Burgemeester Scholtens opende de Padvinders-koldermarkt De Stille Wens IS UW BROEK VERSLETEN Auto-Rijles Clowntje Riek f95.- 't Silver Stoepke ML Douwma en Zoon BETER dan het allerbeste f 157 so Agenda voor Beverwijk als KINDERWAGEN I als WANDELWAGEN Prijs f I47.50 Voor die kinderen Wijk aan Zee FEUILLETON VRIJDAG 16 FEBRUARI 1951 Bij de opening van de Beverwijkse Padvinders Koldermarkt, gemaks halve afgekort tot „Pakoma", die tot en met Zaterdag in veilinghal „Kenne- merland" aan de Breestraat zal wor den gehouden, was het Donderdag avond al heel erg druk, zodat na de opening door burgemeester mr. H. J. J. Scholtens, het publiek een ware aan val deed op de talrijke attracties, welke deze markt biedt. Bij de officiële opening voerde allereerst mevrouw E. Boreel-Van Tuyll van Seroos- kerken, de voorzitster van het Pakoma- comité, het woord en zij toonde zich ver heugd over zo'n grote belangstelling op deze eerste avond: veelbelovend voor de volgende dagen! Vervolgens dankte zij al len die er aan hadden meegewerkt het ge heel mogelijk te maken en tenslotte sprak zij de wens uit dat de bezoekers het pad vindersleven en -streven zullen gaan waar deren, begrijpen en niet te vergeten: steu nen, waardoor de organisatie groeien en bloeien kan. De voorzitter van de plaatselijke N.P.V., de heer C. R. Prinselaar, roemde de samen werking bij het tot stand komen van deze „koldermarkt" cn hij hoopte dat het geheel een goed verloop mag hebben, er op reke nend dat het Beverwijkse publiek de pad vinders niet in de steek zal laten: vooral omdat Beverwijk thans vijf verschillende padvindersgroepen telt, in tegenstelling met vóór de oorlog, toen er slechts één groep was. Hij besloot met woorden van dank aan het adres van mevrouw BoreelVan Tuyll van Serooskerken. Als laatste voerde de burgemeester het woord en deze gaf hierbij verschillende woordspelingen over het woord „kolder" ten beste, om tenslotte de hoop uit te spre ken dat heel Beverwijk de komende dagen in de veilinghal zal komen „kolderen". Mede omdat via het slagen van deze bazar het jeugdwerk gesteund wordt, hoopte de burgemeester, dat het geheel een daverend succes mag worden, waarna hij de officiële opening verrichtte, door het slaan van een spijker in een balk. Tot slot hieven de padvinders allen „Hoort, zegt het voort" aan en kon het publiek het hart gaan ophalen. Wintercompetitie H.O.S.C. Bij de wedstrijden voor de wintercompe titie van de Hoogovenschaakclub, welke Woensdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg werden gehouden is het A. P. de Bruin gelukt tegen de clubkampioen van vorig jaar J. Zoontjes remise te spelen. De uitslagen luidden Afdeling 1: A. P. de BruinJ. Zoontjes Vt'6; J. C. de Haas—ir. E. T. Peitzer 1—0; W. Steeman—Th. Spijker lA. Afdeling 2: J. BeentjesP. Zeilstra afge broken; P. Hart—M. Soeteman 1—0; A. Slings—J. Groot 01; P. Hoope—ir. D. G. Huygen 0—1. Afdeling 3: A. de Vries—P. Bos 1—0; G. SchoutenP. Suters afgebr. Afdeling 4: H. SteemanK. Comis 1—0. Vrijdag 16 Februari. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De man op de Eiffeltoren". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De piraten van Capri". W. B. Theater, 8 uur: „De prairiebruid". Zaterdag 17 Februari. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De man op de Eiffeltoren". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De piraten van Capri". W. B. Theater, 8 uur: „De prairiebruid". DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels 14) Je haar heeft de mooiste kleur, die ik ooit gezien heb, riep hij enthousiast uit. „Ik zal een speciale robe voor je ontwer pen voor de volgende collectie." „Marigold is dan misschien hier niet meer", moest Nadine Sloe toen opmerken met een vervelende stem alsof zij hoopte, dat ik zou vallen en mijn nek zou breken. „Niet meer hier?" vroeg Michael Sorrell verschrikt. „Zij heeft geen ervaring," ging Nadine zeurderig voort, „en Madame Marie weet nog niet, of wij haar wel kunnen houden". „Natuurlijk kunnen wij haar hier houden", zei Michael Sorrell. „Je wilt toch blijven?", vroeg hij toen. Ik lachte naar hem. „Ik verlang er naar hier te blijven," antwoord de ik. „Ik vind het hier héérlijk." Michael Sorrell was kennelijk zeer met mij inge nomen, maar Nadine keek naar mij op een manier.indien blikken konden doden zou ik dood neergevallen zijn. Zij kon wer kelijk niéts meer zeggen, maar ik denk, Op de foto: burgemeester mr. H. J. J. Scholtens opent de Pakomamet drie klappen op de spijkerbalk. Voorts ziet men van links naar rechts jkvr. E. Boreel-Van Tuyll van Serooskerken, de heer C. R. Prinselaar en „Oubaas" A. Scherer. „Moeilijkheden met grote kinderen Groene electr. Koffernaaimachine compleet, met garantie, uit voorraad 357,50 JAN GEIJLVOET Jr., Haarlem, Doelstr. 35 Tel. 13538 Reparatie-inrichting Opger. 1900 BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Paula, d. van A. Kooiman en A. v. Dijk; Hermanus, z. van J. v. d. Mei en KI. G. Bleumers; Dirk J., z. van A. H. Smit en S. J. Doosjes; Christina A., d. van A. W. de Nijs en A. Botman; André L., z. van D. Honig en A. Sint; Catharina N., d. van P. Heidoorn en C. Schoon; Francina, d. van J. Schipper en C. Schipper; Theodorus, z. van A. Verdwaald en H. J. Grapendaal; Jolanda Chr., d. van J. v. d. Wijngaard en Chr. C. van der Wel. OVERLEDEN: J. Bos, 79 j., wed. van D. Verheijden; Fl. J. de Wildt, 66 j., gehuwd met Th. Ellens; KL Hoogland, 80 j., wed. van C. Schuit; C. Govers, 47 j., gehuwd met W. C. v. Roon; J. J. J. Koeleman, 71 j„ gehuwd met M. J. H. v. Leeuwen. GETROUWD: S. Zonneveld en M. P. Ko nijn; C. H. Eijking en Chr. M. Aardenburg. „Moeilijkheden met grote kinderen" was het onderwerp dat mevrouw H. Boudens van Heel Donderdagavond in de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw behandelde voor de leden van de Bond van Katholieke Arbei dersvrouwen, afdeling Beverwijk. Het is volgens haar niet de bedoeling dat de kinderen als ze wat ouder worden, door vriendjes of vriendinnetjes worden inge licht over de diverse problemen des levens; hier ligt een taak van de ouders. Ook is het volgens spreekster niet wenselijk de kinderen te vroeg aan het werk te sturen „om wat te gaan verdienen". Men kan ze beter wat langer op school laten, bijvoor beeld op de huishoudschool, waardoor ze langer kind blijven. De tegenwoordige jeugd is volgens spreekster meer gesloten dan een vroegere generatie, doch dit gaat in het algemeen op latere leeftijd wel weer voorbij. De kunst van het ouderschap is de kinderen de vriendschap der ouders bij te brengen. Hiervoor moeten de ouders in de eerste plaats een beetje soepel zijn en niet steeds „met de vuist op tafel slaan". De opvoeding, waarin de humor zijn be langrijke taak vervult, is volgens haar de beste en een waarschuwend woord onthield spreekster de bemoeizieke schoonmoeders niet, aangezien verscheidene schoonmoe ders al een goed huwelijk lieten stranden. Zij besloot haar geestig en vlot betoog met er op te wijzen dat behalve aan de dingen van alle dag, ook aan de culturele vorming gedacht moet worden en bijvoor beeld dus de radio niet de gehele dag moet spelen, doch alleen indien er een verant woord programma is. Vooraf sprak de voorzitster mevrouw E. van Zutfen, het openingswoord, waarbij zij in het bijzonder de nieuwe geestelijke ad viseur kapelaan A. Dekker welkom heette. JAARVERGADERING TUINBOUW AFDELING VAN DE „MAATSCHAPPIJ". Donderdagavond heeft de Tuinbouwafde ling van de Hollandse Maatschappij van Landbouw haar jaarvergadering gehouden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. De secretaris, de heer C. Nijman, vertelde dat de afdeling 52 leden telt; een kleine terug gang die het gevolg is van de opheffing van diverse bedrijven. Uit het verslag van de penningmeester bleek een voordelig saldo van 40. De af tredende bestuursleden de heren W. Bak ker en R. Pletting werden herkozen. Op 24 Februari wordt in Alkmaar de provinciale vergadering gehouden. Hier voor werden de voorstellen behandeld, evenals voor de algemene vergadering op 6 Maart in Amsterdam. JAARVERGADERING BOND PLATTELANDSVROUWEN. In gebouw „de Harmonie" heeft de af deling Beverwijk van de bond van Platte landsvrouwen haar jaarvergadering gehou den. Mevrouw Van Weelderen-Middelkoop sprak een openingswoord, waarna de diverse jaarverslagen werden voorgelezen. De secretaresse mevrouw GoedhartDe Boer had een uitvoerig verslag samenge steld, waarin de voornaamste gebeurtenis sen van 1950 naar voren werden gebracht. De afdeling telt thans 53 leden. Uit het jaarverslag van de penningmees- teresse mevrouw Friester, kwam naar voren dat de afdeling financieel „net rond kan komen". Medegedeeld werd nog dat een bezoek zal worden gebracht aan de tentoonstelling „Goede Kleding" te Alkmaar. MUTSAEftTS' DUOFOLD BIZONDER PRACTISCH Verkrijgbaar bij VOOR DE BAB/ ANTHONY VAN KAMPEN KOMT SPREKEN OVER NIEUW GUINEA. De schrijver Anthony van Kampen zal op Vrijdag 2 Maart komen spreken in de bovenzaal van veilinggebouw „Kennemer- land" over Nieuw Guinea. Zijn causerie zal toegelicht worden met lichtbeelden. Deze avond wordt georganiseerd in het raam van de Boekenweek 1951 en wordt onder auspiciën van de Beverwijkse boek handelaren gehouden. V.V.V. VERGADERT De Vereniging voor Vreemdelingenver keer afdeling Wijk aan Zee zal heden avond in café De Boer haar jaarlijkse ledenvergadering houden. Op de agenda is onder meeer vermeld een bestuursverkie zing. Aftredend en hierkiesbaar zijn de heren M. Klein en C. de Boer. In onze sortering vindt U een broek passend bij Uw costuum GEN. CRONJéSTRAAT 42-44 Tel. 15438 AUTOR 17 SCHOOL REI3M Hagelingerweg 134 Tel. 8930 (K 2560) OOK VOOR VERKEERSTHEORIE SCHEEPVAART is ons vol AUTOMATISCH 25 steens horloge. De gehele automatische opwinding is gesteens en dit is beter dan ieder ander systeem, daar de wri.jvings- vlakken zeer klein zijn. Het opwindgewicht kan geheel en naar alle kanten draaien, dus zonder stootblok.ies. Het horloge heeft een zeer grote gangreserve en kan ook normaal worden opgewonden. Het RELIDE horloge is water- en slotdicht; schokvrij en anti-magne tisch. De horloge-onderdelen zijn van zeer hard rood brons metaal gemaakt en het geheel is practisch onverslijtbaar. Tijdverschil per maand ongeveer 1 a 2 minuten. Prijs JL f Wij ontvingen een geheel nieuwe collectie gouden dames- en heren horloges met en zonder gouden band, vanaf 49 Grote Houtstraat 49 De kleine zaak met de grootste keuze Al onze horloges zijn verzekerd tegen verlies, diefstal, breuk, beschadiging. Dat ging weer. De „Herman' maakte dat ik op een goede dag nog arsenicum in mijn thee zal vinden." Sally gaf een gilletje. „Zij zal jou werkelijk toch geen kwaad doen?" „O, zeker niet, maar zij haat mij. Zij moet erg verliefd zijn op Peter, ik wou, dat hij wat over haar vertelde." „Spreekt zij nooit over hem met jou?" „Neen, zij zegt liever geen woord tegen mij. Zij passeert mij steeds alsof ik lucht ben." Beiden lachten en juist op dat ogenblik kwam de bus. Zij kregen een plaats hele maal vooraan, en gingen verder met het gesprek. „Ik weet het niet," zei Marigold, „maar ik geloof, dat Peter wel erg geheimzinnig doet. Ik heb enkele meisjes gevraagd waar Nadine vandaan komt en wat zij over haar weten, maar zij wisten niets. Zij kan zeker niet ouder zijn dan dertig, en toch heeft zij een geweldig verantwoordelijke functie. Michael Sorrell ontwerpt alleen maar, hij heeft er geen idee van hoe de zaak geleid moet worden en weet ook niets af van de geldelijke zaken." „Misschien verbeeld jij je het slechts, dat Nadine je niet kan uitstaan," merkte Sally op. „Ik verbeeld mij niéts. Zij verlangt er wérkelijk naar mij eruit te gooien en zal dat zeker zo gauw mogelijk trachten te doen. In ieder geval heb ik nu een goede bondgenoot gekregen, de grote Michael Sorrell zélf. Als er soms moeilijkheden mochten komen, ga ik direct naar hem toe!" Sally lachte om de strijdvaardige toon van Marigold, maar voelde zich toch niet al te prettig. Altijd was Marigold een sto rende factor geweest. Er waren altijd dra ma's, opwindingen en onaangenaamheden, wanneer Marigold er was. Natuurlijk was er veel, dat veroorzaakt werd uit jaloezie. Marigold was mooi en had er een handje van de aandacht van de mannen te trek ken, dat leed geen twijfel. Maar vrouwen konden gevaarlijke vijanden zijn en Sally maakte zich zorgen om Nadine. Om de loop van het gesprek te veranderen vroeg zij: „Wanneer zou David toch weer komen?" „Vanavond", antwoordde Marigold, „ik heb feitelijk beloofd met hem te gaan eten, maar Peter heeft mij gevraagd naar een nieuw restaurant te gaan, zodat ik David maar zal afbellen. Natuurlijk kunnen jij en Anne met hem gaan eten." „Dat zou hij helemaal niet leuk vinden," zei Sally vlug. „Marigold, zou je niet een beetje vriendelijker voor David kunnen zijn?" „Waar stuur je op af? Ik vind het ver velend en ik ben niet naar Londen gekomen om uit te gaan met iemand uit ons dorpje. Ik wil échte mensen ontmoeten, rijke men sen, die op Mayfair wonen, geen arme dok ters en artisten." „Ik geloof, dat de meeste mensen precies hetzelfde zijn, waar zij ook mogen wonen", zei Sally. „Hoe weet je dat? Je hebt nog nooit een belangrijk iemand ontmoet." Plotseling hield zij haar mond. „Of heb je wel? Heb je de grote mijnheer Duncan ontmoet?" „Vanmorgen", antwoordde Sally en zij vertelde haal- van de ontmoeting. „O, Sally, dat klinkt geweldig. Zou ik eens een keer kunnen komen om hem te ontmoeten? Misschien wordt hij wel ver liefd op mij en kan hij al onze moeilijk heden oplossen." „Hij ziet er niet naar uit, dat hij op jou verliefd zou worden! Hij heeft slechts be langstelling voor bankzaken. Indien je een goudmijn was of een regeringsrapport, zou het misschien anders zijn." „Hoe kun je dat nu weten. Mannen zijn allemaal hetzelfde als het vrouwen betreft. Ik wil slechts gelegenheid krijgen rijke mensen te ontmoeten. Wil je me hel pen?" „Doe niet zo dwaas. Ik heb hem pas één keer gezien en onze ontmoeting was nu niet direct hartelijk." „Nou, ik zal hem eens opzoeken, je zult het zien!" „Je zult erg teleurgesteld worden", waar schuwde Sally haar, maar Marigold luis terde niet.' „Ah, dat geld", zuchtte ze. „Als je de jux-ken kon zien, die bij Michael Sorrell hangen, en al dat bont. Een kleine zending voor de winter kwam vandaag aan. De vossen en de sabels waren prachtig. Ik wou, dat je ze kon zien, zij deden mij wa tertanden. Ik moet rijk zijn, ik moet mooie dingen hebben, en voordat ik veel ouder woi-d!" Sally antwoordde niet. Zij dacht er slechts aan, dat zij naar Cornwall terug zou gaan indien zij wat geld had. Het was warm en stoffig in de bus en in de straten liepen de mensen van hun werk naar huis. Zij zagen er vermoeid en uitgeput uit. Sally voelde zich bedrukt. Zij verlangde naar de zuivere wind, de geur van de warme aarde, die blakerde in de zonneschijn, en de zilte lucht van de zee. Zij wilde zich helemaal vx-ij voelen. Ze hex-innerde zich nog, dat zij jaren geleden met haar vader op de rotsen stond en keek naar de golven, die te pletter liepen op de stenen. Er was de vorige nacht een stox-m geweest en de gol ven waren nog woest. De wind was hard en waaide haar haar naar achteren. Zij stak; haar arm door die van haar vadex-, en vroeg: „Zoudt u dit alles willen ruilen voor de rijkdommen der aarde?" Sally kon zijn afwijzende stem nog horen. Ja, dat was een mment, waarop zij zich rijk had gevoeld. Marigold praatte nog steeds. „Ik wou, dat je de trouwjapon kon zien. Zij is gemaakt van witte tule en overdekt met kleine bosjes oranje bloemetjes. Het is gen schattig ding, Sally. Ik hoop, dat ik die jurk mag dragen, maar Madame Marie schijnt wat bang te zijn voor Nadine Sloe." Donderdag voor een 15-daagse réis 27 ir-1 en de „Tzonne" 28.500 voor een tv'--' weekse reis. Van een paar loggers, die-^ f de afslag kwamen werd de KW 155 hoogste besommer met 4610 en van ';i kotters de SCIi 18, die niet mindert! 3130 besomdé. De Assan Reis is Donderdag voor 1 dok- en reparatiebeurt naar AmsteroH vertrokken. In en uit. Op 15 Februari kwar- binnen de KW 155, 151, 84, 10 90 7 ir! 37, 32, 33, SCH 18, HD 12 (van biC IJM 318, 202, 241, 215, 206, CZ 3, IJM BR 28, IJM. 249. Naar zee vértrokken- Kï 66, 189, IJM 9, BR 28, CZ 3, IJM 213 249, 262, 215, 206, 41, 318, IJM 200 37, 32, KW 84, 155, SCH 18, KW 10. VDe UK 172, HD 80, KW 90, VL 166 HD if IJM. 209 en de KW 151. Tegenvaller. De Zeelandia, die ji Donderdag naar zee vertrok moest nar kele visdagen Grimsby aandoen voor paratie. De vangst welke ongeveer 30 ten beliep bracht nog 330 pond op. Woenj" dag is het schip weer naar de visserij ve>' trokken. De stand. Op 15 Februari bevondr zich de volgende trawlers op zee: Batar- (n.zee 31 Jan.), Compaen (n. z. 31 Jan" Chénévière (n. z. 2 Febr.), Eveline (n. I 3 Febr.), Tubantia (n. z. 5 Febr.), NorcJ Maria (n. z. 6 Febr.), Thorina (n. 1 Febr.), Zeelandia (n. z. 8 Febr.), All.Wt| ter, Hattum, Mary, Petten en Abrak (n. z. 10 Febr.), Schoorl, Bergen en Mei; (n. z. 12 Febr.), Vikingbank (n. 2. i| Febr.), De Hoop, Limburgia, Vios, Flak go (n. z. 14 Febx-.), Haarlem (n.z 15Febr.'. Hoog aan de prijs. De prijzen bleve ook Donderdag hoog. De grote schelvis wy weliswaar niet zo duur als Woensdag, mar met 76 waren de middelsoorten goedbi taald. De braatschelvis daarentegen to weer hoger en noteerde voor de goes kwaliteiten ruim 49 per kist. Er wasfla wat belangstelling voor schol, waardoor4 grote soorten het tot 34 brachten en daan mede hun hoogste weekkoers haalde, kleine schol 2 varieerde van 40 tot 31 De grote tong was iets stijver met 2.6i per kilo en de grove slips hielden standi; 2.50 per kilo. Zwarte koolvis bleef duur en noteei4 70 per kist, maar de grote kabeljam kon het ditmaal niet hoger brengen dant: 140 per 125 kilo. De waardering voor 4 haring liep sterk uiteen als gevolg van 4 wisselende kwaliteiten en schommelde va; 16 tot 33. De totale aanvoer was Donderdag rui: j 2600 kisten waarvan 100 kisten fijnvi 320 schol, 540 haring, 550 wijting en 31! j makreel. Danser alleen. Vandaag was toch co de Simon de Danser aan de afslag met rui: 500 kisten. Verder kwamen er al enkels loggers binnen en enkele kotters, fel binnenblijven van de Urker vloot isaana platvisaanvoeren te bespeuren. En Batavia alleen. Behoudens onvoor ziene wijzigingen kan de Batavia voor4 Zaterdagmarkt worden verwacht. De aa- voer van dit schip bedroeg Woensdagavor: 85 kisten schelvis, 65 gul en kabeljauw,!! koolvis, 175 haring, 100 makreel, 35 wi ting, 70 dichte wijting, 35 radio en i stokkebit. Naar de overkant. De Tubantia, zijn eerste reis sinds lang om technisch redenen moest verkorten zal Zaterdag: Engeland markten. Door de korte reis be droeg de vangst Woensdagavond ruim 5:1 kisten, waarvan 200 schelvis, 120 'makreel 70 wijting, 90 haring, niet slecht dus. Na: Engeland kolen te hebben geladen zal k schip voor reparatie naar IJmuidenkoK: Ongeluk op de „Arend". Gistermidi; liep de KW 7 „Arend" met een gewei matroos in IJmuiden binnen: de 20-jarl;: D. Varkevisser uit Katwijk aan Zee k Dinsdagmiddag tijdens het vissen de e- derarm tussen een visbord en het schipgy kneld, waardoor de arm brak. De heer.t P. Bakker heeft de patiënt, die door 4 schipper al vaneen spalk voorzien wa gecontroleex'd, waaxrna de reder hem s een auto naar het Academisch Ziekenbus in Leiden bracht ter verdere observatie. De bus stopte bij de Chelsea Town en de zusters stapten uit en sloegen r- rustige straat in. j „Ik vraag mij af, of Anne al tnuis zijn", zei Sally. ,1 „Zij heeft geluk," antwoordde „zij heeft een goede kans om behoor.," mensen bij de hertogin te ontmoeten. „De vrienden van de hertogin zijn véél te oud voor Anne," pareerde maar Marigold antwoordde: »JeJe(Ly toch maar nooit!" Er was een uitdruö* van afgunst op Marigolds gezicht, maakte Sally enigszins bang. „Marigold," zei ze vrij ernstig, ..Je niet van ons vervreemden. Verlang naar te veel dingen en te vecx m - Marigold keek haar verbaasd aai „Wat bedoel je feitelijk, Sally. Sally wandelde alweer door. „Ik zei maar wat, maar soms ïjj» alsof je ons voorbij wilt streven. HOOFDSTUK VI. Anne ontmoette de hertog en was bepaald teleurgesteld. Diep hart was Anne buitengewoon rom Zij was rustiger dan haar twee zujue^, zo gereserveei'd over de dingen, diepste innerlijk betroffen, dat me" 'J eerst ontmoeting maar al te licht de kreeg, dat zij behoorde tot de moo hersenloze vrouwen. ..ji (Wordt vervo¥>' ADVERTENTIE a ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE v£UJee>ite^ ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE Aalsum, 15 te Suez. Alamak, pass. 14 Ouessant. Alchiba, 15 te Lagos. Altair, 15 te Las Palmas. Averdijk, pass. 14 Lizard head. Amsteldiep, 15 verw. Barranquilla. Arundo, pass. 14 Str. Florida. Aagtekerk, 15 v. Hongkong. Alcyone, 14 te Genua. Ariadne, 15 te A'dam v. Lissabon. Aardijk, 14 800 m. W.ZW. Flores. Alblasserdijk, 14 270 m. W.ZW. Flores. Alioth, 14 300 m. N.NO. Fernando Noronha. Alpherat, 14 560 m. ZO. St. Helena. Aludra, 14 360 m. N.NO. San Miguel. Ampenan, 15 te R'dam. Arendskerk, 15 verw. Suez. Armilla (t), 14 v. Saigon n. Haiphong. Abbedijk, 14 500 m. O.NO. Sombrero eil. Agamemnon, 15 verw. Laguaira v. Turkseil. Amsteldijk, 14 350 m. W.ZW. Bermuda. Beverwijk, 14 v. Melilla n. Gibraltar. Boschfontein, 14 v. Beira n. Lorenzo Marques. Bantam, pass.'14 Sabang. Bloemfontein. 15 verw. Durban. Bonaire, 14 825 m. Z.ZW. Fayal. Bennekom, 15 verw. Curagao. Boskoop, 14 775 m. O.NO. Bermuda. Cistula, pass. 14 Aden. Caltex Nederland (t), pass. 14 Bizerta. Castor, 14 bij Trinidad. Ceram, 14 bij Rasfartak. Chama (t), 14 in Pezisch golf. Cottica 14 675 m. W. Palma. Danae, 14 verw. Triëst v. Venetië. Delfland, 15 te Bahia. Delfshaven, pass. 14 Kp. Frio. Dalerdijk, 14 425 m. N.NO. Sombrero. Delft, 14 840 m. NO. Martinique. Diemerdijk, 14 150 m. NW. Kp. Vela. Domburgh, pass. 14 Finisterre n. Casablanca. Elmina, 14 v. A'dam n. Lobito. Etrema, pass. 14 Gibraltar. Enggano, 14 v. Koweit Edam, 14 800 m. W. Scillies. Esso Rotterdam (t), 14 275 m. W. Flores. Eemland, 15 verw. Buenos Aires v. A'dam. Farmsum, 14 te Savona v. R'dam. Gouwe, pass. 14 Las Palmas. Gadila, 14 350 m. O.NO. San Miguel. Hera, 14 v. Aruba n. Maracaibo. Hestia, 14 v. A'dam n. West Indië. Heemskerk, 14 te Cochin. Hoogkerk, 15 v. Le Havre n. Antwerpen. Helena, 14 700 m. NW. Azoren. Ittersum, 14 te R'dam v. New Orleans. Japara (KRL), pass. 14 Perim. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 350 m. ZO. Dondrahead Jupiter, pass. 14 Kp. St. Vincent. Kedoe, 14 te Aden. Keilehaven, 15 verw. Port Harcourt. Kota Agoeng, pass. 14 Gibraltar. Karsik, 14 v. Djakarta te Singapore. Kieldrecht, 15 verw. Madras v. Calcutta. Op een morgen, toen Bunkie uit bed kwam, hoorde hij de regen kletteren tegen de ramenHij keek naar buiten en zag, dat de hele lucht grijs was. „Nou, dat wordt niets voor buiten, vandaag!", zei hij. „Nee, dat geloof ik ook", gaf Rick toe. Maar zo erg vonden ze 't nou ook weer niet. Ze zouden zich thuis ook best vermaken meenden ze. Ze wasten zich en kleedden zich aan. Bunkie plaste en proestte in de waskom, dat 't schuim in 't rond spatte. „Hela.nog meer nattigheid!", lachte Rick. Toen ze beiden aangekleed waren, stonden ze nog 'n ogenblik voor het raam en keken naar buiten. De rode daken der huizen aan de overkant glommen; als 'n gordijn viel de dichte regen neer. De goten hoorde je klokken van al het water, dat er doorheen stroomde. „Regen, regen, spetterdespat!"zongen ze. Toen gingen ze naar beneden. Relide- Kota Int en 14 te Soerabaja. Laurenskerk, 14 v. Aden n. Suez. Lawak, 15 te Madras. Leopoldskerk, pass. 14 Messina. Loosdrecht, 14 v. Colombo n. Madras. Leerdam, 15 te Antwerpen. Lemsterkerk, pass. 14 Makalla. Loppersum, pass. 14 Kp. St. Vincent. Lutterkcrk, 15 te Basrah. Maaskerk, 14 v. Madeira n. Dakar. Macuba, 14 te Abadan. Metula, 15 te Tripoli. Molenkerk, 14 v. Suez n. Aden. Marpessa (t), pass. 14 Martinique. Melampus, 12 te Port Swettenham. Midas, 14 v. Gibraltar n. Eleusis. Malvina (t). pass. 14 Runsal Jebel. Meliskerk, 14 425 m. O. Kp. Padaran. Merwede, 14 330 m. Z. Kp. Race. Maas, 15 v. Port au Prince te Mobile. Maasland, 17 verw. Rio de Janeiro. Nigerstroom, 15 v. Le Havrè te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 15 verw. Curagao. Noordam, 14 480 m. O.t.Z. Kp. Race. Oranjestad, 15 v. Cristobal n. Aruba. Orion, 15 te R'dam. Oberon, 14 v. Turkseil. n. New York. Omala (t), 15 v. Miri te Pladju. Oranje, 14 325 m. O. Malta. Oranje Fontein, 14 175 m. W. Lissabon. Ovula (t), 14 v. Pladju n. Miri. Orestes. 15 verw. Puerto Cabello. Poelau Laut, 14 v. Londen. Prins Fred. Hendrik, 15 te Barcelona v. Alicante Prins Maurits, 15 v. Gandia n. Valencia. Perna (t), 14 850 m. O. Mauritius. Prins Willem III, pass. 14 Kp. St. Vincent. Prins Willem V, 14 180 m. W. Kp. St. Vincent Riouw, pass. 14 Colombo. Rondo, pass. 14 Kp. Vela. Rempang, 15 te A'dam v. Makassar. Reyniersz, 14 v. Soerabaja n. Semarang. Ruys, pass. 14 Zuidpunt Madagascar. Saparoea, pass. 14 Finisterre. Schiedijk, 15 verw. Havanna v. R'dam. Sibajak, 14 v. Aden n. Colombo. Slamat, 14 v. Djakarta n. Singapore. Soestdijk, pass. 14 Kp. St. Vincent. Stad Vlaardingen, 14 v. Vlaardingen te Narvik. Salawati, 14 v. Madras n. Calcutta. Saroena (t), 14 v. Miri te Pladju. Singkep, 14 235 m. W. Enggano eil. Sliedrecht (t), 14 250 m. O. Lorenzo Marques. Sloterdijk, pass. 14 Guardafui. Stad Maastricht, pass. 14 Burlings. Scherpendrecht (t), 14 150 m. O. Kp. Sable. Sunetta (t), 14 te Miri v. Buenos Aires. Stad Dordrecht, 16 12 u. verw. H. v. Holland. Stad Maassluis, verw. 16 v. Melilla n. IJm. Sandenburgh, 15 te Casablanca v. Bordeaux. Talisse, 14 te Port Said. Ternate, pass. 14 St. Johns eil. Trompenberg, pass. 14 Azoren. Tegelberg, 15 v. Buenos Aires n. Santos. Tomini, pass. 14 Finisterre. Tosari, 14 te Djakarta. Tankhaven I (t), 14 te Tj. Uban. Tankhaven III (t), 14 200 m. Z. Hainan. Tasman, 14 v. Penang n. Belawan. Teucer, 14 250 m. Z. Kp. Padaran. Tibia, 14 dwars Oporto. Tjibesar, 14 v. Soerabaja n. Bintang. Tjibodas, 14 te Soerabaja v. Makassar. Tjikampek, 14 200 m. O. Kp. Santa Maria. Tjitjalengka, 14 v. Hongkong n. Saigon. Trompenburgh, 14 v. Hamburg n. Bremen. Utrecht, 14 180 m. W.t.Z. Anderhalfgraadskan. Volendam, pass. 14 Wight. Venus, 14 v. Gibraltar n. Tunis. Willem Ruys, 14 v. Colombo n. Suez. Woensdrecht (t), pass. 14 Crooked eil. Waikelo, 14 v. Palembang te Djakarta. Westerdam, 14 875 m. O. Kp. Race. Wickenburgh, pass. 14 Ouessant. IJsel, 15 verw. Maracaibo. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6