goede vrije tijdsbestedin PARiise silhouetten Aankondiging van 't voorjaar „Wij moeten de jongeren critischer maken" De hoedjes: een sensatie Fruit of rauwe groente? Nieuwe modellen Wel belangstelling maar te beperkt ZO langzamerhand weet een ieder wel"hoe goed fruit is voor de «zondheid - fruit, een bron van vi tamines en voedingszouten, dus van beschermende stoffen voor het li- rhaam' De vruchten zijn echter lang niet altijd goedkoop en wanneer men zuinig nloet zijn, is het dikwijls moeilijk voor de post „fruit'; een „laats op de gezinsbegroting in te ruimen. De vraag is nu, of men zijn gezin tekort doet, wanneer men niet geregeld fruit op tafel zet. Dat behoeft met het geval te zijn. Wü hebben nl. een goedkoper le vensmiddel, dat fruit evenaart wat waardevolle bestanddelen betreft. Dit is de groente. Ook groente bevat veel vitamines en voedingszouten, mits zij goed wordt toebereid, zo. dat de waarde volle stoffen niet worden wegge snoeid of (Lt inwerking van warm te en licht vernietigd worden. Dat wil zeggen, dat groente zo kort mo gelijk gekookt moet worden met zo weinig mogelijk water, nadat ze kort vóór het koken gewassen en gesne- ^Rauw opgediende groente heeft nog de meeste voedingswaarde be houden. Daarbij is het zeer voorde lis om de groente rauw te eten, daar men dan slechts 100 a 125 g nodig heeft, dus aanzienlijk minder dan de hoeveelheid, die men voor koken gebruikt. Men kan rauwe groente geven in de vorm van stamppot met rauwe groente, in de vorm van een slaatje of als broodbelegging. En heeft niet menig kind, als moeder in de keu ken worteltjes of knolraap of ook wel kool stond schoon te maken, om een stukje gebedeld? Geef dit de kinderen gerust om rauw op te knabbelen, het is goed voor hen, ook voor hun gebit. Inplaats van een appel of ander fruit kunt U ze ook een wortel mee naar school geven. Sla van Brusselslof en biet. 250 g Brusselslof, 1 grote of 2 kl. gekookte bieten, slaolie en azijn of een slasaus, iets suiker, zout (peper). Het lof schoonmaken (de bittere pit verwijderen), wassen en zo kort mogelijk vóór de maaltijd zeer fijn snijden. De bieten stropen en in klei ne blokjes of reepjes snijden. De bieten en het lof aanmaken met slaolie en azijn of slasaus en zo no dig zout, suiker (en peper) Stamppot van selderij. 200 g selderijknol, 250 g wortelen, een stukje ui, slasaus of azijn en sla olie, (peper), zout, gehakte bladsel derij. De selderij knol en de wortelen schoonmaken, wassen en grof ras pen. Het stukje ui schoonmaken, wassen, zeer fijn snipperen en met slaolie en azijn of slasaus (zo nodig peper en zout) en de groente ver mengen (vooral de selderij slechts kort onvermengd laten staan, daar ze anders spoedig bruin wordt). Over het slaatje wat gehakte selde- ryblad strooien. Stamppot van rauwe zuurkool. 2 kg aardappelen, pl.m. 400 g zuur kool, wat melk, boter of margarine of vet, zout. De aardappelen schillen, wassen, jn stukken snijden en in weinig wa ter met zout gaar koken in een goed gesloten pan. De groente fijnsnijden (zuurkool eigen inmaak behoeft niet gewassen te worden; wil men de groente wassen, dan moet dit snel en slechts éénmaal gebeuren). De aardappelen als ze gaar zijn fijnstampen en tot een smeuige pu- •ee venverken met melk, boter of margarine of et en zout. Tenslotte oe groente door deze purée mengen en nog even mee verwarmen, maar Wot gaar laten worden, uitgebakken spek of rolpens of ooKworst smaken bij deze stamppot Wanneer men er spek bij men echter wel voor 'n toe te zorgen, daar er voldoende eiwit in de maaltijd voorkomt. Oeiii.klinkt het eensgezind uit een paar honderd kindermonden, een uitroep, die aanzwelt tot de span ning is geweken en de onzekerheid heeft plaats gemaakt voor het zeker weten. De zaal van een der Utrechtse bioscopen is donker. Op het witte doek vertoont een ster uit de begintijd van de film zijn kunsten in het jongleren. Het is duidelijk, dat er, zo niet direct, dan toch aan het slot van deze jongleerpartij iets mis zal gaan. Opgezweept door emotie en niet te verbergen plezier, joelt de jeugd als uit één mond. Het is één van de wekelijkse jeugdvoorstellingen voor kinde ren van zeven tot veertien jaar, uit gaande van de Stichting Utr. Jeugd film. En de meisjes en jongens reage ren spontaan. Zij komen trouw en in drommen naar de bioscoop, die zo'n Zaterdagmiddag helemaal van hen is en zodra de lichten doven, zijn zij in een andere wereld, een wereld, waar in zij ook volwassen zijn. Bioscoop exploitanten, figuren uit onderwijs- en jeugdzorgkringen hebben begre pen van hoeveel belang het is om deze kinderen, die niet wisten hoe hun vrije tijd te besteden een van de problemen van onze tijd kennis te laten maken met goede films. Een moeilijkheid is natuurlijk, het veel te beperkte programma-mate riaal. Omdat in geen enkel land, be halve Engeland, films speciaal voor en met medewerking van de jeugd werden gemaakt, moesten de organi satoren teruggrijpen op de J. Arthur Rankfilms. Deze zijn volkomen aan gepast aan de behoeften van de kin deren. Er is actie, dapperheid, eerlijk heid en gerechtigheid. En de jeugdi ge toeschouwers zijn zeer critisch. Zij ontmaskeren opgelegde, valse intri ges en zij redeneren streng logisch. Men is in ons land nog niet zo ver gekomen, dat men zich een oordeel heeft kunnen vormen over de reac ties en de voorkeur van de kinderen. Zoals wij onlangs meldden, is de Utr. hoogleraar, prof. dr Sj. Groenman, evenwel begonnen met een enquête op dit gebied, in Utrecht. In Enge land, waar Arthur Rank in de oor logsjaren de bekende filmclubs stichtte en waar het contact tussen de leden van deze clubs en de orga nisatoren van de Children's Enter tainment Films Committees hecht is, reageert de jeugd zonder daartoe uit genodigd te zijn. Enkele voorbeelden zullen U daarvan een indruk geven. „Ballade" is de naam van dit pillen doosje van rood paardenhaar met rondom een rand-van geruite gros- grain. Het trosje kersen opzij vormt een fleurige garnering. Een creatie van Maud en Nano. Een negenjarige jongen uit Balham in Engeland schreef: „Zoudt U niet meer detective-films en natuurfilms kunnen vertonen? Ik ben dol op na tuurstudies. Maar ik houd ook van de tekenfilms, die wij steeds krijgen. En kunt U meer wetenschappelijke films laten draaien? Een meisje van der tien maakt de opmerking: „Het doet goed zo nu en dan eens echt te kun nen lachen". Natuurlijk zijn de me ningen van de jeugdige toeschouwers wel eens tegengesteld. De één kan opmerken, dat het toch zo gelukkig is, dat een hertogin aan de greep van de boeven ontsnapte, terwijl een ander opmerkt, dat de ontsnapping te gemakkelijk en te vlug in haar werk ging. Kinderen hebben een voorliefde voor het ongewone. Een jongen zei eens naar aanleiding van een Arthur Rankfilm: Waarom is de hoofdpersoon het hof gaan maken aan het lieve meisje? Dat verwachtte iedereen. Het zou veel mooier zijn geweest, indien hij had willen trou wen met een akelige oude vrijster. Zo moet het in ons land ook wor den. Naar aanleiding van dergelijke reacties kan men de jeugdfilm kie zen. Het is gebleken, dat in Enge land, Frankrijk ook een afnemer van de Arthur Rankfilms en in Nederland dezelfde ervaringen zijn opgedaan. De kinderen worden zo geboeid, dat zij er niet aan denken een voorstelling te verzuimen. De film heeft hen meer te zeggen, dan de straat en de bioscoop van de vol wassenen. De heer C. Barnstein, lid van de Utr. Stichting Jeugdfilm en bioscoop-directeur, vertelde, hoe eens twee echte branie-achtige schoffies voor de eerste maal een jeugdvoor stelling bezochten. Zij voelden zich kennelijk te volwassen voor zo'n kin derspul en zij gingen in een blasé houding op de hun toegewezen plaat sen zitten. Zij immers hadden echte detective- en Wild Westfilms gezien. Maar al spoedig raakten zij geboeid. Zij vergaten de omgeving en leefden geheel mee met de avonturen op het doek. Nu behoren zij tot de trouwste bezoekers van de jeugdvoorstellin gen. Hoewel achthonderd duizend kinderen uit Utrecht en de directe omgeving de voorstellingen bezoe ken, is de heer Barnstein nog niet tevreden. „Er is nog niet genoeg be langstelling en medewerking van de ouders. Welk een klein percentage is duizend van de twintigduizend kin deren, die de Domstad telt. Wij zou den graag iedere week twee midda gen i.p.v. één voor de jeugdvoorstel lingen beschikbaar stellen. Wij heb ben het in Utrecht goed getroffen, dat de jeugdvoorstellingen vrijge steld zijn van vermakelijkheidsbelas ting. Zonder deze vermindering zou den de toegangsprijzen te hoog wor den". Invoerrechten te hoog De heer Barnstein besloot, en hier mede was hij het woordelijk eens met de importeur van de Arthur Rank- jeugdfilms, de heer Timmer, direc teur van de N.V. Kinotechniek, met de woorden: „Wij hebben een grote wens, n.l. dat er in overheidskringen en in de verschillende gemeenten meer belangstelling zal komen voor de jeugdfilms en dat de Staat iets zal doen, opdat de invoerrechten van de jeugdfilms verlaagd worden." De heer Timmer zeide zelfs: „Ik heb er over gedacht de import van de Arthur Rankfilms te staken, om dat wij er de kosten nauwelijks meer uithalen. De gewone films brengen in de roulatie meestal wel voldoende op om de invoerkosten ruimschoots te dekken. De roulatie van de jeugd films is evenwel beperkt. Utrecht is de meest geregelde afnemer. Ook de gemeentebesturen van Den Haag en Haarlem bieden steun aan jeugd filmvoorstellingen tijdens de vacan- ties. Deze steun strekt zich, als in Utrecht, uit, tot het verlenen van ontheffing van de vermakelijkheids belasting. In de gemeente Arnhem beperken de filmvoorstellingen voor de jongeren tot veertien jaar zich tot onderwijsfilms." Ook de heer Timmer was van me ning, dat de belangstelling voor jeugdfilms, hoewel toenemende, toch niet genoeg verspreid is. Van hoe groot belang de voorstellingen voor kinderen wel zijn, is in Engeland wel gebleken, waar de filmclubs di verse leden voor andere jeugdorga nisaties hebben geleverd. In steeds meer landen gaat men de waarde van de jeugdfilms beseffen. Frankrijk is, ook door de hoge invoerrechten, be gonnen zelf films speciaal voor de jeugd te produceren. Canada en Zd- Afrika, en sinds kort ook Turkije en Egypte, zijn afnemers van de Arthur Rank Jeugdfilms. Engeland is de laatste tijd ook bezig films te ver vaardigen, die in Zd-Afrika spelen, zoals de „Schat in het Rotsgebergte." Nederland is het enige land, waar de gehele collectie Children's Entertain ment Films wordt gedraaid." Binnen kort zullen de prémières gaan van drie films: „Looking, for trouble" waarvan het onderwerp is een rebels kostschoolmeisje, dat zich in de in ternaatomgeving moet aanpassen en daar tenslotte, geholpen door de an dere leerlingen, in slaagt „The Trek to Mashomba", spelend in Afri ka nabij de goudmijnen en „The dra gon of Pendragon Castle," over een draak, een kasteel-pension en een verborgen schat. Deze films worden aangevuld met de z.g. pen-pictures (natuuropnamen). Het is n.l. zaak om de kinderen niet al te lang aan een stuk bezig te houden met het zelfde. De hoofdfilms duren ongeveer een uur. In Utrecht wordt de aan dacht van de kinderen in de pauze gevangen door samenzang. Laat ik, om U nog eens van het be lang van de jeugdfilms te doordrin gen mogen besluiten met een aanha ling van een redevoering, die de Utr. wethouder van onderwijs, de heer H. v. d. Vlist op het congres van het Instituut Film en Jeugd een instituut, dat ter stimulatie van de vertoning van jeugdfilms van over heidswege is opgericht heeft ge houden: „De film biedt zich aan de jeugd aan, doch zij heeft maar wei nig goeds. De behoefte om naar de bioscoop te gaan is een massa-be hoefte en dit is iets, waarvoor wij onze ogen niet mogen sluiten. De jeugd, die beneden een bepaalde leeftijd buiten de bioscoop gehouden wordt, zou hierin een des te begeer lijker goed zien. Wij moeten de jeugd niet de toegang tot de bioscoop ver bieden, maar haar critischer maken. Wil men invloed uitoefenen op de filmproductie, dan zal men dat alleen kunnen bereiken door een omwente ling in de smaak." Het is zaak, dat hier ouders, op voeders. en de overheid daadwerke lijk steun aan gaan verlenen. Utrecht staat nu nog bovenaan, dat men zijn voorbeeld volge. DAPHNE. Deze hoacl van Maud en Nano ver toont een onmiskenbaar nieuwe lijn, die we ook bij andere ontwerpers tegen komen. Het materiaal is natu- relkleurig grof stro, het lint is van zwart grosgrain. De bol en de rand zijn uit één stuk vervaardigd. Toen ik de laatste keer in Hol land was zei een kennis tegen mij: Als de werkster bij ons komt, dan staat mijn vrouw die dag altijd om zes uur 's morgens op. Zij maakt dan eerst het hele huis schoon, en tegen de tijd dat alles glimt als een gloednieuwe spiegel maakt de werkster haar entrée. Onmiddellijk gaat mijn vrouw dan koffie zetten, om zich vervolgens gezellig met haar gedienstige in de huiskamer te installeren. En als ik dan even de kamer binnen durf te komen, is er voor mij nog juist een triestig, slap kopje koffie over van het derde afgietsel. Tegen twaalf uur keert de werkster weer huiswaarts, met een groot pak kle ren onder de arm, waaronder soms de beste stukken uit mijn kleren- least, die ik nog nauwelijks gedra gen heb. Goed, het zij toegegeven dat mijn beste vriend niet altijd van over drijving geheel vry te pleiten valt, maar helemaal zonder een grein waarheid is toch zij'n voorstel ling van zaken evenmin. Je hebt namelijk zulke werkgeefsters, die zich uitputten in vriendelijke hulp vaardigheid iegens haar huishoude lijk personeel, en ik zelf heb me op dat punt ook niets te verwijten. Als mijn madame Cécile 's mor gens binnen komt om mijn flatje een ordelijk aanzien te geven, sta ik óók de koffie te zetten. En na dit zwarte vocht gedronken te heb ben, pi-esenteer ik haar een nóg donkerder sigaret, en dan vraag ik met een nuance van bezorgdheid in de stem of ze intussen niet te moe is geworden, en of ze eventueel be reid is enige lichte werkzaamheden te verrichten. Maar eerst moet er nog gesproken worden over de griep, het dure leven, en wat zij gisteren gegeten heeft. Dit zijn machtig interessante onderwerpen, waarover gauw een uur is volge praat. Maar dames met mijn inborst komen daar nu eenmaal toch niet onderuit. Enfin, eindelijk pakt zij dan toch een paar „schaatsen" uit de poetsmand. Dat zijn stevig om zoomde lappen die juist onder de voet passen. Men kan ze hier in verschillende maten krijgen, waar mee in ieder Parijs appartement de parketvloeren bewerkt worden. Madame Cécile zet de radio aan (onder zwijgend protest van myn echtvriend, aie dan niet meer wer ken kan) en op de tonen van een lustige wals glijdt zij dan het ap partement door met een bewonde- ringswaardige energie en voettech niek. Ook bindt zij wel eens een platte borstel onder haar kleine voet, en met driftige schuifbewe- gingen voert zij dan een soort wil de krijgsdans uit. Het spreekt van zelf dat een deinende wals nu geen dienst meer kan doen en daarom wordt eerst nagegaan of er niet iets van Be- of Rebop op de radio is. Myn echtgenoot, die zijn werk zaamheden gewoonlijk thuis ver richt, is nu bleek van ontzetting in een hoek neergezegen en hij werpt woedende blikken op de kittige madame Cécile. Hij durft echter niet bij monde te proteste ren, want ik heb hem aan het ver stand gebracht dat het vandaag den dag héél moeilijk is een werk vrouw te vinden. Bovendien, de vloer moet glimmen, en een man heeft geen verstand van een huis houding. Hoewel Cécile vlak by my in de baurt woont, heeft zij in haar ka- Een Chinese pagode heeft Gilbert Or- cel geïnspireerd tot dit wonderlijke dopje. Het materiaal is oranjeachtig picot stro. De met diamanten bezette clips stellen miniatuur draken voor. Dat is toch wel typisch de invloed van het Oosten.' Het voorjaarshoedje is elk jaar opnieuw een sensatie. Midden in het barre seizoen, als wij alleen nog maar denken aan vilt en wol en velours, komt het ons plotseling overvallen met zijn ijle, luchtige charme. Het is veel meer dan alleen maar een compositie van stro en lint en veren, het is een belofte, een blijde voorbode. Dat eerste sim pele voorjaarshoedje roept een wereld vol overbekende, bijna vergeten vreugden in ons op. We weten opeens weer, dat er sneeuwklokjes zullen komen en zoele zonnedagen, een markt vol kleurige bloemen en tinkelende wijsjes van het carillon. We leven even op en in gedachten schakelen we al over. Van het ene seizoen op het andere. Van jassen op mantelpakjes, van vesten op blouses. En van de zware winterhoed op een vlug, licht dopje van het teerste, fijn ste stro. Wel wat voorbarig misschien. Maar zo zijn wij vrouwen nu eenmaal. Wie zal het ons kwalijk nemen? Mogen wij dan wel eens in de toekomst leven, vergeleken bij de Parijse modistes zijn wij nuchtere mensen van-de-dag. Want zij ploeteren al aan haar voorjaarscollecties in de tijd, dat ons uitsluitend het braden van de gans en het beslag van de oliebollen occuperen. En half Januari hebben ze al haar salons geopend voor de eerste shows ten overstaan van een geïnteresseerd publiek. Hoe de nieuwe hoedenmode zal zijn? Het is nog te vroeg om nu al in finesses te treden, maar het staat wel vast, dat de hoed jes klein zullen zijn en zeer mo dieus. Ze staan recht, meestal vrij vóór op het hoofd en als U beslist wilt dat ze op het één of ander tijdperk geïnspireerd zijn, wel, dan zou het dit jaar wel moeten zijn op de tijd rond de eeuwwisseling. In ieder geval doen de smalgerande matelots met hun hoge bol, de overdadi ge garneringen van bloemen en de mysterieuze voiles sterk aan die periode denken. Ook Oos terse invloeden zijn hier en daar onmiskenbaar aan te wijzen. Geliefde materialen zijn dit jaar stro en grosgrain, veren, bloe men en voiles in grote verschei denheid. Voiles bezaaid met strass, met mouches, met bloe metjes en geapprêteerde voiles, die, een vizier gelijk, de blik van de ogen verhullen Hiernaast vindt U enkele af beeldingen van de nieuwste mo dellen. Ze zijn alle vier afkom stig uit beroemde Parijse ate liers. En als deze flatteuze dop jes nu maar meehelpen het ein de van Uw winterslaap te ver haasten, wel, dan hebben zij hun bestaan alleszins gerecht vaardigd. Want daar zijn ze per slot toch voor! ARLETTE. mer geen electrisch licht, noch gas, noch waterleiding. Het water moet zij met haar medebewo ners op de binnenplaats van de woonkazerne halen. Een gootsteen is er ook niet, en het arme mens is verplicht het gebruikte water van drie hoog weer naar beneden te dragen. En dit in het centrum van Parijs! Toch is Cécile zeer coquet en ze besprenkelt zich met zwoele eau- de-cologne. Ik heb juist een liter cadeau ge kregen zei ze, toen ik opmerkte dat ze zo verrukkelijk geurde. Ik meende hier eigenlijk niet veel van, maar hoe gaat het, de eau-de- cologne geur was zó opdringerig, dat ik eenvoudig iets zeggen moest. En dan maar beter wat vriendelijks gemompeld. Mijn echtgenoot die deze parfum evenmin ontgaat, zegt alwéér niets, doch hult zich in een nico- tine-rookgordijn met behulp van een pijp die hij anders nooit aan- I*8.3.1ctz Madame Cécile is ongeveer 46 jaar oud en ève net 30. Enige da gen geleden sprak Cécile over de oorlog van 1914. „Dat zult u zich óók nog wel goed herinneren" zei ze. Ik merkte op, dat ik toen nau welijks in de wieg lag. Ze sperde haar ogen wijd open, „Wat?' riep ze intens verbaasd uit, „ik dacht dat u net zo oud was als ik". Een prettig compliment op de vroege morgen, dacht ève en ging ter stond troost zoeken bij haar legale echtgenoot. „Luister toch niet naar al die onzinnige praat," was zijn mannelijke repliek. Cécile vervaardigt ook kanten kleedjes met een haakpen. Het zijn bijzonder lelijke dingen, maar als zy my één van haar producten toont, ben ik wel verplicht enig enthousiasme te veinzen. Terwijl ik zit te schrijven ontdek ik ineens zo'n pronkstuk onder een bloempot. Het is niet fraai, maar de goede madame Cécile heeft mij willen verrassen. Als zij morgen ochtend binnen komt zal ik roet „Quelle surprise!"' en haar onst mig bedanken. Ondanks eau-de- cologne en rebop ben ik toch heel blij dat ze weer een baantje zal komen schaatsen. spen stui- PARIS, Januari 1951. ève. Het fijne panamastro verschijnt weer ten tonele in dit hoedje, dat met zijn hoge bol en brede rand een stijl op zich vormt. Marineblauw gros grain zorgt voor de contrasterende noot. Ontwerp Maud en Nano.- KANEELKOEKEN 200 g. bloem, 150 g. boter of mar garine, 125 g. basterdsuiker, 1 ei, zout, 3 theelepels kaneel, 1 thee lepel kruidnagelpoeder. De bloem in een kom doen met zout, de suiker en de boter of de margarine, het losgeklopte ei en de specerijen. De boter door de bloem snijden en het deeg kneden tot een soepele bal is verkregen. Het deeg uitrollen en zo mogelijk uitsteken in kaartspelemblemen. (Deze vormpjes zijn verkrijgbaar). Ze op een inge vette bakplaat leggen en in een matig warme oven 15 minuten bakken. EIERSLAATJE 8 Eeieren, 1 klein uitje, peterselie, peper, zout, mayonnaise. De eieren hard koken. Ze afpel len en in kleine stukjes snijden. Vermengen met de zeer fijngesnip perde ui, de fijngehakte peterselie, peper, zout en mayonnaise. Vooral niet teveel roeren daar anders de dooier te zeer stuk gaat. De massa overdoen op kleine glazen schoteltjes, op een ovale scho tel of in een grote glazen schaal. De eerste manier is in dezen natuurlijk te verkiezen. Geeft men echter de salade aan een soupertje, dan ver kiest men doorgaans de andere ma nier van opdienen. Jarenlang heeft het kind Lilibelh amper geweten dat ze tanden had. Maar nu wordt dat anders, want er zit er één los. En als ze er met haar wijsvinger tegen drukt, wiebelt hij gezellig heen en weer. Als een blad in dc wind. Laatst kwam het kind Lllibeth op gewonden uit school. Zeg Mam, nou moet je eens horen wat er vanmor gen in de klas gebeurd is. Er ivas 'n jongetje en dat had een tand die los zat en toen heeft juffie hem er met een touwtje uitgetrokken. Kijk zo" En ze gaf een interessante demon stratie met wijd opengesperde mond. Het deed helemaal geen pijn, hoor! En morgen gaat de mijne er ook uit. Juffie heeft het zelf beloofd". Met sensatieogen keek ze mij aan. En daarom deed ifa maar net of ik het geloofde. Om haar een plezier te doen. „Wat fijn zal dat zijn", zei ik en thousiast. „En wat doe je dan met die tand?" „Nou," sprak het kind Lilibeth ge decideerd, die tand gaat in een lu cifersdoosje en dan neem ik hem mee naar huis. Voor Jan Willem. Want die is onderhand al een half jaar en die heeft nog een hele kale mond. Hè, Jan Willem? En zorgzaam liet ze haar blik glijden over het blanke gezichtje van de piaspop, die warmpjes in de holte van haar arm lag gebed.... VROUWENPAGINA van Zaterdag 3 Febr. 1951 65ste Jaargang no. 176

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7