Mroop Het Hek van de Rotterdams burgemeester opende Daffodil-show" in Lisse Zaandamse slager in kortgeding in gelijk gesteld Qdsnakt ADEM.1 Agemtda voor Hstsirleon Adamse en Ittmann exposeren bij Leffelaar Actie kinderpostzegels bracht 800.000 op Herdenking van Februari staking in de hoofdstad Oefeningen van gevechtsgroep uit lichting 1949-11 Acht jaar geëist tegen woonwagenbewoner Ruim 1.3 millioen schade door brand in December en Januari In Maart kan men nog oude kwartjes en stuivers inwisselen In de hoofdstad uit J STOFFENPARADE FAVORIET Aantal leden in K.T.K. verdubbelde in tien jaar Job Roos verloor van Wanes WOENSDAG 21 FEBRUARI 1951 Beeldende kunst De burgemeester van Rotterdam, mr. P. j Oud opende Dinsdagmiddag de Derde Bioemlüst-tentoonstelling te Lisse. Vooraf had de heer C. J. Segers, voorzit ter van de tentoonstelling, de gasten wel kom «eheten, waaronder de burgemeesters van Lisse, Hillegom en Sassenheim, prof. dr E van Slogteren van het Laboratorium voor Bloem'oollenonderzoek en de Rijks- tuinbouweonsulent ir. F. Vlag, zomede het dagelijks bestuur van de Algemene Vereni ging van Bloemcnbollencultuur en vele vooraanstaande figuren uit het bloembol lenvak. Hij herinnerde aan de historisch gegroei de traditie van deze „Daffodil-show" en dankte vooral de architect de heer Van der Lee! die dit „bijna te veel" aan bloemen 1.ad'verwerkt en de veilinghal in een bloe menzee herschapen. Mr. P- J- Oud herinnerde aan de beteke nis van Rotterdam als havenstad voor het transitoverkeer. Dit was Rotterdams kracht maar tegelijk zijn zwakheid. En daardoor was men er zich van bewust geworden dat men zich steeds meer diende toe te leggen op het nationale vervoer, waarin het transport van de bloembollen zulk een be langrijke plaats innam. Hij wees op de identiteit der belangen van de havenstad Rotterdam en de bloem bollenexport en sprak de wens uit dat ook deze tentoonstelling zou bijdragen tot het voordeel van streek, stad en land. De president van de Haarlemse rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in het korte geding tussen een Zaandamse slager en de saneringscommissie voor de slage rijen in Zaandam, en de saneringscommis sie in het ongelijk gesteld. De saneringscommissie had vorig jaar bindende prijzen voor de Zaanse slagers vastgesteld. Enkele slagers hielden zich echter niet aan deze regeling en verkoch ten vlees beneden de vastgestelde prijs. De saneringscommissie meende met deze hou ding niet accoord te kunnen gaan en trof een serie maatregelen die het de slagers on mogelijk maakte op normale wijze vlees te betrekken, waarop een dezer slagers de hulp van de rechter inriep. In rijn uitspraak merkte de president vanmorgen op dat de eiser van dit kort geding niet aan de minimumprijzen ge houden was en dat de boycot die tegen hem was gevoerd onrechtmatig was, omdat hij werd belemmerd in de uitoefening van zijn beroep. Gedaagde werd veroordeeld tot het ongedaan maken van deze boycot binnen twee dagen, op straffe van betaling van een dwangsom van 100 voor iedere dag dat de boycot werd voortgezet en tot be taling van de kosten van het geding, die 172,10 bedragen. De saneringscommissie, die had aange voerd dat op geen enkele wijze pressie was g- iruikt om het de slager onmogelijk te maken zijn zaken te doen en er bovendien van overtuigd was dat de eiser zelfs gro tere winsten maakte dan voorheen, omdat hij tegen belangrijk lagere prijzen vlees verkocht, zal in hoger beroep gaan. Prijsvraag voor jonge auteurs Jonge letterkundigen, die voor 25 Novem ber 1951 de leeftijd van 20 jaar hebben be- j niet die van 25 Jaar hebben over schreden, kunnen meedingen naar de Reina rrirsen Geerligs-prijs. De jury bestaat uit Anna Blaman, Adriaan Morriën, Adriaan van (T- t»n' Bcrt Vo(eten en H. Smeding, secre taris. Manuscripten dienen voor 1 Augustus «e zijn ingediend bij het adres van laatst genoemde, Prinsengracht 1101 te Amsterdam. ADVERTENTIE naar. Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los dat gevaarlijke slijm op met de krach- tig werkende Wil. ,W9enSDAG 21 FEBRUARI vTm nitraat 42: Psycho-synthese B. W Tu»'' 8 uur- Kunstzalen Frans Hcer- Maris-tentoonstelling 10—5 ÏÏi v„l,,Maart)- Spaarne: „Het geheim van de X 94", 14 j„ 2.30. 7 en 9.15 uur Frans 7 en' 01- zvvai'be demon van Bali", 2.30, leeft 9 Y,'-r- Kembrandt: „Operette" alle rak-et' n' 7 en 9-15 uur- Palace: „Per 915 im Tde maan"> alle leeft., 2. 4.15, 7 en 2 4 15 7 nXfc: "Het dodende licht", 18 j., handelszaak" nU1\CiJy: »Huweliik is Seen 9.I5 uur eeft" 2'15, 4-30, 7 en Fran«D?TN,DERDAG 22 FEBRUARI Corrv l?mVseum: Kamermuziekavond Davêhn 0 Beckl,rr>. Renate Weis. Bertje bouweiv' nUUr' NassauPlein 8: De Tempel- Zuiderkanni6 vroiïw als Priesteres". 2.30 uur. Dalen ft S£reker ds- w- s- Hugo van voorstellingen Pen: MlddaS" en avond" Mr. P. J. Oud (links) en de heer Segers tijdens hun rondgang over de expositie Voorzitter Segers deelde daarna mede, dat een op deze tentoonstelling met hei certificaat onderscheiden narcissen-zaailing de naam „Burgemeester Oud" zou ontvan gen. Hierna maakte het gezelschap een rond wandeling over de tentoonstelling, die reeds terstond door honderden bezoekers wera overstroomd. Bloemlust III blijft tot en met Zaterdag avond geopend. Behalve de in ons vorig nummer reeds vermelde onderscheidingen werden toege kend de navolgende certificaten: Hyacint Gipsy Queen (G. v. d. Mey's Zonen te Lis se); Nare. Bic. Oklahoma (Warnaar en Cc te Sassenheim). Nare. Zaailing 119 (Burge meester Oud) (D. W. Lefeber te Lisse). Huisbroei-tentoonstelling: wisselmedaille H. M. de Koningin: J. Willemstein te Lisse (2e maal). Medaille gemeente Lisse: J. Faas te Lisse. ADVERTENTIE De bij Leffelaar aan de Grote Markt te Haarlem tentoongestelde kinderpor tretten en stillevens van Marinus Adamse trekken de bewondering door hun bijzondere kwaliteiten. De portretten zijn rijk aan expressie en aangenaam van kleur. Enige zijn in was-krijt, een tech niek die uitnemend bij de fijne psychologie van Marinus Adamse past. Zijn bloemstuk ken vertonen een degelijke kennis van de natuur en een iets meer gedurfde kleur- geving. Het is merkwaardig welk een fijne sfeer er uitgaat van deze intieme kunst. De grote achterwand van de bovenzaal, waar aan vijf stukken van Adamse hangen, is vrolijk en toch gedistingeerd. Het zal voor velen interessant zijn met deze Dordtse kunstenaar, die eigenlijk meer op Den Haag georiënteerd is, kennis te maken. De Parijse aquarelschetsen van Hans Ittmann verrassen door hun spontane levendigheid, hun felle kleur, hun zwierige en losse opzet. Ittmanns aquarellen doen de straatnaam al raden vóór men de benaming gelezen heeft. En toch is dit geen zielloze copie van de werkelijkheid: Ittmann groe peert de gegevens vaak iets anders, geeft andere tinten, maar de lokale kleur blijft onmiskenbaar behouden. Zo heeft zijn bo vendien te korte „Pont Neuf" een te sterke kromming: maar alle herinneringen aan dit heerlijke punt van Parijs komen bij de be schouwer op, wanneer hij deze aquarel be kijkt. Natuurlijk zijn sommige dezer schet sen beter, hechter, suggestiever dar; andere, die te los van opzet zijn. Maar als geheel charmeert het werk van deze kunstenaar door zijn jeugd en enthousiasme. Er zijn ook enige beeldhouwwerkjes van Ittmann, waarbij het onyx-kopje een bij zondere vermelding verdient: het is mysterieus van expressie. H. SCHMIDT DEGENER De in het najaar gevoerde actie voor de verkoop van kinderpostzegels en prentbrief kaarten voor het kind heeft ongeveer 800.000.opgebracht. In 1949 bedroeg de opbrengst ongeveer 700.000.In 1949 na men ongeveer 140.000 kinderen uit 5600 school klassen aan de actie deel, in 1950 240.000 kin deren uit 9500 schoolklassen. Een tegenvaller was dat de frankering met kinderpostzegels bij abonnement, waarvan grote instellingen en firma's vroeger veel gebruik maakten, dit jaar niet mogelijk was. Het comité schat de hierdoor gederfde inkomsten op ongeveer 50.000.—. Te Goes is de aanbesteding gehouden voor het bouwen van een schoolgebouw voor het Chr. Lyceum. Er waren 30 inschrij vingen. De laagste inschrijver was E. Torre- mans te Tilburg met f 538.900: hoogste J. Stolk te Terheyden voor f 649.000. ADVERTENTIE In Zandvoort wordt druk gewerkt om de in aanbouw zijnde rotonde voor de aanvang van het seizoen gereed te hebben. In deze rotonde wordt de politiepost voor de stranddienst annex een kinder-depötgevestigd, waar verdwaalde- en zoekgeraakte kinderen kunnen wachten op hun öhders. In de benedenverdieping zullen toiletten komen. Een overzicht van de werkzaamheden aan de rotonde. Op de achtergrond de nieuwe watertoren. Anti-rheumaticum zonder onaangena me of schadelijke nevenverschijnselen. Doeltreffend bij acute en chronische spier-, zenuw- en gewrichtsrheumatiek. spit, ischias, lumbago, verkoudheden en pijnen. Geen gevaar van onpasse lijkheid. oorsuizen, duizeligheid. Kuucverpakking. inh. 48 tabletten, Gld. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Op Zondag 25 Februari zal op het Waterlooplein te Amsterdam de Februari staking van 1941 worden herdacht. Op het J. D. Meyerplein wordt van gemeentewege een voorlopig monument geplaatst. Vóór het monument zullen B.S.'ers de erewacht betrekken en zal de politiemuziekkapel de „Last Post" ten gehore brengen. Om twee uur zal burgemeester d'Ailly namens de gemeente een krans leggen. Daarna begint een défilé. Na afloop van de plechtigheid gaat de groep van de C.P.N. naar de Nieuwe Oos terbegraafplaats om daar langs de graven van gesneuvelde verzetslieden te trekken. De herdenking op het Waterlooplein wordt georganiseerd door een commissie der drie samenwerkende oud-verzetsorga nisaties (Bond van Oud-illegale Werkers, de Nederlandse Vereniging van Ex-Poli tieke Gevangenen en de Nederlandse Bond van oud-B.S.'ers). Het gemeentebestuur droeg deze commissie de regeling der her denking op. Dit jaar zal er op het Water looplein niet worden gesproken. Binnen enkele weken zal de opleiding van de lichting 1949-11 worden voltooid. De eenheden, welke uit het personeel van deze lichting zijn gevormd, worden samen gevoegd tot een onderdeel, dat een regi- ments-gevechtsgroep wordt genoemd en overeenkomt met het derde gedeelte van een divisie. Dit onderdeel, de 44ste regi- mentsgevechtsgroep, staat ter beschikking van de commandant strijdkrachten te velde, die de troepen, welke eventueel zul len optreden in geallieerd verband, onder zijn bevel heeft. De laatste oefeningen van de lichting 1949-11 zullen door de commandant strijd krachten te velde worden geleid. Eerst worden de infanterie-bataljons achtereen volgens geoefend in de samenwerking met de artillerie en de luchtstrijdkrachten, om daarna tijdens de slot-oefening in de ge vechtsgroep te worden verenigd met alle hiertoe behorende onderdelen. De bataljonsoefening draagt de naam „Unito" en wordt door elk der bataljons uitgevoerd op het terrein van de leger plaats bij Oldebroek op een dag tussen 20 en 28 Februari. Bij deze oefening zullen voor de eerste maal de infanterie, de artil lerie en de luchtstrijdkrachten in bataljons- verband worden geoefend met scherpe munitie. De oefening van de gevechtsgroep draagt de naam „Crescendo" en zal op 13, 14 en 15 Maart worden uitgevoerd over een ge deelte van de Veluwe. „Crescendo" zal het voorbeeld zijn van de slotoefening, waar mede in de loop van 1951 telkens.de her scholing zal worden voltooid van elke groep, welke uit de dienstplichtigen van de lichtingen 1945 tot en met 1949-1, zal wor den gevormd. Na de oefening „Crescendo" zullen de onderdelen van de 44ste regiments gevechtsgroep, bestaande uit eenheden in fanterie, artillerie, pioniers en toegevoegde onderdelen, verzameld worden in de om geving van Amersfoort. In de middag van 16 Maart zal de gevechtsgroep défileren. De luchtstrijdkrachten en het korps com mandotroepen, die medewerken aan de oefening, zullen ook deelnemen aan het défilé. Het défilé zal worden gesloten door onderdelen van het wapen der cavalerie, bestaande uit twee verkenningseskadrons, het personeel van de cavalerie-school en drie eskadrons tanks van het regiment Prins Alexander. Verdacht van poging tot moord Dinsdagmiddag heeft voor de Maastricht se rechtbank terechtgestaan de 44-jarige grondwerker H. J. R. wonende in een woonwagen te Maastricht. Hem was poging tot moord, subsidiar poging tot doodslag op de 59-jarige woonwagenbewoonster M. E. T. ten laste gelegd. Plij zou in de avond van 5 December van het afgelopen jaar in de nabijheid van het woonwagenkamp met een revolver op de vrouw geschoten hebben waardoor zij niet ernstig werd gewond. Voor de rechtbank betoogde de verdach te dat hij niet bij deze aanslag betrokken was geweest en dat hij op de avond van 5 December zijn woonwagen niet verlaten had. Na een uitvoerig verhoor van getui gen eiste de officier van justitie acht jaar gevangenisstraf. Mr. A. Wyman uit Heer len, die als verdediger optrad, achtte het wettig en overtuigend bewijs van verdach- te's schuld niet geleverd en vroeg vrij spraak. Uitspraak op 7 Maart. In-het Amsterdamse stadhuis werd gisteren het huwelijk voltrokken tussen Ko van Dijk en Ellen de Thouars, die beiden deel uitmaken van de toneelgroep Comedia en onder meer dit seizoen samen optraden in „Anna Lucasta". Op de foto ziet men het jonge echtpaar op het moment dat het trouwboekje werd uitgereikt. Er bestond voor deze plechtigheid zeer veel belang stelling, vooral uit toneelkringen. Bij hun thuiskomst vonden de heer en mevrouw Van Dijk de deur van hun woning rijkelijk met bloemen versierd. De directe schade, veroorzaakt door branden in December 1950 en Januari 1951, wordt respectievelijk op 1.864.695 en 1.271.200 gulden geraamd. Ten gevolge van brand verloor in De cember één persoon het leven en werden 33 personen door brand gewond, waarvan 12 leden van het brandweerpersoneel. In Januari verloren door brand acht personen het leven. Veertig personen, waarbij tien leden van het brandweerpersoneel, werden ctoo'r brand gewond. In totaal werden ge durende deze twee maanden veertien boer derijen geheel of gedeeltelijk door brand vernield en leden handel in industrie met een totaal van negentien branden een schade van 1.369.500 gulden. Er circuleren onder het publiek nog be trekkelijk grote hoeveelheden zilveren en zinken kwartjes en nikkelen en zinken stuivers, die op 15 Augustus 1950 buiten omloop werden gesteld. Van 5 tot en met 30 Maart zal nu voor de laatste keer gele genheid worden gegeven tot inwisseling van deze munten tegen gangbare betaal middelen. De inwisseling zal kunnen geschieden bij alle postkantoren, bij- en hulpkantoren der posterijen en poststations. Katers en melk Wanneer gij Maandagmiddag over het Damrak een mannetje hebt zien lopen met een raar ding onder zijn arm, dan waren wij dat. Het ding was onze ziel. Ook voerden wij een actentas mee, maar die kon u natuurlijk meteen thuis brengen. Wij niet, want wij laten haar altijd overal liggen. Er is geen actentas ter wereld, die zo overal gelegen heeft als de onze. Deze keer hebben wij haar laten liggen in het Turkse bad aan de Heilige- weg, waar wij heengegaan zijn, omdat naar men zegt een Turks bad ver frissend werkt voor lichaam en geest. De eerste verfrissing bestond uit gloeiende stoom, die uit een nijdig sis sende pijp werd geblazen in een kamer, die bijna helemaal in beslag werd ge nomen door een tribune. Op die tribune zaten allemaal heren met alleen een handdoek om. Het deed ons helemaal niet aan het Stadion denken, want er was geen voetbalwedstrijd te zien. De heren keken óf naar de muur óf naar hun tenen, alsof daar wonder wat aan te zien was. Zij transpireerden en zucht ten daarbij alsof zij hun leedwezen over de gang van zaken op deze aardbol tot uiting wilden brengen. De bedoeling van deze stomerij was om steeds een trapje hoger te gaan en hoe hoger het was, hoe warmer het werd. Öp het laatst wist men precies welke gevoelens een kreeft moeten be vangen op het moment, dat hij kokend van verontwaardiging van kleur verwis selt. De adem werd afgesneden door dc stoom, het hart klopte als een pneuma tische hamer en het zweet droop tappe lings langs alle ruggen. De bedoeling was nu om onder een koude douche te gaan staan, wanneer men zo verfrist was, dat men het haast niet meer uit kon houden. Daarna begon de bestijging van de tribune weer. Pas wanneer een hartverlamming voor de deur stond, werd het vertrek verlaten en ging men voort naar het tepidarium, een soort wachtkamer waar alleen maar hete lucht doorheen werd geblazen. Ook hier zaten weer spaarzaam geklede heren naar hun navel te staren als de buffel Eplinplopham in zijn rijstveld. Was men aan deze atmosfeer gewend, dan begaf men zich spoorslags naar de volgende alcoof, waar wérkelijk hete lucht door heen werd gestuwd. Vol trots deelde dc directie mede, dat zelfs krachtige men sen het hier nauwelijks drie minuten uithouden. Wij willen dat waarlijk wel geloven. Mocht men hiertoe geneigd zijn, dan had de directie er geen enkel bezwaar tegen om de martelgang opnieuw in de stomerij aan te vangen. Zo niet, dan ging mén naar de rustbanken. Wij gin gen naar de rustbanken. Terwijl wij daar nog na lagen te puf fen als een smalspoorlocomotiefje kwam een bediende ons de voordelen van het zojuist genoten bad uiteenzetten. Hij deelde met name mede, dat het een sterk vermagerende uitwerking heeft, aangezien er veel vocht aan het lichaam wordt onttrokken en vroeg ons vervol gens of wij niet een glaasje melk wilden hebben. Dit leek ons een zeer practische wijze om het bezoek aan deze inrichting te bestendigen. Verder kwam hij be weren, dat een Turks bad zeer dienstig is om de na-effecten van overmatig alcoholgebruik te doen verdwijnen: je zag de katers zogezegd miauwend weg sluipen. Toen vroeg hij of wij soms nog een massage wilden hebben. Tien seconden later stonden wij bui ten en wankelden verfrist heen. Kanaries en jenever De wereld die ons zo treurig had ge leken toen wij vóór het bad door de regenachtige straten hadden gestapt met dat hinderlijke gevoel van een verveeld en sterk gestel, leek ons nu een paradijs toen wij krachteloos en uitgeput door een taxi werden afgevoerd. Zwakjes keerden wij het hoofd naar het venster en staarden met zacht verlangen naai de tere pastelkleuren van de hemel boven de oude, weemoedige gezichten van de Amsterdamse grachtenhuizen. De Munttoren met zijn fijn filigrain van steigers leek een pagode uit een verre Siamese stad. En zelfs de reclame van Annie pak je pistool" liet niet na ons afgematte brein met een onbestemd levensverlangen te vervullen. Toen schoot ons een oud wiskundig axioma te binnen en doorredenerend, bedachten wij dat wanneer een Turks bad goed tegen alcohol is, alcohol ook goed tegen een Turks bad is. En nog geen tien minuten later zaten wij bij het volgende station van de Oriënt-express, namelijk bij het orkest van de Roe meense heer Gregor Serban in de ge welven van Lido met een klein maar krachtig glaasje voor ons. Het rook er heerlijk ongezond naar sigaretten-rook, alcohol en parfum, de stoelen waren ge makkelijk en verrukkelijk nadelig voor een rechte rug-houding en alles bij el kaar werd de theorie, dat ongezonde dingen de plezierigste zijn, er weer knapjes bevestigd. Geen gespierde sportleraren met ernstige trekken en schouders als een groot-biljart deden er zwijgend de ronde met tomaten-sap of karnemelk, maar hoffelijke obers balanceerden zwierig met bladen vol tinkelend glaswerk. Geen koor van puf fende en zuchtende stoombaders ver brak de stilte, maar het speelse „pizzi cato miet icn viengger" van Serban de primas danste onze oren binnen, terwijl wij een bitterbal met een half ons mos terd aten, hetgeen slecht voor onze ge zondheid, maar goed voor ons humeur was. En terwijl Gregor begeleid door het getokkel van de beste cymbalist die wij ooit hoorden, met door de zon gewarmde streek zijn viool deed zingen, vertelden de zwarte ogen van volgens broer Kolja, de pianist deze „schwarze Kanarie miet blauwe kop en wiette jaas, kolossaal nervös" heel andere din gen aan de aanwezige dames, dan de weegschaal in het Turkse bad aan de Heiligeweg. En of het nu kwam van de zigeuner-muziek, waar wij altijd lyrisch van worden, dat weten wij niet, maar wat wij heel zeker wel ook niet meer precies weten, was dat het leven ons langzamerhand ineens weer schoon cn begerenswaardig begon voor te komen, toen we daar een uurtje of twee, drie. vijf, zes gezeten hadden. Zó schoon, dat de taxi-chauffeur, die wij praaiden, zei: .Heiligeweg zeker". Maar wat wij dit schrijvende in een taxi tussen Heiligeweg en Leidse- plein nu wel eens z^ouden willen weten, is hoe deze vicieuze cirkel te verbreken valt. Want het slóópt ons. BOEDA. Een bloemlezing in prachtband" is) de titel van het cabaret-programma, dat Vrijdagavond door het versterk te gezelschap van Wim Sonneveld wordt opgevoerd ter opening van de Boekenweek 1951 in de Stadsschouw burg. Het gedicht ..Pierrot aan de lantaarn" van M. Nijhoff maakt daar deel van uit. Speciale teksten wer den onder meer geschreven door Annie Schmidt. Om twaalf uur of daaromtrent begint het jaarlijkse schrijversbal. Hel Concertgebouw Orkest speelt na het rumoer om Paul van Kempen voor hel eerst weer op 21 en 22 Februari. Het staat onder leiding van prof. Josef Krips en voert werken van Beethoven en Schubert uit, be nevens het Celloconcert van Haydn met Mainardi als solist. Met medewerking van de H.O.V. brengt dc Koninklijke Christelijke Oratoriurmvereniging „Excelsior" op 23 Februari in de grote zaal van het Concertgebouw „Het Lam zal hen leiden" van Theo var, der Bijll ten gehore onder leiding van de compo nist. Vocale solisten zijn: Annie Woud. Corry Bijster. Jan van Mant- gem, Frans van de Ven en Carl Wil link. Aan het orgel zit Jo Dusseldorp. Leerlingen van de muziekschool van het Amsterdams Conservatorium houden Vrijdagavond in de Bachzaal een openbare voordrachtoefening. Dc Amsterdamse Filmliga geeft op de avonden van Donderdag. Vrijdag en Zaterdag een korte serie verto ningen van het volgende programma in de toneelzaal van Kriterion in de Roeterstraat: „Pacific 231" van Jean Mitry met muziek van Arthur Honeg- ger, „Images Médiévales" van Wil liam Novik en „Le sang d'un poète" van Jean Cocteau. De laatstgenoem de film wordt ingeleid door C. van Emde Boas, zenuwarts te Amster dam- Mare Mendelson exposeert tot 17 Maart nieuwe werken in kunsthandel Martinet en Michels aan de O. Z. Voorburgwal. Faillissementen De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag in staat van faillissement verklaard: Adrianus Thcodorus Juffermans, bloem bollenkweker en handelaar, wonende te Heemstede, Bleekersvaartweg 1. Rechter commissaris: mr. J. P. Petersen. Curatrice: mej. mr. L. A. Cleveringa. advocate en pro cureur te Haarlem. B. den Hollander schilder, wonende te Haarlem, Soutmanstraat 5. Rcchter-commis- saris:tmr. J. P. Petersen. Curator: mr. A. W. Hellema jr., advocaat en procureur te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven dc faillissementen van: Petrus van der Aart, verzekeringsagent, wonende te Haarlem Timorstraat 8. M. Smit, koopman, wonende te Santpoort, gemeente Velsen, Hagelingerweg 51. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is geëindigd het faillissement van: H. J. H. Meijer, winkelier-schilder, wo nende te Nieuw-Vennep. gemeente Haarlem mermeer, Venneperweg 550. Bij arrest van het gerechtshof te Amster dam d.d. 7 Februari 1951, is, na gedaan hoger beroep, vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem d.d. 16 Januari 1951, waarbij Dirk Tieland, accountant, wonende te Haarlem, Orionweg 60, in staat van fail lissement werd verklaai'd, met benoeming van mr. P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. Surséance van betaling Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem is voorlopige surséance van beta ling verleend aan: de Naamloze Vennoot schap de Geruischlooze Weg. gevestigd te Heemstede, Amaryllislaan 1. met benoeming van mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en pro cureur te Haarlem, tot bewindvoerder, ter wijl het verhoor der schuldeisers is bepaald op Maandag 4 Juni 1951 des namiddags om 2 uur. Bij arrest van het gerechtshof te Amster dam d.d. 7 Februari 1951 is vernietigd het vonnis der rechtbank te Haarlem d.d. 19 December 1950, waarbij Jan Wieling, café exploitant, wonende te Heemstede, Ooster laan 9, in staat van faillissement is verklaard. Bij datzelfde arrest is aan J. Wieling voor noemd definitief surséance van betaling verleend voor de tijd van anderhalf jaar met ingang van 26 October 1950. met benoeming van mr. A. J. Fibbe, advocaat en procureur te Haarlem, tot bewindvoerder, teneinde met de schuldenaar het beheer over zijn zaken te voeren. ADVERTENTIE GEARRIVEERD BARTEL JORIS STRAAT 27, HAARLEM Gymnastiek De Kennemer Turnkring heeft een jaar verslag uitgebracht, waarin op uitvoerige wijze de gebeurtenissen over het afgelopen jaar worden besproken. Na de inleiding wordt een overzicht ge geven over de veertig jaren van het bestaan van de Kring, waarna in bonte afwisseling de gymnastische- en andere gebeurtenissen behandeld worden, zoals driestedenwedstrijd, verenigingswedstrijden voor aspiranten, sportweken Haarlem en Zandvoort, graad wedstrijden, driekringenwedstrijd, vereni gingswedstrijd in vrije oefeningen voor dames cn heren, vaardigheidsproeven, ver schillende athletiekgcbeurtenisscn. alsmede de boRdswandcldag. Voor het eerst na velo jaren is ook weer een recordlijst voor athletiekprestaties opge nomen. In het aantal aangesloten verenigingen kwam een wijziging door de toetreding per 1 Januari 1950 van de Haarlemse vereniging V.O.L.O. en de Velser gymnastiekvereniging en de afvoering per 31 December 1950 van de gymnastiekvereniging Vijfhuizen. Het aantal leden van de vex-enigingen steeg in de loop van het jaar met twaalf. Per 1 Januari 1951 waren zestien vereni gingen aangesloten met 1179 dames, 373 heren, 977 meisjes van 1216 jaar, 489 jongens van 1216 jaar, 2190 kinderen jonger dan 12 jaar. 357 donateurs. 185 ondersteu nende leden, 34 ere-lcden en 37 leden van verdienste, totaal 5821 leden. Opmerkelijk is. dat, hoewel het aantal aangesloten verenigingen tussen 1940 en 1950 met slechts 3 vermeerderde, het aantal leden echter ruim twee maal zo groot werd, n'.l. van 2632 naar 5821. Uit het financiëel overzicht blijkt dat er een saldo is. Zondag 25 Februari houdt de kring de jaarlijkse algemene vergadering in café restaurant Brinkmann te Haarlem. Behalve de gewone agendapunten als vast stelling jaarverslagen 1950 en begroting 1951. bevat de agenda verkiezingen van be stuursleden en van leden der technische commissie, o.a. door het bedanken van de kringsecretaris, de heer G. Huizing en van het technisch lid de heer H. Bruns. Verder komt er een vooi'stel inzake het ox-ganiseren van een voorturn- en leiderscux-sus. Boksen Te Rotterdam verloor Job Roos in een wed strijd in het middengewicht over tien ronden van dc Fransman Jean Wanes op punten. De Haagse weltergewicht Nico Schoen maker behaalde een ruime zege op punten op de Spaanse middengewicht Molina. In het halfzwaargewicht won Pierre Doo renbosch na een weinig fraaie partij op punten van de Belg De Greef. Interessant was de strijd tussen de Neder landse kampioen vedex-gewicht Jan Maas en de kampioen in het vlieg- en bantamgewicht. Theo Nolten. die Oudshoorn verving. Maas werd winnaar. Zwemmen Wedstrijden van „De Waterratten" en „De Zeeschuimers" „De Watex*ratten" en de Zandvoortse Zwemvereniging „De Zeeschuimers" hebben gisteravond in het Spoxifondsenbad onder linge zwemwedstrijden gehouden. Het was voor de eerste maal dat de Zandvoortse club aan wedstrijden deelnam. Vooral de jeugd is goed voor de dag gekomen. Na een afval- wedstrijd voor jongens en meisjes tot en met 10 jaar kwamen de ouderen aan de beurt. Dc uitslagen van deze nummers luiden: 66 2/3 nieter schoolslag dames: Jopie Spoor 56,3 sec.: Rietje Spoor 57,3 sec.; W. A. Cassee 59 sec. 66 2/2 meter vrfje slag heren: F. Pieters 39 hec.; J. Kneijnsberg 40,1 sec.; A. v. Zadel- hoff 42 sec. 66 2/3 meter vrije slag dames: Jenny van Waai-d 46,4 sec.; Tineke Wouters 47,8 sec.; Carla Kneijnsberg 48,1 sec. 33 1/3 meter vrije slag dames: (Zandvoort) R. Keur 25,2 sec.; N. Agema 26 sec.; C. Hee- meijer 28,1 sec. IRMA SCHUHMACHER AUSTRALISCH KAMPIOENE. Tijdens wedstrijden om de Australische zwemkampioenschappen, welke te Melbourne worden gehouden, won Irma Schuhmacher de titel op de 110 yards vrije slag, door deze afstand in 1 min. 8,9 sec. af te leggen. Greet Calliard eindigde als twee de op de 110 yards rugslag achter de Austra lische zwemster Judy Davies, die de titel won in 1.17.9.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 5