Foto's aan huis 8039 KLEMmPMM." Beverwijk en Omstreken j «'.SS Hogere arbeidsproductiviteit blijft de enige remedie Luidsprekers Voor de Kuikens W. J. Zomerdijk Luidspreker Gabriel Verschraegen BUTO NAAR WIE? Ja. Qe&is. de Jhufltt ENIGE JONGENS mM „De Vriendschap I" aan de kop in het Klaverjas-tournooi „Een reisje door het heelal" Eerste lustrum Katholieke gezinszorg Castricum Gezonde gezinsverzorging in Castricum Agenda voor Beverwijk Heemskerk IJmuiden Man overboord IJmuider Reddingsbrigade won wedstrijd hersengymnastiek MARKTBERICHTEN De aardappel Klei of zand Effecten- en Geldmarkt Nederlandse Dagbladpers D. van der Heijde Buisstoelen Grote schoonmaaktijd brengt U ook stof tot overpeinzing een met CEBUTQ Gehele ol gedeeltelijke inboedels GOEDKOPE SCHOENREPAR. bij DE ECONOOM Voor VIER WAARDEVOLLE BOEKEN! 99 MAANDAG 12 MAART 1951 6 Om het kampioenschap klaverjassen van Midden-Kenrxemerland zijn enige wedstrij den gespeeld en De Vriendschap I staat momenteel aan de kop met 65.635 speel- punten. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren: „De Strandmeeuwen" 7758 punten en 1 mars tegen „Animo" 5902 punten en 2 marsen. „De Vriendschap I" 7510 punten en 2 marsen tegen „De Nolle" 6632 punten en 3 marsen. „De Strandmeeuwen" 6089 punten en 2 marsen tegen „De Vriendschap I" 7643 pun ten en 2 marsen. „De Nolle" 7636 punten en 5 marsen tegen „Animo" 6690 punten en 1 mars. „De Strandmeeuwen" 6698 punten en 2 marsen tegen „De Nolle" 7259 punten en 3 marsen. „Animo" 5976 punten en 1 mars tegen „De Vriendschap I" 7418 punten en 4 marsen. „Ruiten Aas" 6417 punten en 1 mars tegen „Allen Present" 7505 punten. „De Vriendschap II" 7005 punten en 3 marsen tegen „De Viersprong" 6207 punten. „Rui ten Aas" 7056 punten en 2 marsen tegen De Viersprong II" 4770 punten en 1 mars. ..De Viersprong" 5133 punten tegen ..Allen Present" 7631 punten en 2 marsen. „Ruiten Aas" 7248 punten en 2 marsen tegen „De Viersprong" 6978 punten en 2 marsen. „Allen Present" 7596 punten en 3 marsen tegen „De Vriendschap II" 5552 punten en 2 marsen. De stand is nu: „De Vriendschap I" 65635 p. en 20 mars. „Allen Present" 64365 p. en 26 mars. „De Nolle" 63766 p. en 27 mars. „Ruiten Aas" 60773 p. en 10 mars. „De Vriendschap II" 60165 p. en 19 mars. „Animo" 59917 p. en 18 mars. „De Strandmeeuwen" 59627 p. en 14 m. „De Viersprong" 57842 p. en 17 mars. OPENBARE VERKOPING VAN 28 HUIZEN In het Kennemer Theater te Beverwijk zullen op Donderdag 29 Maart ten over staan van notaris J. H. Bremmers 28 hui zen openbaar worden verkocht. Voor de Algemene Nederlandse Geheel onthouders Bond. afdeling Beverwijk heeft de heer P. Rijken Zaterdagavond in het gebouwtje van Nieuw-Leven aan de Baanstraat een lezing met lichtbeelden gehouden onder de titel „Een reisje door het heelal". Hij vertelde hoe groot de af standen, welke ons van de diverse hemel lichamen scheiden, zijn. De heer Rijken wijdde voorts uit over de bouw van ons zonnestelsel, waarbij hij de aanwezigen onder andere vooral duide lijk maakte waarom bijvoorbeeld de tem peratuur 's winters lager en 's zomers hoger is. Een zonsverduistering als een van te voren te berekenen verschijnsel, kreeg eveneens volledige uitleg en de situatie op de maan, waar immers minder aantrek kingskracht dan op aarde is, werd ook uiteengezet. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen. OPBRENGST NVV-ZONNESTRAAL- COLLECTE De opbrengst van de in de afgelopen week door het NVV in samenwerking met het bekende TBC-herstellingsoord „Zon nestraal" gehouden collecte, heeft in Be verwijk liefst 2607,70 opgebracht. Vandaag, vijf jaar geleden, op 12 Maart 1946, wérd te Beverwijk de vereniging voor Katholieke gezinszorg opgericht. Dat er aan gezinszorg behoefte bestond, werd reeds in het eerste jaar van het bestaan der vereniging duidelijk toen 57 gezinnen werden geholpen. Vorig jaar was dit aan tal inmiddels opgelopen tot 143. Het aan tal verzorgingsdagen bedroeg in het eerste jaar 1089, in 1950 3658. Na Pasen hoopt men het eerste lustrum op nader te bepa len wijze te kunnen vieren. Vrijdag 9 Maart vond in hotel Meijer van de Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis" afdeling Castricum de jaar vergadering plaats. Op deze goed bezochte vergadering werden de periodiek aftre dende bestuursleden de heren J. Joosse en J. Kramer met algemene stemmen her kozen en in de drie vacatures welke waren ontstaan door vertrek, werd voorzien door de benoeming van mevrouw Offenberg en de heren J. Schutter en H. van Deelen. Het jaarverslag van de secretaris werd, evenals dat van de penningmeester goed gekeurd en het verheugende verschijnsel was te vernemen dat de Gezinsverzorging, die aanvankelijk in financieel opzicht nogal zw ak stond, thans veel steviger in het zadel zit. Het ledenaantal is nog steeds groeiende, groeiende. DE NIEUWE R.K. KERK TE BAKKUM. Door monseigneur J. P. Huibers, Bis schop van Haarlem, werd tot Pastoor van de nieuwe parochie „Maria ten Hemelop neming" te Bakkum benoemd de Pastoor J. Th. J. de Wit, en tot kerkmeesters de heren G. Borst en P. Stuifbergen. De nieu we parochie wordt op 15 Maart officieel erkend. Binnen de grenzen van de nieuwe paro chie komen ook de inwoners die voorheen onder de parochie van de H. Cornelius te Limmen behoorden. Dit zijn dus de bewoners van Noord-Bak- kum. Maandag 12 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Zo jong - zo slecht. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Niet ge wenst. W B. Theater, 8 uur: Ontwrichte jeugd. Dinsdag 13 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Zo jong - zo slecht. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Niet ge wenst. MANUS OLY-ALLURES. Vele bewoners van Castricum en Bak kum werden Zondagmiddag opgeschrikt, door de razende vaart van een bakkers auto met daarachter een motor-met-zijspan der Maréchaussee. Voorzichtig werd de naam Manus Oly gelispeld, doch toen de dienaars der wet de auto hadden ingehaald, kreeg hij een.waarschuwing omdat hij zes kinderen in de auto vervoerde. Hetgeen nog niet mag op Zondag! BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cornelia Bcrnardina. d. van F. G. Fatels en C. Mijnen; Petrus Martinus J., van P. A. Hooreman en E. M. v. d. Hurk; Ronald, z. van J. J. van Assen en A. E. Hemelrijk. OVERLEDEN: G. Tijms, oud 77 j., echt genote van J. Winter; J. L. van Lieshout, oud 95 j.. weduwnaar van G. Stengs; E. Selij, oud 71 j., weduwe van N. Tervoort. Zondagmiddag om 17.20 uur meldde de Nederlandse tanker „Caltex-Nederland", die op weg was van Rotterdam naar En geland, dat ongeveer 10 mijl Westelijk van het lichtschip Goeree waarschijnlijk een lid der bemanning over boord was ge slagen. De reddingboot „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam voer terstond uit en be reikte om 18.50 uur het lichtschip. Om 22.00 uur keerde de reddingboot onver- richterzake naar Stellendam terug. GEWOND MEISJE THANS BIJ BEWUSTZIJN Het meisje, dat Donderdagochtend door een vrachtauto op de Velserduinweg werd aangereden en sindsdien in het Antonius ziekenhuis buiten bewustzijn was, is thans bij gekomen. Haar toestand wordt niet slechter. Zondagmiddag is in café-restaurant Brinkmann te Haarlem door het district Noordholland van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen de jaar lijkse wedstrijd hersengymnastiek gehou den. De IJmuicler Reddingsbrigade zege vierde en kwam voor een jaar. in het bezit van de wisselprijs. De Reddingsbrigade uit Amsterdam, Bloemendaal, Castricum, Haarlem en IJmuiden namen met een ploeg van acht personen deel. Nadat de heer J. L. Kattestaart, districtsvoorzitter, de gasten had welkom geheten, nam de strijd een aanvang. In totaal werden 27 vragen aan iedere ploeg gesteld, die soms in spreekkoor als het een groepsvraag be trof en als het een persoonlijke vraag was over het algemeen zeer vlot werden beant woord. Het ging over stromingen, hulp verleningen van allerlei aard, wat verband houdt met de E.H.B.O. en het verlenen van hulp aan drenkelingen. Nadat de eerste dertien vragen waren gesteld was de stand IJmuiden 13 punten, Bloemendaal 11 y, punt, Haarlem 11 punten, Amsterdam lÓ'/s punt, Castricum 10 punten. Ook in de volgende serie vragen bleef IJmuiden de leiding behouden. De eindstand werd: IJmuiden 25 pun ten, Haarlem en Amsterdam 24 punten, Bloemendaal 23 Ij punt en Castricum 21'/2 punt. Onder de aanwezigen waren de heren J. W. van Gemen, ere-voorzitter van de Nederlandse Bond tot het Redden Drenkelingen, J. P. Weyburg en A. G. J. v. d. Berg, respectievelijk voorzitter en penningmeester van de N.B.R.D. SCHEEPVAART IJMUIDEN Zondag 11 Maart kwamen de haven van IJmuiden binnen: Fenna van Skarahage. Nanny van Dieppe. Hestor van Londen. Waria van Geffle. Falcon van Londen. San Gamon van Rotterdam. Bomma van Oslo. Regeja van Londen. Boskoop v. Antwerpen. Albert D. van Fowey. Stad Maastricht van Algiers. Admiraal Nelson van Swansea Fri sian Coast van Newcastle. IJstroom van Portsmouth. Vertrokken zijn: Hoogkerk naar Marseille. Egee naar Caen. Wappu naar Mantyluoto. Salland naar Buenos Aires. Rempang naar Curagao. 10 Maart 1951 Prijzen Heilbot 2.30; gr. tong 2.301.70; gr.m. tong 1,711,56; kl.m. tong 1.571,30; kl. tong I 1,39—1.59; kl. tong II 1,60—1,40; tarbot I 2,151.30, per kg. Tarbot II 9389; tarbot III 5850: tarbot IV 4643; tongschar 8173; gr. schol 2621; gr.m. schol 4435; kl.m. schol 5946; kl. schol I 4235; kl. schol II 2513; schar 21,50—13,50; bot 15—12; v. haring 21—15,50; wijting 26,50—13; gr. gul 44; poontjes 3227, per 50 kg. Gr. kabeljauw 160—76, per 125 kg. Aanvoer 210 kisten tong en tarbot, 3 kisten tong schar en schartong, 600 kisten schol, 160 kisten schar. 35 kisten bot, 400 kisten haring, 115 kisten wijting, 355 kisten kabeljauw en gul, 9 kisten poon. Totaal 1892 kisten. Besommingen SCH 233 f 6500: IJM 74 f 5130; KW 45 f 5640; KW 39 f 1730; KW 114 f 1390; KW 104 f 1430; KW 159 f5720. KW 21 f700; KW 72 f930; KW 77 f550; KW 210 f645; KW 27 f 1005; KW 94 f760; KW 10 f 1290; IJM 277 f790; IJM 11 f 1420; IJM 229 f 1425; IJM 230 f745; IJM 23 f 1110; IJM 52 f 170. De Spanjaarden zullen zeer zeker niet geweten hebben dat zii zo'n waardevol voedingsmiddel vanuit de nieuwe wereld naar Europa overbrachten, toen zij met een partijtje aardappelen Spanje binnen kwamen. Men stond in het begin heel sceptisch tegenover het gebruik van aardappelen. Men waarschuwde er voor, omdat ze ver giftig waren en koortsen konden verwek ken. „Mensen die veel aardappelen eten, worden bolbleek, zijn voos van inhoud, slap van spieren en vatbaar voor vele kwalen", kon men lezen in geschriften uit het einde der 18e eeuw. Langzaamaan is de aardappel echter een meer gebruikt levensmiddel geworden en nu is hij volksvoedsel. Hoe belangrijk zijn waarde is hebben wij in de bezet tingstijd ondervonden. Want al bestaat de aardappel voor bijna 80 uit water, 20 is meelstoffen, 2 is eiwitten van zeer goede kwaliteit en iets vet komt er zelfs in voor. Laten wij vooral ook de voedings- zouten niet vergeten en de vitamine C. De voornaamste stoffen n.l. de eiwitten, de voedingszouten en vitamine C zitten vlak onder de schil en wij moeten daar om de aardappelen dun schillen. Wij moe ten ook afstappen van de oude gewoonte om aardappelen te koken met een hele pan water. Neem weinig koud water, zo dat de aardappelen gaar zijn als het wa ter ongeveer verkookt is. Met een beetje oefening kunt U dat precies uitkijken zodat de aardappelen niet aanbranden. Blijft er iets kookwater over, dan kunt u dit verwerken in de soep, saus of jus. Zo doende gooit u geen kookwater weg, waarin voedings- en smaakstoffen zijn opgelost. Een practisch voordeel is nog, dat u door met weinig water te koken, veel minder brandstof nodig hebt. Vergeet ook niet ze op te zetten met kokend water. Vitaminen kunnen nu een maal een beter plotselinge verhitting ver dragen, dan een langzaam aan de kook brengen. Er gaan dus in het laatste geval méér vitaminen verloren. U ziet dus wel, dat er verschil is tussen aardappelen koken en aardappelen koken. Het is eigenlijk jammer, dat u al die goede vitaminen niet weg ziet. lopen uit de pan, bij een ondoelmatige bereidingswijze! Want, dan zouden wel meer huisvrouwen gaan letten op de moderne kookmethoden! In vele gezinnen is het een vaste ge woonte om bij de groente- of aardappel handelaar steeds naar kleiaardappelen te vragen. Men meent dan, dat men zich daarmee automatisch de beste en smake lijkste aardappel verschaft, ja zelfs dat de aardappelen van andere grond eigenlijk minderwaardig zijn voor menselijke con sumptie. Dat laatste geldt inderdaad voor de veenaardappelen, die u dan ook niet in de groentewinkels zult aantreffen, omdat zij uitsluitend voor de vervaardiging van aardappelmeel en als veevoeder gebruikt worden (behalve in oorlogstijd). Anders is het met de zandaardappelen, die in smaak en kwaliteit als consumptie aardappel op dezelfde hoogte staan als de kleiaardappelen. Er zijn aardappelrassen die op zandgrond het mees tol hun recht komen (bijv. de Noorderling), terwijl an dere op de klei beter gedijen. Een ras als de Eigenheimer daarentegen staat heel goed bekend als kleiaardappel maar is ook op zand gekweekt uitstekend. Er zijn trou wens verschillende voortreffelijke zand- aardappelsoorten in ons land verkrijgbaar. Wie ook in het voorjaar nog zo goed mogelijke aardappelen wil kopen, lette dus niet op de onderscheiding klei- of zand aardappelen. Beter kan men. zelfs pro beren welke aardappelen, onverschillig of ze nu uit klei- of zandstreken afkomstig zijn, het best bevallen. Op initiaiief van het Utrechtse college van B. en W. heeft zich een werkcomité uit de Utrechtse burgerij gevormd, om te komen tot de oprichting van een monument gewijd aan de nagedachtenis van dr. J. P. Fockema Andrea'e, die van 1914 tot 1933 burgemeester van Utrecht is geweest. .J In de Vrijdag te Amsterdam gehouden algemene vergadering van de vereniging van directeuren van dagbladen „De Neder landse Dagbladpers 1945" is de heer J. van de Kieft, oud-directeur van De Arbeiders pers, die zes jaar lang op voortreffelijke wijze het voorzitterschap bekleed heeft, af getreden. Hem werd namens de leden een geschenk aangeboden. Bij acclamatie werd hij tot erevoorzitter benoemd. Namens het bestuur en uit de kring der leden werd hem warme dank betuigd voor zijn arbeid ten bate van de dagbladpers. Tot voorzitter benoemde de vergadering het bestuurslid de heer J. W. Henny, directeur van het Leids Dagblad, die vroeger deze functie reeds jarenlang vervuld heeft. In de vaca ture, in het bestuur ontstaan, werd de heer F. Baas, directeur van de Nieuwe Rotter damse Courant, benoemd. Rusland heeft in de „koude oorlog" ge durende de laatste maanden in zoverre ter rein gewonnen dat het de Verenigde Staten en Europa voor de oplossing van proble men plaatst, welke de uiterste krachts inspanning eisen. We staan min of meer voor een economische revolutie, die nog meer teleurstellend is omdat de vredes economie in de eerste helft van het vorig jaar zichtbaar op gang was gekomen en algemeen de indruk bestond dat men de economische en monetaire moeilijkheden, welke uit de oorlog waren voortgevloeid, baas werd. Internationaal Monetair Fonds, Benelux, economische integratie, liberali satie, etc. waren er de symptomen van en al ging het met horten en stoten, globaal gesproken, was er nationaal en internatio naal in de economische en sociale verhou dingen een .verheugende vooruitgang te be speuren, ook al was het ene land op die weg verder gevorderd dan het andere. Korea heeft voorlopig alle schone plan nen voor de verhoging van de maatschap pelijke welvaart in de Verenigde Staten en Europa op losse schroeven gezet en een sfeer van nieuwe onzekerheid geschapen, welke ook in het recente koersverloop op de beurzen tot uitdrukking komt. Als een bewijs daarvan kan gelden dat a) in New York, ondanks de zeer bevredi gende ontvangstcijfers bij de industriële en spoorwegbedrijven en de hogere dividen den, de koersstijging tot staan gekomen is en b) op het Damrak de beurswaarde van de aandelen in Februari met meer dan 150 millioen is gedaald, in weerwil van het feit dat de groothandelsprijzen nog voortdurend stijgen en mitsdien de reële koopkracht van het geld vermindert. Wat de Verenigde Staten aangaat, wij hebben, toen op 25 Januari de prijsstop werd afgekondigd, de opmerking gemaakt dat men zelfs daar de prijsbeweging niet in de hand heeft en de stijging heeft zich dan ook voortgezet. Thans wordt door deskun digen voorspeld dat ze nog 5 a 7 pet. zal toenemen, met het gevolg dat het prijs niveau straks ca. 15 pet. boven dat van vóór Korea zal liggen. Dit wil dan zeggen dat de koopkracht van de dollar straks niet meer dan ongeveer de helft zal bedragen van de vooroorlogse, zodat de onlangs in gestelde Economische Stabilisatieraad zich telkens opnieuw met de eisen tot loonsver hoging moet bezighouden en thans zover gekomen is, dat wel een maximum van 10 pet. boven het peil van 15 Januari jl. wordt gehandhaafd, maar voorts de lonen aan het indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud zullen worden gekoppeld. Hiertoe is men ook reeds in België over gegaan, waar de kleinhandelsprijzen thans 30 punten hoger liggen dan medio 1950. Men heeft eind Januari in de Verenigde Staten de katoenbeurzen gesloten en dezer dagen de tinaankopen stopgezet, maar het is duidelijk dat met dergelijke maatrege len de moeilijkheden, welke op dit punt internationaal zijn, niet worden overwon nen, ook al is de tinprijs te Londen, die van ongeveer 600 pond sterling tot 1500 pond per ton was opgelopen, deze week tot ca. 1350 pond gedaald. Het zal, zowel in tic Verenigde Staten als in Europa steeds meer tot een verminderd verbruik in de civiele sector moeten komen, nu oorlog en oorlogsvoorbereiding een veel groter deel van de productie opeisen. Een feit is dat de prijsstijging van de goederen tenslotte auto matisch tot een verminderd verbruik zal moeten leiden, wanneer althans de nomi nale lonen en salarissen niet worden ver hoogd. Op de grote vraag of de regeringen er in zullen slagen een zodanig financieel beleid te voeren dat verdere inflatie uitblijft, kan men zeker niet gerust zijn. In de Verenigde Staten kan de begi-oting voor het nieuwe dienstjaar ad 71 milliard dollar alleen slui tend worden gemaakt als de belastingen met 151/a milliai'd dollar worden vex-hoogd. Men wil voorlopig echter niet verder gaan dan tot 10 milliard, zodat op een budgetair tekort moet worden gerekend, waarvan een verdere koopkrachtvermindering van het geld het noodzakelijk gevolg is. Ten onzent staat men voor dezelfde moeilijkheden. Het is bekend geworden dat het rege ringsprogram, dat als basis voor het te vox-men kabinet zal dienen o.m. een vex-- laging van de ï'egei'ingssubsidies op levens behoeften van f 300 millioen inhoudt, waardoor deze tot f 175 millioen zullen worden verminderd. Maar dit betekent dan dat de kosten van levensonderhoud, welke sinds de jongste loonsverhoging al weer met enkele procenten zijn gestegen, straks c.a. 10 procent hoger zullen liggen dan een half jaar geleden, zodat de beide verhogingen van 1950 hun effect dan zul len hebben verloren. Komen hier straks nog verzwaarde belastingen bij, dan zal inderdaad op een belangx-ijkc inperking van het burgerlijk verbruik mogen worden gei-ekend, maar hier worden dan van de bevolking offers gevraagd, welke de uiter ste zelfvex-loochening zullen kosten, maar die gebx-acht zullen moetexx worden om een verdere wex-king van de inflatiespiraal te ontgaan. Wanneer men leest dat Nedex-land vooi- de defensie f 1500 millioen moet uittrek- ken en het tekort op de begroting, dat thans reeds op meer dan f 250 millioen wox-dt geraamd, daardoor tot meer dan f 750 millioen zal stijgen, is het zelfs de vraag of de ontwox-pen plannen tot het ge wenste doel zullen leiden, Dekking van het tekort op de begroting, door de uitgifte van een gedwongen lening van f 250 millioen bijvoox'beeld, is in feite een optering van kapitaal en brengt ons tenslotte vei'der achteruit. Een verhoging van de directe belastingen bij de bedrijven en particulieren zou een verdere verzwak king betekenen van de arbeidsproductivi teit. Mr. Van Hasselt, directeur-generaal van de Konixxklijke, heeft dezer dagen van fiscaal illusionisme gesproken en een wel overwogen beloning naar prestatie bepleit, als onmisbare voorwaarde voor de mens om zich geheel te geven. Zijn denkbeeld, om de industrialisatie en de arbeidsproduc tiviteit te bevordex-en door de invoex-ing van een belastingvrije spaarmarge, gepaard gaande met een democratisering van het effect (de uitgifte van kleine coupux-es aan de werknemers) veixlient daarom zeer ze ker ernstige overweging. Want alleen met werkexx zullen we er komen. OFFICIËLE PUBLICATIE Opheffing afwikkelingsbureau KNIL-cenirum. Het Ministerie voor Uniezaken en Over zeese Rijksdelen maakt het volgende be kend: 1. Het afwikkelingsbureau van het KNIL- centrum te Nijmegen zal met ingang van 1 April 1951 worden opgeheven. 2. De werkzaamheden van dit bureau zullen worden voortgezet door de afdeling „Mili taire personeelszakexi" van het Ministerie voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen (Binnenhof 7, 's Gravenhage). 3. Europese ex-KNIL-militairen, die ver menen nog een vordering o.a. te hebben op het vooi-malige KNIL kunnen deze nog tot uiterlijk 30 Juni 1951 uitsluitend schriftelijk voorbrengen bij de sub 2 genoemde afdeling. DANSLES JOHN STOL. Aanvang nw. clubs 24 Maart a.s. voor beginners. Géén in schrijfgeld Inl. aan de stu dio, Julianakade 6. Tel. 4733. NETTE WERKSTER gevr. Eksterlaan 12, IJmuiden-O. Gevr. zelfst. MEISJE v. d. huish. van 3.30—3 u. Schaep- manlaan 21, Driehuis. B. z. a. net R.-K. MEISJE voor dag en nacht na 15 April, 's Zondags vrij. Omge ving IJmuiden. Adres te be vragen bur v. d. blad. B. z. a. WERKSTER Dinsd. en Donderd.morgens. Brie ven L 2941. Mensen z. kind. middelb. lft zoeken gemeub. ZIT-SLP.- KAM. m. gebr. van keuken, liefst in IJm.-O. Br. L 2940. Ruilen: WONING Vclscn.-N. Princestraat 12, huur f 4.80 voor woning IJm.-Oost. WONINGRUIL. Mooi vrij huis, L. Nieuwstr. Ie etage, 2 sl.kam. Adres bur. v. d. blad Te koop: ELECTR. WASMA CHINE 2. wringei'. Adres te vernemen bur v. d. blad Te koop: 1 p. VOETBAL SCHOENEN z. g. a. n. als- mede grasmachine. Wille- brordstraat 55. IJmuiden-O. Ik heb prima 1/1 STUDIE VIOOL z. stok. Wie ruilt v. Gitaar? Ook te koop t bill, prijs. Waalstraat 26. IJm.-O. Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MEVROUW JANSJE VAN WORT weduwe van Cornelis de Vries in de leeftijd van 81 jaar. Santpoort, 11 Maart 1951. Burg. Enschedélaan 22. J. v. Dommelen-de Vries C. de Vries A. de Vries-Meeuwenoord A. H. de Vries M. de Vries-Jansse Klein- en achterklein kinderen Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats vinden op Woens dag 14 Maart a.s., om 2 uux\ op de Alg. begraaf plaats „De Biezen" te Santpoort. GEVESTIGD TE VELSEN Tandarts Spreekuren voorlopig we gens militaire dienst en ge- bx-ek aan woonruimte ten hu ire van Tandarts A. Har tong v. Ark, Vclsen. Vcrl. v. Themaatlaan 2. Tel. 4455. Vrijdagavond van 77.30. Zaterdag van 1-2 n.m Be verwijk Zeestraat 29. Tel. 3519, Zaterdag van 8.309.30 v.m. en van 45 u. 11.111. en volgens afspraak. KUNT U NIET SLAGEN met een herencostuum? Dan bent U zeker nog niet bij VAN VEEN, Zijlwcg 26—28 te Haarlem geweest. Vlotte moderne costuums en zonder vooruitbetaling. verchroomd of gelakt VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij SIN JEWEL □MUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 OH, MANLIEF, nu heb ik het goede adres. VAN VEEN, Zijl weg 26—28 te Haarlem daar staat de kinderwagen die wij zoeken. Pracht mo dellen en prima kwaliteit. Zeer lage condities en zonder vooruitbetaling. TAPIJTEN LOPERS Profiteert van onze toon- kamer-restanten: Wiltons van f 150 voor f 97.50; Imitatie Perzen van f 125 voor f 79; Mach. Smyrna's schitterende dessins, win kelwaarde f 265 voor f 195 ijzersterke lopers Perz. dessins f 5.90 en f 8.50 per meter; dekens van f 29.50 voor f 22.50; damast bed- stellen f 54. Verkoop van 9—5 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Ge bouw de Nijverheid, Jans straat 85, bü Gr. Markt, Haarlem. 'N RIJWIEL IS EEN RIJDENde SPAARPOT! Dit betaalt zichzelf, want tijd is geld. f 4 per week en geen vooruitbetaling. VAN VEEN, Zijlwcg 26—28 te Haarlem Altijd nog de oude prijzen. Opfokvoer en Kuikenzaad. van Calvé Delfia, alles ver pakt van 1 tot en 10 kg., dus origineel en geen geknoei. Alleen vei'koop voor Haai-lem Centrum. Gratis Eiei-lijsten vei-krijgbaar. Eist uitsluitend verpakte artikelen GED. OUDE GRACHT 62 Tel. 11269. Die betreft de zaken die, in lang niet meer gebruikt, ruimte blijven innemen, die u hard nodig hebt voor nuttiger dingen. Ruim ze op door middel van Donderdag 15 Maart 1951 uur 5e RECITAL van de ORGELSERIE Gent. België Programma: J. S. Bach, W. A. Mozart Mb C. Franck, L. Liszt, G. Verschraegen cn Flor pS"' Toegangsprijs: 0.75 (alles inbegrepen) Voorverkoop: dagelijks 10-3 uur; telefonie uur no. 13466. K'eionisch 12-3 2 dagen LUXEMBURG 2 dagen LIMBURG-ARDENNEN 2 dagen ROND HET IJSSELMEER 2 dagen ZEELAND-WALCHEREN 2'/2 da9 VALKENBURG-ARDENNEN 2>/2 dag LIMBURG-ARDENNEN 4 dagen PARIJS-VERSAILLES 5 dagen PARIJS-VERSAILLES 6 dagen PARIJS-VERSAILLES 5 dagen MOOI NEDERLAND 6 dagen LUXEMBURG 6 dagen RIJN-EIFEL. AHRTAL 53.- 41,. 41.. 41. 59.. 55.. 97.50 121.. 142,. 107.. 138.. 110.. Goecle hotels, deskundige leiding. Geen deviezenmoeilijkheden. BEIDE PAASDAGEN INTERESSANTE DAGTOCHTEN HAARLEM: Grote Houtstraat 124, Tel. 20033 maakt „FOTO HOLLYWOOD" Oosterduinweg 37 - IJmuiden-Oost Tel. 5858 Accountant Leraar Boekhouden M.O. Administraties - Controle Belastingzaken (Lid Ned. College voor Belastingconsulenten) LEEUWERIKLAAN 30 - IJMUIDEN (O.) - TELEFOON' 5' voor een NIEUW HORLOGE: Natuurlijk naar: TH. VAN KAMPEN Da Costalaan 3 - Driehuis - Tel. 4909 (K255I) WIJ VRAGEN TE KOOP: cn Zoldcropruimingcn. Hoge prijzen TROMPSTRAAT 35 TEL. 4273 IJMt'iDEN BEL OP (K 2560) VOOR BEHANG-, WH EN SCHILDERWERK C. GEYTEMAN Hagelingerw. 163, Santpoort Dezelfde dag retour. D. Rubberhakjes 0.75 KENNEMERLAAN 129 M. REM. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuida Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat,) Spreekuur v. 19-20 en Luxe Lederwaren KENNEDIERLAAN13! Tel 4071. IJmuiden Damcsmantclconfccticbedrijr ECOBE heeft nol plaats voor die opgeleid kunnen worden tot PERSERS of BIJPERSERS. Aanm. dagelijks van 8—5 uur aan de Afd. Perso neelszaken, Gasthuissti-aat 3 Haarlem. rlochk I 2.- Onmisbaar in elk huisgezin! Voor slechts per maand. Prof. Dr. A. FOREL: HET SEXUELE VRAAGSTUK Nieuwe uitgave. 3 druks met 36 afb. en eerikW renplaat. Formaat 20 F cm; i» li""™ geb. Dr. J. RUTGERS: HET MYSTERIE en jonggehuwden bevattende o.a. de i g S voor de berekening vruchtbare en onvruchtbare 11e druk; in linnen geb. Dr. J. v. d. VUURST DE VRIESi: „E« GEVAREN VOOR JONGEMANNE 6e druk; in linnen geb. JW Wy bieden hierbij als attractie aa"L, vaiiER", het toneelstuk: Strindberg, „DE VAi/* gebonden ƒ0.60. De vijf boeken kosten in totaal sle 2 oi betaalbaar in maandelijkse termijnen .jr. meer. Toezending dii'ect na ontvan0s staand bestelbiljet door: cVERl) GEBR. GRAAUW's UIT«£jH en Boekhandel Singel 80, Anjsjg^T BESTELBILJET. Ondergetekende verzoe Graauw's Uitgeverij, Amsterdam, s jg.K. zenden: de serie boeken als aangeboden te betalen in maand, termijnen van J Naam en volledig adres: Een heldere was, een keurig gestreken boord en overhemd Aflevering Daarmee wordt niet alleen de huisvrouw doch ook de man verwend met 3 dagen HAARLEM Santpoorters Telefoon 10131 traat M

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 4