87s NEDERLAND ÖïïSwïU en nief h1 RJiVfTSde beg™iing °n- Door Van der Kuil en Michel beheerste VSV de strijd tegen Hermes DVS Waardering en crifiek begeleid den de gemeentebegroting 1951 S3? V"van cle raadsleden' Visserij-varia it hl ??8 tussen de Raad en ons Onachtzaamheid op drifter werd fataal voor motorlogger Brandstoffenhandel Markerink vierde 40-jarig bestaan Voor WIJ blijft de situatie gevaarlijk Eerste nieuwe bedrijf bij Kennemerplein geopend De heer M. J. Grüter overleden „KNOX'-NYLONS niet voor 12.95 maar voor.... Een falend Stormvogels besloot het seizoen slecht AUTORIJSCHOOL RE IJM MARKTBERICHTEN 1951 Binnenkort uitgewerkt plan voor verzorgingscomplex voor ouden van dagen on'lene" ,W1Lende, dat in het licht Se huidige economische omstan- va1 J bii de behandeling van de digheaen, b j t komen het eCnï mogelijke. De belastmgschroef S i oSraaid" en men weet niet wat h ifmbrengen zal. Ook het aan- van nieuwe belastingbronnen brengt levaarüjke consequenties met zich mede. In dit verband vroeg dit lid hoe het col- Hp gedachte is gekomen de pos- ]egè tot d b orging voor schoolkm- Iraakgebrekkigen, nUSkonderwijs door vakonderwijzers K lingen van de klassen 4 tot en met Her lagere scholen en voor instructieve Poolreizen in de begroting op te nemen. S cijfermateriaal en welke rapporten ebben voor deze raming gegolden en mag de Raad hiervan inzage hebben, vroeg ^Twee andere leden spraken daarentegen hun voldoening uit, dat vorenbedoelde posten zijn opgenomen en zij zijn verheugd, Et het college van mening is. dat een be ziging op deze posten niet moet ge- ^OmSot de overtuiging te komen, aldus het college, dat bepaalde bemoeiingen van gemeente nuttig of zelfs noodzakelijk zijn behoeven niet altijd „ambtelijke rap- Mrter." daarvoor de grondslag te vormen. S en W. zijn met „de twee andere leden" van oordeel, dat de betrokken ramingen dienen te worden gehandhaafd. Te duur bouwen? Een lid had van aannemers vernomen, dat te duur wordt gebouwd. Hij meende, dat op allerlei wijzen bepaalde materialen kunnen worden uitgespaard en opperde de mogelijkheid bij de bouw van grote com plexen deskundigen hun zienswijze ken baar te laten maken, door middel van een prijsvraag. 3ij bouw dienen, zo antwoordde het col lege, uiteraard de bepalingen van de bouw verordening te worden nageleefd en de eisen zijn in vergelijking met andere ge meenten niet te zwaar. Voor zoveel men meent, dat zulks wel het geval is, zal men met bepaalde punten moeten komen. Als bron daarvoor uitingen van aannemers te bezigen, lijkt B. en W. op zijn minst een zijdig. Voor de bouw van complexen woningen kiezen B. en W. altijd architecten, die in de bouwwereld een naam hebben. Aan het uitschrijven van prijsvragen hebben zij daarom geen behoefte. „Snelle" investeringscommissie Enige raadsleden vroegen of van de in vesteringscommissie spoedig resultaten te verwachten zijn, Een dezer leden infor meerde of dit een commissie is, die „tegen wil en dank" in het leven is geroepen en zodanig werkt, dat nimmer resultaten te verwachten zijn. Een ander lid uitte de vrees, dat de „vaart" waarmede deze com missie werkt, van zodanige aard is, dat de omstandigheden de zaak zullen achterha len. Het verdient aanbeveling, dit werk met grote voortvarendheid af te maken, opdat men een inzicht zal krijgen van de kosten, die met de uitvoering van de plan nen gemoe'd zijn. In dit verband wees dit lid op een door de minister ingestelde com missie die op korte termijn voorstellen moet doen omtrent de bebouwing van het westelijk gedeelte van het land, waaron- oer ook is begrepen de bebouwing bij Haarlem en IJmuiden. Het antwoord luidde: „De voorbereidende werkzaamheden, om de commissie voor het investeringsplan tot een bepaalde conclusie te doen komen, vormen een omvangrijke taak. De dienst- oofden zijn druk bezig de gegevens voor de objecten, die een plaats moeten krijgen op het investeringsplan, te verzamelen. j behoeven niet te zeggen, dat in deze snel-sToeiende gemeente meer te doen is en dat voortvarendheid ook op ander ge- Men vereist is. ,£moeten daarom de vraag of de be- rokkeicomm.ssie tegen wil en dank in net leven geroepen is onbeantwoord laten, overppnÏÏ? Cen der8el'jke vraag niet in die de ST"1!!-8 iS met de goede trouw- ooilege behoort te bepalen". Badplaats Umuiden ee^aniw frïV" herinnering hetgeen had "ebrafht ^°ng •iaar naar voren Plaats" Hif w°rL" uiden als voR<&bad- inkomstpnn sI,echts een uitgaaf- en strand gezi°pVner -Verpachting van het al verdere RlJ'vroeg of E- W. van Hebben ten aanzien vraagstuk. ng van het strand- de beste bril ^omtvan DE BOER Pompstraat lfi-is Toiof IJmulden-Oost telefoon 4938 Maart. Rex, 20 uur n man' kijk uit!" ?<ex> 20 uur- ri'L'au' *'-1* UUI" Vergaderlokaal Win °UVL Van mijnheer". "lemming v' msbaekweg' 20 uur: v''eg 113" besniY>v IJmuiderstraat- ?"bond meUedSn! van N-V-V- E^tu- Huis" te Velsen vereniging „Ons Raadhuis icnnsdag 20 Maart. PI, 20 uur- ui, Raadsvergadering. Nu de herbewapening begint is dit plan misschien niet gemakkelijk te verwezen lijken meende hij, daar men voor militaire doeleinden waarschijnlijk wel beslag op het duinterrein zal leggen. Zolang de gemeente de nodige grond niet in haar bezit heeft, kunnen de plannen niet worden uitgevoerd, zo luidt het ant woord. Over aankoop van de grond worden reeds sedert enige tijd onderhandelingen gevoerd. Begraafplaats nodig Ditzelfde lid had de aanleg van een nieuwe begraafplaats in de begroting ge mist. Daar onze gemeente het inwonertal van 50.000 nadert, verzocht hij het college dit vraagstuk op korte termijn onder de loupe te nemen. Het college antwoordde echter, dat nog steeds niet is uitgemaakt waar de nieuwe begraafplaats moet worden aangelegd. Andere instanties hebben bezwaar tegen de plaats, die de gemeente heeft aangewe zen (onmiddellijk ten zuiden van Wester- veld). B. en W. hebben thans in studie een rapport, dat een andere mogelijkheid biedt, waaruit moge blijken, dat het college te dezen opzichte diligent is. Santpoortse rioleringsproblemen Een lid maakte een opmerking over de sloot langs de Hoofdstraat. In 1948 was in de begroting f 16.500 geraamd voor de rio lering van de beek langs deze straat. In 1949 was dit bedrag plotseling uit de be groting verdwenen. Bij navraag heeft men gezegd, dat de begroting voor 1948 nog niet was uitgevoerd. Nadere inlichtingen bleven uit. In 1950 werd voor dit doeleinde weer f 15.000 op de begroting geplaatst. Al enige malen had hij gevraagd wanneer het werk zou worden uitgevoerd. Hij zou daarover uitvoerige mededelingen krijgen. Thans is de post voor de riolering van deze sloot weer uit de begroting verdwenen. Afgezien van het formele bezwaar tegen deze gang van zaken, wilde hij opmerken, dat deze wonderlijke manier van doen een eigen aardige indruk maakt. Men heeft z.i. toch duidelijk uitgesproken, dat men de sloot weg wilde hebben. Het laat zich aanzien, zeggen B. en W., dat riolering van de beek niet nodig zal zijn, doch dat t.z.t. de beek gewoon met zand zal kunnen worden gedempt en daar mede het grootste deel van f 15.000 niet zal behoeven te worden aangewend voor dit doel. In onderzoek is omleiding van deze en andere beken buiten de bebouwde kom van Santpoort om naar de beek langs de Rijks weg. Alles wijst er op dat dit uitvoerbaar zal zijn. De bespaarde gelden zullen kun nen worden gebruikt om dit werk te fi nancieren. Thans is nog geen demping van de beek langs deHoofdstraat mogelijk, daar geen be staande afvoer mag worden opgeheven (al voert deze in de praktijk ook maar mini maal weinig af), voordat een nieuwe af voer is aangelegd. Uitvoering van deze plannen zal een al gehele oplossing brengen, terwijl met uit voering van het rioleringsplan maar een zeer beperkte oplossing zal worden bereikt en het moeilijkste deel van de beek tussen Hagelingerweg en Hoofdstraat neg niet kan worden aangepakt. Een lid had gaarne gezien, dat in de be groting een opmerking was gemaakt om trent de tunnelbouw, die in 1951 op de be groting van het rijk vermeld staat. Kan het college mededelen in hoeverre deze bouw voortgang zal vinden, vroeg hij. Uit de gemeentebegroting kan volgens B. en W. moeilijk iets blijken van de tun nelbouw, welk werk door en ten laste van het rijk wordt uitgevoerd. Omtrent de voortgang van het werk is het college niet meer bekend dan van al gemene bekendheid is. Nog een ander lid vroeg hoe het staat met de vorderingen om tot een sportstich ting te geraken, waarop het college ant woordde, dat er een commissie is inge steld, waarin onder voorzitterschap van de betrokken wethouder alle geledingen van het sportleven in deze gemeente zijn ver tegenwoordigd. Deze commissie heeft tot taak, het col lege van advies te dienen hoe tot de vor ming van een sportstichting kan worden gekomen. De commissie heeft uit haar midden een sub-commissie belast met de bestudering van de mogelijkheden ter zake. Een rapport is nog niet verschenen. Raad voor Scheepvaart over aanvaring van SCH 35 De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan over de ondergang van de motorlogger „Geertruida Jacoba" (Sch 35) op 7 November van het vorig jaar, nadat deze, stomende naar een andere visplaats, was aangevaren door de Engelse drifter „Mace" (Lt 35). De drifter, die uit IJmuiden kwam, was tot schrik van de bemanning van de Sch 35 recht op dit schip aangekoerst en niet van richting veranderd, zodat zij met kracht tegen de logger botste en een groot gat in de scheepsromp sloeg. De „Geertruida Ja coba" is spoedig daarop gezonken. Volgens het oordeel van de Raad is de ramp veroorzaakt door onachtzaamheid op de drifter. De bewering van de Engelse schipper, dat de Sch 35 eerst „mee" zou hebben gelegen en vervolgens naar bak boord zou zijn gedraaid, werd door de Raad niet aanvaard. Ook na de aanvaring is er weinig initiatief van de Lt. 35 uitgegaan om hulp te verlenen aan de in nood ver kerende Sch. 35. De Raad achtte het echter een nalatig heid van de schipper van de „Geertruida Jacoba", dat hij geen attentiesein had ge geven toen bleek dat het andere schip geen aanstalten maakte om uit de weg te gaan. (De „Mace" is later in de IJmuidense haven aan de grond gezet.) „QESPREKKEN MET GABRIëL" Woensdag 28 Maart komt in het gebouw voor Christelijke belangen Arjen Miedema, de schrijver van het onlangs verschenen boek „Gesprekken met Gabriël", een lezing over dit boek houden. De heer E. Markerink, die 1 Februari veertig jaar geleden zijn handel in brand stoffen begon, was een van de vele zaken mensen, die als gevolg van de bezetting hun bedrijfspand kwijt raakten. Het heeft lang geduurd voor dit verlies kon worden vergoed door het bouwen van een moderne opslagplaats, welke dezer dagen aan de Coymansstraat gereed kwam en Zaterdagmiddag onder grote belang stelling in gebruik werd genomen. Het nieuwe, geheel van steen opgetrok ken pand, geeft een zeer ruime indruk. Nadat de heer J. Broeze, een schoonzoon van de heer Markerink, de vele belangstel lenden had verwelkomd, heeft de heer L. Harsveld, afdelingsvoorzitter van de Ver eniging van Oorlogsgetroffenen de offi ciële opening verricht met een korte rede. Ook de heer A. Langkemper liet namens de Winkeliersvereniging „Wijkeroog" de moeilijkheden van na de oorlog de revue passeren. Verder spraken de heren P. Koel- mans, voorzitter van de Oranjevereniging „Velsen"; Th. Smit, voorzitter van de Ver eniging van Brandstoffenhandelaren te Beverwijk; K. Visser, collega uit IJmui den; C. R. Prinselaar namens het Hoog- ovenbedrijf; de heer Endlich van de firma Van Doorn te Beverwijk; de heren L. van Dijk, F. den Adel en architect Wentink zelf. De heer Markerink besloot deze opening en zijn jubileumviering met woorden van dank tot alle aanwezigen en voor de vele bloemstukken en geschenken, die hij had mogen ontvangen. Hij merkte hierbij op, dat hij van de bevrijding af dankbaar ge bruik heeft mogen maken van een der ge bouwen van de Java-deurenfabriek. Gelijk spel tegen „Zuidvogels" (4-4) doofde rode lantaarn niet Ondanks een verbeten krachtsinspan ning, enigszins afgeremd door het ont breken van Wagenaar in de voorhoede, heeft het enthousiaste eerste elftal van WIJ Zaterdagmiddag zijn précaire positie in de derde klas niet weten te verbeteren, tegen Zuidvogels moest de ploeg met een 4-4 gelijkspel genoegen nemen. De schot vaardigheid der voorwaartsen was welis waar heel verdienstelijk maar het links binnen-probleem blijkt nog altijd de nodige vraagtekens op te leveren en ook de ach terhoede was deze keer door een paar invallers wat verzwakt. Het was bijvoor beeld de veteraan De Niet nauwelijks kwalijk te nemen, dat hij het tempo niet altijd bij kon benen en ook de linkshalf v. d. Vlies ontwikkelde niet de snelheid, waaruit grote dingen geboren kunnen wor denWanneer Post dan ook niet zo vaak het stokje van de stopperspil er voor had gestoken, dan was „Zuklvogels" ongetwij feld met de volle buit gaan strijken. Tn het begin leek het daar ook even angstig veel op, twee doelpunten dicht'na elkaar gaven de gasten op het doorweekte Schoonenbergveld direct al een benijdens waardige voorsprong. Maar IJmuiden ver zette snel de bakens en de jonge voorhoede bouwde een aardig spelletje voetbal op, dat al gauw resultaten opleverde, want Vooys en v. d. Plas konden de partijen op gelijke voet brengen. Ook na de rust bleven de IJmuidense aanvallen gevaarlijk, maar vele goedbedoelde combinaties vonden een roemloos einde door een ondoordacht schot. Het waren echter weer v. d. Plas en Vooys, die de stand op 4-2 ten gunste van de gastheren brachten. Dit werd Zuidvogels kennelijk te bar, zodat er een spervuur werd opgezet, dat het IJmuidense doel voor zware beproevingen zette. De kanthalves hebben in deze periode van de wedstrijd enige malen schromelijk hun verdedigende taak vergeten met het gevolg, dat de stand 4-4 werd. En zo bleef het tot het einde. Dat Dindua niet gespeeld heeft, was voor WIJ alleen maar voordelig, want de IJmuidenaren zijn daardoor vier kostbare puntjes voorgekomen op de naaste con current. Volgende week valt de beslissing tegen deze ploeg. Wint WIJ dan is het eerste veilig. De adspiranten A deden het Zaterdag keurig en versloegen WB met 3-1. De overige wedstrijden moesten worden afge last. Zaterdagmiddag is de nieuwe garage, die aan de Zuidkant van het plein met het front naar de Edisonstraat gebouwd is, geopend en de heer G. Berendsen heeft als ondernemer van vele zijden gemeende gelukwensen in ontvangst mogen nemen. Een officieel tintje werd aan deze ope ning gegeven door de aanwezigheid van de heer Geert Hoogeveen, de voorzitter van het district Haarlem van de „Bovag", die een vriendelijk toespraakje afstak. Verder spraken nog een vertegenwoordiger van de Volkswagen-importeur en van de Beverol-fabrieken. Op 59-jarige leeftijd is Zaterdagmorgen in zijn woning aan de Van Rijs wijkstraat plotseling overleden de heer M. J. Grüter, die gedurende ruim 23 jaar hoofd der Da Costa-school is geweest en vorig jaar wegens gezondheidsredenen werd gepen- sionneerd. De Da Costa-school aan de Noorderlaan leerde de heer Grüter in 1927 als hoofd kennen. Sedertdien werden aan de school verbonden het kleuteronderwijs en het onderwijs aan schipperskinderen. De heer Grüter, die in 1950 zijn veertig jarig onderwijsjubileum vierde, nam 15 Augustus 1950 afscheid van het onderwijs ADVERTENTIE waarom wij'U v.a. morgen ochtend de originele „Knox"- nylons niet voor de normale prijs var. 12.95 maar slechts voor 8.75 kunnen geven, dan is er slechts één reden: „Naam- reclame" Tot nog toe kon U de op vallend mooie „Kncx"-kousen in Nederland niet kopen. De regering geett geen deviezen uit voor een dergelijke luxe. Waarom zoudt U echter in mindere kousen moeten lopen dan Uw Amerikaanse vriendinnen Daarom hebben de „Knorf fabrieken voor propaganda van hun wereldmerk via de Inconé een partij in de verkoop gebracht ver beneden de normale verkoopsprijs Vanaf morgen p. paar :Beperkte voorraad Verder brengen wij nog enkele series in goedkopere klassen, welke wij voor deze propaganda- gelegenheid tegen zeer voor delige prijzen aanbieden Sterke WANDELKOUS in moderne tintenp.p. 1.95 Linkse DAMESKOUSEN fijn weetsel. mode- tinten, extra lang been p.p. 2.95 NylonWANDELKOUS p.p. 4.7$ Ragfijne NYLONKOUS met echte naad en mindering P-P- 6.50 NYLONKOUS extra fijn PP- 8.75 TROMPSTRAAT 8—10 TELEFOON 5332 Toen Van der Tuyn uit een strafschop de achterstand van Hermes-DVS tot 2-3 verkleinde, hoopte het Schiedamse publiek wellicht nog op de gelijkmaker. Maar dat zou toch wel te veel voor de thuisclub zijn geweest. Het grootste gedeelte van de wedstrijd waren de Schiedammers in de minderheid geweest en het goede spel van linksbuiten Michel en rechtsbuiten Van der Kuil betekende voor hen een voort durend gevaar. Weer eens bleek, hoe VSV door sterk aan te vallen de druk op eigen doel kon verlichten. Hierdoor bleef o.a. tegen het einde van de wedstrijd de Schiedamse ge lijkmaker uit. Een voorhoede met de ge broeders Heyster op de vleugels en Van der Tuyn als binnenspeler, ook al zijn deze spelers niet bepaald op schot, kon men toch beter maar op een afstand heb ben. De aftrap was nog geen minuut achter de rug, toen Van der Kuyl op de rechter vleugel de bal kreeg, zijn bewaker Oster- holt passeerde en een voorzet tussen enige Hermes-spelers door mikte naar de andere vleugel. Met een paar vlotte beenbewe gingen kregen De Graaf en Michel de bal vrij en laatstgenoemde doelpuntte meteen (0-1). Ook Hermes probeex-de het met snelle aanvallen via de vleugels, maar de schoten en kopballen die er uit voortkwamen wa ren alles behalve goed gemikt. Over het algemeen bleven de bezoekers gevaarlijker. Een duidelijk bewjjs daarvoor kwam na ruim een half uur, toen Van der Kuil opnieuw te snel was voor Osterholt. Hij flitste langs hem heen, eveneens onbe reikbaar voor de andere verdedigers en schoot precies in het hoekje van het doel dat niet door Van Diest werd gedekt (0-2). Ook de tweede helft begon vérrassend. Van Diest raakte buiten het strafschop gebied met de hand de bal aan. Van der Kuil kogelde tegen een muurtje van spelers aan, Michel kreeg de terugspringende bal, speelde zich vrij en deponeerde met een lang schot de bal in de rechterbovenhoek (0-3). Twee minuten later was Joop Hey ster weer eens te snel voor Kunst, die hem ditmaal bovendien de bal niet wist te ont futselen. Hij kwam vrij voor het doel en passeerde zonder veel moeite doelman Van der Wint (1-3). Nu kwam Hermes werkelijk in het over wicht, maar door veel geknoei behaalde het geen resultaten, totdat Lex Janse door brak in het strafschopgebied. Spaans nam het enige hem overgebleven redmiddel te baat en viel hem van achteren aan. Het was uitstel van executie, want Van der Tuyn verschalkte de Velser doelman met een tactisch tikje (2-3). Het laatste kwartier leefden de Hermes mannen nog slechts in angst en vreze voor de talrijke aanvallen van VSV, waarmee zij de grootste moeite hadden. Zij slaagden er echter in, de stand op 2-3 te handhaven. Na afloop van de wedstrijd Stormvogels- UW beweerde een bezoeker, dat men, spelend zoals Stormvogels gistermiddag deed, wel drie wedstrijden achter elkaar kon spelen, om dan nog fris als een hoen tje de kleedkamer op te zoeken. En, helaas de man had nog gelijk ook, want wat Stormvogels te zien gaf, was in alle op zichten toch wel heel povertjes. Vooral de voorhoede was er, na een goed begin hopeloos uit en in de verdediging was het spel al naar vei'houding. Alleen Snoeks Sr wist zich nog wel eens boven de malaise uit te werken. In het eerste kwartier kreeg UW vrij wel geen voet aan de grond en het duurde maar kort of De Boer had succes toen de Utrechtse verdediging ten oni-echte voor vermeend buitenspel bleef staan. Vijf mi nuten later had Van Onselen met een vlie gend schot opnieuw succes (2-0). Hiermede had de voorhoede van Storm vogels zijn kruit verschoten. De Boer en Venus waren nergens meer en de buiten spelers Snoeks en Van Dokkum gingen de verdediging van UW maar een handje helpen door ver van hun lijn af te gaan staan en daardoor het veld smaller te ma ken. Hoe rustiger en zelfverzekerder de thuis club ging spelen, hoe feller de aanvallen der gasten werden. Na een vliegend schot van de Utrechtse linksbuiten tegen de lat, kon Zonder de bal rustig in het door Kraak verlaten doel plaatsen (2-1). Wie gedacht had, dat Stormvogels door dit doelpunt wel wakker geschud zou worden vergiste zich deerlijk. Zonder en Overeem scoorden nog Stevig. Ondanks de aanwezigheid van liefst vier trawlers, die Zaterdag tezamen met verscheidene loggers en kotters voor een aanvoer van niet minder dan 3800 kis ten zorgden, bleven de prijzen in doorsnee aan de hoge kant. De grove slips, die erg in trek bleven, haalden weer de oude noteringen van 2 per kilo, de gx-ote schol welke voor de export vlot kopers vond, noteerde ruim 35 per kist en de kleinmiddelschol bleef de duurste met 65 per kist. De noteringen van de silverpitt en trawl-haring varie_erde naar gelang der kwaliteiten van 25 tot 15.50 per 50 kilo. De totale aanvoer op de Zaterdagmarkt was ruim 3700 kisten, waarvan 300 kisten fijnvis, 670 schol, 540 haring, 475 wijting, 600 kabeljauw en gul en 100 koolvis. Variërend. De Assan Reis, die Zater dag een 26-daagse Lofotenreis afsloot, be- somde 31.300, de Zwarte Zee 5530 voor een 14-daagse reis, de Claesje en Dix-kje ieder met een gecombineerde haring- en visreis van 12 dagen respectievelijk 10.800 en 8160. Van de loggers waren de KW 78 en de HD 87 de hoogste aanvoerders met 7250 en 6600. De RO 3 was onder de kotteraanvoerders de hoogste met 3610. Stroppen. De kotter IJM 226 moest met een defecte motor worden binnenge sleept door de IJM 249 en de UK 185 nam het voor de UK 105 op, die ook al door een kapotte motor niet verder kon. Doordat de keerkoppeling van de KW 110, welke achteruit van de Zuidzijde sloeg, op het juiste moment weigerde, kwam het achterschip met een stevige klap tegen de beschoeiing van de Tegeltjesmarkt terecht. Met een beschadigd achterschip is het schip echter later op de dag toch weer naar zee vertrokken. De walkant is behooxdijk ge deukt. Weg. De coaster Helen Fairway welke na in Ostende een lading zoute haring te hebben ingenomen, nog kwam bijladen in IJmuiden, is Vrijdagavond vertrokken. In en uit. Zaterdag kwamen binnen: UK 70, KW 130, 66. 189. 78, 128, 65, 93, 51, 27, 72, 53, 35, 94. 155, 77, 166, 77, 34, 140, 104, 108, 125, 170, 84, 16, 10, 7, 169, 227, 91, 28, 114, 89, 12, 64, 107, 50, 41, 210, 85, 24, 69, 161, 59, 25, 17, 39, 5, 15, 37, IJM 94, 213, 227, 229, 276, 249, 226, 228, 11, 230, 214, 272, 216, 9, 37, 41, RO 53, 46, 3, 9, 1, Sch 107, 9, 310, VL 166, 28. Zaterdag vertrokken naar zee de IJM 249, 226, UK 70, HD 87, Tex 11, KW 122, Sch 92. Zondag kwamen binnen IJM 6, Sch 399, 233, KW 176, 45, 151, IJM 49, KW 163. De KW 210 kwam Zaterdag van Amster dam binnen na een ondergane reparatie- kuur. Maandaginvasie. Voor de vroege beurt waren vandaag aan de afslag de Haarlem met ëo kisten schelvis, 840 wijting, 410 koolvis, '80 gul en kabeljauwen, 520 makx-eel, 360 hax-ing en 40 diversen; de Tubantia met 20 schelvis, 130 wijting, 40 koolvis, 75 kabeljauw en gullen, 250 ma kreel, 80 haring en 10 diversen; de Claes Compaen van de Lofoten met 350 schelvis, 490 koolvis, 70 kabeljauw en gul, 50 rood- baars en 40 kisten kuit. Verder losten nog vroeg een achttal loggers samen 180 man den wijting, 24 kabeljauw en gul. 193 schol, 8400 kilo tang en 40 manden diversen. Voor de late lossing wax-en nog aanwezig 17 kotters met een totale aanvoer van 310 manden diversen en 33 loggers mét 327 manden wijting, 35 kabeljauw en gul, 145 stijve kabaljauw, 20 haring, 949 grote en kleine schol. 440 diversen en niet minder dan 31240 kilo tong en tarbot. Morgen. Zondag kwamen al binnen voor de Dinsdagafslag de Norma Maria met een aanvoer van 525 kisten makreel, 475 hax'ing, 150 koolvis, 320 wijting en 40 diversen. De Petten van IJsland met 500 schelvis, 600 gul en lang, 200 koolvis en 100 diversen. Verder is nog thuisstomende met een defecte cylinder de Eveline, die wellicht ook Dinsdag kan markten. De aanvoer van dit schip, welke aanvankelijk naar IJsland was vertrokken, bedraagt 130 vaten ge zouten vis en ongeveer 200 kisten vis. En de middenweekse markt. Van de vele trawlers welke voor de Woensdag- markt worden verwacht is definitief bekend de binnenkomst van de Batavia, die Vrij dagavond een vangst meldde van: 20 kisten schelvis, 55 gullen en kabeljauw, 170 kool vis. 400 makreel, 110 haring, 80 wijting en 25 varia. ADVERTENTIE Kent U reeds de nieuwe VERKEERSREGELS en -BORDEN Wij geven hierin les; elke Woensdagavond ten huize van Mevr. BAARDA, Kennemer- Iaan 42, Tel. 5301, van 810 uur. Kosten 3.per avond. HAGELINGERWEG 134 SANTPOORT 17 Maart 1951 Prijzen Gr. tong 2,852,40; gr.m. tong 2,131,96; kl.m. tong 1,96—1.88; kl. tong I 2,42—2,19; kl. tong II 2.03—1,67; tarbot I 2.80—2.50, p. kg. Tarbot TV 57; tongschar 72; gr. schol 3528; gr.m. schol 5349; kl.m. schol 65—56; kl. schol I 55—47; kl. schol II 32—18; schar 2911,50; bot 2112; v. haring 25,50—15,50; wijting 26,508; gr. gul 49—37; midd. gul 48—47; kl. gul 41; poontjes 17, per 50 kg. Gr. kabeljauw 2,24100, per 125 kg. Aanvoer 300 kisten tong en tarbot, 6 kisten heilbot, 2 kisten tongschar en schartong, 670 kisten schol, 210 kisten schar, 60 kisten bot, 540 kisten haring, 575 kisten schelvis, 475 kisten wijting. 590 kisten kabeljauw en gul. 180 kisten ham. 5 kisten poon, 95 kisten koolvis, 10 kisten diversen. Totaal 3718 kisten. Besommingen IJM 42 Assan Reis f31.300; IJM 94 Zwarte Zee f5530; RO 53 Dirkje f8160; RO 46 Claesje f 10.860. IJM 283 f3950; HD 87 f6660; KW 48 f 1830; KW 29 f5610; KW 78 f7250; KW 130 f4940; KW 65 f6010. IJM 229 f 2370; IJM 213 f 149; IJM 227 f 209; KW 92 f1850; KW 128 f157; KW 189 f200; KW 66 f107; RO 3 f3610. twee mooie doelpunten, zodat UW de ach terstand in een voorspi'ong omgezet had (2-3). Van de tweede helft valt niet veel te vertellen, daar nu ook UW in de malaise ging delen, tenminste wat zijn voorhoede betreft. Slechts eenmaal kwamen de toe schouwers in bewondering en wel voor de kopbal'van Venus èn voor de wijze, waar op doelman Boudewijns het leder stopte.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3