Jandbouwjeugd" op bezoek ggs: Zomerschoenen mode 1951 Beverwijk krijgt in Mei^ Buitengewoon concert „Haarlems Bloei ponderdag Jongerendag in het Kennemer Theater Voor de vierde keer Kennemer klaver jaskampioen %ndavoor Cr,00nd ,Sfook%opH Comm'ssic. Velsen-Noord Lasclub „Velsen" maakte kennis met propaan Castricum Gepensionneerden bijeen Sparen ondervindt terugslag van duurte IJmuiden „Rex" officieel geopend met volksstuk van Henvo IJmuiden geeft Vlaggetjesdag dit jaar nationaal tintje Brulboei's zwerftocht ten einde Hotel Modieuze Britten gaan pinda-pakken dragen Corso in bollenstreek uitgesteld tot 28 April Ontslag aangezegd aan leden van Concertgebouw-orkest Post voor de „Kota Inten" Nog geen export van groente naar Duitsland SCHEEPVAART 12 APRIL 1951 ,W n Mei zal Beverwijk het ver- D#f If riin van ailc „Landbouw Jongc- jamelPun, u,,hniiana, ren" uit;^°medeRe(ieeld op de jaarverga- Dite van de vereniging van oud-cursisten Sr/elandbouw-wintercursus. n ,MeUr« Beverwijk heeft de opdracht De irn de provinciale jongerendag gekr?iren Deze wordt gehouden op 24 het Kennemer Theater, 's Morgens Viidtndi5v°inSïvooïSSer de heer C. Roe- he, Jr'inneeren in het verenigingsleven, f/middagpauze wordt een korte inlei- eegeven over Beverwijk en omstre- aStffL «staat een rondrit met autobus- ^'nnhetprogramma en de dag wordt be- S met een maaltijd en een eabaret- "SSmededelingen van de voorzitter Vergadering militaire pensioenbond In het zaaltje aan de Deken Waarestraat heeft de Algemene Militaire Pensioenbond Woensdagavond een algemene vergadering welke uitermate druk bezocht was. Hat openingswoord werd gesproken dooi de voorzitter van de afdeling Beverwijk, de heer D. Reeders, die zijn vreugde over de goede opkomst uitsprak. Vervolgens voerde de heer J. Lub, lid van het hoofdbestuur het woord en hij deelde allereerst mede dat de bondspresi dent de heer Klooster zeer ernstig ziek is, waardoor de huldiging wegens zijn 25-jarig lidmaatschap in alle stilte zal verlopen. Vervolgens ging hij de positie van de mi litaire gepensionneerden na van de eerste wereldoorlog, waarbij deze groep 30"/« lager bezoldigd was dan de gepensionneerde burgerambtenaren, die op hun beurt weer 20'» lager bezoldigd waren dan de particu lieren. De bond zelf is ontstaan door samen smelting van 32 kleinere pensioenbondjes en reeds in 1922 boekte deze groep succes tóen een nieuwe regeling tot stand kwam. De bond telt thans 9500 leden. Door de mo tie v.d. Sleen werd in 1950 volgens spreker, een aalmoes verkregen, doch de minister hoeft toegezegd de pensioenen opnieuw te bekijken. Spreker besloot met. de aanwezigen op het belang van de bond te wijzen en sprak de hoop uit dat zij in eigen kring propagan dist voor de bond zullen zijn. BDC niet naar Zwitserland Het bestuur van de Beverwijkse Dam club heeft van .de Zwitserse Dambond be richt ontvangen dat de voorgenomen uit wisseling tussen de Beverwijkse vereniging en een Zwitserse club, geen doorgang kan vinden aangezien liet gezelschap te groot is, Bovendien wordt het damspel in Zwit serland niet zo intensief beoefend. Het be stuur van B.D.C. zal nu alsnog trachten een ander plan uit te werken. „De Vriendschap" won de competitie De competitie om het klaverjaskampioen- Rhap van midden-Kennemerland is afgelo pen. De grootste voldoening :s wel geweest dat cr dit jaar gezellig en sportief gekaart is. Wel is er sterk afgeweken van de voor gaande jaren toen er elke week gespeeld werd en nu slechts eens per maand, met vier verenigingen per avond. Het is de klaverjasclub „De Vriendschap" wederom gelukt beslag te leggen op de titel. De federatie bestaai nu zes jaar en daarmee hebben de klaverjassers van „De Vriend schap" vier maal dc kampioenstitel behaald. Dit jaar hebben zij het echter niet cadeau gehad en er was veel concurrentie. Dc beslis sing viel pas in de laatste wedstrijd tegen de oude rivaal „Allen Present". Deze kwam op de tweede plaats en legde beslag op de massaprijs. „De Nolle" nam haar kans niet waar om als tweede te eindigen en moest met de derde P«aats genoegen nemen. „Ruiten Aas" plaat ste zich als goede vierde. „De Vriendschap II" ng dij de eerste wedstrijden als tweede ge klasseerd en kwam op de vijfde plaats tereent. De nog jonge vereniging „De Strand- ineeuwen", die verleden jaar op de onderste plaats stond, wist zich omhoog te werken en het deze nu over aan „Animo". „Dc Vier sprong de voorgaande jaren een van de «er«tste clubs, moest ook genoegen nemen een„V3.n de onderste plaatsen. De prijsuitreiking vindt plaats op Zaterdag lit- m café '-De Vriendschap" aan de Aikmaarseweg te Beverwijk, ue stand in de einduitslag luidt: ^sent 7301 speelpunten en 3 mar- Ar,im!°m^UUen, Aas 6771 en een mars; n.-. vri"YpeeJ»)u'Uen en 2 marsen tegen vm- u i iiap 7830 sPeelpunten en 6 mar- raarsen tl re.sePl 7683 speelpunten en 4 Animo 4629 speelpunten en 2 DeVrü i £as 6130 speèlpuralen tegen »n A]Un D P 7838 speelpunten en 2 max- 54,'™nnt 5907 speelpunten en 3 SenTL? Vr'endsch;!p 6643 sPecI" punten Z i scn; Ruiten Aas 7439 speel- punten cn tCgeH Animo 6831 sPeel" 55 De Nolle 6933 specl- De VrilPeu ersprong 6308 speelpun- 2 ^rL r e"5chap ll 6678 speelpunten en •Sen en - Strand"?^uwen 7372 ^l u J ?3 De Nolle 7121 Oeeuwen 0447 A? sen tegen De Strand- Viersprong 7L01 ®Ipu1nter cn 2 marsen; De tegen'De Vripnftcp^)eeTPTUP^en en 5 marsen 2 sereen; De NoUe «.JL 2 SfCelpunten en marsen te<Ter T)Jv\ speelpunten en 2 Punten en 6 11 6890 speel- speelpunten t Se Su'andmeeuwen "gpwvten cn 2 ma 'sen Viersprong 7802 mndstand is nu; speelp. marsen f"rSedsemP 1 87946 32 0e Nolle S5256 36 8u'ien Aas84154 32 Animo 8 79489 24 Aj 77513 24 Kennem^Thln!10^0 12 APRIL glfonds „Maria Stuart'^ Arbeiders To- i£SVolb& EespecId d°°r het vfce filmavond Bl0sC6Wn;N!e?wl13 APRIL uw programma. de heer N. Al werden de verenigingszaken genomen voor het overleden lid de heer- afgehandeld; een minuut stilte werd in acht J. Vonk. De jaarverslagen van penningmeester en secretaris resp. de heren H. .Schipper en A. v. d. Neste werden onder dankzegging- goedgekeurd, de verenigingskas had een flink batig saldo. De bestuursleden W. Hilbers en C. v. d. Stelt stelden zich niet herkiesbaar en in hun plaats werden gekozen de heren W. van Roon en W. Kneppers. BEVERWIJKSE R.K. HOUTBEWERKERS ORGANISEERDEN ZICH Woensdagavond is in het K.S.A.-gebouw een afdeling van de R.K. Houtbewerkers- bond opgericht. Het initiatief hiertoe ging uit van de afdeling Castricum en een drie tal bestuursleden dezer afdeling was dan ook aanwezig. De heer H. Kuys sprak een openingswoord, waarna het hoofdbestuurs lid de heer J. de Groot uit Amsterdam voor de propaganda zorgde. Zo goed als alle aanwezigen gaven zich als lid op; de heren v. d. Lem en M. v. d. Klooster namen zitting in het voorlopig be stuur dat op de eerstkomende vergadering nog met een lid wordt aangevuld. De nieuwe afdeling vormt een onder afdeling van de K.A.B. en namens deze organisatie waren aanwezig de heren A. Boon en H. Riezenbeek. Rector Van Ginkel sprak een kort slotwoord. Voor de vijfde en laatste lezing in dit seizoen voor de lasclub „Velsen en Om streken" waren Woensdagavond zeer vele leden in het ontspanningslokaal van de N.V. De Plaatwellerij bijeen om hun vak kennis te verrijken. Wegens afwezigheid door ziekte van voorzitter J. J. Zonjée opende de heer Vos deze lezingavond, de laatste in het seizoen, en hij sprak de hoop uit ook het volgende seizoen de leden opnieuw verschillende in teressante lezingen op vaktechnisch gebied te kunnen aanbieden. Op deze bijeenkomst sprak de heer H. G. van Huis over „Eigenschappen en toepassingsmogelijkheden van Propaangas en het veilig gebruik hier van". De spre ker wees allereerst op het verband tussen propaangas en de aardolie-industrie, welke een geweldige vlucht heeft genomen. De aardolie, welke van oorsprong een ontle dingsproces in onze aarde is van plant aardige en dierlijke organismen, is de moeder van de bekende producten zoals benzine, oliën en gassen. De heer Van Huis noemde daarbij de belangrijkste vindplaatsen over de gehele wereld en ook die in Nederland, welke voor ons land van grote economische waarde zijn. Door toepassing van hel „kraakproces" kunnen uit de ruwe olie een samenstelling van koolstof en waterstof andere vex'bin- dingen worden gevormd en vrijwel direct in elke hoeveelheid naar behoefte worden geleverd- Tegenwoordig kan men uit ruwe olie alle stoffen maken en de leveranties zijn gewaarborgd. Propaan is een voor industrieel gebruik geschikt gas met de zeer gunstige eigen schap, dat het door-geringe druk tot vloei stof is te verdióhten Daarom geschiedt de aflevering in speciale cylinders. De calori sche waarde van propaan is ongeveer 20.000 per kubieke meter in tegenstelling tot zogenaamd stadsgas uit steenkool, dat normaliter 4000 calarieën bevat. Het voor deel van propaan is dus mede zijn kleine bergruimte. De cylinders zijn allen ge toetst op 30 atmosfeer druk en dus bere kend op zeer hoge spanningen, waardoor eerx grote veligheid is gewaarborgd. Bo vendien worden alle cylinders door Stoom wezen getest. Propaan heeft een nauw explosie grens gebied, dat voordelig is. Door de samen stelling van kool- en waterstof is het gas niet giftig, hoewel men het niet onbeperkt kan inademen. Propaangas wordt speciaal gebezigd voor het lassen van non-ferro-metalen en in de praktijk zijn bij het asfalteren van pijpen, solderen van tin, afbranden van verf en tientallen andere werkzaamheden zeer gunstige resultaten bereikt. Men is er nog niet in geslaagd staal met propaan te lassen, doch dit wordt nog verder onder zocht. In het Noorden van ons land wordt propaangas zelfs gebezigd als gemeente lijke voorziening tot aanvulling van het steenkoolgas. Voor het Olympisch vuur te Londen werd na een vinding op het Delftse Shell laboratorium propaangas gebruikt. Een speciale eigenschap van propaan is het hoge soortelijke gewicht ten opzichte van lucht. Dit kan bij lekkage tot gevaar leiden. De heer Van Huis gaf hierbij uitgebreide aanwijzingen. Het pro- paangasvat kan bij hogere dampspannin- gen echter nooit exploderen, wat bij acety leen wel het geval is. De lezing werd gevolgd door de beant woording van verschillende belangrijke vragen: de voornaamste daarvan was de kostprijs van propaan, die in vergelijking tot acetyleen vier maal lager is Na de pauze werd de Shell-film ver toond, die een beeld gaf van alles, wat met aardolie heeft te maken. „De laatste kabinetscrisis is oorzaak ge weest dat een wetsvoorstel betreffende de verhoging der laagst gepensionneerden niet tijdig kon worden behandeld. Het hoofdbe stuur zet alle zeilen bij om vooral de pen sioenen der laagst gepensionneerden om hoog te krijgen en heeft zich in verbinding gesteld met de desbetreffende minister, die de toezegging heeft gedaan, datgene te doen wat mogelijk is", aldus de heer J. Eekhof, lid van het hoofdbestuur der Algemene Bond van Gepensionneerden, op de jaar vergadering der afdeling Castricum. Spre ker vindt in de talrijke aanwezigen een aandachtig gehoor en wees op het belang van een eendrachtige organisatie. Vooraf had de penningmeester, de heer J. Ditmars, een gunstig jaarverslag uitgebracht, even als de secretaris, de heer H. van Egmond. In zijn openingswoord kon de voorzitter, de heer J. Schenk, geen optimistisch geluid laten horen over materiële verbeteringen voor gepensionneerden, maar wat de afde ling zelf betreft was er vooruitgang in het ledental, dat thans 200 bedraagt. Voor de bondsraadvergadering op 30 en 31 Mei in Amsterdam werd de heer J. Schenk geko zen en de heer H. van Egmond werd be noemd tot bijzittend lid van de Bondsraad. Op het bijkantoor van de Nutsspaarbank te Castricum werd in Maart ingelegd voor een bedrag van 12.240,73 (v.j. 10.291,20) terwijl er 12.951,50 (v. j. 5.720,71) werd terugbetaald. Werd er vorig jaar 4.570,79 meer ingelegd dan terugbetaald, in Maart was er dus een vermindering bij de inleg te constateren van 710,77. Het aantal in omloop zijnde spaarbank boekjes bedraagt thans 800 tegen 652 in Maart van 1950, zodat vele Castricummers het nut van sparen wel inzien. In Maart werden er 41 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 534,69 (v. j. 518,95) aan kleine besparingen. 245 spaarbusjes zijn thans in omloop. Het gerestaureerde Rex Theater, dat officieus reeds voor twee maanden in ge bruik genomen is, werd Woensdagavond officieel geopend. Er waren vele genodigden aanwezig, waax-onder de heren H. de Boer en F. J. A. Strijbos, respectievelijk wethouder van On derwijs en Cultux-ele Zaken en van Sociale Zaken, J. P. Weijburg, commissaris van politie, notaris W. Boerlage en tal van ver tegenwoordigers van gemeentebedrijven en plaatselijke culturele instellingen. Vele waren de fraaie bloemstukken, waarbij een van het gemeentebestuur, welke de foyer en de zaal versierden. De heer L. Eckhardt voerde namens de Rex-directie het woord en begroette de aanwezigen. Tevens sprak hij namens het toneel- en het filmbedrijf woorden van waardering en bewondering voor de wijze waarop de eigenaresse van deze schouw burg, mevrouw Dekker, zich van de taak die zij zich gesteld had, heeft gekweten. De spreker zeide, dat alle organisaties, die in het amusementsbedrijf werkzaam zijn, res pect hebben voor de energieke en zakelijke wijze waarop mevrouw Dekker cle leiding van deze eerste klasse onderneming voert. Het Amsterdams Volkstoneel voerde hierna het volksstuk „Moeders Jongen" op. De auteur Henvo, in wiens werk sterke invloeden van Herman Bouber te onder kennen zijn, is een vlot producent van het genre dat men in de wandeling als toneel stukken „met een lach en een traan" be titelt. Toch bereikt Henvo nei'gens het peil van Bouber's volksstukken, maar de lach en de tranen zijn desondanks vele, zodat de belangstellende bezoeker in dit opzicht wel waar voor zijn geld krijgt. Het gezelschap beschikt over een stel uit stekende krachten, geknipt voor dit genre toneel. Als eerste viel daax-bij zeer zeker Theo Lodewick te noemen, die op grieze- lig-gemene manier de slechte zoon Willem voorstelde en dit zo smeuïg deed, dat broer Jan, tevens moeders jongen (Fer Erfmann), naast hem maar een lief, zoet kereltje was. De vroegere revue-koning Frits Schakels is nog niet vergeten hoe hij zijn publiek xnoet meekrijgen. Hier was hij een grappig schoenmakertje, dat tussen de bedrijven met een liedje en een praatje het publiek kwam vermaken. Het ging hem nog vlot af. Degene, die het als een vrouwelijke Plu- vius tranen regenen liet, was de in een volksstuk onmisbare Moeder, hier in de persoon van mevrouw Mien Erfmann Sasbach; Willy Steen „swingde" op veelbe lovende manier het Kwikziïverlied en was ook qua spel een appreeiabele kx'acht in deze vlot' gespeelde voorstelling, waarin, mede dank zij de prima toneeloutillage, snel gechangeerd kon worden. A. J. VAN DER WEIJDEN Op 19 Mei liggen de schepen weer met de vlag in top Wij vernemen in aansluiting op ons be richt, dat de haringvloot dit jaar op 22 Mei de jacht op de nieuwe haring begint, dat de „vlaggetjesdag" de Zaterdag daarvoor, op 19 Mei dus, wordt gevierd. Het accent zal dit keer op IJmuiden vallen. Er zijn inmiddels onder meer plannen gemaakt voor een grootse optocht door IJmuiden met de Tegeltjesmarkt als eind punt. Dat het accent dit jaal' op IJmuiden gaat vallen, is geen toeval: de twee voor gaande jaren genoten Vlaardingen en Sche- veningen die eer, zodat thans IJmuiden weer aan de beurt komt, evenals drie jaar geleden. De Katwijkse vloot komt gepa- voiseerd aan de Noordzij van de Vissers haven te liggen en men hoopt aan deze „vlaggetjesdag" ook een aantal andere at tracties te verbinden. Gistermiddag omstx'eeks 12 uur kwam de loodsboot „Aldebax-an" triomfantelijk met een arrestant de IJmuidense pieren binnen: de voortvluchtige brulboei, die de nacht te voren in de storm op avontuur uit was getogen, was weer thuis en dobberde nog steeds wat wedex'spannig naast dit gnuivende schip. Het gevaarte is bij de Noordersluis aan een stoel vastgemaakt in afwachting van het moment, dat het weer op de drie mijls-zóne zal worden ver ankerd. JEUGDELFTAL VOOR ZATERDAG Het Velsense Jeugdelftal is samengesteld, dat Zatex-dag op „Schoonenberg" om half vier tegen een vertegenwoordigend Haarlems jeugdelftal uitkomt: Doel: Ebbeling (VSV). Linksachter: Geuzenbroek (Velsen)rechts achter: Timmer (Velsen). Linkshalf: J. Tol (Stormvogels); spil: Fendrig (Stormvogels); rechtshalf: Koster (VSV). Linksbuiten: Van Es (Stormvogels); links binnen: Belfroid (VSV); midvoor: Van Vuuren (Kinheim); rechtsbinnen: Van der Velde (Stoi-mvogels); rechtsbuiten: Van Gee- nen (Velsen) Reserves: Vader (Stormvogels)De Krou (Waterloo); De Waard (VSV); Van Leeuwen (Terrasvogels); Porck en v. d. Hoven (WIJ). AFSLAG. Een IJmuidenaar, die Woensdag in „ken nelijke staat" aan boord van de „Claes Compaen" wilde klauteren, werd in deze pogingen belemmerd door de wachtsman Knorrig keerde de bezoeker naar de wiebe lende wal terug en hij nam voor het gemak de fiets van de wachtsman mee. die dit weer niet nam, maar de gelegenheidsdief achternazette. Op de Tegeltjesmarkt vatte hij zijn belager in de kraag en diende hem een voedzaam pak rammel toe. Enige tijd later wérd de onmisbare heer Bakker naar de haven ontboden, omdat ex- een sterk riekende heer lag, die sterk bloedde. ADVERTENTIE - Guldens kunt U sparen door nu te kopen voor de prijs van zomer 1950. De eerste modellen Callfornla- schoenen hebben wij ontvangen. Prijzen vanaf ƒ7.95 OOSTERDUINWEG 25 TEL. 4592 - IJMUIDEN Zestig jaar geleden werd de „Vereniging tot verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot bevox-dering van het vreemdelingenverkeer" in het leven ge roepen. De doelstellingen worden thans nagestreefd door de stichting Haarlems Bloei, die van deze vereniging de voort zetting is en derhalve ook het jubileum viert. Dit geschiedt onder meer met een bijzonder concert door de H.O.V. in samen werking met de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" onder directie van Toon Verhey en Jack P. Loorij op Vrijdag avond 13 April in de gemeentelijke Con certzaal. Hierbij treden als solisten op: Jo Jo Vincent Vincent, Annie Woud en Willem Andries- sen. Het gedeelte vóór de pauze is geheel gewijd aan Johannes Brahms (18331897) van welke componist eerst de Rhapsodie voor alt, mannenkoor en orkest ten gehore wordt gebracht. De tekst, ontleend aan het gedicht „Harzreise im Winter" van Goethe, wordt gezongen door Annie Woud. Daarna vertolkt Willem Andriessen het Tweede Pianoconcert in Bes, door Brahms geschre ven na een tweetal bezoeken aan Italië, dat zuiver muzikaal tot de heeidijkste ingevin gen van de meester behoort, zoals in het programma wordt gezegd. Na de pauze worden er werken van Franz Schubert (17971828) uitgevoerd, te weten „Der Hirt auf dem Felsexx" (met Jo Vincent, sopraan en Anloon Strikkers, kla rinet) en de Achtste of Oxivoltooide Sym- phonie. JONGEN ONDER PAARD-EN-WAGEN. Een veertienjarige knaap viel gistermid dag op de Julianakade in IJmuiden van een met paard bespannen wagen en kwam onder een van de achterwielen terecht. De heer Bakker heeft hem voorlopig geholpen. De jongen liep lichte kneuzingen aan een been en een paar schaafwonden op, maax- kon naar huis terugkeren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk pp Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATE Annie Woud De uitvoering van de Alt-rhapsodie wordt geleid door Jack P. Loorij, die van de andere onderdelen van het programma door Toon Verhey. Het concert, waarvoor slechts een betrekkelijk geringe toegangs prijs wordt geheven, is bedoeld als ge schenk aan de burgerij, als dank voor de steun, die de organisatie in de loop der jaren heeft mogen ondervinden. Willem Andriessen (Van onze correspondent in Londen) Het pak der naaste toekomst is het „pinda-pak". In het najaar zullen de eer ste herencostuums, vervaardigd van een mengsel van wol en weefsel van apenoten- residu, in de Engelse modezaken verschij nen. Dit weefsel, dat na jarenlange proe ven door de Imperial Chemical Industries is geproduceerd, heet Ardil. Het woi-dt gemaakt van hetgeen er ovex-blijft, nadat de margarine-fabrieken de olie uit de pinda's hebben geperst. In een speciale fabriek in Dumfries, die twintig millioen gulden kostte, zijn thans 50 mannen en vrouwen bezig de nieuwe stof te produceren. Dit jaar hoopt men 3500 ton af te leveren, genoeg voor drie en een half millioen costuums, die voor de helft uit wol zullen bestaan. Harold Wil son, de Engelse Mipister van handel, loopt al acht maanden in een apenootjespak ï'ond. De proef is goed geslaegd, want het pak draagt even prettig als een duur wol len costuum, hoewel het iets zwaarder is dan een gewoon pak. Het is ook even warm als een geheel wollen costuum. Een voor deel is daarbij, dat het apenootjespak min der gauw gaat glimmen. Het kan bovendien goed tegen stomen. De enige fout is, dat als het pak geregeld in alle soorten weer wordt gedragen de knieën sneller uitzakken. De kleermakersfirma, die het pak van de minister had gemaakt, ver klaarde, dat men bet verschil me! gewone stof niet zou hebben opgemerkt, indien niet was verteld, dat het een pindapak was. Ardil kan in elke kleur worden geverfd en is krimpvrij. Het kan in alle dikten geleverd worden en is niet alleen voor mannen bestemd. Men produceerde reeds pindaweefsels zo fijn als nylon en het werd met succes toegepast voor dames jumpers, hoeden, dekens en karpetten. Ardil kan gemakkelijk worden verwerkt door de Britsè textielfabrieken. Hoewel het bijna alle hoedanigheden van de beste Australische wol bezit, is het nieuwe weef sel zesmaal goedkoper! De aoenoten voor dit nieulve textieloro- duct komen uit Nigex-ia en Gambia. Er is een ovexwloed van pinda's, dié erop. wach ten gedx-agen te worden. Het grote bloemencorso in de bloem bollenstreek. dat aanvankelijk was vastge steld op Zaterdag 21 April, is definitief uitgesteld tot Zaterdag 28 April. De direc te aanleiding hiertoe zijn de slechte weers omstandigheden van de laatste weken, waardóór de bloei van de bloembollen aanzienlijk is vertraagd. Men acht het uit gesloten op de vastgestelde datum vol doende hyacinten, die voor de versiering van de corsowagens gebruikt worden, in bloei te hebben. Het bloemencorso te Noordwijk valt nu samen met dat van de bollenstreek. Het Centraal Comité Nationale Feestvie ring te Hillegom, dat op 28 Apx-il een Kin- dex--Bloeinencox'so had georganiseerd, heeft besloten de datum van dit corso een week te vervx-oegen. Het kinder-bloemencorso zal op Zaterdag 21 April gehouden worden. „Voorbarige stap" zegt orkestbestuur De leden van het orkest hebben de vol gende brief van de N.V. Het Concertge bouw ontvangen: „Vermits de vereniging „Het Concertge bouw Orchest" evenals het rijk en de ge meente Amsterdam voorstanders zijn van een losmaking van het orkest uit het ver band onzer N.V.. zijn wij bereid aan de wens van het bestuur uwer vereniging tot zelfstandigheid gevolg te geven. Wij beschouwen derhalve uw dienstbetrekking bij onze N.V. met ingang van 1 September 1951 als geëindigd. Behoudens uw tegen bericht vóór 20 April, nemen wij aan, dat u hiermede accoord gaat. Zoals u bekend is, gaan de reorganisatie plannen in de richting ener stichting van het orkest, aan welke stichting ook door onze N.V. medewerking zou worden ver leend. In dankbare erkentelijkheid voor de wijze, waarop de leden van het orkest toe de bloei onzer instelling hebben bijgedra gen, hopen wij, dat het orkest in zijn nieuwe vorm de oude traditie op waardige wijze zal voortzetten". Het bestuur van de vereniging „Het Concertgebouw Orkest" voegt hieraan het volgende toe: „De besprekingen omtrent een nieuwe vorm, waarin het Concex-tgebouworkest in de toekomst zijn werkzaamheden zal uit oefenen, verkeren nog slechts in een aan vangsstadium. Het ontslag als thans gege ven kan dan ook bezwaarlijk door de or kestleden worden aanvaard. In deze daad wil het orkest niet zozeer een onvriendelijk bedoelde houding van de N.V. tegenover het orkest zien, dan wel een voox-uitlopen op iets, dat pas zin heeft indien de besprekingen over de nieuwe vorm tot een overigens zeker te verwach ten overeenkomst hebben geleid. Plet be stuur van de vereniging betreurt dan ook de door de N.V. gedane stap, die slechts geëigend is om misverstand en onrust te verwekken". Post, bestemd voor militairen aan boox-d van het troepenschip „Kota Inten" op weg naar Indonesië, welke in een der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 12 April in Nedeidand worden ter post bezorgd en post bestemd voor uitreiking in de haven van aankomst uiterlijk op 23 April. De brieven moeten alle worden gezonden aan het veldpostkantoor te Djakarta, onder vermelding: „Aan boord vaxx het troepen- schip „Kota Inten". De groentenexport naar Duitsland wordt deze week nog niet hervat. Men wacht een Duitse bekendmaking af over het voor lopig beschikbaarstpllen van een millioen dollar voor deze export. Aangezien door de slechte weersomstan digheden de aanvoer van jonge groenten op de veilingen nog niet groot is, ver wacht men geen ernstige gevolgen van dit uitstel. Aagtedijk, 10 v. Albany te New York. Aalsum, 10 te Caibairien. Albireo, pas. 10 Kp. Finisterre. Ampenan, 10 v. Singapore n. Pangkalpinang. Amsteldiep, pass. 10 Djeddah. Amstelland, pass. 10 Kp. St. Vincent. Amstelpark, 11 te Hamburg verw. Arendsdijk, 10 v. Trinidad Rio de Janeiro. Arendskerk, 10 v. R'dam n. Genua. Alamak, pass. 10 Ras Fartak n. Karachi. Alblasserdijk, 10 v. Vera Cruz n. Tampico. Alwaki, 11 te Philadelphia. Arundo, 10 v. New Orleans n. R'dam. Almdijk, 10 v. Corpus Christi te Mobile. Andijk, 10 te Galveston. Asturias, 9 te Sydney verm. 24 v. Djakarta. Averdijk. pass. 10 Scilly's. Aalsdijk, 10 300 m. Z. Bermudas. Adinda, 10 rede Haiphong. Aigenib. 10 370 m. W.ZW. Ouessant. Alioth, 10 nog te Rib Gi'ande. Axeldijk, 10 750 m. W. Scilly's. Abbekerk, 10 420 m. W. Fremantle. Aldegonda, 10 180 m. Z.ZO. Bangkok. Bantam, pass. 10 Gibraltar n. Genua. Barendrecht, pass. 10 Perim. Bosehfontein, 10 v. A'dam n. Hamburg. Bacchus, 11 v. New York te Inagua. Blommersdijk, 11 v. Antwerpen. Bengkalis, 10 650 m. W.ZW. Fiores Bloemfontein, 10 v. Antwerpen n. A'dam. Beverwijk, pass. 11 Gibraltar. Casablanca, pass. 10 Gibraltar-. Cottica, pass. 10 Finisterre. Celebes. 10 n. Belawan of Singapore. Cheshire, 8 v. Melbourne n. Sydney verm. 28 v. Djakarta n. A'dam. Caltex Nederland, 10 150 m. ZW. Ouessant. Castor, 10 90 m. Z. Haiti. Ceronia, 10 960 m. NO. Guadeloupe. Corilla. 10 300 m. ZW. Ras al Hadd. Delfland, pass. 10 Kp. Finisterre. Dorsetshire, pass. 10 Kp. Guardafui. Delfshaven, 10 625 m. NO. St. Vincent. Elmina. 10 v- Takoradi n. Montovia. Enggano, 10 v. Genua n. Southampton. Edam. 10 420 m. Z.ZW. Kp. Race. Esso Amsterdam, 10 110 m. ZW. Fiores. Esso Den Haag, 10 600 m. N.NO. Sombrero. Esso Rotterdam, 10 420 m. NO. Sombrero. Erinna, 11 Balikpapan verw. Gaasterland, pass. 10 Kp. Vilano. Grobtekerk, 10 dwars Burlings. Gaasterkerk, 10 120 m. N.NW. Kp. Blanco. Ganymedes, II te Barbados verw. Hector, 11 te R'dam v. Malaga. Hydra, 10 v. Laguaira te Porto Cabello. Helena, 11 te Trinidad. Helicon, 11 te Aruba v. New York. Hersilia, 11 te Barbados. Hecuba, 10 te Antwerpen v. A'dam. Hera, 10 v. A'dam n. W. Indië. Haarlem, 10 840 m. NO. Sombrero. Heelsum, 10 v. Hamburg n. Bremen. Helder, 10 300 m. Z.ZW. Victoria. Hermes, 10 480 m. W.ZW, Fayal. Ittersum, pass. 10 Miami. Indrapoera, 13 12 u. R'dm verw. Java. 11 v. Soerabaja te Makassar verw. Jupiter, 11 te Amsterdam. Jagersfontein, 11 te A'dam v. Kaapstad. Klipfontein, 10 v. Kaapstad n. Teneriffe. Leersum, pass. 10 ten Z. Lands End. Loenerkèrk, 10 te Bahrein. Laurenskex-k, 10 180 m. N.NO. Las Palmas. Lekkerkerk, 11 Port Said verw. Lemsterkerk, 10 300 m. NO. Khorya Morya Maasland, 11 te Santos. Maaskerk, pass. 10 Finisterre. Meliskerk, 11 te R'dam v. Kobe. Mentor, 10 te R'dam. Mariekerk, 10 te Marseille. Marken, 11 te Amsterdam. Macuba, 10 v. Tripoli n.. Le Havre. Molenkerk. 10 nog te Khorrnmshar. Mijdrecht, 10 v. Sandefjord te Karlshamn. Malea, pass. 10 Ras Fartak. Malvina, 10 540 m. ZW. Diego Garcia. Marpessa, 10 100 m. O. Ras al Had'" Mitra, 10 360 m. ZO. Ras al Hadd. Modjokerto, 10 300 m. W.t.N. Minicoy. Myonia, 8 v. Yokohama n. Miri New Australia. 10 325 m. West Pulu Nias. Nestor, pass. 10 Gibraltar. Noordam, 10 360 m. ZO. Cape Race. Noordwijk, pass. 10 Ouessant. Ondina, 10 te R'dam v. Gent. Oberon, 11 te New York. Ootmarsum, 10 500 m. W. Finisterre. Orion, 10 bij Oporto. Overijsel, 10 540 m. ZO. Guai'dafui. Ootmarsum, 14 v. Norfolk te R'dam verw. Prins Frederik Hendrik. 10 v. Hamburg. Papendrecht, 10 540 m. ZW. Oueecant. Prins Alexander, 10 150 m. W. Ouessant. Prins Willem II, 10 600 m, N. Fiores. Prins Willem III, 10 360 m, N.NO, Fiores. Rotula, 10 te Bandarmashur v. Spezia. Raki, 10 120 m. Z. Poelau Laut, Rondo, 10 450 m. W.NW. Diego Garcia. Samarinda, 10 te Bahrein. Sloterdijk, 10 rede Belawan. Slbajak, 11 te Suez. Soestdijk, 10 v. New York n. Indonesië. Stad Leiden, 11 te Boston verw. Stad Alkmaar, 13 v. IJmuiden n. Narvik. Stad Dordrecht, 10 v. Huelva n. R'dam. Skaubryn, 7 v. Soerabaja n. R'dam verm. 21 te Port Said. SabaVig, 10 v. Sampit n. Djakarta. Sliedrecht, 11 te Port Said. Swartehondt, 12 v. Menaao te Gorontalo verw. Tabian, 10 nog Khorramshar. Taria, pass. 10 Runsal Jebel. Tankhaven I (t), 11 te Sungeigerong. Tankhaven II (t), 11 te T.1. Uban verw. Tjiwangi, 10 v. Hongkong n. Singapox-e. Trajanus, 7 v. New Orleans n. Laguaira. Teiresias, 10 400 m. W. Sabang n. Penang. Tjipondok, 7 v. Kobe n. Osaka. Veendam, 10 te New York. Van Riebeeck, 10 v. Djakarta n. Singapore. Weltevreden, 10 nog te Penang. Winsum, 11 te Dakar. Woensdrecht, pass. 10 Ras al Hadd. Westerdam, 10 600 m. W. Scilly's. Willem Barenasz, 10 300 m. ZW. Kp. St. Vincent. Winterswijk, 10 360 m. W. Bermudas. Wieldrecht, 10 360 m. ZO. Minicoy. IJsel, 11 v. Antwerpen n. A'dam. KLEINE VAART Actinia, 10 v. Londen n. R'dam. Arnoudspbider, ver®. 11 v. Londen n. R'dam. Brem, 9 v. Antwerpen tc Lissabon. Bianca, 10 v. Bayonne te Southampton. Birmingham, 10 v. Zeebrugge n. Harlingen. Glashaven, 8 v. Kopenhagen n." Helsingorg. Corona, 11 v. Shoreham n. Antwerpen. Deneb, 11 v. R'dm n. Wexford. Duiveland, 11 v. Dordrecht n. Dover. Echo, 11 v. A'dam te R'dam verw. Fei-ocia, 11 v. Dieppe n. Theems. Gaasterland, 10 v. R'dam n. Leith. Helvetia, 10 v. Grimsby te Hull. Henriëtte, 11 v. Parijs n. Londen. Hast IV, 12 v. Gothenburg te Londen verw. Import. 10 v. Marseille te Casablanca. Ingeborg, 11 v. Fi-ederikstad te Vlaardingen. June, 10 v. Bordeaux n. Brugge. Mies, 10 v. Fremington n. Kopenhagen. Marne, 10 v. Stockholm n. Sodertelje. Matar, 10 v. Rostock te Hamburg. Merak, 11 v. A'dma n. Bordeaux. Mizar, pass. 10 13 u. Kp. Finisterre. Nassauhaven, 10 v. R'dam te Kopenhagen. Nelly, 10 v. Nantes n. Bordeaux. Norma, 10 v. Londen n. Parijs. Nieuwland, 10 v. Grangemouth n. R'dam. Oleum, 10 v. New Haven n. Guernsey. Pacific. 10 v. Mostijn n. Londonderry. Remmert, 9 v. Antwerpen te Oporto. Rose Marie, 10 te La Coruna v. Randers. Rijnhaven, 10 v.R'dam te Casablanca. Saba, 11 v. Granville n. Treport. Soemba, 10 v. Dieppe jj. Portsmouth. Spurt. 13 v. Port Lyautey te Hull verw. Strijpe, 10 v. Hamburg n. Bremen. Swallow, 10 v. Nantes te Casabalanca. Seaham, 10 v. Leith n. Grangemouth. Tromp, 10 te Port Talbot v. Willemshaven. Urmajo, 10 te Immingham. Vlier, 8 te Lissabon. Westlaan, 10 v. Hamburg n. R'dam. SLEEPVA ART Hudson, met 2 bakken 10 38' 47" N. 9' 33" W. Noordzee, met kraan 10 28' 24" Z. 34' 44" O. Thames met tanker „Roland" pass. 10 Gibraltar. Tyne, pass. 10 Wight. Zwarte Zee, met hopperzuiger 10 21' 47" N. 74' 22" West.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3