Maaswijdte van 8 cm. betekent voor de kustvisserij een groot offer TENNIS! Demany, journalist en parlementslid, werd gekrenkt en afgestoten door partijleiding Nederlandse Vissersbond hield in Alkmaar zijn jaarvergadering 't SP OR THUIS Blikfabriek in Hardinxveld vernieuwt oud materiaal Contactavond van Buurtvereniging „Schulpen" Velsen-Noord aan Zee VOOR VLIJTIGE HANDEN LOOSJES vestigt de aandacht op de étalage: ENGELSE EN AMERIKAANSE BOEKEN 1 IJmuiden Haringschip kon niet lossen Onstuimige Paasdagen Verdienstelijk toneel-debuut van de vereniging „B.G." Watervlieters vierden Pasen Tentoonstelling van werk van Chris Bartels Beverwijk Bloemenventer met breekijzer aangevallen SCHEEPVAART K°rt en Bondig dp Agemèü voor DINSDAG 27 MAART 1951 Verplichte rustdag voor de visserij bepleit Zaterdag heeft de Nederlandse Vissers bond in Alkmaar zijn jaarvergadering ge houden. De voorzitter, de heer R. Brands uit Urk, heette de talrijke leden en de gasten welkom, ónder wie de Kamerleden De Ruiter (C.H.U.) en Emmens (P.v.d.A.). de heer Van Dijk, voorzitter van het Be drijfschap voor Visserijproducten, mr. Kie- wiet de Jonge, voorzitter van de Stichting van de Nederlandse Vissserij en de heer W. Vriens, directeur van het Aan- en Ver koopkantoor voor Garnalen. Ter sprake kwam de garnalenverorde- ning die nog steeds niet in het Voedsel voorzieningsblad is opgenomen en waar door ook de prijzen voor pellerij-garnalen zouden kunnen worden verhoogd. Zo gauw de verordening afkomt en dat kan vol gens de voorzitter van het bedrijfschap spoedig het geval zijn wordt de prijs vrijgegevei), met dien verstande, dat er ingegrepen wordt, zodra de prijs teveel zakt. Besloten werd een telegram naar de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening te zenden, waarin ten sterk ste wordt aangedrongen op een zo spoedig mogelijk goedkeuren van de garnalenver- ordening. Vervolgens kwamen de bepalingen ter sprake van de Londense Conventie van 1946, het vorig jaar door de Volksverte genwoordiging goedgekeurd. Hierbij werd de maaswijdte voor de kustvisserij op 8 cm. bepaal Dit betekent voor de kust- vissers een groot offer, aldus de secretaris, de heer Joh. W. Stevenson in zijn jaar verslag, zowel omdat de vangsten minder worden als vanwege de stijging der ma teriaalkosten. Door deze maatregelen te nemen, rust op de regering de verant woordelijkheid, om althans de kleine en middelgrote bedrijven, waarvan er ver schillende in het afgelopen jaar al de grootste moeite hadden, om tot rendable uitkomsten te komen, in deze overgangs tijd bij te staan. Over het algemeen was de vergadering van mening, dat er maatregelen tegen overbevissing van de Noordzee genomen moesten worden, doch de maatregel in zake de maaswijdte treft in het bijzonder de kustvissserij. De trawlervisserij, die op haring en makreel uitvaart en daarom kleinere netten mag gebruiken, heeft ook de gelegenhed platvis te vangen met dit kleinere net. Een belangrijke maatregel zou zijn, als de zevende dag als verplich te rustdag ook voor de vissserij zou wor den voorgeschreven. Dat zou voor de Noordzee 52 dagen rust betekenen, het geen zeker de visstand ten goede zou ko men. De nieuwe maaswijdte stelt de kust- vissers voor schier onoverkomelijke moei lijkheden. Bij het ministerie is daarom aangedron gen op regeringsmaatregelen voor een tij delijke hulpverlening, teneinde een nood toestand te voorkomen. Na een uitgebreide discussie werd het bestuur gemachtigd die maatregelen te treffen, die het in het belang van de kust vissserij nodig acht. Blijkens het jaarverslag telt de bond veertien plaatselijke verenigingen. Aan de arbeid van de Stichting voor de Neder landse Visserij wordt daadwerkelijk deel genomen. Door de actie van de Stichting zijn er minimumprijsregelingen gekomen voor een viertal vissoorten, die voor de kustvisserij van het grootste belang zijn. Tevens werd een afzetgebied gevonden voor de partijen vis, die de minimumprijs niet konden halen, namelijk door een con tract met de vismeelfabrieken. Dit is de eerste schrede op de weg naar de mede- ADVERTENTIE Laat tijdig uw racket nazien, 't Speelt prettiger. Kennemerlaan 137 IJmuiden Tel. 4071 zeggenschap van de producent in de prijs bepaling. Dit klemt temeer, omdat belang rijke prijsstijgingen van vissersbenodigd heden, vermindering van aanvoer, export- belemmeringen het steeds moeilijker ma ken de bedrijven rendabel te maken. Hei kottertype heeft getoond, mits varende op deelvaartcontract, een efficient vissers vaartuig te zijn. Jammer genoeg kunnen niet alle vissers de benodigde gelden bijeenbrengen, om de min of meer verouderde typen met oude, olieverslindende motoren te vervangen door nieuwe schepen. De rekening over 1950 sloot in ontvang sten en uitgaven op 16.078,87 met een batig saldo van ƒ4.321,12, waardoor de reserve steeg tot 24.025. De heren Brands en Stevenson werden als voorzitter en secretaris herkozen. Alle aftredende leden in het hoofdbestuur, af gevaardigd door de afdelingen, werden eveneens herkozen. De schaarste aan blik stelt de industrie die blik als verpakkingsmateriaal verwerkt voor grote moeilijkheden en vermindert de toewijzingen voor de blikfabrieken tot op ongeveer een kwart. In de Hardinxveldse blikfabriek is men thans begonnen met het vernieuwen van oude blikken, die tot nu toe naar de vuil nishoop gingen of als schroot werden ver handeld. Millioenen blikken gingen op deze wijze verloren. Het schijnt ondoenlijk, om voor de consumenten een inzameling te or ganiseren. Er zijn tientallen fabrieken in ons land die in blik verpakte grondstoffen gebruiken en duizenden busjes per dag verwerken. De Hardinxveldse blikfabriek heeft nu contact gezocht met Zwanenberg's conserven-industrie. Daar worden per dag 6600 blikjes met ananas-schijven leegge maakt die uit Havanna komen. Deze blik ken worden nu haar de Hardinxveldse fa briek vervoerd, waar er reeds honderd duizenden zijn aangekomen. De ananas-blikjes waren eigenlijk voor Engeland bestemd, maar daar mogen geen ingeblikte levensmiddelen op de binnen landse markt komen. De fabrikanten, die met de handen in het haar zaten, sturen nu de blikjes naar Zwanenberg, die de schij ven in glazen potjes doet en ze dan naar Engeland stuurt. Hardinxveld's fabriek is een der fabrie ken die de werkwijze met oud blik heeft ingevoerd. Ook lege bussen van motorolie en dergelijke worden reeds aan de pomp stations verzameld. Bij een genomen proef bleek één pompstation in een naburige stad binnen korte tijd 5000 bussen te kun nen sparen. De blikken worden gereinigd, geplet en van nieuwe deksels voorzien en gaan daarna weer naar de fabrikanten. Het is de vraag of men van hogerhand deze besparing die nu alleen nog maar wordt toegejuicht ook zal gaan ordenen. De Vakgroep Verf zou dan de distributie van de blikken ter hand willen nemen. Bij een verdeling door de blikfabrikanten worden uiteraard de beste relaties het eerst van blikken voorzien. Een grootscheepse actie van alle blik fabrikanten zou tot verbluffende resul taten op het gebied van „nieuw-oud blik" kunnen leiden, aldus was het oordeel van de directie in Hardinxveld. De buurtvereniging „Schulpen", welke de gewoonte heeft aan de vooravond van de hege feestdagen de leden een contactavond voor te zetten, kwamen Za terdag in veilinggebouw ,,'t Centrum" te Beverwijk bijeen. Men had zich de belangeloze medewer king vei-zekerd van het Hawaiïan-ensem- blc „de acht Mosquitos" en het duo Bar biersWormsbecher, die na de opening door de heer R. v. Eijken, voorzitter, een zeer gevarieerd programma uitvoerden. Voor het grote aantal belangstellenden trad het eerst het Hawaiian-ensemble op met verschillende liedjes van de Zuidzee, welke veel bijval oogstten. De heren Bar biers en Wormsbecher hadden bepaald suc ces met hun vaak originele en geestige coférence; de door hen uitgebrachte paro die op de buurtvereniging „Schulpen", die met kennis van zaken was samengesteld, ging zelfs gepaard met enorme hilariteit. Bij de tussentijds gehouden eierverlotin- gen ontbrak het niet aan spanning over de vraag wie het grootste aantal eieren zou bemachtigen. Dit waren de families J. Rol en T. Bremmers, die de eerste prijzen be haalden en met een flinke Paasmand huis waarts gingen. De Maandagmiddag te Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd tussen de hoofdstedelijke clubs Ajax en D.W.S. werd door de gasten niet 3-1 gewonnen. Pitlcrs (links) van D.W.S. maakte de stand gelijk (1-1). Doelman van Dracht (op de grond zittend) ziet de bal in het net verdwijnen. De Ajaxied Potharst steekt protesterend de hand op, daar hij meende dat de bal uit geweest was. Mémoires van ontgoocheld Belgisch communist (Van onze correspondent in Brussel) Een ontnuchterde communist, de Belgi sche journalist (ex-parlementslid) en een van de leiders van het verzet, Fernand Demany, heeft de communistische partij verlaten en zijn ervaringen te boek gesteld. Deze Brusselaar was vóór de oorlog een van de voornaamste redacteuren van ,.Le Soir", het grote avondblad van de hoofd stad. Hij is beroemd geworden door een formidabele krachttoer, welke hij tijdens de bezetting uithaalde. ,.Le Soir" werd toen geredigeerd door een Duitsgezinde redactie (alhoewel dient erkend te worden, dat het een gematigd blad was, dat vaak moeilijk heden met de Gestapo had) en op een dag gelukte het Demany een gehele valse „Le Soir" te laten drukken, met patriottische artikelen, communiqués van de geallieer den, anti-Duitse carricaturen, enzovoort. Lettertype, formaat en stijl waren geheel van „Le Soir" en ieder die die avond het avondblad kocht, kreeg ook de valse „Le Soir" mede. Maandenlang was deze affaire het ge sprek van de dag in Brussel en geheel het land. Demany was tijdens de bezetting chef van het zogenaamde onafhankelijkheids front, een gewapende verzetsbeweging, welke na de oorlog spoedig in communis tisch vaarwater geraakte..in 1946 ging hij met enkele vrienden van de socialis tische federatie van Brussel naar de com munistische partij over. Na de bevrijding verzette hij zich nog tegen de ontwape ning van de verzetsgroepen. Kortom, hij werd een militant communist en werd te Brussel verkozen als communistisch Twee de Kamerlid. Ontgoocheling In zijn boek wijdt hij een geheel hoofd stuk aan de positie van de intellectuelen in de communistische partij. „De intellec tueel". zo zegt hij, „wordt er gehaat. Men vernedert hem. maakt van hem een robot, geestelijk wordt hij vermoord, veranderd in een gemakkelijk te kneden massa. Langzamerhand voelt zelfs de meest enthousiaste militant hoe de greep van de leiding van de partij hem tot een knecht maakt. In het begin laat men hem een zekere vrijheid, maar na enkele maanden begint hij te merken, dat alle beslissingen bij voorbaat genomen zijn, en wel met „al gemeenheid" van stemmen. „Niets is zo vals als die schijndebatten, die de beslissingen vooraf gaan", aldus Demany. „De leiding van de Belgische communistische partij is daarbij uiterst wispelturig. De onstandvas tigheid van secretaris-generaal Edgard Lalmand is zo groot, dat hij meermalen per maand of zelfs per week van idee veran dert over hetzelfde onderwérp. Telkens moeten daarbij koppen vallen. Dit betekent dat beproefde militanten gelikwideerd wor den: Verschoven naar een onbeduidende functie, waar zij spoedig vergeten worden. De Belgische communistische partij is al dus verworden tot een groep, waarin de laagste der dictaturen heerst. Men valt plotseling in ongenade, zoals ten tijde van de Franse revolutie. De militanten worden soms urenlang ondervraagd over hun poli tieke tendenties en over de politieke reac ties van hun families. Men verzinkt in het moeras van de leugen en de verklikking. Demany wijst op de groteske fout van de leiding, toen Lalmand indertijd publiekelijk verklaarde, dat „indien het Rode leger, zegevierend de imperialistische aggressoren verdrijvende, ons land zou binnentreden, de Belgische communisten zich gelukkig zouden achten omdat zij zich zouden bevin den te midden van de ontelbare massa's van arbeiders, die in de Belgische dorpen en steden, de soldaten van de bevrijding zouden begroeten." Van de 40 Tweede Kamerleden en senatoren viel het aantal communistische parlementsleden als reac tie daarop terug tot 18! Die verklaring, aldus Demany, wekte bij de Belgische arbeiders ook een reactie van zelfverdediging op, omdat zij begrepen dat de Belgische communistische leiders fe sterk verbonden zijn aan de ordewoorden van het Kremlin. Demany's ontslag werpt een schril eigenaardig licht op de commu nistische zeden. Het begon op een van die mondaine recepties op de Russische am bassade te Brussel. Op 28 April 1950 werd daar Ilja Ehrenburg' ontvangen, de bekende Russische journalist. Een Russisch diplo maat wendde zich plotseling tot Demany: „Ik heb u onlangs gezien in de hall van de Amerikaanse ambassade. Waarom deed u alsof u mij niet zag?" Grote verwondering van Demany, die zeide niet eens het adres van de Ameri kaanse ambassade te kennen. Hij vroeg in lichtingen: „U droeg een regenjas" zei de diplomaat. En bij dit lakonieke antwoord scheen het voorlopig te blijven, maar en kele weken later begon voor Demany een lijdensweg. Hij werd „verdacht", moest urenlang ondervragingen ondergaan. Men stélde hem voor zijn medewerking aan het orgaan van het verzet, het weekblad ..Front" stop te zetten. Diep gekrenkt nam hij ontslag, waardoor mede zijn candida- tuur voor de kort daaropvolgende verkie zingen verviel. Als reden voor het ontslag verspreidden de communisten het verhaal, dat Demany de partij verlaten had ..voor een aanbieding van grof geld". „Hij, de bourgeoiszoon, was naar zijn milieu terug gekeerd MOTORRIJDER ZONDER RIJBEWIJS VIEL Zondag viel op de Wenchebachstraat bij de Staalhavenweg een motorrijder van zijn vehikel, doordat hij de macht over het stuur kwijt raakte. Hij kwam zo onge lukkig terecht, dat hij met een hersen schudding in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen. De man bleek geen rijbewijs te hebben. „PAALMIJN" AANGESPOELD EN ONSCHADELIJK GEMAAKT Zondagavond is er op het strand van Wijk aan Zee weer een landmijn aange spoeld, die door de werking van de zee van de resten der strand versperring was los geraakt. Maandagmorgen is het projectiel door de Hulpverleningsdienst tot ontplof fing gebracht. ADVERTENTIE in het schoonmaakgetij: Hamei-Gelei. lnplaats van een diploma krijgen de reders en bemanningen van de schepen, die be kroond zijn met de onderscheiding voor de best verzorgde vis, dit jaar voor het eerst een fraaie legpenning van het Bedrijf schap voor de visserij. De voorzijde van zulk een legpenning. ADVERTENTIE EEN KEUR VAN GOEDE LECTUUR IN ALLE PRIJZEN Grote Houtstr. 100, Tel. 13060 Rijksstraatweg 125, Tel. 23991 Zaterdag kwam in IJmuiden de Noorse coaster „Peco" met een lading haring voor een IJmuidense firma aan.' Zondag is het schip echter weer onverrichter zake ver trokken, omdat de loscapaciteit voor van daag, Dinsdag, toen al aan alle kanten uit geput was. Voor de Paasdagen was, behalve enige trawlers, de hele Katwijkse loggervloot op huis aan gekomen en ook verscheidene Vlaardingse en Scheveningse schepen ver drongen zich voor de IJmuidense hal, zodat vanmorgen de drukte ongekend groot was, ondanks de niet altijd even florissante vangsten. Meer dan vijftig loggers moesten vanmorgen in de twee losbeurten geholpen worden, waardoor de visknechts handen te kort kwamen. De „Peco" heeft dan ook Zondag de steven weer gewend naar Vlaar- dingen. Het lag in de bedoeling, de haring van daar per auto naar IJmuiden te ver voeren. De stormachtige Paasdagen hebben de verschillende loodsdiensten voor de Neder landse kust lelijk parten gespeeld. Zater dagmiddag om 12 uur legde IJmuiden het bijltje er bij neer, 's avonds gevolgd door Hoek van Holland en Vlissingen. IJmuidens loodsdienst hervatte op Eerste Paasdag 's morgens vroeg het werk weer en een uur later, tegen zeven uur waren ook Hoek van Holland en Vlissingen weer intact. Vanmorgen om 8.50 uur meldde Hoek van Holland echter, dat het „te bar" werd, zodat de loodsboot andermaal binnen bleef. Het stormsein van storm uit het Noord- Westen stond vanmorgen bij. De personeelsvereniging „B.G." der Bui zengieterij heeft reeds enige jaren plan kenervaring opgedaan met haar revue- en cabaretavonden. Het is daarom niet te ver wonderen, dat deze groep het nu ook eens wilde proberen met een toneeluitvoering. Deze mocht voor een debuut wonderwel geslaagd worden geacht. Maandagavond speelde „B.G." in het Patronaatsgebouw het vrolijke avonturen- spel van Gerard Nielen „Het spook van de Vrijburcht", weliswaar een werk, dat bij wijze van spreken zo oud is als een veel genoemde weg, maar dat er bij het lach- lustige publiek grif in ging. De opvoering kenmerkte zich door een goede- verzorging van toneelaankleding, uitspraak, rolkennis en regie, welke bij de heer W. de Ridder berustte. Dat de regis seur tevens een der hoofdrolspelers was, heeft de voorstelling geen afbreuk gedaan. Integendeel, als de kaaskoper Van dei- Veer en eigenaar van het kasteel „De Vrij burcht" heeft hij door zijn leutige opvat ting van de rol van deze parvenu (die mét het oude slot ook een familiespook blijkt te hebben gekocht) en zijn vlot ac teren zich tot een der belangrijkste perso nen uit het blijspel weten te ontwikkelen. Mevrouw M. Olivier maakte van de jongste dochter Peggy een vlotte figuur, die snelle vorderingen wist te maken als het de verovering betrof van de zoon van papa's concurrent. Haar beminde wordt als James, de butler, het kasteel binnenge smokkeld en dan kunnen de verwarde situaties pas goed gaan beginnen. De heer G. Olivier wist als deze beminnelijke butler de juiste toon te treffen en zijn Peggie geestig tegenspel te geven. De oudste dochter Cecile (mej. B. Mari- nus) was in het begin wat stijfjes, maar leverde gaandeweg wat losser spel, toen ze eveneens haar hart verloor, in haar ge val aan de in elf van de twaalf blijspelen van dit genre voorkomende jonkheer. Voor de rol van laatstgenoemde was de heer N. Outenaar uitgekozen en deze kweet zich naar behoren van zijn taak. Mevrouw Burgel als de gedecideerde vrouwelijke detective Edith, die het spook ontmaskeren zal en J. Jansen als het vrij onbenullige pleegzoontje Benjamin vorm den het derde paar in dit zich snel ont wikkelende blijspel. Edith was ongetwij feld de sterkere figuur van dit team waarvan Benjamin zich wel wat te zeer een slappe partij toonde. Een bescheiden grootmoeder (mevrouw T. de Ridder) en een dienstbode, die haar plaats goed kende (mej. C. Coster) com pleteerden de bezetting van dit spel, dat een vlotte uitvoering genoot. In de pauzes werden de bezoekers ont haald op mondharmonicaspel van een trio B.G.-ers, dat veel applaus oogstte. A. J. VAN DER WEIJDEN DRS. VAN DIJK STELT FILEER MACHINE OFFICIEEL IN GEBRUIK De grote visfileermachine van de IJmui dense REHACO, die Donderdagmiddag om 3 uur in hal A in werking komt, zal door drs. D. J. v. Dijk, de directeur van het be drijfschap officieel in gebruik worden ge steld. Een groot aantal leden van de Buurt vereniging „Watervliet" had Zaterdag ge hoor gegeven aan de uitnodiging om in het Sportpaviljoen „Watervliet" aan de Ko ningsweg een Paasavond bij te wonen. Het deed de heer J. Klein, voorzitter, genoegen dat de avond zo goed was be zocht. Hij dankte vooral de heer B. A. v. d. Sijpt, die het samenzijn belangeloos met zijn gramofooninstallatie wilde opvrolijken en gaf verder de leiding aan de heer Voer man. Deze wist al spoedig het kienspel te animeren, dat de nodige spanning bracht. Ten slotte bleek, dat de prijzen waren terechtgekomen bij een vijftal dames, twee heren en nog twee jongere Watervliet-fa- milieleden. ACTIE VAN „WIJKEROOG "-WINKELIERS. De Winkeliersvereniging „Wijkeroog", die sedert enige maanden weer voor een aantal leden de W.V.W.-zegel heeft inge voerd, zal deze zegelactie verder activeren. De vorige week werd op een tevoren vastgestelde dag voor elk ingeleverd vol zegelboekje een extra premie uitgekeei-d. Voortaan zal regelmatig elke maand op een van te voren vastgestelde dag voor elk vol zegelboekje een dubbele uitkering wox-den betaald. De schilder Chris Bartels uit Driehuis zal van Zaterdag 31 Maart tot Zondag 8 April ten huize van de familie Mey, Nico- laas Maesstraat 105 te Amsterdam, een ten toonstelling van zijn tekeningen en schil derijen houden. De expositie wordt Zater dagmiddag om 3 uur officieel geopend. WILHELMINAKADE ZONDER WATER Gedurende de beide Paasdagen heeft een gedeelte van de bewoners der IJmui dense Koningin Wilhelminakade geen thee kunnen zetten en zelfs geen eieren kunnen koken. Zaterdag sloeg er namelijk een lek in een waterleidingbuis, zodat de ge meente de toevoer moest stoppen. Vandaag zou de gebroken ader gerepareerd worden. SPREEKUUR AFGELAST De wethouder van Onderwijs, H. de Boer, is Woensdagmiddag, door de begrotingszit ting van de Velsense gemeenteraad, ver hinderd zijn gebruikelijke spreekuur te houden. Buren trachtten vergeefs de dader te grijpen Vrijdagavond om elf uur is de 40-jarige Beverwijkse bloemenventer P. van Amers foort in zijn woning aan de Romerkerk- weg op bed verrast door een man die hem met een breekijzer begon te slaan. Er ont stond een felle worsteling, tijdens welke de kinderen van de aangevallene luidkeels om hulp schreeuwden. Toen de buren op dit geroep het huis binnendrongen, maakte de belager zich uit de voeten. Men trachtte vergeefs de dader te grijpen, deze dekte echter de aftocht door klappen met zijn schoen uit te delen en was al gauw uit het oog verloren. De bloemenventer was danig toegetakeld, hij kreeg vier bloedende hoofdwonden en is per politieauto naar het Rode Kruisziekenhuis vervoerd. De buren hebben de identiteit van de dader kunnen vaststellen. Het is een dertigjarige Bever- wijker. De politie heeft zijn fiets, die hij in de vlucht moest achterlaten, in beslag genomen. De man is evenwel nog voort vluchtig. Vermoed wordt dat hij de bloe menventer heeft willen beroven van enig handelsgeld, dat hij in diens bezit wist. ADVERTENTIE Bij brandend maagzuur een of twee Pennies eenvoudig laten smelten op de tong. Nog vóór U het weet, behoort de pijn tot het verleden. Ook voor U is er nu geen reden meer bepaal de lievelingsgerechten te laten voorbijgaan. Als er eens iets verkeerd valt, hebt ge toch Uw Rennies bij de hand. En ge kunt ze in nemen zonder water of wat ook. altijd en overal. Vraag Uw Apotheker of Drogist een pak Rennies. Een pracht remedie, prettig om in te nemen enzo doeltreffend. Atlantis (rep.), 23 te R'dam. Alnati. 23 bij Recife. Alwaki, 24 v. Victoria te Bahia. Akkrumdijk, 23 tc A'dam v. Mombassa. Algenib, 23 pass. Bermuda. Almdijk, 23 te Vera Cruz v. Havanna. Alcyone, 23 te Colombo. Ariadne. 23 v. Algiers n. Gibraltar. Aagtcdijk, 23 450 m. NO. Flores. Albireo, 23 te Cuxhaven. Alderamin, 23 100 m. O.NO. Victoria. Altair. 22 125 m. Z. Teneriffe. Aludra, 24 v. Monzanillo te San Juan. Amsteldijk, 23 375 m. O.NO. Bermuda. Aardijk, 23 475 m. O. Bermudas. Agatha (t), 23 tc Singapore. Bengkalis, 23 te Charleston v. R'dam. Blitar, 24 te Colombo. Boskoop, 23 te Porta del Gada. Britsum, 24 tc Majunga. Eloemfontcip, 23 te A'dam v. Beira. Blommersdijk, 23 te Antwerpen. Boschfontein. 24 v. Genua. Baud, 24 n. Soerabaja. Blijdêndijk, 22 250 m. Z.ZW. Sable eil. Bacchus. 23 v. Trinidad n. Inagua. Caltex Leiden. 23 v. R'dam. Caltex The Hague, 23 v. R'dam n. Sidon. Caltex Delft, 23 pass. Finistcrre. Caltex Nederland, 23 pass. Pantellaria. Caltex Pernis, 23 pass. Ouessant. Caltex Utrecht. 23 v. Sidon n. R'dam. Celebes, 21 v. Genua. Clavella, 23 v. Avonmouth n. Keywest. Castor, 23 n. Trinidad. Cleodora (t). 23 te Miri. Cottica, 23 200 m. Z.ZW. Ouessant. Castor, 24 v. Curacao te Trinidad. Delft. 22 v. Antofagasta n. Valparaiso. Dalerdijk, 23 te Tacoma. Duivcndrecht (t), 23 200 m. N. Dakar. Ena (t). 23 v. Lagos n. Freetown. Esso Amsterdam, 23 475 m. N.NO. Sombrero. Friesland, 23 pass. Catherine Point. Farmsum, 23 375 m. N. Flores. Gadilla, 24 -te R'dam v. Grangemouth. Ganymedes, 23 v. Recife n. Rio de Janeiro. Garoet, 23 v. Semarang n. Cheribon. Grootekerk, 23 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Groote Beer (em.), 23 700 m. W. Kangoeroe eil. naar Melbourne. Haarlem, 23 te Porto Plata v. Kingston. Hersilia, 23 v. A'dam n. W. Indië. Hoogkerk, 22 v. Genua. Hersillia, 23 v. A'dam W. Indië. Hercules. 23 v. Izmir n. Istanboel. Indrapoera. 23 350 m. Z. Ceylon. Ittersum, 21 tc Houston v. R'dam. Hos. 24 te New York v. Fort Libcrte. Jupiter, 23 v. Livorno n. Marseille. Jagersfontein, 23 650 m. O.ZO. St. Helena Katwijk. 20 te Huclva verm. 27 n. Nederland Klipfontein, 23 v. Durban te Lorenzo Marques. Karossa, 23 v. Biak. Karsik, 24 v. Smoetong n. Bumbulon. Laagkerk, 23 v. Karachi n. Bombay. Loenerkerk, 22 pass. Str. Messina. Lutterkerk. 23 pass. Algiers. Leerdam. 23 le New York. Langlee Scott, 23 v. Suez. Manoeran, 23 te Suez. Meliskerk, 23 v. Alexanderië n. Genua. Mentor, 24 te Haifa v. Beyrouth. Minjak. 23 pass. Burlings. Murena, 23 te Oslo v. Curasao. Muiderkerk, 24 te Genua. Maaskerk. 24 v. Duala te Takoradi Macuba (t). 23 v. Kopenhagen n. Aalborg. Marpessa (t) 23 te Rangoon. Nieuwe Amsterdam, 22 v. Cristobal n. Havanna. Noordam, 24 v. R'dam n. New York. Nestor, 23 pass. Gibraltar. Nigerstroom.. 23 v. Dakar n. Freetown. Noordwijk, 23 geankerd Melilla. Orestes, 23 te Corral. Oranje, pass. 23 Malta. Orion, 23 v. Izmir te Vathy. Ophir, verm. 25 tc Singapore. Oranje Fontein, 23 300 m. Z. Dakar. Oranjestad, 23 300 m. Z.t.W. Madeira. Oberon, 24 v. New York n. Aruba. Prins Maurits, 24 te R'dam v. Valencia. Prins Willem II, 23 v. A'dam n. Antwerpen. Polyphemus. 23 v. Halifax n. New York. Papendrecht (t), verm. 25 v. Aruba n. Punta Cardon. Paula (t). 24 te Pladju. Roebiah. 24 v. Djakarta te Cheribon. Rotti, 24 te Tj. Pandan. Rijn, pass. 24 Ouessant. Radja, 22 te Bremen v. Hamburg. Hempang, 23 te Curasao v. A'dam. Salawati, 24 v. Tegel te Semarang. Sarangan, 23 v. Pladju. n. Semarang. Sliedrecht, 23 pass. Ouessant. Soestdijk. 23 v. Beaumont te New Orleans. Slcntor, 23 pass. Gibraltar. Het aantal gemeenten h-, ting van de wettelijke rei?' ln 8- peeryraagstuk reeds het bSVanh? haart verplicht hoeft WStVar'c':' genomen. In het komende Sl15 geen kampeerder het meer'Sn K| kunnen stellen. eei ^°nder dez:4 P u r m e r en dV^or n'plrso'nen "S101'5' De man fiptcin „„u.' sonenauto c-- De man fietste acht?!?' cchnnt „ieen vraehtwa;,; egenovergw reden Cn brandde uil. waarbij elf lf-f^. k verloren sineon Ulks stank- schoot plotseling naar lXS&vvfe Hij werd door een uit de l r,J,v« richting komende auto slag dood. rrJS® en? Door een defect' aai, i de boerderij van Chr van u? SChoot% <Tr.r,„ri '"-/an wanroijteD verloren gingen" al^ werktuigen. alle devieSbe'Sn?!,nlorVdatn J van 1 April 1951 ;n S?'e.rlJJn.. net Het verkeer is alleen oneni g" 1 wone postwissels. I engesteld vo.; Alle daarvoor in aanm«,.i- poststukken, die dit jaar S"* 30 Juni in Eindhoven worder? door de P.T.T. van een spechal vP°;' den voorzien, dat de geSdSS5^ inneren aan het zestien? I 5 Z:-:: N-V. Philips Kort na Pasen zal in n„, Japans handelsagentschap gevcstiS1 Vrijdag werden door de Si van Leeuwen aan de PooldiikJ f; groentenveiling dc eerstp'hi! aangevoerd. Voor deze m-j!^ pjer kilogram betaald. EveXïf deze veiling aangevoerd deSf?' aardappelen door de kweker N il teloord"V'bloëmd SSSïfc Peeters (KVP), dié de hee?V (P.v.d.A opvolgt, die onlangs zijn r vroeg. Na de heer De Pender achttal leden van de P v d A il"°? beurt om tot de raad toegelaten Dc een na de ander bedankte events de benoeming. Daarna kwam de O? aan de beurt, die bij de verfc? grootste gemiddelde heeft behaal?" De politie te Hilversum verzoekt m ring van Johanna Petronella de W? boren te Alkmaar op 7 Juli 1933, cr'" Maart 19ol de firma waar zij werkte?' en sindsdien niet is teruggekeerd. Op 13 en 14 April zal le Einfe worden gehouden dc jaarlijkse land? district Nederland van „Rotan- tional". In Purmerend zal op Woend# April een bijenmarkt worden seho V eerste in Noordholland na de bevrifc Het vroegere landgoed vanihr.'? van Ekenstein te Appingedam, v. gi is enige tijd geleden door de 7.-7 Appingedam aangekocht en inge? hotel. De boerderij, die in het bosw landgoed staat, zal als jeugdherberg- ingericht. Onder auspiciën van het mfo van Landbouw, Visserij en Vcedselvv mng vertrekt op 30 Maart een stofe naar Amerika, die kennis zal neme- p jongste wetenschappelijke en resultaten op het gebied van de huiia economie ten plattelande. Deze groep w drie maanden in de Verenigde Siata verblijven, bestaat uit dr. E. W. hoogleraar in de sociologie aan de la bouwhogeschool te Wageningen, mej. G Smit, inspectrice bij het Huishoudoii-v mej. T. T. Latooy, mej. ir. a. van Seh-i mevr. C. W. Willinge Prins-Visser, boerinnenbonden vertegenwoordigenafc mej. E. Mesdag, voorzitster van d° ging tot Voortgezette Studie der Le? bij het Nijverheidsonderwijs Stad Arnhem, verm. 26 v. Huelva n. R'in Sommclsdijk, 23 te Londen. Stad Breda, 22 v. Los Angeles n. Boston Stad Dordrecht, 25 16 u. Vlaardingen Stad Maassluis, 24 v. R'dam n. Pcpcl. Scherpcndrecht (t), 23 75 m. NVV. M& Stad Maastricht, 23 pass. Burlings, Stanvac Talang Akr.r (t). 24 te Sungenq Stad Vlaardingen. 26 te Einden verv, Stad Alkmaar, verm. 24 n. R'dam. Schic, 24 tc Laguaira. Tabian, 23 pass. Aden. Tawall, 23 v. Southampton n. Genua. Tjimentcng. 21 v. East London te Port Lr Tjipanas, 24 te Hongkong. Tomori, 24 tc Menado. Tosari, 23 v. Djakarta n. Pcnang, Tabinta, 23 v. Colombo 11. Belawan, Tiberius, 24 te New York v. Inagua. Tankbaven I. 23 n. Tj. Uban. Tankhaven III. 24 te Tj. Uban. Taria (t), 23 n. Abadan. Tclamon, 23 te Maracaibo. Tiba, 23 325 m. ZW. St. Vincent. Trajanus, 23 te Port au Prince. Trompen berg. 23 v. New Orleans n. Ciïfl Volendam, 24 te Halifax v. R'dam. Vcnus, 23 pass. Finisterre. Wieldrecht, 23 v. Sydney te Meibom» Willem Ruys, 23 in Suczkanaal. Westland. 24 pass. Kp. Frio. Winterswijk, 24 te Cabanas verw. V. R'k. Waikelo. ^5 te Macassar verw. Willemstad, 23 650 111. N.NO. Trinidad. Waal, 22 n. Curacao. Zeeland, 23 v. Marseille. Zijpenberg, 24 v. Vlaardingen n. Zonnewijk, 23 900 m. Z.ZW. Scillies. Schepen met emigranten cn repitni'ni Oranje, Djakarta 11. A'dam, 29 verv, Joh. v. Oldenbarnevelt, verm. 23 v. A-® Sydney, verw. 3 Mei, verm. 22 Mei v, naar Amsterdam. Groote Beer, A'dam n. Sydney venv. verm. 13 Apr. v. Djakarta n. Acm 5 Mei. Castel Bianco, verm. 25 v. Djakarta- 19 April verwacht. New Australia, verm. 2 Apr. v. A'dam 25 April verw. Somersetshire, verm. 9 April v. D.~- A'dam 12 Mei verw. Cheshire, verm. 23 April v. Djakarta 29 Mei verwachi. r> Goya, verm. 15 Mei v. Djakarta Rotterdam 10 of 11 Juni verwal». Sibajak, verm. 27 v. Djakarta verm. 21 Apr. verm. 9 Mei v. Raam verw. 15 Juni. Willem Ruys, verm. 5 April teD»U- April v. Djakarta n. Rdam i Md y Asturias, verm. 24 April v. Djakarta 1 17 Mei verw. „v.-si Dorsetshire, ca. 27 v. Djakarta n. nc_ Indrapoera, verm. 12 April te R'b®^ Kota In ten, verm. 7 Apnl v. Rgj? Skaubryn. verm. 2 April v. Djaka-a verw. 25 April. advertentie TENNIS-SHIRJS DINSDAG 27 Stadsschouwburg: M dow delsreiziger (A. T. GJ. zuiden van Tahiti al 9.15 uur. Spaarne: „De gen Satan", 14 j.. 2.30, 7 en „Zanzibaral Annie? en 9.15 uur. Remb"nf?g.15 uur> gun", alle leeft.. ??e]ton", alle ?- „Mijn held generaal Sb 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor. j„ 2, 4.15, 7 cn 9.b uyu. ART WOENSDAG Bioscopen: Middag- en

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6