Modeshow Nieuws Stand 6 STOUTENBEEK PANDA EN DE MEESTER*OUDHEIDKUNDÏGE Driekleur wappert opnieuw boven Zandvoort DD Radio geeft Woensdag Wereldnieuws H. J. MAERTENSU Zandvoortse school wegens roodvonk gesloten Voorschriften voor woning bouw met rijkssteun „Elke aanvaller zal de commu nisten tegenover zich vinden" Prins Bernhard ontving Belgische onderscheiding Veedieven in Meppel aangehouden Vijfde testmatch Australië—Engeland Van den Broek kampioen middengewicht tweede klasse Voortzetting van de zwemcompetitie n kwaliteitsproduct Buitenlandse Zaken kan Unie zaken er nu nog niet bijnemen Om de Engelse beker Haarlem bereikte de volgende bekerronde VOOR3AARSBEURS 1951 Kennemer Turnkring hield jaarvergadering DINSDAG 27 FEBRUARI 1951 Onder grote publieke belangstelling en in tegenwoordigheid van vele autoriteiten werd Maandagmiddag om kwart over vier de vlag gehesen op de nieuwe Zandvoort- se watertoren, door welke feestelijke han deling werd aangeduid dat het enorme bouwwerk practisch onder de kap was. Een der firmanten van de N.V. Philips Bouwbedrijf te Haarlem, de bouwer van de toren, sprak woorden van welkom tot de genodigden en bracht dank aan allen, die de voorspoedige bouw van de toren hadden mogelijk gemaakt, waarna hij Zandvoorts burgemeester, mr. H. M. van Fenema, verzocht het signaal te geven aan B. Hartman, boven in de toren, om de driekleur aan de vlaggemast te hijsen. Ruim 63 meter boven A.P. ontplooide zich onder hartelijk applaus van de toeschou wers de vlag. De burgemeester sprak zijn diepe vreug de, voldoening en trots uit over de tot standkoming van dit grootse project. Er is met de voltooiing van het betonskelet van deze nieuwe toren thans een eind gekomen in Zandvoort aan onrust en onzekerheid over de watervoorziening bij brand, om dat de beide reservoirs reeds in de loop van de volgende maand in bedrijf zullen worden gesteld. Spreker bracht dank aan architect J. Zietsma te Amsterdam, die met deze bouw misschien wel zijn levens werk verwerkelijkt ziet en aan leiding en werkers van Philips Bouwbedrijf te Haar lem. Constante samenwerking tussen hoofd en hand heeft deze toren doen ver rijzen. „Deze vlag, hoog wapperend boven Zandvoort, moge het symbool van de over tuiging zijn, dat in ons land en ook in Zandvoort nog wel wat groots tot stand kan worden gebracht", zo besloot mr. Van Fenema. Architect Zietsma sprak woorden van dank aan allen, die aan de bouw hadden meegewerkt. Men is thans halverwege ge vorderd en hoopt in Juli het gehele bouw werk „vrij" te hebben. De watervoorzie ning via de toren zal begin April geregeld zijn, de theeschenkerij en het restaurant met lift zullen in Juli in gebruik worden genomen, waarna in de tweede helft van ADVERTENTIE Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. De gemeente arts van Zandvoort, de heer C. J. Tichelaar, heeft in overleg met het hoofd van de Christelijke Fröbelschool aan de Brederodestraat, besloten, deze school met ingang van 27 Februari voor lopig voor één week te sluiten. Nadat zich in de loop van de vorige week bij een der kleuters een geval van roodvonk had voor gedaan, is dit aantal Maandag tot drie ge stegen. Ook elders in de gemeente hebben zich verschijnselen van roodvonk geopen baard. Van enige ongerustheid noch van een epidemie behoeft geen sprake te zijn, doch om uitbreiding van de ziekte te voorkomen, wil men in dit opzicht geen enkel risico nemen. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.18 Platen. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 8.18 Onder ons gezegd. 8.23 Platen. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Platen. 10.00 Schoolradio. 10.20 Kookpraatje. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Platen. 12.00 Dansorkest. 12.30 Weerbericht. 12.33 Voor het platteland. 12.38 12.38 Instrumentaal kwartet. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Promenade-orkest. 13.45 Platen. 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugd- concert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Voor de jeugd. 16.30 Voor zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Platen. 17.45 Regeringsuitzending. 18.00 Nieuws. 18.20 Militaire reportage. 18.30 R.V.U. 19.00 Causerie. 19.15 Instrumentaal trio. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Platen. 21.05 Hoorspel. 22.15 Joods programma. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgel. 23.35 24.00 Platen. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Platen. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Platen. 9.00 Voor jonge zieken. 9.30 Platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Platen. 11.20 Hoorspel. 12.00 Viool-duo. 12.20 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Lichte mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Militaire reportage. 13.20 Volksmelodieën. 13.40 Platen. 14.00 Metropole-orkest. 14.45 Voor meisjes. 15.00 Kamerorkest. 16.00 Vocaal ensemble. 16.15 Voor de jeugd. 17.30 Strijkkwartet. 18.00 Kamerkoor. 18.30 Cembalo. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de jeugd. 19.30 Platen. 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Commentaar familiecompetitie. 20.15 Oratorium. 20.45 Lijdensoverdenking. 21.15 Philharmonisch orkest. 22.20 Platen. 22.25 Pianoduo. 22.40 Platen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 11.45 Platen. 12.30 Weerberichten. 12.32 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 14.00 Orkest. 14.30 Schoolradio. 15.45 Sym- phonie-orkest 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.30 Zang en piano. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Zang en piano. 18.10 Platen. 18.15 Cau serie. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Platen. 19.50 Feuilleton. 20.00 Operette. 22.00 Nieuws. 22.15 Kamermuziek. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Verzoekprogramma. Hoog boven de oude en nieuwe huizen en gebouwen van Nederlands zwaarst getrof fen badplaats wappert de nationale drie kleur van de ruim veertig meter hoge watertoren, die gisteren onder de kap kivam dit jaar het Zandvoortse gas- en water bedrijf in de beneden verdiepingen van de toren zal zijn gevestigd. Een afgevaardigde namens de arbeiders bracht tenslotte de dank van de werklie den over voor de waarderende woorden aan hun adres gericht. Onder leiding van architect J. Zietsma maakten de genodigden hierna een rond gang door de in aanbouw zijnde toren. Minimum-oppervlakte van vertrekken aangegeven De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft bij beschikking van 17 Februari nieuwe voorschriften en wenken uitgevaardigd voor het ontwerpen van wo ningen. De voorschriften gelden voor alle woningbouwplannen, waarvoor rijkssteun, hetzij op grond van de Woningwet, hetzij op grond van de premieregeling voor parti culiere woningbouw wordt gevraagd. Bij de beoordeling van herbouwplannen gel den de voorschriften echter niet. In tegenstelling tot de oude regeling wordt de minimale grootte der te bouwen wo ningen niet meer aangegeven in kub. meters, maar uitsluitend in vlakterrjaten. Voor een woning voor drie personen wordt voor geschreven een oppervlakte der woonver trekken (woonkamer, keuken, slaapka mers) van ten minste 34 vierkante meter. De woonkamer moet in dat geval een op pervlakte van ten minste 35 vierkante meter hebben, de keuken 4 vierkante meter, de slaapkamers 14 vierkante meter. Van een woning voor vier personen moet het woonvertrek tenminste 16 vierkante meter zijn. Voor slaapkamer? van echtparen is in het algemeen een-minimum netto-opper vlakte voorgeschreven van 9.5 vierkante meter met een breedte van tenminste 2.60 meter. Voor een éénpersoons slaapkamer is dit 4.5 vierkante meter met een breedte van tenminste 1.70 m. Voor woningen voor bejaarden gelden enigszins afwijkende ma ten. Iedere woning moet zijn voorzien van een ruimte, waarin een badgelegenheid kan worden ingericht, tenzij aansluiting op de waterleiding voor afzienbare tijd niet mogelijk is. Verder zijn er voorschriften omtrent breedte van woonvertrekken, de af metingen van de douchecel, het aantal kasten en overige bergruimten, de balcons en dergelijke. Bij de voorschriften is een aantal wen ken gevoegd ter voorlichting van ontwer pers. De nieuwe voorschriften betekenen geen inbreuk op de bepalingen van de bouwver ordeningen. Deze blijven onverzwakt van kracht. Waar evenwel de rijksvoorschriften boven de eisen van de bouwverordening uitgaan, zijn de rijksvoorschriften bindend. Uitlating van C.P.N.-raadslid van Delft In de gemeenteraad van Delft heeft het communistische raadslid de heer Heiligers bij de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting ook de internationale situatie besproken en gezegd, dat „indien ons land zou worden aangevallen, de aan valler, wie hij ook is, de communisten tegenover zich zal vinden". Hij onder schreef de wens, geuit door het Christelijk- Historische raadslid dr. Kok, „dat vele vrijwilligers zich zullen melden als de overheid een beroep op de bevolking moet doen". In paleis Soestdijk heeft de heer E. Graeffe, ambassadeur van België in Den Haag, aan Prins Bernhard medegedeeld, dat de koninklijke prins aan de Prins der Nederlanden het Oorlogskruis 1940 met palm heeft toegekend wegens de bijzonde re diensten door Prins Bernhard aan België bewezen tijdens de oorlog 1940-1945. Generaal Wousren, militair attaché van België in Den Haag, speldde Prins Bern hard het ereteken op de borst. Zoals wij dezer dagen reeds meldden, is de laatste tijd een bende veedieven aan het werk geweest in de provincie Zuid holland. Zaterdagavond zijn twee van de bendeleden in Meppel aangehouden dooi de rijkspolitie van Leidschendam. Het zijn de gebroeders K. uit Monster. Zij hebben bekend veediefstallen te hebben gepleegd in Roelofarendsveen, Bleiswijk, Waddinx- veen en Leiderdorp. Zij zijn naar Leid schendam overgebracht. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werden bij een landbouwer te Rijswijk ze ven koeien gestolen. De boer ging met de rijksrecherche een onderzoek op enige markten instellen. Via Zwolle wilde men naar Leeuwarden rijden. Onderweg trof men op de rijksomweg bij Meppel een vee wagen aan die panne had. Men stopte en maakte een praatje met de chauffeur. De boer nam een kijkje in de auto en vond daar zijn gestolen koeien. De inzittenden van de auto werden naar het politiebureau te Meppel overgebracht. Een van hen, een zekere K. uit Dwingelo had een boer derij gepacht en zou in Maart gaan trou wen. Koeien had hij echter nog niet en daarom had hij ze maar gestolen. De auto is in beslag genomen. Wereld-Federalisten Beweging Nederland In een ledenvergadering der Wereld Fede ralisten Beweging Nederland, afdeling Haarlem, werd een nieuw bestuur gekozen, hetwelk als volgt is samengesteld: mr. A. W. Hellema Jr.. voorzitter; B. Deen, penning meester; mw. T. van der WoudeKraal, secretaresse; dr. ir. P. N. Degens Jr.; W. E. Braams; K. F. van der Woude; J. van Gel- dere; N. Kloos; mw. C. M. A. Schuttevan Oeveren. ADVERTENTIE In verband met het drukke bezoek aan onze voorjaarsshow adviseren wij U, teneinde teleurstelling te voorkomen, steeds 1 dag van tevo ren toegangsbewijzen te bestellen aan onze zaak Houtplein 10. Ook telefonische reservering onder no. 15624. Aanvangstijden: 11 14.30, 15.45, 20.—, 21.15 houtplein 10 haarlem Cricket De vijfde en laatste testmatch tussen Australië en Engeland werd Maandag voort gezet. De Engelse bowlers Brown en Bedser hadden de resterende twee Australische wickets snel neer en het totaal van Australië werd 217 runs. Aanvankelijk ging het de Engelsen bij het batten voor de wind. Op een gegeven moment 'was de score 171, met alleen Cyrill Washbrook aan de kant, maar daarna kwam de ommekeer. Compton en Simpson over schreden de 200 runs voordat de pace- bowlers Lindwall en Miller vier wickets in het laatste uur van de wedstrijddag voor hun rekening namen. Eerste innings Engeland: Hutton b Hole 79 Washbrook c Talion b Miller 27 Simpson not out 80 Compton c Miller b Lindwall 11 Shcppard c Talion b Miller 1 Brown b Lindwall 6 Evans b Miller 1 Bedser not out 3 Extra's 10 Totaal voor 6 wickets 218 Gewichtheffen Bij de in Den Haag gehouden wedstrijden om de kampioenschappen gewichtheffen tweede klasse van Nederland werd A. C. vap den Broek van de HKV „Haarlem" kampioen in het middengewicht (drukken 87Vi, trek ken 82Vi en stoten 110 kg.) Zijn clubgenoot J. Schuitemaker werd derde in het lichtgewicht. Kampioen van deze klasse is A. Heeren uit Breda geworden. Zwemmen In het Sportfondsenbad te Haarlem zijn wedstrijden gehouden voor de zwemcompe titie van de kring Haarlem van de KNZB. Deze wedstrijden waren aanvankelijk vast gesteld op 10 Februari. Door de lage waterstand, het gevolg van een defect in de ontijzeringsinstallatie, konden deze toen geen doorgang vinden Ook nu weer was er een uitgebreide deel name hetgeen er op wijst, dat dit soort wedstrijden bij de jeugd en de beginnelingen zeer in trek zijn. De uitslagen waren als volgt: 100 meter vrye slag voor heren junioren: 1. M. Peeters (Haarlem) 1 min. 6.4 sèc.; 2. F. Roozekrans (DWT) 1 min. 7.4 sec.; 3. P. Smit (HPC) 1 min. 7.8 sec.; J. Kneynsberg (DWR) met 1 min. 8.1 sec. en F. van Doorenmalen (Haarlem) met 1 min. 8.5 sec. namen resp. de vierde en vijfde plaats in. 66 2/3 meter vrye slag meisjes: 1. E. Höls- ken (Haarlem) 46.9 sec.; 2. I. Jansen (HVGB) 47.8 sec.; 3. R. Nelissen (DWT) 48.5 sec. 100 meter schoolslag heren junioren: 1. J. Hofman (Haarlem) 1 min. 17.6 sec.; 2. W. Geurtsen (HPC) 1 min. 21.3 sec.; 3. T. Blee- ker (DWT) 1 min. 23.2 sec. Voor Hofman een goede prestatie. 66 2/3 meter schoolslag dames: 1. J. Spoor (DWR) 55.9 sec.; 2. E. Hölsken 57 sec.; 3. R. Spoor 57.6 sec. 5 x 66 2/3 meter vrfje slag estafette heren junioren: 1. Zwemclub Haarlem 3 min. 26.2 sec.; 2. HVGB 3 min. 35.4 sec.; 3. Haarlem 2 3 min. 39.5 sec. De stand der zwemcompetitie luidt als volgt: Heren junioren: Haarlem 923.1; HVGB 950.4; HPC 964.1; DWT 984.1 en DWR 1014,1 pnt. Dames: DWR 1063.8; DWT 1098.9; HVGB 1144.3; Haarlem 1150.4 en HPC 1218.9 pnt. Meisjes: Haarlem 469.7; DWT 472.2; HVGB 493.3; DWR 507.4 en HPC 516.9 pnt. De laatste ontmoeting van de zwemcom petitie is bepaald op Zaterdag 10 Maart in het Sportfondsenbad. ADVERTENTIE De voorzitter van de Indonesische staats commissie ter herziening van de tussen Nederland en Indonesië gesloten overeen komsten, prof. mr. dr. Soepomo, heeft ver klaard, dat hij de mening is toegedaan, dat -het ministerie voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen moet opgelost worden in het ministerie van Buitenlandse Zaken en dat van Algemene Zaken. Daaraan voegde prof. Soepomo toe, dat de Nederlandse re gering destijds aan de Indonesische rege ring informeel te verstaan zou hebben ge geven, dat voorlopig een ministerie voor Uniezaken in het leven geroepen was uit consideratie voor minister Van Maarseveen wegens diens verdiensten voor de oplossing van het conflict tussen Nederland en In donesië. Van officiële zijde in Den Haag wordt naar aanleiding hiervan medegedeeld, dat de omzetting van het ministerie van Over zeese Gebiedsdelen in het ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen om zuiver zakelijke redenen van organisato rische aard heeft plaats gehad, gelijk ook aan professor Soepomo ter gelegenheid van de souvereiniteitsoverdracht is medege deeld. Destijds is wel het denkbeeld over wogen om de Uniezaken bij het ministerie van Buitenlandse Zaken onder te brengen. Als bezwaar daartegen gold het feit, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken reeds zeer zwaar belast was. Daarom achtte de regering integrale overdracht der unie zaken aan het ministerie van Buitenlandse Zaken destijds organisatorisch niet verant woord en tenminste voorbarig, al erkende zij dat de ontwikkeling der verhoudingen ten aanzien van Indonesië te geleger tijd zou kunnen leiden tot verdergaande reor ganisatie van het ministerie voor Uniezaken en wellicht tot wijziging van de departe mentale indeling. Nederlanders in Duitsland vragen vergoeding van oorlogsschade De heer J. G. H. Waanders, een sedert 1910 in Duitsland verblijf houdende Neder lander, heeft een adres gericht aan de Staten-Generaal, waarin hij onder meer zegt: „Sedert de tweede wereldoorlog kun nen de Duitsers in hun land credieten krij gen op de aan hen te vergoeden oorlogs schade, maar deze maatregel wordt aan de Nederlanders aldaar onthouden. De Duit sers kunnen in bepaalde gevallen hun in Nederland vastgelegd bezit gedeblokkeerd krijgen. Aan de Nederlanders in Duitsland zijn bij de zogenaamde „Geldabwertung" hun laatste spaarpenningen ontnomen." Nu er een wetsontwerp betreffende het eindigen van de staat van oorlog met Duitsland in voorbereiding is, vraagt de heer Waanders de Kamerleden vergoeding van oorlogsschade door Duitsland aan de Nederlanders aldaar te bevorderen en te voorkomen, dat de staat van oorlog met dat land eindigt, „terwijl de Nederlanders daar als vijanden behandeld worden en als rechtelozen in de meest jammerlijke om standigheden blijven verkeren." Tenslotte betoogt de heer Waanders, dat de Nederlanders in Duitsland als gevolg van net oorlogsgeweld na jaren van hard werken hun bezit, have en goed geheel of gedeeltelijk hebben verloren, dat de aan vankelijk opgewekte aandacht in Neder land voor de landgenoten in Duitsland weer is weggezakt, dat deze Nederlanders nog geen enkele oorlogsschade vergoed hebben gekregen, terwijl hun evenmin enig voor schot op een toekomstige bijdrage in deze schade is verstrekt of in het vooruitzicht is gesteld en dat aan de Duitsers in Duits land tijdens de oorlog „Fliegerschade" ver goed werd, in welke schade de Nederlan ders aldaar nimmer enige bijdrage hebben ontvangen. 8. Het zal niemand verbazen, dat bij de waardige Jolliepop nu de maat vol was. Hij trok zijn meest geklede gezicht en sprak tot Panda: „Mijnheer.... eh. Panda! Wanneer ik aan moet nemen dat dezeehGoedbloed een uwer vrienden is en toegang heeft tot dit huis, dan zal ik waarlijk moeten overwegen, of ik mijn dienstbetrekking ten uwent niet dien te beëindigen!" „O," zei Panda spijtig. „Ja.eh.maar.hoor eens, Jollie popHij had allerlei willen zeggen om Jolliepop weer tevreden te stellen maar nu viel Joris hem ongeduldig in de rede: „Overweeg zoveel gij wilt, mijn bes te, maar doe het in uw eigen tijd! Verwij der u thans en geef mij gelegenheid een lang en ernstig gesprek met uw meester te voeren!" Jolliepop keerde zich om en schreed plechtig naar de deur, tot Joris er nog aan toevoegde: „En.eh.in dien zich inmiddels bezoekers melden, zeg dan dat uw meester thans niemand kan ontvangen omdat hij bezet is door een ge wichtige conferentie met Baron van Mal- pertus!" Dat was natuurlijk het laatste wat Jolliepop verwacht had. „BaronBaron vün Malpertus?" vroeg hij verschrikt. „Zeker, beste vent!", knikte Joris, met een goedig lachje. „Dat ben ik. Je kunt me voortaan aanspreken als Mijnheer de Ba ron. mijn andere titels gebruik ik maar zelden. Eenvoud is het kenmerk van het ware, roep ik immer zo gaarne de jongeren, zoals gij, toe; of, ingeval zij tot de meer ontwikkelde klassen behoren: Simplicitas omnia vinciV.JIebt ge dat begrepen, beste?" „T-j-j-j-j-ja, mijnheer de Baron", hak kelde Jolliepopna een zware tweestrijd. Voetbal Het bestuur van de Football Association heeft bepaald dat de halve eindstrijd voor de beker tussen Birmingham City en Blackpool 10 Maart op het terrein van Manchester City zal worden gespeeld. -> De plaats en de datum voor de andere halve eindstrijd zullen pas Woensdag bekend worden gemaakt, na afloop van de opnieuw ie spelen wedstrijden Bristol RoversNew castle United en WolverhamptonSunder land die Zaterdag 23 Februari onbeslist zijn geëindigd. William Ling is aangewezen als scheids rechter voor de bekerfinale op 28 April in het Wembley Stadion. Engelse league In de eerste divisie werd Maandag de wed strijd Sheffield WednesdayManchester United gespeeld. De club uit Manchester won met 40. Waterpolo In het Sportfondsenbad werd Zaterdag de wedstrijd HaarlemHPC voor de tweede ronde van de beker der waterpolo- competitie gespeeld. Door sneller te rea geren was Haarlem in de meerderheid. Na een combinatie tussen Braasem en Paan akker verkreeg Haarlem de leiding. Na een op niets uitgelopen aanval van de Heem stedenaren trok Braasem er met de bal tussenuit en bracht de stand op 2-0. Piet Smit, die ook nu weer bij HPC de plaats bij de tweemeterlijn bezette werd goed be waakt door Bijlsma. Toch verkleinde hij de achterstand (2-1). Direct na de hervatting zette HPC een offensief op het doel van Haarlem in. Het bleef echter zonder succes. Bijlsma ging na een fraaie rush uit de achterhoede op het Heemsteedse doel af en passeerde Vrugt (3-1). Uit een voorzet van Braasem bracht Paanakker de stand op 4-1 en Bijlsma maakte er kort hierop 5-1 van. Een overtreding in de achterhoede van Haarlem bezorgde Geurtsen een straf- worp die ingeschoten werd (5-2). Nadat Diepersloot de voorsprong op 6-2 had ge bracht gingen de gasten weer meer tot het offensief over. Van Linschoten en Smit verkleinden voor HPC de achterstand tot 6-4. In de derde ronde komt Haarlem uit tegen Meeuwen. Voor de eerste klasse heren werd ge speeld de wedstrijd DWRHVGB 2. Met 64 won DWR. In een aardig gespeelde wedstrijd heeft Haarlem in de eerste klasse competitie dames, een overwinning van 5-2 geboekt op VZV. In de tweede klasse heren blijft de strijd om de bovenste plaats nog steeds gaan tus sen HPC 2 en DWR 2. Beide zeventallen hebben Zaterdagavond een overwinning geboekt; DWR 2 won met 4-0 van DWT 2 en HPC 2 bracht VZV 2 een nederlaag toe van 9-0. NeptunusHVGB 1—5 Voor de tweede ronde van de bekercom petitie heeft HVGB Maandagavond in Arn hem gespeeld tegen Neptunus; gewonnen werd met 5.1. HVGB gaat over naar de vierde ronde. De dames van DWT zijn uitgebekerd; voor de tweede ronde van de Van Duylbeker- Competitie werd gespeeld in Amsterdam tegen de HDZ; de gastvrouwen wonnen met 52. Hersteld. Palmiro Togliatti, de communistenleider, is Maana 1 na een verblijf van tien weS Sov.iet-Ume, waar hij vertoefd! Ci „herstel van gezondheid" in p Vk' ruggekeerd. KonW if. Aankomst. Minister Stikker is Ma zijn hoedanigheid van coörriinti landen der organisatietomeS' economische samenwerking besprekingen begonnen met se functionarissen over de Dwafc treffende de toewijzing van grondstoffen. Hij zal trachten eeS? samenwerking tot stand te brei?* de internat.innalo e"&enva»> de internationale commissies Vnn, schaarse grondstoffen en de nLv: Zijn aankomst te Washington vLi men met de openingsbijeenkom de commissie voor koper zink T, c: een der zes commissies voor deÏÏ? se grondstoffen. e Sc^'- Missie. Een missie van het comité vwi internationale Rode vVanta internationale Rode Kruis van de president. Paul Rügger\w een vliegtuig van het Rode k£ Geneve naar Peking vertrokCL? zij besprekingen zal voeren met Ir nese minister van buitenlandse J Tsjoe En Lai en Chinese func£a£ van het Rode Kruis over hulpverle op Korea. Het toestel neemt ook zending medische artikelen mee vr,- Noord-Korea. Gesloten. Het Franse instituut U cm, tot nader order gesloten. In 0«te Franse kringen te Praag wordt gedeeld, dat het hier een tijdelijke maatregel betreft. Leden r- de Ts] echoslowaakse veiligheids™ in hadden sinds de vorige weekffi voor het instituut op post gestaan identiteit van alle bezoekes ?e S ren. Onder deze omstandigheden y men besloten het instituut te si' totdat de controlemaatregelen warend geheven. Het instituut is een FranC overheidsinstelling en wordt beheeri door het ministerie van onderwijl worden lessen in het Frans gegeven r er is ook een uitleenbibliotheek as- verbonden. Ernst. De Franse ambassadeur in Joe» slavië Philippe Baudet, heeft goner':' Tito in een onderhoud medegedeeld ca" Frankrijk „met de meeste ernst de fo stand in de Balkan volgt wegens de he bewapening van Bulgarije, Roemenië'e: Hongarije". De ambassadeur had hiem- toegevoegd, dat als het gevaar vee Joegoslavië urgent zou worden „Frank! rijk niet zal aarzelen alle mogelijke'ce. sequenties te bestuderen die voor. vloeien uit de internationale overee. komsten". Parlement. De Britse gouverneur van Goudkust heeft in het nieuwe park! ment meegedeeld, dat hij de volkspari op grond van de kort geleden gehoudc verkiezingen zes van de elf portefeuilles in het kabinet heeft gegeven. De volk partij, die volledig zelfbestuur voor c- Goudkust wenst, had alle acht Afri kaanse zetels willen hebben. Verkeer. Of vijf van de veertien r„.,. Metrolijnen is het verkeer, zij het'E grote vertraging, hervat. De autobus: zijn merendeels door autobussen vn particuliere ondernemingen en vrach:- auto's vervangen. Schip. Een wetsontwerp, waarin machti- ging wordt verleend tot het bouwen ve een vlfegdek'schip, dat naar sch'jitiiij 212 millioen dollar zal kosten, islifaa:- dag door beide Huizen, van het Ameri kaanse Congres aanvaard en ter onder tekening naar president Truman; ge zonden. Van het vliegdeksoliip zulle: langë-afstandsvliegtuigen, die aïoós- bómmen vervoeren, kunnen opstijgen ADVERTENTIE Gymnastiek Onder grote belangstelling is Zondag - café-restaurant Brinkfnann de jaarlijks: algemene vergadering gehouden val Kennemer Turnkring, onder leiding vr de voorzitter, de heer A. J. J. Fortgens Na een kort overzicht te hebben gegeve over het jaar 1950 werden de jaarverslag^ goedgekeurd. Bij het vaststellen van het weitpK' gramma 1951 werd gevraagd om de ath-r tiekcompetitie voor dames en heren er. atletiekwedstrijden voor de adspira® alsnog te houden waarbij voor de organi satie er van gerekend zou kunnen v/oKt. op de medewerking van vereniging kundigen. Bij acclamatie werden herbenoemd heer J. H. O. v. d. Wall, commissi mejuffrouw A. Osterthua en de heren a van Zomeren en J. Munten, leden van - Technische Commissie. In de plaats van de heer G. Hunts die geen herbenoeming als secretaris ste, werd op voorstel van het bestuif enkele candidaatstelling de heer F/ W-u- jr., Terheidestraat 11 te Haarlem ais s taris benoemd. Daardoor kwam war - functie van voorzitter van de Teem- Commissie, in welke vacature werd f- zien door de benoeming van de n Dijkstra. De heer H. Bruns kon doon-. zondere omstandigheden zijn tunc lid van de technische commissie ni» blijven waarnemen. Doordat het v bleek de technische commissie uit den, werden hierin, eveneens op van het bestuur, benoemd de heren van den Berg, W. KruitnrferW Afgevaardigden voor de Bonos s ring van het Koninklijk Nederland nastiek Verbond werden de heren J. Fortgens, F. Bischot jr. en F. J. rink. nni Het bestuur kreeg machtiging mogelijkheid te onderzoeken e en voorturnerscursus te houden. Wielrennen HSV „De Kampioen" De HSV „De Kampioen hield h-ing wedstrijd over 50 km. ..jd luur) De uitslag was: 1. C. Bijster, J pjeie:; min. 30 sec.; 2. G. Voorting, (05; 4. A. Harren; 5. P. de Vnes. D. P. v. Roon; 8. b. Eikhof; 9. a. 10. W. Rustmam ,„Pdstriju «- Zondag 4' Maart wordt een jed ^k houden tegen. Olympia (AmsteiQ Circuit van Zandvoort.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2