Peking verwerpt U N O-voorstel en stelt zijn eigen, voorwaarden Amerika is thans van plan China als „aggressor" te doen veroordelen Nehroe ziet nog kaas op regeling, Acheson acht mogelijkheden uitgeput Eisenhower zal contact opnemen met bondskanselier Adenauer Vorming van parate troepenmacht op korte termijn noodzakelijk UNO-lidmaatsckap en terugtrekken van alle troepen uit Korea en Formosa geëtst De melk-rantsoenering toch nog van de baan Gevechten in Korea opgelaaid Duitse pers begroet zijn bezoek met zure critiek Politieke commissie komt vandaag bijeen Bevan gepromoveerd tot minister van Arbeid Antwoord van Washington kwam ongewoon snel Hef woord is aan MILITAIRE DESKUNDIGEN: Regering overweegt verlenging van de diensttijd tot twee jaar en vergroting der lichtingen Een dode en drie gewonden bij ontploffing te Amsterdam Critiek op tactiek der verbonden egers Staat van bele_ in Oost-Java HET WEER AFGEBEELD Weerbericht 65 e JAARGANG No 162 bureaux: Keunemerlaan 154. Telef. Adm. 5437, Telef. Redactie 5389, na 5 uur: S061 (K 2.560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv;tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 18 JANUARI 1951 IJmuider Courant v e l s e b Haarlems Dagblad E D IT TE OP R'E'Cfl^E H A A* ra-fiTS CITE COü-RAMT 2 95e JAARGANG No 15 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20. Franco per post 5.70. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Reuter en United Press melden: Peking-China heeft geantwoord op het UNO-voorstel dat staking van het vuren in Korea, gevolgd door onderhandelingen, beoogde. Het Chinese antwoord is door het Chinese persbureau Nieuw China gepubliceerd en betekent volgens de meeste waarnemers te Lake Success een verwerping van de regchng die de politieke commissie van de UNO heeft voorgesteld. China heeft tege- Hjkei'ijd nog eens de nadruk gelegd op zijn voorwaarden tot een oplossing: Eerst opneming van Peking-China in de UNO, dan terugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Korea en Formosa, verwijdering van de Amerikaanse vloot uit de For- mosaanse wateren, en tenslotte regeling van de interne Koreaanse kwestie door het Koreaanse volk zelf. Deze voorwaarden werden door Washington volkomen onaan vaardbaar genoemd. Bovendien eiste China nog een onderhandeling over problemen in het Verre Oosten door middel van een conferentie van zeven landen: China, Rus land. Engeland, Amerika, India, Frankrijk en Egypte. Deze conferentie zou in China gehouden moeten worden. Het antwoord der Chinese regering is intussen ook aan de UNO toegezonden door de minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe En Lai. Deze zegt in zijn antwoord dat de UNO-voorstellen uitsluitend ten doel hebben de Amerikaanse troepen in Korea een adempauze te verschaffen. Hij verklaarde dat Peking slechts tot onder handelen bereid is, indien de Amerikaanse troepen uit Formosa en de Amerikaanse oorlogsschepen uit Straat Formosa worden teruggetrokken, De Chinese communistische minister van Buitenlandse Zaken zegt verder, dat de voorstellen voor een staakt-het-vuren in Korea zijn opgesteld zonder dat vertegen woordigers van het communistische China aan de besprekingen hebben deelgenomen. „Het kardinale punt van deze voorstellen j is-nog steeds dat de betrokken mogend- heden pas na een staakt-het-vuren zullen gaan onderhandelen. Indien niet tevoren de voorwaarden voor een beëindiging van hét conflict na het neerleggen der wapens wórden opgesteld, zullen zich eindeloze besprekingen ontwikkelen. Niet sjechte dit kardinale punt, doch ook de andere aan de voorstellen ten grond.'liggende be ginselen zijn uiterst dubbelzinnig". Het antwoord vervolgt: „Verder wordt wel gesproken over de '.se^0^erf p „bestaande internationale verplichtingen", Sltuatie te sPreken doch er wordt niet duidelijk aangegeven, dat hiermede de verklaringen van Cairo en Potsdam worden bedoeld. Deze vaagheid zon zeer gunstig zijn voor het welslagen van pogingen der Verenigde Staten om hun aanvalspositie opgestelde strijdkrach- antwoordnota uit Peking te hebben ont vangen, de Chinese communistische re gering door tussenkomst van haar ambas sadeur in China, Sardar Panikkar, een nieuwe nota heeft doen toekomen, waarin de Chinese regering op vriendschappelijke wijze de raad wordt gegeven het voorstel der UNO te aanvaarden in het belang van de wereldvrede. Dit bericht is van officiële zijde beves tigd noch ontkend. Woensdag en Donderdag is in het Ooste lijk deel van het centrale front in Korea een hevige strijd opgelaaid, waarin de ver bonden legers de tegenstander zware ver liezen toebrachten. Tezelfder tijd trokken nieuwe vijandelijke troepen uit het Noor den 'en Westen naar het strijdtoneel, aldus melden waarnemers. Het centrum van de strijd is Jongwol. Ongeveer 15 kilometer ten Noord-Oosten van Jongwol bonden manschappen de strijd aan met 1.500 Noordelijken, van wie met steun van vliegtuigen 350 a 400 gedood zouden zijn. Jongwol zelf was Donderdag morgen nog in handen van de verbonden legers. Naar verluidt trekken troepen van de tegenstander naar het gebied ten Oosten van de as Soewon-Itsjon in de richting van Wondjoe. Ook op de Oostelijke flank der verbon den troepen worden grote bewegingen van de tegenstander waargenomen. Op het centrale front drong een patrouille der verbonden legers Woensdag Wondjoe bin nen. ten in Korea. Formosa en andere gebieden van het Verre Oosten te handhaven. Daar om zijn de ons door de UNO toegezonden voorstellen slechts gunstig voor de Vere nigde Staten, die hun aanvallen kunnen blijven uitvoeren en er zelfs uitbreiding aan kunn,en geven. Zij kunnen niet leiden tot een werkelijke vrede, aldus de Chinese communistische minister van Buitenland se Zaken. Tsjoe En Lai verklaart voorts dat ter stond onderhandelingen moeten worden aangevangen waaraan bovengenoemde zeven landen moeten deelnemen. Nieuwe nota van India aan Peking? Uit goede bron te New Delhi wordt ver nomen, dat de regering van India, na de Eisenhower wordt het komende week einde in Duitsland verwacht. Zijn twee daags bezoek geldt niet de West-Duitse itoofdstad, doch de zetel van de Ameri kaanse hoge commissie: Frankfurt. Of schoon daarmee de nadruk gelegd wordt plan om over de Duitse met Amerikaanse func tionarissen en voornamelijk met de bevel hebber van de Amerikaanse troepen in Duitsland, generaal Handy, zal hij toch ook contact opnemen met de West-Duitse kanselier en met enkele andere Duitse functionarissen. De Amerikaanse Hoge Commissaris, McCloy, heeft dit contact gegoten in de onopvallende vorm van een ontvangst, die hij Maandag in zijn woning të Bad Hom burg zal geven. De Duitsers zullen te za- men mét een honderdtal andere gasten aanwezig zijn. Kanselier Adenauer heeft de uitnodiging aangenomen en hij zal ver moedelijk in gezelschap zijn van vice-kan- selier Blücher, die het ministerie voor het plan-Marshall onder zijn beheer heeft, en de Duitse' delegatie bij de onofficiële technische voorbesprekingen voor een Duitse militaire bijdrage. Tot deze dele gatie behoren ook twee voormalige gene raals. Afgaande op de reacties, die Eisen howers Europese missie tot dusverre in de LAKE SUCCESS. (Reuter). De Ver enigde Staten hebben gevraagd om een vergadering van de politieke commissie der U.N.O. op heden om te beraadslagen over de „noodtoestand", die door het Chinese antwoord op het vredesplan van de U.N.O. is geschapen. Warren Austin, de Amerikaanse dele gatie-leider verklaarde, dat het Chinese antwoord „in feite een weigering" is en in wezen even onverzoenlijk als de redevoe ringen van de Chinese communistische ge delegeerde Woe. Het Chinese antwoord had volgens Austin een einde gemaakt aan de fase van de pogingen der U.N.O. om een vreedzame oplossing van de Koreaanse oorlog te be werkstelligen. Volgens haar woordvoerder heeft de Amerikaanse delegatie een krachtige reso lutie klaar liggen om bij de commissie in te dienen. Men gelooft, dat zij door een aan zienlijk deel van de leden zal worden ge steund. De Amerikaanse delegatie is thans voor nemens aan te dringen op onverwijlde goedkeuring van haar plan om de Chinese volksrepubliek als aanvaller door de U.N.O. te doen veroordelen. Men verwacht dat de Verenigde Staten op de eerstvolgende bij eenkomst der politieke commissie een re- Mutaties in Britse regering LONDEN, 28 Jan. De Britse minister van Gezondheid, Aueurin Bevan, de voor naamste leider van de linkervleugel in de Britse Labourpartij, is tot minister van Arbeid benoemd. George Isaacs, de minister van Arbeid, wordt minister voor de pensioenen, terwijl Hilary Marquand het ministerie van Ge zondheid overneemt, dat zich in het ver volg alleen nog met volksgezondheid zal bezig houden. Marquand wordt geen lid van het kernkabinet. Bevan, die dit jaar in het partijbestuur gekozen werd met meer stemmen dan enig ander bestuurslid, heeft reeds enige tijd gedongen naar een andere portefeuille, doch zijn „promr.ti-:"' j-• r Het ministerie van Arbeid brengt hem nog niet aan de top die thans word' gevormd door Altlee, Bevin en Morrison. solutie van deze strekking zullen indienen. In regeringskringen te Washington had men geen ander antwoord van Peking ver wacht. Senator Tom Connally, voorzitter van de commissie voor buitenlandse be trekkingen van de Amerikaanse Senaat, liet zich in deze geest tegenover Reuter uit. In Londense diplomatieke' kringen vreest men dat het antwoord van Peking in feite de bodem heeft ingeslagen aan de hoop dat het nog mogelijk zou zijn het Koreaanse geschil door middel van onderhandelingen te regelen. Men meent dat, al is het ant woord van Peking geen rechtstreekse ver werping van de voorstellen, de tegenvoor stellen van Peking in Washington op de heftigste wijze aan critiek zullen worden onderworpen. De politieke commissie zal vanavond om 9 uur (Ned. tijd) bijeenkomen. Duitse publiciteit heeft gewekt, staat zijn eerste naoorlogse bezoek aan Duitsland naar Duitse opvatting nog sterk onder de indruk van de oude tegenstelling tussen overwinnaar en overwonnene. Vrijwel al deze reacties waren in nogal zure toon ge steld en de Duitsers hebben amper een poging gedaan om hun vrees te camou fleren, dat de Amerikaanse generaal met niet vee-1 meer vriendschappelijke gevoe lens naar Duitsland zou komen dan in het voorjaar van 1945. Critiek Zelfs een nauw met regeringskringen verbonden weekblad als de „Rheinische Merkur" heeft het nodig geoordeeld bij deze gelegenheid nog eens de mening te uiten, dat Eisenhower in politieke zaken een weinig gelukkig inzicht zou hebben getoond en dat hij door zijn verzet tegen een Balkan-invasie en door zijn prompte uitvoering van de beslissingen van Jalta mede verantwoordelijk zou zijn geworden voor de huidige verdeling van Europa. Een commentator van de „Noord-West- Duitse omroep" heeft in een beschouwing over Eisenhowers reis nog eens een aantal bijgedachten opgesomd, welke de Duitsers bij zijn bezoek koesteren. De commentator zeide, dat de Duitsers niet vergeten heb ben, dat Eisenhower bondgenoot der Rus sen. is geweest en dat zij hem mede ver antwoordelijk achten voor de terugtrek king der Amerikaanse legers achter de Elbe, voor de bezetting van Berlijn door de Russen en voor het zenden van Duitse soldaten In Russische krijgsgevangen schap. Eisenhower in Rome Generaal Eisenhower is Woensdag uit Lissabon te Rome aangekomen om met de Italiaanse autoriteiten besprekingen over verdedigingsplannen te voeren. Door geheel Italië is de politie Woens dag uiterst waakzaam geweest, doch het enige centrum, waar het tot grote demon straties tegen Eisenhower kwam, was Turijn, waar de overgrote meerderheid van de arbeiders 's morgens om tien uur het werk neerlegde. Te Milaan en omgeving kwamen slechts korte, sporadische stakin gen voor. Te Florence werden tien personen ge wond, doordat de politie demonstranten met geweerkolven uiteendreef De onder communistische invloed staan de Italiaanse vakbond heeft in 19 van de 96 provincies van Italië algemene stakin gen uitgeroepen als protest tegen de aan komst van generaal Eisenhower in Rome. Woensdag werd te Adrana op Sicilië één demonstrant gedood en werden 13 de monstranten gewond, toen de politie het vuur opende op een menigte van 8.000 mensen. De communistische leider van het alge meen vakverbond, Giuseppe di Viltorio, heeft bevolen dat heden alle stakingen in Rome van korte duur moeten zijn en zich niet tot de openbare diensten moeten uit strekken. Reuter meldt uit Parijs: Pandit Nehroe, de Indiase premier, verklaarde te Parijs, dat het Chinese antwoord hem geenszins een absolute afwijzing van het vredesplan der UNO toescheen. Hij achtte voldoende ruimte aanwezig om alle aspecten van'het probleem vollediger te overwegen en meende, dat de mogelijkheid van een rege ling door onderhandeling zeker niet kan worden uitgesloten. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, heeft ver klaard: „Ongetwijfeld heeft de UNO thans elke mogelijkheid om een vreedzame oplossing van de Koreaanse kwestie te vinden, on derzocht. Wij moeten nu het' feit onder de ogen zien, dat de Chinese communisten niet van plan zijn zich naar de UNO te schikken. De kracht van de UNO zal liggen in de vastberadenheid en eensgezindheid waarmee wij nu voorwaarts gaan". Hij zeide verder: Het antwoord der Chinese communisti sche regering, zoals dat door de pers is gemeld, betekent een volslagen verwerping van het door de UNO gedane voorstel om tot een staakt-het-vuren in Korea te ko men. klef tegenvoorstel van Peking is onaan vaardbaar voor de Amerikaanse regering en het zal dit ongetwijfeld ook zijn voor de UNO als geheel. Achesons verklaring werd door zijn kan toor voor perszaken uitgegeven. Zijn ant woord kwam zeer snel, slechts iets meer dan een uur nadat de eerste bijzonderheden van de verklaring van Peking bekend waren geworden. De democratische senator John MacLel- iand zeide dat hij de volgende resolutie in de Amerikaanse Senaat zou indienen: Het communistische China is in Korea als aanvaller opgetreden. De vertegenwoordigers van Peking moe ten niet in de UNO worden toegelaten. De UNO moet onmiddellijk economische sancties tegen het communistische China en een volledige blokkade instellen, zo •nodig moeten ook militaire strafmaatrege len worden genomen. John Wolcot: De grootste man kan nu en dan een domme vraag doen. Het nieuwste portret van Prinses Margriet, die morgen haar achtste verjaardag viert. De foto werd genomen tijdens het verblijf van het Koninklijk gezin in Sankt Anton. Overheid grijpt onverwacht in Geheel onverwacht/ en in tegenstelling met hetgeen door een zegsman van het mi nisterie van Landbouw gisteren werd ver wacht, heeft de Overheid besloten in te grijpen in de melk-crisis, die een aantal grote steden in het Westen des lands be dreigde. Het Bedrijfschap Zuivel heeft na melijk op zijn vergadering van gisteren ge decideerd, dat de vergoeding uit het Zuï- velfends voor alle in consumptie gebrachte melk zal worden verhoogd en dat er voorts een verhoging zal worden toegepast op de vergoedingsregeling van de regering voor melk, die uit het Noorden en Oosten moet worden aangevoerd. Op grond hiervan hebben de standaardi satie-bedrijven in de grote steden van het Westen waaronder dus ook Haarlem en Omstreken besloten van hun plan tot melkrantsoenering op Maandag a.s. af te zien. Weliswaar weten zij nog niet hoe groot de verhogingen zullen zijn, maar zij stellen hun vertrouwen in de overheid en zouden het onfatsoenlijk achten om de rantsoenering door te zetten, totdat de nieuwe regeling bekend zal zijn. Het Bedrijfschap Zuivel heeft besloten, dat de situatie van week tot week zal wor den bezien. Op deze wijze zo zegt het Bedrijfschap hoopt men de moeilijke periode van de eerste vier weken door te komen. Wij tekenen daar echter bij aan, dat Haarlem gedurende het hele jaar, zelfs in de zomer, aanvullingsmelk uit de „rand gebieden" nodig heeft. Luitenant-kolonel Den Ouden: Na het bezoek van generaal Eisenhower is .iiv Den Haag van officiële zijde medege deeld, dat de regering voort zal gaan al het mogelijke -te doen om de verdere op bouw van onze defensie te bespoedigen. Onder „al het mogelijke" werden toen verstaan de maatregelen, die de regering reeds vóór de besprekingen met generaal Eisenhower ten aanzien van de defensie had geprojecteerd. Op het ogenblik echter stelt men zich in regeringskringen in Den Haag de vraag, of Nederland met deze maatregelen wel zal kunnen volstaan. Men overweegt, dat de opbouw van onze defensie volgens dit plan weliswaar reeds zeer grote offers van ons volk zal vragen, doch de offers, die Ame- rike, Engeland, Frankrijk en België bren gen, lijken groter. Nederland zou, door achter te blijven, een zwakke schakel in de Noord-Atlantische verdediging kunnen worden. In Nederlandse militaire kringen is men van mening dat Nederland met de reeds geprojecteerde maatregelen niet zal kunnen volstaan. Men acht het in deze kringen, gezien de huidige wereldsituatie, niet voldoende dat Nederland tegen het einde van dit jaar over drie mobiliseerbare divisies kan be schikken. Door de moderne wijze van oor logsvoering wordt het namelijk zeer de vraag geacht, of ons land in het onver hoopte geval van oorlog over de tijd zal kunnen beschikken, die nodig is om de mobilisatie van deze divisies vlot te doen verlopen. Bombardementen op grote schaal en het optreden van luchtlandingstroepen of van een vijfde kolonne zouden een mo bilisatie onmogelijk kunnen maken. Daar om acht men het in militaire kringen nood zakelijk, dat ook ons land zo spoedig moge lijk over een parate troepenmacht van ten minste één divisie zal kunnen beschikken. De regering schenkt, haar volle aandacht aan deze mening van de militaire deskun digen. Zij ziet zich echter bij de vorming van een parate troepenmacht op korte ter mijn voor de volgende problemen gesteld: 1. Een parate troepenmacht kan slechts worden gevormd door opnieuw een beroep te doen op de dienstplichtigen van de lich ting 1949 II en de Indonesië-veteranen. Sociale overwegingen hebben de regering tot op dit ogenblik van een dergelijk be roep doen afzien. Men acht het onbillijk dat in het bijzonder de Indonesië-vetera- nen, die in Indonesië reeds zo een lange diensttijd achter de rug hebben, opnieuw de last van een min of meer langdurige diensttijd zouden moeten dragen. 2. Indien de regering zich toch genood zaakt zou zien een parate troepenmacht onder de wapenen te brengen, dan zou bij de huidige ongunstige materiaalpositie van het leger na de bewapening van de parate macht: onvoldoende bewapening en uitrus ting overblijven voor de opleiding van nieuwe lichtingen. De defensie-opbouw als geheel zou hierdoor in gevaar komen. Deze problemen zijn uitvoerig met gene raal Eisenhower besproken. Men heeft goede redenen aan te nemen, dat de Atlan tische opperbevelhebber de moeilijke po sitie, waarin Nederland zich bevindt, heeft begrepen en onder deze omstandigheden niet om de onmiddellijke beschikbaarstel ling van parate troepen heeft verzocht. Generaal Eisenhower zou wel zijn teleur stelling hebben geuit over het feit, dat de Nederlandse defensie-opbouw nog niet ver der was gevorderd. Zou de materiaalpositie van ons leger echter binnenkort kunnen worden ver beterd, dan zou het niet onmogelijk zijn dat tot de oprichting van een parate troe penmacht wordt besloten, indien de om standigheden daartoe aanleiding geven. De regering overweegt op dit ogenblik nog andere maatregelen tot versnelling en uit breiding van de defensiè-öpbouw. In dit opzicht werden genoemd verlenging van de diensttijd tot twee jaar en vergroting van de lichtingscontingenten. „Materiële toestand van het leger is slecht" In een te Middelburg gehouden rede voor leden van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft de chef van de Generale Staf. mr. H. J. Kruis, ook de nadruk gelegd op de noodzaak, een parate troepenmacht te hebben. De materiële toestand van het leger noemde generaal Kruis slecht. „Het ver velende is, dat de organisatie Amerikaans is, terwijl gewerkt moet worden met Cana dese en Engelse wapens. Wij krijgen nu weer Canadese wapens voor één divisie, maar kleding, munitie, voertuigen en ver bindingsmiddelen zijn er niet bij. Hier kan de Nederlandse industrie een belangrijke taak vervullen. Zij is nog niet voldoende ingeschakeld, maar Nederland moet inzien, dat men met cadeau-artikelen geen strijd macht kan opbouwen," aldus generaal Kruis. Hedenmorgen omstreeks half elf heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan in perceel Keizersgracht 325 te Amster dam, waarbij een persoon gedood en drie licht gewond werden. Het lichaam van het slachtoffer werd onder het puin van de weggeslagen binnenmuren gevonden. In de benedenverdieping van het gebouw was een plasticfabriekje gevestigd. Men vermoedt dat hier acetondampen tot ont ploffing zijn gekomen. De explosie was zo hevig dat voorbij rijdende wielrijders van hun fietsen wer den geslingerd. KOREA (Reuter). „Een grote moei lijkheid, waartegenover de verbonden legers zich in Korea gesteld zien en waar tegen overmacht van wapens, uitrusting en strijdlust niets kunnen doen, is het gebrek aan inlichtingen over bewegingen van de vijand", aldus is de mening van de bevel voerende officier van het Nederlandse de tachement vrijwilligers in Korea, luitenant kolonel Den Ouden, zo meldt Reuters cor respondent. Luitenant-kolonel Den Ouden voegde hier nog het volgende aan toe: „Wij vech ten blindelings en weten niet, waar de Noord-Koreanen zich bevinden, terwijl zij altijd weten, waar wij zijn. Wij blijven nooit lang genoeg op één plaats om een geheime dienst te kunnen organiseren". Kolonel Den Ouden prees het gedrag van zijn manschappen aan het front zeer. „Onze tegenstanders zijn niet alleen de Noord-Koreanen, die beter vechten dan de Indonesiërs", aldus luitenant-kolonel Den Ouden, die een actief aandeel had aan de politiële actie in Indonesië.„doch ook het klimaat. In Indonesië behoefden wij alleen tegen de Indonesiërs te vechten. De Noord-Koreanen hebben evenals de Indo nesiërs niet veel artillerie of mortiergewe ren, maar dit voordeel ging weer teloor doordat wij moesten trachten ons warm te houden". Luitenant-kolonel Den Ouden had enige critiek op de tactiek der verbonden legers. „Wij achten het bezwaarlijk om bij de strijd tegen guerillastrijders aan de hoofd wegen gebonden te blijven. Men moet hen in de heuvels te pakken zien te nemen. De strijdkrachten der UNO trachten hier vol gens Europese methode oorlog te voeren en dat komt eenvoudig niet van pas", aldus luitenant-kolonel Den Ouden. Onze correspondent te Soerabaja seint ons: In Oost-Java is in de residenties Soera baja, Malang en Besoeki de staat van be leg afgekondigd in verband met de grote onveiligheid, veroorzaakt door benden, die zich aan moord en rampok te buiten gaan. Tussen gebieden van hoge druk het Zuiden en die van lage druk in het Noor den, treffen we boven de Oeeaan een zeer krachtige Westelijke luchtstroming aan, die zich thans tot in West-Europa voortzet. In deze stroming komen sto ringen voor, waarvan er vanmorgen reeds een ons land passeerde. Het is daarom zeer waarschijnlijk, dat het wisselende weer met veel wind en nu en dan regen blijft aanhouden. De temperaturen, die de eerstkomende dagen iets minder hoog zullen zijn dan gisteren, blijven boven normaal. IIItllBV*. v -• 'K 7 V 4;^^ ;.v IVJ'Ji I.V/'OCFT O pONBEiWOUKT'l ^>jC O halV 'SEA ZWAAR'-BEYri «C'LHEEL-BEV. -••• v V REGEN-:'.*-' ;HACEl-': BISH.!* lÖ'NWELR V" 30^5r'sqs*ARtóN -GEBISO- ri "CLNJRA. j.- M- ^OOE-ÓRÜ^) JJL'ï&iïsè Sao* SCKElO!H.GSmjK;-.5!?OW.V-.TUS-SeM;LUCHr?yAN 4* r- ..E' r S,TANiX',»N-3--T: 7='N.E», Ó=E?'T 0£ W-NOVCH-iNG ••AAX-'"viC£ï='-tZ - fgt-s' .VEES '.C -• ,'SNELM£i;> VAN V M£"£S se-"SECC-Cbs :*«V ■lailOlBHIIIDaiSI IETS KOUDER Verwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt te 10 uur: Wisselend bewolkt met enkele ver spreid optredende buien, maar ook flinke opklaringen. Aanvankelijk nog harde, later krachtige tot ma tige wind tussen West en Noord- West. Iets lagere temperaturen. 19 Januari Zon op 8.39 uur. onder 17.03 uur. Maan op 13.02 uur, onder 6.25 uur. Hoog en laag water in ïJmuiden Donderdag 18 Januari Hoog water: 12.22 uur. Laag water: 7.38 en 20.08 uur. Vrydag 19 Januari Hoog water: 1.03 en 13.29 uur. Laag water: 8.47 en 21.14 uur.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1