VERFSPUIT-INSTALLATIE De StiSIe Wens fc'i Vw shag dat pakje Zonder veel tegenstand werd De Ruyter Nederlands kampioen groot biljart libre fa. B~ Clowntje Kiek Ondanks zwak spel der voorhoede behaalde Nederlands hockey-elftal een zege van 3-0 pasen dit pakje met Mascotte gaat-ie goed' Belgen beschikten over uitstekende achterhoede Aan de Kwartaalabonnés Velsen Brandweer rukte uit naar de Melklaan De Lichthoeve" had meer belangstelling verdiend Kobus neemt deel aan strijd om de Europese titel Voor de kinderen SCHEEPVAART FEUILLETON MAANDAG 19 MAART 1951 ADVERTENTIE TM-30-M Het Nederlands hockey-elftal heeft opnieuw getoond tot de sterkste landenploegen te behoren door Zondagmiddag in Amstelveen met 3-0 van België te winnen. De uitslag geeft de verhouding goed weer, doch Nederland speelde geen beste wedstrijd. Dat kwam door de felle tegenstand van de Belgische achterhoede, het minder goed op dreef zijn van de Nederlandse voorhoede en het gladde veld, waardoor onze landge noten niet in staat waren door kort spel fraaie en snelle aanvallen op te zetten. Kruize doelpuntte twee maal (een uit een strafbully) en Drijver eenmaal na een strafcorner. :-W fWCv -- - De zege betekende voor Nederland tevens een revanche van de in het vorig jaar in Brussel geleden nederlaag (2-1). Over het algemeen was de Oranjeploeg het meest in de aanval, maar zij heeft onder vonden, dat de Belgen over een uitstekende verdediging beschikten. Gevaarlijk waren de Nederlanders bij het opzetten van hun aanvallen evenwel niet. Het meeste werd op de vleugel Van Heel-Boerstra gespeeld. Door het zware veld vlotte het samenspel echter minder goed. Na zeven minuten moest Nederland de eerste strafcorner nemen en kort daarop werden er de gasten twee achter elkaar toegewezen. Succes bleef echter uit. De strijd verliep vrij rustig. Pas na ruim een kwartier spelen ontstond het eerste spannende ogenblik voor het Belgische, doel. Doelman Van Leer was reeds gepasseerd, waarna een der achterspelers redde. Nog twee maal werd de bal ingeschoten, alvorens hij werd weg gewerkt. De Belgen zetten open aanvallen op die zeer gevaarlijk waren. In de omgeving van het Nederlandse doel wisten Loggere en de backs het gevaar steeds te keren. Een maal schoot linksbinnen Carbonelle hard in, maar Drijver stopte de bal. Na vier en twintig minuten spelen moest Boerstra weer een strafcorner nemen. Ancion stopte de bal, waarna Drijver in schoot. Rechtsachter Dubois hièld de bal vlak bij de doellijn met zijn been tegen en de scheidsrechter bepaalde, dat een strafbully genomen moest worden. Kruize won het duel (1-0). Na de hervatting waren de Nederlanders eveneens sterker, maar ondervonden ook nu weer grote tegenstand. De voorhoede slaagde er niet in een prachtig spel te ont wikkelen en linksbuiten Esser kon niet op tegen de fanatiek spelende kanthalf Meche- lynck. Na 20 minuten volgde er een snelle aanval, waarbij Kruize actief optrad. Hij werkte zich door de Belgische verdediging Door het abonnementsgeld voor hel tweede kwartaal 1951 thans te gireren bespaart U incassokosten. U kunt het bedrag ad. f5,20 (voor abonnés die de krant per post ont vangen f5,70) storten of overschrij ven op postrekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad of op één van onze rekeningen bij de Am- sterdamsche-, Twentsche- of Rotter- damsche Bank te Haarlem. Als U er prijs op stelt, dat het abon nementsgeld voortaan automatisch van Uw girorekening wordt afge schreven, wilt U dan een machti gingsformulier aanvragen bii onze administratie? Een spannend ogenblik voor het Belgische doel. en pushte de bal vlak voor de doelman in het doel (2-0). Het derde doelpunt ontstond zeven mi nuten voor het einde. Weer kreeg Neder land een strafcorner toegewezen en op nieuw wist de combinatie Ancion en Drij ver deze te benutten. Laatstgenoemde schoot de bal hard in (3-0). De Nederlanders zijn natuurlijk tevreden met het resultaat, maar niet met het spel. De voorhoede heeft het minste voldaan. Deze linie kon haar gewone spel niet ont wikkelen door de felle tegenstand en het gladd'e veld. Kruize was de beste, maar er ging minder kracht van hem uit dan anders. Op de linksbinnenplaats debuteerde Reijntjes van Venlo, wiens spel tegenviel. Hij had het echter zwaar te verduren 'tegen de Belgische achterhoede, Esser kon daar door niet op dreef komen. Toen hij na rust wat fel was aangevallen, durfde hij zich niet geheel te geven. In de middenlinie kan Loggere weer op een goede wedstrijd terug zien. Hij werd uitstekend terzijde gestaan door Ancion en de uit Indonesië teruggekeerde Tiel, die weer in de nationale ploeg was gekozen en de naar Engeland vertrokken Rinkel ver ving. Linksachter Drijver was de beste speler. Rustig ging hij aan het werk. Doelman Gouka, die met Reijntjes voor het eerst meespeelde, had zeer weinig te doen. Van de Belgische ploeg was de verdedi ging het beste op dreef. Af en toe zette de voorhoede snelle open aanvallen op, maar succes konden zij daarmee nrt behalen. In het perceel Melklaan 33, bewoond door de familie Reurink, is Zaterdagavond op de achterslaapkamer brand ontstaan, die door kordaat optreden van de bewo ners en buren tot deze ruimte beperkt is gebleven. Een van de bewoners had een petroleum kachel schoongemaakt en de daarbij ge bruikte lap in de kleerkast gedeponeerd. Daar is de brand ontstaan. Met een tuin slang op de vaste wastafel bestreden de bewoners, geholpen door buren, het vuur. De inmiddels wat laat gealarmeerde brandweer bracht een slang uit om wal water te geven en heeft verder volstaan met het slopen van het plafond. De deuren vsn kast en slaapkamer waren verbrand. De kamer was volkomen zwartgeblakerd en zelfs de overloop was al door het vuur aangetast. De Patronaatszaal vertoonde Zaterdag avond aanzienlijke leemten, toen het voor malige Santpoortse kindertehuis „De Lichthoeve" daar een welverzorgde propa- ganda-avond belegde en het prominente Kennemer mannenkoor De Eendracht de muzikale lijst van deze sympathieke bijeen komst opzette met een tweetal voortreffe lijk gezongen nummers. Zowel het koor, dat geheel belangeloos onder directie van de heer H. Slings meewerkte, als zuster Kuyk, de actieve directrice van de naar Garderen verplaatste instelling, hadden beter verdiend. De Lichthoeve-film, die in een aardige montage het doel van dit op particuliere basis gegrondveste werk laat zien, kreeg alle mogelijke waardering van degenen, die er wel waren dit bondige verhaal van het gezin, dat de moeder door ziekte tijdelijk verliest, beantwoordt volkomen aan de opzet. De achterblijvende kinderen redden hét onder leiding van vader na tuurlijk niet; boterhammen, die even hoog als dik zijn en andere inconveniënten tonen duidelijk, dat het vrouwelijke bestuur node gemist kan worden en „De Lichthoeve" is dan ook de redding. Zuster Kuyk vertelde vervolgens iets over de tehuizen in Garderen en haar op gewekt relaas gaf een aardig beeld van alles wat daar op de Veluwe tot de dage lijkse gang van zaken behoort en waar wij kortgeleden nog een. omvangrijke re portage aan wijdden. Acht-en-twintig jaar al gaat dit werk in stilte voort, kinderleed verzachtend en de onschuldige producten van gesti-ande huwelijken opheffend uit de vaak ergerlijke verwaarlozing, schap, want het oorspronkelijke gebouw Het jongenshuis is een zwaar probleem geworden in deze kleine-mensen-gemeen- werd door de eigenaar teruggeëist en in het daai-na beti-okken hotel konden de jon gens ook niet langer blijven, zodat ze nu in.eendenhokken zijn ondergebracht. „Nou ja, eendenhokken, zoals men ze op de Veluwe kent groot en zonnig genoeg, maar dan toch eendenhokken", zei zuster Kuyk ondanks alles vergoelijkend. Geluk kig kan het Lichthoeve-werk rekenen op veler financiële steun en er is in de loop der jaren een vertrouwd fundament van 20.000 uit donateurs-bijdragen gevormd. Zodat het nieuwe jongenshuis niet geheel een vrome wens hoeft te blijven. „WERKCLASSIFICATIE" Woensdagavond spreekt de heer Van Veelen, loondeskundige van het N.V.V., op een cursusbij eenkomst van d e IJmuidense Bestuurdersbond van het N.V.V. in het vergaderlokaal aan de Willemsbeekweg over „Werkclassificatie". Agenda voor Beverwijk MAANDAG 19 MAART Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De schi-ik der zeven zeeën. Luxoi'-Theater, 7 en 9.15 uur: Malakka. W. B.-Theater, 3 uur: Het verraad van Ogana. DINSDAG 20 MAART Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De schrik der zeven zeeën. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Malakka. Het door het district Haarlem van de Nederlandse Biljartbond geleide tournooi om het kampioenschap van Nederland, hoofdklasse groot biljart libre, heeft zoals te ver wachten was een zege voor De Ruyter opgeleverd. Hy is na vier dagen ongeslagen gebleven en heeft een gemiddelde van ruim 49 behaald. Wat de Haarlemmers gehoopt hadden, is in vervulling gegaan. Hun stadgenoot Piet Kobus is er in geslaagd de tweede plaats te bereiken met vyf gewonnen partijen en daardoor is h(j gerechtigd in April in Luxemburg met De Ruyter deel te nemen aan het Europese kampioenschap groot biljart libre. Kobus deelde ons mee, dat hy voornemers is de reis naar Luxemburg te maken. ADVERTENTIE Doelstr. 39, Haarlem-Tel 1323! Zaterdagavond was de beslissing ten aan zien van de bovenste twee plaatsen reeds gevallen. Het algemeen gemiddelde van De Ruijter was toen reeds zo hoog, dat ook al zou hij de slotpartij van Kobus verliezen, zijn gemiddelde niet meer door deze te ver beteren zou zijn. Kobus was reeds zeker van de tweede plaats door de resultaten van Teegelaar, Eichelsheim en Kruijthof, die zes punten hadden behaald en het hoogstens tot acht konden brengen. Kobus heeft zijn beide partijen van Zater dag gewonnen. Des middags kwam hij tegen Teegelaar uit. Deze had aanvankelijk de beste kansen, want hij had na zes beurten een voorsprong van honderd caramboles. Van een inzinking van Teegelaar maakte de Haar lemmer gebruik. Na eerst in de vijftiende beurt een serie van 110 gescoord te hebben maakte hij in de negentiende beurt de partij uit met een serie van 123 (500 voor Kobus en 249 voor Teegelaar). In de andere partij' moest hij het tegen Kruijthof opnemen. Aanvankelijk deden zij niet veel voor elkander onder. Met enkele degelijke series verschafte Kobus zich een voorsprong en in de elfde beurt noteerde hij een serie van 129; Kruijthof maakte 306 ca ramboles en Kobus 500. De Ruijter won eveneens tweemaal. In zijn partij tegen Kruijthof maakte hij in de zesde beurt 304 caramboles en vertoonde een fraaie sei-ie améncaine. Hierbij was De Ruijter op zijn best. Hij had echter dertien beurten no dig om te winnen. De Waalwijker begon zijn avondpartij tegen Teegelaar met een serie van 242, maar poedelde toen vier maal ach ter elkaar. Met een serie van 189 kreeg zijn tegenstander gelegenheid om in te lopen, maar met een slotserie van 189 maakte De Ruijter de partij uit. De Ruyter versloeg Kobus. Hoewel de strijd Zondag reeds beslist was, was de belangstelling voor de de laatste partij tussen Kobus en De Ruijter toch groot. De kampioen heeft laten zien, dat hij uitgespro ken de beste speler van het tournooi was. Hij had al zijn partij uit, toen Kobus nog op 98 stond. De Haarlemmer begon met een serie van 28, waarna De Ruijter er in n snel tempo 157 tegenover stelde. Kobus voeg de er 46 aan toe, waarna een serie van 168 voor de kampioen volgde. Kobus bracht er niet veel meer van terecht en de Waalwijker maakte met series van 1, 23, 30, 16 en 105 de partij uit. Na aflooD van het tournooi zijn de kam pioen en Kobus gehuldigd voor hun pres taties. Daarbij hebben jhr. dr. J. C. Mollerus. voorzitter van de Nederlandse Biljartbond, de heer D. J. A. Geluk, die de medaille van het Haarlemse gemeentebestuur uitreikte en de heer H. van den Bx-oek, voorzitter van het district, het woord gevoerd. Er volgde een maaltijd, waarna spelers en officials nog enige tijd in sociëteit „Teister- bant" bijeen bleven. Inmiddels was Rick het huis ingelopen. Hij stond op het portaal en luisterde scherp, terwijl hij zich heel stil hield. Had hij het zich nu maar verbeeld? Maar het was toch net geweestof hij Bunkie's stem had gehoord! En toen, opeens.ja, nou hoorde hij 't toch goed! Heel zachtjes hoorde hij roepen! „Waar zit je, Bunkie?", riep hij hard door het huis. Toen luisterde hij weer. En weer hoorde hij iets, maar hij kon 't niet verstaan. Maar hij meende zeker dat de stem van boven kwam! Vlug liep Rick de trap op. Boven op de gang bleef hij staan en luisterde. „Rick!Rick!. Ik wil er uit!" Nil had hij 't toch heel goed gehoord! Rick keek rond. Er stond een grote dekenkist op de gang tegen de muur. Daar leek hem de stem van Bunkie vandaan te komen. Het deksel zat met 'n klepje dicht. Vlug maakte Rick het los, lichtte het zware deksel op, en.daar stak Bunkie z'n kopje naar buiten! De uitslagen van Zaterdag waren: Beekman 329 22 128 14.95 Eichelsheim 500 22 97 22.72 Mol 228 25 47 9.12 Sweering 500 25 180 20.— Kruijthof 237 13 68 18.23 De Ruijter 500 13 304 38.46 Kobus 500 19 123 26.32 Teegelaar 249 19 76 13.11 Eichelsheim 500 R Sweering 401 8 Beekman 389 25 Mol 500 25 Teegelaar 411 1? De Ruijter 500 12 Kruijthof 306 15 Kobus 500 15 Zondag zijn gespeeld: Beekman 293 10 Teegelaar 500 10 Eichelsheim 500 9,7 Mol 253 27 Kobus 98 7 De Ruijter 500 7 Kruijthof 500 21 Sweering 468 21 207 130 108 181 242 44 130 268 148 68 46 158 184 138 De eindstand luidt: De Ruijter 14 3500 Kobus 10 3089 Teegelaar 8 3119 Eichelsheim 8 2781 Kruijthof 8 2822 Sweering 6 2893 Mol 2 1830 Beekman 0 2074 7* 390 (j* 135 129 al 113 268 132 207 a« H2 184 Sr 169 |t| Jhr. dr. J. C. Mollerus overhandigde Km de Ruijter de bondsmedaillè. Rechts 6 Haarlemmer P. Kobus, die tweede imJ Alkaid, 16 180 m. W Kp. St. Vincent. Amsteldijk, 16 350 m.NO Azoren. Amstelstad, 17 te Karachi. Aalsdijk, verm. 22 (6 u.) te Rotterdam. Andijk. 17 v. Antwerpen. Arnedijk, 16 te Houston. Alblasserdijk, 16 160 m. W Ouessant. Aalsdijk, 16 475 m. W. ten Z Azoren. Alderamin, 16 500 m. NO St. Paul Rock. Aletta (t). 16 v. Sorong n. Balikpnpan. Algenib, 16 475 m. ZZW Azoren. Alpherat, 16 600 m. NNW Kaapstad. Ampenan, 16 500 m. O Guadafui. Amsteldiep, 16 300 m. W ten Z Bermuda. Arundo, 16 450 m. NNO Azoren. Aagtekerk, 17 v. Hongkong te Manilla. Aalsum, 16 v. R'dam n. Cuba. Aldabi, 16 pass. Ouessant. Altair, 16 pass. Ouessant. Amstelpark, 17 te Suez. Annenkerk, 17 te Cochin. Akkrumdijk, 16 dwars Valencia v. Marseille. Baarn, 17 v. Pt. Ochicama n. Balbao. Bloemfontein, 16 p. Ouessant. Boskoop, 16 v. Amsterdam n. W. Indië. Bandjermasin. 16 v. Semarang n. Pontianak. Blommersdijk, 16 475 m. NNW Flores. Blijdendijk, 16 tc Baltimore. Bonaire, 17 te Madeira. Boschfontein, 17 te Port Said. Baarn, 17 te Pto. Chicama. Blitar, 16 in Str. Banka n. Belawan. Camphuys, 17 v. Menado te Macassar. Caltex Utrecht, 15 nm. pass. Gibraltar. Diemerdijk, 16 p. Vlissir.gen, Eemdijk, 16 v. Hamburg n. Rotterdam. Eendracht. 16 geankerd Alexandrië. Ena (t), 17 Takoradi verw. Erinna (t), 16 dwars Poeloe Weh. Etrema (t), 16 p. Perim. Esso Rotterdam, 16 pass. Azoren. Farmsum, 16 475 m. ZW Cape Race. Friesland. 16 350 m. WZW Azoren. Gadila, verw. 18 Land's End, daarna Rotterdam dokken. Gaasterland, 16 pass. Ouessant, 18 verm. IJm. Groote Beer, 16 475 m. WZW. Cocoseil. Hercules, 16 v. Patras. Haarlem, 16 360 m. ZO Jamaica van Aruba. Helicon, 17 te Laguaira n. Pto Cabello. Hera, 16 250 m. O ten N Flores. Hector, 17 te Famagusta. Helena, 17 te Trinidad v. Barbados. Jagersfontein, 16 v. Eastlonden n. Pt. Elisabeth Japara. 15 v. Bombay n. Colombo. Klipfontein, 16 v. Pt. Elizabeth te East London. Keilehaven, 16 te Duala. Kota Agoeng, 16 te Pcnang. Kelbergen, 16 p. West v. Sardinië. Kertosono, 17 te Suez. Langkoeas. 16 (21 u.) bij Palembang (lichtsch.) Leerdam, 16 te Baltimore. Leersum, 16 720 m. O ten N Bermuda. Linge, 16 pass. Dakar. Lutterkerk, 17 te Port Said. Loosdrecht, 16 bij Noordpunt Ceylon. Molenkerk, 16 v, Bandarshapur. Marisa (t), 16 150 m. O Rio de Janeiro. Marken. 17 rede Accra v. Amboina. Merwede, 16 300 m. W Ouessant. Metula (l), 16 1000 m. N Guadeloupe. Myonia (t), 16 350 m. N Minikoy. Manoeran, 1? pass. Guardaful. Meliskerk, 16 v. Aden. Muiderkerk, 17 tc Suez. Maas, 17 v. Paramaribo n. Mobile. Maasland. 17 te Montevideo. Madoera. 16 dwars Siberut. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York. Nestor, 16 v. Jaffa n. Antwerpen. Noordam, 16 G00 m. O. Kp. Race, verm. tha de Hoek van Holland. Overijssel, 16 v. Sydney. Ovula (t), 15 v. Mitl te Singapore. Orestes, 17 nm. v. Iquique te Valpariso vtiï. Ootmarsum, 17 pass. Ouessant. Oranje, 16 675 m. O. Guardaful, Oranjefontein, 17 pass. Ouessant. Plancius, 16 te Soerabaja. Prins Willem III, 17 te Tripoll verw. Polydorus, 16 1200 m. W Madeira. Poseidon, 17 p. Cape Hatteras. Prins Alexander, 16 575 m. O Kp. Sable, Prins Willem II. 16 840 m. W ten Z Sclllyj. Prins Maurits, 16 bij Gibraltar. Prins Willem v. Oranje, 1G nm. te AnWfa Rijn, 17 te Rotterdam 'V. Huil. Roepat. 16 v. Aden. Saparoea, 17 te Amsterdam. Singkep, 16 te Amsterdam, Stentor, 16 v. Amsterdam n. Levant. Saroena (t) 16 v. Miri te Pladjoe. Sarpedon, 16 11.111. v. Pampatal'. Stad Schiedam, 16 300 m. W ten Z Azoren. Sarangan, 16 te Pladjoe. Salland, 16 dwars Lissabon. Soestdijk, 18 te Galveston v. Baltimore. Tomini, 19 verm. te Baltimore. Taria (t), 16 p. Algiers. Telamon, 16 75 m. ZO Cape May. Tiba, 16 720 m. O Azoren. Tibia, 16 200 m. O Trinidad. Tomini, 16 275 m. N Bermuda. Utrecht, 16 150 m. O Poeloe Weh. Venus, 16 175 m. O Bougaroni. Westerdam, 16 150 m. Z Cp. Race. Westland, 17 in de baai v. Santos. Willem Ruys, 16 v. Southampton. Zeeland, 16 te Suez. Passagiers-, troepen- en emigrant's!^ Oranje, verm. 29 te Amsterdam. Ravello (Laura), 10 te Singapore. Himalaya (p en o.), 14 te PortcS»»- Joh. v. Oldenbarncvelt, verm. 28 v. A au Australië. „i» Groote Beer. verm. 21 te Fremantle, aKW' v. Djakarta n. A'dam, alwaar 5 Me! ven, Nelly, verw. 18 Mrt. A'dam. Calstel Bianco, verm. 20 v. Djakarta n. m alwaar 14 April verw. niiHriil New Australia, verm, 2 April v. DJ«U A'dam, alwaar 25 April verw. Cheshire, verm. 28 April v. Djakarta n. alwaar 29 Mei verw. Sibajak, verm. 27 Mrt. v. Djakarta n, Roi"^ alwaar verw. 21 April. April v. Djakarta n. R'dam, alw.j3 wo Atlantis, 23 Mrt. verw. R'dam v. Soera% DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels 40) Sally wilde, dat zij de woorden niet uit gesproken had. De hertogin werd echter niet nijdig. „Wie heeft je over mijn kleinzoon ver teld?" „Anne". „En wie vertelde Anne over hem?" „Ik denk, dat de hertog dat deed. Ik vermoed, dat hij en de andere familie- Leden het niet zo prettig vinden, dat er ruzie is met een van de familieleden". De hertogin zweeg. „Zij hebben allemaal van Adrian gehou den", zei Sally. „Gehouden! Wat weten zij daarvan. Hij was niet hun zoon!" Plotseling veranderde haar stem. Deze klonk veel zachter toen zij voortging: „Misschien heb je wel gelijk. Wij hebben allemaal ei-g veel van elkaar gehouden". „Nu u Adrian zo erg mist, hoe moet u dan wel niet zijn zoon Montague missen". „Dat vraag ik mij zelf af. Montague was steeds een jonge man zonder enig gevoel". „Misschien kon hij zijn gevoelens niet goed uitdrukken en was jaloers op u". „Jaloers op mij?" vroeg de hertogin ver baasd. „Ja, jaloers. Als twee mensen erg veel van een ander houden, is het best moge lijk, dat zij jaloers op elkaar worden". De hertogin keek vragend. „Het is alleen maar een idee van mij, maar ik meen te moeten begrijpen, dat Montague erg veel van zijn vader gehou den moet hebben. Daarom werd u mis schien wel in zijn ogen een soort tegen standster". „Je zegt de gekste dingen!" riep de hertogin uit, „maar toch, er zit misschien wel iets waars in!" Sally meende er verstandig aan te doen maar niets meer te zeggen. Gelukkig kwam op dit moment Elaine binnen. „Wij moeten werkelijk naar huis", merk te Sally op. „Het is al laat". Sally stond op. „Pas op", riep Elaine. „U laat het al bum vallen". Enkele losse foto's waren naast het boek gevallen. „Het spijt mij erg", zei Sally. „Zal ik ze maar achter in het album leggen?" De hertogin stak haar hand uit. Sally overhandigde de hertogin de foto's. „Dit is Montague, waar je zo'n belang in stelt", en de hertogin gaf Sally een foto. Sally staarde er naar en stond klaarblij kelijk op het punt iets te zeggen. Zij moest een zekere tegenstand overwinnen om haar mond te houden. „Dank u wel", zei zij tenslotte vrien delijk. De hertogin legde de foto's naast haar neer. „Dag mevrouw", zei Elaine, „wij zullen zorgen, dat Anne weer gauw beter wordt". „Dank je, Elaine." Sally en Elaine liepen naar de deur. „Vertel je zuster", riep de hertogin Sally na, „dat haar afgezante geslaagd is met haar missie". Sally begreep niet direct wat zij be doelde. Plotseling ging haar een licht op. „U zult uw kleinzoon schrijven?" „Ik denk van wel", antwoordde de her togin. „Als ik er niet meer ben, wil ik alleen vrede achter gelaten hebben HOOFDSTUK XVII. Marigold hing het sportieve jurkje op en stapte in haar eigen jurk. „Ik heb honger", zei ze tegen het meisje, dat zich naast haar aan het verkleden was. „Neemt iemand je mee voor de lunch?" Marigold knikte. Zij rende zo gauw mogelijk naar buiten, waar Ben al stond te wachten. „Je bent laat", zei hij bestraffend. „Och," antwoordde Marigold, „ik heb het bar druk gehad". „Ja, dat kennen wij nu wel van je". „Waar gaan wij heen?" „Ik zou zeggen: naar het Ritz-restau- rant. Het is daar rustig en ik wilde eens met je praten". „Daar hebben wij helaas niet veel tijd voor. Als ik ook maar één minuut te laat ben, krijg ik een fikse uitbrander van Nadine Sloe. En daar pas ik wel voor op!" „Ja, dat begrijp ik. Je bent een gevaar voor iedere mooie vrouw!" Ben reed vrij snel naar de door hem genoemde zaak, waar hij tevoren al een tafeltje gereserveerd had. „Ik heb al wat besteld", zei Ben. „Ook wat wijn?" Een kelluer verscheen en schonk de wijn in. 4 „Luister, Marigold, waarom geef jij je baantje er niet aan? Het is toch al te gek, dat jij werkt als je het helemaal niet be hoeft te doen!" „Gek? Wat bedoel je? Ik werk omdat ik wel moet! Je weet toch wel, dat gewone mensen, als ik, moeten werken om geld te verdienen?" Ben zei niets; hij begon zwijgend te eten Na enige tijd antwoordde hij haar pas: „Wat bén je toch gauw boos. Ik doelde op heel wat anders." „Je moet ook zeggen wat je wilt zeggen en er niet omheen draaien!" Marigold begon ook met smaak te eten. Zij voelde zich echter een beetje be schaamd over haar felle uitval en zij legde daarom haar hand troostend op die van Ben. „Het spijt mij, dat ik zo onaardig was." Ben greep haar hand. „Marigold", zei hij, „ik moet je iets zeg gen." Marigold trok koel haar hand terug, opende haar tasje, en begon in een spiegel tje te kijken. „Ja?", vroeg zij vragend. Tot haar verbazing aarzelde Ben. Dat was niets voor hem. Hij schoof zijn bord terzijde en haalde zijn sigarettenkoker voor de dag. „Herinner jij je, dat wij onlangs mijn moeder bezocht hebben?" „Ja, natuurlijk, hoe gaat het met haar?" „Ik nam je mee met een speciale bedoe ling", ging Ben voort, Marigolds vraag negerende. „Ik wilde, dat zij jou eens ont moette, en dat jij haar eens zag." „Dat was nogal duidelijk", antwoordde Marigold. Ben ging verder: „Ik heb al veel meisjes meegenomen naar mijn moeder, maar op allen had zij iets tegen. Jou vond zij erg aardig en zij heeft mij verteld, dat zij je erg geschikt voor mij vindt." Marigold lachte een beetje onzeker. „Wat bedoel je?" „Ik bedoel, dat mijn moeder graag zag, dat ik met je zou trouwen." „Maar Ben, ik begrijp je niet. Doe je mij een aanzoek, omdat je moeder wil, i je dat doet?" „Ik wil dat ook", zei Ben erg Marigold maakte een afwerend S--- „Maar Ben, dit is belachelijk. helemaal niet verliefd op mu- „Dat ben ik wel", zei Ben. dat denk ik. Je hebt mij nog nie.^ gelegenheid gegeven het uit te vind je ook niet? Ik mag je niet zoen geven! En al zijn wij dan m verliefd op elkaar, zoals anderen wijls zijn, wij zouden tenslotte van elkaar gaan houden. „Ach, Ben, Ben." „«„taw Marigold lachte, maar er kwamen in haar ogen. Zij begreep, hoedoodee-w dig Ben in zijn hart was. „Luister, Ben", zei zij, je mij duidelijk wilt mak®%. [QEpi gaat trouwen, moet je werkelij P verliefd zijn. Ik geloof wet, dat gemakkelijk is voor twJ? om te trouwen om van hun te maken. Je moet een stevig succes hebben, Ben! Licfcïc!" nadruk. Marigold sprak met grote naff „Maar ik hou van je. Marigold schudde haar h „Niet genoeg Ben." vrouW vooreï „Maar jij bent de goed' Marigold, ik wil met je hou „Je moeder heelt gezegd, datje moest!" (Wordt f1 I

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6