Opnieuw in de mist HARTENDORP Bevolkingsaantal nadert de 50 millioen CJp-d'Broek •Clowntje Riek De lente kijkt onder de veilingklokken door ZATERDAG 7 APRIL 1951 Effecten- en Geldmarkt Oorzaak van de ramp met de „Doros" nog niet vastgesteld r~ I J „Toch komt Nederland er weer bovenop" De vragen van de enqueteurs worden steeds moediger Agenda voor Velsee oor IJmuiden DCIJ-er winnaar van dam- tournooi in Doetinchem Zestienjarige knaap voorkwam brand in de De Ruytërstraat Weer drie keer per week veiling met MOLENDUK'S PERMANENT SCHEEPVAART Het weifelend verloop van de aandelen markt zowel te New York als in Amster dam, is wel het beste bewijs van het feit dat er ten aanzien van de naaste ontwikke ling van de verhouding tussen geld en goe deren grote onzekerheid bestaat. Het ver schijnsel dat de groothandelsprijzen gedu rende de maand Maart in de Verenigde Staten nagenoeg geen wijziging hebben ondergaan en sinds de laatste dagen voor enkele goederen zelfs een prijsdaling is inge treden (katoen), doet de vraag opkomen of we soms aan het einde van de hausse op de goederenmarkt zijn gekomen en een economische terugslag moet worden ver wacht. Een feit is dat, wat de Verenigde Staten betreft, de voorraden bij de fabrikanten gedurende de laatste maanden sterk zijn toegenomen (in Februari met 500 millioen dollar) tot de respectabele hoogte van 36 milliard dollar en dat de verbruikers in hun kooplust terughoudender worden. Ook de zware belastingen, welke van de win sten zullen worden geheven leiden bij som migen tot de verwachting dat de bedrijven als gevolg van de defensie-orders wel grote winsten zullen maken, maar dat er per saldo minder voor de bedrijven en dus ook voor de aandeelhouders zal overblijven, zodat op die grond een verdere koersstij ging van de aandelenmarkt niet zou mogen worden verwacht. Dezelfde fiscale overwe ging ligt ten grondslag aan de opvatting dat men in de Verenigde Staten de verdere inflatie zal weten te bestrijden en er eerder reden is met de mogelijkheid van de defla tie rekening te houden. Vrees voor verdere inflatie, zo schrijft Walstreet Journal, zou alleen gerechtvaardigd zijn, indien de hoe veelheid geld, waarover verbruikers en zakenwereld beschikken, de waarde van goederen en diensten zou te boven gaan. Maar nu de warenhuizen uitpuilen vah goederen en de kopers zich terugtrekken, kan van inflatie alleen op papier sprake zijn. Nu moet hierbij worden bedacht dat de gewijzigde mentaliteit van het Amerikaan se publiek ongetwijfeld ook verband houdt, althans heeft gehouden met de grotere kans op vrede in Korea, welke hier en daar kortgeleden werd gekoesterd en dat, wanneer blijkt dat daar vooreerst van vrede geen sprake is, ook de kooplust te rugkeert. Ook de mening over het tempo, waarin de defensie-opdrachten in de Ver enigde Staten moeten worden uitgevoerd, wordt door het verloop van de oorlog in Korea beheerst. Er moet voorts mee wor den gerekend dat de bewapeningsorders in de Verenigde Staten, evenals trouwens die in ons land, nog lang niet in volle omvang zijn verstrekt en zeker nog niet zijn betaald en dat dus ook de grotere geldcirculatie, welke daarvan het gevolg zal zijn, nog moet komen. Een en ander heeft een zodanige situatie geschapen dat er ten aanzien van de naaste ontwikkeling van de economie in de Ver enigde Staten onzekerheid bestaat en de een voor inflatie, de ander voor deflatie beducht is. Ten onzent is het feitelijk niet anders. De fluctuatie van het dollaragio op de Am sterdamse beurs is er een sprekend bewijs van dat men nu eens een verdere waarde vermindering van de gulden tegenover de dollar, dan weer het omgekeerde verwacht. Deze week is dat dollaragio, dat een paar weken geleden tot 6 a 8 percent was ge daald, weer boven 10 procent opgelopen, waarvan met name ook de Nederlandse dollarleningen hebben geprofiteerd. Bij velen bestaat de verwachting dat de Neder landse regering niet bij machte zal zijn de wedloop tussen Ionen en prijzen te bedwin gen, dat een verdere prijsstijging niet is tegen te gaan en na verloop van betrekke lijk korte tijd weer een nieuwe loonronde aan de orde zal worden gesteld. Het staat wel vast dat de regering de grote gevaren daarvan inziet en de recente verklaring van di-. Drees, dat de regering geen deva luatie van de gulden wenst, wijst er ook wel op welke kant de regering uit wil. Het is echter de vraag of zij de gang van zaken in de hand heeft, hetgeen uiteraard voor een deel ook zal afhangen van de prijs ontwikkeling in het buitenland, zomede van de vraag of het Nederlandse bedrijfs leven zal kunnen blijven beschikken over ADVERTENTIE Waarom risico lopen bij een stofzuiger kopen GA NAAR DE STOFZUIGER 'SPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 - Kruidbergerweg 51 Telefoon 16990 17696 Vanaf 2.50 per week. Ook voor reparatie en onderdelen van alle merken. Ontploffing in koelinrichting wordt mogelijk geacht Op 12 December 1949 deed zich aan boord van het m.s. „Doros" van de K.N.S.M., op weg van New York naar Haiti, op 300 mijl van Miami, een ontploffing voor die brand veroorzaakte. Het vuur greep zeer snel om zich heen en het schip zonk. Slechts 13 van de 24 opvarenden werden gered. De Raad voor de Scheepvaart heeft nu uitspraak gedaan na zijn onderzoek van deze ramp. Doordat bijna alle officieren bij deze ramp omkwamen, kan de raad zich geen volledig beeld vormen van de oorzaak en toedracht. De raad meent, dat rekening moet wor den gehouden met de mogelijkheid, dat de ramp is toe te schrijven aan een ontploffing van methylcloride in de koelinrichting. Methylcloride is explosief bij een concen tratie, die in geval van ontsnapping van gas in de beperkte ruimte van de koel- kamer van de „Doros" spoedig bereikt kan zijn. Ontvlamming is mogelijk door een vonk uit de in de koelkamer aanwezige electromotor, die blijkbaar niet gasdicht was geconstrueerd. De raad spreekt zijn deelneming uit met de nabestaanden en uit zijn waardering in het bijzonder voor de hoofdmachinist, die aan de bemanning van zijn sloep in moei lijke omstandigheden leiding heeft gegeven, zov/el als voor de hulp verleend door de Amerikaanse autoriteiten. De raad sluit zich aan bij het advies van de inspecteur voor de scheepvaart, dat de rederijen zich met het oog op de aan me- thylchloride verbonden gevaren doen advi seren over de koelinrichtingen op bestaan de en nieuwe schepen. de grondstoffen, welke zij voor de verho ging van de productie, mede in het belang van de defensie, nodig heeft. Wat voorlopig alleen zeker is, dat is de grote kapitaalsbehoefte bij overheid en be drijven, zomede de achteruitgang van de Nederlandse deviezenpositie. Dat de kapitaalnood in ons land groot is. treedt steeds helderder aan het licht. Men kan het zien aan de vele emissies van aandelen door de Nederlandse industrie en tevens aan de scherpe teruggang van de spaargelden en de uitgifte van een nieuwe S% staatslening, welke deze week is af gekomen. Minister Lieftinck doet hiermee een nieuwe stap terug op de weg van de goedkoopgeld-politiek, welke meer en meer onbegaanbaar blijkt te zijn. Zijn rentegam ma is door de praktijk reeds lang doorbro ken, maar wordt nu ook door hemzelf los gelaten blijkens de leningsvoorwaarden van de nieuwe uitgifte, waarvan het echter nog zeer de vraag is of zij aantrekkelijk genoeg zullen zijn om particulier kapitaal naar de staatskas te voeren. ADVERTENTIE Stel een HUIS ONDER WIJZER aan Een privilege voor bevoorrechten? Weineen! De bekende Schriftelijke Cursus Resa-IIilversum staat altijd voor U klaar. Resaleidt met succes schriftelijk op voor Middenstands diploma M. B. A., Practijkexamen Boekhouden en Handelscorr. (Ned., Fr., Eng., Duits en Spaans), Boek houden M.O. en SPD. Ons prospec tus 1951 geeft U alle inlichtingen. Katholiek Kamerlid sprak in Missiehuis te Driehuis Het Tweede-Kamerlid voor de Katho lieke Volkspartij de heer Th. D. J. M. Koersen hield Vrijdagavond in het Missie huis te Driehuis een causerie over de vraag „Hoe staat Nederland er momenteel voor". „Wij moeten de huidige situatie zien tegen de achtergrond van de jaren direct na de oorlog", zo begon de heer Koersen zijn uit eenzetting en hij bracht in herinnering dat Nederland, zoals trouwens elk land van West-Europa verarmd hieruit te voorschijn is gekomen. De staatsschuld was enorm gestegen: een tekort van 350.000 woningen in begin 1946, waarbij dan nog de bevol kingstoeneming kwam. De enorme belas tingverhogingen waren het gevolg van het tekort van 1155 millioen gulden op de be groting van 1946. Spreker somde voorts verschillende sociale voorzieningen op, die uit de na-oorlogse toestand voortvloeiden, zoals het consumentencrediet, de ouder- domsuitkering'. het pensioenfonds voor de verzetsslachtoffers, de voorzieningen voor de zeelieden-oorlogsslachtoffers, oorlogs schadevergoeding en wat dies meer zij. Hij citeerde vervolgens enige passages uit de na-oorlogse troonredes waaruit bleek dat het Nederland met de opbouw ernst was, maar tevens dat Nederland niet alleen met nationale problemen worstelde. Geen enkel land is in staat zijn proble men alleen op te lossen en de heer Koersen haalde de Benelux en het Atlantisch Pact als voorbeelden aan. Uit een citaat van de Amsterdamse Bank van 1949 bleek voorts dat Nederland aardig op weg was in econo- misch-financiële zin uit de moeilijkheden te raken. De sombere situatie waarin wij ons thans weer bevinden komt voort uit omstandigheden buiten Nederland: de grondstoffen zijn driemaal zo duur als vóór de Koreaanse kwestie, wat natuurlijk bovendien in onze export doorwerkt, waar door de winstmarge eveneens kleiner wordt. De heer Koersen bracht het advies in herinnering dat de regering aan de sociaal economische raad heeft gevraagd omtrent Engelands neuzen worden geteld (Van onze correspondent in Londen) Van formulieren hebben de Engelsen, die er op alle mogelijke manieren mee ge plaagd worden, schoon genoeg. Desniette min zal heel Engeland Zondagavond ge bogen zitten over de langste vragenlijst, welke men ooit onder zijn neus heeft ge had. Om de neuzen is het juist te doen, want thans heeft ook Engeland zijn volks telling, de eerste in twintig jaar. Toen de oorlog uitbrak, was het niet bekend hoe veel mannen van de militaire leeftijd er waren en hoeveel kinderen er moesten wor den geëvacueerd. Weliswaar is Engeland nog steeds gezegend met distributieboekjes, maar aangezien er jaarlijks zeven millioen mensen verhuizen, is het onmogelijk om aan de hand der rantsoeneringsbescheiden een juist beeld te krijgen van het bevol kingstotaal. Bovendien, de staat wil meer weten dan hoe groot het aantal bewoners is en hoe verspreid. Men zal achttien ko lommen met vragen moeten invullen voor de statistici bevredigd zijn. Niet iedereen vindt het leuk, dat hem het hemd van het lijf gevraagd wordt. De „Times" bevatte zelfs hoogdravende ingezonden stukken, die betoogden, dat deze officiële nieuwsgie righeid een aantasting betekende van de burgerlijke vrijheid! Maar de vragenstellers zijn niet geïnte resseerd in ieder afzonderlijk lot, zij willen slechts conclusies trekken voor zover de feiten de samenhang met de gehele maat schappij aantonen. De vragen zijn volkomen vertrouwelijk en op eventuele onthullin gen aan derden uit het vergaarde mate riaal staat twee jaar gevangenisstraf. De uitvoering van de census, welke reeds in de 18e eeuw werd voorgesteld, stuitte aanvankelijk op onoverkomelijk verzet. Ook later, toen men zich ermee verzoend had, waren er zelfs bijgelovige Kamer leden, die ervan overtuigd waren, dat een volkstelling een of andere epidemie ten ge volge zou hebben. In vroeger jaren waren de vragen ook veel bescheidener van aard. Pas bij de derde tienjarige telling in 1841 durfde men naar de leeftijd van de burgers te infor meren en pas in 1851 naar de verwantschap van de ondervraagde met het hoofd van het gezin. Dit keer heeft men de moed verzameld om voor het eerst de vrouw een vraag te stellen, of zij al eerder getrouwd is geweest. Ook wordt er thans gevraagd naar de watervoorziening en de badgele genheid. Dit moet een licht werpen op Engelands vaak nog onbevredigende sani taire toestanden. Maar elke nieuwe vraag is van te voren door het parlement goedgekeurd. Deze uitgebreide census vormt de grond slag voor een diepgaande economische en sociale studie. Het werk van de grote her vormers uit de vorige eeuw berustte goed deels op de door de volkstellingen aan het licht gebrachte feiten inzake kinderarbeid en algemene arbeidstoestanden. In Ulster (Noord-Ierland), waar de godsdienstkwestie zulk een grote rol speelt, wordt gevraagd tot welke religie men be hoort. In Wales wordt nagegaan wie er nog Welsh spreken. Voor een steeds groter aantal is daar tegenwoordig Engels de moedertaal. Wat de mensen voor de kost doen, of en hoe ze naar hun werk reizen, hoe de ge zinsgrootte beïnvloed wordt door de wo ningtoestanden, of Engeland niet meer pensioen-trekkers bezit dan een werkende bevolking kan ondersteunen, of en waar er nieuwe scholen moeten komen of aan vullende transportmiddelen, hoeveel on gehuwde vrouwen er in diverse leeftijds groepen zijn en of ze kans hebben te trou wen, op dit en nog veel meer zal de en quête een antwoord dienen te geven. Overal is men de vorige week door de enquêteurs aan zijn jasje getrokken. Zij klommen aan boord van koopvaardij schepen om hun paperassen uit te reiken. Zelfs de zwervers onder de bruggen kre gen hun formulier, alsmede zij, die achter de tralies zitten. Deze behoeven de wijze van hun accomodatie echter niet te be schrijven. Een centrale staf van zeshonderd per sonen zal vijf jaar bezig zijn met de analyse van de resultaten. Zij hebben daarbij de hulp van de modernste machi nes, welke 400 kaarten per minuut tellen en sorteren. In 1931 had Engeland een be volking van ruim 44 millioen. Er zijn nu waarschijnlijk vier of vijf millioen bijge komen. Bij de vorige telling bleek dat het geboortecijfer was gedaald, maar dat de mensen langer leefden. Patronaat. 15 tot 17 uur: Receptie van St. Eloy, ter gelegenheid van het zilveren jubileum. Thali. 19 en 21,15 uur: „Montana". Rex. 20 uur: „Wiener Madeln". Nijverheidsschool. 14 tot 16 uur: Open bare les. ZONDAG 8 APRIL Casembrootstraat. 10, 15,30 en 19,30 uur: Maranatha-conferentie, onderwerp: „We reldondergang en wereldredding". Thalia. 15 uur: „Kinderen van de straat". Rex. 15 en 20 uur: „Wiener Madeln". MAANDAG'9 APRIL Thalia. 20 uur: „Kinderen van de straat". Rex. 20 uur: „Wiener Madeln". Casembrootstraat. 19,30 uur: als Zondag. Er kwam een verandering voor Pack en Bunkie. Want, zie je, het ging toch eigenlijk niet aan, dat ze maar nooit op school gingen en niets leerden, nietwaar? Alle jongens moeten leren. Dat vond oom Tripje ook, en daarom zei hij op een goede dag, dat hij naar de meester was geweest en de zaak in orde had gebracht! „Nu kunnen jullie bij Oepoetie op school gaan en veel leren", zei hij. „Hoe vind je dat?" „Fijn!", juichte Rick. „Reusachtig!", riep Bunkie. Zo kwam de dag, waarop ze dan met z'n allen 's morgens op weg gingen naar school. Oom Tripje ging mee, om ze naar meester te brengen. Trots stapten Rick en Bunkie voort, want ze vonden het wat gewichtig, dat ze nu ook naar school gingen! Daar bracht meester ze in hun lokaal; ze mochten naast elkaar in een bank gaan zitten. Nu leerden ze, netjes met hun armen over elkaar te zitten.... en dat konden ze al heel goed. Zo waren Rick en Bunkie dan ook op school.... de economische toestand, waarvan begin Februari 1951 rapport is uitgebracht en waaruit de spreker enige punten toelichtte. De extra verhoging van de arbeidsproduc tiviteit van 7 procent betekent niet zonder meer harder wei-ken meende spreker, maar het totaal aantal producten moet stijgen, door bijvoorbeeld een efficiënte inrichting van bedrijven. Behalve de verhoogde grondstoffenprij- zen noemde hij het versterken van de de fensie, die hij niettemin noodzakelijk achtte, mede oorzaak van de huidige moeilijke economische toestand van ons land. Hij somde enige belastingwetten op, die mo menteel in de Kamers in behandeling zijn en besloot zijn uiteenzetting met de me ning uit te spreken dat ondanks het weinig opwekkend relaas na enige jaren van ge zamenlijke inspanning Nederland er weer bovenop zal kunnen komen. Doordat de Drentse kampioen Drenth z«n vijf partyen tegen Zuilekom, Bizot, Hof man, Stahlberg en Craane remise maakte, is de IJmuidenaar Dukel er in geslaagd het damtournooi te Doetinchem als nummer één te beëindigen. Tevens sleepte de IJmuidenaar de ere prijs van het gemeentbestuur van Doetin chem in de wacht voor het beste spel van het tournooi. Voor de zes plaatsen in de finale van het damkampioenschap 1952 hebben zich nu definitief geplaatst: Dukel, Zuilekom en Roo- zenburg. Tussen Bandstra, Bizot, Hofman en Drenth moet een „natournooi" worden ge speeld om drie plaatsen. De eindstand luidt nu: gew. gel: verl. pnt. B. Dukel, IJmuiden 3 6 0 12 H. v. Zuilekom, Rotterdam 3 5 1 11 W. Roozenburg, R'dam 2 6 1 10 M. Bandstra, Leeuwarden 17 1 9 O. Drenth, Emmercompascuum 0 9 0 9 H. J. Hofman, Utrecht 2 5 2 9 Bizot, Zwaag 2 5 2 9 J. G. Craane, Den Bosch 16 2 8 M. R. C. Stahlberg, A'diam 2 3 4 7 W. H. J. Hartgers, Apeldoorn 2 2 5 6 „IK GA VISSEN" De heer H. Remiens spreekt Zondagoch tend in een jeugddienst in het gebouw van Christelijke belangen te IJmuiden over het onderwerp „Ik ga vissen". Achtendertig ton' vracht kan door de Globemaster C 124, het nieuwe vier-moto- rige reuzen vrachtvliegtuig der Ameri kaanse luchtmacht, vervoerd worden. Het toestel kan ook gebruikt worden voor troepentransport en biedt dan plaats aan 222 soldaten met volledige uitrusting. Een auto staat op het punt de neus van de Globemaster, die doet denken aan de open gesperde muil van een walvis, binnen te rijden Op de eerste verdieping van de woning van de familie Th. aan de De Ruytërstraat ontstond Vrijdagavond een begin van brand doordat de krachtige wind via de half- opengewaaide deuren de slaapkamergor dijnen te dicht bij een brandende straal- kachel dreef. Het vuur sloeg over naar het bed. Men had het kacheltje aangezet met het oog op de baby, die in de kamer sliep. Een voorbijkomende jongeman van 16 jaar werd deze vuurhaard gewaar en hij klom via de erker de bedreigde kamer bin nen. Hij maakt optreden van de gealar meerde brandweer overbodig door eenvou dig de brandende dekens op straat te wer pen.' De schade bleef door dit kordate op treden uiteraard beperkt. De jongeman was de IJmuidenaar Wim Jongejans uit de Lagerstraat. Verhoging der kapperstarieven De afdeling Haarlem van de Ned. Kappers- bond hield een vergadering waar de kappers uit Haarlem en omgeving de tariefs verhoging bespraken. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer G. Schuinder, leidde het hoofd bestuurslid de heer Meijer het onderwerp in. Hij zette uiteen dat de minimum-tarieven die door het Directoraat voor de prijzen in 1946 waren vastgesteld, onvoldoende zijn. Uitgaande van de berekening van alles wat de kappers voor de uitoefening van hun be drijf moeten gebruiken, en het ondernemers- loon, dat werd gesteld op f 2000, voor klasse 2 en f2600 voor klasse 3, blijkt dat verhoging der tarieven nodig is. Na berekening kwam vast te staan, dat de exploitatiekosten sinds 1946 met 35 zijn gestegen. - Dit alles is aanleiding geweest voor het hoofdbestuur om de kappers in Nederland te adviseren hun tarieven te verhogen. Aardbeien in Castricam, narcissen in Beverwijk Het aanbod van narcissen is de laatste dagen op de Beverwijkse bloemenmarkt sterk toegenomen, met „het geel" in de boventoon. King Alfred, Helios en Fortune zijn de soorten die in grote hoeveelheden aankomen, ze brachten van 14-26 cent per bos op. Meer schaarse soorten uit de kas kwamen aanmerkelijk hoger en brachten in het begin der week nog tot 75 cent per bos op. Er zijn weinig tulpen, deze brengen ook een goede prijs op, n.l. van 4897 cent per bos en als er een bijzondere kwaliteit komt loopt die graag tot 115 cent op. Ane moon The Caen varieerde van 28-55 cent per bosje, voor fulgens werd tot 2.20 per 20 stuks betaald. Irissen komen er nog maar weinig; be halve de Wedgewood komen er enkele bosjes White Excelsior. Blauwe druifjes arriveren nu van de koude grond en de prijzen variëren van 8-24 cent per bosje. Op de potten-afdeling zijn het Hortensia's die de eerste viool spelen en er werd van 85 ct. tot 1.50 per pot voor betaald. Vio len, primula's en kransen brachten alle van 11.70 per kistje op. De eerste sla Er was deze week een kleine vooruit gang op de groentenmarkt te merken in de aanvoer: er kwam een behoorlijk aanbod van glas-spinazie die voor vrij behoorlijke prijzen wegging, n.l. van 41-57 cent per kilo. Rabarber was eveneens in flinke par tijen present en er bestond naar dit pro duct een grote vraag. België nam flink af, waardoor de prijs opliep tot 43 cent per bos. Witlof varieerde van 26-41 cent per kilo. Radijs komt regelmatig aan de markt en er wordt van 5-12 cent per bosje voor betaald. De eerste sla noteerde 15 cent per krop. Voor de overige producten bestaat slechts matige belangstelling: prei komt niet hoger dan tot 15 cent per kilo; witte en gele kool en uien zijn zelfs bar slecht te verkopen. Voor winterpeen werd nog tot 8 cent per kilo betaald en rode kool kwam aan een prijs van 13 cent per kilo. Primeurs in Castricum Op Ons Belang in Castricum werden Vrijdag de eerste aardbeien aangeboden door de Castricumse tuinder Jan de Boer. Zij brachten 1.10 per doosje op. De eerste sla en spinazie kwam van de kar van tuinder C. Brakenhof, waarvan de sla van 35-55 cent per kg opbracht, ter wijl de eerste spinazie van 53-56 cent noteerde. Spruiten gingen weg voor 48-80 cent, de witlof kon 35 cent halen en een behoorlijke kwaliteit prei leverde 17% cent op. Ook was er nog wat boerenkool die van 15 tot 24 cent liet afdrukken, de radijs 8- 9 cent per bos. rabarber werd flink aan gevoerd en ging weg voor 31 cent per bos. Pieterselie bracht het tot 18 cent per bosje en knolselderie ging van de kar voor 11% cent. Peen III behoudt steeds hetzelfde niveau en liet ook nu van 4.80-6.80 afdruk ken. Ingaande volgende week zullen er weer drie veilingen per week op de groenten- markt worden gehouden en wel op Maan dag, Woensdag en Vrijdag. JEUGDWEDSTRIJD GAAT NIET DOOR De selectiewedstrijd, die hedenmiddag om 3 uur op Schoonenberg tussen twee Velsense jeugdelftallen zou worden ge speeld om een voorlopig Velsens jeugdelftal te kunnen samenstellen, is wegens de toe stand van het terrein afgelast. ADVERTENTIE AEG Eleetriseh gereedschap Hoofdvertcgenw. ADVERTENTIE IEDERE DAME IS VERWEND SANTPOORTERPLEIN - TELEFOON 19706 HAARLEM G. N. Ariadne, 5 v. R'dam n. A'dam. Aardijk, 5 v. R'dam n. New York. Amstclkerk, 5 v. Lagos n. Luanda. Amstelpark, pass. 5 Kp. Roca. Amstelstad, 6 v. Colombo te Pondichery. Alamak, pass. 5 Elbe Cape. Almkerk, pass. 5 Okinawa. Abbedijk, 7 verw. te Montevideo. Alpherat, 6 te Baltimore. Akkrumdijk, 6 te A'dam v. Hamburg. Arkeldijk, 11 te Londen verw. Ariadne, 5 te Amsterdam. Avcrdijk, 6 te Antwerpen. Amstelveen, G v. A'dam n. Mexico. Aldegonda, 5 v. Pladju n. Bangkok. Aludra, 5 360 m. W. Kp. Flnisterre. Aalsdijk, 5 240 m. Z. Fayal. Arendsdijk, 5 500 m. N. Porto Rico. Arkeldijk, 5 325 m. W.ZW. Flores. Axeldijk, 5 325 m. Z.ZO. Kp. Sable Bennekom, verw. pass. 6 Fayala Bantam, 5 v. R'dam n. Djakarta' Bengkalis, 5 v. New York n Boschfontein, 6 te A'dam v L Bloemfontein, 6 te Antwerpen vTHambnif Bloemfontein, pass. 5 Vlissingen Biscaya, pass. 5 Suez. Caltex Leiden, 5 v. Sidon n. R'dam Caltex Nederland (t), pass. 5 Algiers Caltex Pernis, G te Sidon v. R'dam' Caltex Utrecht, 5 v. R'dam 11. Sidon Ceronia, 5 v. Curagao n. Genua Carilla, 6 v. Mena el Ahmadi n, Stanlow Chitral, 4 te Sydney. amOW' Celebes, 5 540 m. ZO. Socotra Clavella (t), 5 275 m. Z. Bermudas, Delfshaven, 5 dwars Vigo. Drente, 6 te Penang. Diemerdijk, 5 180 m. Z. Haiti, Elmina, 5 rede Accra. Enggano, pass. 5 Napels n. Genua. Esso Den Haag, 5 te Aruba. Esso Rotterdam (t), 6 rede Aruba, Eemdijk, 5 300 m. ZO. Bermuda. Ena, 5 900 m. O. Trinidad. Friesland, (KRL), 5 v. Aden n. Belawan Felipes, 6 v. Bangkok te Pladju verw, Groote Beer, 5 dwars Fremantle. Grootekerk. 5 200 m. Z. Dakar. Ganymedes, 5 1275 m. ZO. Barbados, Haarlem, 6 v. Port au Prince te San Juai Heelsum, 5 v. Savanna te R'dam. Hector, 5 v. Malaga n. A'dam. Helder. 6 v. Montevideo n. Rio Grande do Sd Hestia, 5 v. Manta n. Buenavontura. Hersilia, 5 1400 m. NO. Barbados. Hoogkerk, 7 te Mombassa verw. Indrapoera, 6 verw. bij Malta. Jagersfontein, pass. 6 Vlissingen. Kelbergen, 5 v. A'dam te R'dam. Klipfontein, 5 v. Durban n. Kast London, Kota Gede, verm. 6 12 u. v Marseille. Kota Inten, verm. 7 12 u. v. R'dam n. Genu. Lekkerkerk, 5 v. Genua. Lindekerk, pass. 6 Gibraltar n. Marseille, Leerdam. 6 te Antwerpen. Lutterkerk, 6 v. R'dam n. Hamburg. Madoera. pass. 5 Stromboli n. Marseille, Meerkerk, pass. 5 Lissabon n. Antwerpen. Modjokerto, 5 v. Belawan. Mnaskerk, pass. 5 Kp. Blanco. Maas, 3 v. New Orleans n. Curagao. Merwede, 3 te Houston v. Hamburg, Maashaven, 5 150 m. W. Kp. St. Vincent, Malea, 5 150 m. NW. Djeddali. Marisa, 5 600 m. O. Tristan da Cunha, Marpessa, 5 v. Colombo n. Bandarmashur, Nieuw Amsterdam, pas. 5 Scilly's. Nestor, 5 v. A'dam n. Alexandrië. Oberon, 5 v. Maracaibo n. Philadelphia. Omala (t), 5 120 m. Z. Oostpunt Kreta. Ovula, pass. 5 Noordpunt Borneo. Polydorus, pass. 6 Point de Galle. Prins Frederik Hendrik, 5 v. R'dam n. Chitip Prins Willem V, pass. 5 Star Point. Phrontis, pass. 5 Gibraltar. Prins Willem III, pass. 6 Kp. St. Vincent Paula (t), 5 50 m. O. Singapore. Prins Alexander, 5 450 m. W.NW. Flores. Prins Willem v. Oranje, 6 v. Londen te Ir!?i Papendrecht (t), 5 375 m. ZW. Flores. Parkhaven, 7 verw. Baltimore. Roma (rep.), pass. 5 Finisterre. Rossum, pass. 5 Finisterre. Radja, 5 v. A'dam n. Soerabaja. Rotula. 5 150 m. W.t.Z. Ras Fartak. Ruys, 5 600 m. N.NW. Tristan da Cunha. Samarinda, 6 v. Bombay te Karachi. Saparoea, 6 te Port Said. Stad Dordrecht, pass. 5 Eurlings. Stad Maassluis, 6 Freetrown verw. Stad Leiden, pass. 5 Westkust Haiti. Sibajak (rep.), 6 verw. pass. Kp. Guardafui Stentor, 6 te Iskenderun. Somersetshire, 3 v. Fremantle n. Djakarta. Saroena 5 te Pladju. Siberoet, 5 v. Padan n. Djakarta. Sinabang, 5 v. Kotaradja te Ole 01e, Slamat. 5 325 m. W. Gibraltar. Stanvac Pendopo, 5 n. Port Swettennam. Stanvac Talang Akar (l). 6 te Tj. Uban. Sunetta, pass. 5 Kiiorya Morya. Schiedijk, 5 v. Bremen n. Hamburg. Tabian,' 5 v. Abadan n. Khorramshar. Talisse, 5 v. Soerabaja n. Macassar. Tawali, pass. 5 Stromboli v. Genua. Tjipana, pass. 5 AnderhalfgraadskanaaL Triton, 5 v. Cumana n. Carupano. Trompenberg, verw. pass. 6 Flores. Tamo, pass. 6 7 u. Madeira. Tiba. 5 20 u. te Buenos Aires. Themisto, 5 te Galveston v. Rdam. Tamo, 5 250 m. ZW. Madeira. Taria, 5 180 m. O. Bahrein. Tasman, 5 540 m. NO. Kp. Paaarar.. Titus, 5 90 m. Z. Sardinië n. Algiers. Tjisadane, 5 150 m. Z. DiegoGarci. Tiberius, pass. 5 Westpunt Haïti- Veendam, 11 v. R'dam te New York ver». Woensdrecht, 5 in Rode Zee bij Por Weltevreden, 7 Penang verw. Willem Barendsz, pass. 5 Da*a'\ n... Waibalong 5 v. Pare Pare Sing^?r Waikelo, 6 v. Djakarta te Soerabaia Waingapo, 5 v. Singapore n. Soeraoap. Westland, 5 300 m. Z.ZW. Las Palmas. Waal, 6 te Port au Prince verw. IJsel, 5 v. A'dam te Hamburg. Zaan, 5 v. Zaandam te Adam. Zijpenberg, 5 725 m. W. Flores, KLEINE V,l«! Arnoudspolder, 5 v. Delfzijl te Londen. Barendsz, 5 v. Londen n. Cacn. Bernisse, 5 v. Swansea n. Adam. Confid. 5 v. Whitehaen te Ding» Citadel, 5 v. Manchester n. Sarpsborg. Cornelia, 5 v. Huelva te Est^u£L Corona, 6 v. Hamburg n. Shore^ Deneb, verm. 6 v. Rdam Depe, 5 v. Porta Ferry n- »a>le' Elisabeth, 5 v. Londen n. t Evertsem 5 v. Daen H Eljo, 5 J. Casablanca te LivCTp Gaasterland, 5 v. Leith Helvetia, 5 v. R'dan te G"msb>- Henriette, 5 v. Le Havre n. Hof laan, 5 v. Bordeaux n. Tun.s. Ibis, pass. 5 Rouen. deaUx. June, 5 v. Port Talbot n Boraeau. Kapuas, pass. 5 °uessaP„ttel Matthew, pass. 5 Brunsbutteh Mies, 5 v. Port Taibot n. F omms Monica, pass. 5 Brunsbuttel. Mulan, 5 v. Antw n Denwiar^^ Nottingham, 5 te Harlingen v- Njord, 5 v. R'da™"_* Nantes ver«'. Nellv 6 v. Casablanca j Oise, 6 v. R'dam te Amatepar,mgton. Oceaan, 6 v. Glasgow n P^ Oranje, 5 v. Bremen n. tverpen, Poortvliet, 6 v. R damtew Rose Marie, 5 v. Vhssmgem Rema, 5 v. Cork n. Fremin|°£ Rika, 5 v. Kalmar n- Bochesw Saba, 6 v. Newport te S«ns Seaham, 6 v. R dam te yn Soemba. 5 v. A"ray t(5 Casablanca Swallow, 5 v. NdHteS j un. Spes, 5 v. Brodak te Poisg v A'da®. Urmajo, 5 te Wilhelmsha' ham. Uni, 5 v. Dean Querry te g» Van Gelder, 5 te Blyth v- Lissabon. Vrouwepolder, 5 v. Bdam Wim, 6 v. Londen n. Raa Zwerver, 2 v. Hartlepool n. a

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 12