Beverwijkse successen in de derde klas Niet de snelste maar de mooiste duiven veroverden de prijzen Hoogoven-administrateur vierde een glorieus zilveren feest Visserij-varia Luidsprekers Levasier Tours De eerste van het vierde honderdtal A V ar O'A IJ L E S2 AUTO-RIJSCHOOL REIJM Agemda voor Velsem Advies van de N.J.G. over de viering van de vijfde Mei Mr. ir. B. W. Haveman benoemd tot commissaris voor emigratie Velsen draagt „het kind" een warm hart toe „Ik erpmijn naaste" MARKTBERICHTEN Voetbal in Kennemerland IJmuiden Benauwde overwinning met 1-0 van „Watervliet I" naar Toon Hermans in de KLEINE COMEDIE THALIA MAANDAG 15 JANUARI 1951 5 Op waarlijk grootse wijze is in het restaurant van de Walserij-Oost der Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken de heer R. Martens, administra teur en algemeen procuratiehouder, ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubi leum gehuldigd. De heer Martens is de eerste van het vierde honderdtal jubilarissen van Hoog ovens, een lijst om trots op te zijn voor dit betrekkelijk jonge bedrijf. In een hier en daar humoristisch getinte toespraak schetste directeur prof. dr. J. F. ten Doesschate uitvoerig de loopbaan van de jubilaris. Als eerste boekhouder begon nen, wist de heer Martens langs de ver schillende treden de bovenste sport, waarop de „administrateur" zetelt, te bereiken, dank zij zijn uitnemende kwaliteiten en grote kennis. „U hebt geen echt bespiegelende natuur," zei spreker, „de wetenschap om der wille van de wetenschap interesseert u maar matig. Men zou kunnen zeggen: U hebt een teleologische instelling, d.w.z. voor u moet alles een doel hebben en ik heb wel ge leerd, dat dit, zodra u de poort van ons bedrijf binnen bent, betekent: een doel: Hoogovens. m.:. De heer R. Martens nen kunt, is somtijds magistraal. Toen ik mijn oor te luisteren legde in kringen uit Grönnegerland, die u vroeger, in Winsum, gekend hebben, verbaasde mij dat niet langer. Zoals een echte Grönneger zei: „In reeken' was e altied 'n haile bolleboos Ai haar de vroagstxikk'n maistied nog eerder of as de meester". Nu, dat is nog steeds zo. Ik heb u wel eens gezegd, dat ik u eigenlijk geen echte boekhouder vindt, zeker geen man, die zwelgt in een steeds perfectere en dus steeds duurdere administratie, maar dat u nog meer tot uw recht komt in practische vraagstukken van bedrijfseconomische, organisatorische en commerciële aard". Aan het slot vereerde prof. Ten Does schate de jubilaris het gedenkbord, het getuigschrift en een foto-album van de maatschappij. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies bracht namens het bedrijf de gelukwensen over, en dankte voor de vele diensten die „het bedrijf" van de heer Martens in de loop der jaren mocht ontvangen. Spreker vermeldde, dat de resultaten die de jubi laris het bedrijf onder ogen brengt vol maakt ontdaan zijn van alle droogheid, die cijfers in de regel aankleven. liet zijn rake opmerkingen, die de bedrijfsmensen aan het denken zetten. Ook mevrouw Martens werd in het bij zonder door de heer Spies gehuldigd. Ir. P. v. Delden, bedrijfsdirecteur van MEKOG en CEMY, roemde de duidelijk heid en de preciesheid in het werk van de jubilaris, die een wakker en waakzaam werkér en mens is, waardoor hij een goede waker mag worden genoemd. Ook de MEKOG en CEMY hebben voordeel en genoegen van deze wakkere werker aan het hoofd van de Hoogoven-administratie. De heer G. S. K. Blaauw, algemeen pro curatiehouder en chef van de Sociale Af deling, sprak als vriend en uitte zijn ver heugenis over de rijke carrière van de jubilaris. Spreker releveerde de aanra- kingsvlakken tussen administratie en so ciale afdeling, welke zo gemakkelijk tot wrijvingsvlakken kunnen worden. Maar dat is nimmer het geval, dank zij de voor treffelijke leiding die de jubilaris aan zijn mensen geeft. Spreker schetste hem als een humaan chef, met veel gevoel voor de mensen; hij heeft in zijn administratie een aantal bekwame, ijverige en toegewijde medewerkers gekweekt. De heer Blaauw kweet zich vervolgens met vele hartelijke en geestige woorden, in zijn kwaliteit van voorzitter van het huldigingscomité, van de opdracht om het geschenk een boekenkast aan te bieden. Aria Op uitnodiging van de heer Blaauw kwamen daarna zes trouwe dienaressen van de heer Martens (jonge dames van ad ministratie en boekhouding), begeleid door harmonica-muziek naar het podium, waarvan een vijftal vocale talenten naar voren bracht en de zesde begeleidde op de accordéon. Zij brachten een alleraardigst intermezzo, waarin de jubilaris de „Aria van een eenvoudige boekhouder" werd toegezongen. Dat de jubilaris en de huldi- gers deze omlijsting der jubileumviering op prijs stelden, bewees wel het uitbundig applaus. De heer N. de Groot, administrateur van de Breedband N.V., herinnerde aan de eerste tijden van hun samenwerking, die 25 jaren geleden was begonnen op Blijen- ADVERTENTIE Hagelingcrweg 134 - Telefoon 8930 (K 2560) OOK VOOR VERKEERSTHEORIE Maandag 15 Januari Thalia, 20 uur: ..Voor wie de klok luidt". Dinsdag 16 Januari TJhalia, 20 uur: „Voor wie de klok luidt". hoeve, uit welke samenwerking vriend schapsbanden zijn ontstaan. De heer De Groot vertelde hoe het bedrijf groeide en hoe daarmee de groei van de werkzaam heden en functie van deze jubilaris syn chroon liep. Spreker hoopte op een nog jarenlange samenwerking, die, gezien de afgelopen kwarteeuw, ongetwijfeld tot heil van de fabriek en alle werkers zal zijn. De heer P. Rijken, chef van de Hoog oven-administratie, bracht de gelukwen sen van zijn afdeling over en dankte de jubilaris voor alles wat hij voor de mede werkers op de fabriek heeft verricht en bood hem als geschenk een reiskoffer aan. Voor de personeelsverenigingen „De Gie- teling" en „Hoogovenstaten" kwamen de heren W. Gregouir en A. Demmers de ge lukwensen overbrengen. Als laatste in de rij van sprekers voerde de heer S. van Popta, adjunct-chef van de administratie, namens de administratie en boekhouding het woord. Hij uitte zijn vreugde over het feit, dat het h§m ver gund was een zo beminnelijk mens, hu maan en kundig chef namens de gehele administratie te mogen toespreken. „Wij hebben", zei de heer Van Popta, „bewondering voor de snelheid en scherpte van uw denkeigenschappen. U hebt velen dikwijls verbaasd over de wijze waarop u direct in schijnbaar onduidelijke zaken de kern van een vraagstuk weet bloot te leg gen. De snelheid van werken is bewonde renswaardig". In het bijzonder roemde spreker het feit, dat de heer Martens zijn medewerkers weet te trainen in zelfstandig denken en velen danken hem voor bijzonder wijze lessen. Des middags werd in het Statenhuis te Beverwijk een receptie gehouden reden waarom het Hoogoven-tournooi naar het K.S.A.-gebouw verhuizen moest waar tal van ingezetenen van Beverwijk en Velsen, maar ook vele relaties de gelegen heid te baat namen om de heer Martens geluk te wensen. Het bestuur van de Nederlandse Jeugd gemeenschap (NJG) het overkoepelend lichaam der jeugdbeweging in ons land heeft evenals vorig jaar aan de minister raad verzocht te willen bevorderen, dat op de nationale bevrijdingsdag, Zaterdag 5 Mei, zoveel mogelijk vrijaf wordt gegeven. Verder ontvingen alle gemeentebesturen het verzoek krachtige steun te verlenen aan de initiatieven van het jeugdwerk, ten einde aan de viering van deze zesde be vrijdingsdag een bijzonder karakter te geven. Een commissie uit de NJG heeft een programma voor deze dag ontworpen, dat de volgende vier hoofdpunten bevat: 's morgens een jeugdappèl op een centraal gelegen plein, in de morgenuren sport- demonstraties en kinderfeesten, in de mid dag samenzang, optocht met sprookjes en andere figuren en tot slot een wagenspel, des avonds gevolgd door een volksdans feest. Tot commissaris voor de emigratie bij het ministerie van Sociale Zaken is bij Koninklijk Besluit benoemd mr. ir. B. W. Haveman, raadadviseur in algemene dienst bij het ministerie van Verkeer en Water staat. De heer Haveman trad in 1935 in rijks dienst als adjudant-secretaris van de Hoge Raad van Arbeid, welke functie hij in 1941 neerlegde. Tijdens de bezetting had hij een werkzaam aandeel in het werkgevers- verzet. Hij maakte deel uit van de groep „Je Maintiendrai". Na de bevrijding keerde de heer Have man in overheidsdienst terug als secretaris van de Raad voor Economische Aange legenheden uit de ministerraad. In 1946 ging de heer Haveman over naar het ministerie van Verkeer. In dat jaar was hij Nederlands gedelegeerde in de UNO- commissie tot voorbereiding van de inter nationale vluchtelingenorganisatie. Ruim ƒ4200.— zonder Velsen-Noord en Santpoort De resultaten van de inzameling voor „het kind", die de afgelopen maanden met behulp van de verkoop van kinderpost zegels en prentbriefkaarten in de gemeente Velsen is gehouden, zijn ook dit keer ver heugend goed. Buiten Velsen-Noord en Santpoort is er in totaal ƒ4.211,50 opge haald. Op het postkantoor aan de Hout manstraat in IJmuiden is door vrijwillig sters voor 867,50 aan zegels en voor 210,35 aan kaarten verkocht. Een enthou siaste dame ging met haar sympathieke missie de Hoogovens af en zamelde daar ƒ331,— in. Ook de schooljeugd heeft dapper mee geholpen om geld voor haar minder be deelde kameraadjes bijeen te brengen; van alle Velsense scholen kwam de Jan Campertschool in Dx-iehuis het best uit de bus, door voor 732,te zorgen. De overige resultaten waren: Sint Antoniusschool ƒ318,50; Emma- school 376.50; Huishoudschool 420, Creutzbergschool 131,50; Julianaschool ƒ218,50; Jan Ligthartschool ƒ454,50; Moerbergschool 580,50; Insingerschool 383,St. Claraschool 203,50; Theo Tijssenschool 364,Comité-school 59. De organisatrices van de inzameling, leden van de UW, zijn aile medewerkers, oud zowel als jong, van harte dankbaar voor hun gezamenlijke krachtsinspanning, waarmee niet alleen een sterk opbouwend sociaal werk is verricht maar tevens ge toond werd, dat samenwerking tot grote dingen leidt. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 14 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Heemskerk van Rotter dam. Sommerstadt van Stockholm. Wilhel- mina van Leith. Grebbestroom van Londen. Santa Lucia van Tygnemouth. Kate Old- mann van Hamburg. Embla van Arenskon- vik; Frisian Coast van Newcastle. Pavo van Stocka. Dardanus van Rotterdam. Dekel v. Londen. Paschol van Londen. Congostx-oom van Hamburg. Vertrokken zijn: Rijnstroom naar Londen. Mathilda naar Rotterdam. Meteor naar Fre- derikshaven. Dakar naar Rotterdam. Darba naar Stockholm. Asta naar Nordenham. Marvik naar Huil. Karvan naar Vestermun- de; Hera naar Barbados. Surte naar Londen. Het is een goede gedachte van het Leger des Iieils geweest om het bekende film werk „Ik en mijn naaste" (Hard Steel) naar IJmuiden te halen. Voor een ver heugend grote groep belangstellenden werd deze van het begin tot eind boeiende rolprent Zaterdagavond in het gebouw aan de Edisonstraat vertoond. Het verhaal speelt zich af in en om een grote staal industrie, waar een zekere Haddon, een ambitieus werker, zich ten koste van alles omhoog tracht te werken. Hij weet inder daad de post van bedrijfsleider te ver overen. Dat hij zich door dit niets ont ziende streven gehaat maakt bij het gehele personeel, lijkt hem niet te deren. Het keerpunt schijnt gekomen als op een dag een arbeider hem er op wijst dat een der kraanhaken ondeugdelijk is. Bang voor pi'oductieverlies geeft Iiaddon de ai-beider order door te werken. De haak breekt en de arbeider wordt dodelijk ge troffen. Hier komt het tragische element in de film naar voren. Haddon, zich schul dig wetende, wordt door de rechtbank vrijgesproken, maar blijkt niets uit deze dure les te hebben geleerd. Hij verdenkt zijn vrouw van een verhouding met een zijner arbeiders en na een scène verlaat zij het huis. Haar man vermoedt waar zij is en komt terecht bij vroegere kennissen, een domineesgezin. Als hij het huis bin nentreedt is daar alleen een klein meisje. De ontdekking dat zij Philips dochtertje is, treft Haddon als een slag en hij verlaat het huis zonder zijn vrouw gesproken te hebben. Na enige tijd zoekt Haddon's vroe gere vriend, de predikant, hem op en bij dit bezoek stelt deze Haddon de alles be heersende vraag waar het in deze film om dx-aait: wat helpt het als een mens de wereld verovert en zichzelf verliest. Had don vindt zichzelf terug,herstelt de ver standhouding met zijn arbeiders en als hij tenslotte met zijn vrouw in het reine komt, heeft deze film toch nog een gelukkig slot. Vooraf werden nog enige grappige teken films en een prachtige natuurfilm over Australië vertoond. BOKSCLUB „DE RING" De Zondag gehouden keuring, loting en weging nebben voor de leden van de IJmui- dense boksclub „De Ring" de volgende indeling opgelevei-d: Vlieggewicht - H. Zwart; Licht-welter - C. Noordzij; Zwaar-welter - J. Rietdijk. Er worden binnenkort wedstrijden ge houden om het kampioenschap van Noord holland in Frascati te Amstei'dam op Dins dag 16 en Woensdag 17 Januari. Dinsdag bokst C. Noordzij van De Ring tegen v. d. Hou van GBV uit het Gooi. Woensdag strijdt de zwaar-welter J. Rietdijk tegen Rooter van DOS uit Am sterdam en vlieggewicht H. Zwart uit IJmuiden bokst tegen de winnaar van de partij BerkhoutTetters. 13 Januari 1951 Prijzen Heilbot 2,20—2,15; gr. tong 2,65—2,10; gr.m. tong 2,07—1.98; kl.m. tong 2,23—1,94; kl. tong I 2,36—1,99; kl. tong II 2,03—1,64; tarbot I 1,941,80, per kg. Tarbot II 90; tax-bot III 61; taxibot IV 6745; gr. schol 42—35; gr.m. schol 60—58; kl.m. schol 71—63; kl. schol I 57—46; kl. schol II 4026; schar 3325,50; bot 33—28; makreel 56; gr. schelvis 72; kl.m. schelvis 6867,50; kl. schelvis I 6358,50; kl. schelvis II 45.50— 30; wijting 32—21.50; gr. gul 52—46; midd. gul 44,5043.50; kl. gul 3S35; Kl. haai 2726; kl. koolvis zw. 26; roodbaars 16,50, per kg. Gr. kabeljauw 176—112; gr. koolvis zw. 76—71; gr. leng 10094, per 125 kg. Aanvoer 280 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 345 kisten schol, 41 kisten schar, 10 kisten bot, 2 kisten makreel, 71 kisten schelvis, 168 kisten wijting, 56 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 7 kisten haai, 40 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 1051 kisten. Besommingen IJM 99 Batavia f 10.060. HD 87 f9610; IJM 129 f8770; SCH 248 f3540; KW 155 f3710; KW 45 f3800; KW 69 f 8930; KW 170 f 5150; KW 104 f 3285. IJM 229 f 1576; KW 10 f 2835; IJM 230 f 105. Verrassende zege van 20 voor Beverwijk De gewijzigde opstelling, waarmede Be- verwijk de belangrijke wedstrijd tegen Al ways Fox-ward heeft aangedurfd, heeft aan de verwachtingen beantwoord. Vooral de verdediging bleek nu degelijk in elkaar te zitten, waardoor het grote slotoffensief van de bezoekers zelfs geen enkel doelpunt tengevolge had. Ook in de voorhoede lie pen de zaken thans naar wens. Beverwijk kon gedurende de eerste helft daardoor enig overwicht aan den dag leggen. Het doelpunt, waarmede H. Bouvx-ee na onge veer een half uur de score opende, was dan ook zeker niet onverdiend, evenmin als de daardoor ontstane 1-0 voorsprong, waar mede de thuisclub even later kon gaan rusten. Het liep Beverwijk deze keer echter ook in de tweede helft naar wens. Reeds vrij spoedig ontstond er voor het doel van Al ways Forward na een hoekschop van Dek ker een doelworsteling, waarbij Van der Wel met een mooie kopbal de stand op 2-0 bracht. Het lag voor de hand dat de be zoekers daarna alles op de aanval zouden zetten. Beverwijk verdedigde zijn voor sprong echter met succes. Voox-al in deze slotperiode bleek de toegenomen kracht van de Bevex-wijkse verdediging. Zelfs de eer werd hun tegenstanders niet gegund, zodat het resultaat een fraaie 2-0 over winning voor de thuisclub was. A.P.G.S.De Kennemers 15 Zoals de uitslag reeds doet vermoeden, heeft De Kennemers in Amsterdam aan APGS geen lastige tegenstander gehad. Er kan zelfs met recht van een eenzijdige wedstrijd worden gesproken. In de eerste helft was dat reeds het geval, hoewel de Beverwijkers het toen niet verder brach ten dan een doelpunt van H..v. d. Sluijs. De Beverwijkex's wilden het in deze periode te fraai doen. De Amsterdamse achterhoede wist met'het te'korte spel wel weg. Na de hervatting vatte De Kennemers de zaken ernstiger op. Het gevolg was, dat J. v. d. Sluijs reeds na twee minuten het tweede doelpunt scoorde. Kort daarop stelde Jan sen Van der Plas met een mooie pass in staat een onhoudbaar schot te lossen, waar door het 0-3 wex-d. H. v. d. Sluijs voegde hier spoedig een vierde treffer bij. Het Am sterdamse tegenpunt ontstond, toen De Kennemers gedurende enige tijd met tien spelers in het veld was uit een schot van Tebbes. J. v. d. Sluijs stelde daar echter weer een vijfde Bevex-wijks doelpunt tegen over, waardoor de eindstand van 1-5 werd bex-eikt. Velsen won van SVV Het was over het algemeen een gelijk- opgaande strijd waarin, ondanks de ter- reinmoeilijkheden vrij knap werd ge speeld. Velsen was ongetwijfeld de betere ploeg. Vooral B. Tromp viel deze middag op. Na een kwartier scoorde De Bruin het eerste doelpunt en hoewel de thuisclub het beste van het spel hield slaagde I.V.V. er in door toedoen van Kx-oon 10 minuten voor rust de stand in evenwicht te bren gen. Donker hielp Velsen toch nog aan een voorsprong van 21. bij de rust. Ook in de tweede helft was Velsen een tikje sterker. Door Debie werd het 31 maar I.V.V. gaf zich geenszins gewonnen. Met snelle aanvallen probeerden de bezoe kers de achterstand te verkleinen en toen kort voor het einde Van Bugnum het leder uit het doel sloeg kreeg I.V.V. een straf schop te nemen Welke Van Bunschoten miste. Toen kreeg I.V.V. nog het verdiende tweede doelpunt want in de laatste ogen blikken passeerde Waals doelman Dem mers (32). Wijk aan Zee verloor Wijk aan Zee heeft de moeilijke uitwed strijd tegen de Alkmaarse Boys slechts op het nippertje verloren. Met een vrij onvol ledige ploeg moest Wijk aan Zee de strijd aanbinden. W. v. d. Mey is niet meer be- Tentoonstelling bij ,yDe Bonte Duif1 Mooi dierenmateriaal in café Snijders De Velsense duivenliefhebbers werden de laatste tijd wel verwend: werden er al twee* tentoonstellingen van deze sierlijke vogels binnen korte tijd gehouden, een in IJmuiden en een in Santpoort, thans was het de IJmuidense postduivenhoudersver- eniging „De Bonte Duif" die met een ex positie in café wed. Snijdex-s de belangstel lenden haar beste duiven voorzette. De keurmeesters, de heren Gimbrère en A. Neuman, moesten niet minder dan 246 maal een duif uit het hok halen, om na een dag van hard werken de winnaars in de 29 klassen aan te kunnen duiden. Om de jeugd onder de inzenders, die meestal jonge, „onbevlogen" vogels bezit, ook een kans te geven, werden de dieren alleen op lichaamsbouw en algemene indruk ge keurd. Zo kon het gebeuren, dat snelle vliegers, kampioenen vaak in wedvluchten, timide in hun hokje zaten, omdat zij, wegens af wijkend borstbeen of niet ideale vleugel- bouw, ditmaal juist niet in de prijzen vielen. De erkende schoonheden keken echter al begerig naar de prijzen, uitgaande van de gedachte, dat een bekoorlijke sna vel ook wat waard is. De taak van de keurmeesters is geen ge makkelijke geweest. In klasse 20 bijvoor beeld waren 5 vogels (met elk 44% punt) even zovele gegadigden voor de eerste prijs. Tenslotte bleek het uiterlijk van een duif van de heer Pieterman de doorslag te ge ven. Verder besliste de jury dat de heer J. Minneboo de schoonste oude duif en oude doffer, de heer J. Hoogzaad de schoonste jonge duif en de heer J. Kelden- bach de schoonste jonge doffer in hun be zit hebben. De schoonste oude duif van de heer Min neboo bleek tevens kampioen der tentoon stelling. Zo is er in de bovenzaal van het café gewikt en gewogen, maar het mooist van al is toch wel de liefhebberij die de mensen in hun vogels vinden, waax-bij het winnen van prijzen niet op de eerste plaats komt. Prijzenregen De eerste twee winnaars in iedere klasse zijn: klasse 1: 1 J. Hoogzaad, 2 W. Kocks, klasse 2: 1 J. Minneboo, 2 M. Pieterman, klasse 3: 1 G. Versteeg, 2 Th. Vendel, klasse 4: H. Pieterman, 2 G. van Zutphen, klasse 5: 1 J. Minneboo, 2 H. Pieterman, klasse 6: 1 H. Pietërman, 2 J. Hoogzaad, klasse 7: 1 A. Belfroid, 2 L. Dekker, klasse 8: 1 J. Keldenbach, 2 P. Griekspoor, klasse 9: 1 J. Sikkelerus, 2 J. Minneboo, klasse 10: 1 J. Hoogzaad, 2 G. van Zutphen, klasse 11: 1 G. van Zutphen, 2 H. Pieter man, klasse 12: 1 C. Broek, 2 H. Pieterman, klasse 14: 1 C. Broek, 2 G. Versteeg, klasse 15: 1 A. Belfroid, 2 H. J. Ulehake, klasse 16: 1 en 2 G. van Zutphen, klasse 17: 1 A. Belfroid, 2 H. v. Werf, klasse 18: 1 J. Hoogzaad, 2 J. Keldenbach, klasse 19: 1 P. Griekspoox-, 2 H. Pieterman, klasse 20: 1 H. Pieterman, 2 W. Koets, klasse 21: 1 J. Keldenbach, klasse 22: J. Minneboo, 2 P. Schelvis, klasse 23: 1 en 2 P. Griekspoor, klasse 24: 1 A. Udo, 2 J. Hoogzaad, klasse 25: 1 J. Hoogzaad, 2 B. Minneboo, klasse 26: 1 H. v. Pieterman, 2 J. Hoogzaad, klasse 29: 1 P. Verschuren, 2 A. Belfx'oid, klasse 30: 1 P. Verschuren, klasse 31: 1 J. Sikke lerus, 2 J. Deen, klasse 32: 1 en 2 J. Sik kelerus. „ASSEPOESTER" IN THALIA Van vex-schillende zijden ontvingen wij brieven naar aanleiding van een filmvoor stelling in Thalia. Het betrof de film „Asse poester", een Duitse versie op het bekende sprookje. Een deel van het publiek voelde zich enigszins om de tuin geleid door de aankondiging, die niet repte over de film en waaruit dus niet op te maken was, of deze film wellicht Walt Disneys bekende tekenfilm „Ciïxderella" was. De directie van Thalia deelde ons des gevraagd mede, dat aan de buitenzijde van haar theater de foto's uit de film waren aangeplakt, zodat duidelijk bleek, dat dit niet de tekenfilm was. Overigens is deze affaire beïnvloed door een recensie in een andere courant, die over Walt Disneys „Cinderella" repte in verband met de voor stelling in Thalia. schikbaar en voorts miste men spil Dirks. In het verloop van de wedstrijd moesten nog enkele spelers het veld wegens bles sures verlaten. De Alkmaarders speelden over het algemeen beter, maar Wijk aan Zee gaf dermate goed partij dat de thuis club slechts met de grootste moeite aan de leiding kon komen. Krull passeerde de doelman der bezoekers voor de eerste maal, maar spoedig had J. v. d. Mey voor de gelijkmaker gezorgd. Toen een der spe lers van Wijk aan Zee de bal miste maak te Krull .er 21 voor Alkmaarse Boys van. Direct na de hervatting vergrootte Stoo- mer de voorsprong en met een 31-voor- sprong dacht de thuisclub geheel veilig te zijn. Wijk aan Zee trok echter heftig van leer maar kon, door enkele ongevalletjes, waardoor J. en F. v. d. Mey moesten uit vallen en waarbij Wijk aan Zee tenslotte met tien man verder speelde, het niet ver der brengen dan eexx doelpunt van Vrij burg die een terugspringende bal langs de Alkmaarse Doelman Kramer kon schie ten. Met 32 verloor Wijk aan Zee. Verrassende nederlaag van Kinheim tegen D.T.S. (14) De verrassing van de dag was ongetwij feld de flinke nedex'laag, welke Kinheim leid tegen het zwakkte DTS, dat in de com petitie nog geen enkel punt had veroverd en nu plotseling overwinnaar werd van Kinheim, dat een slechte wedstrijd speel de. Hoewel de voorhoede van Kinheim meer in de aanval was, hield zij het spel te kort, waardoor DTS voortdurend kon ingrijpen. Toch kreeg Starreveld voor open doel een vrije kans, maar zijn schot (na 20 minuten) was te zacht en een ach terspeler redde op de doellijn. DTS was tegen wind vrij ongevaarlijk. De rust ging zonder doelpunten in. Na de hervatting volhardde Kinheim in het korte spel. Vooral invaller A. Prinssen verknoeide veel. Kinheim kwam dan ook niet verder dan tot de rand van het straf schopgebied. DTS had na twintig minuten succes toen Groeneveld voor vermeend buitenspel bleef staan en midvoor Snijder van DTS onhoudbaar voor Keix-sgieter scoorde (0-1). Verscheidene hoekschoppen en verre schoten van H. Prinssen bleven zonder resultaat. Toen Mol de bal weg trapte draaide het leer door de wind in de richting van het doel. Keirsgieter liet de bal over hem heen gaan en na een half uur was het 0-2. Groeneveld ging nu naar voren, doch dit baatte weinig. Ongeveer tien minuten voor het einde trapte DTS de bal ver naar voren. De verdedigers van Kinheim lieten de bal gaan voor Keix-s- gieter. Deze viel en miste. Linksbuiten De Waard bracht de stand op 0-3. Na een lage voorzet van rechtsbuiten Nijmeyer boekte De Waard opnieuw succes (0-4). Eerst vier minuten voor het einde redde v. d. Linden uit een doelworsteling de eer voor Kinheim (1-4). C.S.V. en Z.V.V. konden niet doelpunten Dat iedere rustpex\iode niet gebruikt wordt voor intensieve training is Zondag gebleken in de wedstrijd CSVZW. Het verband in de elftallen was volkomen zoek en er werd slecht geschoten. Verschillende op gelegde kansen werden gemist. Vooral de voorhoede van ZW kon de juiste weg om de bal achter De Heer te plaatsen maar niet vinden. Ook CSV liet enkele goede kansen voorbij gaan. Slechts éénmaal, de wedstrijd was toen 35 minuten oud, pas seerde J. Kimmelaar na goed samenspel met H. Riethorst de Zaanse doelman, doch hij stond in buitenspelpositie. Na de rust werden de zaken wel wat flinker aange pakt, doch doelpunten bleven uit. ZW had de beste kansen en was technisch beter, doch de Castricumse achterhoede gaf niet thuis. Eenmaal was doelman De Heer reeds gepasseerd, maar C. Bleij werkte de bal nog net weg. De wedstrijd ZaandijkVitesse werd afgelast. Overtuigende zege van V.V.B. op V.V.Z. (5_1) Met relatief betere cijfers dan die, waar mee WB de eerste competitiewedstrijd van WZ (62) verloor, hebben de Breesapers op „Watervliet" revanche ge nomen. Michel zette na een halve minuut spelen scherp voor en P. Schildwacht doel puntte door het missen van de doelman (10). WZ speelde wat fors, doch kon de betere techniek van VVB niet de baas. Na een kwartier maakte Van Veelen een schot van de Zaanse linksbuiten juist voor de aanstormende rechtsbinnen onschadelijk. Daarna gaf P. Schildwacht de bal aan Van Loon. Deze speelde zich keurig door het talmen van de achtex-hoede vx'ij. Zijn kei hard schot op grote afstand was de Zaanse doelman te machtig (20). Nog geen twee minuten later werkte de lange Zaanse doelman een schot van P. Schildwacht on voldoende weg en Van Loon had van dichtbij geen moeite om de stand op 30 te brengen. De druk op het Zaanse doel bleef aanhouden, maar Michel boekte met schieten geen succes. Enkele minuten voor rust misten zowel Vaix Loon als Schild wacht voor open doel. Na de hervatting was WZ aggressiever Lest Best. De laatste marktdag van de vorige week bracht voor verschillende noteringen nog even een kleine verho ging. Zo bereikten de grove slips de 2.03, een notering die vorige week nog niet be reikt was. De kleine schol twee ging vlot voor 40 van de hand, maar ook de klein- middel bracht het tot ruim 70. Enkele kisten makreel kregen de onge kend hoge notering van 50 per kist. De grote zwarte koolvis was ook al duur voor 76. De totale aanvoer der Zaterdagmarkt beliep ruim 1050 kisten. Prettige markt. De Batavia welke Zaterdag zijn geringe vangst van 250 kis ten aan de afslag bracht noteerde voor een reis van 8 dagen ƒ10.000. Bij de loggers was de Hd. 87 de hoogste aanvoerder met 9610. Ook de Shamrock en de Katwijk 69 boekten mooie successen met respectieve lijk 8770 en 8930. Van de kotters was de Katwijk 10 de hoogste aanvoerder met ruim ƒ2800. Flink wat variatie. Vandaag loste in de vroege beurt de Sumatra 230 kisten schelvis, 180 gullen en kabeljauwen, 200 wijting, 52 dichte wijting, 90 radio en 50 diversen. De Bloemendaal was wel zeer onfortuinlijk. Na een twaalfdaagse reis kon slechts 65 kisten vis worden aange bracht plus tweehonderd stijve kabeljau wen. Verder losten nog vroeg acht loggers met een totale aanvoer van 356 manden tongen, 300 kisten schol, 100 klei ne schol, 190 wijting, 50 gullen en 270 stijve kabeljauwen. Voor de late afslag waren nog present vier kotters met een gevarieerde aanvoer van 200 manden en 28 loggers met 185 stuks stijve kabeljauwen, 472 manden tongen, 25 tarbot, 367 grote schol, 280 kleine schol, 300 wijting, 50 gullen en 200 diversen. Vijfpitter. De Eli Chénévière, die aanvankelijk voor de Maandagmarkt zou komen moest wegens een defect aan de machine wat kalmer aan stomen. Een der cylinders werd vlak voor de thuisstoom buiten werking gesteld zodat de Eli „op vijf poten" huiswaarts keerde. De aanvoer van deze trawler welke nu Dinsdag zal markten bedraagt 60 kisten schelvis, 180 koolvis, 50 zwarte koolvis, 80 blanke kool vis en kabeljauw en 10 stijve kabeljauwen. In en uit. Op 13 Januari kwamen binnen: IJm. 99, 226, 272, 204, 5, 23, 62, KW. 45, 69, 151, 10, 104, 17, 91, 169, 51, 227, 6, 107, 24, 125, 162, 50, 44, 39, 147, 163, 56, 122, 140, 7, 124, 54, 97, 5, 159, HD. 47, 180, RO. 9 en BN. 33. Op 13 Januari vertrokken naar zee da IJm. 226, 20. 14 Januari kwamen binnen: Sch. 399, KW. 40, 29, 79, RO 1, IJm. 283, 221, Sch. 283, 160. De stand. Behalve de Eli Chénévière kunnen te IJmuiden worden verwacht (mits niet in Grimsby wordt gemarkt) de Haarlem (vertrokken 4 Januari), Norman Maria (5 Januari), Zeelandia, Medan en Van Hattum (6 Januari), Schoorl, Limbur- gia, Mary en Abraham (8 Januari) en de Petten en Vikingbank (9 Januari). Van de loggers kan in het tweede weekgedeelte weinig aanvoer meer worden verwacht daar de meeste overweekse loggers Zater dag en Zondag naar binnen kwamen ook al door het slechts weer. Korfbal De langdurige rust bleek de Watervlie- ters in de belangx-ijke wedstxüjd tegen Victoria I (Amsterdam) geen goed te heb ben gedaan. Met de wind in de rug was Watervliet driekwart van de eerste helft in de aanval. Er werd echter slecht geschoten. Eerst na 25 minuten had Möhlmann met een afstandschot succes (10). Watex-vliet kreeg bij de vrij zwakke verdediging van Victoria wel kansen, maar het zat de ploeg niet mee. Een ver schot van Möhlmann draaide uit de mand. Watervliet bleef ster ker en Victoria kon er praktisch niet aan te pas komen. Na de hervatting had Wa tervliet wat geluk door stillere wind. Mede door goed middenvakspel werd de aanval der groen-gelen steeds aan het werk ge zet. De uitstekende verdediging van Wa tervliet voorkwam alle gevaar van de zijde van Victoria. Het middenvak van de gas ten maakte bepaald een zeer zwakke in druk, waardoor het in de aanval niet vlotte bij de Amstex-dammers. Ongeveer tien minuten voor het einde dacht Watervliet dat de gelijkmaker zou volgen, maar een vrije worp voor Victoria kwam tegen de mand. Watervliet kreeg nog vele kansen, en de WB-verdediging had veel werk te verrichten, te meer daar de halflinie ook was teruggekomen. Nadat Verswijveren had overgeschoten kreeg de Zaanse rechts buiten na 6 minuten de bal uit de uittrap. H. v. Riemsdijk miste en de rechtsbinnen doelpxxntte (31). Langzamex-hand her stelde WB zich en was meer in de aanval. Te ver opdringen van de thuisclub leverde wel eens gevaar op. Nadat VVB een dx-ie- tal hoekschoppen had genomen, volgde een aanval. De Zaanse spil miste en Van Loon was er vlug bij om zes minuten voor het einde op grote afstand de toegelopen doel man te passeren (4—1). Tenslotte maakte Versv/ijveren uit een combinatie met Michel een minuut voor tijd er 51 van. KLEEDT U GOED! Uit pracht collectie vlotte winterjassen en -mantels, costuums; f 3 per week zon. der voox-uitbetalingü! VAN VEEN, Zyiweg 26—28, Haarlem CHAUFFEUR b. z. a. voor midd.- cn avonduren. Adres bur. van dit blad. WONINGRUIL. Agb. ben.- woning, bevatt. 4 kam. F. Naereboutstr. Gevr. grotere woning, liefst omg. Schilders- buurt. Brieven L 2687 bur. van dit blad. Te koop: HAARDKACHEL voor f 15, herenfiets f 200. Te bevragen bux\ van dit blad. Te koop aangeb. een goed onderhouden TRAPNAAI- MACHINE. Jac. Catslaan 15. Driehuis. Te koop gevr. een sterke PIANO voor pianist, op kast wordt niet gelet. Br. L 2688 bur. van dit blad. Te koop: px-acht DUITSE PIANO, kleur bruin als nw. Hooimarkt 24. WONINGRUIL A'D AM— SANTPOORT Aangeb. A'dam-West 2e bo- venh. gr. huisk. gr. slaapk. tussenk., keuken, W.C., zol- derk. alles nw. gesch. en be- h. f 6 incl. water en huur- verh. Gevr. te Santpoort of omg. huis m. tuin ongev. f 40 p. m. Brieven 609 Boek handel Erasmus, Santpoort. Zaterdag 20 cn Woensdag 24 Jan. naar Circus Strass burger in Carré, Woensdag 24 Jan. Haalt spoedig uw plaatsen bij LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55, IJmuiden, tel. 4650. MENTINK, Driehuizerkerk- weg 103, Driehuis, tel. 4250 (het theater met de beste films) Vertoont van Hedenavond t/m. Donderdag a.s. elke avond 8 uur Het grandioze, onvergetelijke filmwerk Adverteert in dit blad Naar het bekende boek vaft E. Hemingway.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3