e# AUTO-RIJLES 24 17 Legero efeningen op de Veluwe I vil krachtig, vet en veilig sop „Crescendo" sluit de training af van de lichting 194911 gereChtSh01 in beide Voetbal Elftal der Zwaluwen v voor morgen gewijzigd tS-.SSS,^— <E- Vakcentralen protesteren tegen suikerprijs-verhoging Emigranten kunnen voortaan meer inboedel meenemen Palestinadiorama's weer voor publiek toegankelijk Mijlpaal-tekort van zeven ton ten laste van Arnhem Auto reed tegen een tram IJmuiden Drie „restitutie-trawlers" aan de huurders verkocht De kabeljauwfilets uit IJsland Ook het A.T.C. vreest nieuwe moeilijkheden Beverwijk SCHEEPVAART VROOM RRËESMAV.V )INSDAG 13 MAART 1951 Aaat af tot en met Vrijdag 16 Van vandaag Veluwe onder leiding Maart wordt OP A T c Opsomer, ichten te velde ^mBnaam gehouden, die odening 'l.i ofeinit van ge"erjf'JtrijdkracMeH te velde, de commandant ,o„ gehouden, die de oefening ^r"f luiten van de lichting training jm 60oo man omvat. 19491 rl lichting 1949 II gevormde ge- De u,t de licht' g)rlogsencadering 6200 vêCht2ttend, zal gedurende drie dagen man °m atten eren tegen een v00r dlt enflrmeerde tegenpartij. Er zullen doel geforh1®®™ het blauwe" van „Oost- (wee lege" zl 'de„ ygn >)Westland". land srens tussen deze twee lan- ^nt van het IJselmeer via Hulshorst, den loopt van Nieuw-Millingen, pn Otterloo naar Oosterbeek en Les de rivieren naar het Zuiden. verder langs en voor de troep is rreSo" een oefening voor de staven. Maart zijn deze druk in de weer \tom de troepen naar hun stellin- »n te brengen en alles te regelen voor 5 UI verloop van de oefening. En- W&ïtfa reeds kort na Nieuw- me deze voorbereidingen begonnen. 1Barl officieren die de voorziening van JUL verzorgen, de bevoorrading met h pn voeding de medische verzor- T het transport, herstel en onderhoud 8 hPt materieel, hadden een zware taak. Fnkete cijfers illustreren dit: 6000 mili- hebben per dag 15.000 kg. levens- vu.tai nodig Voor hun verzorging en Sport worden 55.000 liter benzine per ^^Nederlandse luchtmacht neemt aail de oefening -Crescendo" op de Ve- Se deel. De „rode" luchtstrijdkrachten beschikken over Spitfires, Dakota s en ^«strijdkrachten van de „blauwe" nartii zullen onereren met Gloster Meteor straaljagers en met fotoverkenningsvlieg- 1UDervliegtuigen nemen geen munitie mee, maar camera-mitrailleurs, die de resul taten van het schieten op de film vastleg de luchtstrijdkrachten van de „blauwe" Vervoer van gewonde Korea- vrijwilligers naar Nederland Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat in de toekomst meermalen kleine groe- ptn zieke en gewonde militairen van het Nederlands vrijwilligers-detachement in Korea per vliegtuig naar Nederland zullen worden overgebracht. Be militairen worden per Brits vliegtuig van Tokio naar een vliegveld bij Londen vervoerd, waarna zij 48 uur in een Engels hospitaal in observatie worden gehouden. Het overbrengen der militairen van Enge land naar Nederland geschiedt met een Nederlands militair vliegtuig, waarna de patiënten naar een Nederlands militair hos pitaal worden vervoerd. De familieleden van de betrokkenen ontvangen enige dagen voor aankomst van het vliegtuig in Neder land bericht. Hoofdredacteur van De Waar heid voor het gerechtshof Twee keer ƒ500 boete geëist wegens smaadschrift Voor het gerechtshof te Amsterdam had zich te verantwoorden de hoofdredacteur van hel dagblad „De Waarheid", de heer A, S., die terzake van smaadschrift jegens de heer E, Kupers in September 1949 door de rechtbank te Amsterdam was veroor deeld tot een boete van 150. Op de vraag van de president waarom hij tegen dit vonnis beroep had aangete kend, antwoordde de heer S.: „Omdat dit geen smaadschrift was, maar een vaststel ling van feiten." Het betrof hier een verslag in „De Waar heid" van een zitting in de zaak-Wouden berg, waarin gezegd werd, dat de heer Kupers de karthotheek van het N.V.V. als- roede gelden aan Woudenberg zou hebben uitgeleverd. De procureur-generaal was van mening, dat in het woord „uitgeleverd" ligt opge sloten, dat de heer Kupers gezegd zou heb ben: „hier is de zaak". Dit is volgens mr. faoius opzettelijk zo gesteld om de heer Kupers in een kwaad daglicht te stellen. Hij requireerde daarom een boete van l oOO.— en zes weken voorwaardelijke ge vangenisstraf. De verdediger, mr. H. P. C. de Balbian, zei in zijn pleidooi, dat hier van belediging geen sprake is. „Uitgeleverd" kan immers ook betekenen „geen maatregelen geno men Het is de bedoeling in het artikel e doen uitkomen, dat de heer Kupers een Passieve houding heeft aangenomen. n'0 w ls allei'minst de bedoeling geweest stellen1" ers in een kwaad daglicht te Hierna werd behandeld een aan de heer ten laste gelegd smaadschrift jegens dr. waayvan hij door de rechtbank was vrijgesproken. i-L',betrof hier een artikel over de zaak '^«•voormalige burgemeester van Den het tmfi .S' zeide' dat er vragen in over il ge, eld waren om opheldering te verLv11 duistere Punten in deze zaak wertet-iJ r0n daardoor de rust te doen Sin Tf'i Fabius zeidc van mening eriï hj artikelen in »De Waarheid" rust tP L gern!en niet op Sei'icht zijn de S wd r.n wedfkeren' Hij vond de pas- ineedtenH Beel een aanklacht had in zoU? g6mene voortelling van dat Lr J °UWens het gehele artikel was 500.-mg WaS' Zijn GiS hl d6Ze enkele6 sLlers 'i'L beschikbaar zijn van dat Woensdaè'i- n t o ,al der Zwaluwen, Rotterdam tegen aTra01?!1 Feiienoord te gewijzigd. R°de Duivels uitkomt, Doeh°vLZe,r als volgt uit: Achter: Van Rh^(BlauW Wit)' 'Haarlem) Rheenen <RCH) en Odenthal Heserves zijn Van ^e~Y,eld 'Haarlem). 5&«s (PSV) KrSn <v r-Bljl feijenoord), tScheveningen) (Fci)enoord) en Zwarts en de „rode" partij zullen elkaar niet on derling bestrijden, daar zij zich geheel die nen te concentreren op het verlenen van steun aan de grondstrijdkrachten. De jachtvliegtuigen zullen zich ook bezig houden met het uitvoeren van verken ningsvluchten, waarbij de vliegers zich niet beperken tot het observeren van vijandelijke objecten, maar deze tevens aanvallen met vuurwapens, raketten en bommen. Des nachts worden verkennings vluchten gehouden, waarbij gebruik ge maakt wordt van parachutefakkels ter verlichting van het gevechtsterrein. De Raad van Vakcentralen verzond een telegram aan de ministerraad waarin ge zegd wordt, dat de verhoging van de sui kerprijs een toegeven aan speculanten ten koste van verbruikers betekent. De verho ging geschiedde, zo wordt gezegd, zonder overleg met het georganiseerde bedrijfs leven. De vakcentralen maken daartegen ernstig bezwaar en verzoeken spoedig overleg over de sociale consequenties van de maatregel. „Op de meest onsociale wijze is de de- missionnaire regering, zonder enig overleg met het georganiseerde bedrijfsleven, bezig de eindjes aan elkaar te breien. Beoogt men met de prijsverhoging van de suiker con sumptiebeperking? Deze prijsverhoging gaat verder dan voortvloeit uit de prijs ontwikkeling. Daardoor zal de kleine beurs het gelag moeten betalen. Mocht men in derdaad consumptiebeperking beogen, dan zou men toch moeten overgaan tot distri butie met bonnenstelsel", aldus de voor zitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond in Nederland, de heer M. Ruppert, in een commentaar op het besluit van de Raad van Vakcentralen, een telegram te zenden aan de ministerraad naar aanlei ding van de recente verhoging van de sui kerprijs. De heer Ruppert zeide voorts: „Door zijn medewerking aan het rapport van de So ciaal Economische Raad heeft het C.N.V. erkend, dat enige gebruiksbeperking helaas niet te voorkomen zal zijn. Maar in dat rap port is de belangrijke opmerking gemaakt, dat rekening zal moeten worden gehouden met de verschuivingen, die sinds Septem ber 1949 bij de verdeling van het nationaal inkomen zijn opgetreden. Sedertdien zijn de lonen tenminste 3'/2 pet. achtergebleven bij de prijzen van het gezinsverbruik. Dat wil zeggen dat de loon- en salaristrekken- den hun aandeel in de gebruiksbeperking reeds bijna geheel, zo niet geheel, hebben geleverd. Het is nu de beurt van de hogere inkomens-trekkenden. Maar de verhoging van de suikerprijs gaat rechtstreeks in tegen het advies van de S.E.R. Want een zo belangrijk volksvoedsel als suiker drukt in verhouding" zwaarder op de gezinsuit gaven van de lagere, dan van de hogere in komens-trekkenden. Het C.N.V. heeft tezamen met de beide andere vakcentralen steeds op construc tieve wijze meegewerkt bij het oplossen van de zeer moeilijke vraagstukken; waar voor ons vaderland is gesteld. Het zou dat graag blijven doen. De regering make dat niet onmogelijk", aldus de heer Ruppert. Onder de sinds 1 Januari 1951 geldende regeling bestaat voor emigranten een rui mere mogelijkheid dan voorheen om goede ren mee te nemen en na vertrek te doen overkomen naar het land van vestiging. Bij de beoordeling van aanvragen ter verkrij ging van de vereiste vergunningen wordt door de Centrale Dienst voor In- en Uit voer nauw samengewerkt met de Neder landse Bank. Voor een vlotte gang van zaken is het gewenst gebleken dat in eerste instantie de Nederlandse Bank inzage ver krijgt van de door belanghebbenden in te dienen aanvragen. In overleg met de commissaris voor de emigratie is daarom..bepaald dat met in gang van heden aanvragen ter verkrijging van vergunning voor de uitvoer van goe deren door of ten behoeve van emigranten, met uitzondering van de normale verhuis- boedel, moeten worden ingediend bij de Nederlandse Bank N.V., kantoor deviezen- vergunningen, afdeling emigratie, postbus 838, Amsterdam. Voor het indienen van deze aanvragen bij de Nederlandse Bank blijven de tot nu toe gebruikelijke formu lieren van kracht. Na behandeling zullen de formulieren en bijgevoegde bescheiden door de Nederlandse Bank ter verdere be oordeling en afhandeling worden gezonden naar de Centrale Dienst voor In- en Uit voer. Deze regeling voor de indiening van aan vragen geldt in het algemeen niet voor de uitvoer van bedrijfsinventarissen door naar België emigrerende landbouwers, noch voor goederen-uitvoer binnen het raam van het emigratieverdrag met Frankrijk. Voor in lichtingen omtrent de wijze waarop in deze gevallen dient te worden gehandeld wende men zich tot de Centrale Stichting Land- bouw-emigratie, Raamweg 26, 's-Graven- hage. Óm misverstand te voorkomen wordt er aan herinnerd dat de inspecteur der in voerrechten en accijnzen, binnen wiens dienstkring de emigrant is of was geves tigd, bevoegd is uitvoervergunning te ver lenen voor een verhuisboedel welke wordt meegenomen dan wel binnen zes maanden na het vertrek wordt nagezonden, voor zover deze boedel uit gebruikte goederen bestaat en geen zeer waardevolle goederen omvat. Ter verkrijging van vergunning tot uitvoer rich te men zich n dit geval der halve tot bedoelde inspecteur. De bekende Palestina-diorama's te Haar lem zullen half Maart weer ter bezichtiging voor het publiek opengesteld worden. De diorama's zijn in de afgelopen maanden geheel gerestaureerd en van een nieuwe verlichting voorzien. De opening zal plaats vinden op Donder dagmiddag 15 Maart door ds. J. Bronsgeest, Nederlands Hervormd predikant te Haar lem. Ds. Bronsgeest hoopt tevens enkele diorama's toe te lichten. Hierna zullen er nog twee bijzondere rondleidingen gehouden worden, n.l. op Dinsdagavond 3 April door ds. W. Spliet- hoff, Evangelisch Luthersch predikant en op Woensdagavond 11 April door mr. J. W. Key, Oud-Katholiek pastoor. BINNENLAND Ten gevolge van een verzakking in de Oostelijke baan van het traject Amsterdam Zaandam ontstond Maandagavond omstreeks acht uur een treinistagnatie. Twee treinen uit de richting Amsterdam vielen hier door uit. Het omvangrijke werk van de Fries- Groningse kanalen gaat met rasse schreden zijn voltooiing tegemoet. Het ligt in de be doeling de plechtigheid van de officiële opening te houden op 24 Mei. Gedeputeerde Staten van Friesland en Groningen zullen met vele genodigden een boottocht door de kanalen maken. Een op Curagao vcrblijfhoudendc mili tair van de Koninklijke Landmacht, de adju dant-onderofficier J. J. van Os heeft bij de rechtbank te 's Gravenhage een kort geding aanhangig gemaakt tegen de Staat der Nederlanden. De Koninklijke Landmacht in de West wordt vervangen door mariniers. Genoemde militair is van mening, dat de staat de verbintenis ten onrechte zou hebben verbroken. De douane te Rotterdam heeft een 42- jarige Chinese matroos aangehouden. De man was in het bezit van 750 gram opium. De kolonel van de generale staf T. E. E. H. Malhon is met ingang van 15 Maart, onder bevordering tot generaal-majoor der cavalerie, benoemd tot hoofd van de Neder landse liaisongroep bij de S.H.A.P.E. („Supreme Headquarters Atlantic Pact Europe"), welke groep de Nederlandse zee-, land- en luchtmacht vertegenwoordigt bij het Atlantisch opperbevel in Europa. Van deze liaisongroep zal voorts deel uitmaken de dan tot kolonel bevorderde luitenant-kolonel der militaire luchtvaart H. P. Zielstra. Tussen Frankrijk en Nederland zijn met succes onderhandelingen gevoerd over de invoer van Nederlandse appels in Frankrijk. Tegen 20 Maart kan deze export beginnen. De textielhandelaar L. ie Bussum, had de gewoonte zijn auto volgeladen met textiel- goederen 's avonds in zijn garage te zetten. Inbrekers hebben 's nachts de garage open gebroken en zijn met de auto en de textiel verdwenen. De schade wordt geschat op 9 a 10.000 gulden. De zo goed als nieuwe auto was verzekerd, de goederen niet. Op de rede van Vlissingen is aangeko men Hr. Ms. luchtverdedigingskruiser „Jacob van Heemskerck". Dit schip gaat veertien dagen bij „De Schelde1' in het dok en zal daarna te Vlissingen dienst doen als ma trozen-opleidingsschip. Het bestuur van de Vakgroep Sigaren- industrie heeft plannen besproken tot vrij willige quotering van tabak teneinde de productie te beperken, de markt te stabili seren op de basis van 1939 en voorts de productie aan te passen aan de consumptie. Op 6 April komt het bestuur voor een ver dere bespreking van deze onderwerpen wederom bijeen. HAARLEM EN OMGEVING Ds. B. Keer, oud-Indisch predikant, is benoemd tot hulppredikant in wijk II der Ned. Hervormde Kerk te Haarlem, De heer M. Koeleman, Weltevreden plein 32, zal 15 Maart 25 jaar in dienst zijn bij de N.V. Cacao en Chocoladefabrieken „Droste" te Haarlem. De Arnhemse gemeenteraad heeft zich met uitzondering van de communisten ac- coord verklaard met het voorstel van B. en W. om het mijlpaal-tekort, ten bedrage van 700.000.te voegen bij het tekort van de gemeente tot en met 1957. De raadsleden verklaarden, dat men on der de gegeven omstandigheden wel moei lijk anders kon doen, temeer nu de regering heeft geweigerd meer dan twee-en-een- halve ton, het toegezegde bedrag, "te ver strekken. Men heeft bij de .discussie niet naar zon debokken willen zoeken, om niet in een aanval op personen te vervallen. Wel werd betreurd, dat de leiding van de „Mijlpaal" aan Arnhem ontnomen werd en dat Den Haag het meeste voor het zeggen had. Toen men eenmaal in het schuitje zat, moest men meevaren, hoewel van de zijde van B. en W. van Arnhem en het stichtingsbestuur alles is gedaan om een verandering ten gunste te verkrijgen. Nadrukkelijk werd vastgesteld, dat de raad nimmer officieel toestemming heeft verleend tot overschrijding van het ge meentelijk garantiebedrag van 550.000. hetgeen echter wel is geschied. Wel heeft men stilzwijgend zijn toestemming eraan gehecht. Waarbij van de zijde van B. en W. nog werd opgemerkt, dat men pas thans over voldoende cijfers beschikt om de raad een inzicht te geven in het tekort en wat daarmee samenhangt. De toneelcrisis ADVERTENTIE Autorijschool REIJM Hagelingerweg 134 - Tel. 8930 (K 2560) Ook voor verkeerslessen en borden. Maandagavond om halfzeven reed een bewoner uit Aerdenhout per auto op de Zandvoorterweg en wilde bij de Vier sprong te Aerdenhout de trambaan over steken om de Oosterduinweg te bereiken. Hij zag niet, dat uit de richting Zandvoort een tram naderde en bemerkte evenmin, dat de waarschuwingslichten aan de kant van de weg brandden. De auto reed tegen de tram op en werd beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Deze week loopt het charter-contract af De drie grote trawlers, die de IJmuiden- se vissershaven sinds geruime tijd als basis hebben, „Herman", „Tzonne" en „Abraham" zijn in feite nog steeds eigen dom van de Staat der Nederlanden, die ze als restitutie voor geleden oorlogsschade uit Duitsland ontving. De drie schepen wer den indertijd respectievelijk door de rede rijen V.E.M., Petten en v. Toor (de laatste in Scheveningen) gecharterd. Thans verne men wij, dat alle drie rederijen besloten hebben de schepen te kopen. Het charter-contract loopt deze week af. De formaliteiten van overdracht en ver andering der papieren moeten nog vervuld worden. Hoewel de „Abraham" het visserijnum mer SCH 92 draagt, vaart deze trawler van IJmuiden uit met het oog op de grotere marktmogelijkheden hier en het schip zal dus waarschijnlijk ook hier blijven. De drie schepen kwamen in Juli 1949 in Nederlandse dienst. Het zijn stuk voor stuk moderne trawlers van de „Holland"-klasse, gemiddeld 535 ton groot en groot genoeg om 3500 kisten aan de wal te brengen. Met het oog op moeilijkheden welke zich voordoen bij de afzet van door de Neder landse visserij aangevoerde vis, is de ver koop van de partij IJslandse kabeljauw filets, mede op verzoek van het Bedrijf schap voor Visserijproducten, voor het binnenland in het algemeen niet toege staan. Slechts een hoeveelheid van 65 ton, dat is anderhalf procent van de gehele partij, is met het oog op de kwaliteitsach teruitgang ter verwerking tot zoutevis ge leverd. De verkregen zoutevis is in Neder land in consumptie gebracht. De rest van de partij is in gedeelten geëxporteerd naar Oostenrijk en Engeland. Ook hierbij is rekening gehouden met de eventuele con currentie, welke dit artikel de Nederlandse vis zou kunnen aandoen. De export heeft plaats gevonden via de gebruikelijke han delskanalen. Caro van Eyck toegetreden Het tableau de la troupe van het Am sterdams Toneelgezelschap blijft in het volgend seizoen in hoofdzaak ongewijzigd. Enige veranderingen zal het nochtans on dergaan: het contract met Cor Dommels- huizen en mevrouw Jacqueline Royaards Sandberg zal wegens het bereiken door beiden van de pensioengerechtigde leeftijd niet worden verlengd. Evenmin worden de contracten van de volontairs Gerard Hey- stee, Antoinette de Visser en Stepha Die- rikx verlengd. Uit het A.T.G. hebben zich vrijwillig teruggetrokken Edwin Thomas, Bob Goedhart, die zich heeft verbonden aan de Nederlandse Comedie en Ben Royaards, die weer te Antwerpen in de Koninklijke Vlaamse Schouwburg gaat spelen. Dat Charlotte Kohier deel van het Rotterdams Toneel zal uitmaken, meldden wij reeds. Loudi Nijhoff blijft de eerste helft van het seizoen bij het A.T.G. en treedt verder bij het Rotterdams Toneel op. Caro van Eyck, die tot dusverre in de zogenaa'mde „vrije sector" speelde, heeft voor het komend seizoen een contract bij het A.T.G. Het ligt in de bedoeling van de leiding nog enkele (men denkt aan drie of vier) jongere krachten te engageren. De leiding van het A.T.G. verklaart naar aanleiding van deze mutaties dat het be drijf in de laatste jaren veel duurder is gewox-den. Er is hiervoor geen compensatie te vinden, omdat de subsidies niet even redig kunnen worden vex-hoogd. De loon- toeslagen, de stijging der kosten van tx-ans- port en matei-iaal vormen een gi'ote handi cap voor het vlot functionneren van het gezelschap. Als hel A.T.G. het volgend jaar gelijkgeschakeld wordt met de andere dx-ie gesubsidieerde gezelschappen (Haagse Comedie, Rotterdams Toneel en Comedia), betekent dit een vermindex-ing' van onge veer 20.000. Dit bedx-ag zou gecompen- seerd kunnen wórden door vex-kleining van het gezelschap, als niet de genoemde fac- tox'ën het evenwicht weer zouden vex-storen. Mede door de dure exploitatie van de Am sterdamse Schouwburg komt het A.T.G. door de subsidievermindering in een zeer moeilijk parket. BEROEPEN Bij de Ned. Herv. gemeente van Bever wijk is in de vacature voor de viex-de pre- dikantsplaats beroepen ds. J. Wiersma, res.-legerpredikant te Groningen. Aagtedijk, 11 te Antwerpen. Aagtekerk, 10 pass. Okinawa n. Hongkong. Aalsdijk, 11 pass. Key west. Ampenan, 10 te Suez. Amstelkerk, 11 te Dakar. Amstelpark, 12 verw. bij Aden. Amstelveen, wordt route A'dam n. Baltimore. Arendsdijk,, 10 midden Atlantische Oceaan. Atlantis (rep.). 12 te Suez. Alamak, 11 pass. Dungeness. Alderamin, 11 bij Kp. Blanco n. Dakar. Alnati, 11 pass. Beachyhead. Alkaid, 11 pass. St. Vincent Kp. Verd. eil. Alphacca, 12 te Buenos Aires v. New York. Alpherat, 11 v. Durban n. Port Elisabeth. Altair, 11 te R'dam. Ampenan, 11 Rode Zee. Amstelstad, 11 Golf v. Aden. Annenkerk, 11 v. Aden. Arundo, 11 v. Antwerpen n. Golf v. Mexico. Aagtekerk, 12 verw. Hongkong. Aldegonda (t), 325 m. ZO. Bangkok. Almdijk, 11 350 m. N.NO. Bermuda. Agamemnon, 16 600 m. ZO. New York. Winterswijk,, 11 750 m. W. Kan. eil. Agatha (t), 10 v. Singapore n. Pladju. Alchiba, 11 v. Pointe Noire te Port Gentil. Aldegonda (t), 10 bij Belawan. Alderamin. 10 160 m. Z.ZW. Kan. eil. Algenib, 11 420 m. W.ZW. Finisterre. Alioth, 11 te San Francisco. Amstelvaart, 11 130 rri. O. Str. Messina. Ariadne, 10 100 m. N. Napels. Arnedijk, 10 400 m. Z. Bermuda. Albireo, 12 te Antwerpen. Alblasserdijk, 12 v. Vlissingen. Ahvaki, 10 v. Montevideo. Amsteldijk, 12 v. Antwerpen. Averdijk, 12 te New York. Blitar, 11 rede Cheribon. Boschfontein, 11 Golf v. Aden. Breda, 11 pass. Ouessant. Barendrecht.il pass. Teneriffe. Beverwijk, 12 te R'dam v. Vigo. Bonaire, 11 pass. Ouessant. Bengkalis, 11 800 m. W.ZW. Lands End. Bloemfontein, 11 360 m. Z. Teneriffe. Bali, 9 v. Soerabaja n. Pladju. Bandjermasin, 11 v. Djakarta n. Soerabaja. Baud, 11 180 m. O. Makassar. Bennekom, 11 v. Antwerpen n. Bremen. Bintang, 11 600 m. W. Colombo n. Djibouti. Borneo, 11 te Sorong. Britsum, 11 bij Aden. Boskoop. 11 te Amsterdam. Caltex The Hague, 10 te Sidon v. R'dam. Celebes, 10 v. Antwerpen n. Marseille. Chama, 11 n. Stanlow daarna R'dam. Congostroom, 10 pass. Dakar. Caltex Delft, 11 pass. Malta. Caltex Pernis, 11 pass. Pantellaria. Ceram, 11 pass. Ouessant. Congostroom, 11 300 m. NW. Dakar. Camphuys, v. Tobilo n. Galila. Castor, io v. New York n. Inaqua Cistula (t), 10 n. Abadan. Clavella (t), 10 180 m. W. Kreta. Corilla (t), 12 Lissabon verw. Cronenburgh, 11 v. Casablanca n. Port Lyautey. Delfshaven, 11 te Antwerpen. Danae, 10 pass. Ouessant. Diemerdijk, 10 v. R'dam n. Hamburg. Delfland, 12 te Amsterdam. Edam, 11 v. Antwerpen. Esso Rotterdam (t), 10 dwars Barbados. Eemdijk, 11 v. R'dam n. Bremen. Eemland, 11 v. Santos te Rio de Janeiro. Erinna (t), 12 v. Pladju n. Singapore. Esso Amsterdam (t), 10 1200 m. NO. Bermuda. Edam, 12 v. Vlissingen. Friesland, 11 200 m. O. New York. Gaasterkerk, 10 midden Atlantische Oceaan. Gaasterland, 10 bij Kp. Verd. eil. Garoet, 11 geankerd te Banjuwangi. Groote Beer (em.). 11 780 m. ZO. Guardafui. Grootekerk, 11 v. Beira n. Lorenzo Marques. Hera, 11 midden Atlantische Oceaan. I-Iersilia, pass. 10 Wight. Hoogkerk, 11 ter hoogte v. Vlissingen. Hector, 11 170 m. O. Malta. Hydra, 12 v. Hamburg te Antwerpen. Heelsum, 11 pass. Bermuda. Helicon, 10 v. New York n. Turks eil. Hersilia, 12 te Amsterdam. ïndrapoera, verm. 13 te Soerabaja. Ittersum, 11 450 m. O.ZO. Bermuda. Japara, 11 v. Karachi n. Bombay. Java, 11 pass. Sabang. Jupiter, 11 v. Algiers n. Napels. Kota Agoeng, verw. 12 bij Colombo. Kota Gede, ca. 18 te R'dam of A'dam verw. Kota Inten (rep.), 11 v. Port Said. Karsik. 11 170 m. Z. Manilla. Kota Gede, 11 1000 m. O. Philadelphia. Kleldrecht, 11 800 m. O. Aden. Kertosono, 10 pass. Perim. Larenberg. 11 pass. Finisterre. Leersum, 10 pass. Bahamas. Laurenskerk, 11 te R'dam v. Abadan. Loenerkerk, 11 pass. Finisterre. Lucita, 10 v. R'dam n. Hamburg. Lutterkerk, 11 pass. Perim. Lekkerkerk, 10 v. Hamburg n. Bremen. Lemsterkerk, 9 te Khorramshar. Limburg, verm. 15 bij Kaapstad. Loosdrecht, 11 200 m. W. Calcutta. Leerdam, 9 te New York v. R'dam. Leuvekerk, 12 te Aden. Manoeran, 10 v. Colombo. Meliskerk, 11 pass. Minicoy. Muiderkerk, 11 verw. bij Guardafui. Marpessa (t), 11 in Rode Zee. Metula (t), 11 650 m. ZW. Kp. St. Vincent. Mentor, 11 pass. Gibraltar. Musi, 12 v. Tarkan te Samarinda verw. Mijdrecht, 11 200 m. v. Montevideo. Myonia, 10 v. Koweit n. Yokohama. Maas, 11 geankerd Carupano. Macuba (t), 10 bij Sicilië. Malea (t), 10 1300 m. ZW. Azoren. Mariekerk, 11 te Hamburg. Markelo, 11 v. Beira n. Angoche. Marken. 10 nog rede Amboina. Mitra (t), verw. 12 pass. Tjxlatjap. Modjokerto, 10 te Makassar. Molenkerk, 11 v. Koweit n. Bandarshapur. Murena (t), 10 900 m. ZW. Bemuda. Mataram, 13 v. Cowes. Noordam, 10 v. New York n. R'dam. Nigerstroom, 22 te Bordeaux v. Antwerpen. Nestor, 12 te Jaffa. Noordwijk, 11 pass. Majorca. Omala, 11 v. Balikpapan n. R'dam. Oranje, 11 v. Belawan n. Colombo. Orestes, 11 v. Pisco. Oberon, 11 v. Puerto Cabello te Guanta. Ophir, 11 te Singapore v. Muntok. Oranje Fontein, 11 v. Antwerpen n. A'dam. Ovula (t), 11 Ie Miri v. Tj. Priok. Oranje Fontein, 12 v. Antw. n. A'dam. Prins Willem II, 10 midden Atl. Oceaan. Prins Willem IV, 11 v. Valencia n. R'dam. Prins Fred. Hendrik, 11 te R'dam v. Liverpool. Papendrecht, 12 te Horta. Prins Philip Willem, 11 ter hoogte Siciele. Prins Willem v. Oranje, 11 in Golf Cadiz. Prins Willem III, 11 pass. Algiers. Paula (t). 10 te Singapore. Polydorus, 10 100 m. N. Bahamas. Prins Alexander, 10 250 m. W. Ouessant. Prins Maurits, 11 te Valencia v. Ceuta. Ridderkerk, 10 bij Freetown. Roebiah, 11 te Belawan. Roepat, 12 v. Colombo Roma (rep.), verm. 13 te Colombo. Rotti, 12 te Port Swettenham. Rijn, 12 Huil verw. Reael, 11 v. Soerabaja n. Panaroekan. Reyniersz, 11 te Tj. Priok v. Belawan. Rossum, pass. 10 Lands End. Rotula (t), 11 pass. Gibraltar. Rempang, 11 v. A'dam n. Curagao. Riouw, 10 te Amsterdam. Salawati, 10 rede Belawan. Scherpendrecht, 10 pass. Rio de Oro. Sibajak (em.), 11 te Sydney. Singkep, 10 pass. Gibraltar. Slamat, 11 600 m. W. Colombo. Sliedrecht, 10 pass. Aden. Stad Maassluis, 11 te Saffi. Sumatra, 11 bij Colombo. Saroena (t), 10 v. Pladju n. Miri. Scherpendrecht, 11 350 m. ZW. Casablanca. Sliedrecht, 11 Rode Zee. Sarpedon, 11 te Puerto Cabello verw. Schie, 12 te Houston v. Punta Gardon. Siaoe, 11 v. Padang n. Sibolga. Sommelsdljk, 10 750 m. ZW. Bermudas. Stad Dordrecht, 11 v. Civita Vecchia n. Gibraltar Stad Leiden, 10 700 m. NO. Aucland. Stad Schiedam, 10 pass. Wight. Stanvac Benakat (t), 10 n. Belawan. Stanvac Djirak (t), 10 n. Sungeigerong. Stanvac Pendopo (t), 10 130 m. N. Palembang. Stanvac Talang Akar (t), 11 te Pulua Sambir. Sunetta (t), 11 verw. bii Singapore. Salland, 11 v. A'dam n. Z. Amerika. Schiedijk, 10 v. New Orleans n. Havanna. Stad Arnhem, 11 v. Vlaardingen n. Huelva. Stad Maastricht, 11 te IJmuiden v. Algiers. Talisse, 11 te Singapore. Tasman, 12 v. Hongkong te Singapore. Tiba, 11 v. Antwerpen n. Buenos Aires. Tabian, 11 pass. Kp. Bon. Tjikampek. 12 te Santos v. Montevideo. Tero, 11 450 m. ZW, Kaap Verdische eil. Tankhaven I (t). 11 teSungeigerong. Tankhaven II (t), 12 te Tj. Uban. Tankhaven III (t). 12 te Sungeigerong. Taria (t) 12 verw. pass. Kan. eil. Tjipondok, 11 pass. Formosa. Tjisadane. 11 verm. te Singapore v. Hongkong Tjiwangi, 10 v. Djakarta n. Soerabaja. Trajanus, 11 pass. Grand Cayman. Veendam, verw. 13 te Southampton. Volendam, 12 te R'dam. Van Rlebeeck, 11 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Van Riemsdijk, 11 te Moulmein. Venus, 11 te Calamata. Willemstad, 10 te Cristobal. Winsum, 10 pass. Azoren. Weltevreden, 11 pass. Finisterre. Willem Barendsz verw. 18 te Kaapstad. Waal, 10 100 m. NW. Jamaica. IJsel, verw. 12 bij Azoren. Zeeland, 11 v. Emden n. Kopenhagen. Zeeland, 12 te Aden. Zijpenberg, 11 pass. Algiers. KLEINE VAART Actinia, 11 te Rouaan v. Glasgow. Alice, 7 v. Cardiff te Bordeux. Barendsz, 11 v. Southampton te Honfleur. Bernina. pass. 10 Brunsbuttel. Carpo, 11 te Dublin v. R'dam. Casana, pass. 12 Brunsbuttel. Constant, 10 v. Grimsby n. Dieppe. Deneb. v. Belfast n. Cardiff. Duiveland. 10 op de Tyne. Elsenburgh, 11 v. Oskarsham n. A'dam. Express. 10 v. Rouaan n. Londen. Hast I 11 v. Swansea te Bayonne. Henk, 10 v. Manchester n. Rouen. Hoogland, pass. 11 Kiel. Ingeborg, 11 v. Frederikstad te Sandefjord. Kortenaer, 11 te Cowes. Leny, 10 v. Swansea n. Antwerpen. Marne, 10 v. Antw. n. Stockholm. Matthew, 11 v. R'dam te Kingsby. Monica, 12 v. Kopenhagen n. R'dam. Mulan, 12 v. Gent n. Londen. Nettie, 11 te Aalborg v. Blyth. Nottingham, 10 v. Harlingen n. Goole. Oise, 11 v. Rouen n. Parijs. Prima, 10 v. Goole te Middlesbro. Rema, 12 v. Newport te Duinkerken. Sirius, 10 v. Dublin te Londen. Soemba, 11 te Londen v. Dundee. Tromp, 10 te Newport v. Bayonne. Virgo, 12 v. Bordeaux te Huil. Viking, 10 te Frederiksund v. Gothenburg. Vrede, 11 te Wismar v. Halden. Westropa, 10 v. Ballina n. Swansea. Walenburgh, 10 pass. Finisterre. Westkust, 11 te Naestved v. Methil. 32 5 Aardige meisjesmantel voor de grotere kinderen, in ver schillende kleuren, geheel" ge voerd, leeftijd 5 jaar Leuk kleutermanteltje met aparte garnering, geheel ge voerd. in lichte voorjaarstinten leeftijd 2 jaar 75 Met stijging per maar 75 Met stijging per maai

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3