUIS Met het passagierschip „Rauchi", dat 23 December uit Indonesië is vertrokken en 18 Januari te Amsterdam wordt verwacht keert korporaal J. W. ter Burg, Stations plein 1, Beverwijk, naar huis terug. Zaterdag 13 Januari Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Nie mand de deur uit. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Rose Anna Mc Coy. W.B. Theater 8 uur: De schat der Co- manchen. Zondag 14 Januari Kennemer Theater 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: Niemand de deur uit. Luxor Theater 2.15 uur: De avonturen van Don Coyote; 4.30, 7 en 9.15 uur: Rose Anna McCoy. W.B. Theater 2.30, 4.30 en 8 uur: De schat der Comanchen. Maandag 15 Januari Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Nie mand de deur uit. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Rose Anna McCoy. W.B. Theater 8 uur: De schat der Co manchen. Bovendien moet nog met de Rijkswater staat en andere instanties worden onder handeld over de overdracht van het zij- kanaaf A van het Rijk aan de gemeente. „KLAVER TWEE" SPEELDE VOLGENS HET MITCHELL-SYSTEEM De Hoogovenstaten bridgeclub „Klaver Twee" heeft Donderdagavond in het Sta- tenhuis aan de Velserweg te Beverwijk een wedstrijd gespeeld volgens het Mitchell systeem. De uitslagen luidden: Noord-Zuid: 1. he ren v. d. GeerMinneboo 53 V2 ni. p., 2. heren HendriksBakker 47 m. p., 3. heren v. EekhoutBosman 42i/2 m. p., 4. heer en mevrouw Vollaerts 33 '/2 m- P-> 5. heer en mevrouw v. Aalst 231/2 m- P- Oost-West: 1. heren LuttikSpanjaard 46y2 m. p., 2. mevrouw Groenheer Oos terhout 431/2 m. p., 3. heren AsjesKoop manschap 401/2 m. p., 4. mevrouw Kamp huisheer Groen 39 m. p., 5. heren Pijl manLoosman 28i/2 m. p. FILMAVOND VAN TUINBOUW- STUDIECLUB Vrijdagavond heeft de Beverwijkse Tuin- bouw-Studieclub een filmavond gehouden in het veilinggebouw 't Centrum. De heer J. Faber draaide op deze avond een aantal van zijn eigen films van de bloemencorso's in Zundert en Aalsmeer en het was ver der voor dit publiek speciaal aardig de bloemententoonstelling van Beverwijk in 1948 nog eens op het witte doek te zien. Na de pauze kwamen enkele beelden van de IJsrevue in Amsterdam en een tocht door Zuid-Frankrijk aan de beurt. Aan het slot dankte de heer R. W. A. Muyen de heer Faber voor zijn filmver toning. Op de Hoogovens wordt ernstig rekening gehouden met de griep, die haar tentakels al in vele nabij lig gende industrieën doel treffend heeft uitgestrekt. Ieder lid van het personeel kan zich kosteloos enig tegengif in de arm laten vloeien. Op de foto ziet men de doktoren Veenebos, Voor zanger en De Groot blijmoedig de injectie spuit heffen en de „slachtoffers" even blijmoedig de arm. Opvoedende avond voor de Gieteling Voor een kleine maar dankbaar aandach tige groep leden van de Hoogovenbeamb- tenvereniging „De Gieteling" hield de Bergense kunstschilder Jaap Sax Vrijdag avond in het veilinggebouw „Kennemer- land" een causerie over „Het zien van schilderijen". In zijn inleiding verkondigde de heer Sax de mening dat er op het ge bied van de schilderkunst nog veel ver keerde opvattingen leven. Zo is een van de „gangbare" meningen dat een schilderij „goed" is als het een fotografie maar zo veel mogelijk benadert en de kleur vooral niet afwijkt. Schilderen is echter een kwestie van „moeten maken" en bij het gevoel dat een schilder in een stuk wil leggen, moeten er noodzakelijkerwijs vaak concessies aan kleur en vorm, zoals ze als vaststaand worden aangenomen, worden gedaan. In dit verband noemde spreker Vincent van Gogh, die hier wel in zeer sterke mate heilige huisjes aantastte. „De aardappel eters" van deze schilder bijvoorbeeld doet op het eerste gezicht niet „prettig" aan, maar bij nadere beschouwing begrijpt men hoe prachtig Van Gogh dit sociale pro bleem heeft aangevoeld. In zijn uiteenzetting over „hoe men een schilderij moet benaderen" meende de heer Sax dat men bij een bepaald schil derij moet trachten te begrijpen wat de schilder met dit werk heeft willen vertel len, wat hij er mee bedoelt. Zeer sceptisch stond de heer Sax tegenover het „lopende band"-werk, dat niets met kunst heeft uit te staan. Hij kon echter aan de andere kant zeer goed begrijpen dat niet iedereen in de ge legenheid is een goed schilderstuk te ko pen. Hij wees in dit verband op de zeer goede reproducties die momenteel te ver krijgen zijn en vond deze terecht verre te verkiezen boven de vaak dure en altijd foeilelijke „kitsch". Met lichtbeelden als illustratie lichtte spreker tenslotte een aan tal werken van bekende schilders nader toe. Aan het eind van de avond gaf de heer Sax gelegenheid tot het stellen van vragen. JEUGDDIENST Op Zondagavond 21 Januari zal er in de Nederlands Hervormde Kerk te Wijk aan Zee een jeugddienst worden gehouden. Voorganger is ds. Goudkamp, predikant bij de A.M.V.J. te Amsterdam. Op de groentemarkt is het stil De Beverwijkse bloemenveiling kreeg deze week onverwacht veel belangstelling: er was een ruim aanbod en vooral de Rose Copland begint nu los te komen. De han del verloopt vlot, de Coplanden daalden wel in prijs maar bleven toch om de 75 a 103 cent per bos variëren. De Hildegarde en Krelage Triumph brengen van 5681 cent per bos op. Narcissen ziin goed te verkopen omdat er zo weinig zijn. Golden Harvest komt tot 80 cent per bos, Helios brengt van 3954 cent op en Early Perfection draait rond de 50 cent per bos. Crocussen gaan tot 40 cent per 10 stuks. Hyacinten zijn weer wat vlotter te verkopen: 919 cent per stuk worden lonende prijzen. Blauwe Druifjes liepen Woensdag tot 30 cent per bosje, maar Vrijdag was de prijs iets lager. Wilgenkatjes zijn goed le verkopen; er wordt tot 51 cent per bosje voor betaald. Fresia's ziet men nog maar weinig. Bij de potplanten zijn het nog steeds de Cyclames die de boventoon voeren; er wordt tot 165 cent per pot voor betaald. Stilletjes in de groente De aanvoer op de groentemarkt is voor de tijd van het jaar weliswaar niet klein maar bestaat slechts uit vijf tot zes pro ducten met de spruiten aan de kop. De vraag was Vrijdag weer wal groter dan Woensdag, waardoor de prijs opliep tot 65 cent per kilo. Boerekool was er ruim voldoende, de prijs varieerde van 819 cent per kilo. Waspeen gaat vlot van de hand; er werd tot 31 cent per kilo betaald. Ook andijvie is heel goed te verkopen, mede doordat er witlof te kort is en de prijs loopt al op tot 74 cent per kilo. Prei is belangrijk in krop gedaald nu de aan voer groter is geworden; er werd van 10 21 cent per kilo voor betaald. Winterpeen en uien gaan tot 10 cent per kilo. De groenteveiling van Castricum De aanvoer op de Castricumse groente veiling was Vrijdag matig. De spruiten konden zich opwerken tot de prijs van 4976, dus gemiddeld 10 cent meer dan Woensdag en voor de grove spruiten werd 1327 ct. genoteerd. De andere groente- prijzen begaven zich weer onder het peil van Woensdag. Men kreeg hiervoor: Uien 7K8, knolselderie 5>22U/2, prei 61614, groenekool 924)4, andijvie 46 56, boerekool 1522, waspeen 27)4, soep 15 ct. per bos, sjalotte 14. Neroveiling De veiling van schorseneren had een aanvoer van 17.000 kilo te verwerken. De eerste soort leverde 4050 gulden per 100 kg. op en de tweede soort bracht het tot 2025, de derde soort 1015 gulden de 100 kilo. „DE SNEEUWKONINGIN" Ter gelegenheid van haar eerste lustrum zal de R.-K. Kinderoperetteclub te Heems kerk Maandagavond in de concertzaal van café „De Zon" een feestelijke uitvoering geven van de operette „De Sneeuwkonin gin" in zes bedrijven onder leiding van de heer B. Lauwe uit Beverwijk. Zondag middag zal een kindervoorstelling van dit stuk worden verzorgd. WIER „DOPJE" WOEI AF? Bij de rijkspolitie te Heemskerk zijn elke dag tussen 10 en 12 uur de volgende voorwerpen terug te krijgen: Een paar kinderpantoffeitjes, een rozen krans, een bel, een kinderschoentje, een sokje, een alpinomuts, een blauw met groen haarbandje, een paar fietsenhand- warmers, een paar kinderwantjes en een dameshoed. Fornuis. Een IJmuidense familie, die naar Velsen-Noord ging emi greren, vroeg de Technische Dienst van het P.E.N. het electrische fornuis uit de IJmuidense naar een Noorde lijker keuken te brengen en twee ijverige personen kwa men kort na het gloren van de dag om het omvangrijke instrument te verhuizen. „Het moet naar de Wijker- meerweg", hadden de eige naars bevolen en de beide monteurs scheepten zich dies op de pont in, teneinde het nieuwe vaderland van het fornuis te betreden. Na een rustige overtocht wandelden zij met het fornuis Beverwijk- waarts, waar zich een aloude Wijkermeerweg uitstrekt tot diep in de polder, naar zij zich zeer goed herinnerden. Niemand echter wist daar iets van een familie zo-en-zo, die er kwam wonen met een for nuis en terwijl dit kook- en bakapparaat gelaten op een handkar toezag, trokken de P.E.N.-ners zich de laatste haren uit, niet bevroedend dat ook Velsen-Noord sinds kort een Wijkermeerweg be zit vlak bij de politiepost. Toen dit eindelijk bij de monteurs bekend was gewor den, had de zon zich reeds ter ruste begeven en voor een snelle terugtocht naar het juiste adres werd het wel wat laat. De volgende morgen is het fornuis bij de in ongerustheid verkerende emigranten afge leverd en aangesloten. Waaruit te leren valt, dat er maar beter geen twee Wij- kermeerwegen bij elkaar moeten zijn. Dat er bovendien weinig fantasie heerst bij het „benamen" van nieuwe stra ten. Wat ook alweer geen nieuws is. V eisenBeverwijk Een zwaarmoedige automan klaagt zijn nood over het feit, dat hij tijdens een reis van Velsen-Zuid naar Beverwijk een uur en twintig minuten onderweg is geweest. Hij ver trok, schrijft hij bijkans snik kend, te half negen, wachtte een half uur op het reeds ver stopte pontplein, zag de spoorbomen bij de Halte Hoogovens vriendelijk voor zich buigen, omdat een ran gerend locomotortje met een goederenwagen der Neder landse Spoorwegen belangrij ker is dan twaalf vrachtwa gens aan gene zijden der rood-witte hekken, keerde foeterend om, zag net de bo men van Beverwijk nijgen en reed hijgend de Nieuwe Weg om, die ook afgesloten was omdat er een electrische trein passeerde en viel met al deze excuses de kantoren van een relatie binnen, die met don ker gelaat een potlood zat te verorberen. Dat was dan een vlotte reis, automan, want er is een ver haal bekend van een Bever wijks garagehouder, die naar Velsen moest en er nog steeds niet is gearriveerd. Hij ver trok op een pont-spitsuur en is in de patates-frites-verkoop gegaan. De troost der gedeele smart zij met u. Gouden gloria. Het is een zinvol festijn ge weest op nummer veertig in de Kompasstraat, ter ere van Buisina Kuyt en haar echt vriend Maarten Barnhoorn, die tezamen met wel vijftig gasten Woensdag de halve eeuw hunner echtelijke staat volmaakten. Maarten van 72 en zijn even jonge vrouw, beiden met het onversneden Katwijkse bloed in de aren, hebben de zwaar te der tijden in hun huwelijk wel gevoeld: hij begon op de Katwijkse bommen als jong ste reepschieter en afhouwer, kwam via de kotter op de zeilloggers, waarvan hij ex- een paar als stuurman over de Breeveertien joeg. Van een bruiloft in Katwijk kwam de bruiloft tussen Buisientje en Mart. Dat was in de ruigte rond de eeuwwisseling, de ruigte zonder sociale zekerheden en met het eeuwige poot-aan voor de vissersjongens. In 1917 kwam het koppel naar IJmuiden en de zee had Maarten meer dan genoeg laten zien; hij werd kuiper bij een firma, die zich helaas in de vergulde schijn der wil de oorlogsjaren ging bemoei en met de trawlers en zich er aan ophing zoals zovele koe- kebakkers, schoenmakers en hoteliers uit die vreemde da gen. Toen er weer oorlog kwam werd het evacueren naar Drachten, dat de bruiloft vex-sierde met een echte Friese kruidkoek. Pas twee jaar ge leden is de oude baas als kaairidder gepensionneerd hij behoorde tot de eerste groep, die „van de kant af ging". Moeder heeft Woensdag naar Katwijkse zede „het ijzer" op gehad en ze heeft een schone dag beleefd. Er is 273 keer „niettan?" gevraagd, die Woensdag, want er waren heel wat Katwijkers present. In de gouden gloria II. Jan Sinnige en zijn bruid Hendrika vaxx Egmond gaan op 13 Februari de vijftigste verjaardag van de tewater lating hunner huwelijksboot vieren, tezamen met 54 nako melingen. Het feest zal aan de Rijksweg onder Heemskerk niet ongemerkt voorbij gaan, want Hèndrikje en haar -Jan zijn alle jaren van hun lange leven (74 en 73) in het dorp gebleven. Beloofde tuin komt. Met pauken en tx-ompetten is vorig jaar de Heuvelwijk- tuin voor de kinders geopend. Toen werd beloofd, dat aan de andere kant van de molshoop een pukkentuin verrijzen zou voor hen, die zojuist de wind selen ontwassen zijn en de dappex-e plusfours nog niet bereikten en deze week is deze dure eed werkelijkheid gaan worden. Een opzienbarende nieuwig heid wordt in deze gaarde der kinderlijke vreugde de auto- pedbaan rond de zandbak, waar autogeped, of geautoped kan worden zonder de lastige grote mensen alsmaar lelijke dingen te laten zeggen als je eens recht pleziex-ig op het trottoir pedt. Volgend voorjaar, kinderen van Heuvelwijk, is het daar allemaal klaar. Tijdeloos. IJmuidens witte „Lange Jan", die het vertrouwen van velen onzer genoot wijl hij bij dag en nacht het juiste uur vertelde, heeft aan één kant dat vertrouwen beschaamd, de kant waar de storm Zater dag een wijzer scheefboog. De klokkenmaker van de watertoren is reeds gealar meerd en hij'zal zo spoedig mogelijk naar IJmuidens hoogste sferen stijgen om het euvel x-echt te wringen. Fietseiidiefjes gouden tijd De belagers van het stalen ros hebben het maar best bij deze vx-ijgevige Velsense fami lie. Bij bosjes staan de paax'd- jes onbeheerd buiten en als de heren zouden willen, konden zij rijkelijk oogsten. Zo zijn zij echter niet, waixt er verdwijnt slechts gemiddeld V/s fiets per week en dat zijn dan de gevallen, die er zo echt open hartig om staan te vx-agen. Fijn, dat de diefjes zulke gouden harten bezitten, want andex-s zouden de fietsenhan delaars steenrijk worden van de nieuwe rijwielen. Eix het gemiddelde aantal kon ver- iieugd vex-hoogd worden tot een goede vijftig, wier lantaarns bedelen: „neem ons, asjeblieft, de baas ziet het toch niet." Kunstige vuurtoren De jeugd van Velsen heeft zich de tong haast kapot ge beten op een vuurtoren. Deze werd in sobere lijnen verstrekt door het plaatselijk drankweer comité en moest van schone couleuren voorzien worden en van „wat er bij". Dat „wat er bij" heeft hele donderbuien, sterrenhemels en andere meterologische ver sierselen veroox-zaakt en in totaal zijn er liefst 138 vuur torens gekleurd, allemaal met wat anders er bij. De verblufte dx-ankweex-mannen zoeken thans naai-stig naar de aller mooiste en heffen de appelsap op de kunstzin van Velsens spes patria. LAMPENIER. ADVERTENTIE ZANG MUZIEK TONEEL POLITIEK LESSEN CURSUSSEN NIEUWS - ENZ. - ENZ. Alles in Uw huiskamer te horen dank zij nu met Visserijband 225, 295 en 598 Wy hebben PHILIPS en ERRES toestellen v.a. 115.- Betaling in overleg. KOOPT UW RADIO by een erkend N.V.R.D.-handelaar Electr. wasmachines v.a. 198.R. S., Hoover, e. a. wringers, strijkbouten, electr. kachels, electr. scheer- apparaten en verlichtings-artikelen. WILLEM BARENDSZSTRAAT 21 TELEFOON 5726 Zondag komt ADO '20 met het volgende elftal in het veld: Geerlofs; Vx-enegoor en Henneman (achter); Van Hooff, Dam en NÏjman (midden); Welboren, Dirks, Commandeur, Voormeer en De Wit (vóór). Reserve: A. Visser. De spraakleraar, die zitting houdt in het St. Joseph-Rusthuis te Heemskerk, zal, naar wij vernemen, nog slechts één jaar in Heemskerk zijn werkzaamheden voort zetten. Het is raadzaam dat zij die hem willen consulteren zich zo spoedig mogelijk opgeven bij de Moeder van het Rusthuis. VEERTIG JAAR „AMATEUR REGISSEUR" De toneelloopbaan van de jubilerende regisseur van „De Lunette" in Heemskerk en „Kunst na Arbeid" te Beverwijk begon in Den Helder; zijn eerste i-ol was die van een rover in het stuk „Buffalo Bill" waarin geen woord gezegd behoefde te worden. Na enige tijd vertrok de heer P. v. Vleuten naar het Westland en hij werd daar lid van de vex-eniging „T.A.V.E.N.U." maar het rusteloze hart trok na zes jaar naar de Haarlemmermeer waar in Hoofd dorp onder zijn leiding de toneelvex-eniging „Gezellig .Samenzijn" werd opgericht. Tot 1936 verbleef hij in de Meer tot hij werd overgeplaatst naar Uitgeest waar hij het na al die „toneeljaren" rustig dacht te hebben, maar al gauw leg<fe de toneelver- eniging T.A.V.E.N.U. in Heemskerk beslag op hem en later kwam daar nog „De Lu- nutte" bij, gecompleteerd door „Kunst na Arbeid" in Beverwijk. KERKDIENSTEN Ned. Hervormde Gemeente, 10 uur Ds. Cannegieter Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. Kornet. Herv. Evang. Ver. 10 uur Ds. van Duijve van Amsterdam. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Maan dagmorgen 8 uur dr. De Jongh, Juliana- straat 1. Zr. Bosdriesz, Torenstraat 29 neemt de wijkverpleging waar. MET LOF GESLAAGD Mej. C. Swagerman, werkzaam aan het Px-ovinciaal Ziekenhuis „Duinenbos" in Castricum behaalde gisteren cum laude het diploma stafvex-pleegster. NIET BESCHIKBAAR Het hoofd van de Economische Dienst van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinen- bos", de heer A. C. Kars, welke op een drietal stond voor de functie van Rent meester van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Zutphen heeft aan B. en W. van Zutphen meegedeeld, zich voor déze functie niet meer beschikbaar te stellen. Kinheim—D.T.S. (op „Tussenwijk"). Kinheim: Th. Keirsgieter; A. Paap en W. Mol; S. de Vries, W. Groeneveld en C. Luntz; J. Muskee, H. Prinssen, J. v. d. Linden, J. H. v. d. Wateren en J. Starre- veld. V.V.B.—V.V.Z. (op „Watervliet"). V.V.B.: C. v. Veelen; W. v. Riemsdijk en H. van Riemsdijk; J. Schildwacht, P. de Wolf en W. Zand; H. Souverein, H. Ver- swijveren, P. Schildwacht, J. v. Loon en N. Michel. De handbalvereniging „IJmond" krijgt Zondag na een lange rustperiode niet min der dan zes wedstrijden te verwerken wind en weder dienende waarvan vier voor de dames-elftallen en twee voor de herenploegen. De dames van het eerste gaan op bezoek bij Foresters I te Heiloo. De tegenstander mag niet onderschat worden en IJmond I kan alleen door snel spel een plaats op de ranglijst klimmen. De Velsense dames komen uit met: M. Klesser; L. Mossel en W. Prins; L. Vissinga, M. de Jager en K. Beers; N. v. Deyck, D. Markelbach, A. Harmeyer, R. v. Dongen en M. v. Vliet. Op „Watervliet" ontmoeten IJmond 2- dames haar rivalen Foresters 2 en ook deze wedstrijd geeft kans om de punten in Vel sen te houden, hoewel de tegenstander een ernstige candidaat is voor een goede plaats. Het derde IJmond-dameselftal heeft aan Blauw-Wit I geen prettige herinneringen, maar kan thuis toch wel een nederlaag voox-komen. Tenslotte gaan de dames van het vierde naar Rapiditas 3 in Haarlem met de gunstige kansen voor een overwin ning; althans wanneer IJmond zich vol ledig geeft. De heren van IJmond I, die nog geen enkel verliespunt hebben, kunnen op „Wa tervliet" het bezoekende HOC 2 uit Haax-- lem definitief uitschakelen van de kleine kans, die deze ploeg op papier nog heeft. Wint IJmond I, dan is het kampioenschap voor het grijpen. IJmond I bestaat uit de heren: J. Böhm; L. Aptroot en P. Rens; K. Schik, J. Joos- ten en P. de Waal; K. Sauer, H. Nabben, B. Hofman, P. Scheex-man en F. Sauer. IJmond 2 heren ontvangen Rapiditas 2 en kunnen zichzelf een grote dienst be wijzen door een overwinning. Maar dan dient er ook goed te worden aangepakt. WELKE HELD LOOPT OP ééN PANTOFFEL? Van 5 tot 12 Januari 1951 zijn de vol gende gevonden voorwerpen bij de Vel sense politie binnengebracht. (Inlichtingen aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein 1, kamer 4, uitsluitend op werkda gen van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur met uitzondering van Zaterdagmiddag). Want, sleutel, damestasje paar wanten, boodschappentas, muts, ceintuur, gym schoen, shawl, biljet van f 10, herenrijwiel, ballpointpen tevens vulpotlood, hand schoen, armbandje, portemonnaie, twee biljetten van f 1, rubberbal, hondenpen ning, hond, fietspomp, sigarenaansteker, moer en ring van auto, vulpen, mondhar monica, biljet van f 1, pantoffel, autoband, bx-oche, biljet van f 2.50, ring met twee sleutels, postduif. Na de gedwongen rust wordt het eerste twaalftal van de korfbalvex-eniging „Wa tervliet" Zondag op eigen terx-ein als de wedstrijd doorgaat voor een belangrijke ontmoeting geplaatst tegen de Amster damse tweede klasser Victox-ia I. Van deze ploeg werd „uit" verrassend vêrloren en dit mag zich niet herhalen, willen de groen-gele Velsers zich in de midden moot van de x-anglijst handhaven. De weersgesteldheid liet Watervliet geen of weinig training toe; Victoria daaren tegen kon zich op schotvaardigheid trainen met basketball. Watervliet zal van meet af dus fel moeten strijden met de dames R. Weymar, T. Gieze, C. Bx-oeksma, S. Meyer, D. Schelling, T. Waagmeester en de heren J. Broeksma, R. Velthuys, H. Gieze, F. Vos, F. Möhlmann en W. Berghuis. De ontmoeting te Bussum tegen Olympia 2 is voor het tweede twaalftal verschoven naar de volgende week. Watervliet 3 heeft nog een theoretisch kansje op het kampioenschap, waarvoor ook Nieuw Flora en Haarlem 2 candidaten zijn. Thuis werd tegen Haarlem 2 met 55 gelijk gespeeld, en thans moet Watervliet 3 uit de kans ook volledig uitbuiten. Ook Watervliet 4, dat Oosthoek 2 ont vangt, is nog niet kansloos en in deze wed strijd zit winst. Het vijfde team van de groen-gelen prijkt ongeslagen boven aan de ranglijst. Het ontmoet thuis Nieuw- Flora 3, dat eveneens nog ongeslagen is, maar minder wedstrijden speelde. Een zes de overwinning in successie moet mogelijk zijn. Betere verlichting De verlichting van het oefen-kox-fbal- veld op „Watervliet" wordt door het bij plaatsen van twee lichtmasten zodanig ver beterd, dat een behoorlijke training bij avond verzekerd zal zijn. HOOGOVEN HARMONIE BEZOEKT CONCOURS TE HAARLEM Zoxxdag 21 Januari wordt in het Concert gebouw te Haarlem een concours gehou den, uitgaande van de Ned. Unie van Mu ziekverenigingen in het gewest Noox-dhol- land. Tot de deelnemers behoort de Hoog oven Harmonie, dirigent J. v. d. Peet, die uitkomt in de ex-e-afdeling harmonie. Als vrij nummer heeft de Hoogoven Harmonie gekozen de ouverture „L'Iphigenie en Aulide" van C. W. von Gluck. Het ver plichte werk is „Danse des Persanes" van M. Moussorgsky. Het beroemde verhaal van Pearl Buck „De goede aarde" gaf in de dertiger jaren de stoot tot de gelijknamige film, die het succes van het boek al gauw achterna ging. Santpoorts Bloei heeft de rolprent dit weekeinde op haar programma genomen en het weerzien van dit M.G.M.-product is verre van teleurstellend geweest, al moet worden toegegeven dat de conceptie van deze film soms wel wat erg lang uitge sponnen is. Gebouwd op het oude Chinese principe van het Jang en het Jin, het manlijke, bevruchtende en het vrouwelijke, ont vangende is dit verhaal vol schone sym bolen gevloeid, die de regisseur er onge twijfeld in onderkende. De actuele tendenz, die deze film kreeg, maakt haar slechts aantrekkelijker: dit goede Chinese volk, geboren op een grond die neemt maar ook duizendvoudig schenkt, heeft er een onvergankelijk standbeeld in gekregen. Daarom is het zo jammer, dat vooral de manlijke hoofdpersoon te Euro pees aandoet om volledig aanvaardbaar te zijn, waardoor tegelijkertijd zijn omgeving net iets te gemaakt wordt om geloofd te worden: de Engelse tekst probeert de bloemrijke taal van het Hemelse Rijk te volgen, maar kan slechts hakkelen waar de bedoeling poëzie is. Deze gebreken zijn bij kans onvermijdelijk, maar blijven desniet temin storen; overigens is dit eenvoudige, goede verhaal van de tot rijkdom komen de boer, die weer naar de aarde terugge bogen wordt omdat daar zijn bestemming ligt, alleen maar lyrisch in de goede zin des woords. Dat er bovendien een prach tig gebruik is gemaakt van de natuurram pen, die China's oogsten van tijd tot tijd overvallen, kan de bewondering voor dit nijvere volk slechts vex-hogen en het be grip voor zijn lot slechts milder maken. J. F. AANTREKKELIJKE SCHAAKSTRIJD BIJ „SANTPOORT" De onderlinge stx'ijd van de Schaakclub „Santpoox-t" om de plaatsen ixx de finales is verder gestreden. Er heerst nog volop spanning en er is alleen nog maar te zeg gen wie er bepaald niét voor in aanmer king komen. Toch zijn er nog zoveel grens gevallen dat het verloop zeer aantrekkelijk blijft. Sterk behaalde ixx de eerste groep een zeer goede overwinning op Brugman. Deze moest de eerste plaats hierdoor aan W. Schuurman laten, die van Pardoen won. Sterk klom op naar de derde plaats, Ho- man werd door Blansjaar overspeeld en verloor snel, dokter M. de Groot werd door G. Schuurman danig ixx het nauw ge bracht en de partij werd afgebroken. Bil- der overzag de winst in een combinatie en zal nu wel met remise genoegen moeten nemen. Ook Elfferich verzuimde de winst- voörtzetting en moet waarschijnlijk remise accepteren om erger te voorkomen. In groep II verloor Steyn van J. Hoogzaad en Kaan behaalde hier zijix eex-ste 2 winst punten door van Spook en Vulling te win nen. Houterman won van v. Dijk en hier mede is de ranglijst van deze groep prac- tisch niet veraixderd. In groep III won v. Dongen van Roodenberg, Zuiderduyn van Wennis en v. d. Blom van W. Hoog zaad. Zuiderduyn klom hierdoor naar de derde plaats en v. d. Blom naar de zesde. Op 22 Januax-i moet het tweede tiental naar „Torens" en 24 Januax-i het eerste naar „Het Oosten". Beide wedstx-ijden die nen gewonnen te worden willen deze teams niet voor degradatie in aanmerking komen.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3