Stutvoet Filmvoorstellingen Schoenen Fortmlfetura Luidsprekers Kennemer Turnkring bestaat veertig jaar IJmuiden Velsen Velsen-Noord //Hotac" heeft ook een degradatie-team Santpoort Sociaal werk in Vrijzinnig-godsdienstige geest Jubilaris R. Verbeek 15 Maart in de bloemen „Fietsendieven" voor Santpoorts Bloei Castricum Voetballer brak een arm Beverwijk D.E.M.-successen bij opening van athletiek-seizoen Fondsen voor rode en witte kool hebben nadelig saldo Ko Arnoldi tekent protest tegen beschuldigingen aan Ivor Novello overleden Agemda voor Beverwijk Amerikaans-Engels accoord over de 38ste breedtegraad SCHEEPVAART „Artistiek99 De Econoom" HAARVERVEN SALON HOFFMANN DlMSDAG6MAART 1 951 het veertig jaar geleden, dat Heden 's yj Driessen, als voorzit- wijlen ^Turnvereniging „IJmuiden" het ,rail de ,,r,vmpn van ppn rvr- initiatief nam er Turnverenigingen, A ydli .1 TZ" «v» v> A»v> e oi Xiivnhond go' J»**" .-.Jl IV I lltw sanisau nbanisatie, destijds Kennemer tot ^iamd, direct zeven verenigin gen toetraden 7irh nog enkele verenigin- Spoedig slolel|Je't feit, dat thans zeventien Pnaan ^"aangesloten zijn, kan men op- vei^gui0on verenigingen niet alleen Jjiikheid van samenwerking op do n00flZ8l organisatorisch gebied inza- techniscn en Kennemer Turnkring gen, maaf ook, yan 1919 af werd ge_ ^fiSde activiteit en deskundigheid noeffld. co"1 technische commissie "n T verenigingen een grote steun is voor f wi de arbeid ten dienste van de Sim opvolg van de Kennemer bevoiking. Mei (Tweede Pinkster- °P fn het openluchttheater te ÏEl nationale verenigingswedstrij- Rloemendaa ^ereh worden gehou- d® v0J[kf wedstrijden omvatten knots-, In gewone vrije oefeningen cal"' aomes en wedstrijden met en zonder ÜrSe ondersteuning voor heren. Vnn 7iin aanmeldingen binnengeko- K ïn enige tvote verenigingen uit 'e- Jnrf oa kampioensverenigingen uit Vufd- en Noordholland. Fri" i,rs zal op 3 Juni te Heemstede, ïte gelegenheid van het vijfjarig be- isn de G V. „Heemstede" een kring- wS gehouden worden in het Heem- Ssportpark, welke uitvoering vooraf 2 wordt door een optocht van a e verenigingen door een gedeelte 'ooi Juli volgen in en om het terrein van ïïem'' verenigings-dnekampen voor Snten, dames en heren een optocht 4 alle deelnemcnden en des middags massale demonstraties. Thatste openbare gebeurtenis is aan «Kennemer Turnkring de organisatie van nationale athletiekkampioenschappen «wezen, welke gehouden zullen worden ïBStpark „Watervliet" te Velsen- veertigjarig bestaan zal herdacht worden tijdens een receptie, welke Zater- L10 Maart om 4 uur gehouden zal wor- 5 in een der zalen van café-restaurant Brinkmann te Haarlem. Tijdens deze receptie zullen herdacht iesoedievelijk gehuldigd worden de per- wen, die vele jaren hun krachten aan de kring'hebben gegeven, als wijlen de heren Hop, 27 jaar voorzitter; F. G. J. van den is jaar secretaris en zes jaar voor zitter F. J. Rikkerink, ruim 25 jaar pen- '"-.■rneester; A. J. Fortgens, zes jaar secre- en thans voorzitter; B. J. Wieland Los vijf jaar secretaris en 25 jaar lid van de Technische Commissie, waarvan 15 jaar voorzitter; P. Dijkstra, 26 jaar tech- TIIUISVAARDERS Met het troepenschip „Nelly", dat op 20 Februari uit Djakarta is vertrokken en op 20 Maart in Amsterdam wordt verwacht keren de volgende militairen uit Velsen, Beverwijk en omgeving naar huis terug: soldaat eerste klas J. C. Aland, Sirene- siraat 12, soldaat A. Brederveld, Alex. Bell- slraat 57, soldaat L. Dukel, Van Speyck- siraat 2, soldaat H. Otte, Groeneweg 46, soldaat H. Kostermans, Beukenstraat 7, H. J. Smit, Oosterduinweg 42. sergeant majoor P. Stoker, Acaciastraat 11, sol daat A, de Vries, J. P. Coenstr. 29, sergeant majoor R. de Boer, Trompstraat 16, sol daat H. Koopman, IJmuiderstraatweg 24, soldaat W. J. Wielart, Tussenbeeksweg 30, soldaat W. Dekens, Westerwijkstraat 7 en soldaat eerste klas L. Meinders, Hoofd straat 171 (santpoort) allen in de gemeente Velsen, soldaat L. J. Jacht, Dorpsstraat 202, soldaat J. W. Schaaper, Communicalieweg West 25, soldaat J. Welp, Dorpsstraat 1019, allen te Assendelft en soldaat N. J. Schoo- rel, Tulpstraat 12 te Uitgeest. Met de „Johan van Oldenbarnevelt", die 10 Februari uit Indonesië is vertrokken en op 7 Maart in Amsterdam wordt verwacht varen thuis: soldaat eerste klas J. Sjoukes met zijn echtgenote SjoukesDe la Farte- rie, Kanaalstraat 17, IJmuiden, soldaat J. W. Pekel,^Voorweg 43, Heemskerk en sol- C. J. Nijman, Wilhelminastraat 15, STICHTING OP KOMST TEGEN IMPRODUCTIVITEIT IN DE HALLEN. Naar wij vernemen wordt binnenkort te IJmuiden door verschillende groepen werk gevers een stichting in het leven geroepen om de improductiviteit in de vishallen veriagen. In deze stichting zullen alle vis- eanvoerders vertegenwoordigd zijn. VELSENAREN ONDERSCHEIDEN. De burgemeester van Velsen heeft aan o volgende ingezetenen het Ereteken voor urae en Vrede uitgereikt: J. P. van Bree- men, l. Groeneveld, C. de Jong, F. J. Koks, «'Wermg, H. J. Raap, W. van Schadewijk, J. H. SehelUnger, j. Scholder, D. Smit, J. A zTart M' H' J' Weber' J' Winter en enkele TafeJtennisveren iging „Hotac" is team on 51. ug door het eerste dames- 'tkamnf^lda'e wijze en met mooie cijfers PieoS^m f behaald- Behalve dit kam- deTadationi"66 bIotac nu echter ook een b£tt ?°ef de lwGede herenploeg de !aaL iU vedstrijd te£en Winfried 3 stellen wTanS gGmist om zich veilig te G Z!l?aar 20rgden B- Wesselingh Men "aa!Tn 1Cder voor twee winst" doo^'n w- v ?panning werd gebroken d'-oek én al V" volkomen uit vorm dien slaairrio \ir partÜen verloor. Boven- winnen, zodat Hl 6r in de dubbel te ^erhag voorda °"tn?oeting een 6-4 hoor dit rÏÏL? Velsena"'en eindigde. We»n om dendae Werd Hotac 2 aange- De HoLoii? s j den te spelen, wisten d" nnniT61'611 deden het beter en WDe mi /an GTTC 1 handig te Uor «oor a?, rt,prestatie leverde F. de J. wiwii0 partiJen,te winnen, T vuuijen te winnen, Meyer één X™ er nog twee en G- Bótac 1 kon ziJhT211 Partij feevoegden. dubbel noernr r. bovGndien winnaar van '•3 verslagen 611 duS Werd GTTC met hoeders K,-a6 Botac-herenteam met de bSa^n .rV,eld en C' v- d- Haak goede pritaTi HPUn™ Zlj leverden vl°tte wedS1iLd2°S TYBB 3 in een «WfiJd met 7-3 te verslaan. nisch lid, waarvan 10 jaar voorzitter; C. Versteeg, J. H. O. v. d. Wall en J. H. Brink, respectievelijk 25, 16 en 15 jaar commissaris; C. Smal, 5 jaar commissaris en 15 jaar technisch lid; J. J. van Doorn, 25 jaar technisch lid; F. Bischot Jr. 9 jaar secretaris en twee jaar voorzitter van de Teobnische Commissie en thans Kring secretaris. Op het ogenblik bestaat het bestuur uit de heren A. J. Fortgens, voorzitter; F. Bi- schot Jr., secretaris; F. J. Rikkerink, pen ningmeester; C. Versteeg, tweede voorzit ter; A. W. Volmer, tweede secretaris; J. H. O. v. d. Wall en J. H. Brink, commissaris. De Technische Commissie wordt gevormd door de heer P. Dijkstra, voorzitter; mejuf frouw A. Osterthun, secrëtaresse en de heren C. Th. Smal, J. J. van Doorn, J. Mun ten, F. J. van den Berg, W. Kruithof en W. Marsman, leden. Het Velsense „Comité voor Sociaal Werk in Vrijzinnig Godsdienstige geest", dat verleden jaar door samenwerking van de Doopsgezinde Gemeente te IJmuiden, leden van de Hervormde Kerk in Sant poort en de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Velsen-IJmuiden-Oost is ontstaan, belegt Woensdag een propaganda- avond in het Jeugdhuis te Santpoort, waarop dokter A. J. van Leusen het werk van dit comité zal toelichten. Ook ds. P. A. Tichelaar zal op deze bijeenkomst het woord vo'erën. Het comité verzorgt de uit zending van vermoeide huisvrouwen en zwakke kinderen naar tehuizen die in vrij zinnig godsdienstige geest worden geleid. Het doet een beroep op medewerking van de Velsenaren door de opgave van adres sen, waar het hulp kan bieden, door finan ciële steun of door toezending van kleding voor meisjes en jongens van 14 tot 21 jaar of van spelletjes en boeken. HOORSPEL-HYSTERIE Een inwoner van Santpoort kreeg een dringende telefonische aanmaning om op een bepaald plekje bij zijn huis onmiddel lijk honderd gulden voor het afhalen ge reed te leggen. Omdat hij deze oproep in ieder geval niet van de fiscus meende t,e kunnen verwachten besloot hij het niet te doen maar in tegendeel de politie te ont bieden. Enige agenten hebben die avond voor zijn woning zonder resultaat staan kou lijden en concludeerden, dat de telefo nische aanmaning wellicht onder invloed van detective-hoorspelen tot stand was gekomen. In dat opzicht is de Velsense politie nog al v/at gewend. Zij raadt de mensen aan om ingeval van zo'n telefo nisch hoorspel haar bureau te verwittigen, waar men wel raad weet met dergelijke grappenmakers. BROM- EN „STILLE" FIETS IN BOTSING Op de hoek van de Terrasweg en de Burgemeester Enschedélaan in Santpoort wilde gisteren een patiënt van hel Provin ciaal Ziekenhuis linksaf deze laan in fiet sen toen hem uit de tegenovergestelde richting een wielrijdster-met-hulpmotor tegenbromde. Er ontstond enige verwar ring over de voorrangskwestie, welke re sulteerde in een botsing en een gebroken enkel voor de wielrijder, die na door een arts te zijn verbonden naar het zieken huis terug is gebracht. De dame op de bromfiets was maar doorgereden na dit lastige intermezzo, zodat haar naam bij de politie niet bekend is. De hoofdadministrateur van de Provin ciale Ziekenhuizen, de heer R. Verbeek, die 15 Maart zijn veertig-jarige dienst- periode herdenkt, wordt op de morgen van deze dag om 10.30 uur in de zaal „Musis Sacrum" van het Provinciaal Zie kenhuis bij Santpoort gehuldigd, 's Mid dags van 15 tot 17 uur bestaat er in „Meerzicht" (op het terrein van dit zie kenhuis) gelegenheid de jubilaris te feliciteren. Een van de beste en belangrijkste Ita liaanse films van na de oorlog is „Fiet sendieven" van Vittorio de Sica, die tij dens de normale roulatie terecht werd geprezen als een der beste voorbeelden van levensecht realisme. „Santpoorts Bloei" heeft deze vele malen bekroonde rolprent thans voor het komende week einde op het programma gezet, zodat Santpoort de kans krijgt dit meesterwerk te zien. Naar eerst thans blijkt kwam tijdens de voetbalwedstrijd Vitesse Junioren BLim- men Junioren B de Vitesse-speler M. Res zodanig te vallen, dat hij een arm brak. Per auto werd hij naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar vervoerd waar de arm is gezet. „PION" HEEFT PROMOTIEKANSEN Doordat de leiders in de schaakclub „De Pion" hun partijen allen wisten te winnen, is in de stand geen verandering gekomen. Th. de Smalen won van S. van Weeren, C. Bennes won van B. Beentjes én Walter Uhl behaalde een overwinning op C. Heeck. Vrijdag 9 Maart speelt „De Pion" thuis tegen „Het Witte Paard" uit Zaandijk. Win nen de Castricummers deze wedstrijd, dan promoveren zij naar de tweede klasse. Het is te hopen dat het voor „De Pion" een waardig slot wordt van de bondscom- petitie en een prettige inleiding voor hét 25-jarig jubileum, dat de Castricumse schaakclub deze maand viert. TRAGE MAANDAGMARKT IN CASTRICUM Weinig aanvoer en lage prijzen ken merkten de Castricumse groenteveiling van Maandag. De spruiten A konden het niet verder brengen dan tot 4269 cent en voor de grove spruiten werd 2231 cent betaald. Er werd ook nog wat prei aangevoerd waar voor de tuinders van 9 tot 16 cent kregen. Witlof ging van de hand voor 20 cent en de gele kool kon 12 cent besommen. Voor de andere soorten groenten kregen de tuinders: knolselderie 5-9 cent, sjalotten 4-6 cent, Peen III 45.50, groene kool 12 cent. Bij de nationale boslopen, die „de Ba taven" in de Leidse Hout organiseerde, werd deelgenomen door een flinke groep D.E.M.-athleten, die reeds tijdens deze eerste wedstrijden van het jaar goede prestaties leverden. Ben Swart viel op bij de Junioren B, die 1000 m. moesten af leggen. Op zijn eerste wedstrijd kwam hij als derde lachend door de finish; zijn clubgenoten Jan Dobbelaer en Cees Dek ker bezetten de 12e en 13e plaats. Het glibberige 1500 m. parcours was voor Wim van Straalen geen beletsel; dank zij een kleurige eindsprint verraste hij met een uitstekende tweede plaats, en oök Harry Hamers, die als achtste finishte, kwam goed voor de dag. Hêt is de deelnemende C en D klassers niet gelukt opnieuw de Royal Sanders- wisselbeker te veroveren. Deze vereni- gingsprijs werd nu gewonnen door de or ganiserende vereniging. Bij de C klassers viel Gerard van 't Hoff als derde aanko mende nog in de prijzen. Harry Sprangers werd op dit 3500 m. lange parcours zesde. Bij de D klassers werden Jan Hienkens, Ton van der Plas en Cees Jansen respec tievelijk 21e, 22e en 28e. Op de 5000 m. voor A en B klassers ontspon zich een hevige strijd, die tenslotte in het voordeel van Van Rooijen (Holland) eindigde. Henk Adrichem werd tweede, doch kan, de omstandigheden in aanmerking ne mende, op een uitstekende race terugzien. Jan Post bereikte bij de B klassers een eervolle derde plaats. GESLAAGD De dames J. Venus, A. Reijnders en C. Mol zijn geslaagd voor het examen costu- mière van de Haagse Modevakschool. KLEUTERS VAN „TURNLUST" VIEREN JUBILEUM De kleuters van de Beverwijkse gym nastiekvereniging „Turnlust" zullen even eens in de feestvreugde delen rond het 10-'jarig bestaan der vereniging. Op Woensdag 7 Maart worden alle kleu ters van de afdelingen 1 en 2 in het gym nastieklokaal aan het Moensplein ver wacht. De middag zal worden doorge bracht met een poppenkastvertoning, goo chelen en diverse spelletjes. Afzet gele kool zeer ongunstig De minimumprijzen-fondsen van het Centraal Bureau van Veilingen van alle producten gaf per 1 Januari 1951 een voor delig saldo aan van f 7.166.808,76 en een nadelig saldo van f 1.105.121,72. Op 1 Januari 1950 was dit respectievelijk f6.391.748,81 voordelig saldo en f 504.730,90 nadelig saldo. In de koolfondsen is een grote bres ge slagen als gevolg van de vele doordraai. Zo was per 1 Januari 1951 het nadelig saldo van het rode koolfonds f 396.691,37, en het nadelig saldo van het witte kool fonds f 152.259,36. Alleen het fonds voor savoyekool vermeldde een voordelig saldo van f 163.285,23. In vergaderingen van veiling- en tuin bouworganisaties wordt aangedrongen op een aanvullende steun van de regering. Van de voorraad bewaarkool aan de vei ling van de Noordermarkt, een der grootste koolveilingen in Noordholland, is ongeveer 37 geruimd, nl. 253 wagons rode kool, 74 wagons gele kool en 508 wagons Deense witte kool. Op 1 Maart waren nog aan wezig: 417 wagons rood, 346 wagons gele kool en 717 wagons Deense witte kool. De afzet van g'ele kool heeft dus wel een zeer ongunstig verloop gehad. Mede door de onverwachte export naar Amerika werden er van deze veiling 508 wagons (een wagon is 10.000 kg) afge leverd. Nu de export naar Duitsland bemoeilijkt wordt, zijn de vooruitzichten voor de kool bouwers in Noordholland er niet beter op geworden. Een schraal voorjaar kan de afzet in gunstige zin beïnvloeden, daar er dan ge woonlijk ook andere landen aan de markt komen. De veilingomzet van de veilingvereni ging „De Noordermarktbond" over de Fe bruari bedroeg f 386.194,72 tegen f 877.000,09 in dezelfde maand van 1950. Dit is dus een heel wat ongunstiger beeld dan het vorig jaar. LATE ETALAGE-..VERLICHTERS" GEVERBALISEERD. Na zich lange tijd tot waarschuwingen te hebben beperkt is de Beverwijkse politie er ten slotte toe overgegaan om enige win keliers, die het étalage-licht langer aanhiel den dan geoorloofd is, te verbalisereh. Toneel in moeilijkheden Andere directies zouden eerder de regels hebben overtreden Zoals wij reeds eerder hebben bericht, heeft de heer Ko Arnoldi, directeur van het Rotterdams Toneel, van zijn stichtingsbe stuur de opdracht gekregen tot vorming van een sterk gezelschap. Thans is er door het Centraal Coördinatiebureau voor het Toneel (een door de gesubsidieerde gezel schappen in het leven geroepen instelling, die voor alle aangeslotenen bindende voor schriften uitvaardigt) een beschuldiging tegen hem uitgebracht: hij zou contact hebben opgenomen met nog elders verbon den acteurs en actrices op een tijdstip dat zulks niet was toegestaan. Op een gisteren gehouden persconferen tie heeft de heer Arnoldi zijn houding en handelwijze verdedigd door er zich op te beroepen dat de andere directies reeds lang voor hem de i'egels zouden hebben overschreden. Zelf zou hij zich altijd aan de afspraken hebben gehouden, zowel wat het engageren als wat de hoogte van de salarissen betreft. Toen verleden jaar een tiental leden van Comedia er toe over gin gen een eigen ensemble te vormen, heeft directeur Cor Hermus onmiddellijk con tracten met'Joan Remmelts, Bep Versluys en Rie Gilhuys gesloten, aldus verklaarde Ko Arnoldi bij wijze van voorbeeld. Toen deze daarop de heer Hermus verzocht het reeds zo gehavende Rotterdams Toneel nu verder met rust te laten, engageerde hij toch nog Steye van Brandenberg, want Comedia dat nu ineens enkelvoudig wil gaan spelen wenste toen een troep om zelfs te kunnen tripleren, hetgeen wil zeg gen. drie stukken tegelijkertijd uitbrengen! Dit seizoen ging het niet veel beter, zo vervolgde Ko Arnoldi zijn uiteenzetting. Toen hij bijvoorbeeld Cruys Voorbergh ging polsen, bleek het dat deze reeds een uitnodiging van de Haagse Comedie had ontvangen. De heer Arnoldi uitte nog andere beschuldigingen, doch de gerecht vaardigdheid daarvan is aan enige twijfel onderhevig. De verontwaardiging, thans door het Centraal Coördinatiebureau voor het Toneel geuit, doet volgens de heer Arnoldi denken aan een klucht, waarin een troep smokkelaars met een devoot gezicht een loflied zingt op de douane. Zijn betoog kwam tenslotte hier op neer dat door zijn correct gedrag en vaste voornemen om zich niet op ongeoorloofd terrein te bewegen het Rotterdams Toneel het kind van de rekening zou worden, zodat hij er op aan drong van zijn stichtingsbestuur een mach tiging te verkrijgen om alle door de situa tie vereiste stappen te ondernemen en on derhandelingen te beginnen. Deze machti ging is hem verleend. Het stichtingsbestuur wenst alle consequenties hiervan te aan vaarden. De geruchten als zouden zijn pogingen tot het samenstellen van een sterk gezel schap zijn mislukt, werden door de heer Arnoldi ten stelligste ontkend, evenals de beweringen volgens welke dc artisten bij hem zouden weglopen omdat ze niet mei hem konden samenwerken. Wel is het waar dat de meeste acteurs en actrices er be zwaar tegen hebben in Rotterdam te wo nen. Het stichtingsbestuur heeft daarom de heer Arnoldi de vrijheid gelaten het ge zelschap desnoods in Amsterdam te vesti gen. De Engelse toneelspeler, schrijver en componist Ivor Novello is Dinsdagmorgen op 58-jarige leeftijd te Londen overleden. Enkele uren tevoren was hij nog opge treden in de muzikale revue „Kings Rhap sody" in het Palace Theatre. De vorige maand had Novello, terugkerend van een vacantie van zeven weken op Jamaica, aan boord van de „Queen Mary" kou gevat. Novello heeft grote bekendheid gekre gen als schrijver van „musical plays", waarin hij zelf belangrijke rollen ver vulde. Verder componeerde hij meer dan 60 liedjes, waarvan het „Keep the home fires burning", door hem op 17-jarige leef tijd geschreven, in de eerste wereldoorlog een enorme populariteit verwierf. Een van zijn muzikale blijspelen „The dancing years" heeft in totaal naar schatting een netto winst van ruim een millioen pond sterling opgeleverd. Groote Beer, 4 pass. Suez. Gouwe, 2 v. Abidjan n. Libreville. Heelsum, 2 v. New Orleans n. Savanna. Hera, 3 pass. Azoren. Helicon, 5 verw. New York. Helena, 4 250 m. ZW. Azoren Hercules. 4 pass. Ouessant. Hoogkerk, 4 v. Bremerhaven n.Antwerpen. Hydra, 4 te Bremerhaven. Ilos, 2 v. New Y.ork n. Fort Liberte. Jagersfontein, 3 v. Port Elisabeth n. Durban. Joh. v. Oldenbarnevelt, 4 pass. Ouessant. Japara, 4 v. Abadan n. Basrah. Japara, 4 v. Tj. Prlok n. Singapore. Jupiter. 4 pass. Finisterre. Kertosono, pas. 3 Port de Galle. Kieldrecht, 3 v. Karachi n. Bombay. Kota Inten, 4 pas. Guardafui. Kota Gede, 5 verm. v. Philadelphia. Kota Agoeng, 5 verw. Aden. Karsik, 5 verw. Makassar. Laurenskerk, pas. 3 Gibraltar. Leopoldskerk, 4 te Antwerpen. Lieve Vrouwekcrk, 4 v. Madras n. Calcutta. Lissekerk, 4 te Antwerpen. Lutterkerk, 4 te Muscat. Lernsterkerk, 5 tet Damman. Loppersum, 4 pass. Ouessant. Lucita (t), 4 te R'dam. Luna, 4 te Tunis v. Catacolo. Malea, 3 te Curagao v. Londen. Maasland, 4 te Santos, Mariekerk, 4 t.e Antwerpen. Metula, 4 v. Rouaan n. Curasao. Meruna, 3 v. Curasao n. Oslo. Maashaven, 1 te San Lorenzo. Maetsuycker, 1 v. Fremantle n. Singapore. Malea (t), 4 v. Curasao n. Vado. Mataram, 5 te R'dam v. Londen. Merwede, 4 te R'dam v. Houston. Molenkerk. 5 te Damman. Madoera. 4 te Soerabaja. Manoeran. 4 v. Djakarta n. Colombo. Mapia, 5 verw. Soerabaja. Marken. 3 rede Redondo. Meliskerk, 5 verw. Port Swettenham. Musi, 4 v. Menado n. Tarakan. Nelly (rep.), 3 pass. Perim. Noordam, 5 verw. New York. Nieuw Amsterdam, 4 v. Curasao n. Cartagena. Noorawijk, 4 5 m. Z. Beachyhead. Omala, 3 v. Singapore n. Balikpapan. Ophir, 4 te Tj. Priok v. Muntok. Oranje Fontein, 3 te Hamburg. Orestes, 4 te Salaverry v. Talara. Papendrecht, 4 anker I-lamble v. Punta Cardon Prins Alexander, 4 v. Antwerpen n. R'dam. Prins Willem IV, 3 pass. Gibraltar. Perna (t), 1 te Balikpapan v. Soerabaja. Poseidon, 2 v. New York n. San Lorenzo. Parkhaven, 5 verw. IJmuiden v. Bona. Prins Maurits, 4 pass. Cherbourg. Prins W. v. Oranje, 5 verw. Gandia v. Bilbao. Prins Willem IV, 3 te Malaga. Prins Joh. W. Friso, 3 430 m. O. Kp. Sable. Radja, pass. 3 Kp. Bon. Ridderkerk, 3 te Amelia. Riouw, 4 v. Marseille. Roebiah, 3 pass. Guardafui. Rotti, 4 pass. Minicoy. Roma, 28 Febr. te Djakarta verw. 8 v. Djakarti naar Rotterdam. Reyniersz, 2 te Rangoon v. Belawan. Rijn, 12 te Huil verw. v. Bathurst. Raki, 3 v. Penang n. Singapore. Sumatra, 3 v. Bahrein n. Bombay. Scherpendrecht (t), 4 pass Kaap Verdische eil. Singkep, 4 v. Port Said. Slamat, 3 v. Kantang n. Colombo. Sliedrecht, 4 v. Bandarmashur n. Nynashamn. Sloterdijk, 5 te Djakarta. Stad Alkmaar, 3 te Narvik. Stad Dordrecht, 3 te Civita Vecchia v. R'dam. Stad Maastricht, pass. 4 Gibraltar. Stad Maassluis, 4 v. IJmuiden n. Saffi. Stad Breda. 1 te Cowichan Bay. Sibajak, 8 te Melbourne verw. v. R'dam. Sabang, 5 v. Moelmein n. Singapore. Saparoea, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Sarangan, 4 te Pankalpinang. Sehié. 4 v. Maracaibo n. Punta Cardon. Schiedijk. 3 v. Mobile n. New Orleans. Dinsdag 6 Maart Kennemer Theater, 8 uur: „Geen groter zonde". LUXOR THEATER, 7 en 9.15 uur: „Het beest met vijf vingers". Woensdag 7 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Geen groter zonde". LNXOR THEATER, 7 en 9.15 uur: „Het beest met vijf vingers". Groot-Brittannië en de Verenigde Sta ten zijn het eens over de vraag of de geal lieerde troepen de 38ste breedtegraad in Korea al dan niet moeten overschrijden, maar een verklaring kan daarover in het belang van de veiligheid niet worden af gelegd, zo werd heden in Londen bekend gemaakt. Aan minister Kenneth Younger werd in het Lagerhuis de vraag gesteld welke stra tegie in het vervolg in Korea zal worden gevoerd. Younger antwoordde dat, zoals eerder was verklaard, een eventuele grootscheepse overschrijding van de breedtegraad door onderling overleg zal worden voorafgegaan. Het conservatieve lid Anthony Eden zei- de dat hij niet op „tactische" inlichtingen wenste aan te dringen, doch gaarne wilde weten of de regeringen tot overeenstem ming waren gekomen. Younger antwoordde bevestigend. Hij gaf nog als zijn mening te kennen dat er geen behoefte bestond aan een nieuwe re solutie in de U.N.O. in verband met de po litieke en morele doeleinden van de actie In Korea. (United Press). BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOORTEN: Catharina Henrica. d. v. B. Pekel en A. G. Koedijk; Henrica Joanna, d. v. B. Pekel en A. G. Koedijk; Arie Hei mlich S.. z. v. W. Verheul or. A. A. Ben schop; Cornelia Maria. d. v. C. J. Bleeker en M. A. Kaandorp: Bcrnardus Maria, z. v. J. Welp en C. M. Bakkum; Maria Johanna, d. v. L. Lammers en B. Heijne. Aalsum, 4 pass. Finisterre. Akkrumdijk, 3 v. Port Said n. Livorno. Aldabi. 3 v. Bahia. Almdijk, 3 v. Antwerpen. Alphard, 4 pass. Wight. Amstelstad, 3 v. Suez. Arendsdijk, 3 v. Antwerpen. Arendskerk, 4 te Duinkerken. Arundo, pass. 4 Beachyhead. Algorab, 4 te R'dam v. Basrah. Alkaid, 4 v. Cabedelo n. Antwerpen. Alphacca. 4 v. Santos n. Montevideo. Amsteldijk, 3 te R'dam v. Houston. Agatha, 3 v. Tarakan n. Singapore. Albireo, 3 520 m. Z.ZW. Las Palmas. Alderamin, 4 50 m. O.NO. Ouessant. Algenib, 5 verw. Hamburg v. R'dam. Algorab, 3 v. Antwerpen. Alnati, 4 n. Antwerpen. Amstelkerk, 3 v. Dover. Annenkerk, 4 pass. Messina. Armilla, 3 v. Singapore n. Saigon. Arnedijk, 3 100 m. O.ZO. Azoren. Bintang, 4 v. Penang n. Colombo. Bantam, 5 15 u. phss. Pantellaria. Baarn, 4 200 m. Z. Antofagasta. Bacchus, 4 v. Port au Prince n. Jacmel. Bali, 4 rede Semarang. Bandjermasin, 3 rede Cheribon v. Kaliaget. Baud, 4 v. Tj. Priok n. Semarang. Bennekom, 5 verw. Antwerpen. Blitar, 3 rede Semarang. Bloemfontein, 4 300 m. O.NO. St. Helena. Blommersdijk. 4 te Norfolk v. Philadelphia. Borneo, 5 verw. Makassar v. Soerabaja. Ceram, 3 v. Genua n. Marseille. Cleodora, pass 3 Norfolk eil. Caltex Pernis (t), 4 te R'dam v. Sidon. Caltex Nederland, pass. 3 Lissabon. Caltex Delft, 4 pass. Cape Bon. Caltex Utrecht, 5 pass Ouessant. Cottica, 3 v. Demarai'a n. Paramaribo. Delfland, 3 v. Las Palmas. Drente, 4 te Basrah v. San Francisco. Deneb, 3 te Belfast v. Moville. Eemland, 4 te Santos v. Buenos Aires. Eendracht, 4 te Piraeus v. R'dam. Enggano, 3 te Basrah. Esso Amsterdam (t). 3 v. R'dam n. Aruba. Enggano, 5 te Basrah. Eden, 4 v. Bremen. Elmina, 5 verw. Freetown. Erinna (t), 4 tc Miri. Felipes (t), 5 te Pladju v. Bangkok. Friesland, 4 te Kopenhagen. Friesland (KRL), 4 te Charleston. Garoet, 4 te Soerabaja. Siaoe, 3 v. Djakarta n. Benkulen. Siberoet, 3 tc Semarang. Stad Arhem, 4 pass. Ouessant. Stanvac Djirak, 4 n. Singapore. Straat Malakka, 4 te Melbourne. Sunetta (t), 6 verw. Miri v. Hongkong. Swartenhondt, 3 v. Donggala n. Menado. Tero, pass. 3 Finisterre. Tabinta, 3 v. Bona n. Port Said. Tiba, 4 te Antwerpen. Tjimenteng, 2 te Zanzibar. Talisse, 5 verw. Belawan v. Penang. Tomini, 4 pass. Dover. Tankhaven I (t), 4 te Tj. Uban. Tankhaven II (t), 4 te Bangkok v. Palembang. Themisto, 8 verw. R'dam v. Santiago de Cuba. Tiberius, 4 te Paramaribo v. Port of Spain. Tjibadak,, 3 v. Osaka n. Yokohama. Tjibodas, 4 v. Soerabaja n. Semarang. Tjipanas, 4 v. Yokohama n. Nagoya. Tjiwangi, 5 verw. Singapore v. Hongkong. Triton, 4 v. Punta Cardon-n. Ciudad Trujillo. Venus, 3 v. Istanboel n. Izmir. Van Heutsz, 3 v. Hongkong n. Kobe. Westerdam, 4 pass. Scilly's. Willemstad. 4 te Curasao v. A'dam. Winterswijk, pass. 3 Ouessant. Woensdrecht (t), 4 te Rotterdam v. Mamonal. Waikelo, 3 v. Parepare n. Singapore. Waiwerang, 4 v. Soerabaja n. Panarukan. Wieldrecht (t), 3 v. Palembang n. Tj. Uban. IJsel, 3 v. San Juan. 19 verw. te Antwerpen. Zijpenberg, pass. Gibraltar. Zaan, 4 Holtenau. KLEINE VAART Abel Tasman, 2 v. Delfzijl n. Londen. Alpha, 2 v. Delfzijl n. Kopenhagen. Bianca, 4 v. Nantes te Bordeaux. Birmingham, 3 v. Harlingen n. Leith. Breehelle, 3 v. Bremen n. Antwerpen. Claes Compaen, 3 v. Sables d'Olonne n. Bordeaux Crescendo, 4 te Runcorn v. Par. Citadel, pass. 4 Brunsbuttel. Carpo, pass. 5 Lizard. Confid, 3 v. Goole n. Blyth. Cornelia. 2 v. Sete te Casablanca. Corona, 5 v. Fowev te Frederikstad verw. Delfzijl, 2 v. Delfzijl n. Selby. Depa, 4 te Manchester v. R'dam. Eban, 2 v. Newport te Cork. Echo, 5 te Belfast. Elisa, 3 v. Port Lyautey te Saffi. Ellewoutsdijk, 3 v. La Pallice te Glasgow. Escaut, 4 v. Rouaan. Express, 4 v. Rouaan n. Parijs. Ferocia, 3 v. Requejada te Tonnay. Flandria ,3 v. Aarhuus te Le Havre. Frisia, 3 v. Port de Bouc n. Le Havre. Hada, 3 v. Huelva te Estaque. Hast I, 3 v. Bayonne te Newport. Hast V, pass. 3 Brunsbuttel. Hoflaan, 2 te Gibraltar. Holendrecht, 5 v. Palma te Oslo. Ingeborg, 4 v. Vlaardingen n. Londen. Kemphaan, 4 v. Derna n. Tobroek. Mercurius, 4 v. Shoreham n. Southampton. Marcella, 3 v. Petitcouronne te La Pallice. Marne, 3 v. Stockholm n. R'dam. Matthew, 4 v. R'dam te Kinsby. Meike, 3 v. Oporto n. Lissabon. Monica, 5 v. Kopenhagen n. R'dam. Nelly, 3 v. Casablanca te Port Lyautey. Noord, 3 v. Gonfreville te Donges. Noordkaap, 1 v. Delfzijl n. Londen. Norma, 3 v. Parijs n. Strood. Oleum, 2 v. Londen n. Guernsey. Oise, 4 te Antwerpen v. Parijs. Oranje, 5 v. Hamburg n. R'dam. Palma, 5 v. Frederikstad te Egersund. Rema, 3 te Preston v. Par. Remmert, 3 v. Oporto n. R'dam. Sambre, 5 te Le Havre. Skald, 2 v. Kastrup te Delfzijl. Spora, 5 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Strijpe, 5 v. Cardiff te Antwerpen verw. Soemba, 3 v. Shoreham n. Grangemouth. Sirius, 3 v. Wexford te Dublin. Texel, 5 v. R'dam te Hamburg verw. Uni, 3 v. Teignmouth te Eling. Virgo, 5 te Bordeaux v. Cardiff. Vivo, 4 te Cork v. Nykoping. Vrouwepolder, 3 v. Antwerpen n. Oporto. Westpolder, 5 v. R'dam te Lissabon. Westlaan, 5 v. Bremen n. Hamburg. Wickenburgh, pass. 3 Finisterre. Gevraagd: gerout MACHI- NESTIKSTERS als thuis werksters. Aanmelding P. Kiesstraat 33, 's morgens v. 9—12 uur. Flinke WERKSTER gevraagd Mevr. Mater, Joh. Verhulst- weg 70, Santpoort Station. Meisje. 17 j. vraagt ZANG LES. Brieven L 2901. Gevr.: nette jonge WERK STER, de ene week Donder dagmorgen en de andere week Donderdag- en Vrij dagmorgen. Brieven L 2907. Mevr. Mey, Driehuizerkerk- weg 45. Driehuis, vraagt een DAGMEISJE. NET MEISJE b. z. a. voor 3 a 4 ocht. p. w. Br. L 2910. B. z. a. NAAISTER, ook v verstelwerk. IJmuiderstraat weg 11, IJm.-O. Agb. PENS. m. huis. verk. v. beschaafd jongmens, Sant poort-Stat. keurige stand Br. L 2906. Gevr. Duitse STUDIEPIANO niet boven f 400. Br. L 2915. De koop gevr. VLOER KLEED liefst 16 els. Brieven L 2912. Te koop gevr. prima DA MESFIETS. Kuyper, Spil bergenstraat 5, IJm. 2 vriendinnen, Ned. Iierv., 22 en 25 j. zoeken VRIENDEN en/of VRIENDINNEN om pl.m. eerste helft Aug. vacan tie door te brengen. Brieven L 2905 KOST EN INWONING in kl. gezin aangeb., geen beroeps, voor net heer of dame. Brie ven L 2903. VRIENDIN gez. Ned Herv., 19 a 20 j. Brieven L 2911. Gezocht v. sport, meisje 15- 16 j. een net VRIENDINNE TJE. Adres bur. v. d. blad. HUIS te huur gevraagd of gedeelte ervan. Inlicht. Si- renenstraat 17. IJm. NETTE WAS aan huis gevr. niet strijken. Brieven L 2903 HUWELIJK. Nette jongeman z. k. m. met nette serieuze vrouw, 24-27 j., liefst met eigen inboedel, een kind g. bezw. Br. met foto op erew. retour onder L 29Ö2. WONINGRUIL Haarlem- Santpoort-Dorp, zonnig huis, bev. huiskamer, 3 slp.k. por taal en achtertuin, f 5.20 per week. Vraagt iets groter. Br. L 2914. WONINGRUIL. Vrij huis aan de Coi-verslaan te Velsen-N. voor huis in IJmuiden. liefst nieuwbouw. Brieven L 2904 WONINGRUIL. Gevr. kam.- keuk. m. gr. erf voor kam. en suite m 3 sl.kamers. Brieven L 2909. Ruilen: HUIS bevatt. 2 kam. keuk., 2 sl.kam., zolder en gr. erf voor kamer-keuken. Planciusstraat 65. WONINGRUIL. Grote wo ning in de Trompstr. voor woning in IJm.-O. of omg. Adres te bevr. bur. v. d. blad WONINGRUIL Keurige vrije woning te Hrl., kamer en suite, serre, keuken, en bij keuken. 2 sl.kam., gr. tuin, huur f 6.90 p. w voor wo ning in IJm.-O., liefst nieuw bouw. Adres Oranjestr. 190, Haarlem. Te koop gevr. een GASCY- LINDER en een zuurstofcy- linder in prima staat. Spoed gewenst. Levasier, Wijk aan Zeeërweg 55, IJmuiden-O. Te koop: SJOELBAK m. 20 schijven. Iepenstr. 22, IJm.- Oost. J. L. O. MOTOR te koop, 125 c.c. P. Potterstr. 24, IJm. Te koop: PHILIPS RADIO f 40. Ger. Doustraat 53, IJm. Te koop: nieuw VLOER KLEED. Platanenstr. 45. Te koop wegens te klein z. g a. n. JONGENSJAS pl.m. 15-16 j. en kinderled. Zan- dersstr. 11. Na 5 urn-. IJm.-O. Te koop: 2 pers. SPIRAAL en luidspreker. Velserduin- weg 205, IJm.-O. Te koop: EETKAMERAM. Kanaalstraat 238, IJm TE KOOP: br. en gr sport- jas v. j. 1. pl.m. 15 j.', bruin z. g. a. n. en 1 p. voetbalsch. m 46. Adres bur. v. d. blad. Te koop: M. MANTEL lft. 13 j. pr. f 15. Brieven L 2913. TE KOOP: W. Leghorn (br. 1950), volop aan de leg. Te vens broedeieren van R. I. R. A.Blok, Hoenderpark He renduinen. Ook te bevr. Boswachter Jansen. RIJWIEL m. HULPMOTOR agb. in ruil voor nieuwe d. fiets. Brieven L 2893. Speciaal adres voor: Schilderstukken, etsen, enz. KENNEMERLAAN 5 Tel. 5705. IJmuiden. Een auto van 1100 kg. ge dragen door een 14 kar. gouden W. M. 5 verlo vingsring van 5 gram De ring met blijvende glans, blijvende garantie, minder slijtage. Goud en Zilver HOOFDSTRAAT 14« Santpoort. Vergroten, verbreden, verlengen, knobbels, hoogte en hiel. M. REM, Kennemerlaan 129. IJmuiden. KIJK JE NOG EENS OM? Dat doet men naar u me vrouw in uw pracht mantel van VAN VEEN, Zylweg 26—28 Haarlem Engeen vooruitbetaling! IN UW EIGEN TINT NATUURGETROUW EN DISCREET MIDDENWEG 126 - TEL. 22202 - HAARLEM-N. „FOTO HOLLYWOOD" OOSTERDUINWEG 37 IJMUIDEN-OOST - TEL. 5858 'n Chique SCHOEN is 'n Elegant tevens lekker SCHOENTJE Aparte, makkelijk lopende SCHOENEN troef klein Slem gróót Slem!!! En die SCHOENEN vindt U ondanks Uw uitgespro ken smaak en „moeilijke" voeten bij KRUISWEG 42 Fa J. HUIZING HAARLEM

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3