it de gemeente Velsen De Stille Wens en Driehuis beraamt feestplannen „Luchtbescherming" verhuist naar Santpoort ,Sjors" in Thalia Agenda voor Velsen In memoriam dokter Rutten MARKTBERICHTEN Velsen-Noord Verlies en winst voor V.G.Z.-tafeltennissers Beverwijk f Voor de kinderen SCHEEPVAART FEUILLETON DONDERDAG 8 FEBRUARI 1951 4 Het werd te krap in het Raadhuis Van Maandag af zal naar wij vernemen de „Dienst Bescherming Burgerbevolking", ressorterende onder de gemeenten Velsen en Beverwijk, gehuisvest zijn in de Willem de Zwijgerlaan 18 in Santpoort (tel. 8065). Tot nu toe was deze dienst ondergebracht in het Raadhuis, waar hij echter door steeds nijpender wordend ruimtegebrek moest wijken. Organisatorisch heeft deze verplaatsing geen betekenis en de opzet blijft zuiver administratief. Er zal wellicht verandering in komen nadat er uit Den Haag nieuwe landelijke richtlijnen voor deze diensten worden bekend gemaakt. Ten tweeden male heeft een der helden van de jeugd „Thalia" bijkans doen be zwijken: na Dik Trom bezocht ook een zekere Sjors van de Rebellenclub IJmui- den en Woensdagmiddag hebben de paar ouders, die hun kroost chaperonneerden, meermalen glimlachend de vingers in de oren gestopt, want dit lawaai uit de zaal was vaak erger dan een uit bolle borst gil lende stoomfluit. De oubolligheid van Trom junior maakte plaats voor de romantiek, waarmee het moderne plaatjesverhaal uit de kranten tegenwoordig wordt omgeven en van een Dik Trom-Hollands dorpspleintje werden de toeschouwertjes verplaatst naar een sultanesk paleis in Bagdad. Sjors verzeilde er met zijn zwarte vriendje Jimmy en het tweetal raakte natuurlijk in allerlei won derlijke avonturen verstrikt, die de spelers meer dan eens de kans gaven, de woelige schare aan gene zijde van het voetlicht in hun doen en laten te betrekken. Om eerlijk te zijn: dit was beter verzorgd toneel dan van Chris Hof lands groepje, maar diens strekking is wat meer aanvaardbaar, al zal het jonge publiek misschien eerder stem men voor de sultan, de paardendief en de grootvizier dan voor de veldwachter en de heks van de Achterweg. Er is een kleurig verhaal zonder veel pretenties, maar met een hoop daverende gebeurtenissen en zelfs een echte gooche laar op Thalia's planken gezet en er is braaf gelachen. En dat was nu ook weer de hoofdzaak. J. F. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN BEVERWIJK EN IJMUIDEN De wedstrijd om het damkampioenschap van Beverwijk en IJmuiden wordt dit jaar door Damclub Beverwijk georganiseerd. In totaal nemen 39 spelers van de clubs „Beverwijk", „IJmuiden" en „Sportief" aan de strijd deel. 14 Februari begint in Beverwijk de eer ste ronde. Het programma is als volgt: Hoofdklasse, groep A: 14 Febr.: P. Smit- T. Postma 21 Febr.: J. Slager-L C. Vooys; P. Smit-P. C. Bais. Groep B: 20 Febr.: K. de Jong-J. van Straten; H. Diederiks-K. de Jong. Eerste klasse, groep A: 13 Febr.: J. Vis- ser-H. van Nieuwenhuizen; 14 Febr.: C. Snel-J. Haver. Groep B: 14 Febr.: J. Post- A. Peekei; F. Conradi-H. Lichtendahl. Groep C: A. van der Steen-J. Broek; 13 Febr.: J. Oussoren-Chr. Bakker. In de derde klasse spelen twee groepen van zeven spelers. In groep A komen uit: Van der Waal, Roos Sr., Ras, Schaap, Van der Bos, De Ruyter en Van Zutphen. In groep B: Van der As, Roos jr., Van der Meer, Inte, Van Os, Post en Langbroek. Voor elke klasse plaatsen zich de twee eerst-aankomenden in de finale. De kam pioen van Kennemerland-Noord komt in de eindstrijd om het kampioenschap van Kennemerland. JONGE UITVLIEGERS Twee jongens van 18 jaar, die sinds Zondag uit Velsen verdwenen waren, zijn door de maréchaussée aan de Duitse grens opgevangen toen zij deze wilden overglip- pen. Ze zijn weer op de thuisreis. Een an dere jongen van elf jaar, die van Maan dag af de wijk had genomen naar het Noorden, werd in Den Helder de pas afge sneden en geretourneerd. TWEE INSLUIPINGEN Maandagavond heeft een insluiper kans gezien om in een woning aan de Kompas straat binnen te dringen terwijl de bewo ners aan tafel zaten. Een colbertjasje, een portemonnaie en een portefeuille, beide welgevuld, bleken verdwenen en de voor deur was door de bezoeker op een kier ge laten. Dinsdagavond drong iemand in een huis aan de Schoutenstraat binnen, tijdens af wezigheid van de bewoners, waar hij bank biljetten van tien en twintig gulden uit een theemeubel nam. Donderdag 8 Februari. Thalia, 20 uur: Telepaath „Lestikoff'. Vrijdag 9 Februari. Raadhuis, 10.3011.30 uur: Spreekuur wethouder van Financiën. Thalia, 20 uur: „Tarzan's verbanning". „Het is met droefenis, dat wij heden afscheid hebben moeten nemen van een plaatsgenoot, die een grote plaats innam in het hart van velen onzer. Allen waren diep geschokt bij het ver nemen van dit plotseling verscheiden. Aan weinig mensen is het gegeven een zo grote liefde uit te dragen jegens de medemens, als aan deze van ons heen gegane mensenvriend. En wij mogen dankbaar zijn zo dicht bij deze mens te hebben mogen staan in zijn leven en werken. Mijn eerste contact met hem was in de oorlog 194045, waarin ook hij deed wat in zijn vermogen lag, om het leed te ver zachten van de vele diepe wonden, die ons volk door de bezetter werden toegebracht. Zelf vredelievend van natuur, kwam de ware verzetsdrang in hem naar boven door de hemeltergende schanddaden die tegen de mensheid werden bedreven. Vooral in het onvergetelijke medische verzet was hij een der steunpilaren, wat hem echter niet belette met raad en daad de strijd der anderen te helpen voeren. Nimmer werd tevergeefs een beroep ge daan op deze trouwe en moedige vader lander. Met zulke figuren te hebben mogen sa menwerken in die spannende jaren, was al een beloning op zichzelf. Zijn verzetsgeest bleef, ondanks de te leurstellingen die volgden. Overal waar hij meende een aantasting te zien van de menselijke rechten en be grippen, werd hij op de voorste plaatsen in de strijd daartegen gevonden. Zijn geestkracht was onuitputtelijk. Dit getuige ook zijn veelzijdige arbeid in maatschappelijke en sociale instellin gen. In het harnas is hij van ons heengegaan. Velen zullen in hem niet alleen de dok ter, maar meer nog de raads- en vertrou wensman missen. Dit van velen te mogen zijn geweest zet een kroon op zijn werk. Aan het Cum Laude van zijn hoog opge vatte mooie ambt is een stralenkrans toe gevoegd, door zijn oprecht leven en stre ven, als vriend der mensheid. Daar blij ven wij hem dankbaar voor. Dat hij ruste in vrede. Namens vele vrienden C. SPOOR, Velsen. Waardige pretendenten voor kampioenschap „Groot Velsen" Voor het jongeren-tournooi om het „Dam kampioenschap van Groot Velsen" zijn thans de finalisten bekend. Van der Steen en De Boer wisten in hun afdelingen de eerste plaats te veroveren en in groep A en groep B eindigden respectievelijk Binkhorst en Langbroek op de tweede plaats. De eind stand van dit tournooi luidt nu: Goep A: gew. gel. verl. pnt. Van der Steen 7 0 0 14 Binkhorst 6 0 1 12 Ten Napel 4 0 3 8 De Winter 3 1 3 7 Schade 2 1 4 5 Katers 2 0 5 4 Zeilstra 1 0 6 2 Dekker 0 0 7 0 Groep B: De Boer 5 1 1 11 Langbroek 4 2 1 10 Mulder 4 1 2 9 Binkhorst 3 1 3 7 Verkamman 3 1 3 7 Wouda 2 14 5 De Ruyter 2 1 4 5 Van Vuuren 1 0 6 2 In groep A was Leo Binkhorst wel de meest verrassende speler. Met Van der Steen en Langbroek speelde deze jongeman reeds bij de DCIJ-junioren en hij kon dus onder de min of meer geoefende damspelers worden gerekend. Een bijzondere prestatie leverde een leerling van de F. L. Ossendorp-school, J. de Boer, de zoon van wethouder De Boer, door het kampioenschap van zijn afdeling te winnen. Dinsdagavond begint de finale in het clublokaal van hötel „Kennemerhof". Prijzen Heilbot 3,40—2,65; gr. tong 2,02—1.96; gr.m. tong 1,70—1,64; kl.m. tong 1,72—1.64; kl. tong I 1,941.76; kl. tong II 1,741,58; tarbot I 2,60—2,20, per kg. Schartong 47—44; gr. schol 3426,50; gr.m. schol 6049; kl.m. schol 7868; kl. schol I 60—57; kl. schol II 32—15; schar 32—19; bot 128; v. haring 11; makreel 3724; gr. schelvis 7558; gr.m. schelvis 7363; kl.m. schelvis 6958; kl. schelvis I 6049,50; kl. schelvis II 4618,50; wijting 3216,50; gr. gul 4335,50; midd. gul 3933; kl. gul 3931; ham 57—55; poontjes 21—15; kl. koolvis zw. 2824, per 50 kg. Gr kabeljauw 26492; gr. koolvis zw. 53—39; gr. koolvis wit 78; gr. leng 98—92, per 125 kg. Aanvoer 160 kisten tong en tarbot, 10 kisten heilbot, 10 kisten tongschar en schartong, 500 kisten schol, 75 kisten schar, 210 kisten bot, 100 kisten haring. 140 kisten makreel, 560 kisten j schelvis, 385 kisten wijting, 495 kisten kabel- jauw en gul, 7 kisten leng, 3 kisten ham, 15 j kisten poon, 410 kisten koolvis, 100 kisten diversen. Totaal 3190 kisten. Besommingen IJM 10 Hattem f 10.000; IJM 29 Petten f 9500; IJM 16 Bergen f 14.680. RO 1 f 3720; KW 130 f 3075; KW 151 f3130; KW 76 f5180; KW 29 f5150; KW 39 f5120. TX 33 f2635; IJM 52 f 1760. Twee trawlers besomden f30.000. KATWIJKER MATROOS OP ZEE GFAVOND De matroos H. Bruin van de logger KW. 73, die bij het slechte weer op de Noord zee een „klap" water had gehad, waardoor zijn been pijnlijk was gewond, is gisteren bij aankomst in IJmuiden van boord ge haald en door de heer A. P. Bakker ver bonden. Hij is na observatie in het Aca demisch ziekenhuis in Leiden naar zijn woning in Katwijk teruggebracht. WINKELIERS BIJEEN Het was maar dunnetjes met de belang stelling voor de vergadering van de Han delsvereniging Groot IJmuiden, die Woens dagavond in het Patronaat tezamen kwam om in intieme kring een paar dringende problemen van dit moment te bespreken. De heer H. Homburg, die bij ontstentenis van voorzitter Marcelis de vergadering drie kwartier over tijd opende, was daar uiteraard niet erg over te spreken. De heer M. v. d. Kroft hield een babbeltje over financiële problemen. Hij concen treerde zijn causerie op het werk van de banken. Mej. L. Hubbeling gaf ter afwis seling van deze zware kost een aantal klassieke pianosoli ten beste, waarmee zij bewees zo langzamerhand tot de opvallen de jonge krachten in Velsen te gaan be horen. De korte rustperiode in de competitie van de Ned. Tafeltennis Bond heeft op de tafel tennisvereniging „V.G.Z." meer na- dan voordelige invloed gehad. De heren van het eerste team legden een bezoek af bij H.B.C. 4 in Heemstede. De Van Gelder-spelers waren in deze ontmoe ting niet erg gelukkig en wisten zelfs niet één partij te winnen. Hierdoor leden zij een 100 nederlaag en bleven de punten in Heemstede. Het tweede V.G.Z.-herenteam kon zich na een nederlaag tegen T.IJ.B.B. in de daarop volgende wedstrijd tegen O.Z. 4 in Haarlem herstellen. Het slaagde er in een beter resultaat te behalen. De ploegen gaven elkander niets toe en er volgde een puntenverdeling met een 55 gelijk spel. De thuiswedstrijd tegen het Haarlemse Togido 4-team werd voor V.G.Z. 2 een 73 overwinning. De dames van het eerste V.G.Z.-team hebben in de uitwedstrijd tegen T.Y.B.B. 3 in Haarlem een felle strijd om de punten geleverd. De twee ploegen waren volkomen aan elkander gelijk, want acht van de tien gespeelde partijen moesten in drie games worden beslist. De uitslag werd 55. V.G.Z. 2 dames speelde uit tegen H.B.C. 2 in Heemstede, tegen wie een 82 neder laag werd geleden en thuis tegen het Haar lemse Togido 2. De laatsle ontmoeting be zorgde de Van Gelder-dames een ruime 91 overwinning. Deze week worden gespeeld: Heren: Togido 2V.G.Z. 1; Togido 5 V.G.Z. 3. Dames: T.Y.B.B. 2—V.G.Z. 2; Hotac 2— V.G.Z. 1. LEZING MET LICHTBEELDEN VOOR VELSENSE LASCLUB De lasclub „Velsen en omstreken" van de Vereniging voor Lastechniek zal Dins dag 13 Februari in het ontspanningslokaal van de N.V. De Plaatwellerij haar vierde lezingavond houden in dit seizoen. De heer W. A. J. Nolen van een bekende transformatorenfabriek zal een lezing met lichtbeelden houden over „Het lassen van roestvrij en geplatteerd staal". Daarna volgt een filmvertoning door de heer Bastiaanse van de Sociale afdeling der Hoogovens over het Amerikaanse leven, zoals dit gezien wordt door de chauf feurs, die de grote opleggers besturen op plaatselijke en lange afstandritten. Nieuwe voorzitter van de Oranjevereniging Woensdagavond had in de koffiekamer van „Wcsterveld" de vierde jaarvergade ring plaats van de Oranje-vereniging „Driehuis". De waarnemend voorzitter, de heer M. v. Dongen, releveerde in zijn ope ningswoord het vele goed werk dat de ex-voorzitter de heer B. Q. Schouten, die wegens gezondheidsredenen zijn functie heeft neergelegd, voor de vereniging ver richtte. Wegens het iets teruglopen van het ledental, waarvan verhuizing een der oor zaken is, meende de heer v. Dongen dat niet iedereen doordrongen blijkt van het feit, dat wij in een vrij land leven en wij volledig achter het vorstenhuis moeten staan. Na het voorlezen van de notulen van de vorige ledenvergadering, door de secre taris de heer J. v. d. Linden, werden deze in orde bevonden en bleek ook zijn jaar verslag de volledige instemming van de aanwezigen te hebben. Het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Groen, liet een nadelig saldo van 15 zien, maar de heer Groen merkte hierbij op dat de ver eniging thans tenminste in het bezit is van een eigen dansvloer. In een nieuwe kascommissie werden de heren B. Verhoog en H. W. van Schaik be noemd; in de vacatures in het bestuur werd voorzien door de benoeming van de heren A. P. C. de Haan en G. van Scherpenzeel. Een nieuwe voorzitter bleek enige moei lijkheden op te leveren, maar tenslotte bleek dokter G. M. Hunfeld bereid deze functie op zich te nemen. Bij de bespreking van de ledenwerfactie 1951 v/erd overeen gekomen dat deze op de oude voet zal wor den voortgezet: dit houdt in dat in Maart een huis aan huis campagne zal worden gehouden. Feestplannen aan de orde Plannen voor uitgebreide festiviteiten op de Koninginne- en Bevrijdingsdag van dit jaar zagen er als volgt uit: 30 April: Aubade op het Kerkplein, kin- dei-optocht door het dorp, kinderspelen voor jongens en meisjes van 6-16 jaar, zeepkistenrace voor jongens van 6-16 jaar, 5e ronde van Driehuis, kindervoorstelling met Panda en de meester-goochelaar. Mid- dagspelen voor volwassenen, hierbij hou den de dames een autopedrace en de heren zullen sprietbalanceren. Oranje-bal met medewerking van het dans- en showorkest „The Constellations", alsmede de bekende equibrilist Piet van Brechts. 5 Mei: Kranslegging monument Zeeweg, kindervoorstelling in Schoonenberg onder leiding van overkoepelend comité, lampion optocht met muziek door het dorp. De avond werd met de gebruikelijke rondvraag gesloten. WIELRIJDSTER DOOR AANHANG WAGEN GEGREPEN Bij het afgaan van de pont op het Noor delijk pontplein werd de wielrijdster mevr. G. uit de De Rijpstraat te IJmuiden aange reden door een achter een personenauto gehaakte aanhangwagen, die ook de pont afreed. De dame kwam te vallen en kreeg een flinke vleeswond aan een der handen. Na eerst per taxi naar het Antonius-Zieken- huis te zijn gebracht voor behandeling is mevr. g. later naar haar woning vervoerd. De verkeerspolitie nam remproeven met de auto. Ze kwamen ook op het plein, waar de hoge toren stond. Oepoetie keek naar boven. „Wacht eens, jongensik weet wat!", zei hij. „Wat zou je er van denken, als we eens naar boven gingen op de toren? Daar heb je 'n prachtig gezicht over de hele stad!" „Mag dat dan wel?" vroeg Bunkie. „Ja zeker.... we vragen het eerst aan de torenwachter, die woont hier naast de toren! Hij kent me." De torenwachter vond het goed. „Als jullie maar voorzichtig zijn!" waarschuwde hij. Toen maakte hij de deur open en ze begonnen te klimmen. Jongens, dat was me 'n klim! Er scheen haast geen eind te komen aan al die treden en de trap draaide maar in 't rond Doch eindelijk stonden ze daar, hoog in de lucht, ojj de omgang. Dat was 'n mooi gezicht! Ze zagen beneden zich de huisjes van Speelgoedstad, veel kleiner dan gewoon. Oepoetie wees al de straten aan. Toen wees hij ook 'n plein en een huis. „Kijk.daar heb je ons huis, zie je?" Ja, ze herkenden het. Vis, glas, hout, veevoeder en apparaten Burgemeester en wethouders van Bever wijk brengen ter kennis, dat op de gemeente secretarie verzoeken ter inzage liggen van C. V. Stevens S. B. Apparatenfabirek, Ha venstraat 81, om vergunning tot het uilbrei den van een fabriek voor metaalbewerking met 16 electro-motoren; van de gebr. J. J. en J. B. Duijn, Meerstraat 41, om vergunning tot liet oprichten van een koelinstallatie met een lier, en 4 electro-motoren; van J. Kröder, Graafwijkstraat 48, om vergunning tot het oprichten van een glasslijperij met 6 electro- motoren; van de N.V. Chemische fabriek Noordholland, Pijpkade 10, om vergunning tot het oprichten van een ïalerij tot ver vaardiging van veevoeder met 12 electro- motoren en tot het uitbreiden van een fabriek tot verwerking van vis met 11 electro-motoren; van P. J. A. Langendij'k, Boogaardlaan 19. om vergunning tot het op richten van een machinale houtbewerkings inrichting met 3 electro-motoren op het perceel Koude Hom 791113. Op Vrijdag 16 Februari om 10.15 uur zal ten stadhuize gelegenheid bestaan orn bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek in te dienen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Akkrumdijk. pass. 6 Mozambique n. Dar es Salaam. Alnati. pas. 6 St. Paulsrocks. Amstelpark, 7 tc Basrah. Arnedijk, 7 anker Southend. Abbedijk, pass. 6 San Thomee. Amsteldiep, 7 v. Aruba n. San Nicolas. Ariadne, 6 v Gibraltar n. Lissabon. Aagtedijk, 6 te New York v. R'dam. Aardijk, 7 v. Antwerpen. Almdilk, 6 te Le Havre v. Havanna. Almkerk, 6 v. R'dam n. Japan Aalsdijk. 6 300 m. O.ZO. Bermuda. Alhena, 6 100 m. N. St. Paulsrocks. Altoht, 6 200 m. Z.ZW. Lissabon Alpherat, 6 550 m. VV.t.Z. Porto Praya. Altair, 6 135 m O. Recife. Arm ilia (t), 7 te Singapore v. Pladju. Agatha (t), 3 te Hongkong v. Haiphong. Alblasserdijk, 6 190 m. Z. New Orleans. Alphacca, 6 ISO m. NO. Kp. Hattera. Beverwijk, 6 te Les Falaises. Blommersdijk, 6 v. Antwerpen. Boskoop. 6 v. Port au Prince n Ciudad Trujillo. Bali, 6 325 m. O. Dondrahead. Blijdcndiik, 6 550 m. Z.ZW. Scillies. Boschfontein, rede Dar es Salaam. Breda, 6 210 m. N.NO. San Miguel. Bacchus, 6 v. Ciudad Bolivar n. Trinidad. Caltex Leiden (t), pass. 6 Aden. Caltex Pernis (t), pass. 7 Ouessant. Caltex The Hague (t), pass. 6 Beachyhead. Ceronia (t), pass. 6 Lands End. Chama (tl, pass. Rasfartak. Corilla (t), 0 400 m. Z.ZW. Porto Praya. Cottica, G 140 m. ZW. Ouessant. Castor, 7 verw. Trinidad. Danae, 6 v. Djidjelli n. Tunis. Delft, 6 bij Finisterre. Dalerdijk. 6 250 m. NW. Finisterre. Drente, 6 rode Semarang. Duivendreeht (t), 6 180 m. Z. St. Catharina eil. Douro, 30 v. Curagao n. Grenada. Edam. 6 v. New York n. R'dam. Esso Den Haag (t), 7 te Aruba v. R'dam. Enggano, 6 te Damman. Eemland, 6 140 m. NO. Recife. Eemdijk, 6 475 m. ZW. Flores. Ena (t), 7 verw. Las Piedras. Etrema (t), 6 1100 m. O.NO. Martinique. Farcnsum, pass 6 Ouessant. Friesland. 6 240 m. N.t.O. San Salvador. Garoet, 6 anker Pangknlpinang. Grootekerk, pass. G Erothers. Gemma (t), G 780 m. W.ZW. Flores. l-Iector, G v. Livorno n. Valencia. Heelsum, pass. G Keywest. Heemskerk, pass. 6 Djeddah. Hoogkerk, pass. 6 Batliurst. Hera, 7 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Hydra, 5 v. Man of Warcays Ittersum, 6 325 m. N.NO. Flores. Ilos, 8 verw. Cape Haitien v. New York. Japara (KRL), pass. 6 Malta. Jupiter, G v Palermo te Tunis. Japara (KPM), 6 v. Menado n. Bintang. Kedoe, verw. 7 pass. Kreta. Kota Baroe, 6 200 m. O. San Miguel. Laertes, pas. 6 OuèSsant. Larenberg, 6 v. R'dam n. Napels. Lissekerk. 7 te Suez. Linge, 6 v. Saïoomrlvler n. Monrovia. Langkoeas, 6 Str. Jubal. Lawak, pass. 6 Poelau Laut. Lieve Vrouwekerk, 6 150 m. N. Dahlac eil. Limburg, 6 bij Azuera schiereil. Leersum, 9 verw. New Orleans. Madoera, 7 te Makassar. Malvina, pass. 6 Aden. Mariekerk, 6 v. Colombo na Aden. Marken, 6 te Lagos. Metula (t).pass. 6 Kp. Bougaroni. Modjokerto, pass. 6 Mapia. Mapia, 5 te Panang. Melampus, 5 te Penang. Meerkerk, 6 te Fremantle. Mentor, 7 v. Limassol te Famagusta veiw. Marpessa (t), 9 verw. Curasao. Myonia (t), 6 700 m. NO. Sombrero eil. Nieuw Amsterdam. 6 200 m. Z. Sandyhook. Oranjestad, 7 v Curasao n. Aruba. Oberon, 7 te Aruba v. New York. Omala (t), 7 verw. te Manilla. Ondina (t), 6 325 m. Z.t.O. Kp. Race. Oranje Fontein, 6 480 m. N.t.O. St. Helena. Prins Willem III, 7 bij Las Palmas, 12 verw. Valencia. Prins Philips Willem, 7 te Cartagena v. R'dam. Papendrecht (t). 6 775 m. ZW. Flores. Paula (t), 6 v. Pladju n. Bangkok. Prins Willem II. 6 240 m. N. Flores. Poseidon, 7 te Turks eil v. New York. Prins Joh. W. Friso. 9 verw. Bremen. Rotti. 6 v A'dam n. Hollandia. Raki, pass. 6 St. Johns eil. Rotula (t), pass. 6 Dover., Ruys, 6 525 m. Z.t.O. Dondrahead n. Mauritius. Rijn, 6 175 m. O. Madeira. Rijnland, pass. 6 Kp. de La Hague. Salawati, 6 v. Bombay n. Colombo. Salland, 7 te Las Palmas Sibajak, pass. G Kp. Bon. Stad Alkmaar, 6 v. Narvik n. Vlaardingen. Straat Soenda, pass. 6 Sabang. Sumatra. 6 v. Karachi n. Bahrein. Stentor, 6 te Alexandrië. Sarangan, 6 275 m. O.t.Z. Socotra. Schiedijk, 6 350 m. NO. Terceira. Sliedrecht (t), 6 nog 600 mijl. Soestdijk, pass. 6 Daedalus. Stad Arnhem, 6 dwars Oporto. Stanvac Benakat (t), pass. 6 Roepat. Stanvac Djirak (t), 6 v. Pladju n. Penang. Sunetta (t), 6 850 m. ZO. Sabang. Stad Schiedam, 6 120 m. N.t.O. Bermuda. Tjibadak, pass. 5 v. Brunai n. Manilla. Trompenberg, 6 v. Bremen n. Houston. Teiresias, pass. 7 Gibraltar. Tjimenteng. 4 v. Singapore. Ternate, pass. 7 Malta. Tamo, 6 250 m. Z. Bahia. 'i bonenland De bouw van 270 etagewoningen aan Valerius- en Corellistraat te Leeuwa-nV waarvoor de aanbesteding op 20 Octon geschiedde, is gegund aan de laagst?T schrijvers Herman C. Geveke en Zonn Leeuwarden voor f 2.324.400. Op de Baarsjesweg te Amsterdam is vrouw, die een kinderwagen met een S van drie maanden voortduwde, onwel worden en gevallen. De wagen reed het w- ter in. De baby, die door een te huln snelde voorbijganger uit het water werfi gehaald, bleek toen reeds overleden te zijn In de delegatie uit de Staten-Genera-l welke op uitnodiging van de beide huizen van het Britse parlement van 8 tot i Februari een bezoek zal brengen aan Londen is een wijziging gekomen. In plaats van drs' H. A. Korthals zal dr. ir. A. Vondeling de reis meemaken, Volgens cijfers van het Directoraat van Verkeer werd de grootte van het Neder landse autopark op 31 December 1950 als volgt geraamd: personenauto's (inclusie' ambulances, jeeps en stationcars) 147.525. vracht- en bestelauto's 77.752; motordriewie. Iers 3502; trekkers 3798; motorrijwiel 100.094; autobussen 5949. HAARLEM EN OMGEVING Zaterdag 10 Februari is het 50 jaar ge. leden, dat ds. Joh. Jansen, thans wonend* te Zuidlaren, predikant bij de Gereformeerds Kerken werd. Van 19221926 was ds. Jansen predikant te IJmuiden. Tarakan, 6 150 m. N. Flores. Teiresias, pass. 6 Kp. de Gata. Tiisadane. 6 120 m. Z. Poelau Laut. Tjitjalengka, 6 v. Djakarta n. Hongkong. Trajanus, 7 v. New Orleans te Laguaira verw. Triton, 7 verw. Guanta. Tiberius, pass. 6 Inagua. Tompenburgh. 6 v. Hamburg n. Bremen. Van Heutsz, 3 v. Hongkong n. Swatow. Waal, pass. 6 Scillies. Winterswijk, pass 5 Dover. Wéltevreden, pass. 6 Gibraltar. Wieldreclit (t), 6 nog ca. 550 mijl. Willemstad, 6 120 m. W. Finisterre. Woensdrecht !t), 6 350 m. W.t.Z. Bermuda. Wickenburgh, 6 te Casablanca v. Bordeaux. IJsel, pass. 6 Keywest. KLEINE VAART Agienna. 5 v. Deanquary te Londen. Albert, pass. 6 Scillies. Algarve, 2 v. Lissabon te Leixoes. Alice, 5 v. Bordeaux te Londen. Alpha, 6 op rede St. Jean de Luz. Amasus Fluvius. pass. 6 Kalmar. Arak. 6 200 m. W. Ouessant. Avcnt, 5 bij Margate anker. Arion, 2 v. Partington te Wexford. Agiena. 7 v. Londen n. R'dam. Barracuda, pass. 6 Pitboel. Biscaya, pass. 6 Oporto. Breehelle, 7 v. Antwerpen n. Hamburg. Bernisse, 8 v. Port Talbot te R'dam verw. Brinda, 6 v. Kiel n. Bremen. Birmingham, 6 v. Leith n. Goole. Campen, 6 v. Esbjerg te Delfzijl. Canada, pass. G Ouessant. Ceres, verw. 7 11 u. v. Boston te Maassluis. Cornells Houtman, pass. 6 Kp. de Gata. Casablanca, 6 v. Casablanca n. Nantes. Citadel, 7 v. Vhssingen n. Cardiff. Cornelia. 7 v. Marokko te Marseille. Corinda. 7 v. Warnemunde n. Hamburg. Crescendo, pass. G Brunsbuttel. Carpo. G pass. Lizard. Daje Bohmer, pass. 7 Kp. Villano. Draco, pass. 7 Finisterre. Denl. 7 v. Goole te Antwerpen. Eemshorn, 6 te Delfzijl. Eems. pass. 6 Sandhammaren. Egbert Wagenborg. 6 v. Leixoes. Elisabeth, G v. Dordrecht 11. Fiumicino. Eljo', 6 v. Antwerpen n. Hamburg. Erna, 6 nog te Falmouth. Escaut, G v. Parijs n. R'dam. Fiducia, pass. 6 Smith Knoll. Frans, 8 v. Kopenhagen te Grangemouth verw. Fraternité, pass. 6 Ouessant. Ferocia, 6 v. Londen n. Bilbao. Frejo, 6 v. Grena n. Hamburg. Geja, 6 v. Hamburg te Delfzijl. Hoflaan, 8 v. Tunis n. Belfast. Heron, 6 v. Hull te Delfzijl. Hada, 6 v. Casablanca n. Agadir. Hoogland, 6 te Kopenhagen v. Londen. Import, 5 v. Casablanca te Cette. Ingeborg, 7 v. Nvkobing te Buncrana vérw. Ibis, 6 te Grangemouth v. Londen. Johnny, 5 v. Bordeaux te Londen. Joost, 7 in Golf v. Biscaya. Jozo, pass. 6 Lagesund. Kaap Falga, G v. Delfzijl n. Goole. Looiersgracht, 6 op de Elbe. Lucas Bols I, pass. 6 Dungeness. Lies, pass. 6 Goodwin. Maraat, 4 v. Antwerpen te Queensboro. Marietje Bohmer. pass. 6 Ouessant. Matar, 6 v. Barcelona n. Wicklow. Maystar (RKC), pass. 7 Ouessant. Mevak. 6 200 m. N. Finisterre. Mercurius, 4 schuilend Romswick. Mizar, 6 nog bii Westkust Ierland. Monica, pass 6 Brunsbuttel. Marne, 6 te Boston v. R'dam. Minerva, 7 v. Nieuwpoort n. Londen. Maartje, 6 v. Cardiff n. Hennebout. Neptunus, pass. 6 Holtenau. Nelly, 7 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Njord, 6 v. Waterford n. Southampton. Nijenburgh, 6 te Oskarshamn. Nottingham, 6 v. Goole n. Harlingen. Okko Bosker, pass. 4 Ouessant. Pacific, 5 v. R'dam te Huil. Paraat, 7 v. Malmo te Le Havre verw. Paramount, 7 nog rede Moville. Pavo, pass. 6 Beachyhead. Prins Bernhard, 6 bij Lister. Ransel, 5 v. Delfzijl n. Newport Non. Rijn, 5 v. Londen n. Delfzijl. Rapid, G v. A'dam n. Parijs. Rema, 6 v. Southampton n. Poole. Sirius, 6 te Vlissingen. Spurt, 6 v. Teignmouth n. A'dam. Seaham, 6 v. Dover n. R'dam. Servus, 6 v. Antwerpen. Toni, pass. 6 St. Abb's Head. Theodora, 6 v. Tyne n. Denemarken. Ton, 5 bij Margate anker. Texel, 7 v. Hamburg te R'dam verw. Timor, 7 v. R'dam n. Shoreham. Utrecht, pass. 6 Dungeness. Vindicat, pass. 6 Ouessant. Venus, 5 v. Grangemouth n. R'dam. Virgo, 6 te anker Seine. Vrede, pass. 6 West Lands End. Westereems, 6 v. Cork n. Belfast. Wiebold Bohmer, pass. 6 Finisterre. Wilpo, 6 v. Middlesbro n. Londen. Westlaan, 7 v. R'dam n. Hamburg. Walenburgh, 6 v. Bordeaux n. R'dam. Zeemeeuw, 6 v. Seaham te Delfzijl. Zaan, 7 v. Zezbrugge n. Leixoes.^^, Thames, 7 te Best met ss. Fanny. Humber, 6 v. Tunis n. R'dam. DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit hef Engels 7) HOOFDSTUK IV. Marigold overhandigde Peters brief aan een hooghartige jonge vrouw, die in het licht-grijs gekleed ging, en wachtte in de vorstelijke hal van Michael Serrells zaak, terwijl de brief naar juffrouw Sloe werd gebracht. De brede trap van wat eens een belangrijk en imponerend Londens heren huis was geweest, was bedekt met een grijze loper en aantrekkelijke jonge vrou wen liepen snel van boven naar beneden of omgekeerd. Zij waren allen gekleed in dezelfde grijze jurken en leken ook enigs zins op elkaar, daar hun haar op precies dezelfde wijze hoog was opgemaakt, ter wijl de make-up van allen vrij zwaar was. Zij zagen er opgewekt uit, dacht Marigold, en zij verlangde er plotseling erg naar, een van de hunnen te worden. Zij kon zichzelf voorstellen met haar slanke lichaam in een jurk, zoals de meisjes droegen. Zij dacht er aan het haar anders te kappen, zodat de natuurlijke rood-gouden schijn de aan dacht zou trekken. De telefoon rinkelde steeds en klanten met fantastische en lachwekkende hoeden op hun hoofd kwamen en gingen door de hoofdingang. Het meisje achter de balie was druk in de weer met de huistelefoon. „Zeg aan Yvonne, dat mevrouw Sains- ford er is." „Waarschuw mijnheer Henri dat me vrouw Cardew gebeld heeft om te passen." „Hallo.... vraag juffrouw Hélène naar de show-room te komen. Mevrouw Jen kins wacht op haar." En zo ging het maar door, terwijl Mari gold toekeek, oplette en luisterde. Het duurde tien minuten, voordat het meisje, waaraan Marigold de brief had gegeven, de trap af kwam rennen. „Juffrouw Sloe zal u ontvangen", zei ze, „wilt u mij even volgen?" Marigold liep met haar de gang af en ging een lift binnen. Zij schoten enkele verdiepingen naar boven. Marigold keek naar het meisje. Zij zag er aantrekkelijk uit, hoewel vrij dom. Marigold verlangde er naar met haar te praten, haar te vragen hoe zij zich voelde deel uit te maken van deze grote zaak, maar iets in haar beleefde onverschilligheid weerhield Marigold haar mond open te doen. Zwijgend gingen zij verder totdat de lift plotseling stopte. Het meisje opende de deur en Marigold stapte naar buiten. „Deze kant graag." Een deur werd geopend en Marigold stond in een kleine, voortreffelijk gemeu bileerde kamer. Met haar rug naar het raam gekeerd zat een vrouw aan een bureau te schrijven. Marigold kwam verlegen naar voren, ter wijl de deur achter haar werd gesloten. Er heerste een korte stilte, toen keek de vrouw op. Haar gezicht was uitermate aantrekkelijk. Haar haar was donker en de ogen wonderlijk blauw. Zij stond op en stak haar hand uit. „Hoe gaat het met u, juffrouw Granville, neemt u plaats." Zij wees naar een stoel naast het bureau en ging weer zitten. Haar lange vingers, waarvan de nagels rood gelakt waren, speelden met een potlood. „U bent dus een kennis van Peter Aird?" Nadine Sloe sprak met een langzame, bijna lijmerige, stem, welke Marigold niet na tuurlijk maar aangeleerd aandeed. „Ja", zei Marigold, en zij hoopte vurig, dat haar niet gevraagd zou worden hoe lang zij elkaar reeds kenden. Nadine Sloe pakte het briefje dat voor haar lag weer op en las het opnieuw. „Hij vertelt mij,* dat je graag een baan tje als mannequin zou willen hebben. Heb je enige ervaring?" „Ik ben bang van niet." Nadine Sloe keek weer naar het briefje en Marigold meende, dat zij een enigszins afkeurende trek op haar gelaat had. „Dat.is jammer", merkte zij op, „maar ik zou denken, dat je het goede figuur hebt. Wil je even opstaan?" Marigold deed wat haar gevraagd was en voelde zich vrij dwaas. „Wandel nu even door de kamer." „Nu graag terug, dank je wel." Zij ging wat gemakkelijker zitten en plotseling kreeg Marigold de indruk, dat Nadien Sloe het gesprek even vervelend vond als zij. „Ik vraag mij af, of zij verliefd is op Peter!" dacht Marigold. Plotseling zei zij, daar zij brandde van verlangen de betrekking te krijgen: „Het was buitengewoon vriendelijk van mijn heer Aird een introductiebrief te geven. Ik heb dat erg prettig gevonden." „Daar ben ik zeker van. Peter doet zel den iets, dat niet in zijn eigen belang is." De stem van Nadine Sloe klonk enigs zins sarcastisch. Weer keek zij naar het briefje en Marigold voelde zich onbehaag lijk. Zij kreeg het idee, dat de oudere vrouw naar een of ander excuus zocht om haar weg te sturen, om haar sollicitatie te wei geren. Zij keek naar de dunne, lange vin gers, die onophoudelijk in beweging wa ren, spelende met het potlood. Tenslotte scheen juffrouw Sloe haar standpunt be paald te hebben. „Het is een feit, dat wij een plaats vrij hebben in de show-rooms", merkte zij op. „Indien je er iets voor voelt, kun je een maand op proef komen, zodat wij kunnen zien of je voldoet." Marigolds hart begon sneller te kloppen. „Ik moet u hier vriendelijk voor bedan ken, heel vriendelijk. Het is erg welwillend van u." „Er bestaat natuurlijk niet de minste garantie, dat wij je hier zullen houden", vervolgde Nadine. „Wij verwachten een buitengemeen hard werken van onze man nequins. Je salaris zal, om mee te begin nen, vier pond tien shilling per week be dragen, terwijl je van negen tot 's avonds zes zult moeten werken". „Wanneer wilt u dat ik begin?", vroeg Marigold. „Aanstaande Maandag. Het is het beste, dat je hier even voor negen uur komt en vraagt naar madame Marie, zij staat aan het hoofd van de mannequins." Nadine stond op. „Ik hoop, dat je het hier prettig zult vinden", zei ze zonder enige warmte in haar stem. „Als je Peter ziet, zoals ik mag ver wachten, wil je dan zeggen, dat ik steeds een oude'vriend gaarne een dienst bewijs?" „Ik zal hem de boodschap overbrengen." Nadine drukte op de bel, die op haar bureau stond. De deur ging open, en het zelfde meisje, dat Marigold naar boven geleid had, verscheen. Nadine Sloe voelde er kennelijk niets voor om handen te schudden. „Goedendag, juffrouw Granville", zei ze koel. Marigold stapte in de lift en het meisje in het grijs sloot de deur. Nu zij uit het kantoortje van Nadm- Sloe was, verdrong haar enthousiasme nas. verlegenheid. „Ik kom hier werken." Het meisje keek naar haar zonder e: belangstelling. „Ik hoop, dat het u zal bevallen, as weg." „Dat spijt mij." „Mij niet", antwoordde het meisje, frouw Sloe kon mij al tijden niet tr& zien en als het zover is, helpt er l lieve moeder meer aan." Marigold voelde zich huiverig, ^t) er zeker van, dat Nadine haar met 1 prijs stelde en dat zij haar het baanj slechts gegeven had omdat Peter erom zocht had. Het was haar echter onmoge langer dan enkele ogenblikken ternee g slagen te zijn. Zij rende naar huis als hadden voeten vleugels, om zich pas te hen ren, toen zij er bijna was, dat Anne Sally uit waren. Zij keek op haar hoi» Het was even over elf uur en zlJ.na° c pas tegen etenstijd afgesproken w klein en goedkoop restaurant op de bankment. Marigold besloot dus Pat te bellen en hem het goede nieuws te tellen. Zij liep naar de telefooncel aa einde van de straat en wierp een £ela 111 het apparaat. De bel ging °ver' offi er kwam niemand. Hij moest uit zy zijn illustraties te verkopen. (Wordt vervoW1

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6