Asssagjeen hoofd- West-Duitsland verbiedt tijdelijk iedere import uit West-Europa UNO-troepen breken door de Noordelijke linies op Korea Pleven bood ontslag van kabinet aan, maar Auriol weigerde het Politieke onrust Prof. Romme ontvangt informatieve opdracht ingen Ongeluk op de scheepshell Wagons met Nederlandse groenten kwamen de grens niet over Joegoslavisch pleidooi voor Internationaal overleg Daders van roofoverval te Amsterdam gearresteerd WÊÊÊÊmËËm^ m Voor het eerst hadden zij plaatselijk een numerieke meerderheid Frankrijk antwoordt niet Bewapeningsdebat in België's Tweede Kamer DE KABINETSCRISIS Het woord is aan Protest uit Uitgeest tegen bouwvolumeverdeling Regering kréég vertrouwens votum, maar wordt heden weer bedreigd Levenslang voor Poos en Slagter Samenwerking in de Europese landbouw Bezetters van Helgoland in hechtenis HET WEER AFGEBEELD Weerbericht 65«JAARGANGN0197 kViinemerlaan 154, Telef. Adm. 5437. BTTRedactie 5389, na 5 uur: 8061 (K2560), T 47 Santp.-Haarlem: Gr.Houtstr.93, TelTarHoofdredactie en alle afdelingen 15295 S5- Adv.trieven op aanvr. bij de Admin. Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 28 FEBRUARI 1951 IJmuider Courant Directeur VELSER Haarlems Dagblad ED OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IT IE 295e JAARGANG No 50 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. V erschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per r week 40 cent, per kwartaal 5.20. Franco per post 5.70. - Girorekening 273107 ten. name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman I ufFRST POLITIEKE ONRUST in FR f Europese landen. De traditie der b van het ieder-voor-zich, verdee 1 mééste mensen ondanks alle ge waar»! nelie buitenlancTse gebeurte- «"*2°»en «eleven, logt er geen tiss®.T' n Wat hebben wij met een verbal Jïranse kabinetscrisis te maken? de Fransen met de onze, die Wat, f weken voortduurt en lelijke vcr- nua J rnnivaakt uit te staan? Waarom deEngelsman die vertraging? fTÏÏ zich met zijn eigen taken be- rhurchiU kan zich er boos over Hat de Amerikanen, na de benoe- Fisenhower als opperbevelhebber verdediging van Europa, nu ook mAmerikaans admiraal als vlootvoogd Maar wat kan ons Kelen'? Haha, die Engelsen met hun t!Britannia. Britannia rule the waves R nu het hun ook eens tegen gaan r" «noemoed komt voor de val; zij Seersen de zeeën niet meer. Laat. Chur- Ken nieuwe motie van wantrouwen in de redering voorstellen: hij krijgt er toch n Britse admiraal niet mee. Misschien Kt de toenemende spanning in het Lager- 7 Straks ook tot een regeringscrisis in Sand Nu, dan ervaren ze dat ook maar z Wat Italië betreft, waar de regering Seens wankelt vanwege de verdeeld heid over Joego-Slavië en Triest: gaat ons M wat aan? Dit bekende soort babbeltjes som ik maar 1oo omdat het de vanouds bekende Satofreude" weergeeft zo kenmer- S voor Europese verhoudingen. In de Se jaren heeft men die opvatting vooral 5 in gesprekken en korte opmerkingen S uiting horen komen als het Enge and betrof met zijn „austerity" - zijn sober ed des levens, waarop men hier zo vaak e reactie zag als Engelse bezoekers gingen Ütten smullen in onze restaurants. De commentaren op Frankrijk met zijn vele communister., vele stakingen en talrijke regerings-wisselingen sloten zich daarbij 'tiaar er zijn wel degelijk overeenkomst en samenhang te vinden in de politieke crises in West-Europa, al lijken zij alle ver schillende oorzaken te hebben. De schijn bare oorzaak blijkt telkens niet de werke lijke hoofdzaak te zijn. Daar heeft onze Nederlandse kabinetscrisis een duidelijk Beeld van gegeven. Zij ontstond tengevolge van geschil over het beleid inzake Nieuw- Güir.ea. Dat punt is spoedig op de achter- pond geraakt. Het werkelijke probleem ligt in "de wijze waarop Nederland, ver kerend in critieke financiële omstandig heden, een stijging van de militaire uit gaver. met honderden millioenen zal moeten financieren zonder tot een sociale afbraak te komen, die verzwakking en grote ontevredenheid zou teweeg brengen. In andere landen van West-Europa worstelt men met hetzelfde vraagstuk. Geen won der: een door de tweede wereldoorlog zwaar getroffen en verarmd en nog altijd evenzeer staatkundig verdeeld gebied is er niet toe in staat, binnen zes jaar op nieuw aan een wedstrijd in bewapening deel te nemen zonder offers te brengen, die het nog meer verarmen. Bovendien groeit in toenemende mate het besef van afhankelijkheid van Amerikaanse hulp. Dit werkt als het tegendeel van een aan sporing. De benoeming van generaal Eisen hower en daarna die van admiraal Fechte- ler hebben te dien aanzien veel ver duidelijkt en raken niet alleen de gevoelens van de Engelsen. West-Europa heeft de dingen maar te aanvaarden. En de Ame rikanen zelf, bestookt met grote belasting verhogingen, kunnen niet tegelijkertijd zichzelf bewapenen, Europa helpen bewa penen (hetgeen gezamenlijk al milliarden kost) en dan bovendien onze levensstan daard ook nog op hetzelfde peil houden, die de uitvoering van het Plan-Marshall mogelijk maakte. Ten Oosten van het IJzeren Gordijn ziet men intussen moeilijkheden in Tsjecho- Slowakije en Hongarije ontstaan, die een overeenkomstige oorzaak hebben. De Rus- san zijn niet in staat gebleken hun Euro pe satellieten voldoende economische hulp te verlenen en toepassing van grim mige rantsoeneringen hebben een ontevre denheid en verzet doen ontstaan, die nu met harde hand worden onderdrukt. Hoe zeer de verarmde Europese landen op hulp van buiten aangewezen zijn is ook Seoleken in Joego-Slavië, dat zich onder Los leiding aan de Russische voogdij ^"rokken en in grote zorgen ver eert. Oost-Europa staat in gans andere phöuding tot zijn grote „patroon" dan west-Europa tot de zijne. Maar arm zijn m- en West-Europa allebei. En beide vorden zij door hun patroons tot een vor- Jan §r°te legers aangezet, die in $t-Luropa al in vergevorderde staat is. Jv dit alles wel degelijk over- Komsten zijn te bespeuren en dat wie dan zi-in eigen landje s. "'J bovendien nog' grinnikt om jjpn zijn welgezinde buren overkomt Ef.,de werkel'jke toestand begrijpt, in overwe?ing bij, dat wedstrijden iwron adijd tot een fataal einde vTn L,ndaar de zotte onredelijkheid L ti l 00p van zaken en het treu- dat 7iïwC4 ieten .van een West-Europa bak Hat i ;Verenigt' Vandaai' de nood- komdon M"* W01'dt naar overeen- vercen''e e vrede waarborgen, ook al den duur 0^nCes"sies' Hetgeen anders op erger euren zat is duizendmaal R. P. Arbeider door vallende kar getroffen fenvan hVS,°,UW zijnde scheepshellin- M Haringhavpn MjSSeishavenbedrij^ aan tochtend een kr; ï-efe" arbeider Dins- ftorten. De kar ,m een kuil leeg" kneden op het m en viel naar kende collega nit T311 een daar wer- mcest, na door a u raakte bewusteloos en WKïhïiheer. P" Bakker voor huis worden onP«ren ln het Ant°nius-zie- va," een lakfabriek te hij oE deeld tot *50 boete de Zaan t?Liege.ven had- bleek- visstand bedrefgd wSfV°lge waar_ BONN (Reuter). De West-Duitse re gering heeft gisteravond een tijdelijk ver bod afgekondigd op de invoer van alle goederen uit West-Europese landen, zo is door een woordvoerder der regering mede gedeeld. De West-Duitse regering had verleden week al de opschorting bevolen van invoer uit landen aangesloten bij de Europese Betalings-unie voor die goederen, die voor komen op de lijsten van goederen, die zon der beperking mogen worden ingevoerd. De maatregel van gisteren breidt het ver bod uit tot de goederen, waarvoor quota waren vastgesteld. De woordvoerder voegde aan zijn mede deling nog toe, dat de regering gedurende de komende dagen de invoerbepalingen wil herzien, overeenkomstig de op handen zijn de herziening van de gehele economische politiek van het land. Bij wijze van voor zorg heeft zij daarom de invoer uit de landen van de Europese betalings-unie, waarmede de betalingspositie van West- Duitsland de laatste tijd slechter geworden is, opgeschort totdat de nieuwe bepalingen gepubliceerd kunnen worden. Het Nederlandse Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen kreeg gistermiddag van de grens bericht, dat reeds wagons groenten bestemd voor Duitsland aan de grens door cle Duitse douane geweigerd zijn. Later werd uit Bonn bevestigd, dat de Duitse regering order had gegeven om de import van groenten totaal stop te zetten. Door het Nederlandse ministerie van Landbouw werd gisteren bevestigd, dat Nederlandse landbouwproducten aan de Duitse grens geweigerd zijn. Aangenomen wordt, dat de Duitse minis ter van Economische Zaken, prof. Ehrhard, van plan is dezer dagen naar Washington te vliegen. Hij zou dan pogen een grote Amerikaanse lening te krijgen, teneinde Duitsland voorlopig uit zijn betalingsmoei lijkheden binnen de werkingssfeer van de Europese betalings-unie te redden. In Nederlandse handelskringen was men bij het vernemen van het bericht over stop zetting van Duitse importen zeer pessimis tisch gestemd over de duur van deze maat regelen. Men verwacht, clat deze voor di verse producten waarschijnlijk ten minste enige weken zullen gelden. Consequenties In gezaghebbende Rotterdamse handels kringen is men niet al te verwonderd over de Duitse maatregelen. Directe gevolgen ten nadele van de Rotterdamse haven ver wacht men daarvan echter niet, aangezien aan- en afvoer van graan, ertsen-en kolen toch zullen moeten blijven doorgaan. Wel licht kan de doorvoer van stukgoed naar Duitsland iets verminderen, doch daar tegenover staat, dat Duitsland, naar ver wacht wordt, al het mogelijke zal doen om de uitvoer van bijvoorbeeld machines te vergroten. Men acht de gevolgen van de importstop De nieuw benoemde legcrpredikant bij het Nederlandse contingent in Koreads. Ph. P. Meerburg, in zijn studeerkamer in de pastorie van de Nederlands Hervormde St. Janskcrk-gemeente te Maastricht. Toestand aan 's lands grenzen blijft zorgen baren Joegoslaviës, minister van buitenlandse zaken, Kardelj, heeft in de Nationale Ver gadering verklaard, dat zijn regering een vier-mogendhedenconferentie toejuicht. Alle grote mogendheden dienden de on afhankelijkheid van andere landen te eer biedigen. De kwestie van de vrede dienden de grote mogendheden als een geheel te be schouwen. De herbewapening van Duits land kon bijvoorbeeld niet als afzonderlijk probleem behandeld worden. Joegoslavië was voorstander van een ver enigd doch ontwapend Duitsland. Ook de bewapening van Roemenië, Bulgarije en Hongarije diende op de conferentie van Vier besproken te worden. „Moskou de schuldige" Kardelj weet de tegenwoordige spanning aan de Sovjet-Unie. Joegoslavië had alles in het werk gesteld om de normale betrek kingen met de Sovjet-Unie te herstellen doch tevergeefs. De activiteit en de bewapening in Joego- slavië's buurlanden eisten de grootste waakzaamheid. Joegoslavië zou zich heldhaftig tegen iedere poging om het land van de onafhan kelijkheid te beroven, verzetten. Met de val van de U.N.O. zou de mens heid zich op de drempel van een nieuwe oorlog bevinden. vooral voor Nederlandse land- en tuin bouwproducten alleronaangenaamst. Ge opperd werd, dat het enige middel om aan zienlijke verliezen op dit gebied te voor komen, het openen van een nieuw crediet ten behoeve van de export dezer waren naar Duitsland zou zijn. In Rotterdamse kriingen heeft men begrip voor de moeilijkheden van de Duitse posi tie. Men is daar vastgelopen in het stelsel van vrijmaking van het handelsverkeer en zoekt nu naar wegen om aan deze impasse te ontkomen. Een weg om het goederenver keer met Duitsland althans enigszins op peil te houden zou het sluiten van ruil- transacties kunnen zijn, een terugkeer tot bilateraal handelsverkeer 'dus. Gewezen werd op de dreiging, dat ook ons land jegens de Europese betalings-unie in moeilijkheden zal komen. Men acht het streven naar liberalisatie prachtig. Men kan er uit volle overtuiging aan mee doen, maal ais het geld op is, zal men andere wegen moeten zoeken om het handelsverkeer op gang te houden, aldus stemmen uit Rotter dam. Op 9 September van het vorig jaar is een roofoverval gepleegd op de 69-jarige kassier J. S. van het Coöperatief restaurant aan het Molenpad te Amsterdam. Op een ogenblik, dat de kassier alleen was, dron gen twee jongemannen het kantoortje van het restaurant binnen. Een hunner bracht de bejaarde man een aantal vuistslagen toe. die zo hard aankwamen dat de kassier een schedelbasisfractuur, een gebroken neus been en een gebroken onderkaak opliep. De overvallers deden een greep in een geld kist en vluchtten met 1500. De politie heeft thans de daders, een 23- jarige los-werkman en een 22-jarige leerling-automonteur, beiden wonende te Amsterdam, gearresteerd. Zij hebben een bekentenis afgelegd. Het geld hadden zij opgemaakt aan uitstapjes met gehuurde auto's. De politie had aanvankelijk een jonge man. uit Hilversum aangehouden, die in een brief aan zijn meisje beweerd had, de over val gepleegd te hebben. Hij gaf dit bij zijn aanhouding onmiddellijk toe. Maar toen men over détails ging praten bleek, dat de jongeman te veel beeldromans had gelezen. Dinsdag is de eerste kijkdag geweest voor de inboedel van de Metamorfosis, die Vrij dag. in hotel Augusta zal worden geveild. Regelmatig liepen belangstellenden in en uit om deze ontijdig aan lager wal" ge raakte inventaris te taxeren. Zij die ver wachten dat er nog iets van hun gading bij zal zijn kunnen ook morgen nog terecht. TOKIO, (United Press) Elf gealli eerde divisies die in totaal ruim 160.000 man tellen, zijn Dinsdag in het verloop van een massale aanval aan het centrale front in Korea doorgedrongen in de linies van de vijand. Aan de Oostelijke flank braken zij door de verdedigingsstellingen van de vijand heen bij Pangnim en bij Hoengsong, een der sleutelstellingcn van het centrale front, sloegen zij diepe bressen. Verder naar het Westen, bij Jongdoe, namen zij stormenderhand een heuvel. Volgens het hoofdkwartier van het achtste leger hadden de geallieerden voor het eerst sedert de Chinese interventie een kleine numerieke meerderheid op het slagveld. De verbonden legers sloegen Dinsdag toe op het hart van de Chinese linie, die zich uitstrekt tot het Oosten van Seoel, waar de Noordelijken zich hebben gecon centreerd ten getale van naar schatting 130.000 man in zes Chinese legers die zich in de diepte hebben opgesteld. Australische infanteristen veroverden de heuvel op vier mijl ten Zuid-Oosten van Jongdoe na een gevecht van vijf uur. Terwijl de Australiërs zich een weg de heuvel op baanden, trok een pantser patrouille van de eerste Amerikaanse ca- valerie-divisie naar en om de in puin lig gende stad Jongdoe. In sommige sectoren liepen de Noorde lijken zo hard dat de verbonden legers hen niet konden bijhouden. Generaal Ridgway waarschuwde zijn officieren nog de linies niet te ver uit te trekken in hun haast om de tegenstander achterna te zitten. op Sovjet-klachtennota De Franse regering heeft besloten niet te antwoorden op de Russische nota van 20 Januari, waarin Frankrijk wordt beschul digd van „schending" van het Frans- Russische verdrag. Een woordvoerder van de Quai d'Orsay verklaarde: „Het antwoord dat Moskou op 24 Februari aan Londen heeft gericht, toont aan, dat een openbare discussie niet bijdraagt tot vermindering van de inter nationale spanning". Londen beraadt zich nog Volgens een woordvoerder van het En gelse Foreign Office heeft Engeland nog niet besloten of het zal antwoorden op de jongste (soortgelijke) Russische nota. Hij gaf echter te kennen, dat een antwoord niet waarschijnlijk was. Veel zou afhangen van de omstandigheid of en hoe de Sovjet-Unie de Westerse voorstellen omtrent een agen da-conferentie der grote vjer in Parijs zou beantwoorden. De doorbraak kwam op het ogenblik dat de Noordelijken gedwongen waren de vlucht te nemen om te voorkomen dat zij gepakt zouden worden door de armen van de notenkraker van twee eenheden van de zevende divisie, die zich een weg baanden ten Westen en Noord-Westen van het front langs wegen die parallel lopen naar Wonjoe en Hoengsong. In het gebied van Hoengsong raakte de Zuid-Koreaanse zesde divisie in een zwaar gevecht, maar de Zuid-Koreanen slaagden er met behulp van Amerikaanse artillerie in de communisten uit hun stellingen te ver drijven. Het is duidelijk dat de Chinezen van plan zijn Hoengsong zwaar te verdedi gen wegens het belang van deze stad als knooppunt van wegen naar Hongchon, 15 mijl ten Noorden, en naar Wonjoe in het Zuiden, en voorts naar Chipyong en Pyongyang. Tijdens het debat in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers over de ver lenging van de militaire dienstplicht, heeft premier Pholien Dinsdagmiddag een uit eenzetting gegeven over de politiek van de regering. De militaire begroting van België, die voor 1948 4.100 millioen francs bedroeg en voor 1950 7.700 millioen francs, zal in 1951 12.300 millioen francs bedragen en dit cijfer kan nog niet als plafond worden be schouwd. Om het hoofd te bieden aan de gevolgen van de herbewapening bestaan er, aldus de premier, slechts twee oplossingen: of de productie in de burgerlijke sector moet be perkt worden, of de productie moet worden opgevoerd in een mate, welke beantwoordt aan de behoefte. De Belgische regering heeft zich uitge sproken voor de tweede oplossing. De daartoe nodige verhoging van de nationale productie met zes tot tien procent acht zij zeer goed mogelijk. Geen radicaal „dirigisme" Terwille van de oorlogseconomie, om schakelen op een politiek van vergaande geleide economie, achtte Pholien onge wenst. De fiscale lasten, die op de vennoot schappen drukken, zullen aanzienlijk wor den verhoogd. De broodprijs zal niet stijgen. Na de premier betoogde de socialist Van Acker niet in een derde wereldoorlog te geloven. Hij vroeg zich af of een verlenging van de dienstplicht tot 24 maanden wel noodzakelijk is. De socialisten zouden daarom tegen de verlenging stemmen. Ook de liberaal Van Glabbeke verklaarde het wetsontwerp niet te zullen steunen. De Koningin heeft Dinsdagavond in paleis Soestdijk prof. mr. C. P. M. Romme ontvangen. De Koningin heeft aan prof. Romme opgedragen te informeren, welke mogelijkheden er zijn tot de vorming van een kabinet. In deze opdracht is derhalve niet de vorming van een kabinet vervat. Aan de informatie stelt zij geen grenzen. Prof. Romme heeft deze opdracht tot informatie aanvaard. Prof. mr. C. P. M. Romme, die 54 jaar is, is voorzitter van de fractie der KVP in de Tweede Kamer. Van 1937 tot 1939 is hij minister van Sociale Zaken geweest in het vierde ministerie-Colijn. De hoofdredactie van De Volkskrant deelt mede, dat prof. Romme gedurende de tijd dat hij zich wijdt aan zijn opdracht generlei bemoeiing zal hebben met De Volkskrant, waarvan hij staatkundig hoofdredacteur is. C.P.N.-Kamerfractie wenst bij overleg betrokken te worden De Tweede Kamerfractie van de Com munistische Partij Nederland heeft een brief gezonden aan de fractievoorzitters van de Anti-Revolutionnaire Partij, de Katholieke Volkspartij, de Partij van de Arbeid, de Christelijk Historische Unie en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, waarin geprotesteerd wordt tegen het feit, dat de CPN-Kamerfractie buiten het over leg wordt gehouden, dat de kabinetsfor mateurs met de vertegenwoordigers dei- Kamer plegen. De communistische fractie wenst bij de consultatie over een te vor men kabinet en het regeringsprogramma ingeschakeld te worden. Rabindranath Tag-ore; Hij die goed wenst te doen klopt aan de poort; hij die liefheeft vindt de poort open. De groeiende ontevredenheid in Uitgeest tegen de verdeling van het bouwvolume door de provincie deze gemeente krijgt slechts drie woningen per jaar toegewezen is dezer dagen scherp tot uiting geko men in een protest-motie, die werd aange nomen op de jaarvergadering van de af deling Uitgeest der Katholieke Arbeiders bond. De tekst van deze motie is doorgestuurd naar het landelijk bestuur van de genoem de bond en naar Gedeputeerde Staten. Na kennisneming van het besluit van de Gedeputeerde Staten van Noordholland om door middel van zogenaamde „migratie voorschotten" bij de verdeling van het pro vinciale bouwvolume, de vestiging van ar beiders in industrie-gemeenten te bevor deren, gezien: 1. het feit dat de beroeps bevolking van Uitgeest voor 70 uit in dustrie-arbeiders bestaat, die voor het overgrote deel buiten de gemeente werk zaam zijn, 2. het feit, dat Uitgeest is gele gen in de onmiddellijke nabijheid van de industriegebieden Zaanstreek en Kenne- merland, 3. het feit, dat door deze woning- politiek in de toekomst vele arbeiders tegen hun wil en tegen hun welzijn gedwongen zullen zijn, zich in de „industrie-gemeen ten te vestigen", concludeert de vergade ring. „dat het om redenen van religieuze, zedelijke, sociale en culturele aard ten zeerste gewenst is, de vorm van grotere arbeidersagglomeraties tegen te gaan, dat de persoonlijke vrijheid der arbei ders op deze wijze langs een omweg on nodig wordt aangetast." PARIJS (Reuter) De Franse premier Pleven heeft gisteravond het ontslag van zijn kabinet aan de president aan geboden, dat echter werd geweigerd. Pleven, leider van de zeven maanden oude coalitie, nam deze stap naar aan leiding van onenigheden in zijn rege ring over de wijze waarop de volgende verkiezingen zullen worden gehouden met name over het systeem van een of twee ronden. De M.R.P., de sterkste groep in de regering, wenste een enkelvoudige stemming, doch de radicalen wensten een tweeledige stem ming. Vroeger in de avond won Pleven een ver trouwensvotum met 243 tegen 216 stemmen over het regeringsvoorstel om een debat te houden over de kieshervorming. De M.R.P. nam geen deel aan de stemming. Zodra de uitslag van de stemming be kend was, verzocht Pleven om een ver daging van een uur, waarin het kabinet bijeenkwam. Na" de kabinetsvergadering ging Pleven naar president Auriol. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft heden de voormalige politiemannen L. A. Poos en M. Slagter tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Wegens samenwerking met de vijand zij werkten mee aan de arrestaties van 97 illegale werkers, van wie een groot aantal is omgekomen werden zij in eerste in stantie door het Bijzonder Gerechtshof in Den Haag tot de doodstraf veroordeeld. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft dit arrest vernietigd en de zaak verwezen naai de Bijzondere Strafkamer te Amsterdam, die beiden een gevangenisstraf van 18 jaar oplegde. Bij de behandeling van het be roep van de Officier van Justitie tegen dit vonnis concludeerde de procureur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie tot een gevangenisstraf van 20 jaren voor beiden. De assemblée hervatte later het debat, maar ging tot heden uiteen, nadat een rechtse afgevaardigde een amendement op het regeringsvoorstel had ingediend. Dit amendement voorziet in een kiesstelsel met één stemronde. Het lot van de regering zal van de stem ming over dit amendement afhangen. De speciale commissie voor de landbouw van de Europese Assemblée heeft gisteren in Straatsburg een plan aangenomen tot oprichting van een hoog gezagsorgaan voor het vormen van een pool voor de Europese landbouwmarkten. Het plan, dat is opgesteld door R. Char- pentier (Frankrijk) stelt voor: een kleine uitvoerende commissie; een consultatieve groep, welke boeren, fabrikanten, hande laars en verbruikers vertegenwoordigt; een parlementaire Assemblée, samenge steld uit een eerste kamer van ministers van landbouw en een tweede kamer die de parlementen van de Raad van Europa vertegenwoordigt en een gerechtshof. Het plan zal worden voorgelegd aan de Europese Assemblée op de bijeenkomst, die in Mei zal worden gehouden, tezamen met een tegenvoorstel van D. Eccles (Engeland) voor een conferentie van re geringen en landbouworganisaties om plannen te bespreken voor een hoog ge zagsorgaan voor de landbouw. Tegen de zeven communistische „bezet ters" van Helgoland, die Maandag van het eiland verwijderd werden, is een bevel tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Zij zul len tot zes Maart in hechtenis worden ge houden, zo hebben de Britse autoriteiten medegedeeld. Zij worden er van beschul digd het eiland zonder het daartoe nodige verlof te hebben betreden. Het weer in West-Europa wordt beheerst uitstrekt over de Noordzee en langzaam 28 FEBRUARI 1951 'UUR j (cW door een rug van hoge luchtdruk die zich naar het Zuiden trekt. De aanwezigheid hiervan in onze omgeving verhindert nog enkele actieve depressies die met grote snelheid over het Noordelijk ge deelte van de Oceaan trekken, het weer hier te beïnvloeden. Hoewel er de afgelopen nacht vrij veel bewolking was, kon bij weinig wind op verschillende plaatsen de temperatuur tot enkele graden onder nul dalen. Ook had opnieuw mistvorming plaats. O ONBEWOLKT- 0 LICHT 8EW. 0HALE BEW 0 ZWAAR BEW GEHEELBEW M!S7 SNEEUW REGEN"' MOTREGEN A HAGEL 7 BUIEN TC ONWEER M -L?TEMPERATUÜR IO 5 'i S O B A A R V/,, BELANGRIJK NEEOSLAG- GEBIED CENTRA. H HOGE DRUK L LAGE DRUK —'SCHEIDINGSLIJN-PRONT-TUSSEN LUCHT VAN VERSCHILLENDE HERKOMST STAND VAN OlT TEKEN GEEFT DE WINDRICHTING AAN-JEOERE HELE DWARSSTREEP IS EEN WI()D- AANHOUDEND RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdag avond, opgemaakt, te 10 uur: Nu en dan overdrijvende wolken velden en overwegend droog weer met weinig wind. In de nacht en ochtend hier en daar lichte vorst en plaatselijk mist. Midden op de dag dezelfde of iets hogere tempe raturen dan vandaag. 1 Maart Zon op 7.28 uur, onder 18.18 uur. Maan op 3.34 uur, onder 10.10 uur. Hoog en laag water te IJmuiden: Woensdag 28 Februari Hoog water: 7.58 en 20.20 uur. Laag w-ater: 3.25 en 15.53 uur. Donderdag 1 Maart Hoog water: 8.45 en 21.21 uur. Laag water: 4.08 en 16.41 uur.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 1