Koning winter regeert PARijse silhouetten Vrouwen in overall Nuttige gebruiksartikelen voor de huisvrouw I Uitgebreid rooster Stevige gerechten Winterse recepten Vloeibaar garen en 'n wonder-theedoek Bloempap met ei Spinazie edereen weet natuurlijk, dat in de achter ons liggende oorlogsjaren In Engeland tienduizenden vrouwen in de zware Industrieën werkzaam zijn geweest. Nood breekt wet. Minder be kend is het evenwel dat ook thans nog een kleine millioen vrouwen hier aan mannenwerk de voorkeur geven. Hoe is dat nu mogelijk, zult U zich afvra gen. Is er dan in Engeland een tekort aan werkkrachten Nee, dat nu niet bepaald. Hot land telt momenteel zelfs een flink aantal werklozen. Maar de moeilijkheid is deze mensen uit hun woonplaatsen naar de Industriestreken over te hevelen. Want ook Engeland kampt met woningschaarste. En zo doet het feit zich voor. dat in de in dustrieën 400.000 baantjes vacant zijn terwijl 300.000 mensen elders vergeefs naar een werkkring zoeken. En de vrouwen varen er wel bij I Er wordt sinds kort zelfs een beroep op haar gedaan in nog groter getale huls en haard te verlaten om mee te helpen in de fabrieken. Er komt namelijk bin nenkort heel wat werk aan de winkel nu de bewapeningsindustrieën weer op volle toeren gaan werken. In Engeland zie je vrouwen de won derlijkste karweitjes verrichten, Ze zijn Ingeschakeld bij de mijnen. Niet dat zij onder het aardoppervlak wroe ten, nee, zij bedienen de apparaten boven de grond. Niettemin zijn ze zwart als roet. Het is zwaar werk wat zij doen, maar zij schijnen het aan te kunnen. Mary Swift, een vijfen twintigjarige jongedame, voelt zich In de steenkool best op haar plaats. ,.Het betaalt goed, weet U, en al dat stof, wel, dat was ik er 's avonds wel af met warm water en zeep. Trou wens, dit werk moet gedaan, Zéker nu". En opgewekt lachend laat ze haar blinkend witte tanden zien. Vrouwen zijn werkzaam op de scheepswerven en de voormannen prijzen haar bedrevenheid aan de machines. Wel was er het vorig jaar enige tegenkanting van de zijde van de mannen, maar toen was het dan ook een slappe tijd en vreesden zij werkloosheid. Nu komen de orders van alle kanten toestromen en waar schijnlijk zullen er in de toekomst nog meer vrouwen gaan helpen bij het bouwen van ocoaanrcuzen. In de chemische en aanverwante industrieën is ook een respectabel aantal vrouwen werkzaam, maar de meeste vrouwen vind je toch wel in de textiel- en machinefabrieken. Over al voldoen de vrouwen goed. Er is maar één bezwaar: ze wisselen met een ontstellende wispelturigheid van baan. En daaruit blijkt toch wel, dat deze dames haar ware aard niet ver loochenen, ook al dragen zij dan een overall i NANCY. We zijn altijd geneigd te denken dat alles de Pa- risienne maar zo komt aan waaien. Haar élégance, haar charmes, haar vederlichte tred en zo. Niets is minder waar. Zij moet daarvoor ploeteren, even goed als wij. Steeds maar vijlen en schaven aan haar eigen uiter en innerlijk. En als zij het zelf niet klaar kan spelen, wel, dan neemt zij een instituut voor .maintien en savoir vivre" in de arm. Die zijn er in Parijs te kust en te keur. Ze zijn na de bevrij ding als paddestoelen uit de grond gerezen. Geen wonder overigens, want de naoorlogse mode vraagt om de verfijnde manieren, die onze moeders in haar jongemeisjestijd spelender wijs op kostscholen plachten te leren. Beneden peil! een Hoe het niet moet. Ieder zal het met ons eens zijn, dat wij behoefte hebben aan een stevig maal, wanneer wij van een ritje of een wandeling door de koude thuis komen. Terwijl wij 's zomers graag een fris slaatje, een heerlijk koud „toetje" en lichtverteerbare spijzen nuttigen, prefereren wij 's winters stevige kost met vet en meelstoffen b.v. stamppot met stukjes spek, peul vruchtengerechten. Wij kunnen deze voorkeur heel eenvoudig zó verklaren. Vooral vet ten en koolhydraten (suikers en meelstoffen) leveren warmte, door dat zij zeer langzaam in het lichaam verteren (eigenlijk verbranden). Omdat ons lichaam natuurlijk veel ™er warmte verliest 's winters, heeft het vooral behoefte aan spij- zij rijk aan „warmte-lcverende" stoffen. Deze echte winterse spijzen zijn Veelal eenpans-gcrechten: stamp potten, waarin aardappelen en groente fijngestampt verwerkt wor den en soms ook met vlees en kaas vermengd worden. Een nieuwere editie" van de eenpans-gerechten is de stoofschotel. Hierin blijven de aardappelen in schijfjes, de groente kieinverdeeld, terwijl men het kook vocht met boter of vet en b.v. wat vieesjus. er op laat, eventueel iets gebonden. Dit gerecht kan zowel in ae oven als in een pan op het vuur worden bereid en heeft het voordeel, «at de voedingswaarde hoger is. Waarom, zult U vragen? Wij zullen U dit, vanuit voedingsleer-oogpunt bekeken, wat nader uitleggen. Door het stampen, zoals wij dat bij stamp potten doen, brengen wij lucht in het gerecht. Deze lucht werkt in op de vitaminen, waardoor ze verloren gaan. Bij een stoofschotel kan dit stampen achterwege blijven en het vitaminenverlies is dan ook kleiner. U moet zo'n gerecht zeker eens pro beren. Het is. mits met zorg bereid, smakelijk en een prettige afwisse ling. Winters zijn verder allerlei ste vige soepen: bruine bonensoep, erwtensoep, aardappelsoep e.d. maar wij schreven U hierover kort geleden en daarom zullen wij ze nu buiten beschouwing laten. Wij willen echter U nog even iels vertellen over peulvruchten in win terse gerechten. Wij kunnen ze bij aardappelen gebruiken denkt U maar aan bruine bonen met spek en aard appelen. Zij kunnen echter ook ver werkt worden in stamppot of stoof schotel. Zij verhogen de voedings waarde aanzienlijk, door hun gehalte aan meelstoffen, vitamine B en ook hun rijkdom aan eiwitten. Vooral nu het vlees de laatste tijd zo duur is kan het maar al te goed van pas komen als U eens met wat minder vlees toe kunt of het in een warme maaltijd zelfs geheel achterwege kunt laten. En U kunt dan peulvruchten in de plaats laten komen voor het vlees. Een maaltijd met aardappelen en peulvruchten kan dus heel goed een volwaardige maaltijd zijn, een maaltijd dus, die de nodige voedings stoffen in 'n goede verhouding bevat. Hoe moet ik in en uit auto stappen? Wat moet ik met mijn handschoenen doen wan neer ik iemand wil begroeten? Hoe slaag ik er in op een ele gante manier de trap af te wan delen? Hoe raap ik een zak doekje op? Ziedaar een greep uit de vragen die vele vrouwen tourmenteren. Madame Hen- riette Beaumont weet er ant woord op. Zij kan U tegen be taling alles leren. Hoe U moet lopen, hoe U moet zitten, hoe LI uw neusje discreet kunt poe deren, hoe U moet roken en nog veel meer. ,,Doe als Uw grootmoeder eertijds" raadt zij een ieder aan. Oefen met een stapeltje boeken op LIw hoofd. Geen beter middel om een fiere en toch lenige demarche tot de Llwe te maken." Madame Beau mont kan nog meer goede wen ken geven. Zij raadt U beslist af met Uw hoofd vooruit een kleine auto in te duiken. Dat is niet de manier. U kunt het met veel minder omslag af wanneer U eerst gaat zitten, om vervol gens Uw beide benen met één sierlijke zwaai binnenboord te halen. Handschoenen kunnen bij een onverwachte ontmoeting op straat echte lastposten zijn. Aan, uit, aan, uit? Wie worstelt met het onhandelbare glacé of suède, dat zich maar niet af laat stro pen, maakt een onhandige en weinig spontane indruk. Maak U niet druk over dergelijke din gen. Reik gerust een geschoeide hand. LIw savoir vivre zal daar niet onder lijden. Integendeel! Het nuttigen van een kopje thee gaat in Frankrijk niet ge paard met zoveel ceremonieel als in Japan, maar er zijn daar toch ook dingen die je wel en dingen die je beslist niet kunt doen. Wie het geserveerde kop je gretig met twee handen aan pakt, loopt de kans in bepaalde milieux nooit meer te gast te worden gevraagd en een sierlijk geheven pink lijkt het toppunt van wereldwijsheid, maar is dat zeker niet. Enfin, om kort te gaan, uit alles blijkt, dat de omgangsvor men in Frankrijk precies eender zijn als bij ons. Een man wordt Dat is beter. ook aan een vrouw voorgesteld, een mindere aan een meerdere, een baron aan een graaf, en aangenaam" is ook daar niet de meest geslaagde formule. Wij zouden voor de aardigheid wel graag eens zo'n Parijse school bezoeken. Het moet erg plezie rig zijn, eindelijk eens iemand te hebben die je onomwonden je feilen toont. Iemand die je rond uit de dingen zegt, waar ande ren je achter je rug om uit lachen. Heerlijk om in het ver volg precies te weten wat je in welke situatie dan ook moet doen. Altijd zelfverzekerd en ongedwongen te kunnen zijn, met de tips van Madame Beau mont of Madame Dufoin in je zak. Nooit meer te struikelen over een deurmatje of te stotte ren als je aangesproken wordt. Wij zouden best eens zo'n cur sus in maintien en savoir vivre willen volgen. Jammer dat Pa rijs niet dichterbij is! ARLETTE. Stampot savoyekool met capucijners en spek 2 kg. aardappelen, 250 gr. capucij ners, 1 savoyekool, 100 g. boter of vet, 100 g. in dobbelsteentjes gesne den spek. zout. De capucijners wassen en een nacht in de week zetten met 1 1. water. Met het weekwater aan de kook brengen en 1 uur laten koken. De fijn gesnipperde kool en de ge schilde en gewassen aardappelen toe voegen met wat zout en alles nog een half uur laten koken. Intussen de spekjes uitbraden in de koekepan. Aardappelen en groenten stampen, met. melk smeuïg maken en de uit gebakken spekjes.er door roeren. Stoofschotel van bruine bonenuien en aardappelen 1 kg. uien. 1V2 kg. aardappelen, 400 g. bruine bonen, 30 g. boter of vet, zout. De uien snipperen' ên in de boter of het vet fruiten. De: geweekte bonen apart gaar koken. Bij de gefruite uien water doen. de geschilde en gewassen en in schijfjes aardappelen en laten gaar koken. De gare bonen er door mengen, eventueel met zout, peper en mosterd. Hutspot met groene erwten 250 g. erwten, 2 kg. aardappelen, 1 kg. winterpeen. 75 g. boter of mar garine, 1/4 1. melk, zout. De erwten wassen en één nacht weken. Ze in het weekwater gaar koken. De aardappelen schillen en in stukjes snijden, de uien in ringen snijden. Alles tezamen gaarkoken. Daarna stampen en gaar gekookte erwten er door roeren. De stamppot smeuïg maken met de melk. De boter of de margarine toe voegen en zout en peper naar smaak. Vlot en ongedwongen. Men kan pro of contra wonder kinderen zijn, maar zelfs de voorstanders zullen moeten erken nen, dat thans de invasie dezer fe nomenen in Parijs een wat verdacht luchtje krijgt. Gedurende een hele eeuw heeft men met één Mozart uit moeten komen. Doch de laatste tijd gaat er geen week voorbij, "of er wordt ons hier een nieuw genie ge annonceerd, waarbij stuk voor stuk, Mozart verbleken zou. Vooral Italië blijkt de bakermat van jonge ge nietjes te zijn en met bombastische reclame en alle middelen waarover de publiciteits-industrie beschikt, worden ze ons aanbevolen. Gisteren was het Roberto Benzi, die nog al tijd 10 jaren telde en vandaag is het de kleine Gianella de Marco, die de leeftijdsgrens tot 6y2 jaar ge drukt heeft en volgens de adverten ties veel jonger schijnt dan zij in werkelijkheid is. Het wachten is op de zuigeling die vanuit zijn kinder stoel met zijn fopspeen het voorspel van Tristan dirigeert. Erkend wordt overigens, dat Gianella van noten balken, sleutels etc. niet veel ver stand schijnt te hebben, maar met de dirigeerstok in het lieve handje gaat zij voor geen symphonie van Beethoven uit de weg. Maar ondanks Rechtop de trap af.' Het Maandblad' der Ned. Ver. van Huisvrouwen „Denken en doen" heeft een pagina gewijd aan artike len, die voor de huisvrouw van groot belang zijn en die door het Instituut tot voorlichting bij huis houdelijke arbeid te 's-Gravenhage zijn goedgekeurd. Wij zijn hier het een en ander van instituut tot voorlichtin 's- zo vrij over te nemen. Er is een vloeibaar stopga- ren In de handel gebracht, nl. het plakmiddel „Hecht". Voorwaarde voor een doelmatig gebruik van dit middel is, dat men er handig mee kan omgaan. Het kan gebeuren, dat de huisvrouw de vloeibare stof tc dik op de te beplakken textiel brengt. Het Instituut geeft dan ooit de volgende aanwijzingen: Als men een kous plakt, i.p.v. stopt, doopt men een lange stopnaald in 't fles- ie en zet zeer weinig langs het go eie randje van het gat. Dadelijk wordt er nu een lapje van gelijk soortige ikt stof ondergeplakt en vast gedrukt of vastgeklopt. Aan de achterkant zet men de uitstekende randjes van het lapje op dezelfde wtfzc vast. Wassen of koken oefe nen geen nadelige invloed op het al dus gestopte uit. Chemisch reinigen echter wel. Een ladder kan men te genhouden door enkele miligram- men van „Hecht" boven de ladde rende steek aan te brengen. Dit plekje is dan ook wasecht. Inplaats van een stopnaald, die. na gebruik niet zo gemakkelijk schoon te ma ken is, verdient het aanbeveling een uitgebogen paperclips te gebruiken. Met dit middel is het mogelijk brandgaatjes in dikke wollen stof fen onzichtbaar te plakken. Ook de gesleten plekken bij knoopsgaten kunnen worden versteld, met een lapje voering erachter. De handige huisvrouw zal ook de parapluie, de bontjas, de versleten hielstukies in de schoen kunnen repareren. Als er vlekken door „Hecht" mochten ont staan. dan kunnen deze worden verwijderd met „vlekkenwater" of xylol en dadelijk daarna wassen met zeep. De prijs van „Hecht" is 0,95 per flesje. Een tweede middel, nu op het ter rein van de keuken, of nog duidelij ker gezeg'd: de afwas. Een soort wonder-afdroogdoek, de Vlextil. Deze doek, die in vochtige toestand enigszins zeemleerachtig aanvoelt, neemt, evenals de zeem, alleen vocht op, als hij zelf vochtig is. Voor het gebruik dompelt men hem dus in het water, wringt hem daar na goed uit, daar kan hij tegen en gaat aan het afdrogen. Wordt de doek tijdens het gebruik nat, dan wringt men hem eenvoudig nog eens uit. Zo kan men de gehele af was met één doek drogen. Na het gebruik kan men volstaan met de dock in heet water uit te spoelen, waardoor hij gereinigd wordt. Eventuele vlekken kan men met huishoudzeep verwijderen. Prettige eigenschappen van deze vlextil-doe- lten zijn, dat zij nooit gewassen en gestreken behoeven te worden en da.t zij niet pluizen. Nadat de doek uitgespoeld is, kan men hem losjes oprollen en wegleg gen in een hoekje van de aanrecht. Uithangen is niet nodig, integendeel als hij vochtig blijft, verlengt dit zijn levensduur. De doeken kunnen, indien nodig uitgekookt worden, echter niet in een "oplossing vau so da of sodahoudende wasmiddelen. De levensduur van de doek is lang. Hij rafelt niet, ook niet als er in ge sneden wordt. Inplaats van in koud water kan men de doek voor het gebruik, vooral 's winters, ook in heet wafer dompelen. De prijs is ge lijk aan die van een gewone thee doek Van dezelfde stof als de vlextil- doeken z\jn ook Vileda-zemen ge maakt. De eigenschappen van deze zemen zijn dus ook dezelfde. De prijs van deze zeem is lager dan die van een zemelap. nl. voor een Vile- da-zeem van 41%x46 Ys betaalt men 2,65. de wonderkinderen-invasie blijft de Parijzenaar zijn geliefde vedettes, als Mistinguet, Chevalier e.a. trouw. Dat bleek weer deze week, toen op het vliegveld van Orly honderden mensen aanwezig waren om hun ge liefde chansonnière Edith Piaf te verwelkomen bij haar terugkomst uit New-York. Vier maanden lang was zij aldaar in het duurste en elegantste cabaret „Le Versailles" opgetreden. Zij had daar zo'n enorm succes geoogst, dat zij tot de best betaalde chansonnières behoort van de wereld. Is het waar, dat de mensen jc herkenden in de straten van New-York? vroeg iemand aan Edith. Ja, bekende ze openhar tig. Helaas spreek ik maar een paar woorden Engels en de conversatie was dus vrij gauw uitgeput. Mijn bewonderaars riepen me dan maar één of andere titel van ccn chan son uit mijn repertoire toe, om al dus hun kennis van zaken en sym pathie te uiten. Op een dag riep een New-Yorkse krantenman haar jo viaal toc:„ Hello, mon Légionnaire". Orson Welles was ook aanwezig om Edith te verwelkomen. De pho- tografen profiteerden van de gele genheid en eisten dat hij Edith ste vig omhelsde. Je prikt! riep Edith verschrikt. Orson Welles ex cuseerde zich. Hij is verplicht zijn gelaat met een baard te versieren terwille van de film Othello, die hij bezig is te draaien, en waarin hij zelf een grote rol speelt mijn huid is zo zacht als een roos! fluistert de schrijver Marcel Ar- chard danEven proberen en hij krijgt een dubbele omhelzing. Edith Piaf is verrukt weer in haar dier bare Parijs terug te zijn. Voor het ëerèt van haai- leven gaat zij een kleine comedie spelen. „La petite Lili". die' Marcel Afchard speciaal voor haar geschreven heeft. Elke Parijzenaar kent liet levensverhaal van de möme Piaf (zoals zij hier ge noemd wordt) en ieder weet, dat zij in haar jeugd de grootste misère heeft gekend. Zij zong in de straten van Montmartre en trachtte te leven van de centimes die humane lieden haar gaven. Het gebeurde haar zelfs nog wel eens, vanwege een nijpend geldgebrek, de nachten door te moe ten brengen op een of andere bank in een plantsoen. Tenslotte hoorde een impresario haar zingen in een klein straatje, ging naar haar toe en bood haar ccn contract aan. Nu is zij de meest gevierde chanson nière van de wereld geworden en zij verdient onbeschrijflijk veel geld. Men onttrekt zich moeilijk aan het tragische gezicht van Piaf en haar sobere, zwarte silhouet. Haar fraaie handen accentueren die indruk nog. Edith Piaf is nog beti'ekkelijk jong. Zo'11 beetje in de veertig is tenmin ste voor deze tijden nog jeugdig. Be halve over Piaf wordt er momenteel nog veel over een andere zingende Parijse silhouette gesproken. Dat is Marguérite Deval een dame die 84 lentes telt en welke iedere avond triomphen viert in het cabax-et-Don- ton. Zij heeft sedert haar twintigste jaar haar répertoire nog niet gewij zigd en elke avond opent ze het al bum van haar jeugd, verkwikt ze haar publiek met haar herinnerin gen, en vooral met haar optimisme en onblusbare vitaliteit. In haar chansons is altijd sprake van cor- setten. rozen, liefde en minnebrie ven. Genoeg om een Parijzenaar en thousiast te maken. Is Toscanini tenslotte geen 80 jaar en Churchill 75 of 76? Grootmoeder Moses, de Amerikaanse schildex-es, wandelt die niet vrolijk naar haar 80e verjaardag? Matisse, de beroem- 2 dl (U/3 kopje) karnemelk, 10 g 1 eetlepel) nxaizena of custard- poeder, 15 g 1 eetlepel) suiker. De maizena of het custardpoeder met 1 dl karnemelk vermengen. Dit mengsel onder voortdux-end roe ren aan de kook brengen en 1 min. laten doorkoken. Dan de vla verdunnen inet de rest van de kar nemelk en verder laten afkoelen. Af en toe roeren om het vormen van een vel te voorkomen. De vla over doen op een schaaltje en haar, zo men wil, garneren met een biscuitje. 2 dl (V/a kopje) melk, 8 g 1 eetlepel) bloem (tarwe- of gerste- bloem), wat zout. 15 g 1 eetlepel) suiker ei- of eidooier. De bloem met enige lepels melk aanmengen tot een dun vloeibaar mengsel. De rest van de melk met wat zout aan do kook brengen en er al roerende, bij voorkeux- met een garde, de aangemengde bloem bij- gieten. De pap zachtjes 2 minuten laten doorkoken. Het ei of de dooier in een kom met suiker kloppen tot de suiker is opgelost. Steeds kloppende de warme pap' er bij gieten en deze, als het nodig is, nog even verwarmen, steeds flink roerende, tot de rauwe ei-smaak is verdwenen. Uv kg spinazie, 10 g \2 eetle pel) boter of margarine. 8 g (1 eet lepel) bloem, \'2 dl (2% eetlepel) melk, wat zout. De spinazie uitzoeken. Wassen zonder haar uit te knijpen, opzetten met aanhangend water en vlug gaar laten koken (in ongeveer 10 minu ten). Wat zout er door roeren. De groente fijn snijden, hakken of ma len. De boter of margarine laten smelten, de bloem er door roeren, langzamerhand de melk en evenveel spinaziewater hieraan toevoegen. Madeleine Vramant ontwierp dit japonnetje, dat met een klein zwart' rood ruitje is bedrukt. De halsuit snijding en de zakken zijn afgezet met zwart tresband. Het hoedje is vervaardigd van hetzelfde materiaal als de jurk. de Franse schilder, werkt op zijn 81e jaar nog iedere dag even hard als zestig jaar geleden. Allemaal le vende voorbeelden, dat ouderdom niet meer bestaat. Marguérite Deval wenst ook niet voor een oud besje door te gaan. Af en toe vergis ik mij wel eens in de tekst zegt zij tegen haar publiek, maar dat deed ik zestig jaar geleden ook al. Ze haalt dan rustig eer. notitie-boek je te voox'schijn, bekijkt de tekst, en zingt weer dapper door. De Pa rij- zenaars vinden het verrukkelijk en applaudisseren dat de zaal er van dreunt. Nu, ik hoop voor al mijn lezeressen (en voor mijzelf ook) dat zij, wanneer ze de leeftijd der zeer sterken hebben bereikt, aan geen andere ouderdomsgebreken zullen lijden dan de onverwoestbare Mar guérite Deval! Paris, Januari 1951. ève. Tjet. kleine zusje is een bijdehand n ding. Ze laat zich niet langer in een hoekje stoppen. „Ikke ook mee buit'!" gilt ze als het kind Lilibeth haar muts opzet. Soms vertedert ze haar grote zus. Dan lopen ze even later hand in hand op het trottoir. En als ik aan het raam sta, drauien ze telkens eensgezind hun hoofden om en wuiven in mijn richting. Idyl lisch. Maar ze zijn nog niet binnen of het is al weer mis. Ze vechten om alles. Om de kleurpotloden en de poppen en hun bekers chocola. 's Morgens is het kind Lilibeth naar schoql. Dan heeft het kleine zusje het rijk alleen. Dan drentelt ze op haar gemak door het huis, zon der het jachtige van iemand die weet dat elk ogenblik zijn fortuin hem ontnomen kan worden. Ze installeert zich uitgebreid met haar bezittingen ergens in een hoek en ze is zoet. Totdat het tegen twaalven loopt. Het is of ze de tijd ruikt. Dan wordt ze onrustig. Zc luistert ingespannen naar elk geluid. En als ze een kin derstem hoort roept ze opgewonden: „Sussie!" Nee, het is zus niet. Die staat even later volkomen onver hoeds voor onze neus. Een furie ge lijk. ,.ls ze aan mijn poppenhuis ge weest? Heeft ze met mijn kleidoos gespeeld?" Het kleine ding klemt in stinctief haar speelgoed in haar ste vige armpjes. Haar hondje, haar beer cn haar tonnetjes van Sinter klaas. Maar uit de zak van haar schortje steekt een auto'tje en dat is niet van haar. Arm klein dikkerdje leert al vroeg het verschil tussen mijn en dijn. Daar zorgt haar grote zus wet voor. Voor geweld moet ze buigen, maar gebroken is ze allerminst. Want ter wijl het kind Lilibeth met een ver ongelijkt gezicht haar wagen in de garage loodst, klautert zij met een ondeugende snoet op haar moeders stoel. En vandaar verschiet ze haar laatste kruit. „Sjiep uit, sjiep uit, alle kinnies lach' je uit!" Met welk deuntje ze onmiskenbaar als over- winnaar uit het strijdperk treedt. VROUWENPAGINA van Zaterdag 20 Jan. 1951 65ste Jaargang, No. 16é

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 9