Tekenkamer van Hoogovens huldigt de heer R. K. Angermann Van Seters slaat alle hoop van Donner de bodem in AUTO-RIJSCHOOL REIJM Visserij-varia Old Clothes New Agenda voor Velsen DINSDAG 16 JANUARI 1951 „Weens jongefje" vond zijn weg wel in 25 jaar Om de damkampioenschappen van Kennemerland A U T O-F IJL E S? D.C.IJ. en Oostzaan vechten om de onderste plaats te vermijden Sleepboot sleepte halve sleepboot Kennemerlaan krijgt in ieder geval een feestkleed Over „Kerk en politiek" voor de C.H.V. MARKTBERICHTEN Velsen Hoogovenschaaktournooi Mevrouw Heemskerk blijft fel aanvallen, deze keer echter met minder kans op succes Velsen-Noord „Watervliet" speelde „Wilde Vaart" IJmonders speelden twee wedstrijden ƒ100.000 subsidie voor Kindernoodfonds van de U.N.O. De ontslagaanvrage van prof. Biezeno als rector-magnificus Polen willen uitlevering van P. N. Menten D De tekenkamer van de Hoogovens is, mede door alle op stapel staande uit breidingen, een druk bevolkte afdeling geworden en het was dan ook niet te verwonderen, dat velen zich hadden opgemaakt om de heer R. K. Anger mann, eerste assistent op het tekenin genarchief, ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum, te huldigen. De jubilaris mocht de dank en de geluk wensen van de directie in ontvangst ne men bij monde van de voorzitter der direc tie ir. A. H. Ingen Housz. Het is bijkans overbodig te vermelden, dat dit ceremo nieel niet compleet zou zijn geweest wan neer de jubileum-envelop had ontbroken. Hoofdingenieur A. Drijver, directeur van de Nieuwbouw, uitte er zijn vreugde over, deze jubilaris te mogen toespreken. De heer Drijver schetste het werk van de heer Angermann uitvoerig en trok een parallel met zijn persoonlijk leven. Spreker rele veerde, dat de heer Angermann in 1921 als „Oostenrijks jongetje" in het land is ge komen. Hij heeft het geluk gehad in het gezin van de familie Bergman als pleeg kind te worden geplaatst en hij is daar gebleven. De heer Drijver huldigde de heer en mevrouw Bergman die aanwezig wa ren voor deze menslievende daad. Ook door hun bemiddeling is het werkverband met de Hoogovens tot stand gekomen. De toenmalige klerk (thans chef) van het tekeningenarchief, de heer J. H. Duykers, had een hulpklerkje nodig en als zodanig is de heer Angermann zijn loopbaan bij de Hoogovens begonnen en de jubilaris heeft zich in de afgelopen kwarteeuw een voor treffelijk en accuraat medewerker getoond. Aan het slot van zijn x-ede vex-cerde spre ker de jubilaris met het gedenkboek en het getuigschrift der Maatschappij. De heer A. F. A. Bongers, chef van de tekenkamer, had de vererende taak de ge schenken een rijwiel en een schemer lampje aan te bieden en hij deed dit op de hem eigen geestige wijze met een toespraak, die getuigde van hoogachting en waardering. De heer Bongers bracht zijn eerste kennismaking met het „jonge tje" Angermann naar vox-en. Hij maakte een goede indruk welke eerste indruk in de loop der jax-en juist is gebleken. De heer Bongers was vei-heugd, dat hij deze jubilaris onder zijn medewerkers mag tellen en hij hoopte, dat dit in lengte van jaren het geval mag blijven, en noemde hem als „cijfex-geheugenwonder" de even knie van zijn chef Duykers. Vex-volgens trad de heer J. F. Tomann, timmerman van de Huishoudelijke Dienst der Hoogovens, met een door hem vervaar digd vers op het podium. In dit vers sprak de voormalige landgenoot de heer To mann is eveneens uit Oostenrijk afkom stig en is eveneens als kind door een Nederlands echtpaar geadopteei-d woor den van herinnering aan het oude vader land, doch hij bleek uitbundiger in zijn waardering en dank aan het gastvrije Ne- dexiand en zijn bewoners. De heer Tomann kon de gelukwensen van de broer van de jubilaris, het enige overgebleven familie lid, overbrengen en een geschenk overhan digen. De chef van het tekeningenarchief, de heer J. H. Duykers liet de jaren van hun beider samenwerking de revue passeren. Spreker herinnerde zich de jeugdige An germann als 'n flinke, robuste knaap. Deze jongen viel „met zijn neus in de boter", want de heer Duykers zat te springen om een hulpje. Hij was vol lof over zijn eerste man. Hij had de samenwerking zeer ge waardeerd en in de loop der 'jaren was een grote genegenheid voor het „Weense kind" gegroeid. Hij bood als persoonlijk geschenk een schilderij aan, waax-op de Freiung Platz in Weenen was uitgebeeld; benevens een „reisschaakspel" van niet minder dan een vierkante meter, met schaakstukken als melkkannen. Bedx-ijfsdirecteur ix\ F. W. E. Spies sloot de rij van sprekers met een hartelijke hulde voor deze getrouwe medewerker. Drie afzonderlijke tournooien op komst Dit jaar zijn de wedstrijden om de dam kampioenschappen van Kennemerland als volgt ingedeeld: Kennemerland „Noord" omvat de groep: Castricum, Beverwijk, Uitgeest, Heems kerk, Velsen, IJmuiden e.n Santpoort. Kennemerland „Midden": Haarlem, Halfweg, Kennemerland. „Zuid": Heem stede, Bennebroek en Hillegom. De inschrijving is op 15 Januari al open gesteld en sluit op 31 Januari. Voor „Noord" is damclub Beverwijk met de organisatie belast en moet de in schrijving bij de heer W. J. v. Hattum Breestraat 50 te Beverwijk plaats vinden. Voor „Midden" bij de heer W. de Jong Merovingenstraat 33 Haarlem. Voor „Zuid" bij de heer W. M. v. Leuffen Raadhuisstraat 44 te Heemstede. De inschrijving is voor hoofd- tot en met vijfde klasse opengesteld en het tour- nooi wordt voor alle klassen, in Noord, Midden en Zuid tegelijkertijd verspeeld. Ook niet-leden van een damclub kunnen inschrijven. De wedstrijden om het damkampioen schap van Groot-Beverwijk en Groot- IJmuiden komen hierdoor te vervallen. Indien de eerste twee aankomenden in de groepen Noord, Midden en Zuid be kend zijn, kan de finale worden geox'ga- niseerd, met de damtitel van Kennemer land als inzet. Voor de hoofdklasse kunnen daarna de twee eerst geplaatsten uitkomen om het persoonlijk damkampioenschap van Noord- Holland. ADVERTENTIE Hagelingerwcg 134 - Telefoon 8930 (K 2560) OOK VOOR VERKEERSTHEORIE Gelijk spel tegen Zaandam Het antwoord op de vraag welk tiental in de hoofdklasse van de Noordhollandse damcompetitie degradatie-wedstrijden zal moeten spelen, is nu niet ver meer. Zowel D.C.IJ. als Zaandam gaven na het afgebro ken spel van de afgelopen week de eind uitslag 10-10 op, zodat de competitie-leider IJmuiden een kostbaar punt toe kon ken- Door de resultaten in de elfde en laatste ronde hebben St. Bavo, Zaandam en Wor- merveer zich althans voor de onderste plaats definitief in veiligheid gesteld. Span nend en bijzonder zwaar zal de ontmoeting voor Dinsdagavond in hotel Kennemerhof tussen Oostzaan en IJmuiden dus worden, daar de strijd om de laatste plaats dus nu alleen nog tussen deze twee clubs gaat. De uitslagen der elfde en laatste x-onde luiden: Gezellig Samenzijn wint met 15-5 van Oostzaan. DSTO verliest met 9-11 van Jozef Biankénaar. IJmuidenZaandam 10-10. Oosterkwartier met Weesp afgebro ken. St. BavoWormerveer leverde een bijzonder verrassend en weinig ^voorko mend resultaat op. Alle tien partijen ein digden in remise. HDCCDA 9-7 afgebro ken. Er resten nu nog afgebroken en uitge stelde wedstrijden, doch de stand is thans: Gez. Samenz. Joz. Blanken. Oosterkwart. Haarl. Damcl. Weesp Chr. Damclub Amsterdam D. S. T. O. Wormerveer St. Bavo, (Heemstede) Zaandam IJmuiden Oostzaan 11 11 10 10 10 10 10 10 10 10 9 9 11 10 6 6 5 4 4 3 2 2 1 1 22 20 13 12 10 0 1 3 4 5 5 9 6 8 6 .7 158- 62 137- 83 114- 86 96-104 102- 98 92-108 96-104 95-105 91-109 85-105 73-107 61-119 Tussen Hoofdstraat en Hageling er weg in Santpoort verrijst „West-Indië in montage- houw": een grote portaalkraan stelt de onderdelen van een complex van 142 wonin gen, waaronder 76 duplex-woningen, dat de woningnood in Velsen en speciaal in Santpoort komt helpen verlichten. De straten krijgen namen uit de West-Indische Archipel. Als oplever tijdstip werd ons onder voorbehoud van de omstandigheden tussen half Maart en Augustus genoemd. Zaandam heeft nog een afgebroken stand met DSTO, welke haar minstens 1 of zelfs 2 punten oplevert, zodat deze club veilig is. Oostzaan ontmoet na IJmuiden nog St. Bavo. Alleen als Oostzaan wint blijft er spanning: de club kan nog op zes punten komen. D.C.IJ. heeft een afgebroken eindspel met Wormerveer, wat met winst voor IJmuiden het totaal voor D.C.IJ. ook op zes punten brengt. In opdracht van een Amsterdamse scheeps- wei-f heeft de sleepboot „Schelde" het casco van een half-afgcboiiwde sleepboot gisteravond uit Engeland in IJmuiden bin nen gebracht. Door een sleper van de firma Goedkoop is de halfvoltooide collega naar Amsterdam getransporteerd. In IJmuiden heeft „de Schelde" zijn zieke max-conist aan de wal gezet en hem door een opvol ger vervangen, daar „de Schelde" direct weer terug moest naar Engeland. Maandagavond is in het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw opgericht .de „Kenne merlaan Vereniging", die tot doel heeft ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van IJmuiden versiering en verlichting aan te laten brengen in de Kennemerlaan. Uit dc aanwezigen, winkeliers en parti culieren uit de Kennemerlaan, werd een voorlopig bestuur als volgt samengesteld: de heren Vos, Zwaan, De Koning, Schie- broek en mevrouw Wildeboer. Op een bijeenkomst, welke de Christe lijk Historische Unie Maandagavond in het IJmuidense Patronaatsgebouw had be legd, sprak de heer F. Goudzwaard uit Rotterdam over „Kerk en politiek". Spre ker stelde vast dat na de oorlog de belang stelling voor politiek onder theologen van professie sterk is toegenomen. Dit behoeft geen verwondering te wekken want in de bezettingstijd werden we als het ware met „onze neus in de politiek geduwd", aldus spreker, en nam de Nedex-lands Hervormde Kerk van de kansel zelfs stelling tegen het Nationaal Socialisme. De heer Goudzwaard haalde vervolgens de op 7 December 1950 door de Nederlands Hervormde Kerk aan genomen nieuwe Kei-korde aan. „Uit de Kerk zal er getuigenis zijn tegen overheid en volk" en hij meende dat de kerk hier mede bewust heeft aangetoond dat zij zich wil bemoeien met politiek. De elementen van deze wereld zullen betrokken zijn in het rijk van Jezus Christus; spreker meende dat dit het verband Kerk en poli tiek rechtvaardigt. Aan he.t eind van de avond was er gelegenheid tot discussie over het behandelde onderwerp. Het openingswoord wex-d uitgesproken door de voorzitter van de C.H.U., de heer C. de Jong. Prijzen Heilbot 2.35; gr. tong 2,25—2,11; gr.m. tong 2,101,86; kl.m. tong 2,181,78; kl. tong I 2,43—1.78; kl. tong II 1.98—1,46; tarbot I 2,041,74, per kg. Tarbot II 8276; tarbot IV 56—43; gr. schol 4033; gr.m schol 5550; kl.m. schol 72—56; kl. schol I 61—47,50; kl. schol II 5121; schar 30—23,50; bot 3320; v. haring 23: makreel 5746 gr. schelvis 77—75; gr.m. schelvis 7372: kl.m. schelvis 7269; kl. schelvis I 6765; kl. schelvis II 5325,50; wijling 31,5017.50; gr. gul 6050: midd. gul 57—41: kl. gul 36—30; kl. haai 27,50—27; ham 52; poontjes 33.50—32; Lommen 33; kl. koolvis zw. 31; roodbaars 21, per 50 kg. Gr. kabeljauw 2.321,20: gr. koolvis zw. 7972; gr. leng 110, per 125 kg. Aanvoer 900 kisten tong en tarbot. 1 kist heilbot, 1340 kisten schol. 170 kisten char. 75 kisten bot, 1 kist haring, 8 kisten makreel, 300 kis ten schelvis, 590 kisten wijting, 250 kisten kabeljauw en gul. 5 kisten leng. 4 kisten haai, 7 kisten poon. 70 kisten koolvis, 50 kisten diversen. Totaal 3771 kisten. Besommingen I.JM 71 Bloemendal £8015. RO 9 f7300; I.JM 204 f22 SCH 399 f9215; SC I-I 233 f9515; SCH 160 f 10.830; KW 40 f7145: KW 29 f5350; KW 39 f3825; KW 7 f4775; KW 6 f4210; KW 140 f4690; KW 17 f2640; KW 51 f3065; KW 107 f3450; KW 24 f2960; KW 147 f3765; KW 159 f7150; KW 91 f 2390; KW 165 f 3190; KW 50 f 3280; KW 44 f4115; KW 169 f3950; KW 125 f2700; KW 169 f 4000. I.JM 23 f1815; BU 33 f2745. KW 78 f 1220; KW 56 3240; KW 122 f5075; KW 124 f2610; KW 54 f3500; KW 5 f3780; RO 1 f 2605; IJM 283 f 6205. Een trawler besomde f 28.400. PIJNLIJKE PLAATVERSCHUIVING In de beitserij van de Walserij-Oost aan de Hoogovens gleed Zaterdagavond de bovenste laag van een stapel geoliede platen naar beneden. De arbeider L. Ver sluis uit Beverwijk, die tussen deze en een andere stapel aan het werk was, raakte hierdoor bekneld en kreeg letsel aan beide benen. Hij is naar het Rode Kruiszieken- huis in Beverwijk gebracht. VAN FINSTERWOLDE TOT WEGEN BELASTING In de gemeenteraad van het plaatsje Finstex-wolde is destijds een motie aange nomen, waarin verzocht werd de maat regelen om deze raad uit zijn functie te zetten ongedaan te maken. Dit verzoek werd gericht aan Tweede Kamer en re gering. De motie doet thans de ronde langs de andere gemeenten met het verzoek er adhaesie aan te betuigen. Burgemeester en Wethouders van Velsen stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Vooi-ts is er bij B. en W. van Velsen een bi-ief van B. en W. van De Wijk binnen gekomen, waarin om adhaesie wordt ver zocht inzake een in de raad dier gemeente aangenomen motie ter verlaging van de wegenbelasting c.q. deze belastingheffing te vervangen door een billijker regeling. Ook deze brief wordt voorgesteld voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. van Velsen tekenen er bij aan, dat een ge bruikelijker en meer aangewezen weg is, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in te schakelen. RUIM F 5600 VOOR HET KIND Door een reken foutje werd gisteren vex-- meld dat er f 4200 voor „Het Kind" is in gezameld. Dit moest zijn ruim f 5600, met inbegrip van de scholen, het postkantoor en de Hoogovens. FEESTAVOND VAN DE STUDIECLUB SCHILDERS Vrijdag belegt de Studieclub Schilders voor Velsen, Beverwijk en omstreken een feestavond in „Flora" in IJmuiden-Oost. Het programma vermeldt optreden van het Krontjong-clubje „Mosquito's" en een ac cordeonist, een ode aan de schilders, her- sen-gymnastiek en een klucht in twee be drijven onder de titel „Aax-dappelen". De derde dag van het Hoogovenschaak tournooi heeft de Nederlander Donner verder achterop gebracht en hem, nadat hij ai twee partijen verloren had, nu prac- tisch geheel uitgeschakeld. Een verrassend felle strijd tussen O'Kelly en Pilnik ein digde in remise en ook de tweede Neder lander, Kramer, die veelbelovend in de kopgroep meedraaft, moest tegen Kieninger genoegen nemen met remise. Van SetersDonner 10. In een Staun- ton-gambiet verkreeg de Hagenaar reeds vroegtijdig een zeer goede stelling. Niet zo zeer omdat hij de door Van Seters aange boden gambiet-pion wist te behouden, doch meer omdat hij erin slaagde een der witte lopers naar zulk een slecht veld te drijven, dat dit stuk voor de duur van het verdere gevecht was buitengesloten. De eerste overwinning van de Hollander kwam in zicht, doch toen begon de kleine tragedie. Eerst stond Donner toe, dat Van Seters het opgesloten stuk met een pionoffer kon bevrijden en daarna, tot ovex-maat van ramp, zette hij een stuk en prise en kon onmiddellijk opgeven. KramerKieninger 1414Een Half- Klassiek Damegambiet, door beide spelers correct behandeld. Kramer verkreeg enig initiatief doch de Wést-Duitser verdedigde de moeilijke stelling nauwkeurig, zodat het geringe voordeel allengs versmolt. Op de 21e zet accepteex-de Kramer het remise aanbod van zijn tegenstander. O'KellyPilnik 1414. Was het vorige remiseduel van zuiver positionele aard, het gevecht tussen de beide buitenlandse ma- tadoren geleek een atoomoorlog. Reeds on middellijk na de opening, een Siciliaanse verdediging, bracht O'Kelly een pionoffer, dat Pilnik, zij het aarzelend, aanvaardde. Door fraaie manoeuvres verkreeg O'Kelly op konings- en damevleugel veelbelovende kansen, doch de Argentijn had de weer stand van zijn stelling goed getaxeerd, hij gaf tijdig het verkregen materiële voordeel terug en wikkelde af naar een stelling, welke merkwaardig genoeg geen enkel perspectief voor beide spelers bood. Op de 27e zet werd dei'halve tot remise besloten. PalomaaPoulsen *4Vz- Het beider zijds fiarnchetto dat de spelers toepasten, geeft weinig gelegenheid tot ondernemende acties. De partij verliep dan ook in een zeer x-ustig en traag tempo, dat zelfs Poul sen, gezien zijn score belust op de volle buit, niet vermocht te versnellen. Hij deed er ijverig pogingen voor, veroverde zelfs een pion, maar de Fin beschikte over vol doende resources. Na het afbreken, op de 40e zet, werd de partij zonder meer remise gegeven. Dr. StumpersRossolimo afgebroken. Siciliaans met de Najdorf-variant. Dr. Stumpers bracht zijn stukken in goede stel ling, dekte de belangrijke velden voldoen de af en wist, de felle acties van de Frans man ten spijt, voox-tdurend de balans in evenwicht te Iiouden. In een vol midden spel werd de partij ten slotte op de 40e zet onderbroken. Dinsdagmorgen wordt zij hervat. Mevr. Heemskerkmevr. Roodzant af gebroken. Wie gedacht had dat mevr. Heemskerk met een veilige 20 voor sprong de zaken wat rustiger aan zou pakken, kent het temperament van de Ne derlandse kampioene slecht. Ook in de derde partij was haar partijopzet onderne mend, doch ditmaal ontmoette zij een vast beraden tegenstand. Mevr. Roodzant sloeg HOTAC I VOOR DE LEIDING UITGESCHAKELD De belangrijke tafeltenniswedstrijd tus sen de herenteams van Hotac I en HBC I, de leidende ploeg in de eerste klasse, is in het voordeel van HBC beslist. Dit ge schiedde echter niet zonder felle tegen stand van Hotac, waardoorN de strijd een zeer spannend verloop kreeg. Weenink, Deloor en J. Meyer moesten met een 6-4 nederlaag toezien, dat zij thans voor de leidende plaats zijn uitgeschakeld. Hotac I dames blijft sterk favoriet voor het kam pioenschap. De dames De Laleyne, Span jaard en Rus bleken vaxx een sterkere klasse dan de dames van Heemstede III, die zon der een winstpartij bleven. De 10-0 voor Hotac was voldoende overtuigend. WEER TWEE WINKEL- EN VIER WOONHUIZEN AANBESTEED Voor rekening van de heren J. Brasser en J. Waagmeester jr., die respectievelijk hun slagerij en kapperszaak door slopen verloren, is de aannemer Th. Schram te Beverwijk bij onderhandse aanbesteding opgedragen het bouwen van twee woon- en wlnKe"xuizen met boven elk twee boven woningen. Deze woningen zullen verrijzen aan de Noordzijde van het Stratingplantoen op de hoek van de Zeeuwstraat. Op de tentoonstelling van het Festival of Britain zal men ook dit oude locomotiefje van de Franse Spoorwegen kunnen bewonderen. Hel is „Buddie", een machine, die 10S jaar geleden gold als het modernste op het gebied van de locomotieven-bouw. Voor deze bijzondere gelegenheid is „Buddie" weer van stal gehaald en naar Londen vervoerd. Het laatste gedeelte van de reis legde zij echter op eigen kracht af, verwaand grote rookwolken uitblazende.... de aanval resoluut af, won een pion, wik kelde af naar een eindspel, waarin de stel ling werd ondex-broken. Mevr. Roodzant heeft stellig goede winstkansen. Uitslagen derde Ronde Tienkamp en Achtkamp. Ex-e Afdeling: Dr Stumpers—Rossolimo afgebr.; PalomaaPoulsen afgebr.; O'Kel lyPilnik i/2Y2I KramerKieninger 1/2V2! Van SetersDonner 10. Reserve A 1: BijkerkKroone afgebr.; KatajistoOosterwijk Bruyn afgebr.; Han senMr Sandifort 01; Dr LimbosMr Spanjaard 01; OrbaanMulder v. Leens D. afgebr. Reserve A 2: DonkWaling Dijkstra 10; ApkingGrappenhaus 10; Fr0m Van Vliet 10; v. d. ZandenMenzel 01; BosKayser 01. Rgserve B: GigengackMeier 10; Ha- mekaMrs. Bruce 10; v. d. OordStee man y2V2) De WolfDe Ree 10; Blans- jaarBrahma 10. Reserve C: BiesheuvelJonkman 01; v. 't HoffHart 01; BeentjesBrugman 10; Dj ieSlootman 10; KruitKoo- men 10; BiesheuvelKruit afgebr. Reserve D: Tx-ompertPranger 10; HolthausHoltes 01; Lax-senDuinker 10; HagenddbrnWoutersen y2Sa- lomonsVisser 10. Reserve Achtkamp A: Dr van DorpE. de Waal 01; HovingWissink 10; Van der SteegHoeffelman V2Krijgs manGroos 01. Reserve Achtkamp B: SlingsMeier 1/2V^NijkampMevr. Van Aalst V2V2I Van der LaanZoom V2Vz\ OortBroker 0—1. De toneelclub van de Velsen-Noordse buux-t- vereniging „Watex-vliet" heeft Zatex-dag- avond in het Kennemer Theater te Bever wijk voor de leden een uitvoering gegeven van het als karakterstuk bedoelde toneel spel in drie bedrijven van Will Braken- berg „Wilde Vaart". Het is de historie van Coby Beek, 't dorps meisje dat „in de stad" in sinistere kroe gen dient. Mek Schoos, alias „de Jonker" heeft hier onderdak en kent „de Dure", een obscuur heer, die veel geld kan ver teren en door Coby achternawordt gelo pen. Giel de Boer, de bekende robuste varensgast, heeft echter liefde voor Coby opgevat, maar deze blijft voox-lopig onbe antwoord. Totdat door toedoen van Reny Door- wei*th, een in dit ensemble ingeschoven politie-inspectrice, ten slotte een smokkel handel in verdovende middelen aan het licht komt, waarbij de „jonker" hevig wordt gecompromitteerd en het kwaad ge straft en het goede beloond wordt. Regis seur G. Jansen heeft het niet gemakkelijk gehad, deze dex-tien kleine en grote rollen onder te brengen bij de meest passende figuren, maar in dit opzicht slaagde hij toch wonderwel. Of het stuk echter de vlotte zwier kreeg van het louche milieu, waarin het zich afspeelt, was voor velen een vraag: de rolkennis baseex-de zich te vaak op de steun van de souffleux-, wat de spanning bedreigde. Met de vordering van de bedrijven werd dit gelukkig gaandeweg beter. Een dankbaar publiek bracht de spelenden een verdiend applaus en voor zitter J. Klein verraste de spelers met ge bak. Een prettig bal met medewerking van „The Musical Players" besloot deze uit voering. Van de zes voor de Handbalvereniging „IJmond" vastgestelde wedstrijden zijn ex- slechts twee doorgegaan. De ontmoeting tussen de heren van IJmond 1 en HOC 2 is niet gespeeld wegens niet opkomen van de Haarlemmers, die daardoor twee strafpun- ten opliepen. De strijd van het tweede herenelftal tegen Rapiditas 2 was span nend. Beide ploegen waren volledig. De IJmonders hadden voordeel van de wind en de strijd ontwikkelde zich snel. Door een nauwkeurige boogbal van E. Hennink nam IJmond de leiding, maar Rapiditas stelde hier twee doelpunten tegenover. Ed. Sauer scoorde maar dit doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. K. Struik zorgde met een mooi schot voor de gelijkmaker (22). Beide plegen waren tegen elkander opgewassen, doch de aanval van Rapiditas maakte van de kansen beter gebruik en bracht de ruststand op 25. Na de hervatting pakte IJmind flink aan en door A. Does en E. Hennink was de achterstand in enkele minuten ingelopen tot 45. Toen miste IJmond de kracht om door te zetten en de gasten liepen tot 74 uit. Ten slotte bracht K. Struik de stand op 57.. De met spanning tegemoet geziene wed strijd tussen de dameselftallen van IJ mond 2 en Foresters 2 uit Heiloo is voor de gasten op een fiasco uitgelopen. Deze ploeg telde slechts acht speelsters en hoewel goed partij werd gegeven was de ploeg te klein om succes te kunnen boeken. Er ontwik kelde zich direct een aardig spel. Met de rust was de stand 40 voor IJmond. Na de hervatting maakte Foresters van de wiixd gebruik. Beide ploegen scoorden nog een maal (51). Van Onselen en Van der Kuil kregen bezoeken van Italianen Italianen hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan Van Onselen (Stox-mvogels) en Van der Kuil (VSV) en hun gevraagd een reis naar Italië te maken voor het spelen van een oefenwedstrijd. Dan zouden zij later vernemen of zij in een club, die niet ge noemd werd, als beroepsspeler kunnen uit komen. Er zou een tweede bezoek volgen, doch de Italianen zijn niet teruggekeex-d. De voetballers voelden weinig voor de aan bieding. SCHEEPVAART IJMUIDEN Maandag 15 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Berkelstroom van Hull. In Orde van Kjöge. Raki van Bremen. Lilly Matthiesen van Vestanvik. Deo Fa- vente van Kopenhagen. Rijn van Vesteras. Noirey van Raumö. Ponto van Sundsvall. Durward van Grangemouth. Sigvard v. Hel- singborg. Boise Rose van Noordzee. Rim- frost van Oresund. Lublin van Hamburg. Niobe van Kotka. Vertrokken zijn: Walcheren XII naar Rot terdam. Bore VI naar Stettin. Tusna van Ernden. Frisian Coast naar Newcastle. Mooi visserijtje. Ondanks de over het algemeen minder goede vangsten van de laatste dagen, heeft de Haarlem een aar dig visserijtje getroffen. De trawler is nu thuisstomende met niet minder dan -1200 kisten, als volgt gespecificeerd: 550 kisten wijting, 320 koolvis, 170 gul en leng, 80 piepers, 20 makreel en 40 stokkebit. Voor zover bekend zal de Haarlem de enige trawler voor Woensdag zijn. Van de Norma Maria, die een dag later dan de Haax-lem vertrok, is nog geen datum van binnenkomst doorgekomen. Uittocht. Op 15 Januari vertrokken naar zee (tot 16 uur): IJm. 202, 206, 213, 318, 241, 249, 226, 215, 229, 230, 5, 277, Uk. 172, K.W. 84, 108, 64, 128, 51, 65, 155, V.D. 9, 60 en 0e Sch. 248. Rust voor Allan. De Allan Water-, die al van voor Nieuwjaar voor een kleine re visie binnen ligt, doet het kalm aan. De schipper is met de Thorina mee. Nieuw pak voor Karei. De Katwijk 227 „Karei Doorman" ondex-ging Maandag een grote schoonmaakbeux-t en werd te vens van een nieuw verfje voorzien. Pit in de markt. De noteringen van Maandag waren waren hoog: ondanks de ruime aanvoer van meer dan 30.000 kilo tong bleven de prijzen op het oude niveau. Grote tong varieerde van ƒ2,25 tot ƒ2,10 en de grove slips haalden zelfs prijzen van 1.98 tot 1,50 per kilo. Ook de schol soorten waren prijzig. Klein middelschol noteerde 72 en de kleine schol twee 21 tot 52 per kist. De wijting schommelde: grote soorten werden verhandeld voor ruim 30 per kist en iets minder kwaliteiten deden 25 tot 21 per kist. De schelvis noteerde voor de grote soorten 77 en voor de braatschelvis 25 tot 52. De totale aan voer op de Maandagmarkt beliep ruim 3110 kisten waarvan 900 fijnvis, 1340 schol, 170 schar, 300 schelvis en 250 kabel jauw en gul. Verschil. De Bloemendaal besomde Maandag voor een 12-daagse reis 8000, de Sumatra besomde voor hetzelfde aan tal visdagen ruim 20.000 meer en be somde eventjes 28.000. Van de Scheveningse loggervloot kreeg Maandag de Sch. 160 de formidabele be somming van .10.000, de Sch. 399 besom de 9215 en van de Katwijkse vloot was de K.W. 159 Java de beste met 7150. Slecht in de verte. De verre visserij blijkt de afgelopen dagen niet florisant te zijn: nadat al eerder een paar Engelse trawlers de Bax-endszzee verlaten hadden, zijn nu ook diverse Nederlandse schepen Zuidelijker afgezakt, om het eens in de buurt van de Lofoten te proberen. ADVERTENTIE Uw kleding als nieuw Binnen een dag gereed. Koningsplein 10 - Telefoon 4886 Het Kindernoodfonds, ingesteld bij een op 11 December 1946 met algemene stem men aangenomen resolutie der UNO heeft voornamelijk tot taak hulp te verlenen aan kinderen, die door oorlogshandelingen hebben geleden. De geldmiddelen bestaan in hoofdzaak uit vrijwillige regeringsbij- dragen. Deze bedx-oegen tot medio 1950 105 millioen dollar waarvan 75 millioen dollar van de Verenigde Staten afkomstig waren. Ofschoon de Nederlandse regering sympathiek staat tegenover het fonds heeft zij zich tot dusverre van een bijdrage ont houden op grond van de overweging, dat Nederland zich zowel financieel als mate rieel nog in een noodtoestand bevindt en zelf nog in belangrijke mate afhankelijk is van buitenlandse hulp. Daartegenover heeft zij op het fonds ook geen beroep gedaan. Nu door het Kindex-noodfonds weder regeringsbijdragen worden verzocht en vrijwel alle landen waaronder de an dere West-Europese reeds steun hebbeix verleend, meent de regering, dat Neder land eveneens, zij het dan ook op beschei den wijze, aan deze hulpverlening moet deelnemen, temeer daax- de Nederlandse bijdrage geheel zal woi-den gebruikt voor aankoop van goederen in Nederland. In een nota van wijziging der begroting voor 1951 wordt aan de Tweede Kamer voorgesteld een subsidie van f 100.000 te verlenen. (Van onze parlementaire redacteur) Het verzoek van prof. Biezeno om ontslag als rector-magnificus van de Technische Hogeschool hangt ten nauwste samen met het feit, dat hij in bepaalde opzichten tegenstand ontmoet ten aanzien van zijn plannen tot organisatie en reox-ganisatie van het Technisch Hoger Ondex-wijs te Delft. Prof. Biezeno wex-d destijds voor vijf jaar tot rector-magnificus benoemd om zich uitsluitend aan die aangelegenheid te wijden. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft verklaard dat be doelde plannen wel degelijk doorgang zul len vinden. Men gaf op het departement te kennen dat het hier een zeer ingewikkelde kwestie betreft, waarover men pas inlich tingen wilde verstrekken na overleg met de minister. Volgens het Poolse nieuwsagentschap is ïxog geen Nederlands antwoord ontvangen op een nota van het Poolse gezantschap in Den Haag van October j.l. waarin werd gevraagd om uitlevering van P. N. Men ten. In de nota zou volgens het Poolse nieuwsagentschap zijn medegedeeld, dat Menten gedurende de Duitse bezetting van Polen in dat land heeft gewerkt als lid van de „Sicherheits polizei" en als beheer der van verscheidene Joodse ondernemin gen. Van de zijde van het Ministerie van Justitie verneemt het ANP dat de Haar lemse rechtbank advies zal uitbx-engen óver het Poolse verzoek tot uitlevering. DINSDAG 16 JANUARI Thalia. 20 uur: „Voor wie de klok luidt". WOENSDAG 17 JANUARI Raadhuis, 14 tot 15 uur: Spreekuur wet houder van Onderwijs. Thalia. 15 uur: Kindermatinée „Assepoes ter (speelfilm). 20 uur: „Voor wie de klok luidt".

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3