urn Beverwijk en Omstrekenj OLIESTOOK INSTALLATIES •Clowntje Riek De Stille Wens GROEN Co. Old Clothes New Nieuwe tarieven voor „De Kennemer Duinen' Kort en Bondig „Flora" overzag een goed jaar Moeder, waar zijn m'n haarstrikken Aan de Kwartaalabonnés Agenda voor Beverwijk De heer H. Mol een kwart eeuw bij de coöperatie Tuinders zullen plan IJmond-Noord bekijken Castricum Dure en schaarse groente Velsen-Noord Vererende uitnodiging voor Velsense onderwijzeres Heemskerk IJmuiden Vissers voor oorlogsdienst onderscheiden Voor de kinderen SCHEEPVAART ÉL'" socla,c FEUILLETON DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels DINSDAG 20 MAART 1951 Bloemenkwekers boekten flinke winst Zaterdagmiddag heeft de Beverwi.ikse bloemkwekersvereniging „Flora" haar jaarvergadering in het „Centrum" ge houden. In zijn openingswoord bracht de voorzit ter de heer B. J. Hilbers dank aan het per soneel voor de ambitie waarmede het de belangen der bloemenveiling behartigde. Het jaar 1950 is voor de bloemenveiling een gunstig jaar geweest, ten eerste dooi de 1 procent provisieverhoging en verder hoefde er minder voor de doorgedraaide producten te worden uitbetaald, terwijl de leden meewerkten om niet meer buiten de veiling om te verkopen. De heer C. Schoone uit Assendelft was tien jaar bestuurslid der vereniging en behalve vele waarderende woorden van de voorzitter werd hem een pracht-azalea overhandigd. De heer J. Twaalfhoven te Uitgeest, heeft na jarenlang bestuurslid en adviserend lid van „Flora" te ziin geweest nu bedankt, daar hij zijn bedrijf aan zijn zoons heeft overgedaan. Hem werd het erelidmaatschap der vereniging aange boden. Het verslag van de accountantsdienst luidde gunstig en voorgesteld werd om een half procent? van de provisie terug te betalen en een half procent op de leden rekening te boeken. De secretaris de heer B. Broese maakte in zijn jaarverslag melding van de stij gende omzet, die in 1950 f 802.423.36 be droeg. Door de grote verkoop in het voor jaar 1950 heeft het bestuur nog 25 bloe- menkarren aangekocht. Het ledental is met vier teruggelopen en bedraagt nu 309. De vergadering keurde het bestuursvoorstel goed om 2% procent rente te betalen van gelden gestort op de ledenrekening. De beide aftredende be stuursleden C. Schoon en C. Schoone wer den bij acclamatie herkozen. De voorlopige provisie over 1951 werd vastgesteld op 7 procent. De balans tot 31 December sloot met een bedrag van f 84.615.25 en een bruto winstsaldo van f 12.389.26. De exploitatierekening had aan baten en lasten een bedrag van f 65.115,72. Lonen en salarissen namen met een bedrag van f 30.877,90 de grootste post in bij de lasten. Bij de baten was dit een bedrag van f 41.702,14 ontvangen van verkoop en als provisie. In de kascommissie werd benoemd de heer P. Westgeest. Een verloting van bloeiende planten vormde het slot van deze vergadering. Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Maandags tussen 17 en 19 uur en des Zaterdags tussen 15 en 17 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Een rechter damesschoen, oorbel, linker schoen, alpinomuts, damesrijwiel, rozen krans, doos met damesondergoed, autoped, twee rode haarstrikken, kindermuts, vork en lepel, gymnastiekschoen, verschillende wanten en handschoenen. Eén hond. VRIENDENKRING WON VAN AGO In het kader van het Wijkertoren tournooi heeft de klaverjasclub „Vriendenkring" een overwinning behaald op de Amsterdamse glazenwassersvereniging" AGO. Het is een aardige wedstrijd geworden en na afloop deelde de voorzitter van „Vriendenkring" mee dat hedenavond de laatste wedstrijd gespeeld zal worden tegen de klaverjas- vereniging „UNIE" uit IJmuiden. waarna de grote vierkamp van de Wijkertoren kan beginnen. De uitslag van de wedstrijd luidt: „Vriendenkring" 24679 punten, 10 marsen en 11 gewonnen, winstpunten 1053. AGO 23626 punten. 8 marsen en 7 gewon nen, verliespunten 1053. Door het abonnementsgeld voor het tweede kwartaal 1951 thans te gireren bespaart U incassokosten. U kunt het bedrag ad. f5.20 (voor abonnés die de krant per post ont vangen f 5.701 storten of overschrij ven op postrekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad of op één van onze rekeningen bii de Am- sterdamsche-, Twentsche- of Rotter- damsche Bank te Haarlem. Als U er prijs op stelt, dat het abon nementsgeld voortaan automatisch van Uw girorekening wordt afge schreven. wilt U dan een machti gingsformulier aanvragen bii onze administratie? Dinsdag 20 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: De schrik der zeven zeeën. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Malakka. Woensdag 21 Maart Bioscopen: Zie Dinsdag. ADVERTENTIE Dinsdag' 27 Maart zal de heer H. Mol de dag gedenken, waarop hij vijfentwintig jaar geleden in dienst kwam bij de coöpe ratie „De Eendracht" als bediende in de kruidenierswinkel. Na enkele jaren, in 1930, werd in het pand aan de voormalige Kruisstraat te Velsen-Noord een speciale manufacturen winkel geopend, waarvan de heer Mol chef werd. In 1943 moest het grote pand, waar in ook de bakkerij was ondergebracht, worden ontruimd en eerst in 1947 kon in Beverwijk in de Zeestraat een nieuwe winkel worden betrokken. Daarna werd „De Eendracht" door fusie de huidige coöperatie „Kennemerland". De heer Mol is een' geziene figuur en het zal hem op zijn jubileumdag niet aan be langstelling ontbreken. Commissie gaat contact opnemen over de tuin- bouwgronden In een der zalen van het K.S.A.-gebouw heeft de kring Kennemerland van de L.T.B. een vergadering belegd die o.a. werd bijgewoond door de heer J. Elders uit Bo- venkarspel en enige ambtenaren van de L.T.B. Er werden soms diepgaande besprekin gen gevoerd over de onteigening van tuin- bouwgronden voor industrie en woning bouw. Om te komen tot het behoud van deze gronden werd een commissie benoemd be staande uit de heren A. Aardenburg, Be verwijk, J. Heeremans, Driehuis en C. de Ruiter, Heemskerk. Deze zullen zich te zamen met een commissie uit het hoofdbe stuur van de L.T.B. in verbinding stellen met de heer J. van Dijk, de agrarische ver tegenwoordiger in het uitbreidingsplan IJ mond-Noord. M.en hield zich verder bezig met een eveneens belangrijk punt: de omzetting van tuindersbedrijven in gemengde bedrijven. Dit zal veel geld kosten, maar er is mis schien een mogelijkheid om renteloze voor schotten uit de Marshall-hulp te krijgen. Een dergelijk verzoek zal aan de betrok ken autoriteiten worden gedaan. Tot secretaris werd benoemd de heer J. E. v. d. Pol en tot penningmeester de heer H. Korthouwer uit Heilo. BUURTVERENIGING „WIJKEROOG" GEEFT TONEELAVOND Het bestuur van de buurtvereniging „Wijkeroog" kan de leden een toneelavond aanbieden welke wordt verzorgd door de eigen club. Vrijdag 30 Maart wordt in het Ken-nemer Theater te Beverwijk opgevoerd het zi- geunerspel in drie bedrijven door Arie van der Lugt „Verdeeld kamp". Voor invalide leden en ouden van dagen stelt het bestuur gratis een bus ter beschik king om deze avond te bezoeken. Na afloop is er bal onder leiding van de heer Duin met muziek van „The Rhythm Boys". VROUWENBOND NAM AFSCHEID VAN VELSEN-NOORDSE LEDEN Maandagavond vergaderde de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond. De bijeenkomst werd begonnen met het zingen van „Gods enkel licht" en het lezen van Johannes 3. Ds. Dondorp uit Haarlem heeft een inleiding gehouden over de „Je hova getuigen". Aan het einde hiervan ont stond een geaachtenwisseling. Nu Velsen-Noord zelf een afdeling heeft, werd op deze bijeenkomst afscheid genomen van de leden uit Velsen-Noord. Mevr. Frö- lich wees er hierbij op, dat de dames uit Velsen altijd trouw de vergaderingen be zochten en wenste haar onder Gods zegen veel goeds toe. D.E.M.-ATHLETEN LIEPEN TE AMSTERDAM Zondag namen enige D.E.M.-athleten deel aan de Parkloop „Dwars door Amster dam-Noord", welke in het Florapark te Amsterdam-Noord werd gehouden. Bij de D-klassers liep A. v. d. Plas een goede race door in het grote veld als 15e te eindigen over een afstand van 3700 m. De A-. B- en C-klassers liepen 500 m. en gin- gen gelijk van start. De A-klasser H. Adri- chem bleef beneden zijn kunnen en eindig de als 10e (7e in de A-klasse). De B-klas- ser Jan Post liep een zeer goede race, even als de C-ldasser G. v. 't Hoff, die resp. 8e (2e in de B-klasse) en 18e (5e in de C- klasse) wei-den. In het ploegenklassèment bezette D.E.M. een zeer goede 2e plaats achter de A.A.C. NOGMAALS „TWEE OORVIJGEN" Op Dinsdag 10 April zal in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk de tweede jubileum uitvoering van de winkelierscombinatie „Plan West" worden gehouden. De Haar lemse Rederijkerskamer Alberdingk Thym zal dan ten tweede male het toneelstuk „Twee oorvijgen" voor het voetlicht brengen. BLOEMENDAAL - TELEFOON 22143 TWEEDE REGIONALE SCHILDERS TENTOONSTELLING Van 24 Maart tot en met 1 April wordt in Zaandam de tweede regionale schilders tentoonstelling gehouden. Ook door de Be- verwijkse schilderskringen zijn stukken voor deze expositie ingezonden. Wat de spruiten A en B betreft was het verloop der groenteveiling van Maandag niet zo goed als bij de andere soorten. Van beide soorten spruiten was weinig aanvoel en de eerste kwaliteit leverde van 45 tot 68 cent op, terwijl de grove het niet verder konden brengen dan tot 15 cent. De andere groente deed het wat beter: rabarber haalde bijvoorbeeld de prijs van 47 cent. Schommelde de prijs van de schorseneren de laatste tijd om de 14 cent, Maandag beleefden zij een kleine stijging en konden 18 cent noteren. Boerekool had nogal wat aftrek en hier voor kregen de tuinders 27 cent. De prijs van prei was, hoewel niet hoog, toch iets beter te noemen en voor een behoorlijke kwaliteit werd 17 cent betaald. Een paar kisten witlof verwisselden van eigenaar voor de prijs van 29 tot 36 cent. De sjalotten schijnen niet erg gewild meer te zijn; 8 cent was de prijs voor een gering partijtje. De peen III wist zich op hetzelfde ni veau te handhaven ên kon ook nu van f 4,80 tot f 6,00 per 100 kilo opbrengen. FELLE STRIJD BIJ „DE PION" In de stand in de kopgroep van de Castri- cumse schaakclub „De Pion" is nog weinig verandering gekomen. Walt. Uhl wist van S. van Weeren te winnen en zijn broer Werner Uhl won van P. Zwart. Ook C. Bennes be haalde weer de volle winst op C. Heeck. W. Klardie moest hoewel hij de beste kansen had deze avond in J. Bos zijn meerdere erkennen De stand in de kopgroep is thans: 1. Th. de Smalen 23 gesp., 1914 pnt.; 2. C. Bennes 23 gesp., 1914 pnt.; 3. Walter Uhl 21 gesp., 17 pnt.; 4. Werner Uhl 17 gesp., 14 pnt. AQUARIANEN TONEN BELANGSTELLING. De kortgeleden opgerichte Castricumse aquarium-terrarium-vereniging hield in hotel De Rustende Jager haar eerste bijeen komst. Deze vereniging mag zich in een groeien de belangstelling verheugen, want de secre taris kon nu al verscheidene nieuwe leden boeken. Van de gelegenheid tot ruiling van tropische vissen werd druk gebruik ge maakt en vele vissen-paartjes verwisselden van „bak". Besloten werd om deze zomer een be zoek te brengen aan het tropisch-aquarium in Amsterdam en om door het houden van lezingen de leden meer kennis van deze mooie liefhebberij bij te brengen. UITSLAGEN BRIDGECLUB „BRICAS" In hötel Meijer werden de bridge-wed- sitrijden voor de onderlinge competitie van Bricas voortgezet. De uitslagen van de tweede drive der zesde serie zijn, wat de eerste drie paren betreft, in de drie afde lingen als volgt: In de A-afdeling was het paar Broksma— Klaasse het best op dreef en het werd eerste met 59'4 pnt.,nummer twee werd het duo Van Kleef—Kossen met 57'.4 pnt. en als derde eindigde het paar De JongPadt met 57 pnt. Het paar P. v. d. WoudeP. v. d. Woord werd met 55 !4 pnt. eerste in afdeling B! De dames BakkerPeters en het duo Gouma Ticmstra eindigden beiden met 5414 pnt. De fam. Keetbaas zorgde in de C-afdeling voor het hoogst aantal punten van de avond: 66 punten haalden zij bij elkaar. Het koppel JuangeanTolk kon het tot 62 punten brengen en de dames v. d. BrinkPadt brachten het tot 6014 pnt. AANBESTEDING Te Castridum is de verbouw en uitbrei ding van de Centrale openbare lagere school aanbesteed. C. Iiartog uit Zaandijk was de hoogste met f 74.400,de laagste was P. de Nijs uit Castricum met f 57.990. De gunning is aangehouden. Op uitnodiging van de Belgische regering gaan vijf Nederlandse onderwijzers(essen) naar de Paedagogische Week, welke van 19 tot 23 Maart te Brussel wordt gehouden. Een der belangrijkste onderwerpen van deze conferentie is liet moderne onderricht in lezen. Speciaal zal gesproken worden over de „globale leesmethode" welke reeds vele jaren wordt toegepast op de School voor Christelijk Volksonderwijs aan de Van Langeveldstraat. Tot de naar deze conferentie genodigden behoort ook mej. A. Mulder, onderwijzeres aan bovengenoemde school, die als een specialiste wordt beschouwd op het gebied van de globale leesmethode en daarin de eerste klasse van de genoemde school les geeft. De uitnodiging, welke mej. Mulder ontving via de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, kan worden gezien als een bewijs van waardering voor het werk, dat deze onderwijzeres op het gebied van het moderne leesonderwijs heeft verricht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Agnes Catharina A., d., van C. H. Uitendaal en J. M. van Kleef; Johannes Margaretha. z. van J. Welp en M. C. Bakker: Lourentius Cornelis, z. van A. Duin en C. G. van Roon; Michael Franciscus J„ z. van P. H. Gooijer en A, M. Klos: Catharina Corne lis, d. van N. Duin en M. Borsboom; Cornelis Christianus J„ z. van M. Duin en C. H. Groenland; Nico, z. van KL de Vries en G. Ham. OVERLEDEN: M. Heijne, oud 62 j„ echt genote van J. Aardenburg; D. Duivenvoorde, oud 54 j„ echtgenote van H. Vendel; R. Docter, oud 86 j., weduwn. van J. Oldenburg. ADVERTENTIE Met de Pasen weer keurig gekleed DRY CLEANING ONLY Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 4880 Bloemendaal, Bl'daalscstraatwcg 63, tel. 23697 Door burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen is het Oorlogsherinneringskruis mot eesp '„Oorlogsdienst Visserij 19401945" uit gereikt aan de heren L. Jongejan (posthuum), C. P. Aland, A. van Duijvenvoorde, A. Glas. R. Groen. M. Kuiter en J. J. P. Tack. OPENBARE LES AAN DE AMBACHTS SCHOOL In de ambachtsschool aan het Tiberius- plein zal op 7 April van twee tot vier uur een openbare les gegeven worden. Op 5 en 6 April is er 's avonds om zeven uur gelegenheid voor de ouders om met de leraren over de vorderingen van hun zoons te spreken. Donderdagavond zullen er aan geslaagde leerlingen diploma's worden uit gereikt. DS. J. v. BUUREN OVER „COMMUNISME" De afdeling IJmuiden-Oost en Driehuis van de A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" belegt Woensdagavond in de kleine zaal van het Patronaat een avond, daar ds. J. v. Buuren spreken zal over „het com munisme". v_ ~1 ~i "7 p 6 zó „Maar Bunkiehoe kom je zo in die kist verzeild?", vroeg Rick verbaasd, toen Bunkie gauw uit zijn benauwde schuilplaats stapte. ,.Nou", zei Bunkie, „ik dacht, dat ik 'n mooi plekje gevonden had.maar toen kon ik er niet meer uit!" „Ja", zei Rick, „het haakje van 't deksel was dichtgevallen! En zo zat je opgesloten. We hebben je al een hele tijd geroepen. Kijk maar, buiten lopen ze nog naar je te zoeken!" En dat was zo, Juup, Plop en Oepoetie scharrelden nog met angstige gezichten door de tuin en om het huis. Toen stak Rick z'n hoofd door het raam en riep: „Hier is hij al, hoor!" Gelukkig, dat was alweer goed afgelopen! Verlagingen en meer mogelijkheden Naar wij vernemen luiden de nieuwe toegangsprijzen, die per 1 April voor het nationale park „De Kennemer Duinen zullen gelden als volgt: Dagkaarten 25 cent (was dertig cent), voor kinderen van 5 tot 12 jaar tien cent (was vijftien cent). Maandkaarten: f 1.25 plus tien cent voor het Natuurfonds. kinderen van 5 tot 12 iaar: zestig cent zonder verhoging voor het Natuurfonds. Verder worden er nu ook jaarkaarten verkrijgbaar gesteld tegen vijf gulden per jaar met. vijftig cent voor het Natuurfonds en gezinskaarten (voor een onbeperkt aantal gezinsleden) tegen f 12.oO per jaar met een gulden verhoging. De ruiterkaarten kosten vijf gulden per maand met een gulden voor het Natuur fonds en 25 gulden per jaar, waarop dan een rijksdaalder voor het meergenoemde fonds komt. Aalsdi.jk, 19 G75 m. Z.ZW. Ouessant. Alphei-at, 18 900 m. W. Walvisbaai. Abbedijk, 18 200 m. N. Fortaleza. Averdijk, 18 400 m. N. Fayal. Alamak; pass. 17 Gibraltar. A Ida bi. 18 te Antwerpen verwacht Alderamin. 17 300 m. NO. St. Paul Rocks. Altair. 17 180 m. N.NW. Finisterre. Andijk. 17 v. Vlissingen. Arendskerk, 17 te Hamburg. Averdijk. 17 550 m. O.ZO. Cape Race. Alhena. 17 te Rio de Janeiro. Alioth, 18 v. San Francisco n. Rio Grande. Amsteldijk. p. 17 Flores. Amstelvaart, 19 te Algiers. Atlantis (repr.), p. 18 Kp. St. Vincent. Aagtedijk. 18 te Antwerpen. Akkrumdiik. 18 pass. Lissabon. Alkaid. 18 p. Finisterre. Altair, 18 p. Finislerre. Amsteldiep, 18 p Bermudas. Anncnkerk. 18 v. Cochin n. Aleppey. Axeldljk, 18 te New York Aardijk, 17 v. Galveston. Amstelpark. 19 v. Port Said. Ariadr.e. 18 v. Genua n. Barcelona. Amstelland. 18 te Amsterdam. Alphard, pass. 17 Fernando. Bali. 17 v. Panarukan n. Banjuwangi. Bintang. 17 v. Djibouti. Bonaire. 18 240 m. W. Madeira. Boskoop, pass. 17 Beachhead. Bacchus, 18 te Sanfelix. Batoela, 19 te Makassar. Bloemfontein, 19 verwacht te Antwerpen. Boskoop, pass. 18 Ouessant. Breda. 18 975 m. O.ZO. Azoren. Blitar, 17 v. Djak. te Belawan. Bloemfontein, 17 te Southampton. Barendrccht, 18 te Rotterdam. Borneo, 17 v. Hollandia n. Balipapan. Bantam, 18 v. Rotterdam n. Liverpool. Blijdcndiik, 18 v Baltimore. Camphuys. 18 v. Makassar. Clavella (t) 18 pass. Finisterre. Castor, 18 v. Pt. a-- Tince n. Trujillo. v 19 te Bremen. Clavella (t), pass. Lissabon. Cottica. 17 590 m. ZW. Azoren. Castel Bianco, 15 v. Melbourne n. Djakarta. Celebes. 18 te Marseille v. Antw. Ceronla (t), 18 p. Wight. Cleodora (t), p. 17 Aroe Eil. Congostroom. p. 17 Ouessant. Cumulus (weerschip). 19 te Botterdam. Caltex Delft, 18 v. Casquets. Caltex Nederland (t), 18 te Oporto. Caltex Pernis (t), 18 p. Pantelaria. Caltex The Hague. 18'p. Burlings. Caltex Utrecht (t). 18 p. Kaap Serrat. Calteex Delft. 19 te Rotterdam v. Sidon. Chama (t). 18 te Rotterdam. Delfland. 19 te Bremen. Drente. 17 Basrah Rivier. Duivendrecht. 18 125 m. N.NW. Lissabon. Diemerdijk, 17 v. Bremen te Antwerpen. Delft, 17 v. Mollendo n. Arica. Eemland. 18 te Bahia verwacht. Esso Rotterdam (t) 18 600 m. W. ten Z. Ouessant. Edam, 18 600 m. O. Cape Race. Ena (tl. 18 te Takoradi. Eemdijk, 17 te- Rotterdam. Esso Amsterdam (tl, 18 te Curacao. Farmsum, 18 375 m. O. ten Z. Cape Race. Friesland, 18 650 m. W. Gibraltar. Goasterlterk, 17 te Rotterdam. Gordias, 17 te Rotterdam. Groote Beer (emigr.). 18 960 m. NW Fremantle Gaasterland, 18 te Amsterdam. Hector, 17 v. Famagusta n. Limasol. Heelsum. 17 230 m. W.NW. Flores. Helder, 17 v. Montevideo n. Buenos Aires. Hera, 18 550 m. W. Ussant. Himalaya. 15 v. Suez. Hector. 18 v. Limasol te Haifa. Helena. 19 v. Trinidad n. Parimaribo. Hercules, 17 v. Eleusis Hersilia. 18 v. Hamburg n. Amsterdam. Hydra, 17 v. Amsterdam n. W. Indië. Hoogkerk, 18 te Genua. Ilos. 38 v. Ft. Liberia n. New York. lndrapoera, 18 v. Djakarta n. Rotterdam. Java. 17 te Port Swettenham. Jagersfontein, 19 te Pt. Elisabeth. Kafsik, 17 v. Bintoeng n. Gorontalo. Keilehaven, 18 rede Duala. Kelbergen, 18 pass. Kaap de Gata. Kieldrecht, 18 v. Port Said. Kertosono. 18 van Port Said. Klipfontein. 18 v. East London n. Durban. Kota Inten (repatr.), 19 (7 u.) p. Finisterre. Kota Gede. 19 te Rotterdam. Laerles, 18 te Port Said. La wak, 18 v. Rangoon te Djakarta verwacht. Leuvekerk. pass. 17 Muscat. Loppersum, 17 v. Spezia n. Sfax. Lutterkerk, 17 v. Port Said. Lemstcrkerk, 20 te Basrah verwacht. I.eersum, 18 650 m. W. Azoren. Larenberg, 17 v. Amsterdam te Rotterdam. Linge, 18 p. Kaap Blanco. Luna. 18 p. Ouessant I.angleescot, 13 v. Genua Marisa (t). 17 230 m. Zuid Rio. Mentor, 17 te Alexanclrië. Metula (t) 18 540 m. O. Guadelupe. Mitra (t) 18 te Singapore. Maas. 18 bij Trinidad. Merwede. 18 500 m. N.NO. Flores. Maashaven, 17 v. Buenos Aires n. Rott. Macuba, p. 17 Ouessant 22 te Kopenh. verw. Malea (t), pass. 17 Madeira. Murena (tl. 17 450 m. W Finisterre. Mataram, 16 (21 u.) pass. Kaap Bon. Maasland, 18 te Montevidfo. Mclenkerk, 18 te Basrah. Muiderkerk, 13 te Pt. Said. Meerkerk, 16 te Melbourne v. Rotterdam. Nigerstroom, pass. 17 Finisterre. NoorcKvijk, 18 v. Civita Vecchia n. Melilla. Op het ierrein van do Kabelfabriek t.e Delft is Vriida» rli* gebeurd dat aan de 38-jarige schiu uit Hilversum het leven heeft tCrF raakte bekneld tussen een achtSV de auto en een haspel. Hij werri riJC5'- Gasthuis te Delft overgebrachtt -3r overleden. en 's HAARLEM EN OMGEVfifl; Bloemendaai, is benoem^tot'lid^anT De voorjaarscollecte voor de zcnai de Ncd. Herv. gemeente te Bloemen?? Aerdenhout heeft f 1104,87 opgebracht Mr. D. de Boer is benoemd teur der directe belastingen in vase ter inspectie der belastingen te Li eerste afdeling. naarto. Vrydag 23 Maart hoopt de heer w v. d. Poll, chef-vakwerkman bij de pV telefoondienst, wonende Essenstraat 8 - 25-jarig jubilé te vieren. Wegens rif Vrijdag zal hij reeds Donderdag door dtav en personeel worden gehuldigd De Haarlemse wethouder van Onder-- Kunsten en Wetenschappen, de heer T) j A. Geluk, zal in plaats van Woensdae iv, derdag spreekuur houden en wel van g"] elf tot twaalf uur. V3n 00 Noordam, 18 475 m. W. Scllly's. Napoli, 14 v. Sydney n. Genua. Nieuw Amsterdam, 18 300' m. N ten W Haiti Nelly (repatr.), 18 te Amsterdam. Oberon, 18 200 m. Z.ZW. Bermuda. Ootmarsum. 18 350 m. W. Ouessant. Oranjefontein, 18 dwars Opcrto. O vu la (t) 18 v. Singapore n. Mirl. Oranjestad, 18 in Golf van Biscaye Ondina, 17 v. Aruba n Gent. Oranje, 18 p. Aden. Odysseus. 18 v Ryeka n. Messina. Papendrecht, 18 720 m. N.NO, Sombrero Prins Joh. Willem. 18 600 m. O. op Sable Plancius, 19 te Djakarta. Prins Maurits. 16 pass. Finisterre, Prins Willem 2, 18 220 W.ZW, Scilly's. Prins Ph. Willem, 17 v. Ryeka n. Sfax Prins Willem IV, 18 te Rotterdam. Raki, 18 v. Djakarta n. Palembang. Ridderkerk, 13 p. Ouessant, Reyniers. 18 te Semarang verwacht, Rempang, 18 780 tn. Z.ZW. St. Maria Azores. Roebiah, 18 v. Singapore. Roma (repatr.), 17 550 m. OZO Socotra. Saidja (t) 18 v. Pulubukim n. Plaöju. Saroena (t) 13 Ie Pladju. Sarpedon, 18 v. Fampatar te CiudadtrujUlo. Siaoe. 17 v. Sibolga n. Padang. Siberoet. 17 v. Palembang n. Djakarta. Stad Alkmaar, 18 pass. Stadtland, Stad Haarlem, 18 pass. Finisterre. Stanvac Talangakar (t) 18 te Sungeigerong vm, Salland, 19 te Las Palmas verwacht. Samarinda, 18 v. Semarang n. Belawan, Sarangan, 18 te Palembang. Scherpendrecht, 18 te Sidon v. Djakar. Schiedijk, p. 17 Bermuda. Sliedrecht (t), p. 18 Cape Bon. Stad Arnhem, 18 te Huelva. Stad Breda. 16 v. Vancouver n. Los Angels. Stad Maassluis, pass. 18 Ouessant. Stentor p. 18 Lissabon Surriento. 15 te Melbourne v. Genua. Salland. 19 te Las Palmas. Schie, 17 v. New Orleans n. Laguaira. Sommelsdijk. 22 te Londen. Stad Leiden, 17 bij Low Archipel. Separoea. 18 v. Amsterdam n. Perz, Golf. Stad Arnhem. 18 te Iluelva. Stad Dordrecht. 17 te Setubal. Stad Maastricht, 17 v. Vlaardingen n. Savont Tankhaven 2 (t) 18 v. Djakarta n. Polenta; Tankhaven 3 (t) 18 v. Pt. Swettenham n, TeSc- kanson. Themisto, 18 375 tn. W.TZ. Ouessant. Tomori. 18 te Ternate. Taria, 18 pass. Pantellarla. Telamon, 18 480 m. Z.ZO. Kaap Hatteras. Tiberius, 18 in Monapassage. Tibia, 18 420 m. O. Trinidad. Triton. 17 v. New York n. Turksisland. Tabian, 18 te Port Said. Tero, 17 p. Kaap Frio. Tiba, 18 p. Madeira. Tarakan. 18 v. Adam n. Antwerpen. Van Riebeeck, 17 te Boeleleng (Bali). Volendam. 18 420 m. W Scilly's, Waikelo, 19 te Soerabaja. Westerdam. lo te New York. Willem Barendsz, t8 te Kaapstad. Weltevreden. '22 (4 u.) te Pt. Said verw. Winsum, 18 te Amsterdam. Waal. 18 v. Houston n New Orleans. Willem Ruys. 17 (20 u.) p. Finisterre. IJsel, 19 nm. verwacht te Antwerpen. Zeeland, 17 n m. te Port Said. Zonnewijk, 18 300 m. Z.ZO. Cape Race. KLEINE VAABI Barendsz. 17 te Londen v. Honfleur. Citadel, 19 Rouen te Londen verw. Casablanca, pass. 18 Royal Sovereign. Cornelia, 17 rede Port de Bouc Satfi. Cornelia, 17 rede Port de Bouc. Cronenburgh, 17 v. Pt. Lyautey n. Casabiw Constant, 17 v. Grimsby n. Dieppe. Duiveland, 17 v. Kopenhagen te Danzig, Dacapo, 18 v. Londonderry te Dieppe. Flandria. 18 v. Port Jerome n. Duinkerken. Frisia, 19 v. Grand Quivilly n. Le Havre. Ferocia, pass. 15 Beachy Head. Hast. 5, 17 v. Galway te Bordeaux Holendrecht, 18 v. Kiel n. Stralsund. Heemskerk. 17 te Elsenore v. Immingim Henriette. 17 v. Kingslynn n. Mbro. Import. 17 v. Casablanca n. Cete. Ingeborg, 18 v Kopenhagen. Jakob Ooorburg, 19 v. Casablanca te Affl». Julia Mary. pass. 18 Ouessant. Java, 18 te Sables d'Olonne v. Swansea. June, 18 v. Rotterdam tc Amsterdam. Kemphaan, 13 v. Bénghasi te Tripoli. Leny, 17 v. Antwerpen n. Garston. Monica, pass. 13 Kiel. Marin, 38 120 rn. Stamaria Azoren. Mattew, pass. 18 Holtenau. Meike, pass. 18 Beacy Head, Merak., pass. 18 Ouessant. Marcella. 19 v. Ambes n. La Famce. Mulan, pass. 18 Kiel. Nélly, 18 60 m. W. St. Nazaire. Noord, 18 v. Port Jerome n. Alapal ice. Nottingham, 17 v. Harlingen n. Goole. Oise, 18 v. Rouan n. Rotterdam. Prims. 17 v. Portsmouth n. Bayonnc. Remmert. pass. 18 Kaap Vilano. Rapid. 17 v. Rouan n. Parijs. Soemba, passa 18 Vlissingen. Spora, 16 v. Cassablanca n. Nantes. Swallow, passa 18 Scilly's. Saba. 17 v. Rotterdam te Shoreham. Timor. 17 v. Gent te Shoreham. Van Gelder, 18 v. Rotterdam te Amsterdam. Vlier, 18 te Lissabon van Rotterdam. 41) „Niet alleen daarom! Het is echter wel belangrijk, wat zij zegt. Zij heeft mij al uit veel moeilijkheden gehaald en als zij zegt, dat iemand de ware voor mij is, dan neem ik dat graag aan." „Ben. het spijt mij zo voor je.... maar ik moet je wel zeggen, dat ik niet van je houd." „Ik zal je wel leren mij lief te hebben, Marigold. Wij konden samen zo'n heerlijke tijd hebben! Wij konden een huis kopen in Londen en een ander huis ergens bui ten, paarden, een auto, ik wil je alles geven: kleren, juwelen, bont, alles, wat een mooi meisje, als jij, zou moeten heb ben." Terwijl Ben sprak, realiseerde Marigold zich, dat zij juist naar al deze dingen ver langd had. Was zij hier niet voor naar Londen gekomen? De kellner bracht koffie. Zij nam enkele teugjes. „Luister Ben", zei zij, „je hebt in je leven al veel vrouwen op de een of andere manier omgekocht. Denk je nu, dat je mij ook kunt omkopen?" „Toe, Marigold, alles wat ik zeg wil je verkeerd uitleggen! Ik wil je in 't geheel niet omkopen, ik wil slechts met je trou wen." Marigold keek hem aan en voelde zich bedroefd. Zij wist, dat zij hem gekwetst had en zij had dit niet willen doen. Waarom geef jij je hersens geen kans?" „Zou je van mij kunnen houden, als ik ging werken?" „Iedereen zou je meer appreciëren, in dien jij je handen eens uit de mouwen ging steken." „Zul je met mij trouwen, als ik ga wer ken?" „Nee, alleen als ik werkelijk verliefd op je word." Verder spreken had weinig zin meer. Ben reed haar terug naar de modezaak. „Ik bel je morgenochtend op", riep hij haar na, toen zij naar binnen ging. Marigold was laat. De andere manne quins waren zich reeds aan het verkleden. Snel glipte zij in de zwarte avondjurk, welke zij het eerst moest tonen. De middag was gelukkig niet zo druk. Het liep tegen vijf uur, toen iemand haar kwam waarschuwen, dat juffrouw Sloe een bepaalde japon nog eens wilde zien. Marigold voelde zich daar in 't geheel niet gelukkig mee. Het was een vrij inge wikkelde avondjurk, welke Sorrell speciaal voor haar had gemaakt. De gouden tinten van de zijde pasten precies bij het vuur van haar haar. Er hoorden speciale juwelen bij en zij moest de robe tonen met een grote bos tijgerlelies in haar armen. Op ieder ander uur had zij graag deze creatie van Sorrell gedragen, maar nu niet. Zij was moe en verlangde naar een kop thee. „Ik ben er zeker van, dat juffrouw Sloe met opzet deze jurk nog eens wil zien", mompelde zij tijdens het aankleden. „Er zijn nog maar drie dames," zei een van de meisjes, die juist uit de show-zaal kwam. Marigold greep de lelies en ging toen met waardigheid de zaal binnen. Toen zij zich naar de drie klanten wend de, zag zij een man de trappen afdalen, die haar scherp observeerde. Eerst schonk zij geen aandacht aan hem, maar plotseling meende zij een bekende trek in hem waar te nemen. De man liep op juffrouw Sloe af, die plotseling „hè, Peter" uitriep. Met de grootste moeite wist Marigold zich staande te houden. Dat Peter hier was! Eindelijk was hij teruggekomen. Weken lang had zij niets van hem gehoord! Gelukkig kon zij haar emoties bedwin gen, zij moest toch om de klanten denken. Tenslotte verdween zij in de kleedkamer. Het gepraat van de meisjes hoorde zij niet, zij dacht slechts aan Peter! De gordijnen gingen plotseling open en Nadine Sloe kwam binnen. „Mijnheer Aird zou je graag even willen spreken, Marigold. „Nu?" „Ja, het is nu toch bijna sluitingsuur, je kunt wel met hem mee gaan." „Dank u wel!" Met koortsachtige haast verwisselde zij van kleding. „Een gelukkige ben jij toch om vroeger weg te mogen gaan", merkte een van de meisjes op. „Ja, zeg dat wel." Zo snel zij kon rende zij naar buiten, waar Peter stond te wachten. „Hallo, Peter!" „Marigold!" Er scheen iets in zijn ogen, dat haar bijna de adem benam. „Waar ben je toch al die tijd geweest?" Marigolds stem klonk onzeker. Zij was zó blij hem weer te zien! „Dat wilde ik je juist gaan vertellen." Hij opende het portier van zijn wagentje. Zwijgend reden zij weg. Marigold keek naar Peter. Hij zag er ernstig uit. Zij draaiden een park in en Peter bracht de wagen tot stilstand op een rustig plekje bij een groepje bomen. Marigold kneep stevig in haar handen Zij was bang, hopeloos bang, dat Peter zou zien, hoe gelukkig zij zich voelde! Langzaam draaide Peter zich naar haar toe. „Ik ben teruggekomen." „Ja, dat zie ik." „Wil je weten waarom?" „Natuurlijk! Of is het een geheim?" „Dat is helemaal geen geheim. Ik ben teruggekomen om met je te trouwen!" Een ogenblikje wilde Marigold Peter niet aankijken. Toen werd het haar te mach tig! Peter strekte zijn armen uit, haar mond zocht de zijne. „O, Peter, Peter!" Tranen kwamen in haar ogen, maar zij merkte het niet. Zij wist alleen, dat zij ge lukkiger was dan zij ooit geweest was. De ellende en eenzaamheid van de laatste weken waren nu voorbij! Pas na lange tijd lieten zij elkaar los. Geen van beiden lette op de voorbijgan gers. En waarom ook? Zij waren alleen... Peter zei het eerste wat. Hij keek naar Marigold, die tegen zijn schouder lag. „Je hebt mij dus gemist, lieveling?" Marigold opende haar ogen en keek hem aan. Haar antwoord was in haar ogen te lezen. „Waarom ben je toch weggegaan?", fluis terde zij bijna. „Omdat ik van je hield!" „Ik dacht, dat ik je verloren had." „Je zou mij nóóit verliezen!" „Maar je schreef niet.je liet mij niet weten waar je was." Peter kuste haar rode mond. „Het is een lange geschiedenis lieveling. Ik moet je veel vertellen. Laaf ikjrt- maar thuisbrengen." Zij reden met een langaam ggj weg. Marigold hing bijna onbes -- tegen Peter aan. Zij voelde zien zo ge Nu begreep zij, waarom zij afgewezen had, hoeveel het mat haar ook betekend zou heboen. had zij steeds op Peter gewacht. Een paar keer fluisterde zij king zijn naam. „iitiikt „Indien je zo veroverend naai mj rijd ik nog ergens tegen op- Marigold lachtte. on i! „O, Peter, ik moest feitelijk boo zijn." a „Dat zou ik niet goed ,vinden; e,-sje.: Zij stonden voor het huis van „Wij zijn vroeg," zei Mango niet. dat Sally al thuis is. Zij rende naar boven. Inderdaad- was nog niet thuis. en £;ce. Marigold gooide haar jas P wierp haar hoedje af en dra Peter om. Een seconde keWM aan, toen vielen zij in elkaa j;: „ik war een dwaas," ik niet begreep hoeveel ik hield!" mnmDelde „O, lieveling, lieveling, m°mP teTocn hoorde zij iemand de trap 0Pk°® Zij lieten elkaar los. Sally kwam binnem^

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6