Afmattingspolitiek der oppositie houdt Labour-leden uit de slaap De Stille Wens ■Clowntje Riek Kort en Bond WOENSDAG 28 MAART 1951 Parlementaire waardigheid ernstig in het geding IJmuiden IJmaiden-Oost Beverwijk Première van operette „De Geisha" van Jones ONS NIEUWE FEUILLETON 1 Velsen Schoolvoetbal uitgesteld Voor de kinderen FEUILLETON DOOR BARBARA CARTLAND Vertaald uit het Engels Bespreking met de EGA over de economische situatie SCHEEPVAART nnnenlaj (Van onze correspondent in Londen) „Het leven in Engeland", 20 merkte een grappenmaker dezer dagen op, „bestaat uit vasten en bidden". Het volk vast en het parlement bidt. Met dat vasten loopt het echter nogal los. Mogelijk eet men gemiddeld zelfs thans nog meer vlees dan in andere landen, waar de prijs zoveel ho ger is. En wat het bidden betreft, daarmee is de parlementaire term bedoeld. Een motie om koninklijke besluiten on gedaan te maken heet een „prayer" (ge bed of plechtig verzoek) omdat men zich vroeger in deze vorm tot de Koning wendde. Zulk een motie kan pas na afloop van de gewone debatten worden ingediend, dat is na tien uur 's avonds. Wanneer „Big Ben" zijn tien zware dreunen begint, is de normale parlementaire dag ten einde. Nu de conservatieven alles op alles zet ten om de regering ten val te brengen, ge bruiken zij de „gebeds"-t.actiek om de La- bour-fractie physiek af te matten. Een prijsverhoging bij ministeriëel besluit van linnen damesschorten is voldoende om het Lagerhuis tot diep in de nacht bezig te houden. Het is maar goed dat het Paas- reces nadert, want in twee weken tijd is het Lagerhuis niet voor middernacht ge ëindigd. Weliswaar worden pogingen aan gewend om tot een zekere overeenstem ming tussen de partijen te komen, maar voorlopig houdt het trommelvuur nog aan. Het pijnlijkste is, dat de wereldpolitiek in dit critieke stadium in Westminster ge heel vergeten schijnt en dat het politieke spel alle energie van het Lagerhuis opeist. De Engelsman adoreert 't parlementaire spel en zijn regels zijn heilig. Maar bij alle be heersing, die dit volk pleegt te tonen, is het vooral in de politiek, dat men zich wei eens laat gaan, zij het binnen de perken van het reglement. Om een politieke te genstander te lijf te gaan is zeer veel ge oorloofd. Gaat men buiten z'n boekje door het bezigen van onparlementaire termen, dan kan men een verhit kamerlid met z'n liefste gezicht een al te krasse uitdrukking horen intrekken. Maar intussen heeft hij toch maar gezegd, wat hij zeggen wilde! Ook nu is de parlementaire stormbal ge hesen. Geen dag gaat er meer voorbij zon der onstuimige scènes, zo geprikkeld is men van weerskanten. - De Tories menen, dat de regering elk moreel recht mist om zich nog langer aan de macht vast te klam pen. Nu of nooit is hun leuze, omdat het vrijwel zeker is, dat de kiezers in grote meerderheid genoeg hebben van Labour. Attlee speculeert er echter op, dat de kans weer te zijnen gunste zal keren, als over een paar maanden de kolenschaarste is vergeten en de vleespositie verbeterd. Hij wordt in elk geval gesteund door de libe ralen, die hun scherpe afkeuring uitspra ken over de door de Tory-leiding gevolgde tactiek. Trouwens ook onder de conserva tieven zijn velen het oneens met deze scherpe vervolging van Labour, omdat het zo goed als zeker tot niets leidt en men de eigen reputatie op het spel zet. Bladen als de Times en de Economist spreken even eens hun twijfel er over uit of dit nu de juiste weg is. „Brengt de moeder aller par lementen", die zich nu als een viswijf ge draagt, zichzelf niet in discrediet?" Lange ziekenlijst Labour tracht zich temidden van deze obstructie, welke het in vroeger jaren ook wel eens toepastte het is immers een geoorloofd middel staande te houden, maar de ziekenlijst wordt langer en langer. Niet alleen moest Attlee naar het zieken huis omdat z'n maagkwaal weer begon nen is. maar de 71-jarige eerbiedwaardige bepruikte Speaker, de voorzitter, moest het loodje leggen. Hij is volkomen uitge put. Een aanval op deze onaantastbare fi guur, die de glorie van het parlement uit maakt, is haast ondenkbaar. Hoewel hij zelf conservatief kamerlid is, werd hij door zijn eigen geestverwanten onder vuur genomen, omdat dezen hem partijdigheid ten gunste van Labour verweten. De Spea ker is de scheidsrechter van de mondelinge tweekamp en als zodanig vaart hij uit tegen ieder, die de regels overtreedt. Nu is er een suggestie om de „gebeden", die een constitutionele noodzakelijkheid zijn, (omdat zij het enige middel vormen om een Koninklijk besluit in geding te brengen) op bepaaide dagen te houden of het aanvangsuur van de gewone debatten te vervroegen, hoewel tegen dit laatste veel bezwaren bestaan. Chuter Ede, de nieuwe leider van het huis, is een oud-schoolmeester en de ge hele „klas" heeft het diepste respect voor hem. Hij heeft de gemoederen door zijn meesterlijke betoogtrant en zijn droge humor al aardig gekalmeerd. Een nieuwe golf van verontwaardiging rees echter on der de conservatieven op, omdat de minis ter van Handel, Harold Wilson, nu uit ran cune tegenover de Tories zijn prijsbeslui- ten heeft opgeschort. Dit betekent volgens WIE ZAG DEZE AANRIJDING? Dinsdagavond om zeven uur is een vijf tigjarige Assendelfter op de Parkweg ter hoogte van de Torenstraat in Velsen tegen een rechts in de berm staand verkeersbord gereden. Het verkeersbord werd vernield en de motor beschadigd, maar de dokter, die later gewaarschuwd werd, heeft niet hoeven optreden, daar de motorrijder niets mankeerde. Hij schijnt echter onder de in vloed van sterke drank te hebben gereden en daarom verzoekt de politie alle getuigen zich direct met het hoofdbureau van Poli tie in verbinding te stellen, telephoon num mer 4745. LOODSDIENST MOEST WEER GESTAAKT WORDEN Vanmorgen moest de loodsdienst om 10 uur bij aanwakkerende wind tot kracht 6 a 7 gestaakt worden. Churchill enorme schade voor de zaken mensen. Hij zeide niet bereid te zijn met Chuter Ede te praten, voordat Wilson dit dreigement opheft. Maar Wilson beweert, dat juist Chuchill schade berokkent aan de belanghebbenden, omdat de Tory-„gebe- den" de besluiten ongedaan willen maken. Dit is zo, volgens de letter van de moties, doch de conservatieven hebben ze tot dus ver niet in stemming gebracht, omdat het doel van de debatten alleen is de socialis ten uit bed te houden. Zelf hebben de To ries minder last van hun tactiek, omdat zij weten wanneer zij tot een eventuele stem ming zullen overgaan, zodat zij in ploegen werken. Zij lopen echter het risico, dat door een onverhoedse stemming de rege ring het debat verdaagt. Nu en dan scoort de regering op deze manier een tegenpunt. Het Hoogoven-zangkoor D.Z.T.V. heeft zich veel moeite gegeven bij het instuderen van de operette „De Geisha" en men ver zekerde mij, dat dit zelfs met een waar enthousiasme is gebeurd. Daarom was het jammer, dat Dinsdagavond toen de pre mière in het KS.A.-gebouw gegeven werd de zaal zo slecht bezet was. Niet alleen het koor, maar ook de diri gent Leo Pielage moet met grote liefde voor zijn werk bezield zijn geweest. Hiervan getuigden de voortreffelijk gezongen koren en de over het algemeen goed verzorgde soli. Het vocale gedeelte was op deze eer ste avond (van een serie van vier) best in orde. Minder verrukt ben ik over de presta ties van het orkest; de begeleiding was slordig en helaas vaak ongelijk; de instru menten stemden onderling niet en er waren meer van zulke narigheden, die de dirigent onaangename ogenblikken bezorgd zullen hebben en die zeker niet tot de gebruike lijke premièrefoutjes gerekend mogen wor den. Sydney Jones schreef deze operette, de geschiedenis van de door een Engels zee officier beminde geisha O Mimosa San, in 1896. De componist was toen reeds bekend door zijn operettes San Toy, My Lady Molly en The girl from Utah. Als militair kapelmeester was hij in Hongkong werk zaam geweest en kon zodoende, mede dank zij een bezoek aan Japan, zijn aldaar spe lende werken met een „couleur locale" overgieten. Hij overleed, 77 jaar oud, in 1946 te Kew. Die plaatselijke kleuren, waarin Jones z'n quasi-Japanse zangspelen schilderde, blijven echter ondanks alles een karakte ristieke Engelse ondertoon houden. Tal van melodieën uit deze operette, met een over matig gebruik van de 6/8-maat, zijn overal bekend geraakt: het „Chon Kina" en het „Chin Chin Chinaman" zijn er enkele van. Nochtans heeft „De Geisha" nimmer de populairiteit verworven, die de operettes van een Léhar, Strauss of zelfs Kólman kenmerken. Na een slecht gespeelde ouverture maak te het publiek kennis met een aantal goed- zingende solisten. Zoals gebruikelijk was ook thans geen programma beschikbaar, zodat ik volsta met de namen te vermelden die de partituur aangeeft. De officier Fairfax maakte een voortref felijk ëntrée met zijn stralend gezongen tenor-aria „Jack's the boy" (nr. 3) en zijn collega Cunningham oogstte een welver diend succes met het Jappy-lied voor bari ton. „De ballade van de verliefde goudvis" bood O Mimosa San de gelegenheid haar expressief sopraangeluid te laten horen, dat als ze zich voor oververmoeidheid in acht neemt zich voor dit operettewerk zeer verdienstelijk leent. Miss Molly's „JE BOEREFAMILIE" IN HET PATRONAAT De speeltuinvereniging „In veilige haven" in IJmuiden-Oost zal Zaterdag haar winter- programma sluiten met de opvoering van een „Radio-televisie Revue" en een toneel stuk, „Je Boerefamilie" getiteld, in het Patronaatsgebouw, 's Middags kunnen de kleinen van dit programma genieten en 's avonds de groten. Beide opvoeringen zullen door kinderen geschieden. „Pauline", een oorspronkelijke novelle door B. Rijdes Morgen beginnen wij met de publicatie van een nieuw feuilletondat wel enigs zins afwijkt van het gebruikelijke genre, in de eerste plaats door de bijzondere litteraire kwaliteiten. Hoewel in wezen romantisch van inhoud is het geen roman, maar een tamelijk grote novelle, getiteld ..Pauline" en geschreven door de te Haarlem woonachtige letterkun dige B. Rijdes, die eerder in ons blad reeds enige korte verhalen publiceerde, onder meer een Kerstverhaal voor de jeugd. Rijdes verwierf zich bekendheid met de novelle „Het derde beeld". Verder ver schenen van hem een bundel poëzie en de roman „Twee tegen een". Hij werd geboren in 1910 te Neerbosch bij Nijme gen, doorliep de H.B.S. van het Christe lijk Lyceum te Almelo, behaalde de onderwijzersacte en slaagde in 1931 voor het Staatsexamen. Vervolgens stu deerde hij klassieke létteren aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Thans is hij leraar aan het Kennemer Lyceum. frisse, jonge stem maakte in het speelgoed duet een goede indruk. Ze zingt weliswaar niet met zoveel uitdrukking als O Mimosa San, maar haar geluid is krachtiger en leent zich terdege voor de veeleisende duet ten dezer operette. Hans Klaassen is een oude rot in het vak der lichte muze. Hem viel natuurlijk de rol ten deel van het opperhoofd van dit Japanse theehuis met zijn tientallen be koorlijke geisha's. Als de oude Chinees Wun-Hi heeft hij er voor gezorgd, dat de komische noot goed tot zijn recht kwam en ik moet erkennen, dat hij de ziel van het spel was en de overigen aanvuurde waar hij maar kon. Want in een operette moet behalve gezongen, ook nog gespeeld wor den De koren hebben mooi werk geleverd en vooral het vrouwenkoor, der geisha's, zong muzikaal. Leo Pielage heeft zijn zangers en zangeressen niet over één nacht ijs laten gaan en met zo'n ervaren koordirigent kwam D.Z.T.V. dus degelijk voorbereid voor het voetlicht. A. J. VAN DER WEIJDEN. LUSTRUM VAN DE PARTIJ "VAN DE ARBEID De Federatie Beverwijk en Wijk aan Zee van dc Partij van de Arbeid zal 3 April in het veilinggebouw „Het Centrum" een feestelijke bijeenkomst houden ter gelegen heid van haar vijfjarig bestaan. Het poli tiek cabaret „De Peperbus" uit Hilversum zal deze vergadering luister bijzetten. ALLES VOOR ADRIAAN. De R.K. toneelvereniging „Tot Ons Ver maak" zal op Woensdag 9 Mei het winter seizoen besluiten met de opvoering van „Alles voor Adriaan" door P. Mossinkof. Ook deze avond zal weer in het K.S.A.- gebouw worden gehouden. HUMANISTISCHE OPVOEDING. In het zaaltje van de heer Dors aan de Koningsstraat houdt het Humanistisch Ver bond gemeenschap Beverwijk op Zondag 1 April een bijeenkomst. Het onderwerp „Humanistische Opvoe ding?" zal door drs. L. van Gelder bespro ken worden. NAAR CONCOURS. De R.K. Gemengde Zangvereniging „St. Caecilia" zal op het te houden zangconcours te Haarlem in Juni, uitkomen in de eerste afdeling. De Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek graaft sinds enige tijd op het terrein van het voormalig Kasteel te Ravenstein. In de proefsleuf werd een muur van 2,30 meter breedte ontdekt, doch in het verloop van het onderzoek bleek dit het enige te zijn, dat van het Kasteel restte. In 1818 is het hele gebouw namelijk afge broken en wel zo grondig, dat er vrijwel geen steen op de andere bleef. Toch heeft men een globale indruk kunnen krijgen van de afmetingen van het verdwenen slot. Een overzicht van de opgravingswerk zaamheden. Alle schoolvoetbalwedstrijden te Velsen zijn door de commissie tot nader order uit gesteld wegens de toestand van de terreinen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: H. G. BroekHesselman, z., Ladderbeekstraat 26. Velsen-N.; F. van Dijk —Dijkstra, d„ van Saelenplantsoen 34, Vel sen-N.; E. G. R. de Boo—van Oosterom, z„ Stratingplantsoen 60 rd. Velsen-N.; D. J. van LeeuwenLanser, d., Cederslraat 42, IJmui- den-O.; M. Peggemande Vries, d„ Kenne- merlaan 109, IJmuiden; D. HesselTroost, d„ M. K. Hofstedestraat 26, IJmuiden; P. F. TimmerGieseling, d., Ir. Krijgerstraat 35, Velsen-N.; M. BruinsKoning, z„ Maarten van Heemskerkstraat 94. Heemskerk; M. B. SlamanLievers, d., Wardenaarstraat 14, Velsen-N.; J. Zeilmakervan Zon, z„ Oranje straat 41, IJmuiden; G. KoperWijtman, d., de Weerdstraat 13, ÏJmuiden-O.; P. C. A. JanmaatMaigret, d.. A._ Bellstraat 13, IJmuiden; B. EekenVos, d., Merellaan 4, IJmuiden-O.; C. L. van WielinkKlimp, z„ Duinvlietstraat 109, Velsen-N.; M. P. Hen- neman—Jong, d. G. v. Assendelftstraat 3a, Heemskerk. OVERLEDEN: C. E. Grunthe, 78 j„ echt genote van F. G. Koster, Middenduinerweg 66, Santpoort; M. G. C. de Kramer, 74 j„ weduwe van E. Loendersloot, Terrasweg 17, Santpoort; M. G. Boelsums, 63 j„ echtgenoot van G. Boon, Leeuweriklaan 6, IJmuiden-O. Hedenmorgen is op het stationsemplace ment te Goes de 26-jarige rangeerder J. de Jonge onder een rijdende goederentrein geraakt. Zijn beide benen werden afgereden. Voor zijn leven wordt gevreesd. Ja, dat was 'n prettige dag geweest, met het bezoek aan Juup en Plop. Niemand kon weten, dat de volgende dag iets heel anders dan vreugde zou brengen. Rick, die de volgende middag een paar boeken op hun kamertje had gebracht, kwam de trap weer af. Misschien 'n beetje te haastig, want ze zouden nog wat gaan spelen. In ieder geval.toen hij op de bovenste treden was, bleef hij opeens met 'n broeks pijp haken, waardoor hij struikeldeTerwijl hij 'n gil gaf en met z'n armen door de lucht zwaaide, verloor hij z'n evenwicht, en holderdebolder rolde hij de hele trap af naar beneden! Van zo'n hoogte was dat 'n lelijk ding. Toen hij onder aan de trap lag, voelde hij een erge pijn aan zijn been, en eigenlijk overal aan zijn lijf. „O, oooojammerde de arme Rick. Hij probeerde op te staan, maar dat ging niet. Het deed zo'n pijn, dat hij het uit schreeuwde. En toen schrikte hij erg.Zijn been zou toch niet gebroken zijn! Het deed zo zeer *6) Bij al de belangrijke besluiten, welke ik moest nemen, Sally, was jij betrokken. Toen begreep ik ook, dat jij altijd al een deel van mijn leven was geweest. Het klinkt misschien wel wat dom, maar ik heb mij dat nooit eerder gerealiseerd". Sally draaide zich om en keek naar de zee. „Je vraagt je misschien af, waarom ik je dit nooit eerder heb verteld", ging David voort, „maar de goede gelegenheid deed zich nooit voor. Ik wist de waarheid al voordat Anne ziek werd, maar ik voelde dit alles het sterkst, toen jij in het zieken huis in mijn kamer naar het portret van mijn vader keek. Toen wist ik, dat jouw leven met het mijne verweven was. Ik kon mijn leven niet meer zonder jou denken. Jij bent er altijd geweest, maar omdat de mensen vaak dom, doof en blind zijn, had ik het nog niet eerder zo sterk gevoeld. Alles werd duidelijk, toen ik door de zor- gèn van het leven en het werk een man Sally keerde zich eindelijk naar David. Haar vingers trilden in zijn hand. Haar ogen schenen voor hem een diep en don ker meer. Hij kon niet zeggen, wat zij voelde. Lang keek hij haar aan. „Voordat je iets zegt, Sally, moet ik je nog wat anders vertellen. Ik heb je al gezegd, toen je mij opbelde, dat men mij gevraagd heeft mee naar Amerika te gaan. Ik heb er lang over nagedacht en tenslotte besloten niet te gaan." „Je weigert dus?", fluisterde zij. „Ja Sally. Ik weet nu wat ik wil. Ik verlang geen roem, ik verlang zelfs niet naar de onderzoekingen in Amerika. Er zijn twee dingen, die ik wil: een praktijk, waarin ik iedereen kan helpenen jou. Misschien moest ik jou wel eerst noemen, want zonder jou zou ik geen praktijk kun nen hebben of carrière kunnen maken. Alles hangt van jou af, Sally. Ik hoop, dat jij voor mij een tehuis wilt scheppen. Een tehuis voor ons beiden.... Mijn vader wordt al oud. Hij kijkt al Steunverlening door Amerika? Dinsdag zijn in Den Haag besprekingen gehouden tussen de heer Clarence Hunter, hoofd van de E.C.A.-missie in ons land en de heer D. Spierenburg, waarnemend re geringscommissaris voor het Europese Herstel Programma. De gewijzigde Marshall-hulp, welke thans zal worden gegeven voor de herbe wapening en de militaire productie, gezien in het licht van de huidige moeilijkp econo mische toestand van ons land, vormde het voornaamste onderdeel der besprekingen. Van Nederlandse zijde wordt gedacht aan het betrekken van grondstoffen uit niet-do.llarlanden, teneinde in ons land de militaire productie te verhogen opdat deze voor een deel weer zou kunnen worden uitgevoerd tegen dollars. Nagegaan zal worden in hoeverre de V.S. steun kunnen verlenen, nu ons land na het uitbreken van de oorlog in Korea en de sterke stijging van de grondstoffen- prijzen in een zeer moeilijke economische positie is gekomen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE Alioth, 24 te Porto Alegre v. R'dam. Agamemnon, 26 v. Maracaibo te Philadelphia. Algenib. 26 te Baltimore. Alphard, 26 te Montevideo. Alwaki, 25 dwars Recife. Amstelstad, 26 v. Bombay n. Colombo. Amstelvaart,, 26 bij Oporto. Andijk, 26 pass. Bermudas. Arendsdijk, 26 v. Boston te Philadelphia. Arnedijk, 25 te Port Arthur. Arkeldijk, 25 te Galveston. Alblasserdijk, 27 Havanna verw. Algenib, 24 275 m. O.ZO. Kp. Hatteras. Altair, 26 425 m. Z.ZW. Kaap Verdische eil. A.msteldijk, 24 120 m. ZO. Bermuda. Aagtedijk, 26 200 m. Z.ZO. Cape Race. Aalsum, 26 400 m. W.ZW. Flores. Aardijk, 26 425 m. N.t.W. Azoren. Alderamin, 26 100 m. O. Cape Santa Marta. Amsteldiep, 26 300 m. Z. San Miguel. Andijk, 26 300 m. O.NO. Bermudas. Alwaki, 26 180 m. NO. Recife. Annenkerk, 26 180 m. N.NW. Cocoseil. A rund o, 26 250 m. Z. Bermudas. Blommersdijk, 27 te R'dam. Boschfontein. 24 te Marseille. Boissevain, 27 v. Okinawa te Hongkong. Borneo, 27 te Macassar. Bengkalis, 26 n. Paramaribo. Bennekom, 25 te A'datn v. Antwerpen. Baarn. 26 300 m. W. Martinique. Boskoop, 26 600 m. Z.ZW. Porta del Gada. Bonaire, 26 375 m. N.O. Barbados. Caltex Beiden. 26 pass. Finisterre. Caltex The Hague, 26 pass. Burlings. Celebes, 27 te Port Said. Cottlca, 26 te A'dam v. Paramaribo. CJoryda (t), 27 Miri verw. v. Yokohama. Caltex Delft, 26 120 m. W. .Bougaroni. Castor, 26 te Point Fortin. Cistula (t), 27 te Abadan. Cleodora, 26 n. Sydney. Corilla (t), 26 275 m. N.W. Djeddah. Dalerdijk, 24 te Seattle. Delfland, 26 te A'dam v. Hamburg. Diemerdljk,, 26 200 m. W.ZW. Ouessant. Duivendreclit (t), 26 bij Monrovia. Edam, 25 v. Halifax te New York. Eemland, 26 pass. Fernando Noronha. Eemdijk, 26 v. Antwerpen. Eendracht. 26 pass. Kreta. Enggano, 26 v. Aden. Eendracht, 24 n. Casablanca. Etrema (t), 27 verw. Livorno v. Koweit. Ena (t), 26 dwars Monrovia. Esso Amsterdam (t), 26 475 m. W. Azoren. Esso Rotterdam (t), 26 375 m. W.ZW. Scilly's. Erinna (t). 26 480 m. N.NW. Pulubras. Friesland, verm. 26 v. Alexandrië. Farmsum, 26 175 m. W.ZW. Scillies. Felipes (t). 27 te Pladju. Gaasterkerk, 26 v. Hamburg te Antwerpen. Hector, 26 v. Naxos n. Catania. Heelsum, 26 v. Le Havre te Duinkerken. Heemskerk, 26 v. Melbourne n. Sydney. Hermes, 26 te Cristobal. Hoogkerk, 26 te Port Said. Helicon, 27 v. Carupano te Ciudad Trujillo. Hercules, 24 v. Izmir te Istanboel. Op Zaterdag 31 Maart houdt 6. ging van Europese Federalisten haar lijk congres in Leiden. ar De Nederlandse 'kcnnelcluh e lia" houdt op 31 Maart en l Anrify?* Apollohal te Amsterdam een inSl éi hondententoonstelling „Winner 3 deze tentoonstelling zijn 774 hnna -Vo4ï schreven. aetl Het hoogleraarschap vamvese a, eniging tot Bevordering der studie Frans aan de rijksuniversiteit te Uw?D!! worden veranderd in een hoogleS* vanwege het umversiteitsfonds Prnfi„p Brugmans zal ook het gewijzigdehoo„uE schap in de Franse taal en E&' blijven bekleden. n letterNt - Een achtjarige jongen, die in de EgcU. erbind hanger wilde klimmen, toen de \va£ rrtrvH iriol on (forii ).- /-> w*TWOS o uie i t ïerstraat te Amsterdam op de verhit7""' stang tussen een vrachtwagen en Z' nonrfov xxrilrio IxIiwiwav» i >v- flflQ. reed, viel en geraakte met zijn hoofd de wielen. Hij overleed vrijwel onrr.iddSl' Namens dc Zusters van LieM. Schijndel is aanbesteed het bouwen van J! klooster in de gemeente Schijndel De W ste inschrijfster was de firma De W Nieuwkuik voor f 1.08.800. Laagste insl? vers waren de gebroeders SchelleX Schijndel voor f992.300, De directie der Nederlandse Spoonv«.„ is voornemens over te gaan tot ophefli- van het locomotieven-depót te AmersW vermoedelijk in het begin van 1952 daarTr' in Amersfoort uitsluitend geëlect'ifie^ Kjnen samenkomen. Prins Bernhard zal op 24 Mei bezoek brengen aan de stad Groningen N prins zal besprekingen voeren met v4«; woordigers uit het bedrijfsleven en E bouwknngen. Het ligt in de bedoelir?! Prins Bernhard op 25 Mei besprekingen i de provincie Groningen zal voeren. HAARLEM EN OMGEVING -Namens de kerkcraad der Gere[0fflft, de Kerk van I-Tmuidcn is aan de Ned H» Gemeente aldaar, van wier kerkgebouw vijf jaar had mogen gebruik maken. knielbank aangeboden „als bewijs van a dankbaarheid en herinnering aan de u* verstandhouding, die er gedurende diebvi tussen beide kerkeraden bestond" Ds. J. C. Brussaard, Geref. predikan te Oegstgeest. die van 1918 tot 1947 te Bl«' mendaal stond, is voornemens 20 Mei afscheid te nemen van zijn gemeente wegens 'ookt.-.- emeritaat. Dr A. H. Haentjens, em. predikant t» Baarn. die van 1901-1939 predikant waj de Rem. Geref. gemeente van Haarlem 3 April a.s. zijn 75e verjaardag. enige tijd uit naar een collega om hem bij te staan. Hij heeft mij échter nooit voorgesteld een deel van zijn praktijk over le nemen, omdat hij zulke grote plannen voor mij had. Hij zal wel teleurgesteld zijn, dat ik niet naar Amerika ga, maar diep in zijn hart is hij vast blij. Hier hoor ik thuis, Sally. De mensen hier ken ik. Ik houd van hen. Zij moeten later evenveel vertrouwen in mij stellen als zij het nu doen in mijn vader. Ik kan zijn praktijk overnemen en iets moois opbouwen. Dat wil ik, Sally. En dat kan ik niet doen zon der jou! Je geeft mij zoveelalles wat ik nodig heb. Langzaam stond David op en keek naar Sally. Hij trok haar naar zich toe. Zij was zo klein, dat hij haar hoofd achterover moest buigen om haar in het gezicht te kunnen zien. Hij wist echter nog steeds niet, wat haar ogen zeiden. „Sally," zei hij tenslotte met nadruk, „zèg toch iets!" „David!" Hij kon nauwelijks haar gefluister horen. „Natuurlijk wil ik alles doen, wat jij wilt. Ik houd van je David, ik heb altijd al van je gehouden." Hij keek haar weer aan, maar sloeg zijn armen niet om haar heen. Zij leek zo on waarschijnlijk en fragiel in het maanlicht. „Altijd?", vroeg hij onzeker. „Altijd", antwoordde zij. „Al van de tijd, dat ik nog een klein meisje was. Niemand wist het, alleen vader. Hij was erg op jou gesteld. Wat zal hij blij zijn, dat. wij elkaar gevonden hebben." Een ogenblik scheen het, alsof David niet de betekenis van haar woorden be greep. Toen lagen zijn armen om haar. Hij trok haar naar zich toe en voelde hij de warmte van haar lippen op zijn mond. „Lieveling, wat ben ik blind geweest. Maar ik houd van je, ik houd van je. Ik zal je gelukkig maken." „O, David, ik houd ook zo veel van jou!" Zij mompelde de woorden met haar lip pen op de zijne en plotseling vergat hij alles, behalve het intense geluk en de vreugde in zijn hart. Hij drukte haar ste vig tegen zich aan en kuste haar lang, wild bijna. Er scheen een vuur in hem te bran den. Sally keek op. Zij lag in zijn armen en was intens gelukkig. Met warmte beant woordde zij zijn kussen. Zij glimlachte gelukkig. „O, Sally, Sally, Sally!" Er lag een klank van triomf in zijn stem. EINDE Hydra, 26 325 m. W.t.Z. Azoren, Jupiter, 26 v. Marseille te Oran. Japara (KPM). 24 v. Kosichang n. Singapo.é Jagersfontein; 26 300 m, Z. Cape Palma* Kota Agoeng, 26 te Singapore. Kelbcrgen, 25 pass. Finisterre. Kertosono. 29 6 u. te Londen verw. Karossa. 26 v. Manokwari n. Sorong. Laerlos, 25 pas. Socotra. Larenberg, 26 pass. Finisterre. Lemsterkerk, 24 nog Basrah. Lieve Vrouwekerk, 25 v. Chittagong n. Borabif. Loenerkerk, 26 te Port Saki. Lombok, 26 te Soerabaja. Loppersum, 25 pass. Algiers. Lutterkerk, 26 pass. Barlings. Lekkerkerk, 26 pass. Gibraltar. Laurenskerk, 26 te A'dam v. Hamburg. Leersüm, 28 te R'dam verw. Linge. 26 pass. Kp. St. Vincent. Langkoeas. 24 te Sungeigerong. I.euvekerk, 26 v. Bahrein n. Damman, Lindekerk, 26 n. R'dam. Maas, 26 te Mobile v. Paramaribo. Madoera, 27 te Aden. Mapia, 26 rede Cheribon. Marissa, 26 n. Kaapstad. Meliskerk. 27 te Genua. Murena, 26 v. Oslo n. Mena el Ahmadl, Maashaven, 26 pass. Fernando Norcnha. Mataram, 26 pass. Guardafui. Malea (t), 27 v. Genua te Napels verw. Mentor, 26 te Haifa. Mitra (t). 24 geankerd Rangoon. Molenkerk, 26 nog te Khorramshar. Musi, 24 v. Macassar n. Menado, Merwede, 26 325 m. O. Bermudas. Mijdrecht (t), 26 350 m. N. St. Vincent Marpessa (t), 26 100 m. O. Ras al Hadd. Myonia (t), 26 150 m. N.NO. Singapore. Nigerstroom, 26 dwars Monrovia n. Tokaraii Noordwijk, 26 v. Melilla n. R'dam. Nieuw Amsterdam, 26 v. Havanna n. New Yor't Noordam, 26 180 m. W. Scillies. Oranje, 26 pass. Lissabon. Ophir. 25 v. Djakarta te Singapore. Ondina (t), 26 900 mi Z.ZW. Azoren. Oranje Fontein, 26 550 m. N. St. Helena. Ootmarsum, 27 200 ni. N. Bermuda. Polydorus, 24 pass. Malta. Perna (t). 26 v. Onslow n. Soerabaja. Parkhaven, 26 200 ra. N. Azoren. Prins Joh. W. Friso. 26 200 m. W, Ouessant Rocbiah, 26 te Semarang. Roepat, 26 pass. Gibraltar. Roma (rep.), 26 te Suez. Ruys, 26 v. Montevideo te Santos. Radja, 25 te A'dam v. Hamburg. Riouw, 24 v. A'dam n. Amerika. Rijn, pas. 25 Finisterre. Reyniersz, 24 te Soerabaja. Rotula (t), 26 pass. Messina. Scherpendrecht, 26 te R'dam v. Havanna. Siba.iak, 27 te Djakarta v. Semarang. Slamat, 26 te Genua. Sliedrccht, 26 pass. Kielerkanaal. Sloterdijk, 25 v. Djakarta te Singapore. Stad Haarlem, 24 te Savona v. Vlaardingtn. Stentor. 26 tiass. Kp. Bougaroni. Stad Schiedam, 26 pass. Bahamas. Stad Alkmaar, 29 10 u. Hoek van Holland Stad Arnhem, 26 v. Huelva n. A'dam. Sabang, 24 v. Pontianak n. Djakarta. Saroena (t), 26 v. Singapore te Jiiri. Siaoe, 25 te Djakarta. Siberoet, 26 v. Padang n. Sibolga. Sigli, 26 te Halmaheira. Stad Viaardingen, 26 v. Narvik te Emden. Stanvac Benakat (1), 25 te Tj. Uban. Swartchondt, 27 v. Djakarta te Soerabaja. Stad Breda, 26 1000 m. W.NW. Panamakaniai. Tabinta, 27 v. Colombo te Belawan. Ternate, 25 te Soerabaja. Tjibesar, 26 v. Hongkong n. Saigon. Tjimenteng, 25 te Kaapstad. Tjisadane, 25 te Penang. Tosari, 26 te Penang. Trajanus. 25 v. Port au Prince n. Mooue. Tawali, 26 pass. Burl ngs. Teiresias, 26 pass. Algiers. rharleslci Trompenberg. 27 v. New Or eans te Cnari Tankhaven III (t), 26 n. Tj. Uban. Tarakan, 26 te Londen. Taria (t). 26 v. Suez. Tasman, 24 v. Penang n. Singapore. Tiba, 26 120 m. O.NO. Fernanda Noronna. Tjiwangi, 27 v. Djakarta te Singapore, Tibia, 26 180 m. O.ZO. Bahia. Van Riebeeck, 26 te Sorong. Volendam, 26 125 m. Z.ZW. Kp. Race- Willem Ruys, 26 v. Aden. h Weltevreden, 26 ter hoogte V. Djeddan. Waikelo. 26 n. Sumbawa. Waal, 25 n. Curasao. vinicterre- Woensdrecht (t). 26 180 m. N. Finlsterr Zeeland, 26 pass. Burlings. Zijpenberg, 26 pass. Beachyheaü. kleine vaas' Batavier III, pass. 26 Ouessant. Bianca, 29 te Nantes vervv. Eiseave, pass. 26 Gibraltar. Casablanca. 26 v. Londen te Citadel. 26 v. Londen te Antwerpen. Cortfid. 23 n. Dublin. Cornelia, 24 te Casablanca. Corona. 27 v. Swansea te Daviena Goekoop, 27 v. Barry Eban, 25 n. Wexvord. portcaoaft- Ellewoutsdijk, 26 v. Roscoff te - Frisia, 26 dwars Oporto. Kortenaer, 26 n. Kristiansana. Lies, 26 bij Cuxhaven. Matthew, pass. 26 Holtenau. Michel Swenden, 22 n. Bayonne. Monica, pass. 26 Holtenau. Noord, 28 te R'dam verw. Oranje, 27 v. Bremen n. Hamburg. Pacific, 25 n. Swansea. Peter Swenden, 22 te Cork. Prima, 25 n. Londen. Ransel, 24 v. Wismar te DelE«i. Silvretta, 26 bij Vlissingen geanKe™ Spora, 26 v. Bordeaux n. Sables Tromp, 26 n. Ipswich. Uni, 26 v. Liverpool te Vecnenburgh, 20 te Aberdeen. Wickenburgh, pass. 26 Kp. "i Wim, pass. 26 Lundi eil. Zwerver, 24 te Huil. W

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 6