HORLOGES Gymnastieklokalen, tennisbanen, Markt voorlopig uitgesteld, baddoeken 't Silver Stoepke Ook in Haarlem draait de roulette ZUIVER WOLLEN DEKENS VAN DUIVENBODEN communistische moties en schone beloften erst overleg met de kooplieden-organisatie IJmuiden ASenda voor Haarlem 87.50 Maar in veel bescheidener mate dan in Den Haag CKort en Bondig Castricum Een ton voor het jeugdherbergwerk IJmuiden Ageuada voor Beverwijk 3 o M A A H T 19 o 1 RIJ#g or gisteravond in den beginne Het 'f ff punten die de agenda op dat de t^ yse raadsvergadering Kldkp^e pas zouden worden [dat zijn fractie naburige gemeen- [terhet ^Inkomst aan te gaan voor het Lee v«n leerlingen uit die gemeenten r a lire scholen in Beverwijk, opdeöpenf' ten conform prgehamerd. Brouwer uit Santpoort ?!u? algemene stemmen benoemd tot K I de gemeentelijke Ni,verheids- leraar aan a s het prae_advies om Pt e'gymnastieklokalen bij de scholen r te bouwen bracht de heren op hun Üto'heer Eomunde (Arbeid) merkte Sat Beverwijk een ontstellende achter tuin het gymnastiekonderwijs heeft in Ki n Tien procent van de leerlingen feie SS van de lagere scholen -.n am lichaamsgebreken, aldus spreker. Jrwïd in de loop van het debat door iwter De Ruiter weerlegd). reker achtte het gymnastiekonderwijs Lr Lot belang en noemde het „bijna on- aantwoord deze lessen aan kinderen te Ook de heer DeWeyer (KVP) kantte feich tegen de bestaande toestand in Wijk aan Zee en betoogde dat tegenover dit Gat een toevoeging van twee gymnastiek- lokalen aan Beverwijk ten opzichte van Tijk aan Zee „erg cru" zou zijn Da heer Schelvis (KVP) beklem- jtoonde dit en de heer DeRuiter (CH) was het met de heer Romunde eens over te' maken van speelweide of -terrein naast j de eventueel nieuw te bouwen gymlokali- eiten. Weth.Passchier (AR, onderw.) vond zes lokalen voor Beverwijk zelfs nog te wei- nis. maar aangezien de financiën niet meer j feiten, wordt Wijk aan Zee van het pro gramma afgevoerd. Het is niet een kwes- ffe van geen oog hebben voor de nood in jdie plaats, het is echter een zaak van be- I leid. Ook voor de toekomst wenste de wet- ouder geen toezeggingen in die richting te doen. I De voorzitter, burgemeester mr. H. J. J. Schollens, zei ontsteld te zijn dat dit '-rae-advies op deze wijze in de raad werd ontvangen. Er zijn tal van zaken, aldus* de [voorzitter, die duizend keer belangrijker zijn dan dit punt, dat zal de raad in de erstvolgende maanden ondervinden. De heer Van Doorn (KVP) voegde san het debat toe, dat de zaak lang en ■breed in dé onderwijscommissie was be sproken, maar tegenover de 200 kinderen J in Wijk aan Zee zijn er 1500 in Beverwijk 'momenteel van gymnastiekonderwijs ver loken. Tenslotte werd het prae-advies met 14-6 steramen aangenomen. Uitbreiding aantal tennisbanen Het verzoek van fle N.V. Maatschappij [tot exploitatie van tennisbanen in Bever rijk en omstreken, om eer. lening onder othecair verband met de gemeente te oogen aangaan, heeft ook nogal aardig wat stof doen opwaaien. De heer Kuiper (CPN) kondigde aan atajn fractie tegen dit voorstel zou stem- BAddSeSntd° VCrk00P pracht 0 3.251 2.95 '17 1.931 1.75 Washandjes 55, 49, 45, 25 ct. Theedoeken, iets bijzonders 1'95- 1*69, l.*0, 1.10, 0.98 Speciaal bericht: p"js ƒ4.75 uS <ffrr ballade", 18 «ft l én 9.15 leeft. 2 »Annie get your gun" M'ikeVl4j i5,47l|n79-15 2l5' 4-3Ó, 7 Vn"9.i°fuduJe middèrn'acht"', 14 L (Comc Voo*gen 0SCOpen: Middag- cn avond- men en nadat mevrouw F r h 1 i c h - Hoenderdos (CH) en de heren Van Dorp (Arbeid) en De Ruiter zich hadden 'aten horen, maakte de heer R o- m u n d e bezwaar om als gemeente een lening te "verstrekken aan deze N.V. om de eenvoudige reden dat de gemeente niet zo erg best bij kas is. Spreker opperde hot plan om de N.V. een obligatielening te laten aangaan. Wethouder Alberda (O.W. arbeid) zette uiteen dat men van plan was met de bouw van een tennisbaan in 1951 te begin nen en wanneer deze in gebruik werd ge nomen in het volgende jaar, over te gaan tot verdere bouw. Maar ondanks alle te genargumenten wordt deze maatschappij toch een renteloos kapitaal van 7900. verstrekt, want 17 leden stemden voor, 3 legen. Nog geen markt Het voorstel tot het instellen van een wekelijkse markt werd van de agenda af gevoerd omdat wethouder Alberda des middags een telegram had ontvangen van het hoofdbestuur van de Vereniging van markt- straat- en rivierhandel om eerst overleg met dit bestuur te plegen, alvorens dit voorstel in de raad te brengen. De overige agendapunten leverden hier en daar wel enig commentaar op, maar na de nodige uiteenzettingen van wethouders zijde, werden zij toch stuk voor stuk aan genomen. De mededelingen werden voor kennisge ving aangenomen. C.P.N. dient moties in Bij de ingekomen, beter gezegd, na-ge komen stukken waren twee moties van de CPN om de ondersteuning aan de door Sociale Zaken gesteunden to verhogen en om een prijsstop aan te bevelen. De heer De W e y e r (KVP) diende een voorstel van orde in om deze moties niet ter hand te nemen als niet behorende tot de competentie van de raad. De heer Zuidersma (CPN) bestreed dit fel, maar na stemming werd de eerste met 16-4 stemmen verworpen. De tweede motie bracht de heer D e Ruiter (CH) in het geweer en deze werd met 18-2 stemmen afgeketst. De heer Zuidersma spuwde vuur en vlam, waarop de voorzitter opmerk te: U moet eens een cursus volgen in staats recht. Etagewoningen aan Laan van Kanaan Het onlangs geplaatste courantenbericht omtrent de voordelige particuliere bouw aan de Laan van Kanaan noopte de heer Blom (VVD) een tweetal vragen aan het college voor te leggen en wethouder Ves- s i e s suste de apellant door te zeggen dat de raad nog steeds over de 36 étagewonin gen een beslissing moet nemen en dat er tot nog toe slechts voorbereidend werk is verricht. Wethouder Vessies te royaal met beloven Om tien uur ging de raad in geheime zitting om de aangelegenheid van de heer H. Voordewind te bespreken. Genoemde architect had narrïelijk zijn teleurstelling geuit over zijn niet aanstellen als opzichter bij de woningbouw en dat nog wel na ver meende toezeggingen van de zijde van wethouder Vessies. Na ongeveer twintig minuten werd de zitting weer openbaar en werd het voor stel van B. en W. om deze zaak voor ken nisgeving aan te nemen verworpen. De raad kwam toen aan het woord bij monde van de heer De Ruiter (CH) die vast stelde dat de heer Vessies in zijn monde linge toezeggingen te positief was geweest. Deze toezegging dient echter, aldus spre ker gevolgd te worden door een schrifte lijke bevestiging van aanstelling, dat was achterwege gebleven. De heer DeRuiter stelde een en ander op schrift, onder meer dat B. en W. meenden de heer Voordewind geen schadevergoeding te moeten toeken nen. Daarna volgde weer een besloten zit ting en na enige tijd gingen de deuren open en kwamen de Beverwijkse bestuur- deren naar buiten in de hal. Het bleek dat dit punt was aangehouden. Een wel zeer abrupt einde na zoveel geheimzinnigheid. De eerste masinist" Aangezien het „Lyts Frysk Toaniel". wegens ziekte van enkele medewerkers verhinderd was de aangekondigde toneel avond voor de Beverwijkse Friese Vereni ging „Us Memmetael" in de bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Centrum", te verzorgen, is het toanielskip „De Noarderlingen", Dinsdagavond ingesprongen. Inplaats van „In têst mei stuorkes" werd thans opge voerd „De earste masinist" van G. J. Hoits- ma. Het gaat over een jonge fabrieksarbeider genaamd Gjalt, die tegen de zoon van de directeur der melkfabriek in de oppositie komt als deze onredelijk tegen een oude arbeider te keer gaat, die werk boven zijn kracht moet verzetten. Om het geheel wat gecompliceerder te maken heeft de directeurszoon een diefstal gepleegd op zijn vaders kantoor, waarvan Gjalt later wordt verdacht. Bij een „moedige redding" uit een bran dende fabriek, wordt Gjalt ernstig gewond en de directeurszoon Leo bekent uit eindelijk zijn misstappen en wordt weer in ere hersteld. Dit nog al melodramatische stuk werd uitstekend ten tonele gezet en de vier medewerkers muntten uit door een vlekke loze rolkennis. De heer F. de Vries sprak een openings woord, waarbij hij in het bijzonder welkom heette de heer H. Voordewind, schrijver van het boek „de commissaris vertelt" en het oudste Friese lid de heer J. v. d. Werff die thans 85 jaar is. Kamermuziekavond voor „De Gieteling" Maandag 2 April zal in het Statenhuis aan de Velserweg te Beverwijk, door de heren J. J. Poolman fluit, dr. J. Veenenbos cello, ir. G. W. van Stein Callenfels Piano, een kamermuziekavond worden gegQven. Het programma vermeldt werken van Lotti, Bach, v. Beethoven, de Falla en an deren. De avond wordt gegeven voor leden van de Hoogovenbeamtenvereniging „De Gieteling". ADVERTENTIE 17 steens Anker voor De kleine zaak, met de grootste keuze VOORLAATSTE RONDE OM HET CLUB KAMPIOENSCHAP VAN SANS ATOUT. In hel Witte Kruis-badhuis aan de Baan- straat heeft de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" Woensdagavond voor de eer ste, tweede en vijfde afdeling de voorlaat ste ronde gespeeld van de finale voor het kampioenschap. De uitslagen luidden: Afdeling I: 1. heren v. d. Linden-Hoogeboom 40 mp. 2. heren De Kruyf-Hoogeboom 37 /2 mp. 3. heren Tabak-Hoogeboom 36 mp. 4. heren Bos- Bloemendaal 34 mp. 5. heren Braam-Stip hout 30mp. 6. heren W. en G. de Boer 27 H mp. 7. heren Geldermans-Van Zutphen 24 mp. 8. heren Boom-Blom 23 mp. Afdeling III: 1. heren Van Zon-Admiraal 40V mp. 2. heren v. d. Wal-Van Groningen Jr. 37 mp. 3. heren Krab-Tabak 35 mp. 4. heren Hoen-Kerkhof 32/2 mp. 5. heer en mevrouw Winkel 32% mp. 6. heer en me vrouw Thomas 25]A mp. 7. heer en me vrouw Kok 25 mp. 2. heren Tand-Van Essen 23 /2 mp. Afdeling V: 1. heer en mevrouw Strie- mer 40Vu mp. 2. heren Kuys-Nijman 35 mp. 3. mejuffrouw Van Klaveren-heer Oosterveen 34 mp. 4. dames Braam-Tabak 32]/l> mp. 5. heren Tuinman-Tabak 81 \A mp. 6. heren Hamers-Mooy 27 mp. 7. dames Reymer-Schaafsma 25mp. 8. heren Groot -Van Groningen Sr. 25 mp. Onderling: 1. dames Hamel-Schaafsma A2Vo mp. 2. heren Spruit-Bakker 37 mp. 3. heren Oroot-Plooy 35'/> mp. 4. heren Worst -Wegman 32 mp. 5. heren Stalz-De Lalevne 27 mp. 6. mevrouw Tabak-heer Biben 27 mp. 7. heren Groen-Oosterhout 25 H mp. 8. heren Schaafsma-Zandbergen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Wilhelmus J. J., z. van S. c. Mei' en W. A. v. Tuner; Jozef J. P. M., z.-van I. W. Fr. Lubbers en E. E. M. Kors; Johanna J. M„ van A. A. Schellevis en M. M. Zonneveld; Leonardos Th. TT., 7.. van L. B. Lngrand-en L. A. Welboren; Jan M., z. van Fr. Kamps en M. H. Leinders; Willebrordus ,T„ z. van J. J. v. Son en R. A. Meijer; Wil helmus H. M., z. van K. H. Duiker en C. J. Koks; Engelberta B., d. van J. Chr. v. Sun- tenmaartensdijk en Ch. C. Tromp; Marga- retha A., d. van J. C. v. d. Berkt en H. G. A. Hoogeland: Grada Th. F., d. van G. Hofma en Fr. J. v. El ten; Martinus J. M., z. van M. A. V. Warmerdam en M. A. de Klerk; Anthonia M. M.. d. van H. v. d. Heide en A. J. Molenbeek; Cornells S. z. van Th. N. Hoogeboom en G. Rcelofsen. ONDERTROUWD: C. de Jong en W. Bak- kum; W. v. Dok en M. A. J. Reehorst; N. J. Out en M. J. Tromp; H. A. Lagendijk en J. Th. de Ruijler. GETROUWD: A. C. v. Gelderen en H. Ma neschijn; W. Snijders en D. Hamersma; Fr. B. Fenger en A. v. Zutphen; W. L. Aerden- burg en A. J. Fenger; Chr. Westra en C. C. M. Zwart; J. Fr. M. Tamis cn G. E. Zuurbier; P. Geldermans en Tr. v. Galen; N. Smit en S. H. Kimman; A. Fr. Gjertsen en H. Th. M. Vermeulen. OVERLEDEN: A. Rijkers, 68 j., weduwn. van K. Kenter; Chr. H. v. Wingerden, 82 j„ geh. met J. v. d. Woude; M. Meijer, 52 j„ geh. met C. de Vries; A. Rijs. 78 j., wed. van J. G. Timmer; J. H. Bouderij, 78 j„ wed. van J. G. Duin. Vergadering K.A.B. over Jonen en prijzen Motie voor 10 procent loonsverhoging Wegens de stijgende kosten van het levensonderhoud welke door de 5 procent loonsverhoging niet wordt opgevangen heeft de Katholieke Arbeidersbeweging, afdeling Castricum, een motie samenge steld, waarin wordt aangedrongen de loonsverhogingen tot 10 procent op te voe ren. Door de voorzitter van de afdeling, de heer P. de Vries, werd deze motie op de jaarvergadering voorgelezen en de verga dering ging ermee accoord het hoofdbe stuur er van in kennis te stellen. Voor deze jaarvergadering, welke gehou den werd in hötel Borst, bestond grote be langstelling dit ook al in verband met de komst van het hoofdbestuurslid de heer J. v. d. Veldt die een belangwekkende rede hield over lonen en prijzen. Vooraf had de bestuursverkiezing plaats, die tot resultaat kreeg, dat de heren S. Zijlstra en Th. Ber- lee werden herkozen. In de vacature ont staan wegens bedanken van de heer Wes- terop, werd voorzien door de benoeming van de heer J. Zandbergen./ BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Teunis Petrus, z. van J. Ooms en L. H. Conijn, Haagscheweg 3; Petronella, d. van C. Moil en M. A. C. Hanck, L. Toe- poelstraat 21; Johannesc Cornelis, z. van N. P. van Weenen en J. C. Stroomer, Poelven- straat 39; ITilde, d. van K. Ch. Leeuwrik en M. C. E. Lanser, Torenstraat 45; Henriette, d. van C. Kapsenberg en F. M. Steevensz, van Oldenbarneveldweg 30. ONDERTROUWD: Gerardus Hendricus Zonneveld te Heemskerk en Agatha Geer- truida Nootebos te Castricum; Cornelis Veldt te Castricum en Maria Cornelia Gerar dus Steeman te Castricum. Pieter Overdijk te Alkmaar en Elly van Elven te Castricum. OVERLEDEN: Maria de Vroede, oud 81 j., geh. met P. Jordens, wonende te Amsterdam; Geertje Zorgman, oud 76 j., geh. met D. Does, wonende te Zaandam. GEHUWD: Lucas Ellens, wonende te Be verwijk en Agatha Frederika Wulp te Cas tricum; Anthonie Hollenberg en Margare- tha Liefting, beiden wonende te Castricum. I Er is in de pers veel aandacht gewijd aan het bestaan van een groot aantal speelgelegenheden in Den Haag. Ons werd verzekerd dat er thans meer dan 50 zijn die aan de politie bekend zijn, terwijl aan genomen kan worden dat er daarnaast nog vele clandestien werken. Een der grootste, vermoedelijk wel de grootste club heeft 2000 leden. Het is bekend dat tot nu toe hazardspe len in het openbaar bij de wet verboden zijn. De exploitanten hebben er evenwel besloten clubs van gemaakt en dan moet de politie toeschouwer blijven. Een politieman zei ons daarover: Zo'n gelegenheid is in beginsel voor de wet hetzelfde als een kienpartij in de huis kamer. Wij weten wel dat er gelegenhe den zijn waar grote bedragen omgaan, maar die hoge bedragen op zichzelf kun nen voor ons geen aanleiding zijn om in te grijpen. Ook met het feit dat er soms mensen komen die zó aangegrepen wor den door de hartstocht van het spel dat zij hun week- of maandloon, waarvan zij met hun gezin moeten bestaan, verspelen. De politie kan alleen streng toezien op de handhaving van het besloten karakter der speelgelegenheden. Het blijkt thans dat er ook in Haarlem enkele speelgelegenheden zijn. Ons werd een aantal van vier genoemd, maar daar van is er slechts één die zich van te vo ren aan de politie bekend gemaakt heeft. Dit is de Haarlemse Coöperatieve Amu sementsclub „a l'Espoir", die thans 37 leden telt. Deze club speelt afwisselend bij een der leden aan huis. Wij namen een kijkje in een pand in de binnenstad waar nu de roulette opgesteld is. In deze achterkamer kunnen 10 mensen tegelijk spelen. Komen er op een avond niet alle avonden wordt er gespeeld, ter wijl de Zondag geheel uitgesloten is meer leden op, dan kan in de Voorkamer een partij bridge gespeeld worden. Een der bestuursleden vertelde dat voor een nieuw lid toegang krijgt een ballotage moet plaats hebben. Arbeiders worden niet tot de club toegelaten, alleen perso nen die, al verliezen zij op een ongeluk kige avond een paar tientjes, daardoor niet in moeilijkheden komen. Meer dan 25 gulden op een avond mag niemand ver spelen, dan moet hij ophouden. De con trole is uitvoerbaar, omdat alleen met fiches gewerkt wordt, fiches gewerkt wordt. Wij hebben zo Vorstelijk geschenk van de jubilerende Standard A.P.C. Een cheque van f 100.000.ten behoeve van het jeugdherbergwerk is gisteren in de jeugdherberg Ockenburgh te Loosdui nen door de heer B. Klaare, oudste direc teur van de Standard Amerikaanse Petro leum Maatschappij, ovex-handigd aan de voorzitter van de Nederlandse Jeugdher berg Centrale, mr. J. C. Tupker. In een toespraak zeide de heer Klaare, dat er drie redenen waren, waarom dit ge schenk ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Standard Amerikaanse Pe troleum Maatschappij naar de jeugdher bergen gaat. Zoals bij de olie-winning heeft men ook hier de hulp van de weten schap ingeroepen om wijs te kunnen wor den uit de geologische kaart van het Ne derlands maatschappelijk leven. Het plan bestond ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de maatschappij iets voor de Nederlandse jeugd te doen en op advies van de secretaris-generaal van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft men tenslotte uit de kaart de Nederlandse Jeugdherberg Centrale gekozen. De heer Klaare zeide, grote eerbied en bewonde ring te hebben voor het doel en de werk wijze van de N. J. H. C. Hij hoopte dat het geschenk een degelijke schakel zal toevoe gen, aan de krans van jeugdherbergen, die in Nederland gevestigd zijn door de bouw van een jeugdherberg te Princenhage. Mr. J. C. Tupker dankte de heer Klaare hartelijk voor het geschenk, dat een stevi ge ruggesteun is voor de Jeugdherberg Centrale. Tijdens de oorlog werd het aan tal jeugdherbergen in Nederland door vor dering en vernieling van 65 tot 8 terugge bracht. Provincies en gemeenten hebben bij de wederopbouw hulp geboden. De be hoefte is echter zo groot, dat ook steun bij het bedrijfsleven werd gezocht. Het is im mers zo, zeide de heer Tupker, dat jonge arbeiders ruimte moeten hebben voor hun vacanties. De N. J. H. C. heeft zich echter niet gewend tot de Standaard Amerikaan se Petroleum Maatschappij, deze is zelf gekomen. DE BRIDGERS VAN „BRICAS" VER WISSELDEN VAN AFDELING In twee van de drie afdelingen der Castri- cumse Bridgeclub „Bricas" zijn de promotie- en degradatiecandidaten weer bekend. Van de eerste afdeling speelden enige paren in Alkmaar voor de parencompetitie der Ne derlandse Bridge Bond en zij zullen hun drive Donderdagavond houden. De paren P. v. d. WoordP. v. d. Woude en N. Steenman—J. Tiebie eindigden in deze zesde serie op de eerste twee plaatsen in de B-afdeling zodat zij promoveren naar af deling A. Zij behaalden van de gehele serie respectievelijk 234 en 231 punten. De dames BakkerPeters en de heren N. BakerBakker gaan hun geluk in afdeling C beproeven, waar de koppels J. Vangean Tolk met 233 punten en P. KuysP. Lute met 226Vz zullen promoveren naar af deling B. Noordersluis hermetisch gesloten rond de Johan van Oldenbarneveldt Vanmorgen om elf uur kwam de „Johan van Oldenbarnevelt" in IJmuiden terug, nadat het schip enkele dagen geleden met immigranten was vertrokken. Bij het eiland Wight is brand uitgebro ken in de machinekamer, waardoor enige reserve-onderdelen vernield werden. Er was vanmorgen in IJmuiden een aanzien lijke Rijks- en gemeenlepolitiemacht op de been om de Noordersluis, waar het schip geschut zou worden, om elke onge wenste belangstelling verre te houden.Hier door werden velen, die hun familieleden nog een laatste groet wilden meegeven, deerlijk teleurgesteld. Wij vernemen nader, dat er een grondig politie-onderzoek aan boord is ingesteld naar de oorzaak van de brand en dat het schip later voorlopig lig plaats zou kiezen bij de Velserbrug. vervolgde onze zegsman de club opge richt omdat wij het gezellig vinden enkele avonden in de week bij elkaar te komen om ons met het spel te vermaken. Aan de speelgelegenheid is geen ver lof of vergunning verleend. Wil een der leden, die als gastheer optreedt, een kopje koffie aanbieden, dan moet dit voor eigen rekening geschieden. De bank maakt geen winst, want aan het einde van de vast gestelde speeltijd wordt het saldo van de bank onder de spelers verdeeld. De politie heeft de ledenlijst van de club, zodat het voor haar gemakkelijk is te controleren of er niet-leden onder de bezoekers zouden zijn. Maar zo ver volgde de bestuurder wij laten nie mand anders toe. Soms komen er op een speelavond wel eens enkele tientallen vragen om locgelaten te worden, maar wij zijn onverbiddelijk afwijzend. De politie was, hoewel deze club nog slechts enkele weken bestaat, reeds een avond komen controleren. Van te voren had het bestuur de politie volledig irrge- licht over zijn plannen en ook de roulette die gebruikt wordt gedemonstreerd. Veilingen De uitslag van de verkoping. Donderdag in het Notarishuis te Haarlem gehouden, is: Kleine Houtstraat 58zw. en rd., Haarlem 19.900, H. Th. Fibbe qq. Leidsezijstraat 7, Haarlem, 1820, A. Stevens qq. Schelde- straat 1, Heemstede, 8100, S. L. Mok qq. Weverstraat 16, Haarlem, 2710, P. J. Bonke qq. Voortingstraat 7, Haarlem (op gehouden) 1950. Iepenrodestraat 19, Haarlem, 7300, C. Keur. Atjehstraat 38, Haarlem, 5100, N.N. Reitzstraat 62, Haar lem, 3860, C. Jagt. Saenredamstraat 28 zw. en rd., Haarlem, 6600, A. J. Burdorf qq. Schoterweg 180 zw. en rd„ Haarlem (opgehouden), 9400. Mauricialaan 28, Overveen (gem. Bloemendaal) niet geveild. Stalpaert van der Wielenstraat 5, 7 en 9, 17.515, G. ITenstra qq. Tulpenstraat 46 zw. en rd., Haarlem (opgehouden) 1700. Tulpenstraat 48 zw. en rd., Haarlem, ƒ1900, A. de Wit. Tulpcnstraat 50zw. en rd., Haar lem, 1800, Y. de Jong. Delftstraat 33zw. en rd., Haarlem (opgehouden) ƒ3000. Delft straat 35 zw. en rd., Haarlem (opgehouden) 3000. Spoorwegstraat 6 zw. en rd., Haar lem (opgehouden) 2500. Grote Houtstraat 181, Haarlem, 31.200, W. Bos qq. Celebes- straat 13, Haarlem, 4525, C. Jagt. Oranje boomstraat 135 A, Haarlem, 2700, P. Smit. Korte Dijk 5 zw. en rd. en Glasblazerstraat 2 C rd. 11.300, N.N. Auditie voor vocalisten De vakgroep concerterende vocalisten der Koninklijke Nederlandse Toonkunste naars-Vereniging zal evenals in 1950 ook dit jaar aan zangeressen en zangers een gelegenheid tot voorzingen bieden. Deze auditie zal worden gehouden op Zaterdag middag 21 April in hötel Pays Bas te Utrecht. De vakgroep heeft zich de mede werking en aanwezigheid op die dag ver zekerd van een aantal dirigenten, dat te zamen ongeveer vijftig zangkoren en ora toriumverenigingen onder zijn leiding heeft In afwijking van het vorig jaar zal er dit keer een voor-selectie worden ge houden op Zaterdag 14 April, eveneens te Utrecht, waarna het dagelijks bestuur van de vakgroep dirigenten der KNTV zal be palen, welke vocalisten voor de auditie in aanmerking komen. Het secretariaat der vakgroep concerterende vocalisten is ge vestigd: Den Helderstraat 95, Den Haag. SCHEEPVAART Het hoofdbestuur van het comile- Benelux heeft een brief gezonden aan de directeur-generaal der P.T.T., waarin wordt meegedeeld, dat het door het bedrijfsleven buitengewoon op prijs zou worden gesteld, indien de porti voor drukwerk naar België en Luxemburg gelijk konden worden gesteld aan die van het binnenlands verkeer, zoals dit ook met- de porti voor brieven het geval is. Atlanta, Georgia, stelt voor aankomende of eerstejaars-studenten, die een opleiding krijgen voor een onderwijstaak, voor jour nalistiek of sociaal werk óf landbouwkunde e. d. drie beurzen beschikbaar op een Amerikaanse universiteit. Zakgeld, zieken- verzekering en overtocht komen echter, voor eigen rekening. Het Bureau voor Buiten landse Studentenbetrekkingen te Leiden heeft zich belast met de selectie van gega digden, die zich voor 10 April moeten heb ben aangemeld. Bij Koninklijk Besluit is thans aan ir. L. A. H. Peters op zijn verzoek eervol ont slag verleend als gouverneur van de Neder landse Antillen wegens zijn benoeming tot minister voor Uniezaken en Overzeese Rijks delen, onder dankzegging voor de gewich tige diensten den lande in genoemd ambt bewezen. J. C. A. B. op de Weteringkade gevallen. Hij geraakte onder de wielen van een pas serende vrachtauto en werd zo ernstig ge wond, dat hij korte tijd later is overleden. Boven het Naardermeer vloog Donder dagavond een zeer grote zwerm spreeuwen. Vele automobilisten hadden hun wagens langs de kant van de Muiderstraatweg gezet om dit schouwspel gade te slaan. De motor rijder G. uit Amersfoort, wiens aandacht door de spreeuwenzwerm werd afgeleid, botste tegen een van de auto's. Hij brak een been. ADVERTENTIE EXCEPTIONELE AANBIEDING Twee-persoons 180 x 220 59 50 BEVERWIJK AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 30 MAART Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Louise. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Wiener Ma- deln. W. B. Thetater, 8 uur: Dodge City. ZATERDAG 31 MAART Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Louise. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Wiener Ma- dein \V. B. Thetater, 8 uur: Dodge City. opmerking van de heer Behalve een h gen mededeling Euidersma zou scharen ach- L zin fractie „ohnriee eemeen- Behalve lidc-rs I n voornamelijk de toestand m |g'Ï Ze" SM de vroede vaderen ter theer Gerritse (Arbeid) zeide het brae-advies eveneens niet te steunen. ADVERTENTIE j),S' ZATERDAG 's morgens 9 uur WEKEN, tegen prijzen, waar U van moet profiteren. £2 ,MEKEN '"«Xe maten, Jacquard geweven, in mooie kleuren, m zes kwaliteiten Per stuk. gen6 dTfi O Om1 Rn ie «tW e e r ontvan- aoende voor rok i |f atma Mc. cóy" uur. Palace:' WIJ ONTVINGEN ZO JUIST EEN MOOIE ZENDING in de bekende ZWITSERSE MERKEN ARBOR CALLIMA en RODANA Het zijn alle producten van de RODANA- FABRIEKEN in GRENCHEN - SUISSE. Ze zijn uitgevoerd in EXTRA platte modellen en met de nieuwste systemen o.a. water- en stofdicht, schok vrij, anti-magnetisch, incabloc- systeem en roestvrij stalen kast. Radium-cijfers en centrale sec.- wijzcr. Er zijn KLEINE SPORTMODELLEN bij die zeer geschikt zijn voor labo ranten, telefonisten en verpleegsters. Alle horloges zijn verzekerd tegen verlies - diefstal en beschadiging GROTE HOUTSTRAAT 49, HAARLEM XX5COCOOCOCOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOC Alcyone, 28 v. Colombo n. Madras. Aldcramin. 29 te Montevideo v. Le Havre. Amstelstad, verw. 29 Colombo. Amstelvaart, pas. 28 Ouessant. Averdijk, 28 v. R'dam n. Bremen. Amsteldiep, p. 28 Madeira. Aagtedijk, 29 te New York verw. Aalsdiik, 29 te Antwerpen. Alphacca, 29 te Montevideo. Andijk, p. 28 Abaca. Arendsdijk, 28 te Baltimore. Axeldijk, 28 v. Philadelphia n. Baltimore. Ariadne, 28 v. Gibraltar te Leixoes. Aardijk, 28 875 m. N.NO. Flores. Alhena, 28 480 m. Z. St. Vincent. Alpherat. 28 900 m. O. Guadeloupe. Aludra. 28 720 m. NO. Sombrero. Atlantis, 28 75 m. Kp. Bon. Bali, 28 v. Soerabaja n. Singapore. Barendrecht, pas. 28 Kp. St. Vincent. Bintang. pas. 28 Gibraltar. Blitar, 28 v. Colombo n. Makallah. Boschfontein, 28 dwars Majorca van Marseille. Bonaire. 28 n.m. v. Barbados n. Trinidad. Bloemfontein, 29 v. A'dam n. Bremen. Bacchus, 28 600 m. Z. Kp. Hateras. Blijdendijk. 28 1050 m. W. Scilly's. Boskoop, 28 1125 m. NO. Guadeloupe. Clavella. pass. 28 Azoren. Caltex Nederland (t), 28 geankerd rede Sidon. Caltex Leiden, p. 28 Kp. Tenez. Castel Bianco (troepen), pass. 28 Enggano Eil. Corilla, p. 28 Dahlae Eil. Ceronia (t), 28 750 m. W.t.Z. Flores. Danae. pass. 28 Finisterre. Dalerdijk, 29 v. Seattle n. San Francisco. Delft. 28 dwars Concepcion n. Lebu. Diemerdijk, 28 150 m. N. Porta del Gada. Erinna (t), 28 75 m. O. Puluwen. Farmsum. 29 te R'dam v. Baltimore. Gordias, 28 v. Algiers te Tunis. Ganymedes. 28 240 m. Z. Recife. Gooiland, 28 360 m. Z.ZW. Santos. Grootekerk, 28 600 m. Z. Kp. Frio. Haarlem. 28 te Port au Prince. Hector, 28 v. Catania n. Palermo. Helicon, 29 v. Pto. Plata n. Philadelphia. Ilermus, 28 v. Cristobal n. Curacao. Heemskerk. 28 v. Melbourne te Sydney. Hercules, 23 v. Istanboel n. Constantza. Hersilia, 28 180 m. N. Finisterre. Hydra. 23 720 m. ZW. Azoren. Indrapoera, p. 28 Guardafui. Joh. v. Oldenbarnevelt (em.), 28 n. Sydney. Jupiter, 28 v. Marseille te Oran. Kedoe, pas. 27 Singapore n. Macassar. Kertosono, 29 te Londen. Kieldrecht, 29 v. Genua te Barcelona. Kota Gede. 29 (17 u.) Rotterdam n. Djakarta. Katwijk, pass. 28 Finisterre, verm. 1/4 Terneuzen Kedoe, 28 120 m. O. Banka. Kelbergen 28 75 m. Z. Startpoint. Kota Baroe. 28 600 m. O.t.N. Bermuda. Leersum, 29 v. Le Havre n. Rotterdam. Langkoeas. 28 te Pladju. Lekkerkerk, 29 te Marseille. Loosdrecht, 28 v. Karachi. Loppersum, pass. 28 Kp. St. Vincent. Lutterkerk, pass. 28 Ouessant n. Antw. Langlee Scott, 27 te Aden. Mijdrecht (t), 27 175 m. W.ZW. Kanarische eil. Mèrwede. 28 100 m. ZO. Bermudas. Mijdrecht, 28 bij Madeira. Mapia, 28 bij Zuidpunt Banka. Maaskerk, 29 te Monrovia. Malvina, 29 te Singapore. Manoeran, pas. 28 Straat Messina. Marken, 28 n. Le Havre en A'dam. Modjokerto, 28 n. Penang. Mentor, 28 n. Antwerpen. Murena, pas. 28 Dover. Marpessa (t), 28 300 m. N.NW. Laccadiven. Mataram, 28 480 m. W. Minicoy. Mervvede, 2 April Houston verw. Maashaven, 28 250m. N. St. Pauls Rocks. Marisa (t), 28 480 m. O. Montevideo. Noord wijk. p. 28 Kp. Espicliel. Noordam. 28 1075 m. O. Kp. Race. Orestes, 28 in Straat Magelhan. Oberon, 29 te Aruba v. New York. Omala. pass. 28 Aden. Orion, 28 v. Piraeus n. Calamata. Oranje, 29 te Amsterdam v. Djakarta. Ondina (t), 28 150 m. Z.ZW. Azoren. Prins Philip Willem, p. 28 Kp. St. Vincent. Prins Willem v. Oranje, p. 29 Kp. la Hague. Papendrecht, 29 bij Pto. Rico. Polydorus, p. 28 Brothers. Poseidon, p. 28 Mona Eil. Prins Willem V. 28 v. Antwerpen n. Hamburg. Prins Willem IV, 29 v. R'dam n. Antwerpen. BINNENLAND De gemeenteraad van Hoogezand-Sap- pemeer besloot aan de woningbouwvereni ging Volksbelang" een voorschot van f 723.131 te verstrekken voor de bouw van 80 étagewoningen. Dit zijn de eerste étage woningen welke in deze gemeente zullen worden gebouwd. De Rotary Educational Foundation of De gemeenteraad van Oostzaan nam een voorstel van B. en W. aan om tot onder handse aanbesteding over te gaan van de bouw van 7 woningen voor de prijs van f76.300. Bij de openbare aanbesteding van deze huizen in November kwam de prijs per woning op ruim f 11.000. In Den Haag is de 32-jarige motorrijder In een vergadering van de Bond van Directeuren en Leraren bij het Handels- avondonderwüs, welke te Groningen werd gehouden, is mededeling gedaan van een aantal wijzigingen in de eindexamens van het handelsavondonderwijs. Eén daarvan is dat candidaten voor het examen driejarige handelsavondschool een keuze mogen doen tussen enkèl en dubbel boekhouden. Het nieuwe eindexamen-reglement is voor alle scholen met drie- en vijfjarige cursus be stemd. Scholen met een vierjarig program ma zijn gelijkgesteld aan driejarige scholen. De recherche ie Amsterdam heeft vijf personen gearresteerd, die in de afgelopen weken in de Kalverstraat en omgeving te Amsterdam vele inbraken hebben gepleegd en daarbij geld, stoffen, zilverwerk en foto toestellen hadden gestolen ter waarde van ongeveer f 10.000. Bij een te Rotterdam wo nend familielid van een der daders zijn elf gestolen camera's in beslag genomen. Paula (t), 28 400 m. Z.ZO. Bangkok. Parkhaven. 28 180 m. ZW. Flores. Rempang. 28 n. Houston. Roepat, pass. 28 Ouessant. Rotti, 28 n. Cheribon. Raki, 28 v. Pladju n. Cheribon. Riouw, p. 28 Flores. Roma (repatr.), 29 bij Kreta verw. Ridderkerk, 29 v. Antw. n. R'dam. Samarinda. 29 v. Colombo te Bombay. Sommelsdijk, 28 v. Londen n. Antwerpen. Salland, 28 bij Recife. Sibajak (repair.), 28 dwars Benkoelen. Sommelsdijk, 29 v. Londen te Antwerpen. Stad Arnhem, pass. 28 Finisterre. Stad Alkmaar, 29 te Vlaardingen v. Narvik. Stad Breda, 30 verw. Panamakanaal. Stad Leiden. 28 nm. bij Galapagos ArchipeL Stad Maastricht, 29 naar Saffi. Stad Maassluis, pass. 28 Finisterre. Sliedrecht, 28 te Stockholm. Schie. 29 v. Laguaira n. Puerto Cabello. Tjikampek. 28 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tjipanas. 29 v. Manilla te Miri. Talisse, 29 v. Semarang te Soerabaja. Tosari, 28 v. Penang n. Belawan. Tamo, p. 28 Recife. Tawali, 28 bij Iviza. Taria, 28 Elba. Themisto, 28 420 m. O.t.Z. Bermudas. Teiresias, 28 300 m. O. Malta. Tomini. 28 570 m. W.NW. Flores. Utrecht, 28 v. Manilla n. Los Angeles. Venus, 29 te R'dam v. Levant. Volendam, 28 600 m. O.NO. Kp. Race. Woensdrecht, p. 28 Gibraltar. Weltevreden, 28 (14 u.) v. Aden. Westland. 28 v. Bahia. Willem Ruvs. 28 720 m. W. Minicoy. Waterland. 28 v. Las Palmas. Wieldrecht, 28 v Portland (Austr.) n. Abadan. Waal, 29 v. Curagao n. Nicolas. Willem Barendsz. 28 375 m. NO. St. Helena. Willemstad. 28 480 m. W.ZW. Madeira. Zeeland (KRL), 29 te R'dam v. Makassar. KLEINE VAART Birmingham, 28 n. R'dam. Carpo. 28 v. Belfast n. R'dam. Deneb, 28 v. Irvine n. A'dam. De Ruyter, 28 n. Avonmouth. Domburgh. 28 n. Casablanca. Ferocia, 28 n. Bordeaux. Frisia, 29 pass. Gibraltar. Hast IV, 29 te Vlissingen. Hast V, verm. 30 v. Londen n. R'dam. Heemskerk, 28 te Goole. Henk, 28 te Rouen. Hoogland, 28 v. Kopenhagen n. Emden. Ingeborg, 27 n. Vlaardingen. Kotenaer, 29 te Brevik. Matthew, pass. ,29 Brunsbuttel. Mercurius, 28 n! Sunderland. Monica, 28 Brunsbuttel. Nottingham, 27 v. Goole n. Harlingen. Palma, 28 n. Vlaardingen. Seaham. 28 v. Kingslyn n. R'dam. Spurt, 29 te Casablanca verw. Strijpe, 28 n. Antwerpen. Swallow, 29 n. Nantes. Van Gelder. 28 v. Hamburg n. Huil. Veenenburgh, 28 te Middlesbro. Ebro, 28 n. Dublin. Humber, 28 46' 58" N. 7' 30" W. Rode Zee, met boorinstallatie, 28 27' 34" N. 49' 22" West. Tijne. met baggermolen en bak 28 43' 36" N. 9' 30" West. slechts één week, zolang de voorraad strekt Ged. Oude Gracht 108-110 Haarlem, Tel. 17165

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7