Wella en Indola Anny 5612 BRILMONTUREN! KLEVERPARK" S. O. s. „Scheybeeck" is zwaar verwaarloosd Voor de KuÊkens MEUBELFABRIEK Mr. Opticien R. de Boer Kort en Bondig Luidsprekers W. J. Zomerdijk Uw Passages naar Australië HALVERHOUT ZWART en ZURMUHLEN HONDEN DAMES, PERMANENT Compleet f6.- ZES GULDEN „PREC80SA" NAAR WIE? Th. van Kampen nette meisjes kantoorbediende Industrie-rook heeft echter ook een handje meegeholpen IJmuiden Actie-comité uit halarbeiders eist eer voor zich op Velsen-Noord Plaatwellerij moet arbeiders ontslaan Nederland en de plannen voor het Europese leger Agenda voor Beverwijk SCHEEPVAART BEL 8 0 3 9 NAAIMACHINE DEFECT F. C. KUIPERS Ford Vedette 1950 Het is zeker niet Uw laatste KWARTJE 6. Interessante demonstraties 8. De bekende radio-conférencier Frans du Mee en zijn makker Koos Vermeulen Brievenkasfen Zeeweg263 Telefoon enige jonge physische, chemische of werktuigkundige M.T.S.-ers 99 MAANDAG 19 FEBRUARI 1951 6 Rapport over een park In opdracht van het Beverwijkse ge meentebestuur heeft de landschapsarchi tect ir. H. Otto een rapport uitgebracht omtrent onderhoud en verbetering van de beplanting bij het huis „Scheybeeck". Aan het houtgewas blijkt in de laatste halve eeuw onvoldoende zorg te zijn besteed: bijna overal is de stand van de boombe planting te dicht. Er werd niet tijdig ge dund, zodat het jonge hout lang en slap opgroeide. In enkele gedeelten staat een dichte beplanting van paardenkastanjes, welke de bodem zo donker maakt, dat struiken en kruiden, die aan het park een levendiger karakter zouden kunnen geven, geen kans krijgen. Gaan van het. oude ge boomte iepen, eiken of beuken dood, dan is op veel plaatsen thans nog geen jonger hout van goede kwaliteit aanwezig, dat de opengevallen plaatsen kan innemen. Zeer opvallend is de gezondheidstoestand van het boomgewas in het Zuidwestelijk deel van de buitenplaats, die zeer ongun stig afsteekt van die in het andere gedeelte van de buitenplaats. Dit verschil is zo groot, dat hei niet alleen aan de wind kan worden toegerekend, doch dat het eveneens een ge volg moet zijn van rook en gassen van de hoogovens en neven-industrieën. In verband met een en ander moet hier Het „actie-comité" uit de met ontslag be dreigde A-lijsten (de reserve visknechts in de IJmuidense vishal) heeft in een commu niqué vastgesteld, dat de erkende vakbonds bestuurders „verraad" hebben gepleegd je gens de arbeiders, door aanvankelijk de vier gedupeerden te laten afvloeien. Het comité zegt dat het succes van het alsnog onder brengen der ontslagenen voor zijn rekening komt en wekt de arbeiders op „waakzaam" te blijven. (Wij tekenen hierbij aan, dat de EVC zich de eerste keer achter de wilde actie der ar beiders stelde, maar dat op een ledenverga dering van de Centrale Bond werd meege deeld, dat de vier arbeiders alsnog bij een viskoper te werk konden worden gesteld). PONTJE AAN DE HAAL In de nacht van Zondag op Maandag is een van de veerpontjes van de firma Donker sloot, dat aan de steiger in het Noordzee kanaal bij de Velserbrugdag, afgedreven naar de binnenhaven van de Hoogovens. De politie verdenkt de IJmuidense jeugd van een mis plaatste grap. HAARLEMSE KNAPEN OP ROOFTOCHT IN IJMUIDEN De IJmuidense politie hield het afgelopen weekeinde vijf jongens uit Haarlem en Over- veen aan, die door de duinen wandelden beladen met geweerkogels, pakken papier en een stuk vensterglas. Deze vreemde combi natie ..hadden ze in de duinen gevonden", maar tijdens het verhoor op het politiebureau kwam vast te staan, dat zij zich toegang hadden weten te verschaffen tot de verlaten kampementen van de vroegere Hulpver leningsdienst ,,De Olmen", waar zij behalve enige vernielingen deze kleine diefstallen pleegden. SCHOORSTEENBRANDJE DOOR VERKEERDE BOUW In het perceel Hoofdstraat 34 te Santpoort dorp ontstond brand in de schoorsteen. De oorzaak was gelegen in een haakse bocht in de rookleiding, waardoor deze niet" geveegd kon worden. Het euvel wordt, nu de brand geblust is, onder toezicht van de bouwpolitie verholpen. KNAKWORST DIEF GEGREPEN De inbreker, die zich eind vorige week meester maakte van een voorraad knak worstjes en chocolade in een van de con sumptietenten op het Noordelijk pontplein, is aangehouden. Het was de Bennebroeker A. J. S., die een volledige bekentenis aflegde. Hij had de buit al verkocht, maar deze kon nög achterhaald worden. Directie wijst verwijt terug op materiaalgebrek Een communiqué van een aantal plaat- wellerij-arbeiders verzet zich zich tegen het ontslag, dat aan een 20-tal werknemers per 24 Februari zou zijn aangezegd. De directie, zo zegt het communiqué, heeft als reden gebrek aan werk opgegeven, maar deze ar beiders zelf menen, dat het bedrijf ruim van orders is voorzien en zoeken de oorzaak van het dreigende ontslag, dat naar hun mening ook op andere krachten van toepassing wordt, elders: de Plaatwellerij zou zich niet langer op de productie van verbruiksgoederen toeleggen, maar op „de inspanningen, die Nederland zich moet getroosten in de opbouw van de Europese defensie". Bij informatie v/erd ons hedenmorgen op de Plaatwellerij meegedeeld, dat deze argu menten volledig onjuist zijn; er is een chro nisch gebrek aan materiaal, waardoor een grote order vcor Union-melkmachines al maanden op uitvoering wacht. De Velsense fabriek moest daar namelijk de pijpleidingen voor maken en had er een aantal arbeiders voor in dienst genomen, aan wie nu echter ontslag is aangezegd, omdat het materiaal ontbreekt. PARIJS. (A.F.P.). De Nederlandse rege ring heeft gisteren het Franse memoran dum ontvangen over het plan tot oprich ting van een Europees leger. In kringen, die contact houden met de Nederlandse regering heeft men de indruk, aldus A.F.P., dat de argumenten, voor komende in het Franse memorandum, niet van dien aard zijn, dat zij Nederland zul len bewegen om de gereserveerde hou ding, tot nu toe ten aanzien van dit pro bleem aangenomen, te laten varen. In dezelfde kringen is men getroffen door het weinige enthousiasme door de Duitse gedelegeerden te Parijs aan de dag gelegd en men meent dat de houding van de Duitse regering die van Nederland zal be- invloeden. Maandag 19 Februari. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De man op de Eiffeltoren". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Eroïca". W. B. Theater, 8 uur: „De Prairie-bruid". Dinsdag 20 Februari. Kennemer Theater, 8 uur: „De man op de Eiffeltoren". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Eroïca". Alleen Kenn. Editie en daar een voorzichtige, doch vrij sterke dunning worden uitgevoerd. Voorts dient door rooien en herbeplanten verdere ach teruitgang zoveel mogelijk te worden ge stuit. Hierbij moet er voor worden gezorgd, dat aan de Zuid- en de Westzijde bij in planting speciaal die soorten worden ge kozen, welke niet te spoedig van rook en industriegassen te lijden hebben. Verder dienen enkele toevoegingen in het park, welke niet passen bij het karakter van de Engelse landschapsstijl, te worden verwij derd. Gelet op de huidige toestand van het houtgewas zullen er jaren mee gemoeid zijn eer deze door dunning, inplanting en zorg vuldige observatie geleidelijk weder in goede banen zal zijn gebracht. BINNENLAND Eind Januari is in het militair neurose hospitaal te Austerlitz een barak door brand verwoest. De 74 patiënten, die in deze barak waren gelegerd, verloren hun militaire uit rusting en al hun persoonlijke eigendom men. Deze laatste vertegenwoordigden een waarde van ruim 16.000 gulden. Het Natio naal Fonds voor Bijzondere Noden heeft f5000 geschonken. Het prins Bernhardfonds. de Niwin en het Protestants interkerkelijk Thuisfront hebben hulp toegezegd. De door de stichting „Helpt Ambon in Nood" in Amsterdam gehouden persconfe rentie, waarin twijfel is uitgesproken aan de goede bedoelingen van de stichting „Dooi de Eeuwen Trouw" te Eindhoven, heeft het bureau der Zuid-Molukken in Den Haag doen besluiten hulp van de stichting „Helpt Ambon in Nood" voortaan van de hand te wijzen. De steun voor de Ambonese studen ten in Nederland neemt het bureau voortaan voor eigen rekening. Voor de ontheemden in Duitsland zijn in Apeldoorn tienduizenden stuks goederen, onder- en bovenkleding, schoenen, mantels, jassen, bedden, wiegen en speelgoed ingeza meld. Alles gaat naar de kampen Roden- kirchen en Langwarden, welke door Apel doorn geadopteerd zijn. Op Schiphol is een nieuwe Constella tion aangekomen. De laatste van de serie, die de K.L.M. het vorig jaar besteld heeft ter vervanging van het lichtere type Constel lation, dat tot dusverre in gebruik was. Voor het einde van 1952 krijgt de K.L.M. ook een Super-Constellation. In Den Haag is een 44-jarige metselaar om het leven gekomen die werkte bij een in aanbouw zijnd flatgebouw. Bij het passeren van een autobus viel een brok steen uit de zijmuur van een aangrenzend huis op het hoofd van de metselaar. Hij was onmiddellijk dood. De senaat van de rijksuniversiteit te Groningen heeft voor 1951 de Guyot-prijs voor grote verdiensten op oorheelkundig ge bied toegekend aan prof. Gunnar Holmgren te Stockholm. Jhr. mr. E. V. E. Teixeira de Mattos, consul der Nederlanden te New York, wordt eerste gezantschapssecretaris in Montevideo. Dr. A. Zaal, eerste handelssecretaris van de Nederlandse ambassade te Washington zal eerste gezantschapssecretaris worden bij het gezantschap te Bangkok. Aan dr, J. A. Nederbragt, laatstelijk gezant in Israël, is op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag uit de buiten landse dienst verleend, zulks onder dank betuiging voor de uitnemende diensten, welke hij onder dikwijls zeer moeilijke om standigheden in zijn functie heeft bewezen. De tentoonstelling van motoren, scoo ters, carriers en hulpmotoren voor rijwielen, die van 9 tot en met 18 Februari in het R.A.I. gebouw te Amsterdam is gehouden, is bezocht door 91.165 belangstellenden. In Horst (L.) werd aanbesteed het af breken van een oude kazerne met bijge bouwen. Er waren 22 inschrijvingen. Een firma in Zoeterwoude wilde het karwei voor f 100 opknappen, een firma in Hulst bij Zwolle vroeg f 18.500. In de jaarvergadering van het Neder lands Geologisch Mijnbouwkundig Genoot schap, in het Geologische Instituut te Amsterdam gehouden, heeft de voorzitter, dr. H. M. E. Schurmann, medegedeeld dat de „Waterschoot van der Gracht-erepen ning" is verleend aan prof. dr. ir. F. K. Th. Iterson en prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz. De Electro-technische School te Amster dam. de eerste in Nederland, bestond Zater dag '50 jaar. Namens de oud-leerlingen werd een bronzen plaquette aangeboden met de beeltenis van de oprichter der school. J. M. van Vrijberghe te Coningh. Tussen Vlaardingen en Rotterdam is een wagenveer in gebruik genomen. Dit is noodzakelijk geworden door de snelle uit breiding van de drie raffinaderijen en het grote aantal opslagplaatsen aan de linker- Maasoever tegenover Vlaardingen. De Groninger studenten hebben het gemeentebestuur een plan voor de bouw van een nieuwe studentensociëteit aangeboden. Od 17 April 1945 werd de sociëteit Mutua Fides aan de Grote Markt door oorlogs geweld verwoest. Men heeft voor de bouw f 600.000 nodig, waarvan reeds f 400.000 werd verkregen door particuliere giften. De andere f200.000 tracht men te verkrijgen door uit gifte van certificaten. De Bijzondere Raad van Cassatie ver wierp het beroep van de officier van justitie te Rotterdam tegen het vonnis van de Bij zondere Strafkamer te Rotterdam, waarbij de directeur van een electrotechnisch bureau van rechtsvervolging werd ontslagen. Hem was tenlastegelcgd, dat hij zich- aan colla boratie met de Duitsers had schuldig ge maakt. De Bijzondere Raad was van oordeel dat hij gezien de omstandigheden niet anders had kunnen handelen dan hij heeft gedaan. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft de voormalige Haagse politieman S. W. tot een gevangenisstraf van 13 jaar veroordeeld. Tijdens de bezetting heeft W. dienst gedaan bij de documentatiedienst van de Haagse politie en bij de Sipo. Tevens heeft hij mee gewerkt aan het Englandspiel. Mede door zijn toedoen zijn 42 illegale werkers ge arresteerd. van wie er 10 om het leven zijn gekomen. In Limburg worden in verschillende plaatsen emigratiecursussen gehouden, die beogen toekomstige emigranten op hun pionierswerk voor te bereiden. In Venray heeft men het aantal belangstellenden tot 100 moeten beperken. De oudste leerling is de 52-jarige J. Janssen uit de Peel. Hij studeert Portugees, daar hij naar Brazilië wil vertrekken. De eerste groep van dertig man vlieg- dienstpersoneel voor het overvliegen van zes „Harpoons" van de achttien, welke aan de Marine-Luchtvaartdienst zullen worden overgedragen, vertrekt in April naar de Verenigde Staten. De vliegtuigbemanningen blijven daar zes weken om met dit voor hen nieuwe type te oefenen en keren dan met de vliegtuigen naar Nederland terug. De gemeente Amersfoort zal vier industriehallen laten bouwen. Er zijn reeds aanvragen voor vestiging ontvangen van een armaturenfabriek, een leder- en schoen fabriek, een reclamebedrijf, een cartonnage- fabriek, een etikettenfabriek en een glas- fabriek. Algenib, pass. 16 Madeira. Alnati, pass. 16 Finisterre. Aludra, pass. 16 Azoren. Amstelveen, pass. 16 Burlings. Aagtedijk, 16 te Baltimore. Aagtekerk, 17 tc Marseille. Abbedijk, pass. 16 Bermuda. Albireo, 16 v. Montevideo n. Las Palmas. Arendskerk. 17 v. Port Said. Aagtekerk 17 te Manilla. Alpherat, 17 te Kaapstad. Appingedam, 16 v.. Alicante n. Cartegena. Almdijk, 17 v. Antwerpen n. Bremen, Arncdijk, 19 tc R'dam v. Antwerpen. Aardijk, 16 250 m. ZO. Bermuda. Adinda (t), 16 dok Singapore. Aldegonda (t), 15 v. Bangkok n. Pladju. Alhena, pass. 16 Santa Catharina eil. Alphacca, 16 360 m. O.NO. Kp. de Norte. Alpherat, 17 verw. Kaapstad. Altair. 16 140 m. O. Madeira. Antonia (t). 17 v. Singapore te Pladju. Arkeldijk, 16 600 m. ZW. Florcs. Averdijk. 16 600 m. W. Scillies. Amsteldijk, 16 220 m. NO. Bermuda eil. Baarn, 16 te Arica. Blijdendijk, 17 v. R'dam n. Philadelphia. Baud, 18 v. Buleleng te Singapore. Bintang, 18 verw. Singapore. Bonaire, 16 350 m. Z.t.W. Fayal. Bennekom, 16 120 m. N.t.O. Bonaire. Caltex Pernis (t), passa 16 Malta. Caltex The Hague (t), 16 anker Sidon. Caltex Nederland (t). 16 225 m. O. Malta. Ceram, pass. 16 Perim. Coryda, 14 v. Miri te San Francisco. Clavella ft). 16 250 m. W.t.N. Bombay. Corilla (t). 17 v. Puerto La Cruz te Trinidad. Clio. 9 v. Curagao n. Bonaire. Drente, pass. 16 Kp. Comorin n. Cochin. Diemerdijk, 16 210 m. NO. Mona Passage. Domburgh, 17 te Casablanca v. Londen. Erinna (t), 17 v. Singapore te Rangoon. Edam. pass. 17 Scillies. Esso Den Haag (t), 16 180 m. W.NW. Flores. Esso Rotterdam (t), 16 400 m. NO. Flores. Ena (t), pass. 17 Kp. Santa Maria. Elsenburgh, 16 te Oskarshamn. Gooiland, 17 v. A'dam n. Buenos Aires. Gordias. 16 v. Malaga n. Antwerpen. Gadila (t), 16 210 m. Z. Fayal. Ganymedes, 17 te Montevideo. Hector. 17 te R'dam v. Valencia. Helicon, 16 v. New York n. Aruba. Hercules, 16 te A'dam v. Izmir. Haarlem. 16 150 m. Z. Fayal. Ilos. 16 v. Auxcays n. Jeremie. Jagersfontein, pass. 16 BJjouga eil. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 16 Minicoy. Japara (KRL), 16 150 m. O. Rasfartak. Java. pass. 16 Kp. Tenez. Kedoe. pass. 16 Guardafui. Kota Gede, pass. 16 Ouessant. Kelbergen, 17 verw. A'dam. Kota Agoeng, pass. 16 Majorca. Lawak, 15 v. Madras. Loosdrecht, 17 te Madras. Loppersum, pass. 16 Finisterre. Lutterkerk, 16 te Khorramshar. Lissekerk, 16 te Genua. Leerdam, 18 verw. R'dam v. New York. Langkoeas, 16 330 m. O. Dondrahead. Laurcnskerk, 16 bij Djeddah. Lemsterkerk. pass. 16 Kuriamuria baai. Leuvekerk, 16 165 m. N.t.O. Finisterre. Lieve Vrouwekerk, 17 te Bombay verw. Maaskerk, pass. 16 Kp. Blanco. Malvina (t), pass. 16 Ras Alhadd, Mariekerk, 16 te Portland. Meerkerk, pass. 16 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Meliskerk, 16 te Singapore. Maasland, 17 te Vizagapatam. Mentor, 17 te Valencia. Macoma (t), 17 te Soerabaja v. Balikpapan. Marissa (t), 16 135 m. Z. Santa Maria. Marken, 18 verw. Luanda. Merwede, 16 480 m. W.NW. Flores. Musi, 16 v. Morotai n. Menado. Maetsuyckcr, 15 v. Djakarta. Mariekerk, 17 verw. Alexandrië. Noordwijk, 16 v. Livorno n. Melilla. Nelly (tr.), 14 te Djakarta. Nieuw Amsterdam, pass. 16 Kp. Santa Maria. Noordam, 19 8 u. verw. R'dam v. New York. Noordam, 16 625 m. W. Scillies. Oranje, 16 v. Suez n. Colombo. Oranje Fontein, 16 v. Southampton n. Antw. Oranjestad, 17 v. Cristobal te Aruba. Oberon, 16 275 m. Z. Kp. Hatteras. Prins Philips Willem, pass. 16 Finisterre. Papendreclit (t), pass. 17 Mona Passage. Paula (t), 16 v. Pladju te Bangkok. Prins Joh. W. Friso, 16 v. Hamburg n. Antw. Prins Willem V, 16 150 m. N.t.O. Finisterre. Rondo, 16 v. Trinidad n. Kaapstad. Roebiah, 16 v. A'dam n. Balikpapan. Radja. 16 275 m. W. Sabang. Roepat, 17 verw: Makassar. Rijnland. 16 250 m. Z. Teneriffe. Rotula (t). 16 25 m. Z.t.W. Res. Rufina, 13 v. Fort de France n. St. Lucia. Samarinda, pass. 16 Guan. Saparoea, pass. 16 Kp. La Hague. Sliedrecht (t), 16 dwars Mozambique. Stad Arnhem, 16 v. R'dam n. Huelva. Stad Vlaardingen, 16 v. Narvik n. R'dam. Stentor, 16 v. Catania n. Malaga. Sibajak, 16 v. Aden. Sumatra, 17 te Bandarsliapoer. Saroena (t). 16 v. Pladju n. Miri. Sigli. 16 v. Tonkabu n. Makassar. Silindoeng, 19 verw. te Djakarta v. Bangkok. Singkcp, 16 480 m.. W. Siberut. Slamat. 16 rede Singapore. Sloterdijk, 16 400 m. O ZO. Socotra. Soestdijk, 16 400 m. N.NO. San Miguel. Schic, 14 te Houston. Sinabang, 15 te Benang. Stad Breda, 21 verw. Vancouver n. Kamaishi. Taria (t), pass. 16 Terceira. Ternate, pass. 17 Perim. Tomini, 17 te R'dam v. Balik Papan. Tankhaven I ft), 17 te Sungeigerong. Tankhaven II (t), 18 verw. te Belawan. Tankhaven III ft), pass. 16 Natuna eil. Tasman, 16 v. Belawan n. Singapore. Tjimenteng. 16 500 m. W. Anderhalfgraadskan. Tjisadane, 16 v. Djakarta n. Singapore. Trompenberg. 16 400 m. ZW. Flores. Tiberius, pass. 16 Kp. Hatteras. Trajanus, 16 v. Carupano n. Trinidad. Veendam, pass. 16 Chesapeak baai. Volendani. 16 430 m. W. Scillies. Westerdam, pass. 17 Kp. Race n. New York. Westerdam. 19 verw. New York v. R'dam. Willem Ruys. 16 625 m. O.t.Z. Socotra. I.Tsel, 19 verw. te Kingston. Zijpenberg, pass. 16 FinisteiTe. KLEINE VAART Bernina, 16 v. Malmo n. Parijs. Batavier III, 16 te Stockholm. Brinda, 17 verw. v. R'dam n. Dover. Constant. 16 te Grimsby v. Dieppe. Corona, 15 v. Hamburg te Londen. Cornelia. 16 te Casablanca v Marseille. Deneb, 16 v. Grimsby te Grangemouth. Gaasterland, 16 v. Grangemouth n. R'dam. Ibis. 16 v. A'dam te Londen. Jutland. 15 v. Delfzijl te Londen. Koningsdiep, 15 v. Londen n. Dijkima. Lacra, 17 v. Hango te Londen. Mulan. 17 te Antwerpen v. Cardiff. Mies. 16 v. Londen n. Rieme. Marnc, 17 te Antwerpen. Mcike, 17 tc R'dam v. Oporto. Merak, 16 te Rio de Janeiro. Nettie. 16 to Middlesbro. Na een geduldig gedragen lijden is van ons heenge gaan, gesterkt door het heilig Sacrament van de Zalving der zieken, onze beste broeder, zwager en oom RIJN STAM Jbz. op de leeftijd van 59 jaar Uit aller naam: J. J. Stam Jbz. IJmuiden. 17 Febr. 1951. Gulikersstraat 14. De overledene staat opge baard Gulikersstraat 14. De heilige Dienst te zijner uitvaart wordt gehouden in de O. K. kerk van de H. Engelmundus. Woens dag 21 Febr. a.s. des mor gens 9 uur, gevolgd dooi de Beaarding waarna de teraardebestelling op de Westerbegraaf plaats te ongeveer 10.45 uur. Heden overleed, na een langdurig lijden, na voor zien te zijn van de Heilige Sacramenten der zieken, onre innig ge liefde zorg zame man, vader, be huwd- en grootvader CORNELIS GOUDA Wzn. in de ouderdom van ruim 72 jaar. A. Gouda-Zwaan E. Smit-Gouda J. C Smit M. W. Heeren-Gouda P. Heeren en kleinkinderen. IJmuiden. 17 Febr. 1951. Kon. Wilhelminakade 69. De Heilige Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 21 Februari a.s. des vöormiddags 11 uur in de Oud-Katholieke kerk aan de Kon. Wilhelmina kade. gevolgd door de Beaarding waarna de ter aardebestelling op de be graafplaats Westerveld na aankomst van trein 14.31 uur, halte Driehuis. Geen bloemen Geen rouwbeklag. Mevrouw dr. A. J. Thiel-Bruyel Oogarts, Kanaalstr. 256 IJm. Wegens ziekte voorlopig GEEN SPREEKUUR. VOLSLAGEN KAPSTER b z, a. voor Beverwijk of om streken. Br. no 153 De Be- venvijkse Boekhandel, Be verwijk. ACCORDEONS PAOLO SOPRANI. Verreweg het goedk. in hun kwaliteitsklas se. Alleen vertegenw. voor Haarlem en omstreken Cor Scheffcr, Spaamrijkstraat 30. Haarlem-N. Tel. 25487. Net Herv. meisje zoekt leuke VRIENDIN, leeft. 16 a 17 j„ liefst m fiets. Adres te vern. bur. v. d. blad. TE KOOP: 1 pr. nw. voet balschoenen (Manficld) m. 45, f 17.50, 1 pr. prima gebr. voetbalsch. m. 45 f 10, gas kachel 6 staafs, merk Wanty, compl. m. aluminium pijpen f 65, 1 sextant f 150, Tasman. str 14. Na 8 uur. Tel. 5498. IJmuiden. TE KOOP: matrassen en bedden, 3 delig maken, bij vullen met linnen tijk, ge bloemd damast. Fa. van 't Hoff, Romerkerkweg 47, Be. verwijk. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze lieve zuster, behuwdzuster, tante, nicht en vriendin ADRIANA MARIA TISMEER oud-verpleegster, in de ouderdom van ruim 77 jaar. Namens de familie: A. M. HARINGA. IJmuiden-O., 17 Februari 1951 Trompstraat 47. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 21 Febr. a.s. op de Westerbegraafplaats te IJmuiden des namiddags 2.30 u. Vertrek van het sterfhuis 2.15 u. n.m. TAPIJTEN - LOPERS Profiteert van onze toon- kamer-restanten: Wiltons van f 150 voor f 97.50; Imitatie Perzen van f 125 voor f 79; Macli. Smyrna's schitterende dessins, win kelwaarde f 265 voor f 195 (jzersterke lopers Pcrz. dessins f 5.90 en f 8.50 per meter; dekens van f 29.50 voor f 22.50; damast bed- stellen f 48. Verkoop van 9—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Ge bouw de Nijverheid, Jans straat 85, by Gr. Markt, Haarlem. Opfokvoer en Kuikenzaad. van Calvé Delfia, alles ver pakt van 1 tot en 10 kg., dus origineel en geen geknoei Alleenverkoop voor Haarlem Centrum. Gratis Eierlijsten verkrijgbaar. GED. OUDE GRACHT 62 Tel. 11269. DONKERE WOLKEN Regenjas of -mantel meene men! Vlotte modellen bij VAN VEEN. Zylweg 26—28, Haarlem. Slechts f 2.50 per week zonder vooruitbetaling!!! VERLOREN: rechter glacé herenhandschoen. Terug te bezorgen Wijk aan Zeeërweg 91, IJm. Tel. 4830. P. C. OE GEUS oud-belast.ambt. fe IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur (K 2560) voor behang-, wit- en schilderwerk C. GEITEMAN Hagelingerweg 163 Santpoort. Wij repareren vlug en prima, met 1 jaar schrif telijke garantie. Bij gro tere reparaties vooraf vrijblijvend prijsopgave. Naai- en Speciaal- machines KL. HOUTSTRAAT 113 Telef. 11142. Haarlem. Door bijz. omst. aangeb.: zeer weinig gereden, het ge heel als nieuw. Kan gefi nancierd worden. Br. no. 7119 ALLE INLICHTINGEN voor en de overige werelddelen bij N.V. VERENIGDE SCHEEPSAGENTUREN PASSAGE-AGENTEN Kanaalstraat 71 - IJmuiden - Telefoon 4941 dat U besteedt bij Onze kwartjesreclame bespaart U zóveel geld, dat U er beslist op terug zult komen. 1. Modeshow door Stoutenbeek w.o. een grote maat (5 x per dag, van des morgens 11 uur af) 2. Keg's gratis Theeschenkerij 3. Bak- en kookdemonstraties 4. Bedrijven in werking 5. Grote prijzen 7. Gratis filmvoorstellingen (doorlopend, de gehele dag) 9. The two Wama's, het oer-komische duo in geheel nieuw repertoire 10. Make-up demonstraties 11. Gratis keuren en proeven 12. Dagelijks officiële ontvangst van een bruidspaar „Favoriet" 13. Het bekende Haarlemse Beursorkest o.l.v. Bas Meegdes 14. Bar met cabaret 15. Voorts nog vele andere attracties Zes cassa s geopend! !S'u geen Lange files meer! Van 23 Februari ilm 2 Maart in alle zalen van bet Krelage-Hait, Leidsevaart, Haarlem, met aansluitend groot Paviljoen (verwarmd)! tt B tt Geopend: 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. dc9 avonds van 7-11 uur' Zondag 25 Febr. van 1 tol 5 uur n.m. en s avonds van 7-1] uur Entree f l.pl.r- kinderen tot 14 jaar f 0,50 pl.r. V O O R R A N G S B E W I) Z E N voor de bezoekers van de Beurs uit IJmuiden en omgeving Indien U verzekerd wilt zijn van toegang tot de Beurs, vraagt dan aan het „KENNEMER TABAKSKUIS" - Kennemerlaan 151 IJmuiden een even groot aantal voorrangsbewijzen, gelijk aan het aantal reisgenoten, dat met U de Beurs wil bezoeken. Deze voorrangsbewijzen worden U gratis verstrekt en op vertoon hiervan kunt U een entreebewijs aan het Beursgebouw kopen aan een speciaal daarvoor gereserveerde cassa, zodat U niet lang in een file behoeft te staan, terwijl U daarbij in ieder geval verzekerd zult zijn van toegang tot de Beurs op een voor U geschikte middag of avond in staal en hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij S1NJEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 Levert op maandelijkse af lossing Huiskamers in Eng., blank, mah., goth., Slaapk., Salons, Bedden, Karpetten, enz. Zonder borgen. Brieven onder no 7069 of tel. 18840. Wassen. Plukken. Trimmen. Gebr. Veeninga. Jacobijnestr. Haarlem. Tel. 13265. Weet u dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor uw huishoud- en industrie naaimachines, merk of defect geen bezwaar Fa. M. C. Hoole en A. v. Gooi Rijksstraatweg 250, H.-N. U belt 22787 of zendt brief kaart en wij komen. Er zijn tientallen verschillende modellen en soorten. Er is geen beter dan het celluloid montuur Alleen verkrijgbaar bij Trompstraat 2628 Telefoon Met UW KLOK die niet meer loopt? Natuurlijk naar: Da Costalaan 3 - Driehuis - Tel. 4909 (K2559) N.V. Algemeene Handels Centrale (A.H.C.) Op onze verpakkingsafdeling (parfumerieën) is nog plaats voor enkele beslist Aanmelden dagelijks Loggerstraat 36a, IJmuiden. GEMEENTE VELSEN Bij de bedrijven voor Gas en Water kan geplaatst worde J een jeugdige administratieve kracht (ml.), in de rang ,w Het bezit van het diploma U.L.O. is vereist. Dienstverband: op arbeidscontract. I Salaris overeenkomstig de voor het jeugdig administra J- personeel geldende regeling. Indiensttreding: zo spoedig mogelijk. Sollicitaties, gericht aan Burgemeester en Wethouder?, te zenden binnen één week na het verschijnen van ai HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V> te IJmuiden vraagt in verband met de uitbreiding van het bedrijf voor spoedige indiensttreding voor onderzoekingswerk in laboratorium en bedrijf. Sollicitaties met beschrijving van opleiding en levensloop worden, vergezeld van een rtfU1? pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 49 ingewacht bij de Sociale Afd. Princeim Regelmatig, als de klok zo secuur leveren wij uw was af, steeds op hetzelfde uur HAARLEM Santpoorterstraat H" Telefoon 10131

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 4