AUTO-RIJLES P. DE GROOT „Constant" De Stille Wens Nog een paar weken en dan is een radio-ontvangstation gereed Clowntje Kiek NAAR WIE? Th. van Kampen Verlovingsringen Fa R. de Boer IN EEN RING VAN WARME LUCHT Laros won van Gordijn Agenda voor Velsen Nuttige zege van SVIJ Dans om de beker Wethouder Visser„Hopelijk spoedig weer bouwen" Voor de kinderen voor .Constant" Verlovingsringen FEUILLETON DINSDAG 6 MAART 1951 De stemmetjes van de telefonistes zullen er niet gauw hees worden DE HOOFDOPZICHTER over de bouw van het nieuwe ontvangstation, dat voor Scheveningen Radio op het IJmuidense sluiseilahd verrezen is, heeft er beslist een paar grijze haren bij gekregen, sinds de tiende October van 1949 de eerste spade de grond in ging voor dit zeer moderne bouwwerk. Want het weer heeft hem niet weinig dwars gezeten en het is zelfs zo erg geweest, dat de schilders naar huis gestuurd moesten worden en de ene aannemer niet aan de slag kon omdat de ander er „uitgeregend" was. Maar nu begint het er op te lijken, dat het weer iets goed wil maken en de voltooiing van het betonnen gevaarte nadert met zeer rasse schreden. De bouchadeerhamer, die de kiezels weer bloot haalt in het beton, zodat het gebouw zich ook in dat opzicht nauw aansluit bij de architectuur van sluizen en havenkantoor, ratelt langs de buitenmuur en de zoemende compressor verstuift de witte verf tegen de plafonds. In de nog donkere en met werkhout bezaaide kelders stuwt de ventilator van de air-conditioning installatie reeds warme lucht in de seinzaal op de begane grond. Want vooral op het punt van verwarming kan Scheveningen Radio zich straks meten met alles wat er in deze sector te koop isr de bekoorlijke stemmetjes van de radio telefonistes zullen beslist niet hees worden door een schommelende temperatuur. Het begint al met een gang, die om het hele gebouw heenloopt, aan weerskanten met glas afgesloten en door glazen schot ten in stukken verdeeld. In die gang zul len verwarmings-elementen via thermo staten, voor een gestadige temperatuur van 18 graden zorgen, zodat de aanvallen van de koude of warme buitenlucht al in de kiem gesmoord worden. De glazen tus- senschotten zorgen er voor, dat bij een be paalde windrichting slechts een klein deel van de isolerende gang wordt afgekoeld en de verwarming zich dus maar voor een part van de „omloop" moet inspannen. Achter de dubbele ramen waarvan de binnenste door een vernuftige gordijn afsluiting bedekt kunnen worden ligt de eigenlijke werkruimte, die dus constant omgeven is met een isolerende luchtlaag van 18 graden. De verwarming daar wordt eveneens vol-automatisch geregeld: een koepel op het dak zorgt voor de toevoer van verse lucht, die in de kelder eerst ge wassen wordt door een gordijn van water en dan nog eens een filter pas seren moet, waarna zij in een verwar mingsbatterij, aangesloten op de cen trale oliestook-installatie op tempera tuur wordt gebracht. Een zware ventilator zuigt deze zuivere, warme en op een juist vochtigheidsgehalte gebrachte lucht weer naar het dak, waar ze via de plafonds over de bovenste ver dieping wordt gedistribueerd. Eenmaal „afgewerkt" verdwijnt de nog steeds warme lucht weer naar de kelder om dezelfde be werking te ondergaan en zo nodig aange vuld te worden met nieuwe buitenlucht. 's Zomers zorgt een aparte ventilator voor de toevoer van koelte. Zo langzamerhand is wel bewezen, dat de inwendige warme luchtroulatie altijd nog goedkoper is dan een voortdurende verwarming van niets dan verse lucht. En het daartoe benodigde buizennet slin gert zich door wanden en plafonds, komt precies uit waar het volgens de tekening uit moet komen, zodat die grijze haren van de heer Veenstra een tegenhanger kunnen vinden in zijn voldoening over het welsla gen van dit ingewikkelde project: „een van de meest ingewikkelde in ons land". Voorname indruk De kostbare apparatuur, die' straks uit de school aan de Houtmanstraat naar het sluiseiland gaat verhuizen, de honderden meters kabel en de machines zijn een der gelijke perfectie echter meer dan waard. Toch is hier geen luxueus gebouw neer gezet. In de kelders is aan nauwelijks enig comfort gedacht en ook het „publieke" deel zal sober worden gehouden. Sober maar aesthetisch verantwoord, zoals de hall aan de Oostkant, die met grijs-geglazuurde steen en een vloer van natuurtegels een voorname indruk zal maken. Eind Maart is dit gebouw zover klaar, dat de schilder de laatste streek kan aan brengen en de PTT met het aanleggen van Door een overwinning op de vroegere kam pioen van Nederland Gordijn en de 0 zeer fraaie remise-partij tegen R. C. Keiler, heeft Laros weer zijn gemiddelde (zeven punten uit zeven partijen) veroverd. Als de DCIJ'er uit zijn laatste drie partijen nog drie punten behaalt, dat is zijn deelname aan de finale 1952 verzekerd. Keiler heeft een overwinning op Herin, de Jongh geboekt en staat thans met elf punten uit zeven partijen alleen aan de kop. Metz met 10 punten uit 7 partijen is tweede. Dukel leidt in voortournooi. Een overwinning op de Gelderse kam pioen Hartgers en de remise tegen de Leeu warder speler Bandstra, bezorgden de IJmui- denaar Dukel dit weekend de leiding in het voortournooi. De stand luidt: Dukel 8 pnt. uit 6 part,: Stahlberg, Hofman en Zuilekom 6 pnt. uit 5 part.; Bandstra 5 pnt. uit 6 part.; Drenth en Roozenburg 4 pnt, uit 4 part.; Bizot 4 pnt. uit 5 part.; Craane 4 pnt. uit 5 part.; Hartgers 3 pnt. uit 5 part. De bovenste zes plaatsen zich in de finale 1952 van het landskampioenschap. In de nog te spelen drie ronden ontmoet Dukel Stahl berg, Hofman en Craane. ADVERTENTIE AUTORIJSCHOOL REIJM Hagelingerweg 134 - Telef. 8930 (K 2560) OOK VOOR VERKEERSTHEORIE DINSDAG 6 MAART Thalia, 20 uur: „Cinderella" (Asse poester). WOENSDAG 7 MAART Raadhuis, 14 tot 15 uur: spreekuur wet houder van Onderwijs. Thalia, 14, 16 -en 20 uur: „Cinderella" (Assepoester). De voorjaarszon strooit bundels wit licht in de kelder van het nieuwe IJmuidense ontvangstation van „Scheveningen Radio", waar arbeiders een laatste hmid leggen aan het gebouw, dat nog deze maand gereed is om de apparatuur voor het radiocontact met de scheepvaart te herbergen. Hier komen straks de kabels van de antennes binnen, gonst de air-conditioningsinstalla- tie en lopen de aderen van dit nieuwe hart der scheepvaartradio. de radio-apparatuur mag beginnen. Voor die tijd staat er echter nog het een en ander op het programma. Kleine dingen, zoals een kraan boven de vier „aanrecht jes,", die er op de hoeken van de isolatie gang komen, om de werksters bij het ramen lappen aan water te helpen. Zoals de sier lijke lantaarnpalen aan de buitenkant en het hek op de muren langs de toegangsweg tot de kelder en het linoleum op de vloe ren. Grote zaken ook: de drie olieketels voor de verwarming en de nooddiesel, de an tennes op het veld bewesten het station. En aan het eind van het jaar wordt dan uit pronkjuweel van technische utiliteits bouw met vlag en wimpel door de PTT in gebruik genomen. Nederland heeft niet langer zijn scheepsradiostation in een school maar in een haast ideaal gebouw in de omgeving die daarvoor het best ge schikt is. De voetbalwkedstrijd tegen DSS 2, welke van belang was voor de bezetting van de onderste plaats, heeft S.V.IJ. met 31 ge wonnen, waardoor de positie verbeterde. Doordat er voor beide partijen veel op het spel stond, was het begin zenuwachtig. Lang zamerhand werd S.V.IJ. sterker. Tot de rust wist het de meerderheid uit te drukken in een doelpunt van Kroone. Na de hervatting bleek al spoedig, dat D.S.S. zich niet zonder meer gewonnen wilde geven en met veel élan werd S.V.IJ. in de verdediging gedron gen. Na vijf minuten was de stand gelijk. Een omzetting bij S.V.IJ. had tot gevolg dat Clots in de voorhoede kwam. Menige goede aanval werd opgezet. Clots doelpuntte twee maal. Het tweede elftal speelde een goede wed strijd tegen Kennemers 7 en won met 42, het derde elftal verloor met 3—2 van Vel- sen 5 en het vierde elftal won met niet min der dan 62 van I.E.V. 5. De junioren verloren met 61 van V.S. V. c, na met de rust met 1—0 te hebben voorgestaan. De aspiranten keerden op het goede pad terug en versloegen V.S.V. c met 42. KIESVERENIGING IN DE MARNIX- SCHOOL. De A.R. kiesvereniging te IJmuiden be legt Woensdagavond een vergadering voor de leden der vereniging in het gymnastiek lokaal der Marnixschool. Ds. C. W. Thijs zal vooraf een opwekkend woord spreken en een zangkoortje en een muziekclub zullen hun medewerking ver lenen. De leerlingen van de dansschool John Stol hebben in een onderlinge wedstrijd getracht elkaar de zilveren „Thiele-wissel- beker" afhandig te maken. Deze wedstrijd werd gehouden in de zaal van „Flora" in IJmuiden-Oost. De beker, die een geschenk is van de in IJmuiden-Oost wonende familie Thiele, een gezin dat de danskunst tracht te stimu leren, kwam in het voorlopig bezit van het paar Van der WerfTromp. Over twee maanden wordt de strijd om het definitieve bezit er van voortgezet. Het paar, dat driemaal achtereen de beker wint, mag hem als zijn eigendom aanvaarden. Tijdens de wedstrijd werd tevens een prijs beschikbaar gesteld door de heer Th. Holtslag, voor de heer die zich het ridder- lijkst tegenover zijn dame gedroeg. Deze prijs werd eigendom van de heer B. Zwart. TWEEHONDERD OUDJES KUNNEN „ASSEPOES" GAAN ZIEN. Het Thalia-theater heeft ongeveer twee honderd ouden van dagen in IJmuiden uit genodigd voor de voorstelling van Walt Disney's kleurenfilm „Assepoester" op Donderdagavond. Contactavond van de woningstichting „Velsen" Maandagavond heeft de woningstichting „Velsen" ter nadere onderlinge kennis making een avond, welke een feestelijk tintje droeg, belegd in de voormalige Cen trale Keuken aan de Abelenstraat. De wethouder van Openbare Wei-ken, de heer W. F. Visser, zeide in zijn openings woord dat men in de gemeente Velsen tot nu toe royaal heeft kunnen bouwen: er werden 2000 nieuwe woningen opgeleverd en er is nog een groot aantal in aanbouw. Hij deelde verder mede, dat, hoewel de overheidsbouw nu voor onbepaalde tijd ten dele is stopgezet, men spoedig met nieuwe objecten, welke er genoeg zijn, hoopte te kunnen beginnen en besloot met de leden dank te zeggen voor hetgeen tot nu toe is gedaan en hoopte ook verder op aller mede werking. De heer Jb. Schipper, die als architect aan de Stichting verbonden is, hield ver volgens een causerie over zijn reis naar Italië en Sicilië, die hij enige tijd geleden heeft mogen maken. De heer Schipper, die eens de Prix de Rome verwierf, bleek een onderhoudend verteller te zijn cn de aan wezigen hebben zijn uiteenzetting, welke hij met lichtbeelden illustreerde, waarop de verschillende bouwstijlen uit vroeger eeuwen uitstekend tot hun recht kwamen, met belangstelling gevolgd. De heer Stuurman, directeur der Stich ting, stelde de leden vervolgens op rijm aan elkaar voor. Met een balletdansje door een der dames en enige voordrachten werd de avond verder gevuld. OUDERAVOND COMITc-SCHOOL. Woensdag wordt er in het gebouw voor Christelijke Belangen een ouderavond be legd van de Comité-school, waarop de heren Th. Janssen en H. van der Veen zul len spreken over enige paedagogische on derwerpen. Verder zal het projectie-toestel voor het onderwijs aan de ouders worden gedemon streerd in een paar films. De avond wordt geopend door het hoofd van deze school, de heer H. Remiëns en gesloten door dr. D. C. van Wijngaarden. „GOEDE HERDER"-KINDERKOOR ZINGT PASSIELIEDEREN. In een jeugddienst welke Zondag in de Goede Herderkerk wordt gehouden zal het kinderkoor „De Goede Herder" Passie liederen zingen Dit koor heeft voorts de cantate „Michiel Adriaanszoon de Ruyter" van A. Lijsen in studie, welke zal worden uitgevoerd in het nieuwe Jeugdgebouw wanneer dit in gebruik genomen wordt. MARKTBERICHTEN Prijzen: Heilbot 2,35-2, gr. tong 2,30-2, gr in. tong 1,94-1,47, kl.m. tong 1,74-1,58, lel. tong I 1.78-1,64, kl. tong II 1,52-1,34, tarbot I 2,6012 per kg. Tarbot IV 61-49, schartong 17, gr. schol 27.50-22, gr.m. schal 54-46, kl.m. schol 65-57, ld. schol I 54-36, kl. schol II 26-8, schar 25,50-3. bot 16-10,50, v. haring 24,50-11, makreel 24-18, gr. schelvis 46. gr.m. schelvis 59, kl.m. schelvis 59, kl. schelvis I 60-54, kl. schelvis II 47,50-46, wijting 28-9, gr. gul 41,50-38, midd. gul 45-38.50, kl. gul 40-36, kl. koolvis zw. 21,50-18,50, kl. koolvis wit 31 per 50 kg. Gr. kabeljauw 162,80. gr. koolvis zw. 45,50-36,50, gr. koolvis wit 62-59, gr. leng 62- 57 per 125 kg. Aanvoer: 550 kisten tong en tarbot, 10 kisten tongschar en schartong, 1845 kisten schol, 390 kisten schar, 275 kisten bot, 1925 kisten haring, 380 kisten makreel, 330 kisten schelvis, 265 kisten wijting, 655 kisten ka beljauw en gul, 100 kisten leng, 40 kisten wolf, 135 kisten koolvis, 50 kisten diversen, totaal 6956 kisten. Lang was de tocht in de autobus niet; spoedig waren ze er. Uitstappen maar, jongens, hier moeten we zijn!", zei Plop. Hij wees op 'n aardig huisje, dat aan de weg lag. Toen ze voor het hekje stonden kwam Juup al lachend de tuin in en zwaaide. „Hallo! Zijn jullie daar? Kom binnen!" Ja, nu herkenden ze hem ook weer, van de plaatjes, vroeger. Juup zette wat tuin stoelen klaar om een tafeltje heen, waar ze gingen zitten; lekker in de schaduw van een boom. Plop, die nog altijd ervan hield om voor 't eten en 't drinken te zorgen, verdween in de keuken om thee en limonade klaar te maken. Onderwijl praatten ze met Juup, die van alles vroeg, ook naar hun avonturen, die ze hadden meegemaakt, vóór ze bij Tripje verzeild raakten. Rick en Bunkie vonden Juup en Plop heel aardig; ze konden best met hen opschieten. Toen kwam Plop weer naar buiten met 'n groot blad, waarop kopjes thee, koekjes en glazen limonade stonden ADVERTENTIE ADVERTENTIE Natuurlijk naar DA COSTALAAN 3 - DRIEHUIS Telefoon 4909 (K 2550) ADVERTENTIE Een mooie collectie „Constant" Verlovingsringen bij juwelier Kennemerlaan 30 IJmuiden Telefoon 4127 ADVERTENTIE Ook verkrijgbaar bij TROMPSTR. 16 - IJMUIDEN-OOST Telefoon 4938 NACHTELIJKE CONFLICTEN. Een bewoner van de Amstelstraat in IJmuiden, die zich tevoren in een café een grote afnemer van de tap had getoond, kwam thuis in een gemoedstoestand, welke zijn vrouw en kinderen de straat deed op vluchten. Een goede vriend, die hem terecht wees, werd door hem geschopt en in de arm gebeten, zodat een vechtpartij ontstond. De politie heeft vrouw en kinderen voor de nacht elders ondergebracht en de strij denden naar bed gezonden. Zondagnacht ontstond er een handge meen door dezelfde oorzaak in de Prins Hendi-ikstraat. De omwonenden hadden zich er in gemengd, omdat zij door het rumoer de slaap niet konden vatten. Een van hen, die de orde poogde te herstellen, werd aan de hand gewond en is door de heer A. P. Bakker verbonden. NIEUWE PERSONEELSVERENIGING AAN DE ZUIDZIJ OPGERICHT. Aan de Zuidzij is een nieuwe personeels vereniging opgericht, waartoe reeds 150 leden, die werkzaam zijn bij de Vem, de Visserij-onderneming Pronk en de Chemi sche fabriek „De Toekomst" zijn toegetre den. Dit aantal stijgt nog. Er wordt door het bestuur van deze vereniging onder handeld met dat van andere personeelsver enigingen aan de Zuidzij. Zij stelt zich ten doel het onderlinge contact te verstevigen door middel van wekelijkse ontspannings avonden, waarop de leden hun krachten kunnen meten in tafeltennis-, biljart-, schaak-, dam- en bridge-partijen. Zaterdag werd in het vergaderlokaal aan de Abelen straat de eerste bijeenkomst gehouden, waarop een kleurenfilm over de trawler „Allan Water" van de Vem is vertoond. HOUT AANGEVOERD Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is aangekomen het Finse s.s. „Bore IV", dat van de Finse haven Helsingfors een lading van ongeveer 900 vadem geschild hout aanvoerde. Visserii- U-varta In elk geval drie. VoorwT~^ de volgende binnenkomers ham met ruim 2000 kisten haring en 800 makreel (rest rvan koolvis), de Allan Water l JtinS geen aanvoeropgave binno„iarvan ts Hoop met a geen kwantiteit bekend is Vet001 mede door het gunstige weer i 7* kotters en loggers binnenvL mede enkele overweekse NooJïI 1 !- Gisteren r^mTonST aanvoer van plat- cn rondvis Vert de prijzen Maandag een lichte De tongen 1 stegen tot f\ 70jPlev®l en ook de tong 2 wist het tot i ,Per te brengen, nog maar veertigceTfc de „oude" prijs. 8 cent or/V De grote schol, die nogal in uiteenliep, noteerde 23 tot f or De kleinmiddelsoorten waren hl trek en noteerden gemiddeld f Voor schol 2 werd 26 ah bij betaald Met de kleine schol 3 daarentegen modderen, hoewel j partijen door de iets grovere II „extra levende kwaliteit" het tot SC kist brachten. Er ging evenwel Jj wat naar de opvangregeling S b Grote schelvis bleef 46 per kid en duur was al de schelvis I die kist noteerde. Ook de braat werd il? per kist goed betaald en de L? f krabbelde ook langzaam maar zek de wal op en noteerde 45 per kist noteerde naar kwaliteitP van^ De totale aanvoer der Maandag^ liep ruim 6900 kisten waarvan K 1845 schol 400 schar, 1926 haring^fc kreel en 6o5 kabeljauw en gul Möol Eeigje. De Maria van fc die Maandag na een 23-daagse ffi reis aan de afslag was besomde Av de Bergen besomde voor een iijT reis ruim 26000 en de Dirkje 83sn-v een weekreisje. Bgj3e loggers die overigens gemid-v- 3500 voor een weekreis opbrachten ren de VL 85 en de Katwijk176 de schieters met respectievelijk f m. f 6240. Van de kotters was het de Mi- die met 3610 als hoogste besomn», de strijd kwam. In en uit. Maandag kwamen bina- (tot 15 uur) IJM 99, 43, UK 200 (var, nen) UK 18, 161. Naar zee: C.Z 3 lit 226, 215, 202, 200, 262, 241, 272,276 227, 230, 9, 11, 37, VD 68, 60, 9, UK p 120, 80, 200, 94, 75. 9, 11, 3, 37, W 9, UK 172, 120, 80, 200, 94, 75,9,4 15' KW 90, 189, 128, 66, 163, 69,17,155,5 7 124, 12, 59, 28, 92, 25, 170, RO 46, KWf Weer varen. De Haarlem, die de vc-i» week binnenkwam voor reparatie is fe dag naar zee vertrokken. De KW 61,6 Zaterdag binnen was gekomen, vond' i? met de drukte raadzamer Maandag miüj vis nog in maar weer naar zee te vertui, ken en het halverwege de week nogeej te proberen. De Deense kotter E 636 welke e* dagen voor familiebezoek van de schi^e binnenlag, is ook weer vertrokken. Kom maar binnen. Volgens de v». trekdata kunnen deze week bij gunrj visserij de volgende trawlers worden h nenverwacht: Assan Reis (vertr. naarb fotenvisserij 19 Febr.), Batavia (vertr.!: Febi\). Danser (vertr. 21 Febr.), Berge (vertr. 22 Febr.), Allan Water en Ab:;h; (vertr. 23 Febr.), Thorina Zeeland Schoorl, Petten, Medan, de Hoop en W kingbank (eveneens vertrokken 27 Febr' Vandaag genoeg. Behalve de loge KW 161, 29, 56, 86 en KW 7 welke Ma- dag verstek lieten gaan en een totale si voer van 400 kisten haring, 400 kilo te: 155 kisten grote schol, 57 kleine schol schar, 40 wijting, 35 diversen en 25 if- kabeljauwen hadden, waren aandealsï de Norma Maria met 120 kisten schtfö en piepers, 140 gul en kabeljauw, 160 kl vis, 120 wijting, 65 makreel, 500 liarmjc 25 diversen; de Batavia met 110 koolri 125 wijting, 65 schelvis, 125 gul en kabi- jauw, 45 makreel, 25 radio, 10 varia, stijve kabeljauwen en 550 haring en Simon de Danser met 200 koolvis, 1 Ui en kabeljauw, 225 haring, 75 makreelt schelvis, 60 gestripte en 10 dichte wi;3 Polen rekken zich uit. De PW Korab-loggers welke reeds enkele wih in de haven hun winterslaap hielden, C Maandag in de Vissershaven de w;~ tanks bij gaan vullen. WATERLOO—NIEUW VENNEP 34 De anders zo hechte IJrauider vw ging heeft in de wedstrijd tegen Vennep gefaald en een kostbaar punt W loren laten gaan. Het was Nieuw uc? dat zich aan het vrij harde veld het aanpaste, maar tot doelpunten wat team het nog niet te brengen. Waterloop de leiding door Holman. De linxs:-- scoorde na een fout van de verdemp- gelijkmaker. Van Zonderen maakte tfi- in het strafschopgebied, maar de slew:k nomen penalty werd door Kok het vm-' gestompt. De linksbuiten van ae In zond van de vleugel een schot in, man Kok verraste. Post maakte in door een hard schot de stand weer Bij een ongevaarlijke aanval aei> speelde Van Zonderen te zacht op aia» man terug en Nieuw Vennep nam w» leiding. Na een voorzet van Holman Post weer een tegenpunt en had deze geluk gehad, dan zou hij zijn cluo ze. leiding hebben gegeven. DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels 29) „Daar hoeven wij helemaal geen haast mee te maken. Ik zag, dat je goed kon opschieten met Toby. Hij is een fijne kerel. De anderen passen feitelijk niet al te goed bij je. Dat zie ik nu wel in. Het was niet bepaald verstandig, die hele menigte te vragen." Ben leek enigszins verward te zijn, juist zoals een kleine jongen, die voor een pro bleem komt te staan, dat hij niet kan op lossen. Zij liepen gearmd naar de tafel terug. Een poosje later riep Ben plotseling: „Het begint hier vervelend te worden. Laten wij ergens anders heen gaan." Het gehele gezelschap verdween in eigen wagens of taxi's en men zette koers naar een nachtclub. Het licht was er zacht, de tafeltjes stonden er in stille hoekjes afge scheiden van elkaar en de muziek scheen een magische invloed te hebben. Marizold danste met de een na de ander. Hun complimentjes zeiden haar tenslotte niets meer. „Waarom hob ik je niet eerder ontmoet?" „Toen ik je voor het eerst zag, zei ik tot mijzelf....". „Nog nooit heb ik een liever. „Ben je even aardig als-je er uit ziet?" Tenslotte begon men aanstalten te maken weg te gaan. „Ik heb morgen een berg werk te doen, Ben," zei Dawson. „Ik ga er dus vandoor. Ik neem Rosa mee. Zij is doodmoe." „Laten wij allemaal maar weggaan," stelde Ben voor. „Het is hier vervelend. Op mijn flat is het veel gezelliger." Iedereen beaamde dit. Marigold dacht zich suf, hoe zij een excuus kon vinden om ook weg te gaan. Er was echter geen uitweg voor haar. Zij moest wel meegaan. Het gezelschap stapte weer in auto's. Marigold kwam in Bens wagen te zitten met twee meisjes, die zij nog niet gesproken had, en twee mannen. Gelukkig duurde de rit niet lang. Met de lift ging men naar Bens flat, welke op de zesde verdieping lag. De inrichting was precies, zoals Marigold zich die gedacht had: zeer luxueus, veel stalen meubels, grote spiegels, een grote bar en een geweldige radio, welke direct werd aangezet. Overal in de kamers ston den grote vazen fraaie bloemen. „Ik laat ze van buiten komen," zei Ben als antwoord op haar verwonderde blik. „Ik weet wel niet veel van bloemen af, maar ik zie ze graag in mijn huis." „Dat is een typische karaktertrek van hem," dacht Marigold. „Hij weet feitelijk van niets iets af, ook niet van vrouwen, maar hij wil alles om zich heen zien. Hij is bang iets mis te lopen," Zij keek naar de klok op de schoorsteen mantel en zag tot haar grote schrik, dat het al ver over drieën was. De anderen waren al gaan zitten. Ben was bezig in de bar. Marigold ging naar hem toe. „Ben, ik moet werkelijk naar huis". „Naar huis?", en hij lachte. „Je kunt nu nog niet gaan!" „Ik ben moe Ben, en ik moet morgen vroeg weer present zijn. Mijn werk is vrij zwaar". „Wat, vrij zwaar? Je kunt dat geen hard werken noemen, mooie kleren aantrekken". Marigold dacht aan de ontelbare malen, dat zij zich per dag verkleden moest. Hoe zorgvuldig zij steeds de jurken moest uit trekken en aantrekken. Hoe zij steeds het haar moest veranderen of haar make-up. Hoe zij steeds andere sieraden moest aan doen. Werkte zij niet hard? Het was echter niet mogelijk dit Ben duidelijk te maken. „Ik wil je niet laten gaan", was Bens antwoord. Er klonk een luid gelach. In een hoek van de kamer waren een man en een meisje zeer luidruchtig gewor den. Zij hadden beiden klaarblijkelijk te veel gedronken. De vrouw gooide een ta feltje om. Ben keek naar hen en toen naar Marigold. „Je hebt misschien wel gelijk", zei hij rustig. „Ik zal je thuisbrengen". Marigold wilde protesteren, maar hij had al haar mantel om haar schouders gelegd en leidde haar naar de lift. „Maar Ben, je moet bij je gasten blij ven!" „Zij kunnen best voor zichzelf zorgen. Ik heb je gehaald, dus breng ik je ook thuis". Zij stapten in Ben's wagen. „Heb je een gezellige avond gehad?", vroeg hij aan Marigold en voegde er aan toe, voor zij kon antwoorden: „Nee, natuur lijk niet. Ik zal nog eens een feestje geven voor jou met mensen, die je wérkelijk zult kunnen waarderen". „Hoe weet je, welke mensen ik aardig zou vinden?", vroeg Marigold. „Dat weet ik niet", antwoordde Ben, „maar ik hoop, dat je mij aardig vindt". „Zeker, je bent een gezellige kerel". Ben stopte vlak bij haar huis. Hij draai de zich naar Marigold om en zei: „Je bent een erg aardig meisje, het aardigste, dat ik in jaren gezien heb". „Dank je wel Ben. Ik ga nu maar naar binnen". Marigold sprak vlug. Er was iets in zijn stem, dat haar bang maakte. „Ga nog niet", smeekte hij haar bijna. „Ik wil nog wat met je praten. Er zijn een heleboel dingen, die wij elkaar moeten zeggen. Jij lijkt op geen stukken na op al de meisjes, die ik vroeger ontmoet heb". „Wij zullen nog wel eens praten", zei Marigold, „maar niet nu". „Waarom niet vanavond?", smeekte Ben. „Jij bent hier, ik ben hier.wat kan al dat andere ons dan schelen? Nu hebben wij rustig de tijd". „Het spijt mij Ben", begon Marigold en zij voelde zijn armen om haar heen. „Wees nu eens aardig, Marigold", fluis terde hij. „Je fascineert mij". Zijn lippen waren bijna op die van haar, maar zij wist zich uit zijn greep te be vrijden. „Neen, Ben!" Zij was verbaasd over haar eigen kracht toen zij hem wegduwde. Zij opende snel het portier en stapte uit de wagen. Hij sprong achter haar aan, maar toen hij naast haar stond, had zij de sleutel al in het slot. „Goedenavond Ben, en nog wel bedankt voor alles". „Marigold, ga nog niet naar binnen. Ik wil met je praten. Je kunt mij hier niet zo maar laten staan". „Dat kan ik zeker", zei Marigold bijna opgewekt en slipte naar binnen, de deur voor zijn neus sluitend. Toen zij boven was hoorde zij Bens wa gen pas wegrijden. Nu zij veilig en wel in haar kamer was, kon zij pas lachen om Bens verbaasde gezicht. Hij was het niet gewend dat men hem zo behandelde. Sally en Anne sliepen en om hen niet te storen deed Marif. geen licht aan. „Wat is er toch met mij aan vroeg zij zichzelf af terwijl z' kleedde. „Wat wil ik feitelijk? moet ik mij zo ontevreden voelen. Zij wist het antwoord, het klonKf v lijk in haar hart, en fluisterend zei W verlang alleen naar.... de maan. snikte. HOOFDSTUK XI. Anne stond op Piccadilly op e wachten. Zij reden echter, de een i ander, vol voorbij. De regenstroom^ en haar parapluie bood met ve ming. Het ding was te klem. Haar voeten werden doosnatfd nen moesten dringend gerepareei maar dat wilde niet alleen zeBg geld moest uitgeven voor a® maar ook voor nieuwe. Zij naa maar één paar! Het eleotnsoha zij met haar zusters emge dage 8 gekocht had, was duurdei uitg t zij gedacht hadden, en vera steeds rekeningen, die beta worden. Op de bank stondI z zij Sally beloofd hadden ge op te nemen. Ze moesten maar de salarissen uit te komen. „Stel je voor", had Sal één van ons ziek wordt of geop worden. Wij kunnen op 11 y 0p) vallen. Wij moeten dat jn.- bank bewaren voor

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6