O Uoor de ministers dit pakje 6,i Uw shag dat pakje De staat van dienst der nieuwe bewindslieden Radio geeft Donderdag Kees de Ruyter, de beste libre-speler, verdedigt in Haarlem de nationale titel PANDA EN DE MEESTER*OUDHEIDKUNDIGE (Jvèreldi nieuws Mascotte gaat-ie goed H- H. Wemmsrs H. DE GRAAFF Luchtpost uit Nieuw-Guinea heeft vertraging Sportvliegers voor de Raad voor de Luchtvaart Magazijn van kurkwarenfabriek brandde als een fakkel Fietser door trein overreden Om de Nobelsbeker Competitie-indeling Sport in 't kort vandeAsVieSi NERVEUS? NERVA-NOVA Jaarvergadering «Bato Uitvoering van WOENSDAG 14 MAART 1951 ADVERTENTIE M - 32 - M Mr. H. Mulderije Mr. H. Mulderije werd geboren op 4 Januari 1896. Hij studeerde aan de Rijks universiteit te Utrecht en promoveerde in 1920. Gedurende vijftien jax-en was hij secretaris der Nederlandse vereniging van aardewerkfabrikanten en der Amsterdamse industrie-vereniging. Thans is hij secreta ris van de Optische groothandel, der Ver eniging grootwinkelbedrijven voor woning inrichting en der Vereniging grootdétail- bedrijven in brandstoffen. Voorts is hij een der oprichters en gedurende 23 jaar secre taris der vereniging „Het Hervormde Ly ceum" en lid van de kerkeraad van de Hervormde gemeente van Amsterdam. Tal van jaren was hij lid der Algemene synodale commissie der Nederlandse Her vormde Kerk. Hij was hoofdbestuurslid van het Nederlands Hervormd Verbond tot kerkherstel.Gedurende de bezetting maakte mr. Mulderije deel uit der Commissie voor kerkelijk overleg der Nederlands Hervorm de Kerk en was hij secretaris van de werk groep „Kerk en overheid". Thans is hij lid der Oecumenische raad van Kerken in Nederland en voorzitter van de Christelijke vacantiekolonievereniging „Bos en Duin". Ir. L. A. H. Peters De nieuwe bewindsman voor Uniezaken werd op 8 Juli 1900 in Well (Limburg); ge boren, waar zijn vader burgemeester was. In 1918 begon hij zijn studie aan de Land bouwhogeschool te Wageningen, waarbij hij zich in het bijzonder toelegde op het economische deel hiervan. Van 1924 tot 1927 was hij directeur van bet uitvoercon- trölebureau voor groenten, fruit en aard appelen. In 1927 werd ir. Peters tot landbouwatta- ché bij de Nederlandse legatie te Washing ton benoemd, in welke functie hij aldaar werkzaam bleef tot 1934, toen hij werd overgeplaatst naar de Nederlandse legatie te Brussel, aan. welke legatie hij tot 1937 verbonden bleef. In deze jaren was ir. Peters tevens werkzaam als secretaris van de minister van Landbouw en Visserij. Van 1937 tot zijn benoeming tot gouver neur van Curacao in 1948 was ir. Peters eerst als landbouwattaché, daarna als land bouwraad verbonden aan de Nederlandse legatie, later de Nederlandse ambassade te Washington. Sedert de oprichting van de Caraibische commissie in 1946 was ir. Peters hiervan lid voer Nederland. De heer Peters heeft voorts voor Neder land in verschillende internationale com missies zitting gehad en aan conferenties deelgenomen. Gedurende de oorlogsjaren heeft de heer Peters zorg gedragen voor de voedselaankopen van de economische mis sie onder minister Steenberghe. Gedurende zijn verblijf in Washington heeft de heer Peters tal van colleges gevolgd op het ge bied van het internationaal recht en inter nationale en financiële organisatie. Ir. Peters is Officier der Orde van Oranje Nassau, Officier der orde van de Kroon van België, Officier der Orde van de Eiken kroon van Luxemburg, ridder eerste klasse der Orde van St. Olaf van Noorwegen en ridder der Orde van de Poolster van Zwe den. De nieuwe minister van Verkeer en Wa terstaat, die 53 jaar is, trad op 1 Juni 1916 op de leeftijd van 19 jaar als bureaubeamb te in dienst van de Staatsmijnen in Lim burg. In 1924 werd hij overgeplaatst naar het verkoopkantoor te 's-Gravenhage. In de ADVERTENTIE Door onze grote voorraad Uw matrassenreparatie zonder prijsverhoging 's morgens gehaald, 's avönds gebracht. HAARLEMS MATRASSENHUIS Grote Houtstraat 103 Telefoon 11485 HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Platen. 7,50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Platen. 9.35 Platen. 10.30 De Antwoord man. 10.45 Platen. 10.50 Voor kinderen. 11.00 Kamerorkest. 11.45 Voor de vrouw. 12.00 Walsen. 12.30 Weerbericht. 12.33 In 't spion netje! 12.38 Platen. 12.45 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.20 Metropole-orkest. 13.45 U kunt het geloven of niet. 13.50 Platen. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Blaaskwintet en piano. 15.00 Voor zieken. 16.00 Gevarieerd program ma. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regerings uitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Prachtische wenken voor zeilers. 18.20 Sport. 18.30 Dans muziek. 19.10 Voor burger en militair. 19.20 Zang en piano. 19.45 Causerie. 20.00 Niernys. 20.05 De groeten van Nuchteren. 20.15 Om roeporkest. 21.15 Hoorspel. 22.25 Platen. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30—24.00 Platen. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Lichte muziek. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Platen. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 School radio. 10.00 Platen. 10.15 Morgendienst. 10.45 Platen. 11.00 Voor zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.30 Weerbe richt. 12.55 Reportage. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 13.40 Zang en orgel. 14.00 Platen. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Platen. 15.30 Vocaal dubbelkwartet. 15.50 Platen. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Platen. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Mondharmonica. 17.45 Kamer orkest. 18.30 C.M.B.-kwartier. 18.45 Muziek van het Leger des Heils. 19.00 Nieuws. 19.15 Levensvragen van allerlei aard en een pasto raal antwoord. 19.30 In dienst van het vader land. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 22.10 Platen. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Platen. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Platen. BRUSSEL, 324 M. 12.15 Lichte muziek. 12.30 Weerberichten. 12.33 Voor landbouwers. 12.40 Lichte mu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 14.30 Voor de jeugd. 15.00 Engelse les. 15.15 Platen. 15.40 Franse les. 16.00 Platen. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.15 Voor kinderen. 18.15 Pla ten. 18.25 Economisch overzicht. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Bariton en piano. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Verzoekprogramma. 21.00 Roer-Roer-Romme- De-Pot. 21.30 Platen. 21.45 Actualiteiten. 22.00 Nieuws. 22.15 Zang en piano. 23.00 Nieuw,-. 23.05—24.00 Dansmuziek. jaren die daarop volgden kreeg hij volop gelegenheid zijn organisatorische en com merciële gaven te ontplooien. In 1946 volg de zijn benoeming tot directeur van het verkoopkantoor, nadat hij sinds 1940 met de waarneming daarvan was belast. Be halve deze functie is hem sinds 1940 de leiding opgedragen van het Rijkskolen- bureau. De regering erkende zijn verdien sten in moeilijke tijden ons land bewezen, door hem in 1946 te benoemen tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Sinds 1 Januari 1949 is hij directeur van de Staatsmijnen. Ir. C. Staf Ir. Staf, die thans directeur-generaal van de landbouw is, werd op 23 April 1905 te Ede geboren. Na de H.B.S. te hebben door lopen, studeerde hij aan de Landbouw hogeschool te Wageningen, afdeling bos bouw, waar hij in 1928 zijn ingenieurs diploma behaalde. Ir. Staf trad in dienst van de Nederlandse Heidemaatschappij, waar hij alle rangen doorliep. In 1934 werd hij benoemd tot inspecteur en in 1938 tot adjunct-directeur van de Nederlandse Heidemaatschappij, in April 1940 tot direc teur. In het najaar van 1939 werd ir. Staf tevens directeur van het „Bureau Ontrui ming", dat belast werd met de voorberei ding tot de afvoer van vee en landbouw producten in de te inunderen gebieden. Ook werd hij belast met het herstel en later met de afdoening van de bezettings- schade als directeur van de stichting „Lan delijke bezettingsschaden". Na de bevrijding werd ir. Staf belast met het landbouwherstel en in 1945 benoemd tot directeur-generaal van grondgebruik en landbouwherstel. In 1946 werd hij waar nemend directeur-generaal van de land bouw en daarna belast met de leiding van het Directoraat-generaal van de landbouw. Daarna is de benoeming tot directeur-gene raal van de landbouw in vaste dienst ge volgd. De heer Staf is lid van de Christelijk Historische Unie. Prof. dr. A. H. M. Albregts De minister, die zich met de bevordering der productie gaat bezig houden, is vijftig jaar. Hij ontving zijn,opleiding aan de bis schoppelijke kweekschool te 's-Hertogen- bosch, waarna hij de verscheidene acten van middelbaar onderwijs behaalde. In de jaren 1932 tot 1937 studeerde hij aan de Rooms-Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg, waar hij promoveerde op het proefschrift „De leer der maatschappelijke economische organisatievormen". Hij i" thans buitengewoon hoogleraar aan die school. Prof. Albregts vervult voorts de functies van algemeen secretaris van de Algemene Katholieke werkgeversvereni ging. directeur-secretaris van het R.K. Ver bond van w'erkgeversvakverenigingen, plaatsvervangend lid voor het R.K. Ver bond van werkgeversvakverenigingen van de Sociaal-economische raad, secretaris generaal van de „Union internationale des patrons catholiques". Vóór de oorlog is prof. Albregts een aan tal jaren voorzitter geweest van de Vereni ging tot behartiging van het onderwijs in de staatswetenschappen. Enige leerboeken verschenen van zijn hand, benevens tal van artikelen in dagbladen en periodieken. Faillissementen Dc rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: Lammert Schipper, bakker, wonende te Spijkerboor, gemeente Jisp, B, 58. Rechter commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Cura- trice: mevrouw mr. H. S. J. M. Felhoen KraalOtto, advocate en procureur te Wor- merveer. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: Johanna Theodora van Kuyk, costuumnaaister, wonende te Haar lem, Wagenweg 150. Surséance van betaling Door Marinus Jacobus Metselaar jr., han delende onder de naam en enig hoofdelijk aansprakelijk beherend vennoot van de commanditaire vennootschap „G. M. Meubel fabrieken C.V.", gevestigd, te Haarlem, Hee rensingel 171, is een verzoek ingediend tot verlenging van de aan hem verleende sur séance van betaling voor de tijd van 15 maanden. Het verhoor der schuldeisers zal plaats vinden in het gebouw van de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem op Maandag 7 Mei. De persdienst van de PTT deelt mede, dat wegens vliegtechnische moeilijkheden in Nieuw-Guinea vertraging is ontstaan in de overbrenging van de luchtpost van Nieuw-Guinea naar Nederland. Maatregelen zijn getroffen om deze ver traging op te heffen, zodat verwacht mag worden, dat spoedig wederom luchtpost uit Nieuw-Guinea zal worden ontvangen. A. Gravestein overleden Te Haren, in Groningen, is in de ouder dom van 82 jaar overleden de heer A. Gravestein. De overledene, die vroeger in Haarlem woonde, is een aantal jaren lid van de Haarlemse gemeenteraad ge weest voor de Antirev. Partij. Ook was hij voorzitter van de A.R. Kiesvereniging. In 1909 verliet hij Haarlem wegens de benoeming tot burgemeester van Urk. Een aantal jaren is hij ook lid der Provinciale Staten van Noordholland geweest. In 1938, toen hij de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, is hij als burgemeester afgetreden. Hij vestigde zich toen te Ha ren. De teraardebestelling heeft plaats op morgen, Donderdag, om één uur te Haren. Het hierboven afgebeelde gebouw van de Rijksverzekeringsbank aan de Apollolaan te Amsterdam zal worden uitgebreid. Er zal namelijk plaats gemaakt moeten worden voor 1200 ambtenaren die nog steeds sinds 1939 in een houten noodgebouw zijn ondergebracht. Men overweegt nu om of de Apollohal met haar kunstijsbaantennis banen en vergaderzalen'het veld te- laten ruimen, ofwel het huidige administratie gebouw der R.V.B.tegenover de Apollolaan, met een aantal verdiepingen uit te breiden. (Luchtopname ANP-Foto). Door eigenmachtige wijziging van zijn vliegplan zette de sportvlieger K. A. van B. op 19 October 1949 de gehele luchtvaart reddingsdienst van' de Noord-Afrikaanse kust tussen Tanger en Oran op stelten. Hij had van de Franse autoriteiten geen toe stemming gekregen om met zijn „Piper Cub" van Oran naar Valencia of Alicante te vliegen, omdat hij geen radio of red dingsmiddelen aan boord had. Toch was hij naar Alicante, tachtig kilometer over open zee, gevlogen. Franse vliegtuigen en sleepboten zochten urenlang naar de machine, die als vermist werd beschouwd. De sportvlieger had zich thans voor de Raad voor de Luchtvaart te verantwoor den. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst vorderde tegen hem in trekking van zijn A-brevet voor de tijd van drie maanden. Voorts behandelde de Raad voor de Luchtvaart een klacht tegen de leerling vlieger J. M. S., die met de hoofdinstruc- teur-zweefvlieger W. G. H. H. als passagier op 25 Juni 1950 met een Tiger Moth van Teriet naar Ypenburg vloog. S. had H., die geen brevet voor motor vliegtuigen heeft, laten vliegen. Bij Soes- terberg dacht PI., dat S. de besturing weer overnam, doch S. had dit niet gedaan. Het gevolg was, dat de Tiger Moth, tot grote schrik van ooggetuigen op het vliegveld Soesterberg, op de rug vliegende met grote vaart naar de grond schoot. Het was H. tijdig gelukt het toestel weer vlak en om hoog te krijgen, toen het nog maar enkele meters boven de groncl-was. De directeur-generaal van de Luchtvaart vorderde tegen S. wegens grote onvoor zichtigheid schorsing van driemaanden. Hij verweet PI. gebrek aan verantwoordelijk heidsgevoel en verzocht de raad H. verder ongeschikt te verklaren als hoofdinstruc teur-zweefvlieger. Op 9 April zal de raad uitspraak doen. In een van de magazijnen van de N.V. Asbest-, Kurkwaren- en Kurkplatenfabriek H. Geerdink aan het Apeldoorns-Dierens- kanaal in Beekbergen is in 'de afgelopen nacht door nog onbekende oorzaak brand ontstaan in de daar opgeslagen kurk-isola- tieplalen. Deze platen bevatten onder meel teer en zijn dan ook zeer brandbaar. De bedrijfsbrandweer ging onmiddellijk met man en macht aan het werk, doch al spoe dig bleek dat zij het vuur nooit meester zouden kunnen worden. De brandweren van Beekbergen ën Apeldoorn waren spoe dig ter assistentie aanwezig. Vanmorgen om vijf uur kon men pas met Kèt nablus- singswerk beginnen. Het kantoorgebouw en de fabriek konden worden gespaard. De brand woedde in een nieuw gedeelte van de fabriek waar zulke voorzieningen tegen brand getroffen waren, dat men aan vankelijk de hoop koesterde dat de brand niet zou overslaan naar andere gedeelten. De hevige storm en de brandbaarheid van het materiaal deden deze hoop echter spoe dig verloren gaan. Het heeft er zelfs een tijd lang naar uit gezien dat ook het kan toorgebouw in vlammen op zou gaan. Door concentratie van alle materieel op het be dreigde punt kon dit echter nog worden voorkomen. Met in totaal ongeveer twintig stralen werd het vuur van alle kanten ingesloten. Desondanks wonnen de vlammen die een oppervlakte van enkele honderden vier kante meters hadden, zienderogen terrein. Een verstikkende rook bemoeilijkte in hoge mate het blussingswerk. Om vier uur vannacht had de brand vrij wel alle magazijnen aangetast, maar men had goede hoop de fabriek zelf nog te kun nen behouden. Omstreeks vijf uur vanmorgen konden de brandweren met de nablussing beginnen. Met het oog op de zeer lang nasmeulende goederen verwachtte men, dat hiermee zeker nog wel de hele ochtend zou zijn ge moeid. Hoeveel er verbrand is kan nog niet bij benadering worden bepaald. De in ieder geval zeer aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Op de onbewaakte overweg tussen Lottum en Horst is een fietser door een goederentrein overreden, waarbij hij een ernstige wonde aan het hoofd opliep. Hij werd naar het hospitaal te Venlo overge bracht, waar hij overleed. Kampioenschap groot biljart libre Donderdagmiddag begint in de Kroonzaal van restaurant Brinkmann te Haarlem het tournooi om het kampioenschap van Neder land hoofdklasse libre. Na de officiële opening start de Haarlemmer P. Kobus op biljart 1 de serie partijen tegen de Rotter dammer J. A. Eichelsheim en op het tweede biljart spelen Sweering en Beekman tegen elkaar. Om halfvier komen de andere deel nemers in het strijdperk. De Europese kam pioen Kees de Ruyter speelt tegen Mol en Kruythof ontmoet .Tegelaar. Het programma van de avondpartijen en van de volgende dagen wordt samengesteld, als de resultaten van de middag bekend zijn. Er wordt volgens een internationaal systeem gespeeld. De basis hiervan is, dat de sterksten komen tegen de zwaksten, waardoor men verwacht, dat de spanning tot in de laatste partijen gehandhaafd blijft. In het programma van het tournooi deelt de secretaris-penningmeester van de Neder landse Biljartbond mee, dat het vrije spel of het libre bij de goede spelers tot grond slag heeft het zogenaamde serie Américaine, in het jaar 1871 uitgevonden door de gebroe ders Joseph en Cyril Dion. Door het spelen van deze serie Américaine, dit is het vlugge en korte tiktak-driehoeksspel langs de ban den, gingen de prestaties op het biljart met sprongen omhoog en reeds in 1880 slaagde de Fransman Maurice Vignaud er in, om een serei van 1531 caramboles te maken, tijdens welke serie hij niet minder dan zes maal om het gehele biljart ging. Tot voor betrekkelijk korte tijd werd het echte libre-spel in Nederland weinig be oefend. In 1927/1928 werd reeds het eerste wereldkampioenschap libre te Bazel ver speeld. Kampioen werd de Egyptenaar Edmond Soussa met 'n gemiddelde van 30.48. Het heeft tot 1936 geduurd, voordat de Ne derlandse Biljartbond besloot een nationaal kampioenschap groot biljart libre t-e houden. De eerste kampioen was Nelis van Vliet, die met een gemiddelde van 29.17 als overwin naar van Sweering, De Leeuw en Van Eymeren uit het strijdperk trad. Dat het spelpeil in ons land vooruit is gegaan blijkt uit het feit, dat Kees de Ruyter in Mei 1950 te Wenen kampioen van Europa werd met het algemene gemiddelde van 67.77. Sinds het vorig jaar, toen in Hilversum met zeer groot succes het derde nationale kampioenschap libre werd gehouden, waar bij bijzondere verrichtingen en dagelijkse recordverbeteringen een geweldige belang stelling veroorzaakten, heeft het libre-spel in ons land zeer aan populariteit gewonnen, 21. Door een toevallige samenloop van omstandigheden kwam er dus, zoals we gezien hebben, al in de kranten te staan dat er te Ezelsbrugge Romeinse ruines ont dekt waren, terwijl in werkelijkheid Pa^nda en Joris Goedbloed nog aan het graven waren. Het trof merkwaardig, dat Panda's bediende Jolliepop een dergelijke krant in handen kreeg terwijl hij zijn ochtendwan deling maakte, en van verbazing trok hij zijn wenkbrauwen zó hoog op, dat zij ge heel onder de rand van zijn hoed verdwe nen. „Hoe nu?", mompelde hij. „Kan ik mij dan zo in het Goedbloed-persoon ver gist hebben? Terwijl ik op het punt sta hem als oplichter bij de politie aan te geven, doet hij belangrijke ontdekkingen! Dat is merkwaardig! 1 k voel, dat ik dit alles moet gaan bespreken met'mijn vriend professor Delver Delfgauw!" Intussen wis ten Panda en Joris nog helemaal niet, dat zij al in de krant stonden. Panda was zwaar aan het graven, terwijl Joris oplettend toe keek, en Panda vroeg„Moet ik het graven mi allemaal helemaal alleen doen, Joris?" „Maar wat dacht ge, baaske!", riep Joris verbaasd uit. „Ik doe immers het fijne wetenschappelijke werk! Zoudt gij dat misschien kunnen? Neen immers! Welnu dan dan blijft alleen het graven voor u over, terwijl ik denk, leiding geef en scherp oplet! Verricht uw nederige taak in fierheid, en bedenk, Labor habeas cor pus!, gelijk de Latijnen zo treffend op merkten wanneer zij wilden zeggen: arbeid duurt het langst!" Misschien had Joris nog meer leerzaams willen zeggen, maar hier werd hij plotseling in de rede gevallen door een barse stem: „Ik lees hier in de krant dat jullie op dit veld graven! Ik ben de veldwachter, en ik kom je zeggen dat graven zonder vergunning hier verboden is! Ik slinger je op de bon! Dat kost je een boete!" En zo kwamen Panda en Joris te weten, dal zij al in de krant stonden. Dat is vooral te danken aan het spel van de vijf en twintigjarige Kees die Ruyter, die kampioen werd. Hij heeft de volgende Ne derlandse records op zijn naam. Algemeen gemiddelde 67.77; hoogste gemiddelde in een partij 250,00 en hoogste serie 479. De Ruyter is later Europees 'kampioen geworden en moet de titel binnenkort in Luxemburg ver dedigen. Radio-uitzendingen Van het tournooi zullen de AVRO en VARA beschouwingen geven en wel Donderdag avond van 23.15 tot 23.30 uur (AVRO). Zaterdag van 23.15 tot 23.25 uur (VARA); Zondag na 16.30 uur (AVRO) en om 18 uur (VARA) De biljartclub „Hof van Holland" kreeg gisteren voor de nederlaagwedstrijden om de Nobelsbeker bezoek van BV 1939. De organiserende club behaalde een voorsprong van 102. Vanavond wordt het laatste ge deelte gehouden. De uitslagen van Dinsdag waren: Metten (90) 82 35 12 2,34 Loerakker (100) 100 35 17 2,85 Zandvoort (70) 60 40 12 1,50 Vernout (80) 80 40 8 2,— Van der Broek (80) 80 43 13 1,86 Vernout (80) 68 43 9 1,58 Van Hemert (140) 115 25 '32 4,60 Kroon (140) 140 25 24 5,61 Amersvoort (220) 204 23 82 8,86 Van Rongen (250) 250 23 72 10,86 Van 't Hof (90) 80 41 8 1,95 Van Wunnik (90) 90 41 11 2,19 Tennis Op 22 April begint de competitie van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennisbond. Het eerste team van de Haarlemse LTC is ingedeeld in afdeling 2 van de hoofdklasse met Philharmonie (Tilburg), Hilversumse LTC en Festina (Amsterdam). In de overgangsklasse zijn de ploegen uit Haarlem als volgt ingedeeld: afdeling 4: Inside (Alkmaar), Westrust (Haarlem), Thor-RW 4 (Den Haag) en NMC 2 (Den Haag). Afdeling 5: Haarlemse LTC 2, Het Spieghel 3, De Metselaars en Oranje TC 2 (alle Den Haag). Afdeling 6: Odis 1 (Rot terdam), Thor-RW 3 (Den Haag), Leidse LTC en Groenendaal (Haarlem). Boksen De Bruyn won van Knockaert In de Rivièra-hal te Rotterdam werden bokswedstrijden gehouden tussen amateurs en professionals van Nederland en België. De Rotterdamse vedergewicht Voorwinden won in een prof-partij op punten van de Belg Tratsaert. Van der Hoek, sergeant te Breda, won op punten van Santilhano, afdeling marine, Doorn. Deze amateur-partij was de finale van het a-kampioenschap van Nederland voor militairen. De verdere uitslagen luiden: amateurs: zwaarweltergewicht: Kristallijn (Nederland) verloor op punten van René de Sterck (België). Lichtweltergewicht: Piet van Kla veren (Nederland) bokste onbeslist tegen Harimond Grève (België). Lichtgewicht: Doof (Nederland) won op punten van René de Gawie (België). Middengewicht: L. Jan sen (Nederland) won door interventie van de scheidsrechter van De Poorter (Neder land). De Rotterdamse middengewicht Jan de Bruin behaalde een even fraaie als duide lijke zege in de hoofdpartij. In de vijfde ronde staakte de Belg René Knockaert de strijd na een buitengewoon moedige partij. Sport WATERPOLOWED STRIJDEN. De uit slagen van de Dinsdagavond in het Sport- fondsenbad gespeelde waterpolowedstrijden zijn: tweede klasse heren: Haarlem 3— VZV 2 7—3. Derde klasse heren: HVGB 4— Watervrienden 7—0. Verschroeide aarde. Tien van de rechtse „Duitsp Rif.lgev5ar& ben dc West-Duitsïreg^ gesteld naar aanleiding vanl\ dat Amenkaanse gonie tï. bruggen in Beieren gaw 1 ben geboord voorhet springladingen. Zij vX0*1' regering denkt te doen nm dat het Amerikaanse leSr /00^ gmg van de bruggen ?e Vek> een eventueel te volgentl?51 verschroeide aarde" kije bij Bulgarije genrnw'"*"' beschuldiging geuit dof ieerci gaarse ambtenaren van ÏJ°°rS; gehaald, waarna zijn dip onder bedreiging met wapS uuuei oeui e ging met wapens Ij opend. Het betrof hier deSj?» taris van de legatie, die on uï?**5 Turkije. Er waren enkeïe uit het valies genomen Bloedige petitie. Dinsdag is ,aB Faroek een notitie \.<,an studenten, waarin gelijkfr<5f vrouwen geeist wordt. De SS* aangeboden door 300 leden vsLV tionale vrouwenpartij. Op !:i wordt een beroep gedaan „een 2 maken aan de dwaze statu™ Egyptische vrouw, die bij haar zusteren ten achter staat, tenffi terse staten naar Egypte omleid^ VrUe radio. Een radiostation, da' „Vrije Russische Radio" noemt, dag voor het eerst gehoord. H«é£ aan op het organiseren van een Z tie m de Sovjet-Unie. „Het ES sche regiem wankelt reeds" „Russische revolutionnaire r- waarvan de oproep uitgaat Dev ried aan de letters N T S, initialen „dood aan de tyrannen", opdenk van fabrieken, scholen en coiw boerderijen te schrijven. De ujtJ. werd door een krachtig station geS Goedkeuring. De Amerikaanse commissies voor buitenlandse'^-' kingen en strijdkrachten hebben"^' algemene stemmen het plan van ft man om nog vier divisies'bij de\# gingsmacht voor West-Europa delen, goedgekeurd. Truman heelt»j de twee Amerikaanse divisies» fa in Duitsland zijn, onder het intend nale commando van generaal hower geplaatst. Erfenis. Een in Californië overleden h rikaanse millionair van Estlandat komst, die in 1917 voor de bolsjsri naar Duitsland uitweek, om va* naar de Verenigde Staten te vertrek toen Hitier aan de macht kwam, van zijn vermogen van twee rik Hollar één millioen nagelaten aan v. sonen, die uit door de Sovjet-U::;':;, geslokte staten naar vrije landen f. uitgeweken". Buit. Edith May Martin, een jongerr huwde vrouw van 19 jaar, werdgfe in Sydney ter dood veroordeeld wig roofmoord op William Gilieland,e oude man. Twee medeplichtigen, Br Miller (17) en William Baker (17)fa gen elk levenslang, omdat personen neden 18 jaar in Nieuw Zuid-Walesó ter dood mogen worden veroordëi Hun buit had bestaan uit..,, 12pe: nies. Distributie. Hongarije heeft de disiri'cë van melk weer ingevoerd, naar voM om hamsteren tegen te gaan. Ia bekendmaking hierover werd gea: dat het randsoen zou variëren vase liter per dag voor babies tot een-vS liter per dag voor volwassenen. meel, vet, boter, vlees, zeep er. bek zijn reeds eerder in distributie gebm- Auto. Een auto die door gangsters* gebruikt bij een overval op een Pit café is, zo ontdekte de politie giste het eigendom van de chef van de Fm contraspionnagedienst. De auto rc Zaterdagavond gestolen, Tandem. Toen een jongeman in Parijsü de tand werd gevoeld door een pob agent, omdat hij bij een schoolt rondslenteren, greep hij plotselingK tandem en trachtte te ontkomen. 1 politie-agent sprong echter meteen het tweede zadel en arresteerde fa ADVERTENTIE Gebruikt dan regelmatig NERVA-NOVA - Uw zenuwen weer sterk zijn geworden Cj nerveusheid is verdwenen. Het is een p:..^ middel, dat reeds tallozen heeft 1.25 en 2.70 per verpakking bij ipois® en drogisten. tegen nerveusheid. Gymnastiek In de jaarlijkse algemene vegadj^1? „Bato" heeft de vooratter, dh* Fortgens, de heer H. O. v. d. Vi a wegens zijn twaalf en halfjarig 1b Nadat hem de onderscheiding jas digd bood de jubilaris aan he heren der vereniging een mascotte De verslagen van de secretan ningmeesteresse werden goe^ -^ de begroting 19ol en het v - verkregen de goedkeuring gDerïïu'edende bestuursleden«kg technische commissie wei-den b herkozen, aan de technische leiding heer W. de Wolf toegevoegd. g Na afloop van de verf^d 0K^ kort kleurenfilmpje vertoond, j door een Amenkaanse twrwej^ demonstratie van Bato in de Sports Jurnlust" Ter gelegenheid van het vijf ^e jarig bestaan houdt »Tu"£B in de Ge#' Zaterdagavond een uitvoei ing m telijke Concertzaal. De kleuters openen het pro- verschillende afdehngen. r_j: zullen laten zien. De,^^enlonstrer®5f een gedeelte van een les u kn0t£()efening - grote meisjes nemen ee? ringen voor haar rekening- de Het programma v^™e!jLpaleD, jongens oefeningen met grote jongens sprmgtafe de een dans en een baloefenië van Turnlust zullen een vrije brug demonstreren. o0i; riï y Aan deze uitvoering werK een aantal keurturners h00grA;y Turnbond met hoogbng ortniir.'- mede een zeer gevarieerd PJ kregen wordt, dat zeei zal trekken.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 2