Voetbal in Kennemerland Drieduizend blikjes lever en filet zo uit het water" Auto-Rijles? Old Clothes New Visserij-varia VIOS VIC'O deden samen Burgerlijke stand Velsen marktberichten Jeugdkampioenschap van Velsen Competitie hoofdklasse „Hotac" heeft höar eerste kampioensteam Watervliet weerde zich flink tegen DED (4—7) „Turnlust" recipieerde Harmonie „De Eendracht" onder nieuwe leiding Castricum Ook Castricum heeft nu een „verenigingsraad" Beverwijk „Pakoma" met „vliegende vaandels" aangekondigd B.R.C. „Kennemerland" opende het seizoen Agenda voor Beverwijk MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 proef.fgbrieksschip binnen t He vroege, mistige Maandagochtend hpf ylaggeschip van de IJmuidense lorvloot zijn neus tegen de halkant ge- trawlervlootwi (pn. na veertien dagen is de VIOS thuis- en alles leek gewoon. De mannen, S de stormachtige reis nog in de benen, zich gewassen en zijn een voor een S het viszakje op de rug in de duisternis VL»n Ook de drie mensen van de miservenfabriek VICO, die een reis mee- aakten. Dit niet om zeebenen te krijgen oic experiment. Want de VIOS heeft in het dekhuis een "f.installatie voor het conserveren van L en de drieduizend blikjes met kabel- uw en schelvislever en wat filets, die vanmorgen nog ergens in de ruimen lagen, vormden het resultaat van dit probeersel. Het is niet helemaal nieuw meer, want Je een kotter heeft al eens eerder aan boord geblikt, maar nu de grootste IJmui- Zrxe. rederij en een industrie samen deze Jaak gaan aanpakken, kan het wel veelbe lovend gaan worden. Ze hebben de reis niet méé gehad, de drie ViCO-ers. Piet Guyt, Joop van Miennen en Henk Wijker zijn eerlijk gezegd blij, dat ze weer vaste wal onder de onzekere benen hebben want het heeft knap gewaaid on derweg en dat was oorzaak, dat het schip vele dagen heeft moeten liggen steken, zo dat de kleine conserveerketel ook niet veel te doen kreeg. Maar het kan", zegt Guyt, „dat is wel bewezen. De kwaliteit is prima, want de lever komt praclisch zo uit het water in hel blik." Ze hebben het allemaal mogen proeven op de VIOS en ze zijn het over de smaak roerend eens: prima. Alleen zal het nog wat meer automa tisch moeten gebeuren op den duur. Aan dat handwerk hebben we tenminste alle drie een ronde rug en vierkante vingers overgehouden". De bemanning heeft de drie vreemde eenden, die als arbeiders meevoeren en dus niet delen in de besomming van de VIOS (waarmee vermoedelijk toch geen hoog schot gedaan wordt, want er zijn maar rond 650 kistjes gevangen met al die bries), aan vankelijk misschien met wat wantrouwen aangekeken en er zullen dikke bomen over opgezet zijn in de achteruit. Er is immers het vervalletje van de ADVERTENTIE Binnen één dag als nieuw Behalve Vrijdag en Zaterdag. Chem. reiniging Koningsplein 10 - Telefoon 488G - IJmuiden GEBOREN: W. H. F. HendersonZon- derop, z„ Stratingplantsoen 64 rd, Velsen-N.; J. van der Wel—van Deijck, d., Elzenstraat 25, IJmuiden-O.; J. C. VelthuijsenGroen, d., Carolinastraat 13, IJmuiden; A. J. de Weers—Frangois, z„ De Ruyterstraat 124,, IJmuiden-O.; M. C. MinkelsVoets, z.. van Dalenlaan 35, Santpoort; A. E. van der Valk- Kijveld, d„ Kompasstraat 8, IJmuiden; M. P. Diependaal—Zwanenburg, d., Rembrandt- laan 9, IJmuiden-O.; G. M. van VeelenZijp, z„ Kon. Wilhelminakade 91, IJmuiden. OVERLEDEN: N. Visser, 69 j., echtgenote van A. van Pel, Snelliusstraat 37, IJmuiden; C. C. Melsert, 73 j., echtgenote van C. J. van Heijst, Velserduinweg 260, IJmuiden-O.; L. Dangerman, 57 j., echtgenoot van W. Petri, Velserduinweg 193, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: G. Zuiderduijn, Hoofd- straat 109. Santpoort en G. C. L. Bander, Kerkerinklaan 9, Santpoort; F. J. F. Erenst, Snelliusstraat 43, IJmuiden en C. Varke- visser, Marconistraat 12, IJmuiden; M. Reker, Herenduinweg 46 rd, IJmuiden-O. en G. J. du Pont, Velserduinweg 197 a, IJmuiden-O., toek. adres: Herenduinweg 46 rd., IJmuiden- Oost; A. Willems, de Lethstraat 15, Velsen- Noord en H. Hilberts, Grote Hout- en Ko ningsweg 40, Velsen-N.; A. Dijkhuis, Ber kenstraat 31, IJmuiden-O. en A. van den Braber, Wijk aan Zeeërweg 62, IJmuiden-O.; C. Hoek—Linnaeusstraat 7, IJmuiden en J. D. van der Plas, Kompasstraat 44. IJmuiden; J. H. Martens, De Genestetlaan 37, Driehuis i?. butke Schipholt, Fazantenlaan 10, IJmuiden-O.; G. Zegel, van Panhuijsstraat a' yhöningen en G. E. Zalm, Ver Loren van Themaatlaan 2, Velsen. GEHUWD: H. Joor en L. L. C. Oosten; D. Groot en J. van Dorp; J. H. Zuijdam en A. Gozeling; S. Kalkhoven en J. Geijteman. tt 10 Februari 1951 9*To a°o grl tonS 2,70-2,26; gr.m. tong tonS 2,35—2,02; kl. tong I 2'sCv,f: w- tong II 2,14—1,98; tarbot I 4oO-2,2d, per kg. „Tarbot IV 67; kl. griet 33; gr. schol 28— schot 55-29; kl.m. schol 66-39; 7~32: kL scho1 11 32—21,50; schar makrëfi on.° t6 10,50; v. haring 12.50; 59' kl m L F-' s°bolvis 56; gr.m. schelvis kl Si s.ch?'vis 48: kl. schelvis I 45,50—44; gul 43 3? "35S33: Wijting 31—22 kl knoTvi!' dod,' gul 36~34; kl- Sul 30,50; Pr V iS ,z-w- 26> Per 50 kg. 6M1. S lts kg16°~98; gr" k°°lviS ZW- 99: j Aanvoer 705 kiitÜ ut0Tng, en tarbot, 1 kist heilbot. bot fi JV 160 kisten schar, 185 kisten kil3 k!st,en ha"ng. 8 kisten makreel, 55 SSelvis' 185 kisten wijting, 120 kisten diversen t6? g! 10 kisten koolvis, 20 kisten uiversen. Totaal 1665 kisten. "M73Hoopf6700_ Besommingen KW 5fi f 83 f 7515= KW 140 f3490; KW 161 f?rB SI 124 f5435l KW 29 f 1860; KW lï f 114 f713°: Kw 141 f632°: KW 69 f S SL108 f 129°: KW 104 f2300; KW 34 f ofl 52 f 430; IJM 276 f 1330; KW 94 f j975 KW 10 f245°J KW 77 f400; ADVERTENTIE °°K VOOR VERKEERSTHEORIE voor Velsen Thalia MAANDAg 12 FEBRUARI Rex Z7n uur: »piësta". DTMc7A¥rrouwen zonder eer." Thalia 13 FEBRUARI Rex. L S Uur: »Eiësta". door de tonÏÏ: "FysmaUon", opgevoerd toneelvereniging „Varia". lever, het kuit en de traan aan boord van de trawler, waarvan de opbrengst gedeel telijk aan de manschap komt. Geen won der, dat deze bemoeienis van de industrie met „hun" zaken wat scheve ogen heeft verwekt. Deze reis is echter zuiver een proef ge weest, zodat er bij het verder uitwerken van de eventuele toepassing op grotere schaal en ook dat kan blijkbaar een aanvaardbare basis gevonden zal moeten worden voor beide partijen. In elk geval vaart de visserij als geheel wel bij deze nieuwigheid, want geloof maar, dat het product grage tanden zal vinden. Wij vernemen nader, dat het door de zeer zorgelijke blikpositie van dit moment niet mogelijk is, het experiment op grote schaal voort te zetten. De verkregen pro ducten zullen slechts voor de export ge bruikt mogen worden. Door het bestuur van de Nederlandse Dambond is beslist dat de jeugdkampioen dammen van „Groot Velsen" welke wedstrijd tussen J. de Boer, L. Binkhorst, v. d. Steen en H. Langbroek, wordt gespeeld, direct in de eindstrijd wordt geplaatst om de jongeren- damtitel van Noordholland. De kampioenen van Zaandam, Amsterdam, Weesp, Diemen en Den Helder zijn reeds bekend. De competitie in de hoofdklasse is geëin digd. „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam werd kampioen, „Oostzaan" moest dc plaats in de hoofdklasse verdedigen, tegen de kam pioenen eerste klasse o.a. Oamclub Haarlem en Helderse Damclub. Door de fraaie eindspurt is IJmuiden nog tot de negende plaats op de ranglijst gestegen. De stand luidt: Gez. Samenzijn 11 0 0 22 158— 62 Joz. Blankenaar 10 0 1 20 137— 83 Oosterkwartier 7 1 3 15 126— 94 Haarl. Damcl. 7 0 4 14 109—111 Weesp 5 0 6 10 110—110 D. Str. t. O., H'stede 4 1 6 9 105—115 St. Bavo 3 3 5 9 104—116 C. D. A. 4 1 6 9 100—120 IJmuiden 3 2 6 8 96—124 Wormerveer 3 1 7 7 104—116 Zaandam 2 3 6 7 95—125 Oostzaan 1 0 10 2 77—143 'mmWÉÊÊÊÊÊm. lÉÉtl :ISSÊ12!Ii Vele Nederlanders die naar Nieuw Zeeland gaan, om. daar een nieuw bestaan op te bouwen, zullen ongetwijfeld getroffen worden door de natuur, welke vooral in Dart Valley, in Otago, de meest Zuidelijke provincie, van een grootse schoonheid is. Gedurende het droge seizoen trekken lastdieren met hun begeleiders, die materiaal en levensmiddelen naar de verafgelegen boerderijen moeten brengen, door de bedding van de rivier de Dart, die traag door het bergachtige landschap stroomt. landschap stroomt. Tafeltennis De tafeltennisvereniging „Hotac" kan zich gelukkig prijzen met een eerste kampioens team in de vierde klasse N.T.T.B. van de afdeling Haarlem. Dit succes van het eer ste damesteam met R. de la Leyne, A. Rus en D. Spanjaard is geenszins een verras sing, want deze ploeg wist in de competi tie ongeslagen te blijven. Wel heeft het in de laatste ontmoeting met het Velsen I- damesteam gespannen, doch „Hotac" wist deze uitwedstrijd (die het kampioenschap bracht) met 46 te winnen. Indien de „Hotac"-dames in de komende promotie wedstrijden dezelfde voortvarendheid aan de dag leggen, kan succes ook hier niet uit blijven. Het tweede „Hotac"-damesteam met G. Huybers, N. Huig en A. Bruinenberg blijkt eveneens ernstige aanspraken op de titel te hebben. Deze ploeg heeft in T.O.G. een gelijkwaardige candidate voor de bovenste plaats. De 82 overwinning op de V.G.Z.- dames doet de beslissing in deze afdeling vermoeden tussen Hotac en T.O.G. De heren van Hotac I behaalden ook een overwinning. Na spannende strijd werd Winfried 2 met 64 verslagen. Korfbal De Amsterdamse tweede klasser van de K.N.V.B., D.E.D., de kampioenspretendent, heeft op „Watervliet" ernstige tegenstand ondervonden van de Velsense korfballers. Watervliet opende spoedig na de uitworp de score door een afstandschot van Móhl- mann. Dit had D.E.D. niet verwacht en daardoor kreeg Watervliet de eerste tien minuten een kleine veldmeerderheid. Voor al het Velsense middenvak speelde goed en ook de verdediging was aanvankelijk tegen D.E.D. opgewassen. D.E.D. kwam er beter in en na enkele vergeefse aanvallen ge lukte het Cupido na een half uur gelijk te maken, toen Berghuis hem even losliet. Kort voor de rust namen de gasten de lei ding (1—2). Na de hervatting bleef het hoge tempo de strijd beheersen. De Velsense aanval roerde zich in deze periode geducht en na tien minuten maakte Velthuys met een af standschot gelijk (22). Spoedig scoorde Hunnen voor D.E.D. en hoewel de Watervliet-aanval verschillende kansen kreeg kwam succes weer aan de andere kant (24). In de beginopstelling wilde het Velsense middenvak het te mooi doen. De verdediging van Watervliet werd nu onder grote druk gezet en twee doel punten van een D.E.D.-dame en Cupido waren het gevolg (26). Watervliet liet zich niet intimideren en Velthuys slaagde er in uit een vrije worp de afstand op 36 te brengen. De partijen wogen nu tegen elkander op, maar het technisch betere D.E.D. scoorde drie minuten voor het einde het zevende doelpunt Gymnastiek Onder zeer grote belangstelling hield „Turnlust" Zaterdagmiddag een receptie ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan. Voorzitter Van Leeuwen opende de recep tie en gaf een overzicht over de afgelopen 40 jaar, waarbij hij er aan herinnerde, dat op de solide basis door de oprichters gelegd, is voort gebouwd. Als bijzondere krachten noemde spreker de ere-voorzitter, de heer J. Jongejans, de secretaris de heer C. Ver steeg. Ook de heer B. J. Wieland Los werd wegens zijn ruim dertig-jarige leiderschap met ere genoemd. Vooral door de twee wereldoorlogen werd het werk van Turnlust ten zeerste geremd en moest veel extra arbeid verzet worden om de verliezen weer in te halen. Bijzonder veel aandacht wordt er aan de jeugd be steed met steeds groter succes. Als eerste spreker wenste de burgemeester van Beverwijk Turnlust geluk. Spreker hoopte dat Turnlust zich bij de groei van Beverwijk zal kunnen aanpassen, dat de juiste stabiliteit zal worden gevonden. De burgemeester sprak de wens uit, dat de be stuursleden op hun post zullen blijven en met toewijding en ernst hun taak zullen blijven vervullen, opdat bij het gouden jubi leum de vereniging met evenveel kracht en energie voor het voetlicht zal treden. De heer J. Rosenboom, vertegenwoordiger van het bestuur van het K.N.G.V. en de heer A. Fortgens, voorzitter van de K.T.K., spra ken met waardering over het werk, dat Turnlust voor het Verbond en voor de K.T.K. heeft verricht, waarbij vooral de grote innerlijke kracht der vereniging werd geroemd. Daarna volgden toespraken en felicitaties van afgevaardigden van zusterverenigingen uit de K.T.K., van de plaatselijke R.K.- en Chr. gymnastiekvereniging, van voetbal-, krachtsport- en talrijke andere Beverwijkse verenigingen, welke afgevaardigden allen gewag maakten van de prettige verstand houding tussen Turnlust en hun ver enigingen. Des avonds werd aan de leden en geno digden een cabaret-avond aangeboden verzorgd door het Alkmaarse Cabaret En semble onder leiding van de West-Friese conférencier Jan Stet, welk ensemble een buitengewoon succes had. Kennemers]OS 41 In een vrij stevige wedstrijd heeft de Kennemers een vlotte overwinning op JOS behaald. Niet alleen het vrijwel steeds ge handhaafde overwicht, dat de thuisclub had, doch ook het verloop bracht mee, dat de zege voor de Beverwij kers geen ogen blik in gevaar is geweest. Reeds na vijf minuten doelpuntte H. v. d. Sluijs, toen Stek een hoekschop goed voor het doel plaatste. Jansen zorgde er voor, dat de voorsprong bij de rust 2-0 was geworden. Onmiddellijk na de hervatting liet. JOS zich van zijn beste zijde zien. Een licht Amster dams overwicht was er het gevolg van, maar voor het Beverwijkse doel moesten de bezoekers steeds het onderspit delven voor de goed op dreef zijnde achterhoede van de Kennemers. Toch scoorde Deelen een tegenpunt, toen een weifeling in de defensie der Beverwijkers een hoekschop tot gevolg had, waarbij hij zijn kans kreeg. Een fel offensief var. de thuisclub volgde. Van Keulen kreeg het hierbij zo benauwd, dat hij de bal in eigen doel trapte. De Amsterdammers waren toen geslagen. Met kunst en vliegwerk wisten zij verdere suc cessen van de Kennemers te voorkomen, tot spil Verkaaik een strafschop veroorzaakte, waaruit Schaaper de eindstand op 4-1 bracht. Wijk aan Zee klopte Velsen De belangrijke strijd tussen Wijk aan Zee en Velsen, waarin vooral de thuisclub voor z'n laatste kans vocht, is in een ver diende overwinning voor Wijk aan Zee geëindigd. Het was een uitermate spannen de kamp. Velsen miste op een critiek ogen blik een strafschop waardoor de Sant poortenaren zich een goede kans zagen ontnomen. In de eerste helft ontstond een spannende strijd met Wijk aan Zee in de meerderheid. Maar het duurde tot enkele minuten voor rust alvorens de thuisclub door F. v. d. Mey de leiding nam. Bril maakte er later 2-0 van. Velsen pakte de zaken na de hervatting stevig aan en geruime tijd stond het doel van de club uit de badplaats onder hoge druk. Maar de achterhoede van Wijk aan Zee weerstond het offensief. Bakkum miste in deze periode een strafschop. Toch ver kleinde Tromp na een half uur de achter stand. De strijd kreeg een ongekend span nend karakter. Wijk aan Zee maakte daar aan een eind, toen Schellevis de doelman van Velsen voor de derde maal liet vissen (3-1). DEM verloor van Alkmaarse Boys Het was bij DEM weer het oude liedje. Ongetwijfeld een sterker elftal dan de tegenpartij, vooral in technisch opzicht, maar de voorhoede was niet bij machte de talrijke aanvallen behoorlijk af te wer ken. Verder was de Alkmaarse doelman Kramer weer in uitstekende vorm. De bezoekers namen voor rust een voor sprong door Paters. Hoe DEM ook vocht, steeds voorkwam de Alkmaarse achter hoede een zeker schijnend doelpunt zodat met 0-1 gedraaid werd. DEM pakte na de hervatting stevig aan, maar ook nu kon de achterhoede der be zoekers de situatie lange tijd meester blij ven. Eindelijk had Beentjes succes. Een spannende strijd om de overwinning volg de hierna, waarin Alkmaarse Boys er in slaagde te doelpunten. Bij een der uitval len, waartoe de bezoekers zich moesten bepalen, schoot Knip hard in (1-2). Wel deed DEM hardnekkige pogingen het getij te doen keren maar doelman Kramer was op dreef. Terrasvogels klopte Zaandijk Het begin was voor Terrasvogels, dat het nerveus startende Zaandijk over alle linies overspeelde. In deze periode scoorde de thuisclub echter niet en daarna ging de strijd gelijk op. Na een half uur spelen doelpuntte Röbken, die heel wat beter speelde dan de vorige week tegen Helder, uit een hoekschop. Zaandijk kreeg wel kan sen op de gelijkmaker, doch beschikte over slechte schutters. Rust 1-0. Na de hervatting kwam Zaandijk stevig opzetten en moest de verdediging van Ter rasvogels herhaaldelijk in actie komen, hetgeen haar goed afging. Het verre op dringen werd de Zaankanters noodlottig, want Röbken maakte er gebruik van (2-0). Ook dit doelpunt was voor Zaandijk nog geen reden, om de moed te laten zakken en toen het 2-1 werd, begon het zelfs nog te spannen. Uit een pass van Röbken bracht Schol zijn club in veiligheid (3-1). Spannende strijd in Wormerveer De voor de Castricummers zware wed strijd QSVCSV hebben de bezoekers niet in een overwinning kunnen omzetten. Ondanks het slechte terrein werd er goed voetbal te zien gegeven. Door het doelpunt van de rechtsbinnen van QSC na 10 mi nuten spelen, liet CSV zich in het geheel niet afschrikken. Verschillende mooie aan vallen werden opgebouwd. Doelman G. de Heer verrichtte in die periode goed werk. Toen de rechtsbuiten der gastheren een tamelijk zwak schot op het doel van CSV richtte, bleef de doelman staan voor ver meend buitenspel en de stand was 20. Na de thee was QSC iets sterker, maar CSV liet de moed niet zakken. B. Beumer zwoegde hard en enkele gevaarlijke Wor- merveer-aanvallen leverden geen succes op door toedoen van de hard werkende spil H. Jacobs. Na goed samenspel met B. Beumer en H. Tiemstra verkleinde midvoor H. Riet horst met een schot dat langs de binnen kant van de paal in het doel ging, de ach terstand. (21). Na 30 minuten in de tweede helft stond de midvoor van QSC alleen voor De Heer. Men rekende reeds op een derde doelpunt, doch De Heer redde. Met het hard wer kende CSV in de aanval kwam het einde. Ook CSV 2 ^eed een nederlaag en moest met 10 in Limmen 2 haar meerdere er kennen. De CSV junioren A deden het be ter en stuurden Alcmaria Vitrix B met een 60 nederlaag naar huis. De CSV adspiranten A speelden gelijk tegen Graftdijk A. De uitslag was 00. De adspiranten B moesten in Bergen de punten laten. Bergen B won met 100. IEV gaat op de goede weg voort De I.E.V.'ers, die in het begin van de competitie niet erg op dreef waren, hebben op het „Rooswijk"-terrein tegen R.C.H. 5 de vierde overwinning in successie geboekt. De wedstrijd werd beïnvloed door de vrij sterke wind die R.C.H. aanvankelijk in het voordeel had. Daardoor waren de gasten in de meerderheid. R.C.H. drukte de meer derheid niet in doelpunten uit. Toen I.E.V. zich na 20 minuten had losgewerkt, gaf H. Duin I.E.V. de leiding (10). R.C.H. liet het hierbij niet en uit een vrije trap kwam de bal^Jegen de onderkant van de lat. Schavejgilaker wendde het gevaar echter af, maar toch ontstond na een half uur spelen de gelijkmaker (11). I.E.V. kwam opzet ten. Een goede aanval besloot Prinsen na 35 minuten met een prachtig schot (21). De druk op het Haarlemse doel nam toe. Duin vergrootte de voorsprong tot 31 en Van Aalst zag kans om nog een vierde doelpunt te scoren (41). Na de hervatting was er een geheel ander spelbeeld. R.C.H. gaf de moed op en I.E.V. had niet veel neiging zich druk te maken. Hoekschoppen aan beide zijden bereikten geen succes. Toch waren er voor I.E.V. nog kansen, maar een goede kopbal van Duin en enkele schoten van v. d. Vlies hadden verder ook geen uitwerking. TIWVVB 3—3 V.V.B. kon in Amsterdam niet tot de volle winst komen en moest met een gelijk spel genoegen nemen. De thuisclub was aan vankelijk door het voordeel van de wind iets sterker, doch bracht het niet verder dan enkele hoekschoppen. V.V.B. combi neerde er lustig op los en paste zich aan het zware veld goed aan. Na een kwartier werd P. Schildwacht gevloerd, hetgeen een strafschop opleverde. H. Verswijveren schoot hoog in het doel (01). De Breesa- pers hielden het beste van het spel en toen P. Schildwacht zich keurig vrijspeelde, gaf hij de bal aan de vrijstaande H. Souve- rein die van dichtbij de bal inschoot, 02. De hoofdstedelingen gaven zich nog niet gewonnen en nadat een prachtige kopbal van hun middenvoor doel had getroffen, kwamen zij voor de rust nogmaals terug, zij het door zwak optreden in de verdedi ging van V.V.B., waarbij de rechtsbuiten niet veel moeite had (22). V.V.B. oefende na de rust grote druk uit op het Amsterdamse doel, doch het duurde een half uur alvorens H. Souverein een goede voorzet gaf die Michel door prachtig inkoppen in een doelpunt omzette, (23). Wederom kwam T.I.W. gelijk en wel vier minuten voor het einde toen een doel- worsteling voor v. Veelen ontstond en de Amsterdammers doelpuntten waardoor de balans weer in evenwicht was gebracht (3-3). Reserves van Stormvogels op dreef Stormvogels 2 boekte gisteren een bui tengewoon fraaie overwinning op Blauw Wit 3, één der sterkste clubs uit de afde ling. Vrij spoedig doelpuntte Angenent met een vliegend schot onhoudbaar voor de overigens uitstekende doelman der gasten. Nog geruime tijd bleef de thuisclub het meest in de aanval in welke periode een hard schot van Admiraal via de lat achter vloog maar daarna ging Blauw Wit zich meer en meer roeren. De IJmuider achter hoede speelde echter in grootse vorm. Met de rust was de stand nog steeds 1-0. Kort na de hervatting maakte Blauw Wit gelijk, toen doelman Venus uitgleed en de midvoor ongehinderd kon inkoppen (1-1). De thuisclub gooide er nu nog een schepje op en vrij spoedig hierna had Admiraal succes (2-1). Enthousiast werd de strijd voortgezet. Weer maakte Blauw Wit gelijk (2-2), maar dat was het laatste Amster damse doelpunt. Stormvogels maakte er door toedoen van zijn vleugelspelers Admi raal en Meyer nog twee. Vooral dat van Meyers verdient vermelding (4-2). Stormvogels III wint van Velsen II Het derde elftal van Stormvogels heeft gisteren een spannende wedstrijd gespeeld tegen het tweede elftal van Velsen, dat kranig partij gaf en met de 0-0 stand met de rust mogelijk iets minder kreeg dan het verdiende, hoewel anderzijds moet getuigd worden dat de IJmuider defensie ook haar mannetje stond. Na de rust slaagde Stormvogels er door toedoen van Blinkhof in het enige doel punt van de wedstrijd te scoren. Wel trachtte Velsen er nog een gelijk spel van te maken, maar doelman Rechtsteiner ver ijdelde dit voornemen. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 11 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Teiresias van Djakarta. Willemstad van Antwerpen. Traquair van Grangemouth. Weltevreden van Djakarta; Hestia van Hamburg; IJstroom van Portsmouth. Gooiland van Hamburg. Orion van Hamburg. Deo Favente v. Kopenhagen. Vertrokken zijn: Roswage naar Bremen. Matelot P. E. T. Peyrat naar Rotterdam. Theseus naar Lissabon. Voor de harmoniekapel „De Eendracht" der Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen was het Zaterdagavönd in „Con cordia" gegeven winterconcert een belang rijke gebeurtenis, omdat het ensemble hier mee zijn nieuwe dirigent bij het publiek introduceerde na eerst ruim een half jaar onder hem gestudeerd te hebben. Henri Arends, die als leerling van het Mozarteum te Salzburg onder prof. Bernhard Baum- gartner, maëstro Carlo Zecchi en Herman Schmeidel werkte, heeft met deze uitvoe ring bewezen, dat hij niet alleen de kunst van het dirigeren verstaat, maar ook het paedagogische deel van zijn taak volkomen beheerst. „De Eendracht", dit weten allen die be lang stellen in de beoefening van de har monie, is een ensemble dat muziek van edel gehalte kan maken. De leden hebben als dilettant-blazers een hoge graad van vol maaktheid bereikt. Uit hun midden zijn dan ook enkel vakmusici voortgekomen. Slechts weinige corpsen in den lande kun nen het tegen „De Eendracht" opnemen. De nieuwe dirigent heeft dit musiceren echter nog verfijnder weten te maken. De blazers reageren scherp op zijn aanwijzingen. Zo doende heerste er een bijkans volmaakte orkestdiscipline, waardoor hetgeen „De Eendracht" ten beste gaf de toets der cri tiek kon doorstaan. Kleine stemmingsfoutjes als in deel I van Debussy's „Petite Suite" verdwenen in het niet bij de voortreffelijke vertolking van de Elegische Melodieën van Grieg, waarin het fraaie trombonewerk de schoon heid der uitvoering nog" accentueerde. De muzikale spanning, waarmee een zo be langrijk werk als Gerard Boedijn's sym- phonische gedicht „Halewijn" weergegeven werd, getuigde van de beheersing dezer uiterst moeilijke materie door de leden van de kapel, die ieder voor zich de naam „muzikant" met ere dragen. Boedijn is on tegenzeggelijk Nederlands belangrijkste componist voor harmonie, die ook buiten onze grenzen sterk de aandacht trekt we gens zijn artistieke werk. „Halewijn" is een ultra-modern, maar compositorisch verant woord werk en zal bij „De Eendracht" stellig op het répertoire blijven. De Teil-ouverture, een echt parade paardje, leverde eveneens sluitend spel; het saxofoonkwartet, de beroemde hobosolo, het werk van de es-klarinet, al deze onder delen waren tot in de puntjes verzorgd; de fameuze Eendracht-techniek stond borg voor de rest. De medewerkende solisten waren wat lang van stof; Herman Wester droeg de Sonate opus 167 voor klarinet en piano van Camille Saint-Saëns voor. Hij deed het met een charmante toon en een knappe tech niek. Frans Vester bewees met een aantal fluit-soli, dat hij tot de weinige vakmensen behoort, die ons land op dit instrument kent. Hij boeide in het bijzonder met de belangwekkende Sonatine van Gaubert, een in de laatste oorlog omgekomen Franse componist. De begeleiding aan de vleugel door Miep van Luin was een genoegen om naar te luisteren. A. J. VAN DER WEIJDEN. Drie-en-twintig afgevaardigden van ver schillende Castricumse verenigingen waren Vrijdagavond in de jeugdherberg Konings- bos bijeen gekomen, om de plannen voor een te stichten verenigingscentrum te be studeren. Deze avond was tot stand ge komen door het doorzetten van de initia tiefnemer de heer H. J. Wentink; de leiding berustte bij de heer P. Heida. In de inleiding' der besprekingen, gehou den door de heer J. Rijnders, memoreerde deze de grote behoefte aan een dergelijk gebouw. Nadat alle afgevaardigden hun instemming met het plan hadden betuigd, ging men over tot het vormen van een voorlopig comité, waarin zitting namen de heren H. Wentink. P. L. Duinker, J. Rijn ders, G. Bedeke en mevrouw Beerepoot. Eveneens bleek de noodzakelijkheid om een verenigingsraad in het leven te roepen. Deze raad, bestaande uit de dames me vrouw Van Kooten en Cortel en de heren G. v. d. Touw, J. Schenk en H. van Hei voort, zal nader contact zoeken met alle plaatselijke verenigingen en hen uitnodi gen om van de raad deel uit te maken. De geschatte kosten van het gebouw, groot circa 155.000, vormde nog een belangrijk punt van discussie, evenals het kardinale punt waar het gebouw moet komen. Na verschillende besprekingen over deze kwes ties besloot men de houding van alle ver enigingen af te wachten. Wat meer en wat minder. De aanvoer van Zaterdag werd in hoofdzaak bepaald door plat- en fijnvis en doordat er wat meer voorraad in de hal kwam, ontstond er een geringe daling in de prijzen. De grote tongen, die de voorgaande dagen nog f 3,32 wisten te behalen hielden het nu op f 2,70 en later zelfs op f 2,02 per kilo; de grote slips bleven onveranderd voor f2,14 tot f2,per kilo. De schol was ook iets goedkoper; grote soorten brachten het als hoogste noteringen tot f 28,maar er zijn ook partijen ver handeld voor f 2,50 per kist. De kleine schol bleef goed betaald met f 32 per kist. De rondvis bleef duur. Braatscheivis boekte onveranderd f 35 per kist en de middelschelvissoorten brachten gemiddeld f 59,op. De zwarte koolvis bleef vlot kopers trekken voor f 64,per 125 kilo. De totale aanvoer der ZaterdagmarM beliep ruim 1665 kisten, waarvan 225 kool vis. Om te huilen. Ook de trawler „De Hoop", die Zaterdag als enige van zijn soortgenoten aan de afslag verscheen, kon geen goede opbrengst maken. De totale besomming voor een 14-daagse reis is de treurige som van f 6700,geworden. Van de Joggers waren SCH. 233 en de VL. 83 de hoogste aanvoerders met f 6675, en f7515,Van de kotters werd de KW. 34 de hoogste aanvoerder f 3150, Flinke voorraad. Vandaag losten voor de vroege lossing de Assan Reis met 60 kisten schelvis, 70 gul, 130 koolvis, 80 wij ting, 10 haring. 30 diversen en 300 stijve kabeljauwen; de Vikingbank met 150 schelvis, 50 gul en kabeljauwen, 50 koolvis, 15 wijting, 200 haring, 15 radio en 150 ka beljauwen; de Vios met 160 schelvis, 50 gul, 100 koolvis, 130 makreel, 140 wijting, 40 haring en 25 diversen. Drie loggers hadden te zamen 53 manden tongen en tarbot, 140 grote schol, 35 kleine schol, 60 bot, 580 ijskabeljauwen, 100 wijting en 570 stijve kabeljauwen. Voor de late lossing waren aan de afslag acht kotters met 1300 man den diversen en 41 loggers met een totale aanvoer van 22.000 kilo tong en tarbot, 1057 manden grote schol, 560 kleine schol, 367 schar, 300 wijting, 57 gul en kabeljauw, 236 bot, 335 stijve kabeljauwen en 300 manden diversen. En verder. Voor de Dinsdagmarkt is op dit moment wat de binnenkomsten van de trawlers betreft, nog niets bekend. Voor Woensdag worden verwacht de Bloemen- daal, welke Zondagavond een vangst had van 260 kisten schelvis en piepers, 60 radio en 40 diversen; de Sumatra met 80 schelvis, 70 diversen, 130 makreel, 85 haring, 110 koolvis, 20 radio, 20 wijting, 25 varia en de Flamingo waarvan nog geen vangstopgave is binnengekomen. Ook geen vetpot. De Zwarte Zee, die Vrijdag inplaats van Zaterdag aan de af slag was bij Grimsby besomde voor een 12-daagse reis 700 pond. Het schip kwam Zaterdag in IJmuiden binnen. Bravo. De vispakkers en visknechts, die niet achter wilden blijven, hebben Vrij dag en Zaterdag f 220 ingezameld ten bate van het fonds voor de kankerbestrijding. Polaris met kraaiennest. Zaterdag ar riveerde de Noorse coaster Polaris met 140 ton haring, die voor rekening van een IJmuidense firma in het koelhuis is opge slagen. Het schip, dat in de zomermaanden in het Hoge Noorden passagiers vervoert, is uitgerust met een uitkijktoren in de voor mast, om een beter zicht in de fjorden te hebben en hij trok daardoor nogal wat be langstelling. Eindelijk weg. De Franse trawler, welke tweemaal wegens lekkage in IJmui den is binnengekomen, kon Zaterdag weer naar de visserij vertrekken. Pleisterhaven. De tonnenlegger Barn- hurst vluchtte Vrijdagavond de vissers haven binnen voor het slechte weer. Za terdag is het schip naar Vlissingen ver trokken. Beter. Ook de KW. 5 krijgt een „vis- namiger" aanzien door het plaatsen van een bak. Pools bezoek. Van de Poolse loggers kwamen binnen de SWI 102 en de SWI 104. Oudje in dok. Een der schepen van de Rederij De Daad, nl. de IJM. 95, is Za terdag voor reparatie en schoonmaken in het dok geplaatst. De vaart der schepen. Op 10 Februari kwamen binnen: KW. 56, 124, 140, 94, 29, 34. 161, 69, 39, 5. 27, 17, 84, 53, 170, 65, 163. 51, 59, 19, 19, 64, 21, 24, 169, 16, 50, 125, 91, 44, 92, 28, 78, 41, 155, 22, 45, 107, 227. 110, 47, 159, 210, 54, 162, 25, 89, 6; SWI 102, 104; BU. 33: RO. 3: SCH. 233. 107; UK. 94; IJM. 276, 228, 272, 277. 226, 94. Naar zee vertrokken: UK. 175; IJM. 34, 10, 61, 49. 11 Februari kwamen binnen: RO. 1; VL. 61; KW. 122, 7, 37; IJM. 183, 209, 129, 74, 42. Zaterdagmiddag hebben enkele honder den padvinders, voorafgegaan door de Beverwijkse Harmoniekapel, een rondgang door Beverwijk gemaakt om bekendheid te geven aan de komende Padvinders Kolder- markt „Pakoma". Deze koldermarkt wordt, zoals wij al eerder berichtten, op 15, 16 en 17 Februari in het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat gehouden. Zondag hield de BRC „Kennemerland" haar eerste voorjaarscompetitie weer. De uitslag luidt: Klasse A, 40 km.: 1. H. Kuitwaard 1 uur 16 min. 17 sec.; 2. D. v. d. Acker. Klasse B, 30 km.: 1. D. d. Ruiter 1 uur 28 min.; 2. L. Kops; 3. J. Peenen; 4. J. Zoutman; 5. W. Kremer. Klasse C. 20 km.: 1. P. v. Lieshout 47 min. 25 sec.; 2. S. Vergoner; 3. J. Groot; 4. A. Ebbingen. MAANDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater. 7 en 9,15 uur: Moe derlied. Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: De rode Donau. W.B. Theater. 8 uur: Guadalcanal. DINSDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater. 8 uur: Moederlied. Luxor Theater. 7 en 9,15 uur: De rode Donau.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3