Vier kinderen verloren het leven bij een brand te Sloten West-Duitse mijnwerkers en staal- arbeiders krijgen medezeggenschap „Atoombom is geen toverformule voor vrede en Sovjet-Rusland steunt voorstel der Aziatische en Arabische landen De vader viel bij zijn reddingspogingen van het dak en werd vrij ernstig gewond Proces in Belgrado tegen ondergrondse agenten Patrouilles der verbondenen ontmoeten geen vijanden In de raden van toezicht zullen zij vijf van de elf zetels bezetten Het woord is aan David Lilienthal: Er bestaat nog geen waterstofbom Egyptische realiteits-zin: „Het Handvest zegt niets over de noodzaak van dwang Nog gevaarlijke situatie in het Alpengebied Zuinigheid met gas en elec- triciteit blijft geboden Weldra aanwijzing van een kabinetsformateur? Huip aan Joegoslavië HET WEER AFGEBEELD Weerbericht eSe JAARGANG No 169 Bureaux: Kennemerlaan 154, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Advrtarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 26 JANUARI 1951 IJmuider Courant VELSER Haarlems Dagblad E OPRECHTE KAARLEMSCHE COURANT DITIE 295e JAARGANG No 22 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 40 cent, per kwartaal 5.20. Franco per post 5.70. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij een felle brand in een woonhuis op een tuindersbedrijf aan de Zuiderakerweg in Sloten (gemeente Amsterdam), zijn vier kinderen om het leven gekomen. Omstreeks half tien Donderdagavond werden de bewoners van de Zui derakerweg, buiten het eigenlijke dorp Sloten, opgeschrikt door de toeet „brand". Het vuur bleek te woeden in een tot woning verbouwde schuur op het tuinders- bedrijf van de familie Meekel. In (deze schuur woonde de heer W. Meekel en zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen. De brand, die ver moedelijk op de boven verdieping is ontstaan, breidde zich zo snel uit, dat men geen kans zag de kinderen, die in bed lagen te bereiken. Slechts de oudste jongen, Nicolaas, kon zich red den. De brandweer uit Am sterdam, de GGD en ook de politie hadden enige tijd nodig om het afge legen terrein te bereiken. Tóen de brandweer ten- slótte de strijd tegen het vuur aanbond, kon zij niet meer doen, dan het voorhuis, waarin de ouders van de heer M. wonen, nat te houden. De vier kinderen, die in de vlammen zijn om gekomen, waren nog klein. Het zijn Ria, 6 jaar, Elly, 5 jaar, Keesje, 2Y". jaar en Wim, een baoy van vijf maanden. Toen de brand uitbrak .waren de vader en moeder bij hun ouders in het voorhuis. Buren ontdekten de brand in het achter huis en alarmeerden de ouders. De vader snelde terstond het brandende huis in, maar het was hem niet meer mogelijk, de bovenverdieping te bereiken. In de keuken trof hij de 8-jarige Nicolaas aan, die nog getracht had zijn broertjes en zusjes wakker te maken. Toen hem dat niet gelukte, was hij naar beneden gegaan om zijn ouders te waarschuwen. De heer Meekel en de verloofde van zijn zuster hebben nog getracht op het dak te klim men en door het inslaan van ruiten- de kinderen te bereiken, maar overal ver sperde een dikke rook hun do toegang. Bij deze reddingspogingen is de heer Meekel van het dak gevalle^ en door het glazen dak van een serre geslagen. Hij liep daarbij tamelijk ernstige wonden aan zijn handen en gezicht op. Een toevallig passerende dokter uit Sloten heeft hem verbonden. Later is hij naar een der Amsterdamse ziekenhuizen overgebracht. Omstreeks halfelf was de brandweer het vuurmeester en korte tijd later begon men in de nog rokende puinhopen naar de slachtoffertjes te zoeken. Tegen midder- Uit de nog rokende puinhopen worden de stoffelijke resten van een der slachtoffertjes geborgen. nacht waren de stoffelijke resten van de vier kinderen giber gen. De oorzaak van de brand is niet bekend. In de keuken stond een brandend fornuis, waarvan de rookafvoer over de zolder naar liet dak liep. Het wordt mogelijk geacht dat door oververhitting van deze pijp de zolder vloer is gaan smeulen. De 41-jarige lieer- W. Meekel, die oor spronkelijk tuinder van beroep was, werkte sinds enige tijd bij de KLM op Schiphol. Zijn vrouw is 31 jaar. Zij hebben voorlopig bij buren onderdak gevonden. BELGRADO, (Reuter). Donderdag is te Belp-ado een proces begonnen tegen zeventien Joegoslaven, die worden beschul digd van spionnage en revolutionnaire activiteit. Zij zouden te Parijs voor het spionnagewerk zijn opgeleid en deel uit maken van een organisatie onder leiding van ex-koning Peter van Joegoslavië. De beklaagden staan terecht voor een militair gerechtshof. Volgens de openbare aanklager zou er samenwerking bestaan met anti-Joegoslavische spionnage-centra te Rome en Triest en in Oostenrijk. In de afgelopen drie jaar zou de spionnage-orga- nisatie uit Oostenrijk en Triest verschil lende malen spionnen en agitatoren over de Joegoslavische grens hebben gezonden. Hetgeen in dezelfde periode zou zijn ge schied waarin de Sovjet-Unie uit Hon garije, Bulgarije en Albanië spionnen naar Joegoslavië zond. Tien der beklaagden zouden tijdens de oorlog met de Duitsers hebben samengewerkt. Elf der beklaagden zouden zijn opgeleid op een spionnage-school te Parijs, die on der leiding zou staan van de voormalige •Joegoslavische premier Tsjvetkovitsj. Zij zouaen wapens, geld en radio-zend- en ontvangtoestellen hebben ontvangen en naar Joegoslavië zijn gezonden om inlich tingen te verzamelen, die zij langs radio grafische weg aan hun lastgevers moesten mededelen. Zij zouden voorts hebben moe ten zorgen voor wapens voor „potentiële vijanden van Tito's regering". Het doel van deze laatsten zou zijn „vijandelijke elemen ten van de voormalige burgerlijke par- ff eiu-i^e .or§aniseren, opdat zij „op een geschikt tijdstip, dat in de naaste toekomst werd verwacht", het bewind over zouden hunnen nemen. De eerste twee beklaagden hebben schuld ekend. Een van hen, een gewezen kapitein ii voormahge Joegoslavische leger, erklaarde dat het doel der spionnage- «'ganisatie was „alle Joegoslavische uit gewekenen on dér koning Peter te verza- sien en in Joegoslavië weer een demo- ratisch bewind te vestigen". De kapitein Zaci\Juni 1949' twee da2en nadat hij te Joegoslavië was binnengekomen, rd gearresteerd, verklaarde uitsluitend p Geologische beweegredenen te hebben gewerkt. Hij ontkende evenwel met de ers te hebben samengewerkt of in de O.,og tegen Tito's guerillero's te hebben gevochten. tweede beklaagde verklaarde er in aas! teegestemcl naar Joegoslavië te Vp,K Vo,or ondergronds werk, omdat hij in ouitenland zo'n ellendig bestaan had. TOKIO (Reuter) Donderdag vonden de troepen der U.N.O. geen spooi; van Chinese of Noord-Koreaanse hoofdmach ten binnen 80 kilometer van hun defensie linies. De geruchten nemen toe, dat de Chinezen hun legers even ten Zuiden van de 38ste breedtegraad hebben doen halt houden om politieke onderhandelingen te beginnen of zelfs een gedeelte van hun beste troepen geheel uit Korea hebben teruggetrokken. Een oorlogscorrespondent van Reuter bij het achtste Amerikaanse leger in Korea meldde Donderdag dat patrouilles der verbondenen een gebied ter breedte van ruim 110 kilometer hebben doorkruist, waarbij zij over afstanden van vijftien tot veertig kilometer in door de communisten bezet grondgebied zijn gedrongen, zonder veel tegenstand te ontmoeten. De communistische strijdkrachten, die over de gehele breedte van de Westelijke en centrale fronten zijn teruggetrokken, blijven weinig of niet reageren op het aggressieve patrouilleren der verbondenen. De Amerikaanse zware kruiser Saint Paul en de Canadese torpedojagers Cayuga en Nootka hebben gisteren met hun geschut de kustbatterijen op het eiland Wolmi voor de haven van Intsjon tot zwijgen gebracht. Ernest R e n a n In de moraal evenals in de kunst is zeggen niets, doen alles. (Uit: Vie de Jésus) De vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de mijnbouw en de staalindustrie in West-Duitsland zijn het Donderdag te Bonn eens geworden over de kwestie van de medezeggenschap der arbeiders in de bedrijfsleiding. Officieel is bekend gemaakt, dat daar door de dreiging van de voor 1 Februari aangekondigde staking van 800.000 West- Duitse staalarbeiders en mijnwerkers thans definitief van de baan is. Over alle belangrijke punten is overeen stemming bei-eikt. De bijeenkomst werd door kanselier Adenauer geleid. Naar ver luidt zijn van beide zijden concessies ge daan. Onmiddellijk na deze bijeenkomst heeft Adenauer een spoedzitting van het kabinet belegd, waarop men besloot on middellijk aan het West-Duitse parlement een wet voor te leggen, op grond waarvan de overeenkomst van kracht zou worden. NEW YORK (Reuter). David Lilien thal, voormalig voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor de atoomenergie, heeft in „Solliers Magazine" een artikel gepubliceerd over waterstof- en atoombom aangelegenheden. Het volgende is er aan ontleend: „Er bestaat thans nog geen waterstofbom en het tot stand komen er van is slechts een mogelijkheid in de verre toekomst", aldus Lilienthal, die verder nog mededeelt alleen over de waterstofbom te schrijven om aan te tonen, „hoe gevaarlijk ver de Verenigde Staten vóór de Koreaanse oorlog van de werkelijkheid waren afgedreven door hun vertrouwen dat er slechts één bepaald afschrikwekkend wapen nodig was om dit land te beschermen en de wereld vrede te handhaven." Lilienthal's artikel gaat in hoofdzaak Voortzetting der debatten in de politieke UNO - commissie LAKE SUCCESS, (Reuter). De In diase afgevaardigde, Sir Bénegal Rau, heeft Donderdag bij de hervatting van het debat over Korea in de politieke commissie der U.N.O. aangedrongen op het houden van een Ronde Tafel Conferentie met de rege ring van Peking om in Korea vrede tot stand te brengen. Hij verklaarde, dat het moeilijk was op een afstand van duizenden kilometers onderhandelingen te voeren met de regering van Peking. De snelste manier om de Koreaanse kwes tie op te lossen zou daarom het houden van een voorbereidende Ronde Tafel Conferen tie zijn. De afgevaardigde der Sovjet-Unie heeft verklaard dat zijn regering steun verleent aan het Arabisch-Aziatische plan voor het houden van een voorbereidende conferen tie met de regering van Peking over pro blemen in het Verre Oosten. Semyon Tsarapkin, die Jacob Malik tijdens diens ziekte vervangt, verklaarde, dat, hoewel de twaalflandenresolutie een aantal onvolmaaktheden bevatte, de Sov jet-Unie bereid was haar te steunen „in de hoop, dat zij zal bijdragen tot de ver wezenlijking van een vreedzame regeling". Tsarapkin zei, dat het velen eindelijk Een van de zwaarst getroffen plaatsen bij de lawinerampen in Zwitserland is het dorp Vals, waar 19 mensen het leven ver loren. Foto: dorpskinderen brengen bloe men naar het kerkje van Vals waar de slachtoffers opgebaard zijn. begint te dagen wat betreft het „rampzalig karakter" van de politiek, waartoe Ame rika de U.N.O. tracht aan te zetten. De Egyptische gedelegeerde achtte de Amerikaanse resolutie ongeschikt om de deur open te houden voor een vreedzame oplossing van de betrokken kwesties. De argumenten, dat aanvaarding van de ontwerp-resolutie der twaalf Arabische en Aziatische landen het prestige van de U.N.O. afbreuk zou doen, verwierp de Egyptische gedelegeerde met de woorden: „Ik lees niet in het Handvest der U.N.O. dat men tot dwang moet overgaan alvorens vreedzame maatregelen te beproeven, maar ik lees wel erin, dat de volken van de U.N.O. besloten zijn de wereld te bevrijden van de gesel van de oorlog en eerst alle mogelijkheden van onderhandeling zullen beproeven, zoals onderzoek, bemiddeling en verzoening". De Britse afgevaardigde, sir Gladwyn Jebb, verklaarde, dat er geen strafmaat regelen tegen China moeten worden geno men. De bedoelingen van de regering van Peking moeten verder worden gepeild. De Britse gedelegeerde verklaarde, dat zijn land het „in grote lijnen" eens is met Amerika wat betreft het brandmerken van China als aggressor, maar „de ernstigste twijfel" koestert omtrent het nut van sancties, alvorens de bedoelingen van de regering van Peking verder waren ondex*- zocht. Engeland zou elk voorstel steunen, dat zou voorzien in de oprichting van een or gaan, dat van Peking verdere opheldering zou trachten te verkrijgen. De Britse afgevaardigde verklaarde nog, dat strafmaatregelen tegen China slechts verdere crises, waarvan niemand de con sequenties zou kunnen voorspellen, tot ge volg zouden hebben. Het middel zou erger zijn dan de kwaal. Aldus Sir Gladwyn, die herhaalde, dat Peking recht heeft op een zetel in de U.N.O. Twijfel over de uitslag De stemming over het Amerikaanse voorstel, om het communistische China tot aanvaller in Korea te verklaren, wordt niet voor Zaterdag verwacht. Men verwacht dat de meeste der acht in de politieke commissie der U.N.O. ver tegenwoordigde Westelijke landen een uit spraak, dat het communistische China als aanvaller in Korea dient te worden be schouwd, zullen onderschrijven. Er be staat echter nog enige twijfel over de hou ding van Groot-Brittannië en Frankrijk. over de vraag: „Kan de atoombom het communisme verslaan?", die hij dan zelf ontkennend beantwoordt. „Het uitwerpen van atoombommen op Sovjet-Russisch ge bied zal de Sovjet-Unie ernstig, ja ver schrikkelijk wonden, doch zij zou er niet door worden verslagen. Ook kan het Rus sische leger niet met atoombommen alleen worden belet Europa onder de voet te lopen en te bezetten, zelfs niet wanneer dit wapen zou worden gebruikt op een tijdstip dat een Russische aanval wordt verwacht, doch in feite nog niet begonnen is. Een zogenaamde „preventieve oorlog" is dus nutteloos." Lilienthal verbaart verder dat de tover formule voor een Amerikaanse overwin ning namelijk „gooi een atoombom uit", een belemmering kan worden voor het streven om de Amerikaanse militaire ver dediging te versterken en een harmonische weermacht op te bouwen. Hij dringt er op aan dat Amerika's programma voor het handhaven van de vrede voor de naaste toekomst zal worden gegi-ondvest op de uitbreiding van zijn productie-vermogen. „Het is mogelijk", vervolgt Lilienthal, „dat de communistische Russische en Chi nese leiders het uitbreken van een oorlog op reusachtige schaal wensen te verhaas ten. Wellicht geloven zij dat nu de tijd is gekomen om de chaos en de terreur te scheppen die, volgens hun marxistisch-dog- matische leerstellingen, noodzakelijk aan het bereiken van hun revolutionnaire doel einden vooraf moet gaan. De kans bestaat dus dat er niets te onderhandelen of te regelen valt en dat het nutteloos is de Rus sen concessies toe te staan, daar niets van deze aard hen van de reeds uitgestippelde koers zou doen afwijken". Hij besluit: „Een oorlog inet de Sovjet- Unie zou verschrikkelijk bloedig, kostbaar en hartbrekend zijn, doch, indien wij hem zouden moeten voeren, kunnen en zullen wij vechten." De toestand in de Oostenrijkse Alpen blijft ernsfig. Tienduizenden Tirolers zijn in afgelegen dalen van de buitenwereld afgesneden. Hetzelfde geldt voor de provincie Salz burg waar het gevaar van overstromingen dreigt. Men vreest dat sneeuwwater van de bei-ghellingen eveneens grote schade zal aanrichten. In sommige delen van Oostenrijk is de temperatuur weer gestegen zodat het ge vaar groter geworden is. Duizenden wilde dieren zijn het slacht offer geworden van de buitengewoon zware sneeuwval. Wilde hoefdieren kunnen door de sneeuw niet hun weidegronden bereiken en komen van honger om. Ook in Italië bestaat het gevaar van nieuwe lawines. In het dal van Badia is een sneeuwmassa omlaag gekomen, doch er zijn geen berichten over schade of slachtoffers. Militairen pogen met voedsel en inedicamenten afgesneden plaatsen te bereiken. Volgens officieuse schattingen is het aantal slachtoffers in Italië gestegen tot 34. Volgens de eei'ste schatting bedraagt in Zwitserland de schade die in de afgelopen week door de lawines is aangericht, meer dan vijf millioen Zwitserse frank, waarvan drie millioen enkel voor het kanton Grau- bünden. Er zullen maanden nodig zijn om een nauwkeurige balans van de schade te ramen. Negentig arbeiders, die zes dagen door lawines van de buitenwereld afgesloten zijn geweest, zijn er in geslaagd uit een kamp op de Gross Glockner, in de Oosten rijkse Alpen, te komen Enigen van hen werden onverwijld naar een ziekenhuis overgebracht. Op de top van de berg, tegen wiens hel ling het door vorige lawines zwaar geteis terde dorpje Heiligenblut ligt, worden twee nieuwe sneeuwmassaas waargenomen. La winewachters houden zich gereed om sirenes in het werk te stellen en klokken luiders staan bij de kerkklokken gereed om de inwoners direct te kunnen, waarschuwen, indien de sneeuwmassaas zich in beweging zouden zetten. De overeenstemming houdt in, dat de helft van de leden van de raden der directeuren in de mijn-, ijzer- en staalindustrieën moet bestaan uit vertegenwoox-digers van de arbeiders, die benoemd kunnen worden door de vakbonden. Volgens de overeenkomst zullen de ra den van toezicht der bedrijven worden samengesteld uit vijf vertegenwoordigers van arbeiders en vakbonden, vijf der on dernemers en een elfde als vertegenwoor diger der overheid. Deze laatste zal echter door de tien overige leden van de raad worden gekozen. Voorts zal voor ieder der takken van bedrijf een senaat worden ingesteld die door de sociale partners op gelijke basis zal worden gekozen en die als opperste beroepsinstantie zal gelden. De liberale fractie van de Bondsdag heeft uitdrukkelijk verklaard, dat de be slissing over de medezeggenschap tot de bevoegdheid van de wetgevende lichamen behoort, en dat zij aan de volgens haar „onder dreiging met geweld van buiten parlementaire groepen" gevoerde onder handelingen geen bindende kracht voor regering en partijen kan hechten. De libe- rale partij heeft zich daarom haar vrijheid van beslissing voox-behouden wanneer het wetsontwerp voor de Bondsdag zal worden gebracht. De thans getroffen regeling geldt uitslui tend het gebied van de kolenmijnen en staalbedrijven, terwijl voor de overige in dustrieën een algemene regeling zal moe ten wox-den gevonden, die naar door de ondernemers uitgesproken overtuiging niet zo ver zal mogen gaan. In beide grond- industrieën was een zekere medezeggen schap der arbeiders reeds onder geallieerd toezicht ingevoerd. Na 27 Januari zullen de maatx-egelen tot beperking van de electriciteitsver- bruik tijdens de piekuren niet meer van kracht zijn. Het ministerie van Economi sche Zaken deelt mede, dat deze maat regelen in het algemeen tot het beoogde doel hebben geleid. Inmiddels vormt de kolenschaarste in toenemende mate een ernsfig gevaar voor de electriciteitsvoor- ziening. Het zal noodzakelijk zijn het ver bruik van electriciteit; zowel voor licht- als voor kracht- en warmtedoeleinden tot het strikt noodzakelijke te beperken. Ten einde tot. een zo groot mogelijke bezuini ging op het kolenverbruik der electrische centrales te geraken, zullen met ingang van 28 Januari de volgende bepalingen van kracht worden: étalageverlichting zal voorlopig uitsluitend zijn toegestaan tus sen zonsondergang en 20.30 uur. Het ver bod van lichtreclames en buitenverlich ting zal voorlopig gehandhaafd worden. De minister van Economische Zaken heeft opnieuw een ernstig beroep gedaaxr op de huishoudelijke verbruikers en het bedrijfsleven zich tot het uiterste in te spannen om het electriciteitsverbruik te beperken. Het is noodzakelijk op het huis houdelijk verbruik van electriciteit een besparing van ten minste 20 percent te bereiken. Slechts indien blijkt, dat de getroffen maatregelen en het beroep tot energiebeperking op het huishoudelijk en industrieel verbruik gunstige resultaten hebben afgeworpen, zal het mogelijk zijn van verder strekkende maatregelen af te zien. Daar als gevolg van de kolenschaarste ook de productie der gasfabrieken ver minderd is, zullen de gasverbruikers het verbruik eveneens met 20 percent moeten beperken. In de duinen heeft de overvloedige regenval der afgelopen weken waterpoelen en zelfs kleine meertjes doen ontstaan. Bij Eg mondwaar deze foto gemaakt werd graaft men sleuven naar lager gelegen terrein om het water te doen afvloeien. DE KABINETSCRISIS (Van onze parlementaire redacteur) Vanmorgen zouden, zo, vernamen wij, nog ds. Zandt (St. Geref.) en de heer Weiter (Kath. Nat.) door de Koningin in gehoor worden ontvangen, ten einde hun advies in verband met de kabinetscrisis uit te brengen. Men houdt rekening met de mogelijkheid dat daarna een of twee fractieleiders, die gisteren reeds advies hadden uitgebracht, opnieuw om nader advies zal worden gevraagd en dat ver volgens de beslissing zal vallen omtrent een aanwijzing van een kabinetsformateur. President Truman heeft 37.800.000 dol lars van de Marshall-gelden beschikbaar gesteld voor het verlenen van hulp aan het door droogte geteisterde Joegoslavië. Dit bedrag is het restant van een som van 50 millioen dollars, die met goedkeu ring van het Congres was uitgetrokken om hongersnood in Joegoslavië te voorkomen. Prins Berahard is Donderdagmiddag per vliegtuig naar Luxemburg vertrokken, waar hij tot Zaterdag de gast zal zijn van de groothertogelijke familie. Prins Bernhard zal in Luxemburg aan een jachtpartij deel nemen. Te Wateringen reed een 21-jarige mo torrijder tegen een onverlichte bakfiets. Hij viel en werd zo ernstig gewond, dat hij enkele uren later is overleden. Ons land bevindt zich aan de rand van een vorstgebied dat zich uitstrekt over Centraal- en Oost-Europa. De koude luchtwaarin plaatselijk strenge vorst voor komt, stroomt via Noord-West Duits land en Denemarken naar het Noorde lijk gedeelte van de Noordzee. De vorstgrens ligt over het uiterste j Noord-Oosten van het land maar be weegt zich nu niet verder meer. Daarentegen nadert uit het Westen een 'front, waarachter zachtere lucht in de richting van België en Frankrijk wordt getransporteerd. G0N3EWGLKT •Gü'CHT BEW. 3 HALF -SC W. 3'ZWAAR BEW GEHEEL BEW MIST SNEEUW REGEN MOTREGEN A HAGEL V BUIEN TC ONWEER 7,?TEMP£RATUUR I 1005 IS08AAS BELANGRIJK NEERSLAG- GEBIED CENTRA: H HOGE DRUK L LAGE DRUK SCHEIDINGSUJN-FBPNT-TL'SSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN DIT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN- IEDERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WIND SNELHEID VAN VIJF METER PER SECONDE IETS HOGERE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond, opgemaakt te 10 uur: Overwegend zwaar bewolkt met enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid-West. Iets hogere tempe raturen. 27 Januari Zon op 8.29 uur, onder 17.17 uur. Maan op 22.35 uur, onder 10.06 uur. Hoog en laag water te IJmuiden Vrijdag 26 Januari Hoog water: 5.50 en 18.01 uur. Laag water: 1.34 en 13.49 uur. Zaterdag 27 Januari Hoog water: 6.25 en 18.47 uur. Laag water: 2.05 en 14.23 uur.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1