Voetbal in Kennemerland Tuinders bespraken hun problemen en plannen Visserij-varia Velsen-Noord Castricum Uitgeest «a voor Beverwijk Amerikaanse ambassade Agenda voor Velsen 1951 maakdag^ÜÜ Nachtvorstbestrijding wordt in nieuwe banen geleid heeft de Coöperatieve in ^br^b5VCaaen"de Breestraat te he: ve Tot de aanwezigen behoorden Be^rvegter, secretaris van de Pro- „a de heer veg«de heer dr. J. £g v n W Kon. Ned. Me- p M Woudenberg uvt je BUt tf3rol0giSti te de heer Jac. P. Nijssen, v0° liin openingswoord o.a. aan reedde 111 slechte bedrijfsuitkomsten dacht aan dstuinbouw en de steeds vanj p wordende outillage. Hij behan- duurder vraagstuk van sprei- &SGZ, hij de leden op het W£ vooral ook in de wintermaanden i5rtb lïten te blijven komen, daar er S'ffSoSd weinig aan de Bever- mjkse van 1 April heeft Duitsland •MeSen definitief gesloten voor Ne- f, ff Tuinbouwproducten en dit is, ïStfgezegd, een ramp voor tuinbou- Nederland. Vooral voor de warme fc&en dfe niet hoge cultuurkosten moeten de toekomst brengen moge is nog JVolledig raadsel, maar laten we hopen Jen ook voor de tuinbouw weer mag f frLn aldus de heer Nijssen. ^Accountantsrapport van het centraal i van tuinbouwveilingen werd be- Sd evenals de balans, die wij reeds Srden en de exploitatierekening. g m.u"n bedrag van f 208.250,-. Het bestuur stelde de vergadering voor de definitieve veilingprovisie voor 1950 -k volgt vast te tellen: groente 5,3 procent aardbeien 3,3 procent, (zowel op groen te als op aardbeien zal 1 procent worden terugbetaald). jaarverslag directeur De directeur, de heer Jac. de Weyer, had M uitvoerig jaarverslag samengesteld, waarin hij behalve de vele yeilingproble- ren de afzet der diverse producten behan delde zowel uit plaatselijk als landelijk («punt bezien, De samensteller verwijlde eveneens bij de oude vraag of het in Be- Kfwijk economisch nog wel verantwoord drie veilingen te exploiteren. Xadank te hebben gebracht aan het per ceel voer de grote toewijding waar de het steeds de veilingbelangen heeft töariigci, deelde de directeur mede, dat sa der oudste employés, de heer A. Wenke, na ruim 25 dienstjaren het bedrijf met pensioen gaat verlaten. Er volgde hierna een groot aantal ver hangen, maar deze verliepen uiterst vlot en: alle aftredenden bij acclamatie wer den herkozen. De heer Jac. P. Nijssen zag i ziln voorzitterschap met een jaar verlengd. De heren H. van Dorp, F. Heeremans, R. W.Ouyenen Jac. Strik werden weer als bestuursleden herkozen, evenals de heer A.van Wijngaarden, die als lid van de raad vin toezicht werd gehandhaafd. De heer C. ce Ruiter in Heemskerk werd gekozen in jen vacante bestuursfunctie, en de heer Ji. Kroone, uit Limmcn, kreeg een vacante plaats in de raad van toezicht te bezetten. Nachtvorstbestrijding Hierover hield de heer dr. J. P. M. Wou- csierg een causerie. Hij gaf enige nieuwe richtlijnen aan vooi de nachtvorstbestrij- ding, speciaal voor vroege aardbeien. In de allernaaste toekomst zullen in overleg met velingbesiuren en de Tuinbouwvoorlich- hpgsdienst uitgebreide proeven worden Igenomen. Men zal dit jaar geen papier meer voor afdekking gebruiken, maar plastic. Proeven in De Bilt hebben uitge ven dat dit materiaal uitstekend voldoet. bo vergadering ging accoord met een estuursvoorste! om een geldlening aan te pan bij de Coöp. Boerenleenbank „Wijk Zee en Duin" van 10.500,—af te feen met 2000,per jaar. Muzikale waterval klaterde het Kennerner Theater Het Kennemerstaten show- en amuse- ^orkest „The Velno's" is debet aan d= ioï genre muziek- dat vooral bij liikt tf,? ,°eneratie veel belangstelling hél Pii-nii' v6"' maar Zaterdagavond in S ™!!^ennemer Theater, waai het Enfflï w,aterval" Het schuimen, The \lin M' ouderen meesleepte. Kuhfut hriiKo 01\ r. hiding van Barend p-c ni',en de laatste tijd weer een Fjwe krachten tot zich getrokken, Riaan is ongetwijfeld vooruit- vo5sfindeftrist Jan SchaaP> die als de solozag believe" in de verte -The Inkspots" deed Hhw dl L mUldense pianist No" Ver- Sofc" met Louise Kuhfus siasten te ?iin u tZ°ng' bleken puike aan- optreden r'a Publiek bracht hen na Ook het sampnLw een ware ovatie- bleef deze avonri n se" k°Per en saxen band, Pnma binnen zijn, ver- b h*e?nrFranS Eykh0f Uit Haar" W aardige llJ?gramma beschaafd en v*" ziin im-!Sraan elkaar geiiimd ^hijwn 'ÏÏatle ,van Aï Jolson c®ai, applaus in ontvangst VtAT2ma?rnn',Df Zingende Zwer- P^iramma en hff Paste .volledig in het gistte al heel VpDiSv!CCes,bedie -Mamma" fbbtikale waterige -Na afloop van Kuhfus IS 7*™* de vocaliste ■""Wet bloemen el d een fraai dames stoker Ti van deÏÏT? echtgen°ten föreven. band de arrangementen £*$£22* werd gesproken door f h«er J. v d Tnorn m Kennemerstaten, s enkele uren p»\v0^ werden op de SntrTwï?!* 2 April. i Z Theater, 7' 99;*5 uur: -Louisa". LWdth'. en 9-15 uur: „Wiener NerThSa,g3Aprü- 7' ^UUr: »Louisa" Haddn» en 9.15 uur: „Wiener Eveneens was men van oordeel dat men spontaan mee moest doen met de landelijke veilingactie ten bate van het Rode Kruis hierbij zal iedere tuinder op een bepaalde dag 1 cent per kist groenten afstaan. Aan het slot der vergadering werd nog medegedeeld dat de tuinders tabak kunnen telen voor een bepaalde firma tot een maximum van drie hectare. Programma viering Koninginnedag De Beverwijkse vereniging „Ko ninginnedag" heeft een aantrekkelijk programma opgesteld om de 30e April feestelijk te vieren, hoewel de geld middelen, door het voor Beverwijk nog altijd geringe aantal leden, beperkt zijn, tracht het bestuur toch een pro gramma te brengen, dat ook in de toe komst het karakter zal krijgen van een algemeen volksfeest. Als een nieuw attractiepunt zal getracht worden om na een avondrondgang voor de Beverwijkse Harmoniekapel, een massaal bal te organiseren op het C. H. Moensplein. Voorts ligt het in de bedoeling ook dit jaar voor de kinderen weer een optocht te organiseren met versierde fietsen, wagen tjes en autopeds. Bloemversiering of ver siering met papier of ander materiaal zal bij de beoordeling geen verschil maken en de aspirant-deelnemers kunnen dus nu reeds met de voorbereidingen beginnen. Het ligt in de bedoeling elk jaar een andere route door Beverwijk te kiezen; daarom zal dit jaar voor het eerst van de traditio nele route worden afgeweken. de beste bril Komt van DE BOER Hoogovenbedrijfsvoetbal begint vanavond Zaterdag kon niet gespeeld worden De sneeuw van Zaterdagmorgen was oorzaak dat de bedrijfscompetitie van de Hoogoven-voetballers die middag niet kon beginnen.. De voorronde van dit toux-nooi zal van avond op het tex-rein aan de Koningsweg beginnen met de wedstrijd Terreinbewa kingHet Ding. Het bestuur van de buurtvereniging „Schulpen" heeft door het aftreden van de heren J. W. L. Scherpenhuizen, voorzitter; F. A. v. Asselt en mevrouw Van der Veen een wijziging ondergaan. Door deze tussen tijdse aftreding zijn de bestuursfuncties tot aan de eerstvolgende ledenvergadering als volgt verdeeld: Waarnemend voorzitter de heer R. v. Eijken; secretaris de heer M. J. Marcus; penningmeester de heer P. Zoon; commissarissen mevr. Van Hooff-de Vos, C. Zoon en tijdelijk toegevoegd H. Schullex\ Voorjaarsgroente wil nog niet erg En de winterspullen raken op Ieder jaar is bij de seizoenwisseling de Kennemer groentemarkt slecht voox-zien van producten. De voorjaai'sgroenten laten dit jaar dooi de koude maand Maart wel lang op zich wachten. De winterartikelen zijn of raken op, maar voor enkele bestaat inmiddels nog veel vraag, zoals voor spruiten, boeren- en gx-oene kool. Daax-entegen is er weinig be langstelling voor uien, peen, prei en divei-se koolsoorten. Waspeen gaat vlot weg; goede soorten noteerden nog 36 pent per kilo. De jonge spinazie schommelt rond de 50 cent per kilo want er is nog steeds weinig. Witlof, dat in de kas opx-aakt en van de koude grond heel schx-aal komt liep in prijs op tot 47 cent per kilo. Rabarber komt in enkele partijtjes „van buiten", voor deze eex-ste bossen viel de prijs tegen: slechts 2528 cent per stuk. Radijs was deze week voor de eex-ste maal aan de markt; in het begin der week werd 2025 cent per bosje be taald, Vx-ijdag was de notering al gedaald tot 815 cent per bosje. Ook de bloemenveiling komt tekort: tul pen zijn er weinig meer, narcissen komen in een paar partijen van de koude grond. Voor de tulpen werden ook nu nog top- prijzen besteed die ver boven de gulden per bos komen en soms tot 1.45 per bos halen. Bij de narcissen staat de Cheerfull- nes aan de spits met 63 cent per bos, de korte gele narcissen brachten van 1545 cent per bos op. Anemoon T. de Caen is er voor de tijd van het jaar ook weinig en er werd tot 78 cent per bosje voor betaald. Fulgens ging tot 2.25 per bosje, irissen zijn er eveneens weinig. Blauwe druifjes zijn er daarentegen volop en er werden prijzen gemaakt van 828 cent per bosje. Voor hortensia's bestaat veel animo. Goede planten kwamen tot 180 cent per stuk. Voor perkplanten zoals violen, kransen en primula's bestaat al reeds veel vraag zodat de prijzen goed zijn. Castricum beter De aanvoer op de Castricumse groente veiling was beter. De prijzen van de win- tex-groente waren nog behoorlijk en de prei liep bijvoorbeeld omhoog en ging voor 19 cent van de hand. Voor de boerenkool bestond slechts een matige belangstelling en hiex-door kon zij ook niet meer noteren dan 151/2 cent. Witlof beleefde ook weer een stijging en ging voor 40 cent van de hand. De sjalotten anders niet zo gauw voor een prijsstij ging vatbaar bx-achten 12 cent op; de no teringen van de laatste weken waren ge middeld de helft lager. Voor een behoorlijke kwaliteit peen kre gen de tuinders van 5.70 tot 7.00, rabarbar noteerde van 2431 cent, waar de grove spruiten een stijging van 4 cent tegenover stelden, zodat ze 30 cent opbrachten. De mooie kwaliteit spruiten liet 92 cent af drukken. Een paar kisten schorseneren gingen voor 14 cent onder de klok door en wat knolselderie kon 7i/2 cent opbrengen. Gelukkige Beverwijkers De 48 étagewoningen aan de Galgenweg zijn thans zover gevorderd, dat aan het einde van de vorige week voor 24 huizen de sleutels zijn afgegeven. Zondag hingen alweer bij de meeste bewoners de goi-dijnen voor de ramen. Welke Noach liet een paar dieren lopen Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zatex-dags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Een muntbiljet, een actetas met inhoud, autoped, stalen kruiwagen, shawl, knot wol, 1 meter elastiek, een paar motorhandschoenen, armband, kinder schoen, herenrijwiel, rozenkrans, heren polshorloge, ceintuur, shawl, damestas met inhoud, kindertasje met inhoud, autocrick, zakdoeken, 3 kaartjes wol, glacé dames handschoen en verschillende wanten. Een paard, een zwarte postduif geringd en een Ierse Setter. Autorijschool A. RE1J M Hagelingerweg 134, Santpoort, Tel. 8930 (K2560) U wordt van huis gehaald en teruggebracht RapiditasDe Kennemers 04 De omstandigheden waaronder De Ken- nemers in Weesp tegen Rapiditas had te kampen, waren van dien aax-d, dat goed voetbal niet mogelijk was. Het veld was reeds bij de aanvang van de wedstrijd zeer glad en toen in de tweede helft een nieuwe bui losbrak hadden de spelers de grootste moeite om op de been te blijven. De be zoekers pasten zich beter aan deze moei lijke omstandigheden aan dan de thuis club. Het feit dat De Kennemers reeds en kele weken achtereen met opzet de trai ning onderhoudt op een zwaar te bespelen veld, is hieraan wellicht niet vreemd. Reeds na drie minuten stopte de doel man van Rapiditas een hard schot van H. v. d. Sluijs op fraaie wijze. De aanvallen van De Kennemers waren gevaarlijker van aax-d dan die der thuisclub. H. v. d. Sluijs doelpuntte in de tiende minuut na een goede center van Stek (01). Ondanks een overwicht van Rapiditas in het laatste kwartier voor de rust bleef de stand tot de pauze gehandhaafd. Toen er kort na de hervatting opnieuw regen viel werd de wedstrijd een modderballet. De betere techniek der Beverwijkers kwam toen steeds beter tot haar x-echt. Uit een pass van Jansen en een hoekschop van Bleeker ontstonden twee kansen, waarvan H. v. d. Sluijs gebruik maakte (03). Toen Schaa- per wegens ongeoorloofd aanvallen een strafschop moest nemen, bracht deze speler de stand op 04, waarmede het einde kwam. Grote nederlaag voor Velsen Met een zware nederlaag van 51 is Velsen uit Zaandam bij ZW vandaan ge keerd. Velsen kon na rust op het uiterst zware veld niet meer op tegen de water- vlugge Zaankanters, die technisch een be hoorlijk partijtje speelden. ZW paste zich beter aan de moeilijke terreinomstandig- heden aan. Tot aan de rust ging het nog wel. Velsen gaf uitstekend partij en de strijd had een spannend karakter met wis selende kansen. Geen der partijen slaagde er in te doelpunten zodat met blanke stand werd gedraaid. Na de pauze kreeg de thuis club het voordeel van de wind en nam het spel onmiddellijk in handen. Het zware veld vormde geen beletsel voor de ZVV-ers een behoorlijk spel te vertonen. Zij drongen Velsen geheel in de verdediging. De Vries scoorde het eex-ste doelpunt. De Velser ach terhoede kreeg het zwaar te verantwoor den en weinig minuten later was het pleit De Stem des Volks" Toen op het Zaterdagavond in de boven zaal van „Kennemerland" gegeven con cert van „De Stem des Volks" de eerste maten van het openingslied klonken, kon men onmiddellijk constateren, dat dit koor dat nog maar enkele jaren be staat sinds de laatste uitvoering be langrijke vorderingen heeft gemaakt. De dirigent Ben Nyen heeft trouwens ook ditkeer getoond, dat de leiding van De Stem bij hem in goede handen is: het uit muntend gezongen „Dorpsdans" van Jac. Bonset was daar een duidelijk bewijs van. Het koor zingt, dank zij de artistiek juiste aanwijzingen, zeer muzikaal, op toon en met een duidelijke uitspraak. De verzorgde nuancering en het bewegelijke in tempo zingen, verhoogt het aantrekke lijke van dit musiceren. Zo konden het „Du Hirte", het Danskoor van Bonset en het Salve Regina prima staaltjes van koorzang worden, die een goede bekro ning van serieuze studie waren. De heldere vrouwenstemmen zijn tegen over het schx-aal bezette mannenkoor in de meerderheid, maar welk koor in Ne derland labox-eert daar nu niet aan? De socialistische strijdliedei-en ontbra ken niet op dit programma. Op tekst van Jan Oudegeest en op muziek van Otto de Nobel zong men ter nagedachtenis aan deze twee kort geleden gestorven voor mannen het lied „Eens", dat men staande aanhoox-de. Het bezield uitge voerde „Morgenrood" maakte eveneens grote indruk. Het ensemble Estrellita onder leiding van Wim Vel zorgde voor aangename enti-e-acte muziek. Het optreden van de plaatselijke caba retvereniging „De vuurpijl" werd door de aanwezigen weliswaar op prijs gesteld, doch het gezelschap is nog pas toe aan het met behoedzaamheid zetten van de eerste schuchtere stappen op het moeilijke terrein van de kleinkunst, die zulke hoge eisen stelt. A. J. VAN DER WEIJDEN Sedert enige tijd gaan er geruchten dat de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, de heer Selden Chapin, binnenkort naar elders zou worden overgeplaatst en dan vervangen zou worden door mevrouw Mesta, thans gezante van de Verenigde Staten in Luxemburg. Sinds enkele dagen nemen de aanwij zingen toe dat een dergelijk plan bij pre sident Truman ernstig in overweging zou zijn. Met opzet vermeld ik hier president Truman, want, als ik mij niet vergis, ziet het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken wel in dat, ingeval er een nieuwe ambassadeur naar Den Haag zou moeten gaan, deze tegen de belangrijke taak van Amerikaanse diplomatieke ver tegenwoordiger in Nederland volkomen opgewassen zou moeten zijn. Het geval doet zich echter voor dat mevrouw Mesta een pex-soonlijke vriendin van het echt paar Truman is. Dit zou mede invloed hebben uitgeoefend op haar benoeming in Luxemburg. Toen zij in 1949 poogde een diplomatieke post te krijgen viel aanvan kelijk de keus op Denemax-ken. De Deense pers heeft destijds daai-tegen dermate ge protesteerd dat men er van afzag me vrouw Mesta naar Kopenhagen af te vaax-- digen. De wijze waarop Deense kranten toen over het geval schreven blijve voor rekening van die bladen. Nu echter de kans zou bestaan dat Nederland mevrouw Mesta aan het hoofd van de Amerikaanse ambassade hier te lande gesteld zou zien, is een waarschuwend woord toch wel op zijn plaats. Mevrouw Mesta was voor zij de diplo matieke ladder ging beklimmen een in en ook buiten Washington vermaarde gast vrouw. Dank zij haar rijkdom en ongetwij feld tevens dank zij haar begaafdheid als gastvx-ouw wist zij schitterend te ontvan gen. Maar, hoe schoon dit op zichzelf mis schien ook moge zijn, het is niet vol doende om de functie van ambassadeur in Den Haag naar alle eisen te kunnen ver vullen. Aan met veel klatergoud, cham pagne e.d. opgezette ontvangsten bestaat thans geen behoefte. Het doel is ernstige ax-beid te verrichten, ax-beid waarbij een grote mate niet alleen van kennis, maar ook van ervaring en tact nodig is. Kortom: degene die de leiding van de ambassade in Den Haag heeft ziet zich nu eenmaal ge steld voor een x-eeks moeilijke vraagstuk ken, zowel op politiek, op economisch, op financieel als op militair en nog ander terrein. Ter vex-mijding van misverstand zij hieraan toegevoegd dat geenszins bedoeld is te bewex-en, dat een vrouw tegen zulk een taak niet opgewassen zou zijn. Wan neer de Amerikaanse x-egex-ing bijvooxbeeld iemand als mevrouw Roosevelt zou be stemmen voor de ambassadeurspost in Den Haag, zou zij er staat op kunnen maken dat een dergelijke keus met warme instemming zou worden begroet, want deze vrouw heeft in de praktijk terdege bewezen over de eigensclxappen te be schikken, die nodig zijn om het ambassa- deurswex-k goed te kunnen verrichten. Nu doet zich echter het geval voor, dat blijkbaar op persoonlijke motieven het Amerikaanse staatshoofd de benoeming wil bevox-deren van iemand, die, hoeveel goeds wellicht ook over haar te zeggen valt, niet beantwoordt aan de eisen die gesteld moe ten worden. In Nederland zou men deze benoeming dan ook o.i. met wrevel ontvangen. Zij zou de indruk wekken dat men in Washington ons land van weinig betekenis achtte en het niet de moeite waard vond hierheen een diplomatieke vertegenwoordiger van formaat te zenden. Het komt mij voor dat de Kamercommis sie van Buitenlandse Zaken zich ten spoe digste met minister Stikker in verbinding zou moeten stellen om bij hem te infor meren of hij de nodige stappen wil onder nemen om een ongelukkige benoeming alsnog te voorkomen. Een wenk van ons ministerie van Buitenlandse Zaken aan het State Departement te Washington zou op zijn plaats zijn. Moge men in Den Haag niet aarzelen hiertoe over te gaan. beslecht. Met twee fraaie doelpunten bracht Kok de stand op 30. Hoewel Velsen uit een strafschop door Bakkum de achter stand verkleinde kwam de Zaanse zege niet meer in gevaar. Door Feenstra werd het 41. Kok passeerde de doelman van Vel sen voor de vijfde maal. DEM verloor in Oud-Karspel Op een vrijwel onbespeelbaar terrein heeft DEM het tegen DTS niet kunnen bolwerken. Hoewel de Wijkenaren een technisch overwicht aan de dag legden moesten zij met een nederlaag van 32 huiswaarts keren. In de eerste helft was DEM in de meerderheid. Er werd aardig gespeeld en niets wees er op dat DEM deze wedstrijd zou vei-liezen. Door toedoen van De Boer namen de gasten de leiding. Door het stugge vei-dedigen van DTS werd de score voor de rust niet verhoogd. Na de pauze gaf DEM aanvankelijk de toon aan. Het veld was een moddelpoel geworden. Door hard te zwoegen kon de thuisclub het overwicht van DEM niet alleen tot staan brengen maar zag zelfs kans gevaar lijk in de aanval te komen. Het duurde geruime tijd vooraleer Tromp de gelijk maker scoorde. Spoedig daarna had v. d. Plas voor de thuisclub opnieuw succes (21). DEM kwam opzetten en toen een der spelers van DTS een overti-eding be ging kreeg DEM een strafschop te nemen welke De Boer in een doelpunt omzette. (22). In de spannende strijd om de over winning kx'eeg DEM weliswaar de beste kansen, maar DTS behaalde succes. In de laatste minuut gelukte het de linksbuiten der thuisclub de Beverwijkse doelman op nieuw te passeren. Het einde kwam nog met een 32 ovex-winning voor DTS. KinheimAlkmaarse Boys 1—2 De thuisclub had in de eerste helft door het voordeel van de wind een groot over wicht, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Dix-ect was Kinheim met goed opgezette aanvallen in het offensief. Spoe dig bleek, dat de verdediging van de gas ten in goede vorm was. Ook rechtsachter Paap, rechtshalf De Boer en linkshalf C. Luntz trachtten met verre schoten doel man Kramer te passex-en. Deze had hier mee weixiig moeite. Bij een aanval van de gasten ontstond een misverstand in de Velsense verdediging. Linksbuiten Knip kwam alleen voor Keirsgieter; laatstge noemde redde echter voortreffelijk. Even voor de rust kreeg v. d. Linden uit een goede pass de bal vrij, passeerde een tegen stander en loste een schuiver. Kramer verwerkte de bal met moeite tot hoekschop. De beide doelverdedigers kregen na rust geen gevaarlijk werk. Pas een kwartier voor het einde ontstond bij een verre pass een misverstand in de achtex-hoede van Kinheim. De bal werd te zacht op Keirs gieter teruggespeeld en Van Dok maakte hiervan gebruik (01). Drie minuten later zette de snelle rechtsbuiten van de gasten v. Zon de bal strak voor, waarna Knip on gehinderd doelpuntte (02). Nu ging Groeneveld de voorhoede versterken. Een van de vele voorzetten van Muskee had zeven minuten voor het einde succes. Hij trok de bal naar binnen en toen v. d. Lin den miste betrok hij daarin ook de Alk maarse verdedigers. W. Luntz schoot de bal hard en onhoudbaar langs Kramer (12). Kinheim vocht voor de gelijkmaker, die overigens verdiend zou zijn geweest, maar de tijd was te kort. VVBDe Pionier 40 De eerste helft was verreweg het aardig ste deel van deze wedstrijd, waarin WB goed op dreef was. De Breesapers misten hun midvoor P. Schildwacht, voor wie P. Helder in viel. Na vijf minuten zette Michel zich achter een vrije trap en van grote af stand schoot hij in. Wegens buitenspel keurde scheidsrechter Mus, die goed leid de, dit doelpunt af. Het was slechts uitstel want na een kwartier moest Michel weder om een vrije trap nemen. Van 35 meter afstand ging zijn schot in de uiterste hoek (1-0). De harde van doel tot doel staande wind bracht WB in de meerderheid. Af en toe trokken de Amsterdammers er tus sen uit. Dan ontstonden gevaai-lijke situa ties voor het doel van Van Veelen. WB deed het daarentegen doeltreffender, want een voorzet van H. Souverein kopte Van Loon fx-aai in (2-0). Nog voor de rust kopte H. Verswijveren een goed door Michel ge nomen hoekschop onhoudbaar in (3-0). Het verwachte overwicht van de hoofd stedelingen bleef na de rust uit en daar ook WB het wel geloofde, bepaalde het ge vecht, dat soms te hard was, zich tot het middenveld. De grote kans voor Pionier kwam wel door een strafschop, doch Van Veelen keerde het schot van de rechts achter. Een fraaie aanval der Breesapers werkte P. Helder met een feilloze kopbal af (4-0). Selectiewedstrijd voor jeugdelftallen Zaterdag in Schoonenberg, later tegen Haarlem en dan tegen Edmonton Zaterdagmiddag 7 April wordt op het hoofdterrein van het gemeentelijk sportpark „Schoonenberg" een wedstrijd tussen twee proefelftallen gespeeld, ten einde te kunnen komen tot de samenstelling van een voor lopig Velsens Jeugdelftal, dat op 14 April a.s. tegen een Haax-lems Jeugdelftal en op een nog nader te bepalen datum tegen het jeugd elftal van Edmonton (Engeland) zal spelen. De elftallen, welke elkaar op 7 April zullen ontmoeten, zijn door de Jeugd Technische Commissie van de afdeling Haarlem als volg.t samengesteld: Elftal A. Doel: Ebbeling (VSV); achter: De Krou (Waterloo), Hopman (Kinheim); midden: Koster (VSV), Vendrig (Stormvo gels), Tol (Stoi-mvogels); voor: Van Geenen (Velsen), Van der Velde (Stormvogels), Belfroid (VSV). Van Vuuren (Kinheim), Van Es (Stox-mvogels). Elf (al B. Doel: Vader (Stormvogels); ach ter: Timmer (Velsen), Tiebout (Terrasvo gels); midden: Van Leeuwen (Terrasvogels), Geuzenbroek (Velsen), De Waard (VSV); voor: Mertens (VSV), Bonekamp (VSV), Porck (WIJ), Van Vliet (Stormvogels), Vink (IEV) Reserves: Den Dikke (Waterloo). Bi-eder- veld (VSV). Dam (Velsen), Van der Heijde (WIJ). Van der Hoven (WIJ). Ombergen (VSV). Van Rixel (IEV). MAANDAG, 2 APRIL Thalia. 8 uur: „Young man with a horn' Rex. 8 uur: „Ma Porame". DINSDAG, 3 APRIL Thalia. 8 uur: als Maandag. Rex. Geen filmvoorstelling. Mooie markt. Ook de laatste markt dag van de vorige week bleven de note ringen goed. Wel traden voor enkele soorten kleine dalingen op, doch ander zijds werden voor enkele soorten weer hogere prijzen gemaakt. De grote tongen stegen tot f 3,10 per kilo, een spits in de prijs over de hele week. De tongen 2 bleven ongewijzigd en noteerden f 1,32 tot f 1,25 per kilo. De tongschar was pe perduur; deze haalde f 114 per 50 kg en de schol, waarvan uitsluitend schol 1 en schol 2 waren, noteerde respectievelijk f 79 en f 37 per kist. De kleine Silverpitt haring, welke door de Piscatox--schepen werd aangevoerd, noteerde gemiddeld f 13 en de grotere soorten van de trawlers waren goed betaald met f 25 per kist. De vraag naar de makreel was wat minder: grote soorten noteerden 18 per kist, maar de kleintjes zakten bij de laat ste afslag tot 9.20 per kist. Ook de animo voor de wijting bekoelde aanmerkelijk, zo dat enkele kleine soorten zelfs voor 8.50 werden verhandeld. De grote kabeljauw deed het beter. Hiervoor werd 220 per 125 kilo betaald. De totale aanvoer der Zaterdagmarkt bedroeg ruim 4000 kisten, waarvan 170 fijnvis, 325 schol, 125 schar, 1100 haring, 145 schelvis, 835 wijting en 210 koolvis. Goed gemiddelde. De Herman besom- de voor een 14-daagse reis 32.480, de Claesje boekte voor een 11-daagse reis 12.015 en de Dirkje 12.190 voor een 12- daagse reis. Van de paar loggers die present waren wex-d de VL 85 de hoogste met ƒ5040. De opbrengsten der kotters bleven door de geringe aanvoeren aan de lage kant. Ge middeld werd 800 besomd door deze schepen. Vandaag niet onrustbarend. De aan voeren van de loggers waren vandaag aan merkelijk minder dan gewoonlijk, vele schepen welke in de helft van de vorige week eerst naar zee gingen bleven er nog, zodat slechts een 20-tal loggers aan de Maandagafslag kwamen. Voor de vroege beurt waren present de Sumatra met 10 kisten schelvis, 50 kabel jauw en gul, 250 haring, 150 wijting en 1200 makreel, de Haarlem met 25 kabel jauw en gul, 290 haring, 200 wijting, 120 koolvis, 1150 makreel en 25 diversen en de Johannes Polderman met 10 schelvis en piepers, 20 kabeljauw en gul. 170 haring, 130 wijting, 110 koolvis en makreel. Zes loggex-s hadden in totaal 30 kisten schelvis 17Ö kabeljauw en gullen, 75 wijting, 110 koolvis, 30 makreel, 3600 kilo tong, 122 kisten schol en 710 stijve kabeljauwen. Voor de late lossing waren aan de afslag 15 kottex-s met 500 manden diversen en 11 loggex-s met 20 kisten kabeljauw en gul, 73 wijting, 3680 kilo tong, 364 kisten schol en 56 divex-sen. Morgen. Voor de Dinsdagmarkt kwam Zondag reeds binnen de Tubantia, welke een aanvoer heeft van 110 kisten schelvis en piepex-s, 90 kabeljauw en gul, 40 haring, 90 wijting en 140 makreel. Verder kan nog voor de Dinsdagmarkt worden verwacht de Norma Maria, waarvan echter nog geen aanvoeropgave is binnengekomen. En overmorgen. Hoewel voor de Woensdagmarkt nog geen officiële binnen komers bekend zijn, kunnen van de traw lers aan de hand der vertrekdata binnen worden verwacht de Batavia en de Allan Watex-, welke beide de 22e Maart naar zee zijn vertrokken. Van de loggers kunnen verwacht worden de Vx-ouw Maria (KW 122) welke de 17e Maart naar de Westkust is vertrokken en de kotter IJM 5 (Texel) welke de 12 Maart naar de Oostzee ging. In en uit. Op 31 Maart kwamen bin nen: KW 35, 72, 21, 53, 12, 51, 59, 166, 94, 27, 84, 86, 77, 69, 31, 48, 10, 125, 34, 169, Sch 36, UK 61, 234, 1, 68, 244, 104, 119, 176, IJM 227, 213, 62, 9, 20. 262. 226, 249, 318, 230, 240, 11, 37, 228, 276, Tex 39, 14, 33, RO 46, 53, 9. Naar zee vex-trokken: KW 73, Sch 36, UK 172, 61, 68, 244, 119, IJM 226, 249, 262, 75, HD 125, 37, Tex 39, 33, 14, KW 79, 147, 176, 161, 6, 41, 76, RO 1, IJM 204. Concert op Duinenbos door OKK en DIU Het concert dat Zatex-dagavond in de grote zaal van het px-ovinciaal ziekenhuis „Duin en Bos" voor patiënten en perso neel werd gegeven, was een van de conse quenties van de muziek-uitwisseling tus sen Duin en Bos en het provinciaal zieken huis in Santpoort. De harmonie Oefening Kweekt Kunst uit Santpoort onder leiding van de heer v. d. Hoef, liet voor de pauze een zestal nummers horen. De inzet geschiedde met de mars Mont la Ville van H. Chaillet, waaruit bleek, dat het corps tot uitstekende dingen in staat is. Van de ovex-ige num mers mag De Garde van C. J. N. Cori even eens genoemd worden. Na de pauze kwam het fanfarecorps D.I.U van Duin en Bos ten tonele, onder leiding van de heer A. de Vries. Mooi en zuiver was de ouverture Möllex-dall van F. Mertens, evenals de wals L'or et l'Argent van Léhar. Mejuffrouw Elly van Elven die als klarinettiste voor de laatste maal haar medewerking aan D.I.U. verleende, mocht in de pauze uit handen van de voorzitter, de heer W. Jacobs, een bouquet bloemen in ontvangst nemen. De grote vijver aan de Helmkade te Castricum levert herhaalde malen gevaar op voor kinderen die er hun vertier zoe ken. Het dochtertje van goed 3 jaar der familie De Wildt uit de Geelvinckstraat moest dat ook al ervaren, want zij werd tijdens het spelen met een ouder vrien dinnetje in het water geduwd. Een ge meente-arbeider die aan het plantsoen bij de vijver werkzaam was, kwam op het hulpgeroep der kleine af en kon haar van de verdrinkingsdood redden. De vijver heeft een diepte van VA meter. Zeilers vierden feest Het slechte weer van Zaterdagavond zal oorzaak geweest zijn dat de feestavond van de Uitgeester Zeil- en Watersport vereniging niet die belangstelling kreeg die hij had verdiend. Niettemin hebben driehonderd leden en donateurs met mede werking van een ensemble uit het Hoog- ovenpersoneel onder de bekwame leiding van de heer Eekhout, plezier voor het dubbele aantal gehad. Na de opening door de voorzitter, de heer N. Starreveld en de vertoning van de Hoogovenfilm kwam het cabaretprogrammaatje aan de beurt en The Rhythm Fans" besloot de avond. ^gworde^„jendichtginger^ Zaterdagmiddag Kennemerland" haar ^indersVeirfaarvdrgadering gehouden druk bef0C 'filOU\v aan de Breestraat ..AtUn^^GÖOU'» <MAM UaKnnrrl Indien er nachtvorst verwacht wordt zal er ?een geluidswagen meer door de streek rijden, naar aan een dertiental adressen zal m de telefoon bericht worden gezonden hn op komst zijnde nachtvorst. ADVERTENTIE Trompstraat 1618 - IJmuiden-Oost Telefoon 4938 BESTUUR VAN „SCHULPEN" Met het Amerikaanse troepentrarvsportschip „General J. H. McRae" is het aanvul lingsdetachement Verenigde Naties uit de haven van Rotterdam vertrokken. Voor het aan boord gaan ontvingen de vrijwilligers uit handen van mevrouw Den Ouden, de echtgenote van de gesneuvelde Commandant van het Nederlands Detachement, een pakketje. Rechts van mevrouw Den Ouden majoor A. C. van der Mexjde, comman dant van het aanvullings-detachement; links de echtgenote van commandant Eekhout. ADVERTENTIE A UTO-R IJL E S.' n Wie zal Chapin opvolgen Van onze parlementaire redacteur) OP TIJD GERED

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3