G. F. DICTUS -Clowntje Riek De Kennemer groente wordt weer duurder Velsen Noord heeft zijn feestplannen klaar A J Visserij-varia Beverwijkse en Castricumse markt laten een stijgende lijn zien Duivenhouders spitsen zich alweer op 1952 Beverwijkers lieten verstek gaan bij de Politierechter Tentoonstelling van boeken Agenda voor Beverwijk Gereformeerde kerk wordt vergroot Castricum Velsen-Noord Cabaret-avond in „Concordia" ten bate van Kankerbestrijding Weer minder vergaderruimte De elftallen voor „Noord" Santpoort-dorp Volledige steun bij IJmuidens verjaardagsviering €SSjnS> MOTORHANDEL Voor de kinderen Gezagvoerder van de Velser pont overleden ZATERDAG 10 FEBRUARI 1951 Vrijdag was er op de Kennemer groente veilingen een duidelijk betere stemming waar te nemen: alle producten gingen voor hogere prijzen weg, want het aanbod was matig. Spruiten liepen zelfs aanmerkelijk in prijs op en kwamen tot 82 cent per kilo. Boerenkool noteerde van 1632 cent per kilo, groene kool ging met sprongen om hoog en kwam van 10 cent op 32 cent per kilo terecht; de vraag voor export was hier niet vreemd aan. Waspeen liep in prijs uiteen van 827 cent per kilo. Er is weinig witlof aan de markt, zodat hiervoor de prijs van 1837 cent per kilo varieerde. De laatste kistjes andijvie kwamen onder de klok en er werd tot 78 cent per kilo voor betaald. Prei bleef onder de 20 cent per kilo, selderij- knollen noteerden van 822 cent per stuk. Het aanbod van rabarbar wordt nu groter en voor goede kwaliteit wordt nog tot 52 cent per bos betaald. Zelfde beeld bij Flora Op de bloemenveiling is de aanvoer be scheiden en de vraag is ook daar behoor lijk. Verscheidene goede soorten tulpen komen boven de gulden per bos, de meest gangbare soorten zoals Copland, Golden Harvest, Krelage, Triomph, White Virgin, Prins van Oostenrijk en John Gay brengen van 5095 cent per bos op. Narcissen va riëren van 4085 cent per bos. De vraag naar blauwe druifjes neemt toe; er komen grote partijen aan de markt en er wordt van 1238 cent per bosje voor betaald. Sneeuwklokjes gaan tot 20 cent per bosje. Crocussen zijn er weinig, hiervoor betaalt men tot 5 cent per stuk. Hyacinten variëren van 1021 cent per stuk. Fresia komt er weinig, wilgenkatjes zijn in het voorjaar altijd gevraagd en er wordt tot 46 cent per bosje betaald. Bij de potplanten kwamen de azalea's aan de markt, er wordt 350 cent per plant betaald. In Castricum Op de Castricumse groenteveiling was na de lage prijsperiode eveneens weer een stijging merkbaar. De aanvoer was goed voor de tijd van het jaar. Noteerden de spruiten A Maandag nog 3661 cent. Vrij dag werd er 3880 cent geboekt. Ook de grove spruiten gingen flink omhoog en brachten het tot 36 cent, Maandag was de notering 18 cent. De boerenkool wilde niet Grote pluimveetentoonstelling werpt haar schaduwen reeds vooruit De Kennemer Pluimveevereniging heeft Vrijdagavond in hötel „Parkzicht" te Be verwijk een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer W. Vessies, open de deze bijeenkomst en feliciteerde de heren S. Spranger, J, Poel en B. v. Ruizen met hun behaalde successen op diverse ten toonstellingen. Vervolgens deelde hij mede, dat er een tentoonstellingscomité is ge vormd en dat hiermee al een bespreking is belegd voor de aanstaande expositie van pluimvee, die voor Januari 1952 te Bever wijk op het programma staat. Tot slot deel de hij nog mede dat er een schrijven was ontvangen dat de spreker van die avond, de heer Stoutendijk uit Alkmaar, in het ziekenhuis was opgenomen, zodat zijn dui- venpraatje niet doorging. Over de tentoonstelling in 1952 werd meegedeeld dat ook verschillende postdui venverenigingen en de volièrevereniging uitgenodigd zijn. Als attractie komen er misschien enige vossen van de heer H. Clarenaar te Heemskerk of enige dieren uit de Avifauna. Een geanimeerde rond vraag sloot deze vergadering. Voor de Haarlemse politierechter werd de zaak behandeld tegen de Amsterdam mer J. S., verdacht van wederspannigheid. Op 1 December wilde een agent van poli tie hem wegens openbare dronkenschap naar het bureau van politie brengen, doch de Amsterdammer verzette zich. Hij was niet verschenen. De politierechter legde hem een geldboete van 30 subsidiair 18 dagen hechtenis op. De Beverwijker J. C. van S., verdacht van vernieling in een autobus, werd bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 25, subsidiair vijftien dagen hechtenis. Een derde verdachte, die niet versche nen was, was W. J. van W., verdacht van diefstal van een portemonnaie van een kind, dat met zijn familie in een lunch room te Beverwijk vertoefde. Hem werd een geldboete van 25, subsidiair vijftien dagen hechtenis opgelegd. Op Zaterdag 24 en Zondag 25 Februari zal de Culturele Dienst van de Katholieke Arbeiders Bond afdeling Beverwijk in de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw aan de Peperstraat een tentoonstelling van boeken houden. Zondagmiddag zal de heer Prenen spreken over het onderwerp „Het boek". De bedoeling van deze tentoonstelling is pro paganda te maken voor het goede boek. „MOEILIJKHEDEN MET ONZE GROTE KINDEREN" De Rooms Katholieke Vrouwenbeweging afdeling Beverwijk zal op Donderdag 15 Februari bijeen komen voor een lezing van mevrouw Boudensvan Heel, die op deze avond zal spreken over „Moeilijkheden met onze grote kinderen". Zaterdag: 10 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Tosca. Luxor Theater, 6.45 en 9.15 uur: De rode Donau. W.B. Theater, 8 uur: Guadalcanal. Zondag 11 Februari Kennemer Theater, 2.30 uur: Moederlied. 4.30, 7 en 9.15 uur Tosca. Luxor Theater, 2.15 uur: Rodeo in Texas; 4.15, 6.45 en 9.15 uur: De rode Donau. W.B. Theater, 2.30 uur: Van de regen in de drop, 4.30 uur: Het mysterie van de on derwereld, 8 uur: Guadalcanal. Maandag 12 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Moe derlied. Luxor Theater, 6.45 en 9.15 uur: De rode Donau. W.B. Theater, 8 uur: Guadalcanal. achterblijven en gaf een stijging van 5!/2 cent te zien en bracht het tot 26 cent. Voor de andere soorten kregen onze tuinders: prei 1318, sjalotten 9, knolselderie 6yz 16, Witlof 17—37, Soep 8—9, Peen III 5.50— 7.10. Schorsenerenveiling De aanvoer op de schorsenerenveiling van Donderdag was matig. Er was niet veel animo voor en de aanvoer bedroeg slechts 7000 kilo. Voor de eerste kwaliteit kreeg men 1723 gulden en voor de tweede kwa liteit 514 gulden. Het aantal zitplaatsen in de Gerefor meerde kerk te Beverwijk zal worden uit gebreid tot 550, zodat er 85 bijkomen. Voorts wordt de grote zaal van het ver enigingsgebouw vergroot en er komt een catechisatiezaal bij. Naast de consistorie wil men voorts een kleine zaal bouwen en de fietsenstalling zal worden verbeterd. KLAVERJASWEDSTRIJD De Castricumse Klaverjasclub „De Har monie" speelde in hotel Ammeraal een wedstrijd tegen „De goede verwachting" uit Uitgeest, welke door de Castricummers met 45710 punten en 18 marsen werd ge wonnen. „De goede verwachting" behaalde 39246 punten en 13 marsen. Woensdag 21 Februari heeft te Uitgeest de return wedstrijd plaats. KERKDIENSTEN Ned. Hervormde Gemeente, 10 uur: ds. Cannegieter. Gereformeerde Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. G. Kornet. Herv. Evang. Vereniging, 10 uur: ds. Van Duijkeren, van Amsterdam. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter A. de Jongh, Koningin Julianastraat no. 1. De wijkverpleging is in handen van zuster Bosdriesz, Torenstraat 29. Op 17 Februari organiseert de vereni ging „Koningin Wilhelminafonds" ten bate van de kankerbestrijding een cabaret avond in gebouw „Concordia" te Velsen- Noord. Aan deze avond werken mede: de Bever wijkse accordéonvereniging de „Extrali- ta's", de „P. W. Boys", „The Sunfields", „The Rover Brothers", dansschool Bolho- ven met tap-dance en G. Bonnema, con férence. De avond wordt besloten met een bal. GRONDSTOFFENAANVOER Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Vrijdagmiddag aangekomen het Duitse s.s. „Bruno Grammerstorf" met een lading van ongeveer 900 ton houtstof uit Gothen burg. Cntspanningslokaal wordt bedrijfsruimte De zalennood, waardoor verschillende Noord-Velser verenigingen worden getrof fen, zal nog toenemen. Het ontspanningslokaal van de Java- deurenfabri'ek aan de Ladderbeekstraat, tot voor kort eigendom van de heer Jac. Boon is namelijk, evenals het bijbehorende woonhuis, inmiddels verkocht aan de heer A. Slotboom te Velsen-Noord. die deze ver gaderruimte volgende week al gaat gebrui ken voor zijn bedrijf. KRUIS HEEFT WINDHAAN VERVANGEN De verandering van het pannen-torendak in een bedekking met koperen plaat op de R.K. kerk aan de Koningsweg heeft ook de windhaan doen verdwijnen. Nu de werkzaamheden bijna ten einde zijn, blijkt op de torenspits een metalen kruis te staan, aan de voet gevat in een koperen bal met ornamentversiering. In de komende dagen wordt de stalen steiger rond de toren weer verwijderd. I.V.V.Kinheim (te Ilpendam). Kinheim: Th. Keersgieter; A. Paap en W. Mol; S. de Vries, W. Groeneveld en C. Luntz; J. Muskee, P. v. Vuuren, J. v. d. Linden, J. H. v. d. Wateren en J. Starre- veld. T.I.W.—V.V.B. (te Amsterdam). V.V.B.: C. v. Veelen; W. v. Riemsdijk en H. v. Riemsdijk; J. Schildwacht, B. v. d. Struyf en M. de Boer; H. Souverein, H. Verswijveren, P. Schildwacht, J. v. Loon en N. Michel. I.E.V.—R.C.H. 5 (terrein „Rooswijk"). I.E.V.: W. v. Tunen; H. Zonneveld en W. Michel; J. Schavemaker, P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; F. v. Aalst, H. Duin, W. Castricum, H. Prinsen en J. v. d. Vlies. GYMNASTIEKLOKAAL BIJ DE KATHOLIEKE SCHOOL. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, bij de Katholieke shcool aan de Ter- rasweg te Santpoort-dorp een gymnastiek lokaal te bouwen. Er zijn nog onderhande lingen gaande met een Amsterdamse archi tect. De oranjevereniging „Velsen", die al twintig jaar of daaromtrent in „Noord" een hoofdrol speelt bij de viering van nationale dagen, hield Vrijdagavond in het ontspanningslokaal van de Java- deurenfabriek een ledenvergadering onder meer gewijd aan de naderende feestdagen. De heer P. Koelmans, voorzitter, ge waagde in een uitvoerige openingsrede van de taak, die de Oranjevereniging ook in 1951 kan verrichten. De heer P. W. v. Amersfoort had in zijn tweede jaarverslag na de bevrijding een resumé opgesteld van hetgeen in vijf jaren was gebeurd. De zalennood in „Noord" was en is een terugkerende benauwenis, temeer daar Koninginnedag de laatste jaren in een ongunstige tijd valt. Dankbaar is de Oran jevereniging daarom de directie der pa pierfabriek, welke haar gebouw „Concor dia" één dag per jaar geheel gratis aan de vereniging afstaat. Reeds nu moeten zowel voor schoolkinderen als de leden tweemaal twee uitvoeringen worden ge geven en indien het ledental, dat nu 376 personen telt toeneemt, wordt de zalen- kwestie nog bedenkelijker. Bij de behandeling der bestuursmutaties toonde de secretaris zich zeer erkentelijk jegens de stuwende bestuurskrachten, de heren E. Markerink en G. Frudiger, welke van het begin af steeds voor „Velsen" op de bres stonden. De penningmeester, de heer W. Nieu- wenhuis, kon in zijn financieel verslag een optimistische klank doen horen. De kas sloot aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van 1591,met een saldo van 549,Voor de viering der Oranjefees ten in de gemeente werd door bemiddeling van het overkoepelend orgaan der ver schillende comité's een begroting inge diend. Daar er sedert 1946 geen bestuursaftreding was geweest, trad nu het gehele bestuur af. Hiervan wilde de heer E. Markerink niet terugkeren wegens zijn leeftijd. De heer P. Koelmans werd opnieuw tot voor zitter gekozen en het bestuur werd verder samengesteld uit de heren W. Nieuwenhuis, P. W. v. Amersfoort, G. Frudiger, C. Naaktgeboren, W. J. F. Laurent, J. Mak- kinge, P. C. Tolk en E. J. v. d. Brink. De functieverdeling wordt onderling geregeld. In de kascommissie namen zitting de heren J. L. de Geus, Wouters en Tuinen- breyer. De komende feesten Het programma voor 30 April kon reeds geheel worden uitgestippeld. Des morgens om 9 uur is er de kinderoptocht met mu ziek. Van 10 tot 12 uur worden in „Con cordia" „de Avonturen van Panda en de meester-goochelaar" voor de oudere school jeugd opgevoerd en om 1 uur 's middags geschiedt deze uitvoering voor de jongere kinderen. Des avonds worden twee caba ret-revue voorstellingen gegeven voor de leden, onder het motto „Humor is troef", met de bekende Vlaamse humorist Willy Vervoort, Tonny Boucher, het danspaar „De Fleski's", e.a. Deze uitvoeringen zijn van zes uur tot half negen en van 9 tot 11.30 uur. De kinderen van de kleuterscholen krij gen feest in eigen omgeving. Voor de middag staan volksspelen op het programma. Indien de kas het toelaat staat „Noord" op 5 Mei een openlucht-bioscoop te wach ten, eventueel een concert van een der muziekcorpsen. Bij het 75-jarig bestaan van het Noord zeekanaal en IJmuiden zal in het kader der gehele feestelijkheid door de Oranje vereniging „Velsen" een aansluitend pro gramma worden uitgewerkt. Op een voorstel uit de vergadering werd het scheidende bestuurslid, de heer E. Markerink, die twintig jaar van de oprich ting af met hart en ziel de vereniging was toegedaan, benoemd tot ere-lid. ADVERTENTIE UIT VOORRAAD LEVERBAAR MEIDOORNSTRAAT 1 IJMUIDEN TELEFOON K 2550 4694 ^JJloL^Letts Tarzan's verbanning (Thalia). Tar- zan, de slingermens in de Afrikaanse wil dernis en zijn schone vrouwtje Jane heb ben een baby geadopteerd, die door de huis-chimpansee van het echtpaar is ge vonden in de wrakstukken van een vlieg tuig, dat op weg naar Kaapstad is ver ongelukt. De ouders van dit kind hebben deze „crash" niet overleefd. Het ventje dat „Boy" wordt gedoopt begint al aardig de duikelkunst van zijn ouders te leren, wan neer een expeditie uit de bewoonde we reld moeizaam tot zijn ouderlijk huis doordringt, die tot taak heeft, te onder zoeken of er nog leden van het veronge lukte gezin in leven zijn, in verband met een notariële acte. Tarzan die als gebrui kelijk zeer benauwd is voor invloeden uit de beschaafde wereld en nu bovendien voor het heil van zijn pleegzoon, werpt des nachts al hun wapens in een ravijn, als zij weigeren zijn domeinen te verlaten. Maar zijn. vrouw wordt afvallig omdat zij hogere eisen aan Boy's opvoeding stelt dan hij. Ze houdt daaromtrent stiekum ruggespraak met de mannen van de expe ditie en wanneer Tarzan er tenslotte toe overgaat, aan een touw in het ravijn af te dalen om de reizigers hun wapens terug te geven, snijdt zij het touw door en haar bedrogen echtgenoot zit opgesloten. Zij voegt zich met haar pleegzoon bij de ex peditie: nog altijd blijkt ze niet te be grijpen hoe moeilijk zij Tarzan alleen al om practische redenen missen kan. De arme blanken worden namelijk door kwaadaardige negerstammen overvallen, die ze zeker zouden hebben gevieren- of merendeeld, wanneer Tarzan niet met een kudde olifanten tussenbeide was geko men. Zo wordt de intimiteit van het ge zinnetje tussen de lianen weer hersteld. Fiësta, (de film, die Maandag, Dinsdag en Woensdag door Thalia wordt vertoond) is een kleurige en welluidende synthese van muziek en stierengevechten in Mexi co. Esther Williams vertolkt er geheel los van haar element, het zwembassin de rol in van de vastberaden senorita Maria Morales, die onbevangen de gevaar lijke runderen in de arena tegemoet treedt om de naam van haar toreadoren-geslacht te redden, wanneer haar tweelingbroer Mario Morales (Ricardo Montalban) daar de brui aan geeft door de lokkende fluis teringen van de muze. Hij prefereert na melijk de piano-partituren boven de rode lap. Het publiek en de kranten zien echter nog altijd Maria voor Mario aan, het scheelt tenslotte maar één letter, en wan neer de laatste in de afzondering van de muziek merkt, dat zijn tweelingzuster de kastantjes voor hem uit het vuur haalt, snelt hij naar de arena. Hij is juist op tijd, want Maria dreigt onder de hoeven van een fiere stier vertreden te worden. Hij maakt een gebaar van „dat moet je mij doen" tegen de briesende hoefganger en deze gaat daar onmiddellijk op in. Hij wordt met succes door de musicus bestre den. Daarom is er die nacht groot feest in huize Morales, waarbij het Zuidelijk temperament hoogtij viert. Een aardige film, die ook al door haar Technicolor een vlot stuk amusement biedt. „Vrouwen zonder eer" (tot en met Maan dag in „Rex") is een Franse film van Yves Alle'gret, die inderdaad twee vrou wen, bloeiend in verdorvenheid, te zien geeft, waaronder de schone Simone Signout. Zij hebben een manege houder Bernard Blier, wiens rijkdom toch al taant, van zijn laatste geld afgeholpen om zich wat meer eigen gerief en tevens een introductie te verschaffen in nog betere kriftgen. Dat kan allemaal om dat de al wat oudere eigenaar van de rij school een kinderlijke genegenheid voor het meisjes koestert en daarbij het belang van zijn bedrijf en het welzijn van zijn ondergeschikten vergeet. Vooral de moe der van deze dame, de tweede vrouw-zon- der-eer, legt een verbijsterende hebzucht aan de dag en behekst haar dochter tot nog gemener streken. Hét spel is uit, als de dochter, juist illegaal op weg naar een andere, rijkere echtgenoot, verongelukt en met een verlamming van beide benen ge- straf wordt. Velen zullen dit trieste relaas wellicht minder waarderen om het kei harde cynisme dat er uit spreekt, maar dan zien zij toch de verdiensten van de regis seur, die zo'n treffende „sfeer van het ver derf" wist te scheppen, over het hoofd. Nou was 't heus waar. Ricks muts was door 'n windje meegenomen.ze zagen 'm hoog hoven de huizen verdwijnen! „Nou, da's ook wat!" zei Rick. „Ik voelde 'm ineens wegwaaien en ik kon 'm niet meer pakken!" Ze keken de muts na. Die hen je kwijt, Rick!", zei Bunkie. Rick keek beduusd over de rand van de balustrade. „Ik zal kijken, waar-ie blijft, dan vind ik 'm misschien nog wel terug!", zei hij. Maar de anderen dachten, dat de muts wel te ver weggewaaid zou zijn. Even later stormde Rick de trappen van de toren af. V/at ga je nou doen, Rick?", riep Oepoetis hem na. „M'n muts zoeken!", riep Rick. „Ik zie jullie straks wel weer!" En hij rende de toren uit. Straat in, straat uit liep hij, in de richting, waarin hij z'n muts had zien verdwijnen. Maar dat was hopeloos zoeken. Overal keek hij rond, maar de muts vond hij niet. De tweede gezagvoerder van de Velser pont, de heer L. Dangerman, is op 57-jarige leeftijd overleden. Hij had 44 dienstjaren achter zich, waarvan 26 bij de marine in de Indische wateren en als sluismeester in Den Oever en 18 bij het Velsense stoompontveer. Hij was bestuurslid van de Algemene Bond van Ambtenaren. Hedenmiddag is het stoffelijk overschot in IJmuiden-West ter aarde besteld. UITGEVAREN VISSERSVAARTUIGEN Zaterdag 27 Januari: st. Vikingbank IJM 183. Mt. Excelsior .111 KW 76. Maandag 29 Januari: st. Vios I IJM 24; Flamingo IJM 25. Mt. Wiron IV IJM 209. Dinsdag 30 Januari: st. Sumatra IJM 62. Woensdag 31 Januari: st. Claes Compaen IJM 41; Herman SCH 92. Mt. Johannes Pol derman IJM 20; Batavia IJM 99. Ml. Wiron III IJM 221. Donderdag 1 Februari: st. Haarlem IJM 9; Bloemendaal IJM 71; Tzonne SCH 93. Mt. Dirkje RO 53. Ml. Rijnmond V KW 110; Neeltje VL 16. Vrijdag 2 Februari: mt. Elie Chenevier IJM 32. Ml. Henk KW 56; Kees KW 124. Zaterdag 3 Februari: mt. Eveline IJM 116. Ml. Bertina VL 85. Maandag 5 Februari: st. Tubantia IJM 37. mt. Shamrock IJM 129: Claesje RO 16. Ml. Gorredijk IJM 75; Martenshoek IJM 283; Fierman Eduard KW 5; Vertrouwen KW 6; De Arend KW 7; Willem Cornelis KW 16; Arie Nico KW 17; Dirk K W19; Orion KW 22; Cornelis KW 24; Wilhclmina I KW 25; De Verwachting KW 28; Nederland VI KW 3/; Aafke Jacoba KW 41; Rijnmond III KW 44; Neptunus KW 45; Noordzee KW 47; Jan KW 50; Annie KW 54; Floras KW 59; Vol harding KW 65; Excelsior II KW 78; Jan KW 84; Willempje KW 89; Alida KW 91; De Vrouw Dirkje KW 104; De Vrouw Jacoba KW 122; Petronella KW 125; Voorwaarts KW 140; Java KW 159; Katwijk III KW 161; De Vier Gezusters KW 162; Janna KW 163; Aleida KW 169; Zeemeeuw KW 170; Karei Doorman KW 227; Scheveningen SCH 107. Dinsdag 6 Februari: st. Norma Maria IJM 6. Ml. Martha IJM 74; Elizabeth KW 64; Noordster KW 67; Huiberdina Gijsbertha KW 85; Van der Duijn van Maasdam KW 97; Jacoba KW 107; Gebroeders KW 108; Avon tuur KW 114; Arie KW 155; Adjowico RO 9 Woensdag 7 Februari: mt. Alkmaar IJM 31 naar Rotterdam. Ml. Margrietha Maria KW 29; Helena KW 39: Everard Christina KW 40; Nederland VII KW 130; Vocnuit KW 151; Gezina Geertrui KW 176; Bruinvis RO 1 Donderdag 8 Februari: st. Zeelandia IJM 38. Ml. Janny VL 30, SCHEEPVAART Aalsdijk, 8 210 m. O. Bahamas. Akkrumdijk, 8 te Daresselaam. Alamak, pass. 9 Kp. Tcnez. Alhena, pass. 8 Kp. San Rogue. Alnati, 8 420 m. Z. Port Opraya. Alpherat, 8 375 m. O.N.O. St. Paus Rocks. Altair, 8 80 m. Z.O. St. Pauls Rock Amstelstad, pass. 9 Kp. St. Vincent. Arendskerk, 8 650 m. Z.O. Socrata. Antonia. 8 v. Singapore, 9 verw. Pladju. Arnedijk, 8 anker Southend. Aalsurri, 9 van Aden n. Port Said. Aardijk, 9, 200 m. W. Ouessant. Alwaki, 8 te Rio de Janeiro. Abbediik, pass. 8 Recife. Almdiik, 8 te R'dam v. Havanna. Aagtekerk, 7 te Hongkong. Arkeldijk, 9 te Antwerpen. Altair, pass. 8 St. Pauls Rocks. Bin tang, 9 van Semarang n. Soerabaja. Breda, 8 1C5 m. W.I.Z. Ouessant. Bloemfontein, 9 v. Lorenzo Marquez n. Bena. Borneo, 8 van Belawan n. Djakarta. Bali, 9 te Belawan. Blitar, 9 te Makassar. Boschfontein, 8 v. Zanzibar n. Port Amelia. P.lijdendijk, pass. 8 Bishoprocks. Bennekom, 8 v. Manta n. Cristobal. Boskoop, 8 v. Ciudad Trujillo n. Antwerpen. Caltex-Leidcn. pass. 9 St. Johns eil. Caltex Utrecht, 10 te Rotterdam v. Sidon. Caltex The Hague, pass. 8 Finisterre. Corilla, 8 770 m. W.t.Z. Port Opraya. Cottica, 8 150 m. W. Burlings. Castor, 8 v. Point Fortin n. Paramaribo. CooJhaven, 5 te Duinkerken. Ceram, 9 te Karachi. Cistula. 9 verw. Port Said. Clavella, 8 dwars Muscat. Congostroom, 8 verw. Accra. Dalerdijk, 8 160 m. N.O. Madeira. Delft, 8 350 m. W. Kaap St. Vincent. Duivendrecht, 8 120 m. O. Kaap Frio. Diemerdijk, 8 in Golf Tehuantepec. Douro, 6 v. Antigua n. St. Kitts. Dalerdijk, pass. 9 Fayal. Danae, 8 v. Tunis n. Palermo. Diemerdijk, pass. 7 Acapulco. Delfshaven, 8 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Eemland. 8 150 m. O.t.Z. Bahia. Ena, 8 te Curacao. Erinna, 8 v. Pladjoe n. Singapore. Etrema, 8 900 m. W. Palma. Escaut., 8 v. Rouaan Parijs—Rotterdam. Esso Den Haag (t) 8 v. Aruba n. Per-nis. Farmsum, pass. 8 Finisterre. Friesland, 9 te Yarrow v. Londen. Gouwe, 8 125 m. W.t.Z. Ouessant. Gaasterland, 8 nm. te Buenos Aires verw. Gordias, 8 v. Calamata n. Catacolo. Hera, 10 te Puerto CabelJo. Hoogkerk, pass. 9 Las Palmas n. Le Havre. Heemskerk, 8 v. Aden n. Cochin. Hercules, 8 bij Kp. St. Vincent. Hoogkerk, pass. 8 Kp. Blanco. Hector, 8 v. Burriana n. Valencia. Ittersum, 8 400 m. W.t.N. Finisterre. Japara, 9 v.m. verw. Beyrouth. Jupiter, pass. 8 Bizerta. Joh. v. Oldenbarnevelt, 9 v. Djakarta. Jagersfontein, 9 v. Aden n. Teneriffe. Klipfontein, 9 v. Bremen n. Hamburg. Kota Baroe, pass. 9 Fayal. Kertosono, 10 te Djakarta. Kedoe, 8 te Port Said. Leerdam, 8 550 m. O. Kaap Race. Langkoeas, 9 verw. Aden. Lekkerkerk, pass. 8 Kaap St. Vincent. Lindekerk, 9 te Hamburg. Laagkerk, 9 te Antwerpen v. Hamburg. Lankoeas, 9 van Aden n. Belawan.. Lawak, 9 van Djakarta n. Madras. Lemsterkerk, 9 bij St. Johns eil. Lissekerk, 8 v. Port Said n. Spezia. Loppersum, pass. 8 Gibraltar. Langleescot, 9 te Genua. Mariekerk, 8 430 m. W. Minicoy. Mentor, 8 v. Lattakia n. Mersin. Mitra, pass. 8 Straat Soenda. Modjokerto, 8 te Tcrnate. Metula, 8 100 m. O. Malta. Maas, 8 160 m. N. Kp. Vela. Marpessa, 9 verw. Aruba v. Buenos Aires. Merak, 7 v. Port Stanley n. Londen. Murena, 9 te Rotterdam. Macuba, pass. 9 Muscat. Malea, pass. 9 Kp. Finisterre. Macoma, 9 te Soerabaja. Manoeran, 6 le Soerabaja. Meliskerk, 7 te Hongkong. Noordwijk, pass. 8 Minorca. Noordwijk, 9 te Livorno v. Rotterdam. Nigerstroom, pass. 8 Kp. Villano. Oranjefontein, 8 230 m. W.t.Z. Kp. Palmas. Ondina, 8 375 m. O. Kp. Race. Oranje, 8 vm. te Southampton. Orestes, 8 te Barbados. Oranjestad, 9 v. Puerto Limon n. Aruba. Papendrecht, 8 775 N.O. Sombrero. Parkhaven, pass. 8 Kp. Spartivento. Poseidon, 9 verw. Laguaira v. Turkseil. Perna, 8 500 Z.Z.O. Zuidpunt Madagascar. Prins Willem II, 8 550 m. N.O. Flores. Prins Willem III, 8 100 m. W.Z.W. Mogador. Prins Willem V, 9 v. Dakar n. Engeland. Prins Maurits, 8 te Savona v. R'dam. Prins Philips Willem 8 v. Cartagena n. Valencia Polydorus, 6 te Baltimore v. New York. Prins Johan Willem Friso, 9 te R'dam. Rijn, 8 230 m. N. Kp. Blanco. Rijnland, 8 150 m. N.t.0. Finisterre. Rondo, pass. 6 Acapulco. Rijnhaven, pass. 9 Kp. St. Vincent. Rijn, pass. 9 Kp. Blanco. Rijnland, pass. 9 Finisterre. Poelaulaut, pass. 9 Ouessant n. Londen. Raki, 9 van Aden n. Belawan. Roepat, 9 van Balikpapan, 10 verw. Dohggala. Rempang, pass. 8 Malta. Salawati, 8 verw. te Colombo. Saroena, pass. 8 Zuid Natuna eil. Stad Arnhem, 8 175 m. Z.Z.W. Ouessant. Stad Alkmaar, 11 n.m. verw. Vlaardingen. Swartenhondt, 8 v. Makassar n. Menado. Sloterdijk, 9 v. Suez n. Aden. Stentor, 9 v. Beyrouth n. Famagusta. Sarangan, pass. 8 Minicoy. Sibajak, 9 verw. Port Said. Slamat, 8 v. Makassar n. Semarang. Sunelta (t), pass. 9 Sabang. Markt blijft hoog. De noteringen van Vrijdag waren aan de hoge kant: f zwarte kool noteerde weer ruim 60 Jï kist en de wijting varieerde van ƒ15;!! 20, doch voor grovere soorten werd»» ook noteringen geboekt van ƒ28. De braaf schelvis was iets goedkoper maar goed betaald mét 33 tot 46 per de kwaliteiten waren door de lange rei' zen wat minder geworden. De grote sch'i noteerde weer 27,50 en de kleinmidde! soorten vonden kopers tegen 73 per w Voor de tongen kwamen nog enkeï« kleine verhogingen voor, zodat de ern' soorten 2,34 per kilo bereikten en grove slips ƒ1.88 per kilo. De totale aan voer op de Vrijdagmarkt beliep ruim li kisten waarvan .100 fijnvis, 470 schol vil wijting, 160 kabeljauw en gul eii 5 koolvis. Er moest weer dik geld hij. De trai lers die Vrijdag aan de afslag waren moesten weer met een beetje tevrede zijn. De Limburgia die een reis maate van ruim 16 dagen besomde slechts /81&) en de Catharina Duyvis maakte voor e> 14-daagse reis niet meer dan 14.455 m logger Sch. 9 Prinses Marijke bracht he' er beter af met 9370 als eindresultaat evenals de Katwijk 76 die 8680 besom- cle. Van de kotters was de IJm. 11 (jj hoogste besommer met 1630. Bricsreis. Behalve enkele loggers e- kotters, die met hun verminderde vanii sten vervroegd aan de afslag kwamen was van de trawlers de Hoop aanwezi? met een geringe aanvoer. Dit schip v,-as het zoveelste slachtoffer van het slechte weer. Maandag vier? Aan de hand der ver trekdata worden voor de Maandagmarkt verwacht de Flamingö, Vios, Vikingbank en Assan Reis, welke laatste Donderdag, avond een vangst had van 340 kisten: 0 kisten schelvis, 50 wijting, 100 koolvis, 55 gul en kabeljauw en 80 diversen. In en uit. Op 9 Februari kwamen binnen (tot 15 uur) K.W. 66 210, 92,18 IJm. 230, Sch. 199. 9. Naar binnen 'ver trokken: U.K. 75, 61, 35, 186, 120,81,10 105, 194, 53, 244, 243 en K.W. 210. Nieten uil de loterij. De Katwijk 48, die op 5 Februari in Engeland had ge markt en naar zee was vertrokken, mi met een defecte motor terug. De aanvoer van deze korte, afgebroken reis bedroeg slechts 30 manden, waarvoor nog 210! kon worden gemaakt. De VI. 85 verspeel de tijdens de laatste visreis een gi gedeelte van zijn want zodat ook dezei ger de reis moest afbreken en met ee; besomming van 1880 tevreden moest zijr.. Vier Duitse trawlers afgevoerd. Duitslands grootste trawlerrederij, Deutsche Hochse'efischerei Nordsee A.G. te Bremen-Cuxhaven heeft een viertel trawlers voor de sloop verkocht. Onder deze vaartuigen bevindt zich de Johan:. Hinrich (P.G. 318) welke op 2 Februari 1949 door de Prinses Beatrix (IJm. 111) in IJmuiden werd binnengesleept me: roerschade. Ruim een maand heeft deze trawler in het binnen-Spuikanaal gele gen en hij kon eerst op 12 Maart de ha ven verlaten. De Johann Hinrich werd in 1914 gebouwd bij H. C. Stiilcken te Ham burg, de inhoud bedroeg 258 bruto reg. ton en in 1930 werd de trawler verlengd De overige drie zijn de in 1922 gebouw de en 266 ton metende Steckelhorn, da evenoude en 220 ton metende Senator Westphal en de drie jaar oudere Hansa, die 276 ton meet. De Steckelhorn en de I-Iansa werden in 1928 verlengd, de Se nator- Westphal is in de oorspronkelijke staat gebleven. Tamo, 8 200 m. Z. Kp. Frio. Tarakan, 8 550 m. W.t.Z. Ouessant. Teiresias, pass. 9 Ouessant. Tibia, pass. 9 Pantellaria. Titus, 8 v. Lissabon 11. R'dam. Tjimenteng, 8 v. Penang n. Mombassa. Teiresias, pass. 8 Finistere. Tero, 8 te Antwerpen. Utrecht, 8 v. Lorenzo Marques n. Colombo. Van Riebeeck, 9 te Singapore. Veendam, 9 v. Havanna te Nassau (Bahamas), Waal, 8 270 m. W.t.Z. Ouessant. Weltevreden, pass. 8 Finisterre. Willemstad, 8 v. Plymouth. Zeeland, 8 v. West Hartlepool n. Londen. KLEINE VAAR! Abel Tasman, 7 v. Ardglass te Bristol, Albert, 8 v. Vlaardingen in Ballina Baai, Algarve, pass. 8 Villano Alpha, 8 v. rede St. Jean n. Hull. Arent, 6 v. Gent te Shoreham. Arion, 3 v. Wexford n. Charleston. Atlas, 8 60 m. Z.O. Malga. Berend, 7 te Délfzijl v. Amsterdam. Bonaire, 3 van Fremington te Bayonne. Breehelle, 8 dwars Scheveningen. Barends, 8 v. Londen n. Rotterdam. Brem, 8 te Antwerpen. Birmingham, 8 van Goole n. Harllngen. Celebes, pass. 7 Dover. Claes Compaen. 8 v. Bordeaux 11. Londen, Carpo, 8 te Drogheda v. Rotterdam. Casana, 8 te Antwerpen. Constant, 7 te Grimsby. Daje Bohmer, pass. 8 Casquets. Delta 7 v. Antwerpen n. Great Yarmouth. Diana v. 7 v. Wisbeck te Rouaan. Dollard, 8 v. Rotterdam te Odense. Daviena Goedkoou, 8 te Lorient. Dorinda, 8 v. Warnemundete. Duiveland, 8 te Grangemouth. Eijo, 7 v. Hamburg te Delfzijl. Ellewoutsdijk, 7 v. Whitehaven. Erna 8 in baai Liverpool. Echo, 9 van Belfast te Dublin. Frans, 8 v. Grangemouth. Frejo, 8 te Hamburg v. Grena. Gaasterland, 8 te Leith v. Rotterdam. Hoogland, 8 pass. Brunsbuttel n. Emden, Havik pass. 7 Prawlepolnt, Ilast, 6 v. Middlesbro n. Avonmouth. Hebe Nobel, 8 v. Groningen n. Londen. I-Ieren, 7 v. Delfzijl n. Londeiv Helveti, 8 te Middlesbro. Jacoba Catharina, 8 50 m. ZW. Cassablana Jozina, 9 v. Safi te Londen verw. June, 8 v. Wicklow te Dublin. Koningin Juliana, 8 v. Londen te Gent. Kunlabori, pass. 8 Casquete. Lucas Bols, 5 v. Bordeaux n. Sfax. Lies, 8 dwars Start Point. Merak. 8 80 m. N.N.W. Lands End. Neptunus, 7 te Delfzijl. Marietje Bohmer, pass. 8 Harwich. Marsdiep, pass.8 Holyhead. Maystar, pass. 8 Wight. Meike, pass. 8 Burlings. Marcella, 8 v. Le Havre n. Rotterdam. Monica, 8 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Mulan, 9 te Pontrleux v. St. Malo. Nettie, 8 v. Leith n. Newbury. Noord, pass. 8 Kp. Griznez. Ransel, pass. 8 Start Point. IJstroom 6 v. Bristol te Newport. Batavier III, 9 te Antwerpen. Corona, 8 van Leixoes te GlassondocK. Mast III, 3 v. Rouaan n. Parijs- Oranje, verw. 9 v. Hamburg n. Shoreham, Prima, 8 v, Caen te Antwerpen. Timor, pass. 8 Beaohyhead. Rosemarie, 8 te Kopenhagen v. Rouaan, R. P. S., pass. 8 startpoint. Rijn, pass. 8 Haak Lichtschip. Spes, pass. 8 Hesselo. Saba, 8 v. Blyth n. Hayle. Servus, 8 pass. Start Point. Seaham, 8 te Dover v. Rotterdam. Skagerrak, 8 in Kleine Belt.. Theodora, 8 in Skagerak. .h Toni Dundee, pass. 8 Great Yarmouth Utrecht, 8 v. Antwerpen n. Londonaer j- Uottingham, 7 te Harlingen. Veenenburg, 8 v. Middelsbro via Har P Rotterdam. Vindicat, pass. 8 Kp. Villano. Van Gelder, 7 Tepar v. Fremington. Vlier, 7 v. Oporto n. Antwerpen. Vrede, 9 v. Torbay te Galway. Westlaan, 9 v. Rotterdam te Hamburg- Wilhelmina. pass. 8 Lowestoft. Westkust. 8 pass. Texel. Walenburgh, pass. 8 Ouessant.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6