RADto Kennemer Lantaarn „Kennemer Tax" „Norma" en „Eveline" hebben tal van voorgangers gekend bij de „Nationale' Zilveren chef-machinist bij Hoogovens in de bloemen Minder haringuitvoer in 1950 Olievlek en boei deden scheepsramp vrezen A UT O-R IJL E S? Autorijschool A. R E13 M Watervliet-reserves naar Amsterdam Adjudant Dames verlaat de dienst MARKTBERICHTEN nu met Visserijband 225, 295 en f FA. PRUIS Elftallen voor het Zondagse strijdperk ZATERDAG 17 MAART 1951 REVUE VAN DE ZUIDZIJ Mercurlui -zhiep zich vele broeders De TEGENWOORDIG aan de N.V. Na tionale Stoomvisserij toebehorende stoomtrawler Norma Maria (IJM. 6) en de motortrawler Eveline (IJM. 116) hebben vele voorgangers gekend. We moeten heel wat jaartjes terug om het eerste schip van de „Nationale" tegen te komen. Nadat in 1898 de Mij. Mercurius voor het eerst met het in dienst stellen van stoomtrawlers was begonnen werd door de directie dezer rederij, de bouw opgedra gen van nog enkele trawlers. Eenmaal ge reed werden deze nieuwe aanwinsten on dergebracht bij nieuw opgerichte vennoot schappen, die ook andere schoorsteenmer- ken voerden. De Mij. Mercurius had een groene band met een witte M op de schoor steen. Toen later de Nederlandse Stoom visserij er bij kwam kregen deze schepen een groene band met een vis op de schoor steen en de Nationale Stoomvisserij ging een oranje band voeren met daarin de Nederlandse driekleur. Er zijn Nederlandse werven geweest, die in het begin van deze eeuw verschillende opdrachten uit te voeren hebben gekregen wat de bouw van trawlers betreft. We hebben al eerder gezien dat Bonn Mees in Rotterdam IJmuidens eerste trawler, de Betsy (IJM. 75) bouwde en daarna nog vele andere. De Nederlandse Scheepsbouw Mij. in Amsterdam bouwde enige trawlers voor Planteydt, verder zijn er enkele af komstig van Wilton in Rotterdam. De twee schepen waar de Nationale Stoomvisserij mee is begonnen zijn even wel van een geheel andere werf gekomen. Deze hebben hun oorsprong gevonden in Slikkerveer op de helling van Boele en zonen. Het waren drie schepen en als eerste kwam in 1903 de Jhr. Carel Herman van den Brandeler (IJM. 33) gereed, welke gevolgd werd door de Elsa (IJM. 111). Nummer drie was wel gelijk aan de andere twee en behoorde ook aan de fa. Groen, maar dit schip kwam voor de Nederlandse Stoomvisserij te varen en „bleef dus in de familie". Hoewel op een andere werf gebouwd waren deze drie schepen vrijwel identiek aan de twee „Eendracht"-boten en nog enige andere trawlers van de fa. Groen. Het lange voordek en het ingebouwde voor roer had practisch iedere in Nederland ge bouwde trawler. Dat voorroer is inderdaad gebruikt want ook aan de haringdrijfnet- visserij hebben ze deelgenomen. Ander zijds heeft de Elsa bijv. deelgenomen aan de trawlvisserij bij IJsland. Op de foto verlaat de Elsa de Vissers haven. Met z'n 203 bruto en 109 netto reg. ton was het voor die tijd een flinke boot. Het schip was 36,45 m lang, de breedte bedroeg 6,48 m en de holte 3,81 m. De Brandeler, want zo werd het schip gewoonlijk genoemd heeft de Nationale Stoomvisserij het langst gediend al heeft het z'n levensavond in de Haringhaven doorgebracht temidden van vele collega's. Bij de grote opruiming van de vloot maakte de sloper een eind aan het bestaan van het schip, dat de 35 jaar net niet vol ADVERTENTIE TELEFOON 5633 FILIAAL: ZEEWEG 275 TELEFOON 4333 Alle lof voor de heer R. Stremmelaar De Centrale van de Hoogovens heeft op hartelijke wijze haar chef-machinist, de heer R. Stremmelaar ter gelegenheid van zijn vijf-en-twintig-jarig jubileum gehul digd. Ir. A. H. Ingen Housz, voorzitter der directie, vertolkte de waardering dezer zijds en deed zijn gelukwensen van de ge bruikelijke enveloppe vergezeld gaan. De bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies mocht ook bij deze gelegenheid memore ren, dat hun levensweg parallel was ge lopen. „Wij hebben", zei spreker, „samen veel vreugde en ook veel leed in ons be drijf medegemaakt, en wij beiden hebben, ieder op eigen wijze, onze bestemming ge vonden". In het bijzonder roemde spreker des heren Stremmelaar's verdienste op het gebied der veiligheid. Tot slot vereerde hij de jubilaris met het gedenkbord en het getuigschrift der Maatschappij. De chef van de Centrale, de heer J. H. Kruijer, was niet minder enthousiast in zijn waardering dan de vorige sprekers. De jubilaris heeft een kwarteeuw geleden twee mogelijkheden gezien die de vervul ling van zijn leven volkomen konden doen zijn. Beide mogelijkheden, de een in IJmuiden en de tweede in Zwolle, zijn door hem verwerkelijkt en het resultaat mochten de vele huldigers op het podium aanschouwen: een zilveren hoogoven jubi laris in gezelschap van zijn echtgenote, die uit Zwolle naar het Westen is gekomen. Een collega van de jubilaris, de heer D. J. H. F. van de Wateren, was het een bij zondere vreugde in de eerste plaats de jubilaris als mens en als vriend te mogen huldigen. Hun vriendschap is in de 24 jaren hunner samenwerking gegroeid tot een hechte band en spreker kon uit volle overtuiging en ervaring de heer Stremme laar als een oprecht en eerlijk mens roe men, die altijd bereid is een ander te hel pen. Ongeveer gelijk was de kwalificatie die de heer H. Mous sprekende namens de jongeren in de afdeling de jubile rende chef-machinist verleende. Als laatste spreker kwam ir. S. Strik- werda, chef van de Mechanische Dienst, op het podium. Hij sprak zijn dank uit voor df bijzonder goede samenwerking. Mede aoor de vele bekwame en kundige eigenschappen, die de jubilaris sieren, waarbij zijn uitstekende sociale instelling, staat de Centrale in de bedrijfsafdelingen vooraan. Het is opmerkelijk hoe de heer Stremmelaar pleegt mede te leven met het wel en wee van de Centrale; moeilijkhe den in het werk of onder het personeel beleeft hij persoonlijk en hij zet zich vol komen in om deze moeilijkheden tot een oplossing te brengen. Het feest van deze chef-machinist is dan ook werkelijk een feest van de gehele Centrale. De jubilaris ontving vele fraaie geschen ken. Mevrouw Stremmelaar werd even eens door de sprekers in deze hartelijke huldiging betrokken. heeft kunen maken, want in 1937 werd het vaartuig van de vloot afgevoerd. En de andere twee? Deze waren al veel eerder uit de registers geschrapt omdat zij een andere bestemming hadden gekregen. Dit gebeurde ongeveer in 1917 toen de Elsa en de Celestine Juliette door een Rotter damse rederij werden aangekocht om voor de vrachtvaart dienst te doen, doch kort daarop zijn beide verloren gegaan. De Nationale Stoomvisserij is later met verscheidene schepen uitgebreid, o.a. met de Gerard (IJM. 169) die weer opgevolgd werd door een hele nieuwe Gerard (IJM. 316), maar deze schepen krijgen een aparte plaats in onze Revue van de Zuidzij. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden). De Nederlandse uitvoer van pekel- en stern-haring heeft in 1950 volgens opgave van de dienst der Nederlandse haringcon- tröle bedragen 33.885.661 kg. netto ter waarde van 17.470.537 tegen 47.803.391 kg. ter waarde van 24.726.953 in 1949. De voornaamste afzetgebieden waren Bel gië met ruim 11 millioen kg. ter waarde van 5.4 millioen gulden, Oost-Duitsland met bijna 3Va mililoen kg. ter waarde van 1.68 millioen gulden, West-Duitsland met 5.6 mililoen kg. ter waarde van 2.7 mil lioen, Frankrijk 2.8 mililoen kg. ter waarde van 1.3 millioen en de Verenigde Staten met 1.16 millioen kg. ter waarde van 1.19 millioen. Van de gedurende 1950 uitgevoerde ha ring werden uitgevoerd door exporteurs gevestigd in Scheveningen 14Va millioen kg. ter waarde van 7.3 millioen, in Vlaar- dingen 9.7 millioen kg. ter waarde van 5.5 millioen, in Katwijk aan Zee 8.45 millioen kg. ter waarde van 4.05 millioen, in IJmuiden 1.03 mililoen kg. ter waarde van ƒ497.638 en overige plaatsen 220.144 kg. ter waarde van 108.806. De „Elsa" vaart uit, misschien wel naar IJsland, want daar zat ze nog al eens. „Neeltje" en „Arthur" zochten, „Amithy" was al in Engeland Zowel de IJmuidense reddingboot „Neeltje Jacoba" als de Scheveningse „Arthur" hebben gistermiddag geruime tijd vergeefs gezocht naar sporen van een ramp, die de Britse tanker „Amithy" zou zijn overkomen. De vrees, die wij gisteren nog publiceerden, dat er op zes a zeven mijl Zuidwest van IJmuiden een scheeps ramp gebeurd zou zijn, is hiermee niet be vestigd noch ontkend, maar schipper Jaap van der Meulen van de „Neeltje" gaf ons gisteravond zeer positief als'zijn mening te kennen, dat het loos alarm is geweest. Er werd weliswaar een boei gevonden en een vliegtuig van Valkenburg heeft op 52° 15 Noorderbreedte en 4' 18° Oosterbreedte een olievlek gesynaleerd, maar dit zegt nog niets: de boei kan wel overboord ge slagen zijn en olievlekken drijven er zo veel op zee. Wrakhout is er beslist niet gevonden. Inmiddels kwam van de Engelse kust bericht, dat de „Amithy", die van Rotter dam naar Stanlow onderweg was, daar gesignaleerd is en dat alles wel aan boord was. Het was geen Noors, maar een Engels schip, dat nog niet in Lloyds geregistreerd werd. VERTROUWD COMMANDO Zondag zal een oude bekende van het Leger des Heils in IJmuiden de bijeen komsten leiden en wel majoor P. Brou wer, die vroeger lange tijd een der offi cieren is geweest van de IJmuidense Heil soldaten. ADVERTENTIE Hagelingerweg 134, Santpoort, Tel. 8930 (K2560) U wordt van huis gehaald en teruggebracht De „Watervlief-reserves (derde klasse KNKB) trekken Zondag naar Amsterdam voor een ontmoeting met Blauw Wit 3. Ge zien de vorige week met invallers behaal de resultaten te Bussum, mag verwacht worden, dat de groen-gele reserves zich ook in deze wedstrijd volledig zullen geven om zo mogelijk de beide punten te oogsten. Watervliet 2 komt uit met de dames J. Kluft, G. Kluft, B. Koet, M. Demmers, H. Voerman, S. de Jong en de heren A. de Vries, T. Heistra, E. v. Lange, J. Stenvers, H. Mol en M. Veerbeek. Watervliet 3, dat door het gelijke spel van Haarlem 1 en Nieuw Flora 2 kansloos is geworden voor de eerste plaats en thans met 5 verliespunten er één meer heeft dan de beide andere ploegen, gaat naar Haarlem. Nieuw Flora heeft in de compe titie thans drie winstpunten aan Water vliet afgestaan, zodat de Velsense spelers (sters) Nieuw Flora een goede dienst be wijzen als zij winnen. In het andere geval is tussen de Haarlemse ploegen een beslis sing mogelijk. De derde uitwedstrijd is die tussen THB 1 en Watervliet 4. Het zesde Velsense twaalftal ontvangt op „Watervliet" DSV 3. Voor Zaterdag zijn de adspirant-wedstrij- den Animo Ready A-Watervliet A en Haar lem D-Watervliet B vastgesteld. COSTUMIÈRES DE DAMES In Utrecht zijn de volgende IJmuidense dames geslaagd voor het examen „costu- mière de dames": mevr. Elfrink, mej. R. Nuynen, T. Griekspoor,T. Borst. A. Schaap, L. Kamminga. Voor coupeuse slaagde mej. A. Kuiper en voor lingere-coupeuse mej. J. Baltus. BEROEP VAN DE CHR. GEREFORM. KERK Door de Christelijk Gereformeerde Kerk te IJmuiden is een beroep uitgebracht op ds. C. van der Weele, predikant te Har derwijk. De adjudant van politie Dames is in IJmuiden een bekende figuur bij jong en oud. Bijna 33 jaar heeft hij geholpen de bur gers van IJmuiden te beschermen. Op 1 Mei 1918 kwam hij in dienst als agent en uit de jaren, dat hij zijn ronden maakte in het oude Velseroord, de tijd van uit de koersgeraakte polderjongens, kan hij veel verhalen. Ruim 3 jaren deed hij dienst aan de Vissershaven en toen werd hij bevorderd tot hoofdagent in IJmuiden-West. In 1946 werd hij adjudant en als zodanig postcom- mandant aan de Wilhelminakade. Op 1 April gaat hij de dienst verlaten, maar of hij veel van zijn „welverdiende rust" zal genieten, staat nog te bezien. Want adjudant Dames heeft het gevoel dat hij nog in de kracht van zijn leven is en dan valt het opgeven van de werkzaam heden een mens zwaar. 16 Maart 1951 Prijzen Heilbot 2,75—2,35: gr. tong 2,60—2,40: gr.m. tong 2,03—1.84; kl.m. tong 1,88—1,75; kl. tong I 2,20—2.05; kl. tong II 1,67—1,58; tarbot I 2,60—2,00, per kg. Tarbot III 65; tarbot IV 58—39; tongschar 82; schartong 33—27; gr. schol 28—26; gr.m. schol 5250; kl.m. schol 6356; kl. schol I 5547kl. schol II 37—15; schar 22—14; bot 1711; v haring 22—14,50; makreel 40—12; gr. schelvis 7571,50; gr.m. schelvis 7773; kl.m. schelvis 7473; kl. schelvis I 6862; kal. schelvis II 5142,50; wijting 26—11; gr. gul 45—35; midd. gul 3532,50; kl. gul 20,50—18; poontjes 2312; kl. koolvis zw. 2219,50; kl. koolvis wit 4636, per 50 kg. Gr. kabeljauw 180—102; gr. koolvis zw. 52,50—39; gr. leng 130, per 125 kg. Aanvoer 210 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 4 kisten tongschar en schartong, 400 kisten schol, 65 kisten schar, 25 kisten bot, 215 kisten haring, 800 kisten makreel, 30 kisten schelvis, 310 kisten wijting, 100 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 15 kisten poon, 135 kisten koolvis, 10 kisten diversen. Totaal 2327 kisten. Besommingen IJM 75 f 3650; KW 97 f2220; KW 19 f5580; KW 124 f4680; KW 51 f 1660; KW 162 f4040. HD 125 f 1620; IJM 230 f 425; KW 35 f 305. Een trawler besomde f24.100. ADVERTENTIE ZANG MUZIEK TONEEL - p0t^^ LESSEN - CURSUSSEN - NIEUWS - ENZ Alles in Uw huiskamer te horen dank z(j Wy hebben PHILIPS en ERRES toestellen Betaling in overleg UL KOOPT UW RADIO by een erkend N.V.R.D.j Electr. wasmachines v.a. 198.—. R. S H wringers, strykbouten, electr. kachels, 'etou*0', e'J' apparaten en vcrlichtings-artikelen. sc"e«- WILLEM BARENDSZSTRAAT 21 - TELEFOON Het eerste elftal van VSV speelt ditmaal Zondag tegen Hermes-DVS en komt uit met: Van der Wint Van Gelder, Kunst Schoon. Spaans. Stijger Van der Kuil, Hazeveld, Tielrooij, Michel, Dc Graaf. Het tweede elftal gaat naar OSV 2. Deze wedstrijd zal VSV moeten winnen, wil zij aan de spits van haar afdeling blijven. Het elftal komt uit met: Broekhuizen A. de Vries, Van Lint Den Dunnen, Schoon, Van Calcar Van der Klooster, Bouwens, Zwanenburg, G. de Vries, Dekker Het derde elftal gaat bij Haarlem 3 op bezoek. Mocht VSV er in slagen deze wed strijd te winnen, dan is zij kampioen van haar afdeling. VSV 3 komt in deze wedstrijd uit met: Serné Van der Sluis, Jan Zeuw Van der Steen, J. Fox-tuin. Kloosteiman Warmenhoven, Brederveld, Jac. Zeuw, Schelvis, Weij StormvogelsUW. In zijn laatste wed strijd komt Stormvogels als volgt uit: Kx-aak; Van den Oever, Broekhuizen; H. Snoeks, G. Snoeks, Goedhart: J. Snoeks, Venus, Van Onselen, De Boer, Van Dokkum. TerrasvogelsDEC. De Terrasvogels beschikken over: Akkerman sr.; Nederlof, Akkerman jr.; Van der Linden, Dortmundt, Cobben; Schol, Zaal, Spanjaard, Röbken, Wijnen. Elftallen van „Noord" VVD—IEV. IEV: L. Harsveld; H. Zon neveld en W. Michel; J. v. d. Vlies. P. v. d. Berghe en S. Slotemaker; F. v. Aalst, J. Duin, W. Castricum, H. Prinsen en J. Schavemaker. „Vrouwengevangenis" (T h a 1 i a) is een film, waarin de mistoestanden in een Ame rikaanse gevangenis aan de kaak worden gesteld. De vervaardigers van deze kei harde rolpi-ent hebben blijkbaar willen aantonen, dat jonge, soms onbedorven meisjes, die in een dergelijke inrichting verzeild raken, kans lopen moreel ten on der te gaan. Regisseur John Cromwell heeft alle melodramatiek vermeden en een su bliem stuk werk geleverd. Een grote schare van uitstekende actrices zorgde ervoor, dat zijn regie de uitwerking kreeg die zij be hoefde. Het is het verhaal van een negen tienjarig meisje, dat haar man helpt bij een overval op een benzine-station en des- Scène uit Vrouwengevangenis tN In alle gemoedsrust Een blond mannetje van tien jaren gooide Woensdagmiddag met zulk een gemoedsrust de lamp uit een straatlantaarn op de Terrasweg in Santpoort aan gruzels, dat het illustra tief geacht mag worden voor het gemak, waarmee Velsens jeugd vaak met het algemeen eigendom omspringt. Een toe snellende agent kon de kleine boosdoener bij de kraag vat ten en met strafregels op het politiebureau plus een schade- postje voor de ouders zal deze kleine „baldaad" wel verre- kend wezen. Maar er is uit te lezen, dat de jongens blijkbaar nog maar niet willen beseffen, welk een naargeestige gevol gen één zo'n kapotgesmeten lamp kan hebben: als's avonds een lichtpunt op een hoek ont breekt, kan daar heel wat ver- keersnarigheid uit voortkomen. Zou de gemoedsrust nog zo hevig zijn, als de kleine man nen dit beseften? Het wordt toch te gek daar in het rustige Santpoort: op het Terrasvo- gelsterrein sneefden deze week vijf onschuldige ruitjes van het kleedhokje door de han den van twee bombardeurs en acht knapen stichtten aan de Kerkweg een fikkie op het land, dat het bar was. De fles sneed aan twee kanten Er is nog een ander verhaal, dat in IJmuiden speelt. Een van de daar handelende en wandelende melkboeren zag zijn voorraad flessen de laatste maanden slinken, ter wijl de boekhouding er gener lei verkoop tegenover kon plaatsen. De melkman kon het ook al niet plaatsen, maar nu heeft hij het door: Sinds ge- ruime tijd heeft een stel apen- van-knapen die flessen inge pikt en leeggedronken. Met de buik vol togen de melkmuilen dan ten melkboere om de sta tiegelden te incasseren. Men zou zulks „léf" kunnen heten, ware het niet, dat het eigen lijk zo naar is. Opruimen, tante Vooropgesteld zij, dat er ge nerlei vete bestaat tussen de goeie tante van de rode brie venbussen, de duidelijke en immer onfeilbare verrespre kers en het snelle seinsleutel- tje en dit onaanzienlijke schrifturen-verzamelingetje. Maar dit moet tante voor noemd toch zachtjes gezeid worden: als ze haar wakkere neven er op uit stuurt, om kuilen te graven teneinde daar kabels in te leggen, die op on naspeurlijke wijze iets van doen hebben met een van de T's van PTT, moeten deze ne ven de gemaakte rommel ook weer netjes opruimen. Want dat wil in Velsen nog wel eens op z'n janboeren trompetjes gebeuren. Als dan de neven hun tenten hebben afgebroken en met hun vuurpotten en dienstpet ten naar andere werken zijn afgereisd, wil daar wel eens een tegelpad schots en scheef in de aarde liggen, zodat de van telefoon vooi-ziene klant mistroostig met een omvang rijke herbestrating moet be ginnen. 't Is maar een kleinigheid, tante, maar 't staat zo netjes voor een dame als ze de rom mel achter zich opruimt. Af gesproken, voortaan, tante? Even vissen Aan de rimpelende vijver van het Santpoortse Provin ciaal Ziekenhuisdomein staat „Meerlust", een van de „bui tengewesten" op dit zegenrijk stuk Kennemerland. In dat „Meerlust", waar de vader van de ziekenhuisadministra tie deze week in de veertig jarige gloria vertoefde, is een aquarium gezet. Een mooi, groot, tropisch aquai-ium. Maar je moet zoeken naar de visjes, want die lopen elkaar beslist niet in de weg omdat ze op de menselijke vingers te tellen zijn. Zou er geen aquariaan voor te porren zijn, de bevolking van deze wel doende bak wat uit te brei den? Butter-boeh De Paasveetentoonstelling in Schagen heeft de bloem van het Noordhollandse vee aan de hekken gezien en de paasbeste koetjes zijn door watertande slagers meermalen op de mal se aspirant-biefstuk gekletst. Slager Butter uit IJmuiden is ook hier geweest om te keu ren en te kijken. Er is kopen van gekomen en laat de IJmuidense houwer nou de allermooiste Beemster- koe er uit pikken de koei, die niet alleen de eerste- maar ook de ereprijs in de wacht heeft gesleept. Voor de koe is dat zo gezellig niet, want die gaat met zijn 837 kilootjes voor de paasbijl, maar slager Butter is beter te spreken. Pallum, pallum Paas Beverwijk krijgt z'n Pallum- paas weer door de straten: op 18 Maart dat is dus morgenmiddag komen de kinderen met hun palmpasens op het schoolplein van de meisjesschool aan de Peper straat en vandaar trekt de kleurige optocht de gemeente in. Als ge verrukte snoetjes wilt zien moet ge morgenmid dag naar de aardbeienstad ko men. Er is mooi weer besteld. In de put Ergens in IJmuiden-Oost hangt de stormbal uit. Bij een eerzame kruidenier, die met uitgebreid sappelen net zo'n beetje een zekere meneer Lieftinck bij kon houden. Op een zeer kwade dag echter en het schijnt besmettelijk te zijn in onze goede plaats heeft hij zijn ganse geldje ten bedrage van zegge vijfhonderd gulden vei'loren en daarmee in feite zijn faillissement af gekondigd. Want het was het hele kapi taal zijner affaire. Zelf is de gedupeerde zo verslagen, dat hij het hoofd in de voorschoot heeft gelegd, maar een buur uit de Berkenstraat heeft naast de stormbal de nood vlag gehesen en doet via deze tengere regelen een hartstoch telijk beroep op de vinder van dit kapitaal. Onmiddellijk bereid, buur. Waar, IJmuiden, is die vijf honderd gulden gebleven?" Wie, IJmuiden, redt het be- bestaan van een kleine man? LAMPENIER wege in de staatsgevangenis wordt opge sloten. Aanvankelijk voelt zij zich niet thuis in de trieste omgeving, die zij daar aan treft. Maar allengs wordt zij toch beïn vloed door de perfide gesprekken van haar medegevangenen. Vooral wanneer zij haar in de gevangenis geboren kind moet afstaan maakt zich de verbittering meester van haai-. De onrechtvaardige behandeling van een door en door slechte bewaakster laat bovendien niet na, het negentienjarige meisje naar de vei-keerde kant te doen overhellen. Als zij zich tenslotte na vele weigeringen bereid vei-klaart als winkel dievegge op te treden in de gevangenis bevindt zich een vi-ouw met invloedrijke „vrienden", die het meisje op die voor waarde vrij kunnen krijgen wordt zij in vrijheid gesteld. Deze film heeft geenszins een happy ending. Het ineisje wordt door een aantal vei-dachte individuen afgehaald, hetgeen de directrice de voorspelling ont lokt: „Die zien we wel weer terug". L. v. B. „IJscoman, kyk uit!" (Zondagmiddag Maandag, Dinsdag en Woensdag in Tha lia). Er is voor de vermakelijke lobbes Jack Carson, die de hoofdi-ol in deze ijsco klucht speelt, inderdaad alle reden om uit te kijken. Hij wordt in zijn eigen frigidaire opgesloten, onschuldig verdacht gemaakt door boeven, die zo de verdenking van zich hopen af te schuiven en bovenal op sleep touw gehouden door een meisje, (Lola Al bright) dat hij zozeer voor zich wenst. De enige die hem bijstaan zijn kleine jongetjes, waarvan men in Nederland zou zeggen, dat zij onder invloed staan van beeldromans, maar die nochtans zoveel gevoel voor recht hebben gehouden, dat zij luide voor het kantoor van een ijsco-fabriek gaan demon- sti-eren, die hun gi-ote vriend had gemeend te moeten ontslaan door hun vertrouwen in haar minnaar kiest Lola tenslotte toch voor de ijsco-man, met wie zij samen de overwinning op de schurken moet bevech ten. H. B. „Het liefdeleven van Carmen" (Donder dag in Thalia) Dit is minnenijd en moord in technicoloi-, allemaal tengevolge van het nogal merkwaardige liefdeleven, dat in de titel vermeld wordt. Het wordt geleefd door de schone zigeunerin Carmen, in casu Rita Hayworth. Het is een van die vele producten van Hollywood, die doen denken aan een geijkte zin in ons dier- kundeboekje: „Er zijn veel meer manne tjes, dan wijfjes. Om de laatste wordt dan cok verwoed gevochten". H. B. „De vrouw van mijnheer" (Rex). Een roemruchte correspondent van een Ameri kaans blad (Don Ameche), die door zijn hoofdredacteur verti-oeteld wordt, krijgt ergens in de Levant plotseling de neiging om zijn overtollige fantasie te lozen. Hij wil hier niet zijn lezerskring de dupe van doen worden maar onthaalt er zijn chef op, de krantenkoning Worth, (Charles Dingle). Deze brave grijsaard krijgt van zijn ver slaggever te horen, dat deze getrouwd is en ontvangt zelfs een foto van de echtge note. Dan beginnen de moeilijkheden. De baas nodigt hem uit voor een groot feest dat te zijner eer zal worden gegeven en wenst dringend met het meisje van de foto kennis te maken. Dit meisje is overi gens niemand minder dan de vrouw (Clau- dette Colbei-t) van zijn beste vriend (Ri chard Foran). De laatste blijkt echter wel te porren voor een grap en staat zijn echt- vi-iendin gaarne tijdelijk aan hem af om moeilijkheden met de krantenkoning te voorkomen. Zo ontspint zich een buitenge woon koddige geschiedenis die steeds dwa zere verwikkelingen met zich meebrengt en die dank zij het vakmanschap van de regisseur Sam Wood uitstekend op het doek is gebracht. H. B. „Dossier 649" (Woensdag en Donderdag in Rex). Deze naar verluidt op een authenthiek i-apport van de Amerikaanse Diplomatieke Dienst gegronde film verhaalt de heldendaden van een ambassadelid (William Lundigan) in de strijd tegen een Chinese guerilla-leider, maarschalk Yun Usu, die het de regering te Peiping zeer lastig maakt en er in slaagt een plaats in het binnenland te overrompelen. De Ame rikaan had deze toeleg doorzien, maar kon de uitvoering ei-van niet meer ver-hinderen. Zijn pas ontloken liefde voor een vrouwe lijk lid van de diplomatieke dienst moet hij trotseren, want de enige manier waarop hij de geduchte maarschalk kan liquideren kost hem zijn eigen leven. een aantal overweekse loggers h» T: Reis met 500 kisten schelvis en - van de Lofoten 500 kabeljauw en S roodbaars en 100 koolvis en diver J '1 de markt. sen De Claesje had verder 300 kMen c-i pitt haring en 300 stijve kabSf* Dirkje 150 kisten silverpitt S stripte Wijting, 40 dichte wijting «S jauw en gul en 275 stijve kabel Petten huistoe. De Petten Februari naar de Yslandse wateren trok, is op de thuisreis. Door het Jfi weer, dat de boot deze reis heeft men met zo intensief kunnen vi2 als verwacht werd, maar de vangsS toch nog wel mee. De specificatie lt' als volgt uit: 500 kisten schelvis £l en kabeljauw, 200 koolvis en l'oo IS Onvoorziene omstandigheden v„o£ houden zou de Petten Zondag binnen)? nen zijn. &lL' Tjonge! De Haarlem die de 5e Ito naar zee ging, is nu alweer thuisstomeï voor de Maandagmarkt. De vangst to niets te wensen over; ruim 2300 kisten®, den scheep gehaald, als volgt gesnerifc ceerd: 520 kisten makreel, 360 haring 41» koolvis, 80 gul en kabeljauw, 60 scS 30 varia, 240 gestripte en 600 dichte vï ting. Duurte blijft. Ook de Vrijdagmarkt kenmerkte zich door hoge noteringen, M wel alle prijzen van Donderdag bleven 4 handhaafd zodat de grote schelvis bijvoor, beeld weer voor 77 per kist vandekj ging. De braatschelvis was iets goeakov' maar met 51 per kist toch goed betaald De zwarte koolvis bleef blijkbaar in trei want de noteringen varieerden van tot 51 per kist. Zowel kwaliteit als sorts- ring van de makreel liepen sterk uitee waar de prijs zich naar richtte. Groii „levende" makreel bracht het tot 4), per kist en de kleintjes deden meer'è 12 per kist. Een paar partijtjes harag varieerden van 18 tot 22 per kist. De fijnvis blijft ook al duur: grote deed 2.60 per kilo en de grove slips haali als hoogste de 1.67 per kilo. Schol vond grage kopers en noteerde voor de grote soorten 28. De kleins? soorten deden 27 en de kleine schol 3 nog 15. In totaal zag de Vrijdag ruim 2300 kis ten in de hal waarvan 210 kisten fijnvis, 400 schol, 200 haring en 300 wijting, Bof. De Sumatra die Vrijdag als eni|s trawler aan de afslag was, maakte vooreen 13-daagse reis 24100. Van de loggers waren de KW 39 en KW 124 de hoogste met respectievelijk 5580 en 4680 en bij de kotters haalde de HD 125 de hoogste besomming bkd met 1620. Drietal. Van de trawlers komen Maan dag zeker binnen de Petten (van IJsland) met 1400 kisten, de Haarlem van de Noord zee met 2300 kisten en de Norma Man met ongeveer 1600 kisten, ook van d-: Noordzee. In en uit. Vrijdag kwamen binnen: Helen Fairway welke een lading gezouia haring innam van een Katwijkse rederij met Engelse bestemming, de KW 19,1 186, 124, 162, 51, IJM 42, KW 58. Naar zee vertrokken SCH 177, UK 51, VLI28, VB 60, IJM 249, 126, 206, 262, 202, 213,241,239, 318, 215, 227, 230 KW 189,128,12, UK 16!, 85, 90, 86, 8, 194, 18, 19, 4, 114,70,81,18^ 72, IJM 52, 71, KW 86, 22, 44, 73,129,13 18, 94, Barnhurst (tonnenlegger) Kb 120, SCH 93. UITGEVAREN VISSERIJVAARTIIGEN Maandag 19 Februari: st. Assan Reis UK 42 (Lofoten) 16 Mrt binnen. Dinsdag 20 Februari: mt. Eveline LJMltt Maandag 26 Februari: st. C-laes Conk- IJM 41 (Lofoten). mf. Dinsdag 27 Februari: st. Petten IJM - (IJsland); Vikingbank IJM 183. Zaterdag 3 Maart: st. Zwarte Zee ua# Maandag 5 Maart: st. Haarlem UM Tubantia IJM 37. Mt. Claesje RO 46. Ditv X Dinsdag 6 Maart: st. Norma Maria UI: Ml. De Arend KW 7. Woensdag 7 Maart: nut. Mam van MS IJM 10 (IJsland); Batavia IJM 99. Donderdag 8 Maart: st. Bergen Simon de Danser IJM 43. Mt. Allan 1,1 Vrij dag 9 Maart: st. De Hoop UM <i Abraham SCH 91. Zaterdag 10 Maart: ml. Gezina KW 176; Excelsior SCH 31°:J3™? L ;j: Maandag 12 Maart: ml. Martha "-1. Fierman Eduard KW 5:.Vertrouw«g- Rijnmond IV KW 15; Willem CorneluJ Arie Nico KW 17; Cornells KW M, mina I KW 25; De Verwachting[KW derland VI KW 37; Helena KW Jacoba KW 41; Neptunus KW tt Marinus KW 48; Jan KW oO, g^. gator- Elizabeth KW 64; Noordster KW wS nus KW 69; Jan KW 84; Wdleg ffi. Alida KW 91; De Vrouw I» Jacoba KW 107; Gebroeders KW mond V KW 110; Avontuur KWH' nella KW 125; Wilhelmma lij &JJ :f!: KW 155; Java KW 159; Kahvijk l Gebroeders KW 166; Aleida KW meeuw KW 170; Karei Doorman Scheveningen SCH 107;Dirk SCH vis RO 1; Adjowico RO 8; MK Texu (Oostzee). IJM23; Dinsdag 13 Maart: mt Thoma Medan IJM 57; Shamrock IJM 1'^ uit KW 151. Janna KW 163. Jacow SCH 36; Jo VL 61; NeeltjeVL m a Woensdag 14 Maart: st ij0511 0- Donderdag 15 Maart: st. Fununs Zeelandia IJM 38; Limburgia - IJM 61. Mt. Elie Cheneviere lJM sior III KW 76. Ml. Ar^, K^L^a! UM'!i Vrijdag 16 Maart: st. Bloemendal Tzonne SCH 93. Ml. Onon KW 21. EVANGELISATIE-SAMENKOMST GOEDE HERDERKERK H£, Zondagavond wordt er m k0!nst£' oerkerk een evangehsatie-bj houden, waarin ds. G. Wassu ttd wordt er ui derkerk een evangelisatie- J za! n, waarin ds. G. Wasse ken en het kerkkoor de -ai ondersteunen. BEURSAVOND VOOR KRl2?V In het Patronaatsgebouw wo dagavond een kruidemersb door de Coöperatieve in*01 „Kennemerland".

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 10