TANGO FACTURIST Catü. den Duik Evangelisatie-samenkomst Filmvoorstellingen HAARVERVEN HOUTHANDEL SJ. DE VRIES NI Kasregisters S.B0UMA „ARTISTIEK" DANSSCHOOL KWEKKE600# Als de stofzuiger zwijgt Stofzuiger Service j A KO Luidsprekers HOUT DEUREN BOARDS TRIPLEX Huismoeders let op! Nieuwe Gracht 98 Hoole en Van Gooi drie werktuigkundige ingenieurs IJmuiden Niets bekend over het lot der Velsense raadhuisplannen Veelbelovende jeugd Nieuw bunkerstation in Aberdeen Beverwijk Bali en Nieuw-Guinea voor de Reisvereniging Velsen-Noord Wie weet van wanten Burgemeester Scholtens opent boekenweek-avond Eindelijk twee overwinningen voor „Vriendenkring" Heemskerk Santpoort-dorp Hervormde Kerk heeft een vaste jeugdleider Castricum Groenteprijzen dalen Geen cassatieberoep in de zaak Zuid-Molukken tegen de K.P.M. Prins Bernhard onthult gedenkplaat op de „Tromp" De schadevergoeding aan ondergedoken reserve-officieren In Mei electrische treinen naar Twente Nederland zal assemblée van de UNO niet uitnodigen Inlevering oud papier kan prijs stijging van papier voorkomen Nieuw schip van de Kon. Rotterdamse Lloyd Premieverlening aan kleine boerenbedrijven INKOOP GOUD H. W. DAMES Garantie raslinnen THALIA sneeuwwitje en de zeven dwergen SALON HOFFMANN H.H. STANDHOUDERS gevorderd of leerling KAPSTER DINSDAG 20 FEBRUARI 1951 6 Beperking overheidsbouw Met het oog op de beperking van de in vesteringen van gemeentewege, welke dooi de landelijke overheid zijn aangekondigd, beperkingen welke zullen moeten resulte ren in een aanmoediging van de nieuw bouw uit particuliere middelen, hebben wij burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen de vraag gesteld of deze dreiging voor onze gemeente onaangename consequenties heeft, speciaal ten aanzien van de raad- huisbouw. Mr. Kwint, die de portefeuille „raad- huisbouw" beheert, zeide nog niets te weten over beperkingen en preciseerde zijn antwoord door te wijzen op de nood zaak dat de bouw van Velsens nieuwe raadhuis eerst door de gemeenteraad in het op te stellen urgentieplan moet worden gevat, met andere woorden: van de raad zal afhangen of en in hoeverre hij de bouw van het raadhuis urgent acht. PROPAGANDA-WANDELTOCHTEN. Zaterdag 3 Maart en Zondag 4 Maart houdt de Noordhollandse Wandelsportbond ter opening van het wandelseizoen zijn jaarlijkse propaganda-wandeltochten over 10 en 20 km. De inschrijving staat voor ieder open. Na volbrenging van de tocht wordt aan elke deelnemer een medaille uitgereikt. Groepen van minstens elf per sonen komen in aanmerking voor een groepsprijs. Gestart wordt Zaterdagmiddag en Zon dagmorgen bij hotel „Kennemerhof". In de laatste tijd werd meermalen inge broken in het botenhuis van de Kennemer Roei- en Zeilvereniging in IJmuiden. Drie kano's werden op deze wijze ontvreemd. Wel werden op verschillende plaatsen de kano's gevonden, maar men trof er niemand bij aan. Op het ogenblik echter dat een der „diefjes" ten behoeve van een tweetal an deren een kano zou verkopen is het de politie gelukt deze knaap te grijpen. Het bleek al spoedig dat men hier met „gerou tineerde vaklui" te doen had. Deze drie scholieren, die respectievelijk 14, 13 en 14 jaar oud zijn, bleken op 31 Januari een partij bladlood van het waterzuiverings gebouw in Velsen te hebben gestolen. Zij bekenden verder, lood van de Velserbeek- school, van huizen aan de Acaciastraat in IJmuiden-Oost en zinken platen uit de tuin van het Antonius-ziekenhuis te hebben ont vreemd. Na de voltooiing van een nieuwe bunker installatie in Aberdeen kunnen trawlers en andere stoomschepen in de visserij daar thans binnen de twee uur kolen laden. In het verleden nam het laden van honderd ton kolen het grootste gedeelte van de dag in beslag. De nieuwe installatie is verleden week in gebruik genomen als onderdeel van een algehele vernieuwing van de haven. Er kunnen ook koopvaardijschepen bunkeren. In vele opzichten is dit nieuwe bunkerstation uniek in Engeland. Het heeft een tweeledige bestemming, want er kun nen ook gebruikte kolen in ontladen wor den. De twee zeven tons electrische kranen kunnen elk 150 ton kolen per uur ver plaatsen. (Fishing News). GESLAAGDEN De volgende Beverwijkse dames slaagden voor het diploma kantoor-typiste, welke door de Centrale Bond van leraren in het Slatenhuis aan de Velserweg werd afge nomen: M. Tabak, T. Waagmeester, H. v. Vuuren, R. v. d. Wijst, A. v. d. Well, W. Hoogland, D. Visser, C. Doesburg, R. Ver horst, M. Steenvoorden, C. Allan, A. Ver donk, N. Eggermont en W. Smit. De heren L. Smit, L. v. d. Sluys en F. Goeyer. Mej. G. Dop slaagde voor het diploma kantoor stenograaf Duits. Voor het diploma kantoor-typist slaagden de volgende leerlingen van de vierde klas der R.K. Jongens U.L.O. te Beverwijk J. de Weyer, P. de Vilder, J. Langedijk, P. Nan en A. Rooymans. JAARVERGADERING „STILLE OMGANG" Het gezelschap van de Stille Omgang, afdeling Beverwijk, zal haar jaarvergade ring op Donderdag 22 Februari in het KSA- gebouw beleggen. DEBATAVOND OVER GEMEENTE POLITIEK Op Woensdag 7 Maart zal door de Ka tholieke Volkspartij, afdeling Beverwijk in het KSA-gebouw aan d" Peperstraat een debatavond worden gehouden over de gemeentepolitiek. De vragen zullen worden beantwoord door de raadsleden van Bever wijk. Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: grijs kinderwantje, blauw met gele randen kinderwant, halssnoer, rood geschilderd zijschot van vrachtauto, ge ruite shawl, heren rijwiel, ledig olievat, wieldop (Lincoln), teddybeer-pop en kin derkruiwagen, muntbiljet, kopsleutel, zwart gelakt herenrijwiel, kinderschoentje, zwarte glacé handschoen, diverse kinder wantjes, bruine portemonnaie met inhoud, blauwe kindermuts, moersleutel, padvin- ders-portemonnaie, blauwe alpinomuts. De burgemeester van Beverwijk mr. H. J. J. Scholtens zal Vrijdag 2 Maart de tra ditionele boekenweekavond in de boven zaal van veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat openen, Op deze avond zal Anthony van Kampen het woord voe ren; het geheel geschiedt onder auspiciën van de Beverwijkse boekhandelaren. In het kader van het Wijkertoren tour- nooi heeft de Beverwijkse klaverjasvereni- ging „Vriendenkring" twee overwinningen behaald en wel op de Klaverjasvereni- gingen „KCIJ" uit IJmuiden en K.J.C. „Duinwijk" Beverwijk. De uitslagen luiden: „Vriendenkring" 23626 punten, 7 marsen en 11 gewonnen. Winstpunten 830. „KCIJ" 22796 punten, 8 marsen en 7 ge wonnen. Verliespunten 830. „Vriendenkring" 24636 punten, 9 marsen en 9 gewonnen. Winstpunten 56. „Duinwijk" 24580 punten, 12 marsen en 9 gewonnen. Verliespunten 56. Voor de leden en introducé's van de af deling Beverwijk van de Nederlandse Reis vereniging heeft de heer C. H. Groen Maan dagavond in de bovenzaal van veilingge bouw ,,'t Centrum" een lezing gehouden over Bali en Nieuw Guinea. De cultuur op Bali staat zeer hoog en de verschillende lantaarnplaatjes lieten dui delijk zien dat vooral de bouwkunst daar uitermate ontwikkeld is. Tijdens het ver tonen van de kleuren-dia liet hij opnamen van gamelan muziek horen. Sprekende over Nieuw Guinea deelde de inleider mede dat de zeden en gewoonten bij de verschillende Papoea-stammen zeer verschillend zijn. De Papoea's van de kust streken zijn over het algemeen krachtig gebouwd en lopen niet meer naakt; de berg-papoea's daarentegen wel; meer in het binnenland-leven nog koppensnellers. Het land zelf is door zijn vele moerassen alleen via de rivieren binnen te dringen. Het leven van de Nieuw Guinese kust bevolking is over het algemeen makkelijk aangezien het binnenste van de Sagopalm de hoofdmaaltijd uitmaakt. Het omhakken van bomen geschiedt met een stenen bijl, daar staal practisch nog niet bekend is. Het hoofdvoedsel van de bergpapoea's is het blad van de Oebiplant, waarvan de wortel naar zoete aardappelen smaakt. Meestal wonen deze stammen in eengezinswoningen in één vertrek, te zamen met hun varken tjes die beter behandeld worden dan de kinderen. In het algemeen zijn de Papoea's wanneer men met ze in contact komt vrien delijk cn verstandig, zodat men van deze mensen zeer goede werkkrachten kan maken. Spreker besloot met erop te wijzen dat in de bodem van Nieuw Guinea veel delfstoffen aanwezig zijn. Vooraf sprak de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer J. Faber, een kort welkomstwoord. VERENIGING VOOR NEUTRAAL KLEUTERONDERWIJS VERGADERT Op Woensdag 21 Februari zal de Vereni ging voor neutraal kleuteronderwijs, af deling Beverwijk, in een 'lokaal op de bovenverdieping van de Zeewijkschool, een vergadering beleggen. Op de agenda staat o.a. vermeld de benoeming van 'n bestuurs lid. Na afloop der vergadering bestaat er gelegenheid het werk der leerlingen te be zichtigen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Nicolaas A. J. A., z. van K. Elzinga en C. A. van Huff ei; Paulus H. M., z. van J. L. W. G. van Hedel en Th. C. J. Hermens; Alexander W. J. M., z. van A. de Boer en J. M. Gerritsen; Joannes E. J. K., z. van J. A. Kos en C. A. Putker; Gerardus A. M.. z. van A. de Wit en C. M. Bekker. GEHUWD: Jac. Veldhuis en W. J. M. van Haeren. OVERLEDEN: H. van Someren. oud 80 j., weduwnaar van P. van Asperen; L. van Roon, oud 68 j., echtgenoot van C. Stengs; A. J. Philippi, oud 68 j., weduwnaar van E. Breukhoven. Onlangs is tot jeugdleider van de Ne derlands Hervormde jeugdgroepen te Santpoort benoemd de heer AP. F. Bijle laar, die zo langzamerhand op dit gebied zijn sporen wel verdiend heeft. Hij heeft bedankt als ouderling der Hervormde Ge meente op het moment dat hij periodiek aftredend was als zodanig. Tweede predikant der Ned. Herv. Gemeente doet Zondag zijn intrede Ds. H. P. Huisman, die de tweede predi kantsplaats der Ned. Hervormde Gemeente van Velsen gaat bezetten, zal Zondag 25 Februari zijn intrede doen. De nieuwe predikant zal 's morgens te tien uur in de Oude Kerk' van Velsen door ds. L. Brink worden bevestigd en 's mid dags te drie uur zijn intrede houden. Ds. Huisman, die inmiddels van zijn oude gemeente te Makkum afscheid heeft genomen vestigde zich Maandagmiddag met zijn gezin in de nieuwe pastorie aan de Dijckmansstraat. Hij zal zijn herder lijke zorg speciaal wijden aan „Noord". I.E.V. HIELD ONDERLINGE GYMWEDSTRIJDEN De afdeling gymnastiek van de R.K. Sport vereniging „I.E.V.", welke is uitgegroeid tot een club van ongeveer 300 leden, waaronder de jeugd ruim vertegenwoordigd is, heeft Maandagavond voor de eerste maal in de gymnastiekzaal van de Meisjesschool aan de Corverslaan onderlinge wedstrijden ge houden. De leider, de heer J. Post uit Santpoort, had deze meer speciaal georganiseerd om de grote groepen van turners(sters) na twee jaar van oefenen in te delen in graadgele deren. Dit was wel nodig, want het aantal lesuren, dat eerst totaal 5 bedroeg, is nu reeds uitgevloeid tot 10L. De uitslagen waren voor jongens (9 t.m. 13 jaar): 1 le gelid: Casper Timmer, 1 2e gelid Joop Vink. Meisjes (9 t.m. 11 jaar): 1 le gelid Tiny Dekker, 1 2e gelid A. v. d. Bos, 1 3e gelid Corry v. Hagen. Meisjes (11 t.m. 14 jaar): 1 le gelid Anny Duin, 1 2e gelid Ria v. d. Ham, 1 3e gelid Toos Welp. De eerste prijs bestond uit een medaille; de andere prijswinnaars ontvingen een speldje met turnfiguur. Meisjes (15 t.m. 17 jaar) 1 le gelid Mies Stals (medaille), 1 2e gelid Thea Loogman (speldje). Ongehuwde dames: 1 J. Duineveld 61L pt. (lauwertakje 2 Chr. Overzier 54',punt (speldje). De heer B. v. d. Ham, voorzitter, sloot de wedstrijden. De Castricumse veiling noteerde Maandag flinke dalingen in de groenteprijzen. Alleen de boerenkool, waarvan zo langzamerhand de laatste struiken op de veiling komen, kon zich nog handhaven en door de geringe aanvoer zelfs nog 2 cent in prijs stijgen en noteerde 26-31L cent. waartegenover de spruiten A en B een flinke daling te zien gaven en respectievelijk 40-62 en 17-19 cent opbrachten. Hierbij steekt de prijs van Vrij dag, toen zij 43-88 en 15-36 cent noteerden, wel erg scherp af. De aanvoer was over het algemeen gering, waar.het slechte weer ze ker debet aan is. Voor de overige soorten kregen de tuinders: knolselderij 5L-10, prei 16, witlof 27-37, sjalotten 7, peen III 4,50-6,50. Nieuwe procedure op andere grondslag wordt aanhangig gemaakt De advocaat van het bureau Zuid-Moluk ken, mr. K. van Rijckevorsel, deelt mede dat de regering der Zuid-Molukse repu bliek besloten heeft geen cassatieberoep in te stellen tegen de uitspraak van het Am sterdamse gerechtshof in de zaak der Re publiek Zuid-Molukken tegen de K.P.M. waarbij het Hof zich onbevoegd heeft ver klaard. Dit besluit is genomen uit overweging, dat een beoordeling van de mogelijk ver keerde toepassing van de volkenrechtelijke regel, waarop de onbevoegdverklaring van het Hof steunt, niet behoort tot de taak van de cassatierechter. Ingeval een cassatie beroep zou worden ingesteld, zou de Hoge Raad een zodanige toepassing voor reke ning van het Hof laten en dus zelf geen beslissing nemen. Een nieuwe procedure, op een andere grondslag dan de thans geëindigde, zal binnenkort tegen de K.P.M. aanhangig worden gemaakt. Prins Bernhard heeft gisteren aan boord van de lichte kruiser „Tromp", die aan de Javakade te Amsterdam was ge meerd. de gedenkplaat onthuld, behorende bij de Koninklijke Vermelding bij Dag order, die aan het schip op 8 Januari 1949 door de Koningin werd toegekend voor de staat van dienst van het schip gedurende de laatste wereldoorlog. "Op vragen van het lid der Tweede Ka mer, de heer Algera (AR), in verband met de toegezegde schadevergoeding aan tijdens de bezetting ondergedoken reserve-officie ren heeft de minister van Oorlog meege deeld dat slechts in een enkel geval uit voering is gegeven aan de toezegging, die is gedaan door één van zijn ambtsvoor gangers. Deze toezegging luidde: „Niettemin ben ik, zoals ik reeds eerder heb meege deeld, bereid in bepaalde gevallen een ver goeding toe te kennen". Deze ambtsvoorganger van de minister heeft zijn voornemen niet in de door hem gewenste mate kunnen verwezenlijken, omdat overwegende bezwaren bleken te bestaan tegen de toekenning van tegemoet komingen in verzetsschade aan militairen volgens andere maatstaven dan die welke zouden worden toegepast ten aanzien van andere Nederlanders. De behandeling van deze aangelegenheid is zeer vertraagd, doordat aanvankelijk moest worden gewacht op de totstand koming van de wet op de materiële oor logsschaden. De in 1947 gedane toezegging kan niet worden gehandhaafd in de vorm, waarin zij werd gegeven. Er bestaat echter in bij zondere gevallen de mogelijkheid om in komstenderving, onkosten en andere uit gaven als gevolg van onderduiken in aan merking te brengen als oorlogsschade. Dit geldt ook voor militairen die zich aan krijgsgevangenschap hebben onttrokken. In Mei zal Twente met electrische trei nen bereikbaar zijn. Vier Diesel-electrische treinen zullen dan vrijkomen. Deze treinen zullen worden gebruikt op de lijnen: Zwolle-Kampen, Zwolle-Emmen, Arnhem- Winterswijk en Roosendaal-Antwerpen. Men hoopt in Mei in totaal over 29 Diesel- electrische treinstellen te beschikken. Overwogen wordt enige van deze trein stellen te gebruiken voor de lijn I-Iarlingen- Leeuwarden-Groningen-Winschoten. Op 6 Januari 1952 zal men per electrische trein naar Zwolle kunnen reizen. De ex- pressetreinen van Groningen naar Zwolle v.v. zullen door stoomlocomotieven getrok ken worden. Aan de dienst van het Westen naar Zwolle wordt toegevoegd een twee- uurssnelheid met gestroomlijnd materieel tot Zwolle, waarna men te Zwolle overstapt in Diesel-electrische treinstellen. Daardoor wordt Groningen 23 minuten eerder be reikt dan thans. De UNO heeft haar beslissing over de vraag of de volgende Algemene Vergade ring in de Verenigde Staten dan wel in Europa gehouden zal worden, uitgesteld tot 10 Maart. De vraag of er voor Nederland aanleiding is stappen te ondernemen opdat deze Algemene Vergadering zo mogelijk in ons land zal worden gehouden, indien in Lake Success de keuze op Europa mocht vallen, heeft een onderwerp van bespre king in de ministerraad uitgemaakt. De ministerraad heeft besloten dat Ne derland deze stappen niet ondernemen zal. Naar de mening van de ministerraad zou in de tweede helft van dit jaar de hotelruimte ontoereikend zijn. Om hierin te voorzien zouden aanzienlijke kosten gemaakt moe ten worden. Een uitnodiging aan de UNO om haar Algemene Vergadering in Nederland te houden wordt derhalve onder de huidige omstandigheden niet verantwoord geacht. De papierindustrie in ons land is voor twee derde aangewezen op het buitenland, vanwaar het de grondstoffen, zoals hout, cellulose en houtslijp, betrekt. Deze grond stoffen zijn echter over de gehele wereld schaars met als gevolg dat de prijzen van papier reeds enige malen sterk in prijs zijn gestegen. Ook de binnenlandse grondstof fen, hoofdzakelijk oud papier en lompen, hebben in de laatste maanden een dras tische prijsverhoging ondergaan. Toch berekent de Nederlandse papier industrie in vergelijking met het buiten land bijna over de gehele linie lagere prij zen voor haar papier en carton, hoewel ook deze industrie de stijging van de grond stoffen-prijzen heeft moeten volgen. Voor de Nederlandse papierverwerkende industrie zijn het papier en het carton weel de grondstoffen, waaruit zij enveloppen, zakken, cartonnage, golfcarton en nog tal van andere verpakkings-artikelen moet vervaardigen. De prijsstijging, die nood gedwongen door de papierindustrie aan haar afnemers in rekening moet worden gebracht, moet op haar beurt weer dooi de papierverwerkende industrie aan de af nemers worden doorberekend, waardoor het gehele Nederlandse bedrijfsleven, dat papier-verpakkingen gebruikt, telkenmale op korte termijn voor de verrassing wordt gesteld weer hogere prijzen te moeten be talen. Aan de oorzaak van deze ketting van prijsverhogingen valt weinig te doen. In het verzamelen en inleveren b;j de oud papier-handel van oud papier, carton en lompen wordt er echter een steentje toe bijgedragen, dat papier en papierwaren in Nederland niet schaars worden en de prij zen op een redelijk niveau blijven. De Koninklijke Rotterdamsche Lloyd heeft haar twintigste na-oorlogse nieuwe schip, de „Ampenan", in gebruik genomen. De „Ampenan" is, na een kwart eeuw, weer het eerste stoomschip, dat voor de K.R.L. werd gebouwd. Het gezamenlijk vermogen der stoomturbines is 8500 pk. Het schip kan een dienstsnelheid van 17 zeemijlen of 32 km per uur bereiken. De „Ampenan", die 161 m lang is en in hoofdzaak voor vrachtvervoer is ingericht, heeft ook accommodatie voor 12 passagiers. Evenals in 1950 zal de Dienst Kleine Boeren bedrijven van het ministerie van Landbouw ook in 1951 de rationalisatie van de kleine boerenbedrijven blijven stimuleren door mid del van premieverlening. De richtlijnen hiervoor zijn thans gereed gekomen. De voornaamste voorwaarde voor het verkrijgen van een premie is, dat het gebruik van het ter beschikking gestelde geld moet. leiden tot verbetering van bedrijfsvoering. Daarnaast moet de boer nog voldoen aan drie voorwaarden: zijn hoofdberoep moet land bouwer zijn, zijn vermogen mag niet groter zijn dan 25.000.en zijn bedrijf moet klei ner zijn dan 10 ha. cultuurgrond. Als basis voor de premieverlening wordt genomen de Mei-inventarisatie van 1948. Er is thans 2 millioen gulden beschikbaar voor het verlenen v n premies. Daarnaast kan men rekenen behoudens goedkeuring door de Tweede en Eerste Kamer op een bedrag van 3 milliccn gulden uit de Mar shall-hulp. Bij vergelijking t de premieverlening over het afgelopen j::ar blijkt dat er in 1951 voor belangrijk meer objecten subsidie kan worden verleend dan in 1950. De premie verlening voor mestplaten is dit jaar ver vallen. De aankoop en inzaai van een gras- en klaverzaadmengsel, alsmede de premie- verstrekking aan werktuigencoöperaties zijn voor alle provincies verplicht gesteld. Uit de overige objecten moet de rijkslandbouwcon- sulent, in overleg met de provinciale kleine boerencommissies, een keuze doen uit de mo gelijkheden van premieverlening, welke voor zijn gebied het meest geschikt zijn. Een uitzondering hierop vormt de aankoop van rundvee, waarvoor alleen in de provin cies Drente, Overijssel, Noordholland en Limburg premies zullen mogen worden ver sterkt, doch waarvoor deze provincies geen extra-credieten zullen krijgen. De overige provincies komen hiervoor niet in aanmer king. WEER EEN BUSDIENST HEERLEN- HERZOGENRATH Met ingang van deze week kan men van Heerlen uit over Schaesberg en Eijgels- hoven weer per bus naar de Duitse grens plaats Herzogenrath. Voor het eerst sinds elf jaar is deze lijn weer in bedrijf. Er kan alleen gebruik van worden gemaakt door houders van een grenspas. Op 7 Maart a.s. hopen F. HOLMAN en B. C. HOLMAN-STUUT hun 12^ jarige echtvereni ging te vieren. Hun dankbare kinderen Wina Henny Frieda Tineke Eikenstraat 4, IJm.-0. Med. Gedipl. Pedicure Voetkundige Behandeling volg. afspraak, ook aan huis. STATIONSWEG 71, Velsen, Telef. 5718. Juwelen, Zilver Kralen, enz. KRUISSTRAAT 19 Tel. 16910. Adverteert in dit blad WOENSDAG ONZE MIDWEEK RECLAME Lakens 2 persoons 90 180 x 240 v Lakens 1 persoons 7 35 140 cm breed Slepen o 93 grote maat n ALLEEN BIJ ANEGANG 22 TEL. 19743 HAARLEM MUZIEKLESSEN Piano en viool. Lies Dekker, gedipl. lerares (Staatsdiploma's). IJmuiderstraatweg 167. Tel. 4196, IJmuiden. HULP BIJ HUISWERK voor 2e klas H. B. S.-er gevraagd. Adres te vern. bur. v. d. blad Gevr.: WINKELJUFFROUW alleen Zaterdags in Steenhui. sen's Banketbakkerij, de Ge- nestetlaan 27, Driehuis. NET MEISJE gevr. voor halve dag. Zat. tot 5 u. pl.m. 17 jaar. zelfst. k. wérken. A. v. Heerd. Kennemerlaan 100, IJmuiden. NETTE J. WERKSTER gevr. in kl. gez. 3 ocht. p. w. Dins. Don. en Vrijd. v. 9 tot 12 u. f 2.50 p. keer. Aanm. na 7 u. v. Dalenl. 42, Santp, Stat. Gevr. fl. WERKSTER v. '2,/z dag p w. Bik en Arnold- kade 43 IJm. B.z.a. besch. dame als HUIS HOUDSTER bij heer of moe derloos gezin. Brieven L 2837 bur. van dit blad. B. z. a. NET MEISJE 18 jaar zoekt werk, liefst winkel. De Ruyterstraat 55, IJmuiden. BIJVERD. GEZ. Net pers. 39 j. over vrije tijd besch. bezit rijbew. a, spr vl. Eng., kunn. typen, bij voork. chauff. Br. bur. v. d. blad L 2838. Tegen adv. kosten af te halen mooi klein HONDJE, langharig voor beslist die renliefhebber. Tevens te koop: mandoline. Kortenaer- straat 8, IJmuiden-O. RAM TER DEKKING gevr., liefst Franse Hangoor. Ook gen. te ruilen. Visser ingslr. 7, IJmuiden. ACCORDEONS PAOLO SOPRANI. Verreweg het goedk. in hun kwaliteitsklas se. Alleen vertegenw. voor Haarlem en omstreken Cor Scheffer, Spaarnrijkstraat 30. Haarlem-N. Tel. 25487. Net meisje vraagt leuke sportieve VRIENDIN, liefst in bezit van fiets, leeftijd 17 a 18 j. Adres tc vern. bur. v. dit blad. Gevr. gem. KAMERS met kookgel. v 5 pers. R. Geerts, Brederodeschool, Driehuis Driehuizerkerkweg 57. Ruilen: VRIJ HUIS best. uit 2 kamers, keuken, gang, 1 slaapkamer en zolder, Vel- scn-Dorp. Huur f 3.45 voor huis te Velsen, IJm. of Be verwijk. Brieven L 2839 bur. van dit blad Ruilen: KUIS aan IJmuider straatweg voor huis IJm.-O., West of nieuwbouw. Brieven L 2841 bur van blad. Gevr. ACCORDEON. Br. met prijs L 2842 bur. v. d. blad. Tc koop: KINDERSTOEL. Do Weerdstraat 12, IJm. TE KOOP: 2 pers. opklab- bed m. ombouw, handnaai machine. Excel, stofruiger. huisk. ameublement. Hoofd straat 81, Santpoort. Te koop wegens teleurstel ling GEHELE INBOEDEL, gashaard, stoelen, tafel enz. tegen bill, prijs. Waalstraat 51, IJmuiden tussen 46 u. Aangeb. 2 CRAPAUDS met 4 stoelen, grijs pluche f 140. Wijk aan Zeeërweg 126. IJm. Tc koop: BAKFIETS in prima staat. Na 6 uur. IJmui derstraatweg 10 E, IJm Aangeb. STRAND- of KAM- PEERHUISJES. Uitneemb. div. mod. en pr. Vraagt vrij blijvend inlicht. Sparrenstr. 43, IJmuiden-O. (het theater met de beste films) Morgenmiddag (Woensdag) 2 uur Speciale kindervoorstelling met het filmsprookje GEHEEL NEDERLANDS GESPROKEN Vooraf: „Jan Klaassen koopt een huis" Een feest voor Uw kinderen Kaartverkoop v.a. 11 uur. Entree: 30, 50 en 70 Wij nodigen U vriendelijk uit tot het bijwonen van de in de Huishoudschool aan de Casembrootstraat op Woensdagavond 21 Feb'r. a.s„ 's av. om 19.45 u. Spreker Ds. HUGO VAN DALEN, Herv. pred van Colijnsplaat, Onderwerp: „Waar het vandaag om draait" Toegang vrij. EVANG. VER.. „ELON" Allen welkom. Kon.goedgek. 1 Dec. 1948 „FOTO HOLLYWOOD" OOSTERDUINWEG 37 IJMUIDEN-OOST - TEL. 5555 IS ONZE SPECIALITEIT JARENLANGE ERVARING MIDDENWEG 126 - TEL. 22202 - HAARLEM-N. en geen geluid meer wil geven Belt U dan één - zeven - nul zeven zeven GROTE HOUTSTRAAT 94 - t.o. Haarlems Dagblad HAARLEM - PRESIDENT STEYNSTRAAT 7 D Telefoon (K2500) 1174 7 (buiten kantoortijd 23878) Wij betalen voor Uw HUISHOUDLOMPEN 5 cent per kg hoger dan alle andere biedingen en prijsnoteringen. Door wettelijke bepalingen wordt van personen beneden 18 jaar niet gekocht. Goederen worden ook afgehaald. Geopend van 's morgens 7 uur tot 's avonds 0 nur. Fa. W. F. CLAUS, Bakenessergracht 45-51 Haarlem - Telefoon 11436, b.g g. 23661. Voorjaarsbeurs. Wij verhuren voor de tentoon stelling. Spaarne 78. Tel. 14653. Speciaal adres voor: Schilderstukken, Etsen, enz. KENNEMERLAAN 5 Tel. 5705. IJmuiden. Gevraagd: Suyk, Wijkerstraatweg 259, Velsen-Noord Speciale Tangocursus 8 lessen f 10. Aanvang 2 Maart. De snelste methode om goed te leren dansen is PRIVé-LES. 10 privé-les- sen kosten thans f 22.50. HAARLEM. kopen hele of gedeeltelijke Inboedels. Taxatie vrljblu- vend. U belt no. 22787 of zendt briefkaart Rjjksstraat. weg 250, Haarlem-N. In VISGROOTHANDEL wordt gevraagd pl.m. 2023 jaar. Enige kennis van vis strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. IJ 203 aan het bureau van dit blad, HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken NvV. te IJmuiden vraagt voer spoedige indiensttreding (dipl. Delft of gelijkwaardig dipl.) Ca. 30 jaar, bij voorkeur met enige jaren bedrijfservaring, voor de vervulling van verantwoordelijke bedrijfsfuncties in haar walserijen. Sollicitaties, met beschrijving van levensloop, opleiding en ervaring, worden, vergezeld van-ceu recente pasfotoen onder vermelding van ons nr. HD 51 ingewacht bn dc Sociale Afd. Princennor. ER ZIJN DRESSOIRS en DRESSOIRS Gaat u hiervoor maai- gerust naar VAN VEEN, Zülweg 26—28, Haarlem. Al naar u verkiest: old fi nish of eiken. Slechts f 3 p. w., zonder vooruitbetaling. Ruilen: WOONHUIS, 2 kam. 3 sl. kam., keuken, huur f 5.75 voor Nieuwbouw geen Duplex. Brieven L 2840 bur. van dit blad.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 4