ifss kost nog niet de helft t ^et crediet der minvermogenden MEUBILAIR VEILING Driekwart liter Melk is nodig voor elk! SS Luidsprekers Luidspreker Avond- Veiling tl moet maar eens komen kijken Notarishuis zatekpag»maart 19S1 S^LLn om een credi6t in' W3t dUS Maart roerde voor hef laatst zijn staart Jubileum-expositie van „Op Hoop van Zegels" Tentoonstelling „Jeugdland" Opstelling van „Haarlem" SïmZrdi':ect of later ügïïSBffï'Sjr iSS*y "X-ouyper' 'SoSgeb'netie Grote schoonmaaktijd brengt U ook stof tot overpeinzing een Overzicht Langendijker veilingen Vanmiddag geen voetbal in de afdeling Haarlem Teylerfeest B. en W. steunen Haarlems plannen van „Holland Festival" SCHEEPVAART ET GAAT NIET OM VÉÉL... maar om verstandig eten en drinken. Behalve andere voedingsstoffen en vitamines hebben wij méér eiivitten en kalk nodig dan men algemeen denkt. Velen hebben dan ook nog gebrek aan allerlei onmisbare aanvullingenzij lijden aan VERBORGEN TEKORTEN! Daarom zijn per 4 personen 3 liter MELK, KARNEMELK, PAP of YOGHURT tezamen zo belangrijk voor een krach tige bestrijding dezer voe dingstekorten. beschermend voedsel No. 1 «ivaii zatebda^I^: De VolkscredietbankAct Financierings-Instituut en de Bank van Lening in Haarlem de Volkscredietbank voor de cijfers van de gemeenten (een Haarlem.^,fulfilling) demonstreren de cgjni_officiêle in omnnrnische toe' •stelling) demonstreren de van de economische toe- ^:er?n weet dat de bank kleine credie- aan mensen die met by een ten verstrekt aan kunnen aankloppen, gewone bank de cijfers over 1948, 1949 Vo°r0n 5hi?i< de stand per kwartaal cn ,950. DaarbU uiteen. op?egeJeeven wü ter vergelijking de hoog- looen geven Jr. ;3ar. ste stand va^ntai leningen 1W[ 1958 l9*j 3036 ltt jJjSnMrdèn "m! leningen knmt op gemiddeld 193 per geval neerkomt op g wel een bewiJS dat D:t eerin^e bedragen hulp wordt 8!!efnnH Er kwamen in 1950 in totaal Sseftall^jeida', het doel waar bedrag 144.468 217.943 364.551 de Volks- wordt verantwoord oeten zekerheid kunnen V nrd'bgeachT Bovendien moeten de aan- Srs een redelijke zekerheid kunnen j hpt aeld terugbetaald zal wor- verleent het i'ellingsfonds daarbij zijn hulp. vernamen van de leiding van de Volkscredietbank dat in de laatste maan- n de aanvragen nog steeds toenemen Luit blijkt dat er veel mensen (al gaat San ook om betrekkelijk geringe bedra- gen) met financiële zorgen zitten. Kennemer Financierings. instituut De omzetten van de Stichting Kennemer Instituut tot bemiddeling bij de financiering ven aankopen in de detailhandel (waarbij de overheid het kopen op afbetaling in ge ordende banen tracht te leiden door bemid deling van de Volkscredietbank) nemen toe. In het le kwartaal van 1950 stonden daar 2390 credieten uit tot een totaal be drag van 245.306 en in het 4e kwartaal saren het 2517 credieten met een totaal van 295.758. In 1950 werden 3064 aanvragen inge diend, waarvan er 2396 werden toegewe zen tot een bedrag van 481.930. Gemid deld was het dus ruim 200. Er worden dus ook bij dit instituut vrij veel aanvragen afgewezen. Dit komt om dat niet alleen de credietwaardigheid be oordeeld wordt, maar ook de vraag of het kopen van een bepaald artikel door het be trokken gezin wel sociaal verantwoord is. Indertijd hebben wij breedvoerig het ver schil uiteengezet tussen het Kennemer Fi- nancieringsinsituut en particuliere afbéta- lingszaken, want bij de laatste geldt veelal alleen de vraag of de koper in staat geacht De mannen van de Haarlemse Reini gingsdienst zijn er vannacht en vanmorgen in alle vroegte op uitgetrokken om de noodzaak tot sneeuwruimen te onderzoe ken, maar zij kwamen al spoedig tot de ontdekking dat de natuur zelf al aan het werk was geweest om haar grilligheid te herzien. Dat wilde overigens niet zeggen dat de reir.igingsmensen toeschouwers kon den worden, want hier en daar bleken de kolken niet alle modder en nattigheid te kunnen verwerken. Ook in de gemeente Bloemendaal heeft ce laatste dag van Maart een behoorlijke laag sneeuw gebracht, die op de hoofdwe gen a! spoedig was weggedooid. Op de overige wegen zal de modderpoel nog wel even bhjven liggen. De niet geasphalteer- de wegen deden het meest aan een winter centen, Het uitzicht over de duinen bood vanmorgen een prachtige aanblik. jBloembollen, Dah lias, Snijbloem- planten F met Plant- - aanwijzing f 9 9h v. slechts 1 Grl01®? in Prachtkleu- M 15 Snijbloemplanten in at 4 schitt. Dahlia's, 50 Anemonen, 50 Ranonkels in 50 Oxalis (Klaver Vier) 1 Dubb. Pracht Pot- Begoma. V0GES-RUSMAN, Bloemist ®DDEGOM. Postrek. 427544 moet worden de koopsom geheel af te be talen. De Bank van Lening Daarentegen lopen de omzetten van de gemeentelijke Bank van Lening in Haar lem steeds meer achteruit. In 1950 werden slechts 2229 panden beleend. Dit is gemid deld per werkdag niet meer dan6. Op die panden werd 68.065 als voorschot ge geven, dus per jaar lopen de zaken achter uit. Dit komt ook omdat de ambtenaren van de Bank van Lening zoveel mogelijk trachten mensen die voor een belening komen, over te hevelen naar de Volkscre dietbank, omdat dit in sociaal opzicht meer verantwoord is. Al vaak is door het gemeentebestuur overwogen om de Bank van Lening op te heffen, maar het is daartoe nog niet geko men, omdat in de pactijk blijkt dat er toch nog altijd mensen blijven die niet geholpen kunnen worden door de Volkscredietbank en ook niet door het Kennemer Financie ringsinstituut. Toch zal het er eenmaal toe moeten komen, want het verantwoorde mi nimum is al lang bereikt. In het Frans Halsmuseum is gistermid dag de postzegeltentoonstelling geopend, die daar gehouden wordt ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Neder landse Philatelistische Vereniging „Op Hoop van Zegels". De heer P. de Jong, voorzitter van de vereniging, heette in zijn openingsrede de vertegenwoordigers van de landelijke bond en bevriende vereni gingen welkom en gaf daarna een kort overzicht van de historie der vereniging, die 1 Maart 1911 door enige leerlingen van Middelbare Scholen werd opgericht. De vereniging is sindsdien gestaag ge groeid en haar huidige omvang is alles zins bevredigend. De heer De Jong wees er nog eens speciaal op, hoe de philatelie mensen van alle rangen, standen en over tuigingen verenigt, een belangrijke zaak in dit verdeelde Nederland, zo zeide hij. Namens de landelijke bond en het lande lijk orgaan der philatelisten kwam de secretaris van die bond, de heer Noren burg, de jubilerende vereniging complimen teren en hij gaf daarbij enige bijzonder heden over de hartelijke betrekkingen die zij met bond en blad onderhoudt. Vervolgens opende de heer De Jong de tentoonstelling, die philatelisten ongetwij feld zal doen watertanden. Het „pièce de résistance" wordt gevormd door een deel van de standaard-collectie van de N.V. Joh. Enschedé en Zn. Maar ook in de vleugels der expositie bevinden zich tal van belang wekkende stukken, zegels uit vele landen, afwijkingen, enveloppen en briefkaarten, te veel om op te noemen. De expositie is heden en morgen geopend. In hel Zuid-Westelijk deel van Haarlem is de speeltuinverniging „Jeugdland" ge vestigd. De jongens en meisjes komen regelmatig jn het wijkgebouw aan de Leid- sestraat..20 bijeen. Daar zijn. in dë 'afge lopen winter voorwerpen gemaakt (figuur zagen, handwerken, enzovoort) en het resul taat er van is vanmiddag te zien in het. ge bouw. Uit de tentoonstelling blijkt dat de jeugd met ambitie gewerkt heeft en dat de leiders(sters) flinke steun hebben ver leend. De vereniging „Jeugdland" beschikt nog niet over een speeltuin. Gedacht is er een op het Jand bij het Theemsplein in te richten.' Plannen zijn wel gemaakt, maar ze konden nog niet uitgevoerd worden. De opstelling van Haarlem tegen Blauw Wit is als volgt: Doel: Snijders: achter: Van Gooi en Oden- thal; midden: Meertens, De Voogd, Barends; voor: Van der Linden, Van Duin, Roozen, Boeree en Groeneveld. Het meespelen van Roozen is nog niet zeker. Eventueel zal Jacob hem vervangen. ?AcSEN leren. •"miiÏ t "?nelPrivéles" op UUr' Mianakade 6 Tel. instituut tot 4733. haarl. Voetkunde' Piin'r, Schoonheidsspec. j^Wr. 6H.N. tel, 24402 S1® WERKSTER voor Mve dagen. Mevr Hevkoo» fainemerlaan 26—28 T.tm uu? SSJE van 8.30-12.30 Kott»tiSoonmaak klaar. J Wjklaan 9. Velsen. 5d^PSH0UDSTER ge- SSiLTalleen'leaft- 3. Brieven L 3007 *Ib 2\ Beer L 3010. 4' b' h- h. Br. v. den. Brieven L mui" Agb. te Driehuis v. dame netVERTO TEHUIS bij wed. op leeft. Br L 3006. WONINGRUIL.Prachtig huis m fl. erf te Santpoort voor huis te IJm.-O., liefst nieuw bouw. Hoofdstraat 75. RUILEN: woning te IJmui- den-Oost, kamer suite, grote keuken, 3 slaapkamers en grote tuin. Alles mooi in verf en behang. Voor huis aan de Zeeweg. Brieven L 3008. WONINGRUIL. Aangeb. te Santp.-Dorp Rijksweg kam. en suite, keuken en bijkeu ken, grote voor- en achter tuin. Boven 3 sl. kam. in ruil voor huis in IJm. of IJm.-O. liefst nieuwbouw. Br. L 3009 WONINGRUIL. Benedenge deelte woning mooie stand Wijk aan Zeeërweg voor hele woning met groot erf of nieuwbouw. Brieven L 3005 Te koop gevr. een POPPEN WAGEN. Ruysdaelstraat 33, IJmuiden-O. Gevr. prima PIANO liefst eiken, génegen goede prijs te betalen. Brieven L 3011 Ik zoek een oude DUITSE PIANO tussen f 300—f 400. Brieven L 3012. Te koop: BEKLEDE WIEG m. bedje. Elzenstr. 24 IJm.-O. Compl. HUISKAMER- AMEUBL. te koop. Zeeweg 177. IJmuiden-O. Te koop: 1 twee pers. LEDI KANT m. matrassen.' 's Av. na 7 uur. Leeuweriklaan 40, IJmuiden-O. VLOERBEDEK KING te koop. Wegens te leurstelling te koop 1 rol van 40 mtr. gloed nieuwe Verto. Gekost f 7.90 per mtr., thans reeds f 9.50 per mtr. Bod ge vraagd Tevens te koop bijna nieuwe Excelsior stofzuiger f 90. Kennemerlaan 134. Wegens aanschaffing motor, te koop aangeb. SOLEX 1 jaar oud, in prima conditie met alle toebehoren en nieu we reserveband. Prijs f 200. Hagelingerweg 351, Driehuis Te koop of in ruil F N MO TOR 350 c.c. „Sahara" of J. L. O. 108 c.c. Zat. na 3 uur. Alkmaarseweg 381, Bever wijk. TE KOOP: z. g. a. n. lange z'warte leren jas, en nw. br. jong. overjas leeft. 14 j. en electr. gramof. m. of z. pla ten. M. K. Hofstedestr. 32, IJmuiden. Mooie BEKLEDE WIEG te koop f 12.50. A. Schipper, Helmstraat 3, IJmuiden. Pracht SMOKING COS- TUUM te koop, z. g. a. n., m. 48, f 50, K. Wilhelminakade no. 73. Te koop: PATHéFOON en 25 platen f 25. Na 5 u. Ahomstr, 29, IJmuidên-O. Te koop: Sachs MOTORRIJ WIEL 98 c.c. in pr. st. Ahorn straat 29, IJm.-O. Na 5 uur. Te koop: VLOERKLEED, geheel nieuw. Kastanjestr, 31 Na 7 uur. Aangeboden: HERENRIJ WIEL met hulpmotor f 270 of ruilen voor 2 rijwielen. Brieven L 3002 Die betreft de zaken die, in lang niet meer gebruikt, ruimte blijven innemen, die u hard nodig hebt voor nuttiger dingen. Ruim ze op door middel van De stemming op de koolveilingen was de afgelopen week weer flauw, de vraag voor export was gering, vooral voor witte kool was dit zeer funest. In de nieuwe week draaide bijna de gehele aanvoer van witte kool door. Enkele zendingen naar Oosten rijk konden de markt niet voldoende steun geven. Ook de gele kool ging slecht. Daar de aanvoeren wat toenamen was het een geluk, dat het binnenland heel wat op kon nemen. Toch draaide een aanzienlijk deel van de aanvoer door. De voor gele kool be taalde prijzen lagen meest tussen de 6.5 en 7.5 cent, zeer mooie partijen kwamen boven de 8 cent. Sporadisch werd boven de 9 cent betaald. Rode kool ging zeer ongelijk. Het kleine goed is vrij duur en handhaafde zich boven de 20 cent. Grote kool ging echter goedkoop, ook de kool van 5 pond bleef meestal onder het dubbeltje. De aanvoeren waren klein, wat met het oog op de nog vrij grote voorraad weinig geruststellend is. Bieten A bleven tussen cle 6 en '7 cent staan. Groene kool wordt niet elke dag meer aangevoerd en loopt op het eind, er worden nog steeds zeer behoorlijke prijzen betaald, die meestal tussen de 7 en 23 cent liggen. Witlof bracht van 26 tot 35 cent op. De uienaanvoeren namen wat toe, de prijs bleef echter laag. Goede middelsoort uien gingen van de hand voor 2.5 tot 4 cent, grove enkele dubbeltjes per 100 kg hoger. Het voor hedenmiddag vastgestelde pro gramma van de afdeling Haarlem van de KNVB is afgelast. Wel gaat de jeugdwed strijd op het terrein van HFC door. Ter voldoening aan de bepalingen van het testament van Pieter Teyler van der Hulst, overleden te Haarlem op 8 April 1778, werd ook nu in het Evang. Luth. Wees- en Oudeliedenhuis, Westerhoutpark, het „Teyelrfeest" gevierd, speciaal ten be hoeve van de ouden van dagen verblijf- houdend in genoemde inrichting. Ter opluistering van het feest verleende het plaatselijk Cabaret-gezelschap „Mas cotte" zijn medewerking en bracht één- acters onder de verzamelnaam van „Leven in de Brouwerij". De voorzitter van het College van Re genten, de heer A. Thomas, die, in zijn welkomstwoord, het ontstaan van dit jaar lijkse feest memoreerde en zijn Stichter herdacht, gaf daarbij uiting aan zijn grote voldoening onder de gasten mede te mogen begroeten een der directeuren der Teyler- stichting. De ouden van dagen waren opgetogen over het gebodene, terwijl de versnape ringen natuurlijk ook op prijs werden ge steld. EIS VAN OUD-K.N.I.L.-MILITAIR AFGEWEZEN De president van de Haagse rechtbank heeft heden de eis van de heer J. van Os tegen de Staat der Nederlanden, strek kende tot nietigverklaring van het dooi de staat aan hem verleende ontslag uit de militaire dienst, afgewezen. De rechter overwoog bij zijn uitspraak, dat het ter beoordeling van de staat is of zij bepaalde onderdelen van de strijd macht wil vervangen door andere onder delen. Wij hebben reeds melding gemaakt van de plannen om ter gelegenheid van het „Holland Festival" een tentoonstelling in de Vleeshal te houden en twee concerten te organiseren. B. en W. schrijven aan de gemeenteraad, dat zij met belangstelling hebben kennis genomen van de plannen. Hun overtuiging is, dat het noodzakelijk is, ook in deze tijd al het mogelijke te doen om de bekendheid met en de belang stelling voor de gemeente 'te vergroten en deel te hebben in het vreemdelingenver keer, dat een factor van grote economi sche betekenis is geworden. B. en W. stellen de raad voor ter gele genheid van het „Holland Festival" aan de stichting Haarlems Bloei in de kosten van inrichting van een tentoonstelling van te keningen en etsen van Rembrandt in de Vleeshal van 1 Juni tot 1 September een bijdrage te verlenen van ten hoogste 2500, onder voorwaarde, dat de voor de inrichting van deze tentoonstelling aange schafte zaken, welke eventueel voor vol gende tentoonstellingen gebruikt kunnen worden, na afloop der tentoonstelling ter beschikking van de gemeente gesteld worden. Voorts stellen zij voor ten behoeve van een door de stichting Haarlems Bloei te organiseren tweetal concerten op 2 en 4 Juli een garantie te verlenen van ten hoogste 2500. De minderheid in het col lege is van oordeel dat, in tegenstelling met de tentoonstelling, het belang voor de gemeente bij deze concerten niet zodanig is dat daax-voor een risico tot een bedrag van 2500 ten laste van de gemeente- financiën verantwoord is te achten. Alamak, 30 te Alexandrië. Albireo, 29 v. Hamburg te Antwerpen. Almkerk, 29 n. Manilla. Alnati, 29 v. Rio de Janeiro n. Santos. Altair, 30 te Recife. Ampenan, 29 te Penang. Amsteldiep, 30 Gibraltar verw. Amstelvaart, 29 te Le Havre. Arendsdijk, 29 v. Baltimore te Norfolk. Algenib,'28 v. Baltimore n. Nederland. Andijk, 30 te New Orleans v. R'dam. Arkeldijk, pass. 30 Key west. Ariadne, 29 v. Leixoes. Arunda, pess. 30 Gr. Abaco Bahamas. Aagtedijk, 29 te New York v. R'dam. Alhena, pass. 30 St. Vincent Kaap Verd. Eil. Alphard, 29 v. Montevideo." Akkrumdijk, 29 v. A'dam n. Bremen. Arnedijk, 29 v. Pt. Arthur te New Orleans. Averdijk, 29 te Hamburg v. R'dam. Axeldijk, 29 v. Philadelphia te Baltimore. Aardijk, 29 120 m. W. Scilly's Alpherat, 28 780 m. NO. Guadeloupe. Annenkerk, 29 600 m. N.NW. Fremantle. Armilla (t), 29 n. Haiphong. Aludra, 29 975 m. NO. Sombrero. Alwaki. 29 780 m. O. Trinidad. Bali( 30 nm. te Singapore verw. Boissevain, 29 v. Hongkong n. Manilla. Blitar, pass. 29 Minicoy. Boschfontein, 29 nm. bij Gibraltar. Breda, 29 v. Aruba n. Bahamas. Bintang, 29 120 m. W. Kp. St. Vincent. Blijdendijk, 29 900 m. W. Scilly's Boskoop. 29 840 m. NO. Guadeloupe. Baud, 30 te Djakarta. Baarn, 29 1075 m. ZW. Flores. Caltex Pernis, pass. 29 Finisterre. Corilla, pass. 29 Perim. Castel Bianco (troepen), 29 180 m. WZW. Sibe- rut Eiland. Clavella (t), 29 300 m. W.ZW. Porta del Gada. Coryda (t), 30 te Pulu Bukom verw. Cistula (t), 29 n. Piraeus. Danae, pass. 29 Burlings, Dorsetshire (repatr.), 30 180 m. NW. Enggano eil. Diemerdijk, 29 300 m. W.ZW. Porta del Gada. Duivendrecht (t), 30 te Calabar. Eendracht, pass. 29 Malta. Ena, 29 v. Freetown n. Curasao. Enggano, 29 dwars Elba Cape Rode Zee. Esso Amsterdam (t), 29 540 m. N.NO. Flores. Esso Rotterdam (t), 29 420 m. W. Flores. Ganymedes, 30 v. Rio de Janeiro te Recife. Gooiland. 30 te Montevideo. Gouwe, 29 te Dakar. Gordias, 29 v. Tunis n. Piraeus. Grootekerk, 29 300 m. Z. Kp. Frio. Hector, 29 v. Palermo n. Algiers. Heelsum, 29 nm. v. Duinkerken te Antwerpen. Helicon, 29 v. Turksisland. Hercules, 29 v. Istanboel te Constantza. Hersilia. 29 100 m. W. Finisterre. Indrapoera, 29 v. Aden. Jupiter, 29 v. Oran. Jagersfontein. 29 240 m. Z. Kp. Blanco. Kola Agoeng. 29 v. Singapore n. Djakarta. Klipfontein. 29 v. Beira n. Durban. Kedoe, 29 150 m. Semarang. Laagkerk, 29 v. Bombay n. Colombo. Laertes, pass. 30 Minicoy. Lawak, 29 v. Soerabaja n. Balikpapan.. Leersum, 30 nm. v. New Orleans te R'dam verw. Larenberg. pass. 29 Cp. Palos. Lekkerkerk. 29 v. Marseille. Leopoldskerk, 29 v. R'dam n. Duinkerken (i.p.v. Hamburg). Leerdam, 29 420 m. O.t.Z. ICp, Race. Linge, 29 120 m. Z.ZW. Ouessant. Loosdrecht, 29 150 m. Z.ZW. Karachi. Loppersum, 2 April Vlaardingen verw. Lutterkerk, verm. 30 te Vlissingen. Macuba, pass. 29 Ouessant. Manoeran, 30 te Genua. Modjokerto, 29 v. Singapore te Penang. Maaskerk, 30 te Monrovia v. Takoradi. Maas, 29 v. Mobile n. Houston. Maashaven, 29 550 m. Z. St. Vincent. Mapia, 29 75 m. Z.ZW. Singapore. Marken, 29 300 m. Z.ZW. Kp. Blanco. Marisa (t), 29 780 m. O. Montevideo. Marpessa (t), 29 150 m. N. Lacadiven. Mijdrecht (t), 29 360 m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Mitra (t), 29 v. Rangoon te Chittagon. Nestor, 30 v. Antwerpen te R'dam. Noordwijk, pass. 29 Finisterre. Nieuw Amsterdam, 30 (16 u.) vertrekt v. New York n. Rotterdam. Nigerstroom, 29 v. Takoradi n. Lagos. Noordam, 29 480 m. O. Kp. Race. Omala, pass. 29 Perim. Ondina, 29 dwars St. Miguel Azoren. Oranjestad, 30 x. Barbados n. Trinidad. 11 Oranje Fontein. 29 360 m. N.NW. Kp. Frio. Orestes, 29 300 m. W. Falkland eil. Ophir, 31 te Singapore verw. Ovula (t). 29 n. Miri. Oberon, 30 v. Aruba te Curacao. Poseidon, 30 te Laguaira v. New York. Prins Willem III, 30 te Castellon daarna Londen/ Rotterdam. Prins Philips Willem, pass. 29 Finisterre, verm. 3/4 aank. Aberdeen Prins W. v. Oranje. 30 75 m. Z.ZW. OuesEant Plancius, 29 v. Makassar n. Buleleng. Prins Willem IV, 29 v. R'dam te Antwerpen. Papendrecht (t). 29 150 m. N. Sombrero. Parkhaven, 29 450 m. ZW. Flores. Prins Willem V, 30 te Hamburg v. Antwerpen. Ridderkerk, 29 v. Antwerpen te R'dam. Rotti, 29 te Cheribon v. Semarang. Rotula, 29 te Port Said. Rijnland, 30 te Montevideo. Ruys, 30 verw. Rio de Janeiro. Riouw, 29 360 m. ZW. Azoren. Rempang, 30 180 m. ZO. Jamaica. Roepat, 30 te Amsterdam v. Balikpapan. Sibajak (repatr.), 29 180 m. W. Siberut Eiland. Stad Breda, 30 Panamakanaal. Stad Alkmaar, verm. 30 v. Vlaardingen n. Narvik Stad Arnhem, 1/4 nm. v. Huelva te A'dam verw. Stad Dordrecht, verm. 30 v. Kral.veer n. Huelva. Saroena (t), 29 240 m. O. Singapore eil. Soestdijk, 29 360 m. Z.ZW. Kp. Hatteras. Stad Arnhem, 29 75 m. N. Finisterre. Stad Maastricht, 29 n. Sgffi. Stan vac Talang Akar (t),31 verw. Singapore Salland, 29 200 m. O. Bahia. Tawali, 30 te Genua. Teiresias, 30 te Port Said. Teucer, 29 v. Macassar n. Soerabaja. Tjipanas, 29 v. Miri n. Mombasa. Tjisadane, 30 v. Penang n. Mauritius. Tamo, pass. 29 Fernando Noronha. Tero, 28 nog te Buenos Aires. Tjikampek, 29 180 m. O. Rio de Janeiro. Tomini, 29 375 m. NW. Flores. Tankhaven III (t). 29 n. Tj. Uban. Tiba. 29 175 m. NO. Abrothos eil. Tiberius, 29 90 m. O. Kp. Hatteras. Tibia, 29 420 m. Z.ZW. Kp. Frio. Veendam, verm. 30 (13 u.) v. R'dam n. New York Volendam. 29 975 m. O.NO. Kp. Race. Weltevreden, pass. 29 nm. Guardafui. Willem Ruys, 29 240 m. W. Minicoy. Westland, pass. 30 Fernando Noronha. Waterland. 29 180 m. O. Madeira. Westerdam, 29 340 m. O. op Sable. Willemstad, 29 180 m. W.ZW. Madeira. Zaan, 29 v. Ahus (Zweden) n. Zaandam. Zijpenberg, 29 420 m. W. Ouessant. Schepen met repatriërenden Oranje, verm. 12 April v. A'dam n. Djakarta verwacht 3 Mei. Joh. v. Oldenbarnevelt nog te IJmuiden. Grote Beer, verm. 13 April v. Djakarta n. A'dam alwaar 6 Mei verw. New Australia, verm. 2 April v. Djakarta 25 April te A'dam verw. Somersetshire, verm, 9 April v. Djakarta 12 Mei te A'dam verw. Cheshire, verm. 28 April v. Djakarta 29 Mei te Amsterdam verw. Fairsey, verm, 8 Mei v. Djakarta 2 Juni te Amsterdam verw. Sibajak, 21 April te R'dam verw. verm. 9 Mei v. R'dam 15 Juni Sydney verw. Willem Ruys, 5 April te Djakarta verw. verm. .12 April v. Djakarta 3 Mei verw. te R'dam. Asturias, 24 April v. Djakarta 17 Mei te R'dam verwacht. Dorsetshire. 2.9 April R'dam verw. Goya. verm. 15 Mei v. Djakarta 10 Juni verw. in R'dam. Indrapoera,12 April te R'dam verw. verm. 5 Mei v. R'dam n. Djakarta en Makassar. Kota Inten, verm. 7 April v. R'dam n. Indonesië Roma. verm. 9 April te R'dam v. Djakarta. Skaubr.vn. verm 7 April v. Soerabaja verw. 30 April te R'dam. U SLAAT MET UW FIGUUR een goed figuur, indien u zo'n prima modern heren- costuum draagt van VAN VEEN, Zijl weg 26—28, Haar lem, f 3 per week en zonder vooruitbetaling! op VRIJDAG 6 APRIL 1951 te 19 uur van divers se meubilaire goederen, w.o. Huiskamer-ameuble menten, div. fauteuiLtjes, stoelen, linnenkasten, le dikanten. gasfornuis, Pèr- zische tapijten, alsmede vloerkleden, schilderstuk ken, pr. kwal. Herenkle ding, Persianer bontman tel," naaimachine., etc. in dc zaal van Café-Rest. „DE WEIJMAN" Hoofdstraat - Santpoort Kijkdagen: Donderd. 5 April 19-22 u. Vrydag 6 April 10-15 u. De deurwaarder P. van den Steenhoven Gelegenheid tot inbren gen van goederen vanaf Woensdag 4 April 10 uur in de zaal van Café „De Weijman" Uw goederen kunnen ook gehaald worden dag. tel. opgeven aan Haarlem Tel. 25462 Santpoort Tel. 8312 als u wilt weten wat RHEE nu precies met uw wasgoed doet! Wij laten u graag ons hele bedrijf in werking zien en zullen u gaarne uitleggen hoe het komt, dat uw wasgoed bij ons véél minder te lijden heeft, dan wan neer u het zelf wast! WASSERIJ Blekersvaartweg 55 Heemstede Tel. 28201 Vereeniging der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal Dir. W. N. Wolterink Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem. Tel. (K 2500) 11928 t.o.v. Notaris J. P. F. Me6. ser te Haarlem op DINS DAG 3 APRIL 1951 e.v.d. des voorin. 9.30 uur. KIJKDAG: Maandag 2 April 1951 van 10 tot 4 uur EIGEN AFHAALDIENST Voor de minste kosten verhoogt melk de voedingswaarde van broodmaaltijd, soep en stamppot. Bovendien wordt de smaak er veel fijner door. Wie 't probeert, is ten volle overtuigd! Wssm, t Men leze ook de publicaties over melk als voedsel van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7